Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 15:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 07:40 
Ahojte, chtěla jsem se jen tak třeba zeptat na doporučení :lol: . V srpnu se nám má narodit naše první dítě a nechceme udělat chybu hned o začátku. V tu dobu bude našemu psiskovi (labradorovi) rok a rádi by jsme se vyhnuli zbytečnému žárlení či něco podobného. Máte s tím někdo zkušenost?? :?: Předem díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Před mnoha lety se mi k psovi - samci narodily dvě děti. S pejskem jsme je seznámili hned po příchodu z nemocnice, nechali ho, aby jim očichal nožičky, ručičky, plenky. Když pes projevil zájem o očichání další, dovolili jsme mu to a ani jsme se nemuseli nutit k tomu, abychom se tvářili jako šťastná rodinka. Bylo to fajn. Chodila jsem s kočárkem a s pejskem, super časy.
Později se děti o psa vzpíraly a učily se chodit. Nikdy jim nic neudělal. Ale také jsme je nikdy nenechali bez dozoru spolu. Děti měli od začátku zákaz jít za psem, když dal najevo, že chce mít klid, lézt za ním do pelechu.
Byla to pohoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Heluša:úplně stejně to bylo u nás jako u Essi.Mě ke dvoum pejskům přibylo mimčo a pak další.Přesto,že starší pes nebyl příliš na děti,tak za vlastní by položil život.Žárlení žádné nebylo ale to je zřejmě tím,že psi už dávno věděli,že nejsou středobodem vesmíru jen oni.

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 14:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Neřeš problém, dokud nenastane.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě. 2007 05:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:17
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4
Souhlas. U nás ke 4 letému NO přibyl syn. Očuchat a chovat se jako před tím. Koukni ke mě na web a uvidíš pár fotek, jak to probíhalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 07:40 
Desenský píše:
Neřeš problém, dokud nenastane.


Neřeším problém, jen mu chci předejít. Dělám v ústavu tak vím, že je vždycky lepší problému předcházet než-li ho pak řešit :!:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 21:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Lidičky, potřebovala bych inspirovat, jak naučit naši čubís zpomalit, když jde o děti¨.je jí 19 měsíců a je dost temperamentní. Nikdy vůči dětem nevykazovala a nevykazuje známky agrese. problém je ale, že je na ně hrozně rychlá. Dneska mám čerstvou zkušenost s chlapečkem z příbuzenstava- taky necelé 2 roky. Znají se od mala. Čubís k němu přišla, jednou ho čuchla pomalu, za chvíli už ho takhle letmo " zkontrolovala v rychlejším kroku a potřetí už ho ňufla čumákem tak rychle, že trhnul hlavou , srazili se hlavama a skončil z brekem a boulí.Nebyl by problém je držet od sebe, ale on o ní hodně stojí- sám za ní chodí , volá jí a ona si s ním chce taky hrát. já te´d akorát nevím, jak jí zpomalit, aby jejich kontakt byl bezpečnějšía pro oba radostný. Jen pro dodání- čubís nikdy není a nebyla s ním, ani žádným dítětem sama. Dovelda bych si poradit jak jí naučit, aby si ho nevšímala a ignorovala, ale přijde mi to škoda a hlavně nevím, jak by pak s tímhle " poučením" chroupla dítě doma. taky bych toho caparta nerada naučila, že " psi jsou nebezpečná zvířata".Napadá mě, jak se učí psi na canisterapii být v klidu. Vždyť přeci i retrívří nejsou žádné buchty.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 06:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže učím psy pro rodinu nebo staříky, t.j. "dupnout na brzdu", zacházím s nimi jako ve zpomaleném filmu. To znamená, žádné rychlé akční hry, jako třeba aportování nebo honičky, ale jen pomalé rozvážné prvky. Když mě kdysi jedna stařenka před operací totálek kyčlů požádala o pomoc s mladou hyperaktivní labinou, půjčil jsem si ji na deset dní domů a zacházel s ní, jako by mne rychlý pohyb rozhodil, což vždy ukončovalo hru. Velmi rychle pochopila, že rychlost jejího počínání jde proti ní a hrát si budeme jenom hodně hodně pomalu. Silové vyškubnutí balonku jsem vyřešil tím, že jsem ho zavřel v ruce tak, aby mne musela kousnout, když si ho brala a tudíž jsem předstíral zranění a nedal jsem jí ho. Za těch deset dní se uměla opravdu chovat tak, jak jsem ji nasměroval. Pomalu, přemýšlela u všeho, co dělá ještě dřív, než něco udělá a paní si ji dodnes nemůže vynachválit. Tehdy jsem z Německa přivezl jednu z prvních Halti ohlávek, když jsem je tam objevil a dal jsem fenku i s Haltinou té paní. Když se chtěla vylítat a vyřádit, musela se fenka povinně držet dál od nás, jinak jsem jí vlezl do cesty a zahrál pád, jako že mne srazila na zem. Odkoukal jsem to tehdy od lidí, kteří dělají slepecký výcvik a nutno podotknout, že se to pro tyto účely výborně hodí. Celé je to taková činoherní herecká práce s improvizací a taktizováním, kde musí člověk dopředu vědět, jak na co pes zareaguje a kam je třeba jej směrovat, ale jak říkám, stačilo deset dní, abych předvedl s paní generální zkoušku, která dopadla úspěšně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Heluša píše:
Desenský píše:
Neřeš problém, dokud nenastane.


