Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2014 11:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ani jedna z mých fen nebude mít štěňata, štěňat je všude víc než moc.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2014 11:30 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Ahoj Verčo,
když si pročteš témata na poradně "Množírny a množitelé" nebo "kříženečci", zjistíš, že je spousta důvodů, aby vaše fenka štěňata neměla. V dnešní době je psů obrovský přebytek a udat je je problém. Každým novým štěnětem se ubírá místo pro nějakého z útulku, spousta psů končí špatně. Nemluvě o tom, jak je odchov kvalitních štěňat velmi náročný po časové, ale i finanční stránce. Proto, pokud chovat nějaké další, tak jedině na uchovněných (s průkazem původu a vyšetřením na možné nemoci) a povahově nadprůměrných rodičích, což vaše fenka určitě nesplňuje (nic proti ní, svého pejska miluju a za nic na světě bych ho nevyměnila, ale taky je to hyperaktiv a nervák, tak holt nebude mít štěňátka).
Jinak ale pracovat s hyperaktivním psem jde, když si tu budeš číst, můžeš tu najít spoustu rad. Je samozřejmě potřeba dát jí dostatek pohybu, ale unavit ji i psychicky, různými hrami, cviky atd...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2014 07:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Ahoj Verčo, ani nevíš, jak ti rozumím. Když mi bylo tolik, co tobě, taky jsem moc chtěla psa, a raději fenku, abychom mohli mít doma štěňátka. No, naši byli rozumní, a protože jsme neměli pro chov psa podmínky, tak mi to nedovolili. To, že byli rozumní, vím dnes, tenkrát jsem na ně byla pěkně naštvaná. Takže chápu, a dovedu se vcítit do tvé situace. U tebe je to lepší, ty už tu fenku máš. Užívej si toho, ne každý má to štěstí. Zkus ji dát dost aktivit, aby se její hyperaktivita trochu vylepšíla. Jak píše Johule, rady tady jsou, a další ti můžou dát třeba na cvičáku, kam s fenkou můžeš chodit, nebo někdo, kdo má podobný problém. Ale s těmi štěňaty to v tvém případě opravdu není nejlepší nápad. Důvodů je hodně. Tvojí fence jsou 4 roky. Tak jako ženské, které mají první dítě ve zralém věku, mívají u toho zdravotní problémy, stejně to mají i psi. Fenka nad 4 roky by už štěňátka mít neměla, pokud by to měly být její první. Hrozí komplikace v březosti i při porodu, i v péči o štěníky. Navíc má tvoje fenka povahovou vadu (hyperaktivitu), kterou štěňátka mohou zdědit. Dost možná, že i Sisinka ji zdědila po své matce, a to jen proto, že páníčci nebyli dostatečně zodpovědní, a nechali nakrýt fenku s vadou. To se nedělá. A dobře víš, že nebýt vás, tak by tuhle chybu Sisinka zaplatila životem. A teď si představ, že by vám těch dejme tomu 10 štěňat zůstalo doma, protože by je jako hyperaktivní nikdo nechtěl, nebo by se vám vrátily, když by je páníčci nezvládali... To není úplně fajn, viď?
-- sloučení příspěvků --
A ještě jeden důvod - tobě je teprve 12. Vím, už jsi velká holka a o fenku se možná staráš úplně sama. Ale s těmi štěňátky je fakt tolik práce, že bys to pravděpodobně nestíhala. Aby ze štěňat vyrostli zdraví a vyrovnaní psi, je třeba se jim věnovat. Vím, o čem mluvím, moje fenka štěňata už měla. Ale já si mohla vzít z práce volno, a mohla jsem je opečovávat, jak bylo potřeba. Předpokládám ale, že by nebylo možné zůstat doma ze školy jen proto, že se vám narodili pejsci, že? A taky je to drahé, tví rodiče by museli dát docela hodně peněz, abyste dali všem štěňátkům všechno, co potřebují. A kdyby byly nějaké zdravotní problémy, což se může stát, přibydou další výdaje za veterináře. Rodiče to pravděpodobně ví, a to je taky jeden z důvodů, proč se jim do toho nechce.

