Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 10:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dobrý den, pane Desenský, včera na freečku v Praze jsem na půl ucha zaslechla, jak se bavíte s někým o hyperaktivitě jeho psa a že se s tím dá něco dělat. Mám doma taky jednoho "pošuka", myslela jsem že je to normální, prostě je o dost živější než ostatní psi, zvykla jsem si a nevadí mi to, a taky už je jí šest, takže se trochu uklidnila. Jen by mě zajímalo, čím je to tedy způsobené a co se s tím dá dělat? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 11:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hyperaktivita je vrozená vlastnost a pokud s ní není problém, není co řešit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
Nemám co řešit, zvykla jsem si :P . Myslela jsem že to ani nejde, jen mě překvapilo, že se to asi nějak řešit dá a jako téma mi to přišlo zajímavé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Lucie Folprechtová píše:
Nemám co řešit, zvykla jsem si :P . Myslela jsem že to ani nejde, jen mě překvapilo, že se to asi nějak řešit dá a jako téma mi to přišlo zajímavé.


Můžu se zeptat o jaké plemeno se jedná?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Lucie Folprechtová píše:
Nemám co řešit, zvykla jsem si :P . Myslela jsem že to ani nejde, jen mě překvapilo, že se to asi nějak řešit dá a jako téma mi to přišlo zajímavé.

