Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: pon 15. led. 2007 09:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
Nevite nekdo proc mi Aisha obcas vyjede po Zanetce,ktera ji vubec nic nedela?Aisha je krizenka NO,Zanetka je japanchinka.Zanetka je hrozne hodna,malinka,podrizena 9leta babusenka.Aishe je taky 9,a je to fena alfa.Neni nejak agresivni a ostatnim mym psum nic nedela.Ale nekdy se stane,ze steka za plotem na jine psy a treba se ji v ceste nachomejtne Zanetka a Aisha ji proste vezme a zaklepa s ni.Vetsinou ji vytrhla jen chlupy,ale jednou ji roztrhla kuzi,ze jsme byly na siti.Vcera jsem cubiny pustila ven.Vsechny se zastavila na zaprazi.Zavrela jsem dvere a po chvili jsem slysela,jak Aisha zase vyjela a samozrejme na Zanetku.Nic ji neudelala,jen ji vytrhla par chlupu.Nechapu proc to dela.Stane se to opravdu malo,ale nechapu co ji k tomu vede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. led. 2007 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Třeba Aisha není alfa fena, třeba si jen svou hysterii vybíjí na hodné, klidné fence. Odpověď na tuhle otázku mě taky bude moc zajímat - mám stejnou potíž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. led. 2007 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
je Alfa,ostatni ji hodne respektuji.A ani nemusim vrcet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. led. 2007 12:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
V tom případě nemám stejnou potíž, ale odpověď mě zajímá taky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 08:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
Ja nevim.Ona ji ta Zanetka nic nedela a radsi se ji vyhyba.Vzdycky je dlouho klid a pak ji zase hrabne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 09:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lucie Tocekova píše:
Nevite nekdo proc mi Aisha obcas vyjede po Zanetce,ktera ji vubec nic nedela?Aisha je krizenka NO,Zanetka je japanchinka.Zanetka je hrozne hodna,malinka,podrizena 9leta babusenka.Aishe je taky 9,a je to fena alfa.
Jaká alfa? ty jsi snad tichým nezúčastněným pozorovatelem nějaké smečky? Je to jenom nervózní a samolibá členka smečky, kde bych se neodvážil ani vyslovit pozici chůva. Smečka není jenom alfa, beta a omega. Jsou tam také vychovatelé, lovci, ochranka a nezařazení jedinci, kteří se snaží někam nacpat. Ta tvoje se hodlá nacpat za tebe, už proto nemůže být alfa, když tou tam jsi ty. Většina psů, kteří šikanují druhé, to dělají ze stejných důvodů, jako my lidé. Ne že by nebylo zřejmé, kde k tomu přišli. Těmi důvody je zviditelnění se a sebrání klidu a pohody těm, kterým ji ve skutečnosti závidí a nepřejí.
Původně toto chování vzniklo pro posílení sebevědomí u vlků, jenže psi už dávno neví, co si s tímto prvkem chování počít, tak v podstatě kopírují naše pojetí k této aktivitě. Vlk nikdy nepustil slabšího (pěšáka) před sebe, pokud by mu hrozilo nebezpečí, jelikož příjít o něho znamenalo přijít o lovce a snížit schopnost lovu smečkou. Ovšem nikdy nebyl ochoten ani tomuto jedinci ublížit, protože pajdavý lovec není lovec a dopadlo by to stejně. Jednoduše psi už nemyslí skrze instinkty, jako to dělají ti, co musí přežít, ale šikanují, protože je to pro ně jistá forma zábavy z nudy.
Teď už víš o co se jedná, tak doufám, že ti tu nemusím popisovat, co na šikanysty platí naprosto spolehlivě.

