Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 18:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Ahoj, mám 9.měsíčního kříženečka šeltie. Je trochu hyperaktiv a miluje všechny psy bez rozdílu. Tenhle víkend beze stopy strachu vyštěkal NO a i když je ve hře většinou submisivní, čévéčko mu chtělo "přebírat" fenku a pustil se do něj neskutečně vážně a i když jsme je odtrhli, neustále vrčel. Nic se mu nestalo, ale není to poprvý, co ho třeba nějakej pes chtěl začít šikanovat, nebo ho kousnul a mě by zajímalo, jak poznám tu mez, kdy je potřeba ho začít bránit. Protože když na něj někdo vylítne, on to bere jako hru. A já nevím, kdy ho mám zpod psa vytáhnout a toho psa zahnat, nebo kdy do toho nemám zasahovat. Vtěšinou zasahuju když už je Trix nepříčetnej, nebo když se do něj někdo zakousne, ale nerada bych, aby mojí chybou změnil svůj přístup ke psům :-k

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 18:52 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Fenrizka píše:
, ale není to poprvý, co ho třeba nějakej pes chtěl začít šikanovat, nebo ho kousnul a mě by zajímalo, jak poznám tu mez, kdy je potřeba ho začít bránit.

Už je ta mez překročená,bych řekla..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Víš, když k nám přijde v klidu pes a zničehonic po něm vyjede, já to fakt nepoznám. I když se snažím u toho vždycky bejt a odhadovat to, prostě mi to nejde... #-o

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 17:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Fenrizka píše:
Ahoj, mám 9.měsíčního kříženečka šeltie. Je trochu hyperaktiv a miluje všechny psy bez rozdílu. Tenhle víkend beze stopy strachu vyštěkal NO a i když je ve hře většinou submisivní, čévéčko mu chtělo "přebírat" fenku a pustil se do něj neskutečně vážně a i když jsme je odtrhli, neustále vrčel. Nic se mu nestalo, ale není to poprvý, co ho třeba nějakej pes chtěl začít šikanovat, nebo ho kousnul a mě by zajímalo, jak poznám tu mez, kdy je potřeba ho začít bránit. Protože když na něj někdo vylítne, on to bere jako hru. A já nevím, kdy ho mám zpod psa vytáhnout a toho psa zahnat, nebo kdy do toho nemám zasahovat. Vtěšinou zasahuju když už je Trix nepříčetnej, nebo když se do něj někdo zakousne, ale nerada bych, aby mojí chybou změnil svůj přístup ke psům :-k
Pokud to dobře chápu, tak to není vždy tak, že by pes zničehonic napadal tvoje štěně :wink: Ono to chce nejen chránit tvého štěníka, ale zároveň korigovat i jeho hru. Někteří psi prostě nemusí mít náladu na hyperaktivní mládě a když nikdo nezasáhne , tak mu to řeknou sami. Ono to chce nakoukat a dostat rovnou zpětnou vazbu přímo "u akce" , třeba freečka jsou docela dobrá příležitost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
To jsem ani neřekla, že by ho pokaždý někdo napadal. :wink: Ten incident byla první záležitost, kdy to vypadalo, že si to začal on. Proto jsem to taky zmínila. Jinak je naprosto bezkonfliktní. Snažím se ho při hře se staršími psy pochopitelně klidnit, i když občas přemýšlím, zda by mu to neměli vysvětlit oni sami. Jinak prostě nevidím ten rozdíl mezi obyčejnou drsnou hrou a šikanou. a na to jsem se ptala.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 21:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Fenrizka píše:
Jinak prostě nevidím ten rozdíl mezi obyčejnou drsnou hrou a šikanou. a na to jsem se ptala.
Tak na to je opravdu nejlepší učit se to přímo za pochodu s někým zkušeným.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 09:38 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Včera na ulici, na protějším chodníku stála paní s obrovským chlupatým teletem a s někým se bavila, takže nás neviděla. Její pes, když nás uviděl, tak chtěl s obrovským řevem po nás vyjet. Paní, jak to nečekala, měla co dělat, aby ho udržela. Byla jsem přesvědčená, že se jí vysmekne a začala přemýšlet, co udělám. My jsme normálně pokračovali v chůzi, jenom jsem sledovala psa v jaké je fázi - jestli vede on nebo panička a Břeťánek bez jakéhokoliv náznaku taky. Nastěstí to panička ukočírovala.