To mám taky, setro-warta:-) Prijdeme z freecka a honí me doma jeste s balonkem:-) Venku hodne beha, líta, skáce. Neresím to, beru to jako pozitivní vec.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. pro. 2008 15:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
Je to NO a je šílená :lol: . Můj první pes, takže jsem zpočátku netušila co je "normální" a co ne, ale zvykla jsem si. Dá se sní dělat spousta věcí a nikdy se netváří, že by se jí nechtělo ven, naopak. Můžu vzít vodítko kdykoliv a bude nadšená. Ale možná i z tý všeobecný nadšenosti vyplývá značná netrpělivost, snaží se tahat na vodítku a všude se žene.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: úte 30. pro. 2008 15:17 
Dobrý den,
máme také trošku problém s hyperaktivitou.. Růženku mám od štěněte a byla vždycky jak motorová myš..teď asi tak týden mám z útulku dalšího psa-Ajku, která je kopií Růži, ale jen exteriérově. Ajka tam porodila jedno štěně, takže potřebuje více odpočívat a Růža jí to nechce dopřát..furt do ní vandruje..chodí za ní, obtěžuje..Snažím se jí usměrnovat nebo zabavit míčkem..
Když jí Růža obtěžuje, Ája se nic moc nebrání, snaží se před ní někam zalézt, ale Růža je vytrvalec..jak to řešit...mám to nechat jen na nich nebo mám zasahovat... Předem díky za odpověď, Radka a Růženka a teď už i Ája..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2009 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Podobný problém máme poslední dobou doma taky. Máme ročního berňáka a 4-letýho voříška. Berňák je strašně aktivní a jak si chce hrát, pořád toho malého vořecha obtěžuje, skáče kolem něj, okusuje hlavu, zastupuje cestu (když se malej snaží utéct do své boudy).... Vořech si taky rád hraje (s náma), ale s berňákem nechce, asi je na něj moc velkej nebo nevím :-k Poslední dobou to došlo tak daleko, že se při těchto potyčkách do sebe zvostra pustí :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2009 23:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Růženka a Radka píše:
...mám to nechat jen na nich nebo mám zasahovat...
V mé smečce mám jednu zásadu, nikdy nenechám někoho ze psů šikanovat slabší, nebo ty, kteří se neumí sami bránit. Ve vlčích smečkách slouží chůvy k tomu, aby bránili nepřiměřeným útokům, když se hra zvrhne do násilí. Chce to si uvědomit rozdíl mezi hrou a terorizováním. Hra je to tehdy, když o to stojí oba.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: čtv 08. led. 2009 09:55 
Takže je potřeba je hlídat a dávat pozor, co je oboustranná hra a co je provokace jen od jednoho z nich...Někdy když Růžu usměrnim, aby Áju neobtěžovala, tak jakoby nenápadně k ní lehne a očichává jí nebo nějak kontaktuje..mám i tohle zarazit...? Je lepší jí prostě poslat na místo?
Předem děkuji za odpověď..Radka, Růže a Ajka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: čtv 08. led. 2009 10:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Růženka a Radka píše:
...jakoby nenápadně k ní lehne a očichává jí nebo nějak kontaktuje..mám i tohle zarazit...?
Zase úplně všechno nezakazuji, jen to nutné "přibrzdím". To, že jí vlídně kontaktuje, ještě není nic zlého. Je to trochu o citu, kdy je třeba vyhodnotit, co je v pohodě a co už ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 10:59 
Dobrý deň, ja by som sa chcela poradiť ohľadne mojej extrémne energickej Bíglice. Od určitej doby prestala v noci pokojne spávať, neustále sa chce hrať, a to trvá cca. do 4.hod rannej. Z práce prichádzam cca o 17,30 a vždy sme potom min.1,5 vo výbehu s inými psami, a po príchode domov sa s nou ešte min. 1 hod hrám, čiže nedostatok pohybu by to snád nemal spôsobovať. Aj ráno a na obed sa ju snažím vonku nejakým spôsobom unaviť. Tento "problém" nastal ked som bola na 18 dní odcestovaná a o moju fešandu sa starala moja mamina. Myslela som že to čoskoro pominie, že to len zo stresu, ked som s nou nebola, ale už su tomu 3 týždne. Neviem ako na ňu. Je s tým spojený ešte jeden problém. Tým pádom, že je večer a v noci taká aktívna, neustále vyžaduje vodu, a tým pádom nevydrží s cikaním do rána. Robí si veselo mláčky. Prosím poraďte ako na ňu, aby sme neboli z toho večného ponocovania nešťastné ani ja ani moja Endži. Ďakujem.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 11:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jak je ta fenka stará?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 11:52 
Ja som nenapísala vek? :? Mala 10 mesiacov.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 12:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Obávám se, že hyperaktivita této pubertální fenky bude odeznívat tak někdy po čtvrtém roce věku, proto by to chtělo zvýšit jí denní dávku zátěže, aby se nenudila. Pokud není možné zaměstnat tělo, pak je dobré zaměstnat jí hlavu nějakými úkoly.
Dovolím si tvrdit, že znuděný pes je horší než odjištěný granát.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 12:32 
ach, ved to je ten problém, skoro všetok svoj voľný čas venujem jej, ved žijeme spolu len my dve. Ako ste mysleli, že by som jej mohla zamestnať hlavu? myslíte napr. častejším učením rôznych povelov? Na jesen sme chodili na agility, ale teraz cez zimu je s podobnými aktivitami trochu problém.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 12:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Endži fenka sa vyvíja bez ohľadu na tvoj voľný čas, alebo počasie... Nevymyslíš ty, vymyslí ona, radšej ju predbehni.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Nejsem odborník, ale zkusím ti něco poradit. Myslím, že dobrým zabavením hlavičky by pro bíglouše mohlo třeba být začít učit stopy, samozřejmě přiměřeně věku psa. Nebo třeba že ji schováš nějaký dobroty po pokoji a ona je bude hledat. Nebo třeba procvičovat přivolání a jiný cviky v rušivějším prostředí. Potom třeba co se týče fyzické aktivity třeba absolvovat část procházky v poklusu no a klidně se třeba vrátit k tomu agility :yawinkle:

