Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:35
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozmazlenost
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 12:20 
Prosím Vás o radu. Máme 8 měsíční štěně Tosa Inu. Jelikož se ale jedná o křížence, objevily se genetické vady - dysplasie kloubů. V 5 měsících byl operován na jednu nohu, pak na druhou. Tím stalo to, že místo aby se učil poslouchat, docela slušně jsme ho rozmazlili. Musel být v teple, teď spí zásadně na gauči. Poslední dobou nás neustále chytá za ruce (nikdy ale nekousne) nebo skáče. Jelikož má teď kolem 50 kg, není to nic příjemného. Tuším, že si takhle vybíjí svojí energii. Problém je ale v tom, že nám veterinář zakázal díky dysplasii procházky a větší zátěže. Máme velkou zahradu, kde se vyblbne, to ale pomáha jen krátkou dobu. Jak ho to máme tedy odnaučit?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 12:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jako uplně zakázal procházky? to snad ne? pes musí být př těchto potížích nasvalenej čemuč procházky po měkém terénu krátké ale časté naopak pomužou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 12:44 
úplně ne, nesmí chodit na delší procházky. A jelikož mám ještě Huskyho, jsou naše procházky dost dlouhý. Nechávám ho proběhnout, ale dlouho to nevydrží, protože lítá jak blázen a tak po 15 minutách se snaží polehávat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jarka tady je duležitý nenechat ho takhle lítat jak říkám radši 2-3x denně krátký pulhodinový a korigovat a dávkovat mu pohyb- hafan nemá fyzičku a tu potřebuje nabratstejně jako svalovou hmotu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Ahoj, je mi líto, že už od štěněte máte takové starosti. Před rokem jsem měla podobný problém (zlomená noha u tehdy 9-ti měsíčního štěněte) a stejně jako ty jsme ho rozmazlili a přebytečnou energii si vybíjel na nás. Rozdíl je v tom, že u nás to byl přechodný problém (cca 3 měsíce), tak jsme to nějak vydrželi a pak začali s výchovou od začátku. Jenže u vás to bude asi problém dlouhotrvající, takže podle mě musíš vymyslet způsob, jakým může psík vybít energii, abys mohla psa i vychovávat (podle mě totiž nevyřáděného psa nelze vychovávat - teda aspoň mně se nedařilo), jinak vám bude dál a dál přerůstat přes hlavu. Tosa asi neplave, že?

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
huanakr podle mě každej pes plave .-))). jinak souhlas trochu jsme odběhla od tématu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kříženec = genetické vady?
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 18:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
:mimo tému: Jelikož se jedná o křížence, objevily se genetické vady??? Já jsem myslela, že kříženci jsou naopak v první generaci zdravější, co se genetických onemocnění jednotlivých ras týče... Soused má zlatého retrívra s PP a měl naprosto stejný zdravotní problém jako ty. Teda nejdřív měl operované obě nohy jako půlroční štěně a potom ještě znovu po pár letech. Teď mu bude 9, bere léky na bolesti a opravdu po delší procházce pořád kulhá. Říkáme mu Velký Ben, můj psék je Malý Ben :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 19:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kříženec s tosou? S čím je křížený? Rozhodně bych ho za ruce chňapat nenechal. Psi se totiž i jen nevinnou hrou učí triky pro svůj život. Poslední z takových "hračičků" je tu jeden anatol, také po rukou kdysi jenom chňapal, poslední jeho "chňapání" však nedopadlo podle představ jeho páníků, protože do toho pes vložil dost brutality, nad kterou ztratil kontrolu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. úno. 2008 19:18 
Plave a docela rád. Můj husky taky není s PP a nikdy nebyl problém. A tenhle chudák to odnesl s plnou parádou. Měli jsme na výběr - operace nebo ho utratit. Jenže podle nás má každý dostat šanci a nikdy bych si netroufla rozhodovat o něčím životě.

Netroufám si odhadnout, s čím je křížený. Bratr si koupil jako první fenu bez PP s tím, že to má být Tosa. Jenže z toho vyrostlo úplně něco jiného. V první řadě je černá, což je u Tosy dost neobvyklé a velikostí asi jako Labrador, jen drobnější a hubenější. Pak si pořídil psa už s PP, nejsou si podobní ani stavbou těla. Naše štěně - jejich potomek je velký jako Tosa, ale ne tak mohutný (je asi na polovině hmotnosti).