Mezi řádky jsi, stejně jako to dělají jiní, opět napsala vaší běžnou lidskou slabost ze všech nejslabších. Hledáš řešení ve složitých odůvodněních namísto toho, aby sis položila otázku nejjednodušší a tudíž základní. Může to ta fena dělat anebo ne? Správné chování, nebo ne? Nechat a domlouvat, nebo to razantně ukončit? Neznám jednoho jediného psa, nebo i jiné zvíře, které by neumělo do dvou. Tak proč tuto logiku nepoužíváte také?...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
Desenský píše:
Lucie Tocekova píše:
Nevite nekdo proc mi Aisha obcas vyjede po Zanetce,ktera ji vubec nic nedela?Aisha je krizenka NO,Zanetka je japanchinka.Zanetka je hrozne hodna,malinka,podrizena 9leta babusenka.Aishe je taky 9,a je to fena alfa.
Jaká alfa? ty jsi snad tichým nezúčastněným pozorovatelem nějaké smečky? Je to jenom nervózní a samolibá členka smečky, kde bych se neodvážil ani vyslovit pozici chůva. Smečka není jenom alfa, beta a omega. Jsou tam také vychovatelé, lovci, ochranka a nezařazení jedinci, kteří se snaží někam nacpat. Ta tvoje se hodlá nacpat za tebe, už proto nemůže být alfa, když tou tam jsi ty. Většina psů, kteří šikanují druhé, to dělají ze stejných důvodů, jako my lidé. Ne že by nebylo zřejmé, kde k tomu přišli. Těmi důvody je zviditelnění se a sebrání klidu a pohody těm, kterým ji ve skutečnosti závidí a nepřejí.
Původně toto chování vzniklo pro posílení sebevědomí u vlků, jenže psi už dávno neví, co si s tímto prvkem chování počít, tak v podstatě kopírují naše pojetí k této aktivitě. Vlk nikdy nepustil slabšího (pěšáka) před sebe, pokud by mu hrozilo nebezpečí, jelikož příjít o něho znamenalo přijít o lovce a snížit schopnost lovu smečkou. Ovšem nikdy nebyl ochoten ani tomuto jedinci ublížit, protože pajdavý lovec není lovec a dopadlo by to stejně. Jednoduše psi už nemyslí skrze instinkty, jako to dělají ti, co musí přežít, ale šikanují, protože je to pro ně jistá forma zábavy z nudy.
Teď už víš o co se jedná, tak doufám, že ti tu nemusím popisovat, co na šikanysty platí naprosto spolehlivě.

Mezi řádky jsi, stejně jako to dělají jiní, opět napsala vaší běžnou lidskou slabost ze všech nejslabších. Hledáš řešení ve složitých odůvodněních namísto toho, aby sis položila otázku nejjednodušší a tudíž základní. Může to ta fena dělat anebo ne? Správné chování, nebo ne? Nechat a domlouvat, nebo to razantně ukončit? Neznám jednoho jediného psa, nebo i jiné zvíře, které by neumělo do dvou. Tak proč tuto logiku nepoužíváte také?...