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 14:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Zaměstnání hlavičky je důležitá věc. Naše mladší LR, když s ní třeba týden necvičím, tak už začíná zlobit - a to i tehdy, když jezdíme na dlouhý výlety, do neznámýho prostředí, s psími kamarády...Vysazení výcviku je prostě znát, ikdyž je fyzicky utahaná.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 14:59 
Predstava, ako Endži hľadá poschovávané dobroty po byte ma vcelku rozosmiala :D S tým svojim pahltným apetítom by zrejme mala túto úlohu splnenú v priebehu pár sekúnd. :tonqe: a v prípade, že by jej v ceste stáli nejaké prekážky, nemilosrdne by ich ihned zničila. Ale ihned dnes to vyskúšam, vďaka Join za radu. A ten poklus počas prechádzky sa snažím prevádzkovať, ale pri tempe bígla idem vypluť dušu 8-[ Na návrat do agility sa už tešíme obe, je to super zábava.
A s tým vysadením výcviku s Tebou Zita plne súhlasím. pár dní na to "zabudnem" a mladá sa hned začne pohrávať s myšlienkou na demolačné činnosti. :finga:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 15:03 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Na jaře můžete začít s během u kola, není nad unaveného bíglika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: stř 28. led. 2009 15:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
JanaV píše:
Na jaře můžete začít s během u kola, není nad unaveného bíglika.

s tim bych počkala alespon do roka a ne hned plný dávky

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: čtv 29. led. 2009 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Endži: tak to máš výhodu, že je pažravá, já jsem Baruš schovala jednou něco, dělala jsem to postupně, nejdřív to viděla, jak to schovávám a šla pro to, pak už jsem to ztížila a nechala ji používat nos a dopadlo to tak, že prohledala místa, kde to bylo předtím, ale nenašla to.. #-o a to mám celkem malej pokoj v podkroví. My budem taky muset začít dělat ty stopy co nejdřív :lol:

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: čtv 29. led. 2009 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Já schovávám hračky a taky to čím dál více zesložiťuju.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: čtv 29. led. 2009 10:28 
Ahoj Join, tak včera sme vyskúšali Tvoju fintu so schovaním dobrôt. Celkom som sa pobavila. Moja malá pažroška bola ako vo vytržení. Nechala som ju za dverami, ale videla ma, ako odchádzam s dobrotkou do izby. Skoro zvalila tie dvere aj so stenou ](*,) Tak som jej dala povel hľadaj a hladalaaaaa. Stale ma sledovala očami, kam sa pozerám. Akože som jej mala dať pomôcku. :D Všetko samozrejme našla, a skvele sme sa zabavili. Pekný dník


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: čtv 29. led. 2009 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
:jo: to jsem ráda, že se vám to oběma líbilo