Máme právě obavy, aby nám to jeho chňapání nepřerostlo přes hlavu. Někdy mu stačí pohrozit prstem a přestane, ale zase začne hrozně štěkat. Nechci na něj křičet, to podle mě nemá význam.
Teď jsem s ním byla asi 3 hodiny na zahradě. Pobíhal kolem, když chtěl, tak odpočíval. Teď je v klidu a ignoruje nás. Takže to je asi opravdu přebytkem energie.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 09:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
teda nechci se navážet do rozhodnutí veterináře, ale já bych se právě toho krátkodobého spontáního blbnutí na zahradě bála daleko víc. Přijde mi, že krátkodobé prudké zatížení je na dysplazii daleko větší zátěž než delší, ale mírná a kontrolovaná zátěž. Za sebe bych asi uvažovala o trekovém postroji a procházkách.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 10:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
absolutny suhlas :-)
to je presne to, co prave rozoberame aj v teme DKK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: chňapání ??
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 16:01 
Dobré odpoledne,
nás pravidelně chytá za ruku,ale vůbec né ve zlým ...z radosti když nás vítá nás vždycky chytne za ruku a jemně kouše ...dělala to už jeho maminka. Překvapilo mě, že Ruda píše, že by pes něměl vůbec "chňapat", doufám, že tím není myšleno tohle ...protože on prostě tlamičku používá jako my ruce ...prostě si nás chytne nebo když si chce hrát tak to udělá ...dělá to prostě v rámci mazlení, vůbec to nebolí, jen nás oslintá :-) V rámci našich her při největšim lábušení mě občas takhle tlamou chytí i za krk ...ale tak strasně jemně, jakoby mi tim naopak projevoval strašnou lásku ...to se dá těžko popsat ...
Jo a taky vám pes dělá že vám pořád dává packu na tu vaší když ho hladíte ? Mě to přijde, jak kdyby říkal, že jsem jeho :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 19:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
fabien: toto co opisujes ty sa tu riesilo v inej teme ako prejav lasky....

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 17:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. bře. 2012 15:38
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc
Dobrý den pane Desenský,
s tím pozorováním jste měl pravdu a tam někde jsem to zmrvila.Po tom co jsem Lokimu vysvětlila tím přidušením co jste mi ukázal že Perun je můj to asi den nebo dva akceptoval, ale neustále se mi lepil na paty a neustále mně pozoroval i když jsem se mu nevěnovala anebo jsem byla s Peruňákem.A pak to začlo nanovo,spouštěč je,když se věnuju tomu druhému,ať už s ním cvičím nebo se přijde jenom pomazlit.Pokud to chytnu včas, tj. než začne vrčet, nahrbí se nebo k němu nakráčí a chce ho vytlačit odvolám ho přivoláním nebo nastolím cvičící režim- jenomže tady je háček-on dosáhl toho čeho chtěl tudíž moje pozornost je jeho.Pokud zavrčí jsem na něj naštvaná a dělám to v náladě teď jsi mně naštval tak hezky makej - zase cvičící režim, v klidu, ale tak jak jste říkal povely hned a je na něm vidět,že je mu to nepříjemný ale, opět dosáhl toho čeho chtěl tj. nemůžu se věnovat malýmu.Včera večer jsem dělala u počítače a ve chvíli kdy se Perun ke mně vydal po něm skočil z gauče, já skočila po něm a odtáhla ho ven do kotce a nechala ho tam pár hodin samotnýho-když se neumí chovat přijde o výhody, být s náma doma na gauči -tady vím že jsem udělala chybu, že jsem do něj měla jít fyzicky, ale už to nevrátím. Každopádně na to abych ho odradila od dalšího vyjíždění jsem asi nepoužila dostatečný argument hned na začátku anebo si je prostě jistý že mu neublížím? Poddá se to časem a důsledností? Kde dělám hrubky? Jak na to? Omlouvám se, že zase otravuju. Děkuji

_________________
Anna P.
http://loubalik.galerie.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 17:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Namísto cvičícího režimu by dostal striktní odložení a dál bych se věnoval předešlé činnosti.
Ještě jedna otázka, on usiloval o život nebo zdraví nějakému psu, že jste po něm sáhla způsobem, který jsem popisoval pro případ, že se pokusí někoho pořádně sejmout?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozmazlenost
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 18:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. bře. 2012 15:38
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc
Ano,
vrhnul se na našeho druhého psa. Děkuji za odpověď, ale i odložení teprve cvičíme, takže to bohužel u nás
zatím vypadá tak, že dostane lehni nebo místo, ale i u toho zůstávám, aby mi z toho neodešel a po splnění dostane volno, aby vůbec pochopil že je to povel a co od něj chci. Díky

_________________
Anna P.
http://loubalik.galerie.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!