Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:15
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Žárlí?
PříspěvekNapsal: pát 07. kvě. 2010 15:06 
Offline

Registrován: pon 05. dub. 2010 09:30
Příspěvky: 2
Bydliště: Kaelovy Vary
Dobrý den.Mám problém :( .Mám pejska yorkšíra 3roky..kluk.Vždy byl čistotný,veselý,hravý a hlavně s normální chutí k jídlu.Před rokem se mi narodil syn.Pejsek byl super..malého očuchával,olizoval,vítal.ale nyní asi 14 dní je pejsek jiný..když hrát,tak chviličku,občas loužička a teď už ani nechce jíst.Dávala jsem mu eukanubu a cesary konzervy.Nejdříve jsem si myslela,že už mu to nejede.Tak jsem koupila nový druh..také nejedl.Pak jsem ho nechala hladovět tři dny a ani poté nic nesnědl.Dnes už jsem najela na vařené kuřecí a to jedl jako by se nechumelilo.Takže má otázka zní..Žárlí?Nebo nějaké jiné psychické problémy?Děkuji za rady..Monika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě. 2010 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Neznám psa, který by "chcípl" hlady vedle plné misky se žrádlem. Pakliže mi nějaký ze psů dělá fóry kolem žrádla, nechám ho, ať si to užije a neberu žádné jiné důvody než zdravotní. Tím, že jste mu začali navařovat, jste spadli hierarchicky na nižší úroveň a pes ví, že se s vámi dá dobře manipulovat přes city, hlavně přes lítost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě. 2010 10:13 
Offline

Registrován: pon 05. dub. 2010 09:30
Příspěvky: 2
Bydliště: Kaelovy Vary
Ještě jsem zapoměla dodat,že pejsek dostal očkování.
Jinak děkuji za odpověď.Vařeno bylo jednou a na zkoušku,zda je to zdravotní či jiný problém.Nyní opět nejí.Už schodil půl kila.Když jsme na procházce,tak je čilý i veselý.Tak už opravdu nevím :? ..jako zdarvotní problém se mi to nejeví.Možná očkování?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp. 2010 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. úno. 2010 12:37
Příspěvky: 2
Bydliště: Příbram
Dobrý den, narodila se nám holčička, dnes má 3 měsíce. Náš pejse, rhodesian ridgeback 3 roky, jí zvědavě přivítal, očichal, olíznůl, dostal i její plenku. Zezačátku jí úspěšně ignoroval, z místnosti odchází v momentě kdy začne plakat, ale to si vysvětluji, že mu je její pláč nepříjemný na ouška. Nyní se na ní už chodí dívat, očichává jí a sem tam olízne. Jinak většinu dne je radši v jiném pokoji. A zde začíná problém, dřív se ode mě nehnůl na krok, nyní si chodí hrát jen když začnu kojit, to nosí hračky a vyzívá mě ke hře. Venku přestal reagovat na přivolání, musím hodně zvýšit hlas, již nestačí jeden povel. Je to žárlivost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp. 2010 21:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
To nezní jako žárlivost, jen si drží odstup. Kdybych ho znal osobně, řekl bych k tomu víc.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: pát 06. srp. 2010 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Dany, takhle se choval můj starší RR, když jsem domu přinesla štěně, taky RR, nejdřív nechtěl být ani ve stejném pokoji, pokud k němu malý přišel, okamžitě se zvednul a šel jinam. Jak jsem se začala zaobírat štěnětem, okamžitě přinesl hračku a zůstal stát, tak metr ode mě a významně s ní kýval. Prcek mu na to vždycky naletěl a okamžitě k němu běžel, starší mrsknul s hračkou a jako by nic si ke mě sednul, lehnul.... Během dvou měsíců to naprosto vyšumělo a jsou v naprosté pohodě.
Oni RR jsou dost "náladoví", myslím, že to bude za chvilku v pohodě. Starší pes je neuvěřitelná chůva pro mé vnuky, všichni jsou z něj paf, protože s námi nežijí a jen občas přijedou na víkend. V okamžiku, kdy se vnuci (3 a 1,5) "vysypou" z auta, dostávají se pod Endyho ochranu. Nedovolí jim se přiblížit k bazénu, když spí venku v kočáru, je lepší než "chůvička" a co se týká hraček, tak je nikdy ani nekousal, jen jim je podává. Jo a nejhorší je, že synátor na ně nesmí zvýšit hlas, Enďas mu okamžitě "vysvětluje", že to tedy ne.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: pát 06. srp. 2010 21:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. úno. 2010 12:37
Příspěvky: 2
Bydliště: Příbram
No, ještě jsem zapomněla napsat jeden důležitý fakt a to, že malá spí s náma v posteli, má tam svoji plenku na které spí. Je to tři dny co jsem Bestíka přistihla jak leží v posteli právě na její plence (udělal to za ten den 3x). Dnes jsem vyzkoušela jít na procházku s Bestíkem sama bez kočárku a to náramně poslouchal i jen na gesto, prostě byl najednou zase poslušnej. Takže zbývá otázka jak mohu zmírnit jeho odstup vůči malé, potažmo ke mě v přítomnosti malé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: sob 07. srp. 2010 18:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Poradí ti určitě kompentnější, ale já si nenechávám ani jednoho kecat do toho, kdo tam bude a jak tam bude. Nechci srovnávat situaci (dítě - pes), ale chování bylo totožné. Když jsem přinesla štěníka, taky jsem si ho dala do postele (starší spí na pelechu vedle mé postele a nikdy neměl tendenci mě do té postele lézt, přestože to neměl a nemá zakázané). Najednou začal do té postele lézt také a přesně na místa, kde leželo předtím štěndo. Tak jsem tam to štěně dávala tak dlouho a jeho ne, že si zvyknul a přestal to řešit. Pak jsem tedy, ale štěníkovi musela vysvětlit a naučit povel "vypadni". :D

