Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě. 2009 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. kvě. 2009 13:40
Příspěvky: 7
Bydliště: Slowakia
Ahoj! Mám jeden maxi problém. Doma mám bišónika, má 2 roky a už od šteniatka je hyperaktívny. Nikde som ešte takého poblázneneho psa nevidela (a to som pobehala strašne veľa psov). Som veľmi rada, že má 2 roky a stále sa hrá ako keď mal polroka. Miluje hračky. Raz som robila pokus, koľko vydrží behať. Prišla som zo školy a zobrala som ho na ihrisko. Pustila som ho a on asi 20 krát behal tam a späť a nosil mi hračku. Dokladám že hračku som hádzala od začiatku ihriska až po druhý koniec. Potom si na 15 min. ľahol a znova chytil energiu. A zase cca 15 krát. On má proste nekonečnú energiu. Nemáte doma takéhoto psa? Alebo nejaké skúsenosti s takýmto chovaním? Díki za všetky odpovede a bola by som rada keby sa vyjadril aj Rodo.. :tonqe:

_________________
,,Nebude to dlho trvať " neznamená pre psa nič. Jediné čo vie, že si odišiel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 12:45 
Četla jsem článek a měla dojem, že popisujete našeho bišona! S tím rozdílem, že ten náš by s hračkou zmizel neznámo kde. Jsou mu 3roky a i veterinář říkal, že by měl dostávat prášky na zklidnění, že něco takového za 26let praxe neviděl. Strašně vám závidím, že vás poslouchá. Ten náš, jak se dostane ven, tak ohluchne.. Jednou mi radili, ho před výcvikem utahat. Po 2 hodinách ježdění na kole po lesních stezkách nahoru a dolu jsem odpadla jak slíva a ta malá bestie teprve chytla slinu.....!!!! Nechala jsem ho vykastrovat, prý pak zleniví a zklidní se...HAHAHAHA!!! Ujišťuji vás, že to fakt nefunguje.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 14:12 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
ivca993 píše:
Mám jeden maxi problém. Doma mám bišónika, má 2 roky a už od šteniatka je hyperaktívny. Raz som robila pokus, koľko vydrží behať. Pustila som ho a on asi 20 krát behal tam a späť a nosil mi hračku. Dokladám že hračku som hádzala od začiatku ihriska až po druhý koniec. Potom si na 15 min. ľahol a znova chytil energiu. A zase cca 15 krát. On má proste nekonečnú energiu. Nemáte doma takéhoto psa? :tonqe:

Promiňte, ale nepřijde mi na tom nic zvláštního, natož abych to nazývala maxi problémem :oops: Jaké s ním provozujete aktivity, jaký má denní režim? Já vím, že je bišon všeobecně považován spíš za gaučáka, ale tenhle bišon si to asi nemyslí, proč taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 14:28 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Být tebou bych zkusila unavit ho trochu psychicky( učení nových povelů,zkoušet překonávat různé překážky atp...)Mám doma 1,5 roku starou borderu takže vím co je to uzlík energie.
Příklad: Sedíme v parku u vody třeba 3 hodiny a čuba nelehne ani na chvíli...pořád běhá pro klacek a nosí...plave,běhá,plave,běhá...:-)Přijdeme domů a nosí míčky...prostě k neutahání, ale pak stačí 5 minut intenzivního výcviku + něco málo minut navíc různého blbnutí u kterého musí přemýšlet a je vyfluslá a spinká jako malé děcko....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 16:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Do bišonka by to sice člověk neřek, ale moje čuba je připravená k jakékoliv aktivitě nonstop...venku s ní můžu být celý den a pokud není fakt vedro nebo pokud má v tom vedru přístup do vody, neutahá se, ať bude dělat cokoliv. Ale když nemám čas a doma si jí nebudu celý den všímat, bude spát nebo něco žvýkat a přijde za mnou, jen když potřebuje vyvenčit nebo jí nedám včas nažrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. kvě. 2009 13:40
Příspěvky: 7
Bydliště: Slowakia
Promiňte, ale nepřijde mi na tom nic zvláštního, natož abych to nazývala maxi problémem :oops: Jaké s ním provozujete aktivity, jaký má denní režim? Já vím, že je bišon všeobecně považován spíš za gaučáka, ale tenhle bišon si to asi nemyslí, proč taky.[/quote]

Mno takže denní režim je takýto: Doobeda nechodíme na prechádzky (ja mám školu) iba ideme na WC. Potom kedď prídem tak je hrozne teplo a ideme len na dvor a tam mu cca 15x hodím hračku a ideme domov. Potom večer sa okolo 2 hodín prechádzame (tempo chodenia mám rýchle) a vždy ho musím ešte doraziť na dvore znova okolo 15x aportom. Prídeme domov poleží 20 minút a už sa chce hrať, ísť von.. To je už tak okolo 20.00.. Stále nás otravuje a ide spať až o 22.00..

