Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:57
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Téměr totální apatie
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 11:33 
Offline

Registrován: úte 21. črc. 2009 08:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, před necelými 3 měsíci jsme si vzali z útulku 6ti letého křížence NO (v útulku byl přes 4 roky zavřený sám v kleci) a i když jsme za ty 3 měsíce udělali celkem vetší pokroky(naučili ho chodit do a ze schodů, zvykl si na vodítko,..), tak si nevím rady s jednou věci a to je jeho apatie téměř ke všemu, nechce se hrát, jeví neustále nezájem o všechno apod. Jakoby žil ve svém světě a za námi přijde si jen pro žrádlo a poškrabkat se, ale jinak chodí s věčně svěšeným ocasem po bytě, leží u hlavních dveří a všechno je mu ukradené, když se snažím ho naučit aspoň povel "sedni" taky bez zájmu, i když se snažíme se mu věnovat, snažit se o nějakou aktivitu, tak úplně bez úspěchu. Nevím jak ho z jeho vlastního světa vytrhnout, udělat z něj šťastného psa, který nebude ležet u dveří a nebude mu všechno jedno. Myslím si, že to způsobila ta dlouhá doba v útulku ale i když se snažíme, přijde mi to jakoby on nechtěl nic. Jen opravdu ležet, koukat do "blba" a být mimo. Celkem dost nás to trápí, tak kdybyste někdo veděl co s tím, prosím písněte. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Téměr totální apatie
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 15:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pavla.zl dostať sa "pod kožu" psovi, ktorý strávil tak veľkú časť zo svojho života osamote v kotci, nebude ľahké, taký pes máva názor, že si vystačí sám a motivovať ho nebýva jednoduché. Je potrebné zapojiť cit a odsledovať, čo ho oslovuje. Spájať by vás mali príjemné spoločné zážitky, pochopenie z vašej strany, možno trochu primeraného tlaku, ak sa mu nechce do niečoho neznámeho. Určite ho neľutujte za to, čo zažil, alebo čo zažiť nestihol. Tri mesiace, odkedy je u vás, je krátka doba, už ste mu niečo ukázali, pokračujte a hľadajte v tom klbku niť, ktorej sa budete môcť chytiť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Téměr totální apatie
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 09:32 
Offline

Registrován: úte 21. črc. 2009 08:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín
Děkuji za odpověď, akorát já opravdu nevím jak rozpoznat tu nic, jak ji najít, když nejeví o nic zájem, zkoušela jsem všechno možné,ale to prostě nejde,standartní výraz bud do "blba" nebo se teda přesune o metr dála jakoby si myslel "ženská dej mi pokoj" a zase kouká do neznáma. Začíná mi to připadat beznadějné, přemýšlím jestli to nevzdat a přestat se snažit udělat z něj šťastného psa a prostě ho nechat v klidu takhle fungovat, do ničeho ho nenutit a jen mu dáváat tu lásku,ale nic po něm jakoby nechtít, prostě ho nechat v tom jeho uzavřeném světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Téměr totální apatie
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 09:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Pavla.zl píše:
... nejeví o nic zájem, zkoušela jsem všechno možné,ale to prostě nejde... Začíná mi to připadat beznadějné, přemýšlím jestli to nevzdat ...

Zkus se domluvit s Rudou a zajet na Vlcary v dobe, kdy bude nektera z jeho cubin harat. Za spravny asistence (Rudovy) by ho to myslim mohlo prinejmensim aspon nastartovat k dalsimu pokracovani, pokud ne probrat uplne. Jen to zrejme nebude na odpoledni navstevu, spis bych to videl na vikend, treba spojenej s free sobotou. Ale tohle konkretne (myslim tim navstevu, dalsi diskuse je samozrejme vitana) bych resil opravdu telefonem, ne tady.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Téměr totální apatie
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 11:11 
Offline

Registrován: úte 21. črc. 2009 08:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín
S tím, že je to na telefon, máte asi pravdu, s tou návštěvou by to bylo asi horší, přece jen je to dálka a zatím nejezdíme autem s Kodym pravidelně, takže není ještě úplně zvyklý na auto. ale dneska se předvedl, když jsme šli ven tak musel chytit nějakou stopu a i když má jen 20 kg tak jsem musela držet vodítko oběma rukama a valil tak že i když jsem brzdila co to šlo, tak jsem stejně za ním utíkala, ale pak se zase zklidnil a byl zase netečný. Proč myslíte, že hárající fenka by mohla mít ten probouzející účinek? Veterinářka ám totiž radila kastraci, že se změní jeho hormony, ale po tom co jsem si pročetla různé články na interneru bych to nerada podpořila tento její názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Téměr totální apatie
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 11:20 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Pavla.zl píše:
Veterinářka ám totiž radila kastraci, .

a jako na co ??? že by ho zbavila apatie,jo?
:evil: To je fakt neskutečný :twisted:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Téměr totální apatie
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Dejte mu čas, tři měsíce nejsou ve srovnání se čtyřmi lety (jeho nejlepšími) skoro nic. Na vašem místě bych asi byla smířená s tím, že tenhle hafík nikdy nebude úplně jako ostatní, a byla bych ráda i za malé pokroky. Ten jeho vlastní svět je zatím to jediné, co zná. A nebo možná zná ještě něco horšího z těch dvou let, než se do útulku dostal, tak se mu nechce měnit. Je třeba mu ukázat ještě lepší svět, než je ten jeho. Určitě to chce kontakt s jinými - přátelskými psy, háravá fenka by v něm určitě zájem dokázala probudit. Moje stařičká fenka se před tříletým psem dokázala naparovat tak, že vypadala hned o pět let mladší, o pět centimetrů vyšší, běhala před ním po zahradě jak mladice, po artroze ani stopy, a to byla kastrovaná (ze zdrav. důvodů) a ze života jí zbývalo čtrnáct dní.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Téměr totální apatie
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 07:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Veterinářku pošli do háje, o chování psů nemá ani ponětí, natož o formách ovlivňování psů k pozitivním změnám. Jestli toho psa necháte vykastrovat, odepíšete ho nevratně. V kontaktech na mém webu máš info, které se budou pro začátek hodit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Téměr totální apatie
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
A ze Zlína k Rudovi to máš 4h jízdy. My jezdíme, sice nepravidleně, ale vždycky nám cesta rychle uteče a je to ten nejlepší výlet, co pro svého psa můžu udělat.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Téměr totální apatie
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. čer. 2009 18:37
Příspěvky: 38
Bydliště: Šumperk
No myslím, že mu výlet na Vlčáry (nebo kamkoliv jinam) udělá líp než kastrace, nejsem sice veterinářka, ale když jsme museli nechat našeho bývalýho hafana vykastrovat (ze zdrav. důvodů), tak byl pak takovej línej a tím spíš bez zájmu. Dostane se do kontaktu se psékama a někam se koukne. Asi bych ho k ničemu netlačila, možná pomůže mu dávat lásku... nemyslím tím jen hlazení, ale vyzařovat ji k němu i bez fyz. kontaktu a snad se to časem zlepší. Chce to trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!