Napadlo mě, že by nakonec proti přesile nešel, ale co bych měla udělat, kdyby se jí utrhl, přeci jenom moc nechybělo. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Taky mame takovyho pratelskyho splasence, takze ho musime s pejskama trochu korigovat. Ale myslim,ze ve chvili, kdy ho musis tahat z pod ciziho psa, uz je pozde, zasahovala bych mnohem driv. Ja nejdriv nase stene zpomaluju a pozoruju ciziho psa co a jak. Pokud si chce hrat, tak ok, pokud se chce jen ocuchat a kdyz je nas prcek moc doternej, tak jen tak vrkne, tak to taky neresim. Spoustu veci si vyridej sami v klidu,jen pak koriguju svyho psa, aby moc neotravoval. Ale kdyz dojde na vazny vrceni, tak to okamzite ukoncuju a cizimu psovi vysvetlim, ze takhle se teda k mymu psovi chovat nebude. Bohuzel v nasem okoli se na vetsinu lidi nemuzu spolehnout, takze tohle je na me.
Bohuzel jsme potkali i psy co se tvari hrozne pratelsky az do momentu, kdy maji druhyho psa na dosah, v tu chvili vyjedou. Stalo se to parkrat, vetsinou jsem stihla kriknout, stane stahnout a psa zahnat, akorat jedna kokrice ho sundala k zemi, tak si vyslouzila let vzduchem. Kazdopadne ale nenechavam zadnyho ciziho psa, aby nase stene primackaval k zemi, vyjizdel na nej a pod., pri prvnim naznaku agrese se do toho vlozim. A i kdyz si hrajou, tak to stejne kontroluju a pokud jeden z nich zacne machrovat nebo se nejak rozcilovat, tak to hned stopnu. Jestlize se uklidnej a chovaj se slusne, muzou si hrat dal, pokud ne, tak maji po legraci. Doufam, ze to delam spravne, zatim nam to funguje dobre a pokud je nejaky incident, tak je na nasem prckovi videt jakou ma radost, ze jsem ho toho psa zbavila :)

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 10:58 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Napadlo mě, že by nakonec proti přesile nešel, ale co bych měla udělat, kdyby se jí utrhl, přeci jenom moc nechybělo. Díky.

Čéče tady v Oboře chodí nějakej asiat,je to mladý zvíře,není konfliktní(zatim teda) a navíc je to pes.Běhá v poho na volno,ale když se poprvý radostně přiřítil k Náně,pochopila jsem,že moje šance by byly méně než nula kdyby něco...má hlavu v úrovni mýho pasu a odhadem tak o 30kg víc :Hangman: Zblízka je prostě OBROVSKEJ. :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. čer. 2009 18:37
Příspěvky: 38
Bydliště: Šumperk
No včera na louce se ze křoví vynořil obrovský beauceron a páníček nikde, tak jsem se zprve lekla, ale nevypadalo to, že by ho chtěl hned sežrat, tak jsem se uklidnila, prcka jsem měla mazi nohama a snažila jsem se ho odehnat. Obr to byl celkem bázlivej, tak sklopil ocas a odběhl. Pak se vynořil páníček s dalším obrem na vodítku a povídá, že je na štěňata hodnej. Tak se šel Lucky sám se zájmem seznámit :-k Jsem se divila, páč se velkých psů dycky bál. Ale teda nevím, jak bych takovýho obra z něj sundávala.
S mým bejvalým bafanem (to už byl dospělec) jsem potkala v parku dva dobrmany, kteří se rozeběhli k nám. Nevím kde jsem vzala odvahu si dát Bena za sebe a "domlouvat jim", aby šli pryč. Ale teda pořádnej balvan mi spadl ze srdce, když se obrátili a šli pryč.