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zmena denného režimu
PříspěvekNapsal: ned 01. led. 2012 23:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Mám hyperaktivní pitbullku - je jí 1,5. Problém mám s jejím adekvátním trestáním. Zkusím to popsat co nejdetalněji:
Například - přijde přítel- fenka je vyběhaná ale zbožňuje ho tolik, že se celá natěšená třese už u dveří, dám povel sedni pár metrů od dvěří aby se zklidnila, povely měním například ji odkážu na místo kde opravdu zůstane - , ale když je povel zrušen - po pár minutách nebo i po hodině - začne mánie. Přítel má instrukce, že si fenky nemá všímatdokud se nechová fenka slušně. Samozřejmě, že má Kimi couračku. Přítel sedí, fenka na něj skočí - následuje moje reakce v moment, když se zvedá a chystá se skočit. Mechanicky schodím a podívám se na ni ve stylu "snad se umíš chovat ne?". Fenka si sedne oblízne ale celá se natěšeně třese že ho chce přivítat. Pokud to udělá znovu chytnu jí za kůži na zadku dost silně a razantěji ji dám dolů. Nedělám to agresivně ale razantně, v momentě kdy si fenka uvědomí závažnost chyby chová se velmi podřízeně řekla bych, že až vystrašeně. Je přecitlivělá a vím, že je to moje chyba. Jak ji správně usměrnit? Totéž platí venku když někoho potkáme. Je nereálné aby v povelu seděla půl dne kdy je přítel u mě. poradíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: ned 01. led. 2012 23:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nech to na přítelovi. Když na něj chce skočit, ať jí usměrní on. Stejně klidně, jak to děláš ty. Ale rozhodně. A proč se nemůžou přivítat hned, jak přijde do bytu? V tomhle případě, u hyper psů, co se ještě neuměj ovládat, využívám rituály. Tady bych volila toto: Přítel přijde, fena odložená někde. Přítel se zuje, svlékne, dojde někam do prostoru (prostě pryč odedveří), sedne si na zemnebo na postel, zavolá si fenku (jako by jí chtěl učesat nebo vyčistit uši, prostě normálka jen tak mimochodem) a bude jí klidně hladit dlouhými tahy. Při tom čubinu položí - ručně nebo povelem a bude jí hladit v leže a uhladí jí do klidu. Sehne se a nechá se olízat, vše v klidu. Když bude už klid, odešle čubu na místo a sám si jde po svém. Ty do toho zasahuj minimálně. Když budeš zasahovat, pozornost čuby se rozdělí na "dva cíle" a to jí zase hodí do otáček. Po chvilce může být čuba propuštěna z místa a to bud normálně volno, nebo něčím, s čím si může hrát (morkovka a podobně). Aby se zabavila, kdyby náhodou chtěla zase zuřivě otravovat. At jí propouští opět přítel. Kdyby jsi to dělala ty, je dost možné, že ho bude chtít opět vítat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 00:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Zavedli jsme to přivítání až po chvíli, protože fenka dost brutálně vyskakovala na přítele a snažila se ho umazlit k smrti a u toho zbourala půl chodby :D Miluje všechny návštěvy bez rozdílu. Například známí mojí mamči, mají rádi psi ale to přivítání má opravdu bouřlivý a ne každý se s Kimi chce "vybavovat". Vysvětlovat jim jak se mají chovat hned ve dveřích - protože nejsou moji známí není až tak reálné, navíc se někdy vyděsí. Na mě skákala Kimi taky jako blázen a dneska už jenom chodí kolem mě u dvěří a vrtí ocáskem a vše v klidu. Ale ukočírovat ji když přijde někdo cizí..... :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 00:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
neuvedla jsem v prvním příspěvku, že přítel byl jen příklad. Tomu se to vysvětlit dá. "Cizím lidem" moc ne. Přeci jen 30kg pitbullče. :D Nechci jí kazit tak kladný vztah k lidem jaký má - miluje všechny bez rozdílu :heart: . Ale asi je čas aby pochopila, že když někdo příjde nebude se točit jen kolem ní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 00:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ashon takto reaguje podobne,ale za to si možu ludia sami-ohnú sa a vítajú ho.Ja keď prídem domov ani sa neunúvam na neho pozreť.Tak len posedáva a pokukuje po očku po mne.Pokial by sa mi motal pri dverách,dám povel vypadni.Kde nie je reakcia,tam nie je ani odozva :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Indiánka píše:
...len posedáva a pokukuje po očku po mne.Pokial by sa mi motal pri dverách,dám povel vypadni.Kde nie je reakcia,tam nie je ani odozva :wink:

Přiznám se, že tohle by mě nebavilo - chci být vítána :D.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 09:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Anička Bylinka píše:
Přiznám se, že tohle by mě nebavilo - chci být vítána :D.

Taky miluju pocit byt vitana a milovana, ale kdyz jsem jednou byla vitana temer do slepoty (zajeci skok a drapem malem do oka), preslo me to :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 09:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Nojo, to jo, nic se nemá přehánět :-).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Indiánka píše:
Kde nie je reakcia,tam nie je ani odozva :wink:
Bych řekla, že to taky všude neplatí, můj pes vítá i když ho totálně ignoruju. Takže ignorovat, nedívat se, nemluvit na něj, nenápadně mu dát ruku k olíznutí a podstrčit mu hračku, maximálně se s ním maličko potahám, když mi tu hračku strká do ruky. Příště pak čeká už rovnou s hračkou v tlamě, což mi přijde lepší. Tak do 5-10 minut se uklidní a potom ho můžu jít případně pomazlit. Ale aby nevítal, to by asi musel být mrtvej :-)