Neřeším problém, jen mu chci předejít. Dělám v ústavu tak vím, že je vždycky lepší problému předcházet než-li ho pak řešit :!:



Ve vztahu se zvířetem někdy můžeš problém stvořit už jenom tím, že o něm začneš přemýšlet jako o problému. Pak začneš zvíře moc pozorovat, i když jsi toho nejsi vědoma, začneš se k němu trošku jinak chovat, pes cítí, že je něco jinak, vyhodíš ho z jeho jistot a problém je tady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 16:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. čer. 2006 16:50
Příspěvky: 43
Bydliště: ČR
K roční čubince přibyla moje neteř. Naprostá pohoda, jsou fajn kámošky. Sophinka, neteř, je zrovna v době nejlepšího učení, tak z ní dělám kynologa:D Už umí 10 zásad soužití psa a dítěte z časáku Svět psů NAZPAMĚŤ:D
Jojo, co se v mládí naučíš...
A už umí poznat zákl. rasy psů:DNo přála bych Vám jí potkat!
"Mami, to je Německý ovčák!" "Ano, dobře, tak teď se koukej na cestu ať nespadneš..."
"A mami, tady je jezevčík!"...
Připomínám, že moje sestra psy moc nemiluje a nepozná snad ani toho ovčáčka:))

_________________
i-love-chelsea.blog.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Hyena
Mám borderku a dělám s ní agility, takže jsem jí nikdy nechtěla úplně utlumit, ale podobný problém jsem řešila, když do rodiny přibila sestřenice. Při prvním vítání, kdy je Feli nejdivočejší, dostala povel sedni, takže to proběhlo v klidu. Když měla volno a já stála u sestřenice a Felča běžela k nám, tak jsem jí vlezla do cesty a poslala jí pryč, když přišla pomalu, tak jsme jí nechala. To brzy pochopila. Jak sestřenice rostla, tak chtěla sama prozkoumávat zahradu a chodila dál od nás, v tu chvíli jsem to jistila povelem lehni. Když Feli bežela na sestřenici, tak jsem jí dala povel lehni a ona sebou hned plácla o zem. Musím je pořád hlídat, ale Felča už pochopila, že musí dávat pozor a dneska už jí sestřenice může házet aporty a Felča na ní v zápalu hry neskočí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18. lis. 2007 08:08 
Tak jsem tu po dlouhé době opět. Jen jsem se chtěla zeptat!!!!!
V srpnu se nám narodila dcera, přijde mi, že náš roční labrador z ní není nijak moc nadšený a tak jsem se chtěla zeptat jestli to, že neustále chodí a olizuje jí , poslední dobu jí nosí i kosti, znamená jeho pozitivní postoj. Jinak když jí máme na klíně nechce k nám přijít, když brečí nijak nereaguje, ale když na ulici uvidí kočárek (pokud jsme bez něho my) zastavuje se a čeká na něj.
Díky moc Helena