Aktivity: vie všetky povely ( ktoré ja poznám a to mám veľa kníh o výcviku) napr. sadni, lahni, ostan, pac, valanie sudov, prosenie, na povel štekať ....

Tento bišón na 100% není gaučák! Dokonca sa naučil už aj loviť hračky :lol: Normálne sa skrčí a ide úplne pomaličky a keď je cc 20 cm od hračky tak skočí.. :D

_________________
,,Nebude to dlho trvať " neznamená pre psa nič. Jediné čo vie, že si odišiel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. kvě. 2009 13:40
Příspěvky: 7
Bydliště: Slowakia
inka píše:
Četla jsem článek a měla dojem, že popisujete našeho bišona! S tím rozdílem, že ten náš by s hračkou zmizel neznámo kde. Jsou mu 3roky a i veterinář říkal, že by měl dostávat prášky na zklidnění, že něco takového za 26let praxe neviděl. Strašně vám závidím, že vás poslouchá. Ten náš, jak se dostane ven, tak ohluchne.. Jednou mi radili, ho před výcvikem utahat. Po 2 hodinách ježdění na kole po lesních stezkách nahoru a dolu jsem odpadla jak slíva a ta malá bestie teprve chytla slinu.....!!!! Nechala jsem ho vykastrovat, prý pak zleniví a zklidní se...HAHAHAHA!!! Ujišťuji vás, že to fakt nefunguje.


Presne!!! Súhlasím s vámi.. On ani tak neposlúcha ale miluje piškóty a pre ne by spravil čokolvek,, :D A inak aj moj bišón hneď ohluchne - uvidí psa, ja môžem kričať kolko chcem ale on len kuká a potom si ide vlastnou cestou.. To ma vie asi najviac vytočiť... :lol:

_________________
,,Nebude to dlho trvať " neznamená pre psa nič. Jediné čo vie, že si odišiel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 19:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ten denní režim co popisuješ, je naprosto nevyhovující. Jak sama píšeš, psovi to nestačí. Začni s agility, stopou, dogfrisbee... venčení s ostatníma psama, kde se unaví...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 23:13 
Offline

Registrován: pát 30. bře. 2007 09:47
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava - přechodně
ahojky, tak my u mamči máme taky jednoho hyperaktiva, jenže ta jeho poblázněnost se neprojevuje jen tak, že líce jak torpédo, ale taky zvukovými projevy. Když mu dáváme obojek, když má jít na procházku, nebo zapínáme vodítko, tak má uplně hysterické záchvaty, jak se nemůže dočkat, nebo prostě proto, že nevydrží posedět. Když ho chcete pohladit, tak hezky přifičí na povel k noze, ale sedne a už by zase fičel pryč, nebo když ho člověk pohladí, tak by mu hned nejradši vylezl na hlavu. Mám pocit, že žije ve zrychleném světě... :-)

_________________
Ráda pomáhám, obzvláště zvířatům. Doma - na horách - máme 7 psů a několik koček, takže nekecám:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. kvě. 2009 13:40
Příspěvky: 7
Bydliště: Slowakia
Eva Štemberová píše:
Ten denní režim co popisuješ, je naprosto nevyhovující. Jak sama píšeš, psovi to nestačí. Začni s agility, stopou, dogfrisbee... venčení s ostatníma psama, kde se unaví...


Spoločné venčenie nie je možné pretože on hneď chce na toho dotyčneho (psa/fenku) vyskočiť.. Takže to sa nedá.. Agility v mojom meste neni ani zmienka, žiadne cvičisko len 1 park pre psy ( aj to asi 20X10 metrov) a neoplotený.. Stopa to chytí tak že zdrhne...