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Znám to, Dar je taky vítací. Problém je v tom, že chce každého vítat i venku. Snažím se usměrňovat. Má půl roku, tak doufám, že z toho vyroste a zjistí, že každý není kamoš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Kveti, nechci te strasit, ale Dex z toho zatim nevyrostl (rok a ctvrt) :twisted: Uz sice nevita kazdeho, jen ty sympaticke jedince, ale i tak je to nevitane. Takze ac jsem si jako ty rikala: Snad z toho vyroste, tak se nezdarilo a ted uz si rikam, ze je pekne nevychovany a ze s tim neco budu muset delat :oops:
Jedina situace, ktera zatim v ramci nechteneho vitani/skakani, byla zadouci, bylo tehdy, kdy se takhle vterkoval k memu sousedovi, ktery je velmi pritazlivy a ja byla rada, ze s nim behem mazleni muzu prohodit par slov :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
kajda.m píše:
Jedina situace, ktera zatim v ramci nechteneho vitani/skakani, byla zadouci, bylo tehdy, kdy se takhle vterkoval k memu sousedovi, ktery je velmi pritazlivy a ja byla rada, ze s nim behem mazleni muzu prohodit par slov :twisted:
:D :D

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
No, pokud je soused svobodný a líbí se Ti, tak vymysli a nauč Dexíka nějaké kousky jak na souseda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 15:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Co se týče vítajících piťáku, děda má taky jednoho (i když vítá jen známé lidi), teď jsme u něj byli na "vánoční" návštěvě a byly tam i menší děti, které se ho bojí, pes byl zavřený v ložnici, tak jsem se s ním šla sama přivítat (běžně bývá u vítání děda, aby ho krotil). Na psa jsem se téměř nepodívala, točila jsem se k němu zády zatím co on na mě skákal a tak trochu mě okusoval. Jakákoli snaha ho donutit si sednout a uklidnit znamenala zájem a toho leda rozohnilo ještě víc, po chvíli skákání se trochu uklidnil, už se nechal posadit a postupně uhladit až do lehu, ale potom mu stačí jakýkoli rychlejší pohyb, nebo třeba zvuk a on se znovu rozohní, zase začne skákat a kousat a tohle mu vydrží i několik hodin. Z téhle návštěvy jsem si odnesla několik modřin na paži a na stehně :-) ...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 10:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Není nad couračku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 11:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Desenský píše:
Není nad couračku.

a unavený pes, hodný pes

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evi svatá slova- ted po víc jak týdnu zase občas venčíme vořecha- terier s belgičákem a byl zase na zabití- páneček se mu pravděpodobně přes vánoce moc nepověnoval, ale večer už byl hodnější .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hyperaktivita
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2014 14:52 
Offline