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2007 08:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Heluša píše:
... znamená jeho pozitivní postoj. ...
Nevidím zde nic negativního.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 09:28 
Ahoj lidičky :-) přečtu si čas od času zdejší dotazy a opdovědi a něco si z nich vezmu...musím ale uznat, že né všechno se mi daří :-(

No ale k problému..v září 07 se nám narodil kluk. Náš pes kříženec (pouliční směs a kokr) se bojí dětí...a tak jsem čekala jaké budou jeho reakce na naše dítě.
Probíhá to tak, že ho od začátku totálně ignoruje. Když ho zavolámk nám..vrčí a sedne si poblíž. Jednou si čuchnul k nožičce a víc nic...problém je ten, že malej už je živější a začíná se natahovat po všem okolo a tady vztáhnul ručíčku na psa a ten začal příšerně vrčet..prostě dělá to co na ostaní děti :-( Vůbec netuším do dělat a jak ho odnaučit této bázlivosti :-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Pokud se jedná o děti, tak bych teda ale neváhala ani minutu a jela po domluvě za Rudou! Myslím si, že tohle sama nevyřešíš, když se to doteď nestalo... :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 09:36 
Lucie návštěvu jsem nechala jako poslední možnost :-( Máme to fakt daleko, malé dítě k tomu..takže leda by to musel zvládnou manžel sám se tam dopravit. Máme víc problémů. Některé jsme zdejšími radami zvládli, což mě moc těší.. ještě je u nás problém vyjíždění po jiných psech (po někom vyjede, některého si nevšimne) no a teď ty děti :-( Malá sestřenka mu ublížila tím že ho asi 2x bouchle petkou a jednou šlápla na ocas..takže od té doby vrčí na děti a taky je někdy zalezlej pod stolem, klepe se a vrčí hrozně... :-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 09:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jak chcete řešit vztah mezi psem a dítětem když dítě necháte doma?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 09:46 
Hm, to je pravda... ups.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 09:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Koukám, že u vás je to celý komplex problémů. Tím spíš bych neváhala... Ano, ještě spousta lidí vnímá Rudu jenom jako "poslední možnost" a to je, řekla bych, kámen úrazu. Ruda vás naučí se psem pracovat v pohodě a klidu během relativně krátké doby, místo toho se vy budete bůh ví jak dlouho plácat sami s pomocí dílčích rad, které celkově problém stejně nevyřeší...

Rozhodně nechci být nepříjemná :))) jenom bych Rudu neřešila až jako poslední možnost :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 10:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Otázku děti-psi zásadně po netu neřeším. Nechtěj vědět, co se stane, když něco jenom trošku špatně pochopíš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fena a mimco
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě. 2010 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Mam otazku - je mozne, aby se fena behem harani chovala k miminu jinak nez normalne? Atilu (NO, 10 let) jsem dovezla v pondeli z utulku, do vcera ji mimino nezajimalo...podivala se, cuchla, olizla a sla dal. Ted zacala harat a dneska se k male chova jak silena - hypnotizuje ji ocima, kdyz malou chovam, lita kolem mne a poknikava, mista, kam jsem malou polozila, olizuje, ocuchava, ma tendence na mne skakat a malou olizovat a onuchnavat s fanatickym vyrazem - je mozny, ze je to vlivem harani a poblaznenych hormonu? (doufam, ze ji to prejde, protoze by jinak asi byl docela problem v souziti)