_________________
,,Nebude to dlho trvať " neznamená pre psa nič. Jediné čo vie, že si odišiel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ivca hledáš duvody proč to nejde a enhledáš řešení jak by to šlo. to že hend skáče je jen dukaz toho že neví co dělat- zkus ho to pomalu naučit.- při stopování ti nemuže zdrhnout protože je na vodítku. vymysli mu třeba i aktivityu vás doma- cvičte vymejšlejte blbosti v sekci výcvik je spousta ruzných věcí které lze dělat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Teda myslím si že máš zázračnýho psa, že se ti na ten aport už nevykašlal :-( furt jen házet míčky ...
Zkus najít ve svém okolí pár lidí na společné venčení, neomezuj procházky jen na park, copak se nedá odjet někam za město? na louky, do lesa? Na společné vycházce se pejsek utaví dobře .. není to žádné stereotypní běhání tam a zpět, ale prudké změny směru a rychlosti, komunikace s ostatními psy ...
Pak se taky pejsci dobře unaví při plavání. A běh u kola .. nejlepší je takový ten střední klus (na vodítku u kola) ale ten bych používala tak leda u nějakých setrů a ohařů.
Pak pokud je takový blázínek do míčků, nauč ho schovávačku - míček někam schovej, pejska vem na vodítko a dej mu hledej a postupně ho k míčku doveď (ze začátku ten míček schovej lehce, aby ho rychle našel). Jak ho najde, tak mu ho hoď. To se dá dělat i doma. čucháním se pes unaví hodně rychle.
A k agility, najděte si za městem nějakej lesík a udělejte si tam přírodní agility .. tady ho jeden člověk má udělaný a nikdo mu to neničí, je to stejně docela nenápadný. Slalom jsou klacíky zapíchaný do země, skočky jsou klacíky položený na zapíchnutých klaccích s bočními větévkami odlámanými dál od kmene (pozor, skákat se musí ze směru aby pes laťku shodil, kdyby o ni zavadil). Určitě si vymyslíte spoustu možných variant přes co může pes v lese skákat a ho to bude určitě moc bavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 15:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Znám jorka, kterej zvládá u kola kolem Mácháče (máchovo jezero) i hodinovku s koňma

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak tak, ono totiž neznamená že malej pes = malá procházka. Tohle si bohužel spousta lidí myslí a zvlášť u těch jorkšírů, přitom jsou to teriéři a ty maj energie na rozdávání. Moje Bára(teriér s něčím, 5 kg) dokáže lítat po lese 3 hod. v kuse a ještě je jí to málo :mrgreen:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: pát 16. říj. 2009 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. zář. 2006 09:35
Příspěvky: 45
Bydliště: pm
josh je tryskáč,bude mi nosit třeba i papír abych mu ho házela,nebo víčko vod piva a klidně vod osmi ráno třeba do půlnoce kdykoliv kdekoliv prostě vždy.a nevadí mu ani že leela hárá a chtěla by se rozmnožovat...

_________________
Nelidští mohou být jen lidé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 15:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Já mám hyperaktivku mopsinu. Jak jsem se těšila, že se zklidní u štěňat a ono nic :mrgreen: Mlíkárny tahá pomalu po zemi, ale venku lítá pořád stejně a doma stále skáče i na okno, aby se podívala, co se venku děje... Když jí byl cca jeden rok, chodila jsem s ní na agility. Brali jsme s sebou i druhou čubu, aby se taky vylítala. Naše hyperaktivka (mmch má příznačné jméno Hupi) se dvě hodiny honila s jack russelem, jazyk na vestě, ale potom, co jsme přijeli domů a všichni padli, madam nás ještě dalších pár hodin otravovala s hračkama... Pak jsem jí doma začla zabavovat výcvikem různých povelů a je fakt, že to hodně pomohlo... Venku jsme cvičily přivolání na stopovačce, doma různý blbosti a teď už je to daleko lepší.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 18:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Snacha má yorkširku, stíhá s námí 3 hodinové prochajdy (občas ji přenesm přes vysokou trávu a bahno), ne že by stačila mým šílencům, ale drží se u mě a hezky celou dobu metelí na svých nožičkách. Je prostě suprovka.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Príliš energický pes = energická bomba
PříspěvekNapsal: úte 27. říj. 2009 18:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jorkové, co měla moje skorošvagrová, v poho dávali kolečko kolem Máchova jezera u kola, chodili s koňma ny vyjížďky... jsou to teriéři

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!