Ja hlavne nechapu proc to dela jen na tu jednu fenku a na ostatni ne???Taky jsem premyslela,jestli treba nemuze mit pocit,ze je zanedbavana,protoze mam 4psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Myslela bych si, že to dělá jen jedné fence proto, že u ní ví, že je klidnější, že si na ní to "triko" prostě honit může, že je silnější a ve své nevyrovnanosti si vybrala právě toho nejslabšího, na kterýho si může všecko dovolit a ten mu nijak neublíží. Je to nejspíš pěkně srabácký, moje Mařena to dělá taky, je to nevyrovnanej srab, co si taky mastí ego na slabších a hodných psech, kteří se nebrání, nebo jí to nijak neoplatí. Když zkusila jednou tohle předvést fence sice stejně velké, mladší, ale krásně vyrovnané a sebejisté, dostala od ní takovej vylágoš, že už si jí ve hře nedovolí rušit a vůbec udělat nic, ci by jí mohlo naštvat. Škoda, že jsem takhle po ní neskočila dřív já. Takové srabácké chování je potřeba ihned zarazit. My chodíme se stopovačkou a s košem a jakýkoli náznak rušení hodných psů ve hře zarazen už při prvním zvednutí ocasu mojí Mařeny. A tak jí prudim a kontroluju pořád, po hodině procházky už stačí jen zavrčet - Ať tě to ani nenapadne - a už dělá, že tam není a pak už si každý hraje z vesela jak chce a Mařena jde buď dál, nebo dělá, že má strašnýho čuchání na práci. Když je v klidu, pak si hrajeme spolu, vedle těch hrajících si psů. Zatím se to osvědčuje, jde to pomalu, ale jde. Hlavně se mi nejvíc osvědčilo jí fakt hlídat a přesně ve chvíli, kdy pomyslí na to, že jí ostatní psi štvou a půjde je rozehnat (ona totiž začíná zvedat ocas, když na to myslí), už jí to zakazuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 11:14 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
...a co právě jen proto, že ta jediná si to "nechá" líbit a nebrání se...?!?
...je jen na tobě, jak jí to zatrhneš....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 11:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
oni si od ni nechaji libit vsechny.Ale mozna je fakt,ze Zanetinka je takova hodna trubka.Blby je,ze ona na ni nikdy nevyjela,primo prede mnou.Slysela jsem vzdycky az rev.A jednou jsem ji videla nahodou z patra z okna.TO ji vzala a zaklepala s ni.Jenze to jsem vzala Zanetku a divala jsem se,jestli ji neco neni.No a zjistila jsem,ze musi na siti.Ona ma ty chluby a tu kuzicku hrozne jemnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 12:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Aisha si dle mne jen honí triko. Z toho, co psal Ruda to taky vyplývá. A vůči ostatním to nedělá možná proto, že jí to nežerou.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 14:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
je to mozny,protoze oni z ni maji sice respekt,ale Zanetka se ji spis,nez respekt,asi boji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Možná ani ne tak respekt, jako jsou ochotni tolerovat "nerváčka", ale ve chvíli, kdy by to zkusila na ně, dostala by vylágoš, to zřejmě ona může tušit, proto si vybrala tu, která se bránit nebude. No, spíš mluvím ze své zkušenosti s mou Mařenou :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
ja bych ji vylagos dala,ale ona to ani jednou neudelala,ze bych u toho byla.Jakmile na nekoho ze zvirat zavrci prede mnou,tak ji okriknu a je hned nenapadna a lisa se.Ona je jinak hodna cubis a se psama se nepere,a s lidma taky ne :-) .Jen moc nemusi maly deti.Ty stipe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Nevím, ale asi by měla získat pocit, že ji vidíš stále, že máš její chování stále pod kontrolou, že na ní můžeš, i když tam "nejsi", resp že tam vlastně pořád jsi....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. led. 2007 15:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
tak ten pocit snad mit vubec nemuze.V tydnu jsem vetsinu casu v praci.Ale to se doma zatim nic nestalo a ani se snad nedeje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. led. 2007 17:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
no vidíš a Dag jí to honění si trika netoleruje i přesto,že je to čuba. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 15:21 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Po úvodních dnech, kdy jsem musela Břeťovi vysvětlit, že nebude napadat moje feňule ( myslím, že jsem asi porušila zdejší pravidla při vysvětlování ) se vše ustálilo a Břeťa se začal chovat k fenkám normálně. Dorotu miluje a nechá si od ní líbit téměř vše, taky je od ní samý šrám z jejich her. V poslední době registruju jeho zvláštní chování k Anče. Ona Anča je trochu tvrdá palice a jen tak se nechce podřídit, je zvyklá, že Dorota vždy ustoupí. Když mají Břeťa+Anča nějaký "problém", většinou Anča dělá naschvály, taky se ho snaží téčkovat, tak Břeťa na ni ani nevrčí ani necení zuby, ale dělá na ni čumáky - lidi dělají xichty, blbě se to popisuje, taky jsem to ještě u žádného psa neviděla. Někdy ji trkne jako beran. Anča se běží schovat za mně, Břéťa běží za ní, takže skončí přede mnou s tím xichtem. Řeknu mu "co je?"a on jde pryč a Anča vyleze a jde zase za Břeťou. Nevím, jestli se chovám správně, protože jsem vždy na straně Anči, i když vím, že ona ho provokuje, ale je to děsně směšný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2008 15:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dorotka píše:
Nevím, jestli se chovám správně, protože jsem vždy na straně Anči, i když vím, že ona ho provokuje, ale je to děsně směšný.

musíš taky trochu brzdit feňuli - bejt sparavedlivá, co má pak chudák Břéťa dělat aby jí řek že mu má dát pokoj když nesmí zavrčet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. bře. 2008 13:30 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Chtěla bych se zeptat na ty "čumáky", co dělá můj pes na holky. Zjistila jsem, že to není až zas tak nevinné gesto. Holky to berou naprosto vážně, když si myslí, že nejsem v dosahu a udělají, co on chce. Nakonec on to taky dělá jenom, když si myslí, že nekoukám.
Tak nevím, zda to mám nechat být anebo to řešit. V tom případě vůbec nemám tucha, jak ho to odnaučit.
Ještě bych se chtěla zeptat, Břeťa mi chce pomáhat s výchovou mojí nové feňule, nenechávám ho - je to dobře nebo ho mám nechat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. bře. 2008 11:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dorotka píše:
...Ještě bych se chtěla zeptat, Břeťa mi chce pomáhat s výchovou mojí nové feňule, nenechávám ho - je to dobře nebo ho mám nechat?
Je dobrý vychovatel, nebo učí chyby?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. bře. 2008 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ospravedlnujem sa za svoju nevedomost, ale podla akych veci, signalov, spravania sa to rozpoznat? 8-[