Naštěstí jsem ani jednoho z pod většího psa vytahovat nemusela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 11:57 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
davidkova renata píše:
Čéče tady v Oboře chodí nějakej asiat,je to mladý zvíře,není konfliktní(zatim teda) a navíc je to pes.Běhá v poho na volno,ale když se poprvý radostně přiřítil k Náně,pochopila jsem,že moje šance by byly méně než nula kdyby něco...má hlavu v úrovni mýho pasu a odhadem tak o 30kg víc :Hangman: Zblízka je prostě OBROVSKEJ. :oops:


Taky si myslím, že bych toho moc nezmohla a kór, když byl rozzuřenej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 14:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No kdyby se zajmal jenom o psa a po tobě by nešel, myslím, že bys měla i šanci... :? blbý by bylo, kdyby se otočil do tebe... :Hangman:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 14:21 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eva Štemberová píše:
No kdyby se zajmal jenom o psa a po tobě by nešel, myslím, že bys měla i šanci... :? blbý by bylo, kdyby se otočil do tebe... :Hangman:


No, tak vem s tím, co bych měla udělat, kdyby šel jen po psu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 16:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 09:55
Příspěvky: 17
Bydliště: Považská Bystrica
Mna by skor zaujimalo co spravit ked mam 20 mesacnu fenku retrievra ktora neustale dobiedza do vsetkych a chce si prejavovat dominanciu.So psami ziadny problem ale co sa tyka feniek tak tam pozorujem ako zacina prejavovat dominanciu.So psami s kt. sa pozna ok viem ze im nic nespravi lebo oni niesu az tak dominantne.Ide mi o to ze dneska na cvicaku prislo diievca s pitbulom 17mes. fenkou absolutne krotkej a priatelskej povahy ziadna agresia ani dominancia.Ale ta moja na nu neustale dobiedzala a aj ked panicka hovorila ze jej neublizi mne sa to javilo inak tolko by dobiedzala az by jej praskli nervy a...... vzdy som to stopol tak ze som po nej zaziapal lebo normalne nereagovala cim som zrejme aj zvysoval atmosferu a zobral ju nabok.No ona tvrdila ze to ja vyvolavam to prostredie a ze by som ich mal nechat sa hrat.No mne to tak neprislo a moja by po nej skocila na co by sa ona zacala branit.Neviem potreboval by som zmiernit tu dominanciu aby nedoslo kniecomu vaznejsiemu.podobny problem mam este s jednou vlciacicou ktora je rovnako dominantna ale ma 8 rokov ale tam si ich obaja odvolame skor ako.....mal som to asi vybavit bez kriku no mozno nabuduce.Co si o tom myslite?nechcem ju nechat dohrizt od ineho len koli tomu ze ona vie ze jej neublizi.Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 17:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Co myslíš tou dominancí? Jaké chování konkrétně tím myslíš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 18:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 09:55
Příspěvky: 17
Bydliště: Považská Bystrica
Potreboval by som aby si nemyslela ze ona je najvyssie a s kazdym si bude robit co sa jej za chce.Niekto hovori nechaj ju nech dostane aby vedela ze neni ta najsilnejsia.Ale to sa mi moc nepaci a este by sa vnej mohol vyvolat strach pri stretnuti sinimi psami a to nechcem.Napriklad vyskakuje na nu stym ze si ju chce podrobit,pri behu si na nu poklada hlavu,.....ono je toho viacej len momentalne si nespomeniem provokuje pohladom ktory naznacuje aspon podla mna ze ak sa o nieco pokusis skocim po tebe ale dalej to nikdy nenecham zajst.Vtom momente ju zrusim lebo uz aj v inych pripadoch ak bola fenka co len trochu viac dominantna skocili do seba stale ten isty pripad.Ako by nevedela ze ona neni ta ALFA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 19:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle tvého popisu si čubina chce hrát, je temperamentní a pěkné rozlítlo. Nemyslím si, že by tam byla dominance, podle toho, co jsi popsal, spíš čubina neví, čí je, končí jí puberta, tak zkouší, co může a co ne. Setkává se s dobře socializovanými psy, kteří umí dobře "psovsky" a usměrní jí v těch hrách? Pokud na ní někde křičíš nebo dáváš zákazové povely, nesměruješ jí do toho,co je dobře, jen jí mateš. Domluv se s Rudou a přijeď na fríčko. Tam takové pejsky najdeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 09:55
Příspěvky: 17
Bydliště: Považská Bystrica
Rad by som isiel na nejake ale musim vybavit pas a nechce sa mi :( ale isto pridem bo chcem ist aj stanovat z piatka do nedele na nejake :) No okrem toho co si napisala je aj dominantna naozaj to by si musela vidiet mam taky pocit ze sa to naucila od tej vlciacice aj to sikanovanie sa uci od net to sa mi moc nepaci inde to nevidela iba u nej a koli tomu sa casto chytaju moja jej neustupi.Islo mi o to ze keby som nezasiahol oni by sa pobili len koli tomu ze ta moja moc provokuje.To som si isty.Inak dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 09:55
Příspěvky: 17
Bydliště: Považská Bystrica
S kazdym psom ma ona take divoke hry nevravim ze za to moze dominancia ona skor provokuje a bez problemov sa pobije.Cize skor ako zastavim tu provokaciu ktoru nerobi na kazdeho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 09:55
Příspěvky: 17
Bydliště: Považská Bystrica
Vzdy si spomeniem az ked to poslem tak prepacte.Chcem len dodat ze ona provokuje iba ked sa nudi?alebo tak nejak ked sme na cvicisku a maju volno inak ked sme sli domov a boli na volno kazdy si hladel svojho a nestaral sa o ine.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
petko566 píše:
Potreboval by som aby si nemyslela ze ona je najvyssie a s kazdym si bude robit co sa jej za chce.Niekto hovori nechaj ju nech dostane aby vedela ze neni ta najsilnejsia.