Počkej si, až bude situace lepší. Jestli se chceš stát chovatelkou psů, je to možné. Ale musíš k tomu mít takovou fenku, která bude nejen dobrou mámou svým štěňátkům, ale která jim nepředá žádné vady, které sama má. Věřím, že takovou fenku ti osud přihraje do cesty, a pak bude tvoje chovatelství velká radost. Sisinka to ale už vzhledem ke svému věku a své vadě být nemůže.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Temperamentní pes
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2015 07:43 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2015 06:59
Příspěvky: 4
Bydliště: okr. Pardubice
Dobrý den,
mám doma skoro pětiletého psa německého ovčáka. Od malinka je mírumilovné povahy, spíše mazel než zlý hlídač. Od mala je temperamentní , takový poděs :-)
Chodili jsme s ním na cvičák, abychom jej naučili základní povely. Což se celkem podařilo, je celkem poslušný. Zahradu máme velkou, takže se krásně proběhne, ale procházky má moc rád. Na procházce poslechne základní povely, jako třeba chůze u nohy nebo sednout, ale kňučí a cuká sebou a už by rád zase vyrazil dopředu.
Rádi bychom s ním jeli i autem někam na výlet, ale jakmile vstoupí do zadního kufru auta celou cestu proštěká. Všechny jízdy na cvičák( 2 x týdně), na veterinu prostě proštěká. Je to strašné :( Charlie je poděs :D Štěká a hrabe v kufru až se auto otřásá.
Když je zavřený ve výběhu (což je pouze v případě nutnosti, ne pravidelně), také nepřestává štěkat, běhat po obvodu a skákat na plot. Mysleli jsme, že po nějaké době, po kterou bude zavřený, si třeba zvykne a štěkat přestane, ale je schopný šílet a štěkat dokud z toho neochraptí. To bylo nepříjemné např. když nám dělníci předělávali chodník a nemohl být puštěný.
Je velice akční, temperamentní a všechno honem honem .....
Poraďte mi prosím, jak zvládnout a uklidnit temperamentního psa a který proštěká cestu autem, až z toho chrčí a sípe?
Děkuji Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2015 09:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Ahoj, muzem se sejit, povencit. Muzu poradit v realnych situacich. Napis mi sz.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: stř 18. úno. 2015 09:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Doporučuji přečíst si alespoň tato dvě témata. Najdete i další, kde jsou odpovědi.

viewtopic.php?f=54&t=3307

viewtopic.php?f=57&t=2064

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2015 13:21 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2015 06:59
Příspěvky: 4
Bydliště: okr. Pardubice
Ahoj,

přečetla jsem si odkazy.Prošla jsem si hodně příspěvků. Udělala jsem 1.krok, vzala jsem Charliho v neděli na výlet autem. Opět štěkal a štěkal až se mi zahryznul do zadního sedadla , jako by ho prostě chtěl vytrhnout. Vzteky okusuje v kufru co se dá....Procházku jsme si užili, ale po nástupu do auta, kam se těší, opět proštěkal. Pokud vyndám zadní sedačky leze po prostoru, je to lepší, ale nelze ho vozit nezajištěného.Sice se mu to líbí,ale nejde to.Jako když je naštvanej, že není u mě vepředu.
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2015 17:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
náhubek, v tomto případě klidně trochu menší ať mu to štěkání trochu znepříjemní. A uvázat, klidně přibouchnout vodítko do kufru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2015 05:53 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2015 06:59
Příspěvky: 4
Bydliště: okr. Pardubice
To jsem taky zkoušela :( , ale byl to velký náhubek kovový. Sundali jsme ho, protože s ním mlátil do skla. Zkusím menší :D snad bude klid.Myslela jsem si, že je ve stresu, ale to asi ne. Víc mě přijde naštvanej a že musí být v klidu a v kufru.Díky za radu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2015 05:46 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2015 06:59
Příspěvky: 4
Bydliště: okr. Pardubice
Dobré ráno :-),

Charlie si prostě řekl, že štěkat nepřestane....Každé ráno jezdím do práce autem nebo na kole a vždy probudí celou ulici neustálým štěkáním už na dvorku a potom vždy za plotem, když už odjíždím. Celkem jsem si zvykla, že se toto děje, ale sousedi asi mají radost :-) Čtu Vaše knížky a snažím se podle toho postupovat. Ovšem jak uklidnit štěkajícího psa to nevím! Křik nepomáhá ten to ještě zhoršuje a klidné slovo taky nic moc :( Je určitě naštvanej, že bude doma a my ne.Jak mám docílit , aby pochopil, že má být ticho a ne střeštěně běhat okolo plotu a štěkat a štěkat :-) .

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2015 06:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže se mi u psa nelíbí jeho opakované nežádoucí chování, pak nemluvím, ale jednám. Hlavně hned, ne až se rozjede "do nejvyšších otáček". Více po telefonu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!