ja mam tiez "Makarenka" a cvicitelka mi povedala, ze ho mam nechat. u neho sa to prejavuje najma tak, ze vychovava stence, ktore prejavuju znamky strachu a neistoty. zrejme to funguje, lebo vsetky, ktore takto povychovaval sa zacali spravat ovela sebavedomejsie a radostnejsie, tak neviem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. bře. 2008 14:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zkus se podívat na tohle http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... .php?t=770 a dej na instinkt. Jedno ti musím prozradit, dokud nemáš s čím srovnat, nemůžeš srovnávat ani posuzovat. Zda je pes dobrý vychovatel nebo ne, poznáš, až když takového zažiješ.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. bře. 2008 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
vdaka za link, pozriem.
zrovnavat zatial moc nemam s cim, to je fakt :smile:, takze sudim len cisti podla toho, ako sa tie stence spravaju pred a po jeho "makarenkovskom" zasahu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 07:40 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Desenský píše:
Dorotka píše:
...Ještě bych se chtěla zeptat, Břeťa mi chce pomáhat s výchovou mojí nové feňule, nenechávám ho - je to dobře nebo ho mám nechat?
Je dobrý vychovatel, nebo učí chyby?


Podle výsledků, myslím, že je skvělý vychovatel. Nevím, jak to udělal, ale Dorotě dodal sebevědomí, Anče ho ubral a ta nová už vyšlapuje, jak potřebuju, přestože jsem ho usměrňovala. Bála jsem se, aby nešel přeze mě. Chtěla bych být jako on. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: stř 01. srp. 2012 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Já se chci zeptat,můj pes když vidí cizího psa či fenu ,tak se štěkotem proti němu vyrazí a u něj se zastaví a očichá.Pak jde dál odvolám ho v pohodě,naučil to i mího druhýho psa. Od lidí sklízim nadávky. Když to odchytim dřív než vyjede poslechne ,ale stačí mžik kouknutí se jinam a vyběhne jak střela. Když ho vypustím mezi smečku psů ,je v pohodě ,jen občas si najde nějakýho dominantního psa a vrčí na něj ,najíždí ale nerve se . Ti velcí psi si toho většinou nevšímaj a nechají ho být ,respektují ho ,vyhnou se mu. Já ho sejmula už tolikrát a pořád to skouší je to paličák a vidí v tom asi zábavu? Jak to mám řešit ,kde dělám chybu? Mám ve zvyku mít je oba na volno uplně všude ,pač trajdám s kočárkem hodně km a dávám jim volnost .

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2012 05:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Chybu vidím v tom, že mu to prochází - udělat to - a sejmeš ho, tedy ho trestáš, ex post, stojí mu to za to. A nikde nepíšeš o směrování k žádoucí činnosti, k tomu, jak se má chovat. To bych řeka, že je ta nejpodstatnější chyba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: čtv 02. srp. 2012 11:44 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
kopkonwin píše:
Mám ve zvyku mít je oba na volno uplně všude ,pač trajdám s kočárkem hodně km a dávám jim volnost .


To já taky, ale jenom, když si to zaslouží.

P.S. omlouvám se, za následující písmena - četla jsem ty moje příspěvky-dotazy z roku 2008-je neuvěřitelný, jak obnažená jsem do toho šla, musím se usmívat, co všechno jsem nevěděla, resp., co všechno mě Břeťan naučil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: sob 25. říj. 2014 09:36 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 16:57
Příspěvky: 8
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Dobrý den,mám thajského ridgebacka jménem Eny,je nesocilizovaný,občas vyjíždí i po mě a příteli,vrčí, nemám na to, abych se s ním porvala a tím mu ukázala,že jsem jeho pán.Snažím se s ním jednat v klidu,jak nám bylo porazeno,dokáže pěkně vytáčet.Poslední průser byl,že předevčírem rozkousal lino(byl doma sám 2 hodiny) a včera v tom pokračoval.Je to byt přítele a už tohle mě bude stát dost peněz,řekl,že Eny půjde pryč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: sob 25. říj. 2014 12:29 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
A kam pryč půjde? Jako, že ho nechá uspat? Nebo dá do útulku? Tomu asi nerozumím..