Dnes sme mali takú situáciu:venčili sme 3 psov,bílouš (7r),labroš(2r),boston(9mes.),doga(Bára 3r). Pre tých čo nás nepoznajú.Labrador bol nový,tak sa hrnul k Báre,Ashonovi(boston) sa nepáčilo,že mu ide k čube.Zaujal postoj "to je moja čuba" a šiel labradorovi po krku.Ten bol docela tolerantný ale odtial potial,až sa po Ashonovi ohnal.Tak Ashoňák vyfasoval stopku a pri ďalšom machrovaní zažil letecký deň.Trocha som mu vysvetlila ako sa má chovať,stopku mu nechala aby som ho mohla ošéfovať keď zasa začal skákať do labroša a po takých 15min.sa skludnil,stopka mohla ísť dole a so psom sa dokonca hral a už žiadny problém nebol.Má tvoja fenka pripnutú stopku pokial sa takto chová ku psom? Reagovať musíš okamžite a okrikovanie nepomáha,pes to nakoniec ani nevníma.V žiadnom prípade nenechať nech si to riešia sami psi,bude majitel útočníka za teba platiť veterinu?O psychike psa ani nehovorím. [-( Ako píše Essi :
Essi píše:
Podle tvého popisu si čubina chce hrát, je temperamentní a pěkné rozlítlo. Nemyslím si, že by tam byla dominance, podle toho, co jsi popsal, spíš čubina neví, čí je, končí jí puberta, tak zkouší, co může a co ne.Pokud na ní někde křičíš nebo dáváš zákazové povely, nesměruješ jí do toho,co je dobře, jen jí mateš.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: úte 20. dub. 2010 07:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Řekl bych, že máš hodně zkreslené názory o chování psů, z čehož vyplývá, že fenku vedeš špatným směrem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: úte 20. dub. 2010 15:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 09:55
Příspěvky: 17
Bydliště: Považská Bystrica
Je to možne ja som sa pokusil popisat ako to prislo mne.Ale vtedy som si bol isty ze ak by som to nezastavil pobiju sa a neviem preco ked ta druha sa o nu nezaujimala ani nic a moja .....