Registrován: ned 12. říj. 2014 21:50
Příspěvky: 2
Bydliště: Tlučná
Dobrý den, mám psa jménem Monty - kříženec německého ovčáka a labradora. Je mu cca 9-10 let a trpí hyperaktivitou. Má kotec na zahradě, ale nepouštíme ho na volno, protože by utekl ke vratům, které přeleze (výška cca 2,5m). Na zahradě ho necháváme proběhnout párkrát denně na delším vodítku, ale člověk, co ho vede za ním doslova letí - Má stahovací obojek s ostny. Ven se s ním dostaneme max. 1x měsíčně (každý se mu snaží vyhýbat, protože tahá), a i tam ho nemůžeme pustit - opět pouze na delším vodítku (jinak běží pryč, nevrátí se - musíme pro něj jít). Asi v tomto případě pes utíká za volností a musíme ho pouštět alespoň po zahradě na volno. Ale jak? Vše přeleze, podhrabe nebo přeskočí. Dřív utíkal za fenou (i když je kastrovaný), ale nyní to je zlovyk. Máme ho od štěněte, ale já k jeho výchově nikdy neměla přístup. Výchova zde spočívá v tom, že si s prošením sedne, občas dá pac. Jinak kouká "kde co lítá". Snažila jsem se ho brát na procházky aby se vylítal, ale vzhledem k mojí "muší váze" to přestává být reálné. Jakákoli cesta kamkoli autem nelze - na jeho přepravu nemáme prostor, čas, nervy ani peníze. V úvahu nepřichází ani halti ohlávka - nejspíš by skončil s prodřeným nosem, nebo by se ohlávka roztrhla. Vodítka musíme používat mohutné, protože všechno svým tahem přetrhne. Slyšela jsem o nezničitelném biothane materiálu, ale nevím, jestli by nám nějak pomohl. Myslíte, že by jste mi mohli dát ohledně mého pejska nějakou odbornou radu? Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperaktivita
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2014 17:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
1. Před dotazem a zbytečným založením nového tématu je dobré použít tlačítko 'Hledat' na horní liště a podívat se, jestli se tu váš problém už neřešil.

2. Promiňte, ale podle všeho, co jste napsala, i podle vašeho přístupu:
kamila r píše:
...Jakákoli cesta kamkoli autem nelze - na jeho přepravu nemáme prostor, čas, nervy ani peníze...
bych řekl, že pro vás žádná "odborná" rada neexistuje a že by vlastně ani neměla smysl. Snad kromě jediné: darujte psa někomu, kdo na něj čas, nervy a peníze bude mít. Uleví se vám i jemu.

Jinak nezbývá nic jiného, než totálně svůj přístup změnit, protože takhle:
kamila r píše:
...Má kotec na zahradě, ale nepouštíme ho na volno... Na zahradě ho necháváme proběhnout párkrát denně na delším vodítku... Ven se s ním dostaneme max. 1x měsíčně...
s hyperaktivitou nic neuděláte.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2014 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
No s tímhle režimem by snad vypadal hyperaktivně i dědouš Barouš, co ho musím na venčení zvedat z pelechu... aspoň 3 x denně nejmíň po půl hodině.
Se mu vůbec nedivím že se snaží zdrhnout. Pokud fakt chcete něco změnit, tak haltinu správné velikosti a venčit, venčit, venčit. Až mu to přestane být vzácné, začne i vnímat druhý konec vodítka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. říj. 2014 13:04 
Offline

Registrován: ned 12. říj. 2014 21:50
Příspěvky: 2
Bydliště: Tlučná
S tou přepravou - já sama řidičák nemám a rodiče (skuteční vlastníci psa) se kvuli "blbýmu psovi" nechtějí tahat desítky km daleko. Vše o psovi rozhodují právě oni a rozhodně by ho nikomu nedali. Skusím koupit haltinu a venčit, až mě začne vnímat, můžu zabezpečit veškeré vrata a skusit ho pustit. A pak uprosím rodiče, aby jsme si půjčili větší auto a zajedem na freečko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pát 17. říj. 2014 07:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dobrý nápad.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 20. říj. 2014 18:02 
Offline

Registrován: ned 19. říj. 2014 08:16
Příspěvky: 1
Bydliště: Lípa nad orlicí 33
Máme taky takoví problém. Máme čtyř letou labradorku (Sisinu), je strašně hyperaktivní :cry: . Mě je dvanáct let a chtěla bych aby měla štěňátka ale..............................................rodiče řekli že ne protože je až otravně hyperaktivní (před námi ji měla jedna paní, a chtěla jí dát utratit protože je hyperaktivní, zachránili sme jí). Dali mi dva měsíce abych ji trochu sklidnila jestli se to nepovede nebude moct mít štěňátka. Prosím poraďte. Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hyperaktivní pes
PříspěvekNapsal: pon 20. říj. 2014 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Proboha žádné štěňátka! Proč? Protože chceš?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!