Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:49
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spící smečka
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 13:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. lis. 2008 16:00
Příspěvky: 47
Bydliště: Havlíčkův Brod
Je možné i ve spánku smečky pozorovat hierarchii, např. v rozmístění psů při spánku kolem alfasamce apod. Spí ostatní spíš těsně u něj, nebo ho naopak nechávají samotného?
Je toto možné aplikovat následně i na lidskokopsí smečku, např. znamená něco, že pes spí jen u jednoho z lidského páru, kterého pořád budí, jak na něj nalehává a tak :-)
Střídají se např. psi, pokud je jich víc, u vás v posteli, když se tam všichni nevejdou?

_________________
Kristýna a Garp
http://zezulovic.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Počkám si na Rudovo vyjádření k té hierarchii. U nás spí psi se mnou, Smajlík v úrovni mojí hlavy, svoji hlavu většinou nějak na mně, nebo se mě aspoň nějak dotýká packama. Happinka většinou v nohách nebo natažená vedle tak, že se o mě opírá hřbetem. Málokdy na mě položí hlavu. Občas si pokládá přední packu na moji ruku nebo nohu. Někdy se uloží přímo na mých zádech, když ležím na břiše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. lis. 2008 16:00
Příspěvky: 47
Bydliště: Havlíčkův Brod
Já bych moc chtěla, aby se obíral Garp o mně, ale já o něm vůbec nevím, přesto že musí přelézt přeze mě, aby se dostal k manželovi, o kterého se opírá a zalehává až tak, že ho právě budí. Spí nám u nohou, nikdy ne výš.

_________________
Kristýna a Garp
http://zezulovic.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 14:21 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Předpokládám, že alfa jsem já, pak ano spí kolem mě, jedna feňule dokonce pevně nalepená na mě pod peřinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. lis. 2008 16:00
Příspěvky: 47
Bydliště: Havlíčkův Brod
No to já předpokládám taky... A doufám, že se nedozvím, že když u mě nespí, tak předpokládám špatně a je tou alfa přeze všechny jiné indicie manžel. Třeba mu jen nevoním :-(

_________________
Kristýna a Garp
http://zezulovic.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nevím u mě spí pesani pruběžně v noci skoro všichni kromě Ajky která spí cleou noc na jendom místě nehnutě. prostě rpostřídaj u mě u našich nazemi v psoteli a vím že alfou sem já rpotože mě jedinou psi apson trošku berou :-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 17:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Mařeně je u mě horko, mě je pak horko z ní, pes v posteli mi vůbec neva, ale sem radši, když v noci sleze a jde si na místečko. Aspoň se líp vejdu. Večer usíná na mě, prostě ňák jí napadlo, že bude ležet aspoň přední půlkou na mě, tak jí musim vždycky rovnat, abych vůbec mohla usnout. Jinak skáče do postele brzy ráno, to lehá na nohy a způsobuje paralýzu. U nás byl největšim bohem páníček, jak ten něco řekl, bylo to svatý. K němu se chodilo se staženýma ušima, přikrčeně a s vrtící špičkou ocásku a největší blaho bylo, když byl ochotnej hladit. Nějak mi vůbec nevadilo, že si vybrala chlapíka místo mě, já si ho koneckonců vybrala pro stejný vlastnosti jako ona :-)))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 23:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 21:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Liberec
Ája spí se mnou i s manželem,přitisknutá pod peřinou,na peřině,na polštáři,v nohách,na zemi,ve skříni,....jak jí to zrovna vyhovuje.Já jsem s ní pořád,muž je přes týden mimo domov.Alfu neřeší-poslouchá nás oba stejně,nedává jednomu z nás přednost. :P

_________________
Lenka+Ája


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 01:21 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Garp4408 píše:
No to já předpokládám taky... A doufám, že se nedozvím, že když u mě nespí, tak předpokládám špatně a je tou alfa přeze všechny jiné indicie manžel. Třeba mu jen nevoním :-(


V tom případě bych já musela mít těžce dominantního psa, protože ten nespí s nikým. Jen si jde ke mně na chvilku lehnout a za chvilku alou dolů, protože je mu horko a do rána už spí jinde. Sice místa během noci střídá, ale málokdy se vrátí ke mne k nohám (nebo o tom nevím). Obvykle spí na nejchladnějších místech. Od té doby co bydlím s přítelem, tak jde na postel až když přítel odejde ráno do práce, protože jinak tam nesmí :twisted: a spí na jeho půlce posteli (dle mého je to určitej styl provokace). Jinak spí na zemi u mě nebo u balkonu, případně jde do obýváku a tyto místa obývá i po přítelovo odchodu většinou.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
No, naši psi do postele nelezou a musím říct že jsem tomu ráda protože v posteli by mi chlupy dost vadily. Jediný společný spaní je pro mě přijatelný pod stanem a to z čistě sobeckých důvodů protože se krásně zahříváme společně a to teplíčko mi vynahradí to že mám chlupy i puse. :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 16:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Já jsem spokojená když se mnou holky chrní v posteli :D je mi to příjemný. U Barušky mám jistotu že v posteli nebudu nikdy usínat sama... :mrgreen: ta spí většinou nalepená těsně u mě a pod peřinou, ona je malinká, tak mi vůbec nepřekáží a navíc jsem si na ní tolik zvykla, že pokud náhodou u mě není, jsem z toho nervózní :lol: Salynka spí většinou pod postelí, taky jí v peřinách bývá teplo, ale když už přijde k nám, tak si mi lehá zásadně za hlavu. Já jí držim za pacinku a takhle usnem, je to párada :D

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Taky by mě zajímalo, co má to tulení znamenat. Malá černá se vždycky navalí na mě, na chlapa nikdy. Ale jí samotný je nepříjemný, když si někdo lehne na ni (lehce). Naopak na tu starší si klidně lehnout můžu a nic, spí dál. Přitom si myslím, že malá mě jako vůdce bere, kdežto stará na mě ... zvysoka. Může v tom být vůbec nějaký systém? Nebo jde prostě jen o pohodlí?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 00:14 
Offline

Registrován: pát 05. pro. 2008 17:35
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
Můj husky není mazlivý, když ho srovnám s jinými mazlivkami, ale v noci se na mě tiskne jako blázen. I když může do studené chodby, spí zásadně v posteli vedle mě a nalepený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spící smečka
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 08:18 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Chápu, že jsou psi venkovní a nespí se svými páničky a neodsuju to, je to každého věc.
Pro mě je hodně důležité, aby smečka spala pospolu. Zjistila jsem to, když ke mě přišli postupně dva psi, kteří spali někde v garáži. ( U té fenky to bylo ještě složitější, že ona spala v bytě s páníky a když odjeli, tak byla v garáži ). Jejich projevy byly dost podobné - nervozní reakce na jakýkoliv zvuk zvenku, při otevřeném oknu strach ze šustění větru, prostě byli jiní, jakoby neustále ve střehu proti mým holkám, které vůbec netuší, coje to psí život. ( Pochopitelně to bylo i změnou prostředí atd. )
Myslím si, že jenom tím, že můžou spát doma se mnou, jsme odbourali hodně problémů a o vztahu nemluvě. Vzpomínám, když jsem chtěla vyměnit povlečení na pelechu, tak mi ho pes zalehl, bál se, že mu ten pelech někam odnesu. Dneska už jenom přihlíží, už ví...Pochopitelně nemůžu srovnávat, jak by se chovali, kdyby dál spali venku, ale ten pocit mám, že smečka má odpočívat spolu a neřeším, jestli spí u mě nebo na mě :-) nebo na zemi, v posteli, důležitá je pospolitost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!