Pri nej nemyslela na hranie. dakujem nepochopil som to preto som napisal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: stř 27. dub. 2011 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
No ja to mam asi podobne jako Fenritzka... Proste nepoznam tu hranici a zmenu ve vyrazu ciziho psa. Mam skoro 9mesicni stendo krizence, zatim 10kg, no a on byl doted v pohode. Je dobre socializovany. Dneska jsme sli venku, potkali jeho kamosku jezevcici a oni si hrali a behali. Pribehl k nam dalsi pes, bisonek, chvilku stal a cuchali se, cizi pes pak zavrcel, tak jsem si sveho psa chtela odvest, ale on toho vyuzil a ohnal se. Dex na jeho vyjeti reagoval protiutokem. Tak jsem ho drzela za sebou na voditku a ciziho bisona se snazila chytit za chlupy (nemel obojek),povedlo se a drzela jsem ho od nas, nez si prisel panicek. Takze ted jsem to jakz takz zvladla a utocnika zpacifikovala, ale proste podle me je moje chyba, ze vubec k tehle situaci doslo. Ze jsem nepoznala, ze hrozi utok. A nejsem si jista, jestli se Dex zacina branit a vrcet zpatky proto, ze ve me ztratil duveru a neveri, ze ho ochranim, nebo jestli je to pubertou, mozna kombinace obojiho. :roll: Kazdopadne otazkou je, jak se naucit predvidat a predchazet vubec situaci, abych psa musela branit. A kdyz uz branit, jak vysvetlit tomu svemu psovi, aby se zklidnil a nepletl se do toho (protoze usmernovat ciziho a do toho mit pod kontrolou sveho, ktery jde do protiutoku, to je dost blbe).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: stř 27. dub. 2011 20:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Druhá otázka je věc respektu a důvěry :wink: no a první - chce to jezdit někam, kde mají psi možnost komunikovat - ne jen bezproblémoví psi a aby tam byl někdo, kdo je umí číst a toho se ptej. Postupně to nakoukáš. Anebo ne :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: úte 15. lis. 2011 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Dobrý den,
mám 14ti měsíční pitbullku. V pubertě si začala hrát na drsoně a vyjížděla na psy. Byli jsme u Vás pane Desenský na konzultaci. Změnili jsme přístup a dneska už nemáme problém s žádnými pejsky. Dokonce jsme dopilovali procházky. Protože bydlíme na starším sídlišti na kraji města, je tu spousta seniorů i jinýh s uštěkanými jezevčíky a yorkshiry, kteří tu běhají na volno. Moje fenka Kimi má vždy vodítko a naučila jsem ji ignorovat tyhle štěkající "paparazzi" - to beru jako dobrý pokrok proti tomu, co jsme zažívali před půl rokem s agresí. Víc mi věří a nechci to teď pokazit, proto dotaz: potkali jsme jezevčíka, který byl starší a běhal navolno. Začal bez důvodu štěkat na mojí Kimi a panička ho začal zase okřikovat. Pes ale šel za námi a stále štěkal, nezaútočil by ale histerčil. Jak mám zakročit? myslím, že bránit svého psa ano, ale jak to udělat, aby ode mě moje vlastní fenka neokoukala "radikálnější" zákročení a neřešial poté situaci jako před půl rokem. Samozřejmě u toho budu v klidu, ale jak postupovat. Mám v ruce vodítko a svého psa, který je trochu znervózní, už jen proto, že jsem se za tím psem, který byl hned za námi otočila. Jak dál? Toho psa vidíme často, tak ať to nepokazíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: úte 15. lis. 2011 22:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Mně na tyhle malý "nerváky" většinou stačí udělat bubu, případně zadupa, většinou ukážu prudce rukou od nás a třeba koukej sypat, mazat, padej domů a oni se zarazí nebo odtáhnou (chce to u toho nebýt agresivní pokud čuba odkoukává) a fence bych případně bez emocí co čučíš, koukej jít nebo tak.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: úte 15. lis. 2011 22:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V jedné ruce měj řetízek, v druhé vodítko a psa u nohy. V klidu běž, i když máte uřvance v patách. Nezrychluj, nenervi. Pokud se čubina ohlíží, jen jí připomeň povel k noze a at neřeší kraviny. Prostě důstojnost a přehlížení. Pokud to malej zmetek přežene, tak má v druhý ruce řetízek, který hodíš nenápadně (pro čubinu) za sebe. Bud těsně před psa, nebo jemu na škebli (chce to lehký řetízek, ne abys ho omráčila :wink: ). Po pár krocích zastav, dej sedni, vrat se pro řetízek a zase důstojně pokračujte v cestě.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdy začít bránit psa?
PříspěvekNapsal: sob 28. led. 2012 19:44 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Teda já naše psi nepoušťím k jiným, nevím zda je to dobře či ne, ale určitě to nejsou žádní rváči a socializace jim rozhodně nechybí. Řek bych, že spíš si chtějí seznámit a důvot proč ne je že nemám zájem o rvačky za druhé toho druhého psa neznám a kvůli jednomu očuchání mít nepříjemnost nestojím. Na druhou stranu máme pár psů s kterými se nesnesem, ale to nemá se socializací nic společnýho protože když štěká jiný pes tak jsme v poho. Je to jako u lidí...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!