Nějaké bližší info k tomu máte? Pejska máte od štěněte? Můžu se zeptat, z jaké CHS pochází, jestli jste je s problémem kontaktovali? Ukazovat thajci, kdo je tady pánem, podle mě moc nefunguje. Oni mají na věc svůj vlastní názor a nátlakem ničeho nedosáhnete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: sob 25. říj. 2014 18:11 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 16:57
Příspěvky: 8
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Snažím se sehnat někoho,kdo by si ho vzal přímo ode mě.Na internetu je spousta přesně takových thajců jako je Eny se stejným chováním.Mám ho od jeho čtyř let,jsem třetím majitelem,zažil si špatné zacházení,ve dvou letech pokousal holčičku(lekl se když vyběhla ze živého plotu) a pak chlapce(chránil své štěňátko).Enymu je 8 let.Chovatel-Zlámalová Kamila,nekontaktovala jsem ji.Dnes jsme přišli z obchodu,přivítal nás,lehl si na místo a po chvíli co jsem ho hladila,tak zavrčel-nechápu proč?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2014 00:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Záleží na tom aký typ vrčania to je.Moj bostoňák na nás vrčí ako motorka keď ho zdvihneme na ruky a ideme ho dať do vane,vrčí keď ho pohladím,vrčí keď ho privolám,-on sa robí že čmuchanie je doležitejšie tak si ho pritiahnem mechanicky atd.Je proste ukecaný.V určitých momentoch mi príde že vrčí zo strachu,je to taký labilný cvoček :D Keď takto vrčí prehodím ležérne co blbneš ty trubka.U neho ale viem že si nedovolí v žiadnom prípade nás napadnúť alebo pokúsať,kludne mu do vrčiacej držky možem strčiť moju hlavu a viem že si nič nedovolí.Takéhoto psa by tresty ešte viac vygradovali do nedovery a vrčania,vždy mu poviem čo má spraviť,po splnení poviem výborne a vypadni si na místo,mám ešte inú robotu :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2014 07:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tento problém po netu nevyřešíte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2014 09:32 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Andrea s píše:
Dnes jsme přišli z obchodu,přivítal nás,lehl si na místo a po chvíli co jsem ho hladila,tak zavrčel-nechápu proč?

Protože jsi ho hladila moc dlouho a on už neměl zájem.

A ano, na internetu se často objeví takoví darovací thajci. Protože je to prostě specifické plemeno a lidi u nákupu takového štěněte prostě nepřemýšlí. A kolikrát nejsou ani varováni chovatelem. Logické, chovatel by pak nic neprodal. Thajci jsou hodně specifičtí a rozhodně nemá cenu je nějak psychicky lámat a snažit se jim dokázat, že jste velký vůdce. Nejste. A nikdy nebudete. Můžete mu být dobrým parťákem. Ale ne šéfem. ;-)

Jinak pokud ho máte čtyři roky, tak proč je problém až teď? To se tak dříve nechoval nebo to jen najednou začalo vadit novému příteli? Ono i s takovým psem se dá vcelku pohodově žít. Jen prostě nebude hladící a mazlící..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2014 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
impact Andrea píše že ho má od jeho 4 rokov a je jeho tretí majitel.

Chcelo by to aby Rudo chovanie psa videl,ako som písala je vrčanie a vrčanie.Ja keby som mojho bostoňáka trestala za každé jeho zavrčanie,tak mám z neho vyklepanú trosku.Ja k nemu pristupujem co blbneš voe načo vrčíš,vezmi si hračku,alebo vypadni keď sa ti u mňa nepáči.A čo sa týka útoku na ludí,holt sa tomu musí predchádzať,napr.permanentnou stopkou a košíkom,oči mať aj na chrbte a hlavne predvídať situácie.Čo sa týka toho ničenia,-pes sa može nudiť a hladá si zábavu sám.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2014 12:25 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 16:57
Příspěvky: 8
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Problém byl vždycky,už ho viděl,co jsem změnila taktiku,tak je to s ním ještě horší.tzn.když něco provedl (např.škrábnul na dveře),řekla jsem,nesmíš,vrčí,poslala jsem ho na místo,vrčí,přivolám ho,vrčí.Ať na něj mluvím jakkoliv klidně,vadí mu to.Nepotřebuju ho na mazlení,když za mnou nejde,nepohladím ho.Momentálně je v chodbě,protože prostě s náma nebude když nechce poslouchat a ničí věci,pořád jen kňučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2014 16:16 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Indiánka píše:
impact Andrea píše že ho má od jeho 4 rokov a je jeho tretí majitel.