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: stř 26. kvě. 2010 10:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jistě že se háravka může takto chovat. Těžko však říci, zda ji to pustí.
Dneska ji uvidím, tak to zkusím otipnout.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 22:37 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Zdravim, chci se zeptat, jak se ma spravne postupovat pri prichodu novorozence-holcicky domu kde je pes? Nekde jsem cetl tuto variantu: dite by melo zustat s jednim z rodicu kousek od domu, druhy rodic by se mel jit domu privitat se psem a vzit ho ven kde necha psa aby se seznamil s ditetem (ocuchani, olizani apod.), a az potom by meli jit vsichni spolu domu. Myslite, ze je to tak vporadku? Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 22:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ne. Myslím, že pokud je pes normální společenský tvor, který se dětí nebojí, tak normálně přijít domu a hotovo. Nedělat z toho divadlo.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 23:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Souhlas s Evou.

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: stř 09. lis. 2011 23:34 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
Ne. Myslím, že pokud je pes normální společenský tvor, který se dětí nebojí, tak normálně přijít domu a hotovo. Nedělat z toho divadlo.


Ok....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 08:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Čím větší se kolem toho bude dělat divadlo, tím více stresů to u psa vyvolá a zhorší to celkovou atmosféru. Není nad naprostou přirozenost, suverenitu a selský rozum.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Při příchodu z porodnice jsem doma, jak nás psi vítali, jim dala ten malý uzlík očuchat, aby věděli, že k nám přibylo lidské mládě, byli spokojení, nic jim nepřišlo divné, když malá zavrněla, tak čuchali ke kolíbce a sžili se s ní perfektně. U syna později proběhl ten samý model, jen už s jedním psem.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 17:26 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Diky za reakce......proc se na tuto vec ptam - mam negativni zkusenost ze svatby, kde bylo hodne deti ve veku cca kolem 6-14 let. Ze zacatku meho psa deti zajimaly, protoze nevedel co to je, proc je to tak male, chova se to jinak, pisti to apod.... ale znate decka, ktera psa porad otravuji, hladi a snazi se o jeho pozornost. Stalo se, ze po jedne cca 8 lete holce vyjel, kdyz spal a ona si ho chtela pohladit. Trochu ji skrabnul, pravdepodobne tlapou do obliceje a s panickym revem a slovy, ze ji pokousal udelala pekne divadlo.....nakonec z ni pomalu, ale jiste lezlo, ze to az tak hrozne zrejme nebylo a naznali jsme, ze se pravdepodobne jen lekl a rekl, tak takhle teda ne....od te chvile se obcas stalo, ze jakmile se nejake dite priblizilo, a on na nej nemel naladu a chtel mit svuj klid, tak zavrcel, zastekal....trochu jsme z toho byli vystraseni, proc to dela, ale naznali jsme, ze ho ty deti asi otravuji na jeho vkus uz moc. Pred svatbou jsme se s timto projevem nikdy nesetkali. Od svatby ubehlo uz nekolik mesicu a je pravda, ze se nam obcas stane,ne pravidelne, kdyz se nekde venku pobliz neho mota dite, ze preventivne zavrci nebo zasteka, ale nic vic. Snad je to jen pravdepodobne upozorneni. A protoze cekame behem 2 mesicu novy a zatim jediny prirustek do domu, tak zjistuji nazory a informace lidi......diky Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
nofingers píše:
Diky za reakce......proc se na tuto vec ptam - mam negativni zkusenost ze svatby, kde bylo hodne deti ve veku cca kolem 6-14 let. Ze zacatku meho psa deti zajimaly, protoze nevedel co to je, proc je to tak male, chova se to jinak, pisti to apod.... ale znate decka, ktera psa porad otravuji, hladi a snazi se o jeho pozornost. Stalo se, ze po jedne cca 8 lete holce vyjel, kdyz spal a ona si ho chtela pohladit. Trochu ji skrabnul, pravdepodobne tlapou do obliceje a s panickym revem a slovy, ze ji pokousal udelala pekne divadlo.....nakonec z ni pomalu, ale jiste lezlo, ze to az tak hrozne zrejme nebylo a naznali jsme, ze se pravdepodobne jen lekl a rekl, tak takhle teda ne....od te chvile se obcas stalo, ze jakmile se nejake dite priblizilo, a on na nej nemel naladu a chtel mit svuj klid, tak zavrcel, zastekal...

