Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:13
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: pon 12. zář. 2011 13:30 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Dobrý den, jsem tu novej a dovolil jsem si založit nové téma...než se do mě pustíte tak jsem si to tu přečetl, ale odpověď jsem nenašel. Máme psa (hovawada) který je navykli být jen venku a nevím jsetli je to je ten problém.Jde o to, že má své místečko u dveří (ven chodíme jinými dveřmi) + boudu na jiném místě. Jde o to, že když mu bylo +- 1 rok tak si to místo začal hlídat, ale jako nezkušení majitelé psa jsme se to snažili řešit silou, např. pes na svém mistě leží a já prochazím hned mě pozoruje a když se k němu přiblížím tak začína vrčet. Má reakce je, že ho seřvu a on utíká do boudy tam taky vrčí, při hlazení ze začátku vrtí ocasem ale pak na mě kouká a já cítím, že začne brzo vrčet, takových situací je více... Teď mu je 7 let a situace se zlepšila jen zčásti. Pes nevrčí tak často, ale je to tím, že už víme kdy má naladu a kdy je lepší ho nechat napokoji, např. v noci je lepší za ním nejít k místu kde leží, ale zadne mu to nevadí když k němu jdu a pohladím ho, ale jen krátce. Mám zkoušet k němu jít když vím, že není naladěn na mazlení(nechci aby se to vrátilo jak to bylo dřív)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: pon 12. zář. 2011 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Být vámi, tak zavolám Rudovi a domluvím si individuální návštěvu. Máte tam hodně problémů a rozhodně bude přínosnější je řešit osobně než po netu.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: pon 12. zář. 2011 20:55 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Souhlasím s Vámi, ale mě jde spíš o to, jestli to nějak víc řešit a nebo se spokojit s tím jakej mám teď s pesanem vztah. Jako, když se budu s ním mazlit tak ho budu pozorovat jak se tváři a jak vrtí ocasem jestli se mu něco nelíbí a nebudu chodit k němu když odpočívá na pelechu. Vztah se psem mám relativně dobrý, ale jak jsem psal výše musím to mít na paměti jak se k němu chovat , jinak bych vše zkazil a musel bych mu znovu dokazovat, že je vše vpořádku. Náše největší chyba byla, že jsme si mysleli, že pes je dominantní, ale on byl spíše bázlivý...škoda, že to nejde vrátit to naše chování k němu, ale budu se snažit upevnovat jeho důvěru ke mě .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 05:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že není důvod házet flintu do žita. Za psem bych nechodila, ale přivolala si ho, když mu něco chci, aspoň po tu dobu, než vám začne víc věřit. Vymyslela bych nějakou příjemnou společnou činnost, kde by byla nutná vzájemná spolupráce. Důsledně bych dodžovala jeho reflexní oblouk a dala si záležet na srozumitelnosti. Konzultace s Rudou by byla určitě na místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 14:02 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Vantages, pes je pouze na zahradě nebo s ním chodíš i ven? Pes je nějak vycvičen, má aspoň základní poslušnost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 15:29 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Všem díky za rady :) Jen bych na nějaké příspěvky reagoval. Co psala Essi jsou pro mě přínosné jen nevím jestli hned volat panu Desenskému když pes sice má tyhle manýry, ale jinak není nebezpečnej a de mi o to abych to hned neřešil po telefonu a pak mi bylo řečeno..." že tohle není problémový pes a jestli chcu videt problémové chování ať přijedu na návštěvu" )) pro Míšu pes je na dvorku na volno a s poslušností je to takové všelijaké většinou poslouchá, ale jsou situace kdy moc ne. Na vycházky chodí skoro denně a od té doby co jsem narazil na tyhle stránky tak se snažím ho víc cvičit.Nějaký pokroky tam sice jsou, ale problém je ,že je teď teplo a nechce se mi ho cvičit v tomhle počasí.
Měl bych otázečku na všechny. Psu je 7 a poslušnost není 100%, má podle Vás cenu zařadit výcvik přivolání na stopovačce? Je zvykli chodit na volno udržuje 20m, ale občas uteče za srnkou, zajícem, ale tak max 5minut víc ne. Chodíme ještě s labradorem, ale ten poslouchá na slovo. Mám jít do cvičení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 16:58 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Vantages, cvičit má určitě smysl (a to nejen přivolání na šňůře), jenom to bude trvat déle, než s mlaďochem. Ale vzhledem k tomu, jak to se psem máte nastavené (mám taky hovíka a vím jak moc se může zkazit tvrdým přístupem) by bylo dobré, abys na to nebyl sám - v SZ ti pošlu kontakt na jednu cvičitelku v Brně, je vynkající a s hovíky má bohaté zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 17:29 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Přesně jak píšeš, jít na tohle plemeno silou byla moje největší chyba!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Já osobně bych na to šla spíš než cvičením přes upevnění vztahu a srozumitelnost....venku stopovačka rozhodně, na mazlení přivolávat a na zahradě provádět hledačky piškotů, aporty, ..cokoli, co má pesan rád...

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
vantages píše:
Přesně jak píšeš, jít na tohle plemeno silou byla moje největší chyba!

Prvotne ziskat duveru psa,zvysit sebevedomi a v navaznosti na to ovladatelnost.A vzdy bit pro psa dobre citelny.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 05:26 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Žanyn píše:
Já osobně bych na to šla spíš než cvičením přes upevnění vztahu a srozumitelnost

Žanyn, cvičením myslím jakoukoliv společnou činnost. A cvičení konkrétně poslušnosti je velmi vhodné, protože se jednak pes stává lépe ovladatelným, jednak může majitel psovi dokázat (když už si ten vztah takhle rozházel), že od něj dostává DOBRÉ a nemusí se ho bát - cvičím tedy čistě pozitivně. Tím upevňuji vztah. Ale to chce mít opravdu dobrého učitele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tlačit na pilu?
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 06:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. čer. 2010 06:48
Příspěvky: 40
Bydliště: Nová Červená Voda 165, 790 53 Stará Červená Voda
Míšana píše:
Žanyn píše:
Já osobně bych na to šla spíš než cvičením přes upevnění vztahu a srozumitelnost

Žanyn, cvičením myslím jakoukoliv společnou činnost. A cvičení konkrétně poslušnosti je velmi vhodné, protože se jednak pes stává lépe ovladatelným, jednak může majitel psovi dokázat (když už si ten vztah takhle rozházel), že od něj dostává DOBRÉ a nemusí se ho bát - cvičím tedy čistě pozitivně. Tím upevňuji vztah. Ale to chce mít opravdu dobrého učitele.


Jéje, už jsem tady někde psala, že osnovy nemusím a ani pojmy :) cvičení, cvičím pozitivně, učitel...uff... No každý to máme nastaveno jinak. Souhlas s Žanyn :icon_thumright:

_________________
Rasta+Růža+Arkas
Snesitelná lehkost bytí :) E.T.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!