Ano, to jsem si přečetla. Pes má osm let, mají ho od jeho 4 let. Tzn. je majitelem psa 4 roky. Proto se ptám, jestli to byl problém vždycky nebo proč to řeší až teď? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2014 16:20 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Andrea s píše:
Momentálně je v chodbě, protože prostě s náma nebude když nechce poslouchat a ničí věci,pořád jen kňučí.

Trochu se obávám, že tohle není úplně dobrá cesta. Být tebou, spojím se s dalšími majiteli TRD a řeším to s lidmi, kteří s thajci žijí už nějakou dobu. Pomohou ti ho především pochopit. Protože jakákoliv nátlaková cesta povede do pekel. Zkus Erika Vlčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2014 20:00 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 16:57
Příspěvky: 8
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Řeším to hlavně proto,že budeme zakládat rodinu a nechci to řešit až s ním přijdu v náručí a on na nás bude chtít zaútočit,jak tomu bylo u předchozí majitelky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2014 20:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Jak psal Ruda, tohle po netu nevyřešíte. Všechny ty dohady tady nemají žádný smysl (a srovnávání thajce s bostonem už vůbec ne). Pokud chcete něco řešit jinak než darováním psa - a to bude v tomhle případě velmi těžké, pravděpodobně spíš nemožné - jeďte na Vlčáry.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: sob 01. lis. 2014 04:55 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 16:57
Příspěvky: 8
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Je to pravda,už to nemá smysl!Ten pes nechce už ani poslouchat moje povely!a vrčí tak,že by na mě zútočil!Nemá cenu znovu jezdit na Vlčáry,ten pes se nezmění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: sob 01. lis. 2014 22:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. dub. 2013 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Když to podle Vás už nemá smysl, tak možná prosím zkuste kontaktovat společnost "Thajský Ridgeback v nouzi" viz:
http://trdvnouzi.webnode.cz/kontakt/

_________________
Pes přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2014 04:40 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Andrea s píše:
ten pes se nezmění.

Změnit se musíte vy..

TaliAn píše:
Když to podle Vás už nemá smysl, tak možná prosím zkuste kontaktovat společnost "Thajský Ridgeback v nouzi" viz: http://trdvnouzi.webnode.cz/kontakt/

Souhlas. To je již mnou avizovaný Erik Vlček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2014 16:06 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 16:57
Příspěvky: 8
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Změnila jsem se tím,že jsem začala jednat klidněji a mírněji.Pes to vzal opakem.Podle mého mínění si teď myslí,že je nade mnou.Když mu dám povel,nechce ho udělat,když ho k tomu nutím ukázáním,abych se neopakovala,už vrčí.Bohužel mě nechce akceptovat.Co jsem ho změnila od obrovské agrese,zpátky se k ní vrací,ale teď už na mě.Dřív poslouchal v pohodě,teď už ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2014 23:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Thajský ridgeback je složité plemeno, fakt by to chtělo konzultovat někoho, kdo má přímo s ním zkušenost. Zkusila bych možná kontaktovat Petera Končulu z Haf Bez Obav, vím, že nějaký thajec chodil k němu na lekce.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: pon 02. úno. 2015 21:19 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 16:57
Příspěvky: 8
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Doporučuji neprofesionálním osobám to,aby se nepokoušeli o převýchovu agresivního psa!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2015 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
No ja to nedoporucuju ani velke casti "profesionalu" pokud se na praci s takovymi psy nespecializuji - casto nadelaji jeste vetsi paseku nez byla pred jejich zasahem...

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vyjizdeni
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2015 12:40 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 16:57
Příspěvky: 8
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
To je pravda.Důvěřovala jsem a to byla chyba,taky jsem za to zaplatila.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!