Ono vaše mimino ho nejakú dobu "otravovať" nebude,určite ho nebude ako prídete z porodnice vyrušovať plácaním a hladením :D Pes bude mať čas si zvyknúť že je tam nový člen rodiny,keď mu neskor primeraným prístupom vysvetlíte ako sa má pri dieťati chovať,nebude v tom žiadny problém.Samozrejme musíte hlídať aj dieťa,keď už začne liezť musíte mať oči aj vzadu,ale to musíte mať stejne aby si samo neublížilo nejakými nevhodnými predmetmi alebo aby neliezlo/nespadlo kam nemá.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 10. lis. 2011 21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. čer. 2009 12:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha 5
Naprostý souhlas s Indiánkou.
U nás to bylo tk, že hafani velice rychle pochopili kočárek s miminkem(ať už půjčený nebo teď ten náš) jako velikou výhodu,trajdáme po venku daleko déle než když jsme bez kočáru. A když jsem před těmi 4měsíci přijela z porodnice, tak jsme rovnou malou vzali ve vajíčku a nechali klukům poňufat. Obecně u těch dětí mi přijde, že člověk má naprosto jasnou představu, jak se má pejsek chovat, takže je přirozeně důsledný a spravedlivý, protože tak to být musí, nelze dovolit byť jen z radosti, aby 50ti kilový pes s dobrým úmyslem skočil 3kilovému děcku radostí do obličeje, takže to jde přirozeně samo,zatímco co se týče jiných sfér nad těmi mnohokrát mávneme rukou a tím uvolňujeme pravidla. Až jsem se divila jak naše štěně během týdne pochopilo,že když krmím,koupu,atd... malou, že se mnou nic není, přitom u vaření nebo práci na zahradě mi visí na nohách furt :),protože mi je to jedno a jsem líná převést ho na něco jiného,ale s miminkem najednou člověk umí být pro psa srozumitelný,tak jak je v dané situaci zrovna potřeba. Je zbytečné si navozovat dopředu nějaké strachy..., já to brala za opačný konec a těšila se na to jak to bude super a je... :love4:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: pát 11. lis. 2011 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já se taky smála všem těm radám typu "pouštějte pejskovi dětský pláč z kazeťáku, aby si zvykl" nebo "pes nesmí přijít do styku s plínama, neboť psi nesnášejí výkaly" a pod. - přijde mi, že to je s prominutím dělání ze psa debila! Pes vnímá hormonální změny a těhotenství ženské a ví, že se něco děje - a dítě přijme ta, jak mu ho vy naservírujete. My to vzali jako "Hurá, naše smečka je zas o něco větší" - a psům to bylo úplně jedno :lol: Malá je vůbec nezajímá, max ji taky olíznou, když jdou olíznout mě, nebo když po nich z mého náručí natáhne ručičku.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: úte 27. pro. 2011 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. úno. 2009 15:01
Příspěvky: 29
Bydliště: Prekážka 726/21 Liptovský Hrádok Slovensko
Dnes sme mali na návšteve po prvýkrát dcéru s 2 a pol mesačnou vnučkou. Moje pôvodné obavy z toho, ako ju príjme svorka boli úúúúúúplne zbytočné.Podľa rady
Desenský píše:

Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny Odpovědět s citací
Čím větší se kolem toho bude dělat divadlo, tím více stresů to u psa vyvolá a zhorší to celkovou atmosféru. Není nad naprostou přirozenost, suverenitu a selský rozum.
som ale skúsila nerobiť z toho vedu a keď sa ozvalo psie štekanie ( ohlásenie návštevy) privítala som mladých ako keby nič iné nerobili iba každý deň prišli k nám. Ovešaní taškami a "vajíčkom" s malou si psi nič nevšimli. A keď sa začalo rozbaľovanie, chvíľu prekvapene pozerali na obsah ale potom sa rozbehli preč. Po chvíli sa najmenšia vtierka vrátila ( Čip) a keď zistil, že mám malú na rukách, kňučaním sa dožadoval pozornosti. Pohladila som ho on opatrne vyskočil prednými labkami na moje koleno, natiahol vzduch smerom k malej pozrel na mňa a odbehol. :D teraz len sem tam prídu pozrieť či spí a ako spí a vypýtajú si očami uistenie, že sú slušní. :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: pon 16. led. 2012 16:57 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Ahoj, mam 15 mesicniho psa, krizence br. fily, ktereho jsme si donesli z utulku, kde stravil asi jen tyden od nalezeni. Od teto doby je s nami uz zhruba rok a jeho vychova, socializace je bezproblemova, i kdyz na nekterych vecech musime porad pracovat. Je velice pratelsky k lidem i psum, pokud po nem nejaky nevyjede, o agresi nebo rozmazlenosti nemuze byt rec. Je hodne fixovany na pritelkyni, ktera pracuje z domova a je s nim prevaznou cast. Nekdy u nej sleduju jeho ochranitelske pudy, predevsim smerem k zene. I ja se mu vsak snazim hodne venovat.
Jsou to 2 dny co jsme si z porodnice donesli dceru. Samozrejme jsme mu ji nechali ocuchat. Hodne ho zajima, pritom vrti ocasem. Samozrejme take vidi, ze se ted hodne veci [pece,kojeni, prebalovani,......apod] toci kolem dcery a presto, ze se nadale stejne venujeme i nasemu psovi, zacal na ni docela zarlit, vynucovat si pozornost a to co me nejvic zarazilo, kdyz lezela v postylce, nekolikrat na ni i vrcel. Zena ho po te poslala jen na sve misto a nejak jsme to neresili. Nedelam z toho unahlene zavery, jen se chci informovat a trochu o veci vice zjistit. Diky za fundovane informace. Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: pon 16. led. 2012 18:52 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Jako vžij se do toho psa já být na jeho místě tak su možná i horší.. to máš jak když mají děcko a mu jsou 3 roky a najednou přinde nový přírustek. Vše se točilo kolem něj a ted se o to musí dělit tak proč se tomu divíš? Jak mi jednou chlápek řek.. zvíře(psa) mám rači jak člověka! Stejně u tak velkýho psa ho musíte hlídat takže se snažit ukázat psu, že je stejně důležitej-ší jak děcko a že ho nemusí řešit ..však on to časem pochopí.

ps. jen můj názor počkej si na radu tzv. oprávněný poradce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírustek do rodiny
PříspěvekNapsal: pon 16. led. 2012 22:15 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
vantages píše:
Jako vžij se do toho psa já být na jeho místě tak su možná i horší.. to máš jak když mají děcko a mu jsou 3 roky a najednou přinde nový přírustek. Vše se točilo kolem něj a ted se o to musí dělit tak proč se tomu divíš? Jak mi jednou chlápek řek.. zvíře(psa) mám rači jak člověka! Stejně u tak velkýho psa ho musíte hlídat takže se snažit ukázat psu, že je stejně důležitej-ší jak děcko a že ho nemusí řešit ..však on to časem pochopí.

ps. jen můj názor počkej si na radu tzv. oprávněný poradce.



Myslim, ze plne svyho psa chapu jak se asi citi,...a verim, ze si zvykne a vse bude bez problemu, ale vzdy je dobre o tom neco vedet....navic bych rekl, ze se to u nas kolem nej zase vsechno netocilo, bereme ho jako nase chlupate dite, ale i on ma nastavena pevna pravidla, za ktere se nedostane, prestoze to obcas zkousi a rozmazlovat ho? tak na to ja ani zena opravdu nejsme.......mas pravdu psa mam nekdy take radeji nez plno lidi, pro jejich uprimnost bez pretvarky, lzi, falesnosti..., ale ja rikam, je to o lidech a ne vsechny hazu do jednoho pytle.......


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!