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: čtv 18. srp. 2011 06:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. zář. 2010 09:21
Příspěvky: 2
Bydliště: Hlohovec
Máme doma čivavu, doteraz s ním neboli žiadne problémy, ale odkedy pribudol do rodiny nový člen (syn má mesiac) tak začal ocikávať gauč na mieste, kde malého kojím. Je pravda, že na gauč bežne nechodí, aby neostávali po ňom chlpy. Každé ráno keď prídem do obývačky má sklopené uši a ja už hľadám čo je ocikané. čo s ním mám robiť? Zapájam ho do všetkého čo robím s malým, keď ho kojím tak sedí pri nás a pozoruje, tak neviem prečo tak ocikáva. Ďakujem za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: sob 15. bře. 2014 10:36 
Offline

Registrován: stř 05. říj. 2011 19:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Taky řeším podobný problém. Máme doma 3 letého psa border kolie a 3 týdenní miminko. Když jsme si ho přivezli domů, dali jsme ho ve vajíčku na zem, aby si ho mohl pejsek očuchat, čuchnul a šel pryč, nijak zvlášť si ho doteď nevšímal, spíš ho ignoroval, nebo možná bych řekla že se i trochu bál, protože si z něj nechtěl vzít ani piškotek. Nyní bych řekla, že pejsek už pochopil, že tam miminko není jen na chvilku, ale napořád a je to horší. Venku vyje (nikdy to nedělal), nechce žrát, není takový veselý, ani aportování ho moc už nebaví, prostě úplně jiný, smutný, a to ho vůbec nezanedbáváme, spíš si na tom dáváme záležet, aby to bylo jako dřív, aby necítil, že už není jen on středem, hrajeme si s ním, mluvíme s ním, mazlíme se s ním, chodíme na procházky, běhat...všechno stejně. Odchází úplně jinam do pokoje než je dítě. Nevrčí na něj. Včera jsem položila miminko na zem a dala mu na bříško masovou tyčinku, co pejsek zbožňuje, no nevzal si ji, lehnul si před něj, sliny mu tekly proudem, ale tyčinku se bál si vzít.. Tak nevím, jestli je nějaký způsob, jak mu ukázat, že se ho nemusí bát, že mu nic neudělá, a že on je taky pořád náš miláček, nebo to nechat tak, že si časem snad zvykne..(nic jiného mu ani nezbývá)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: sob 15. bře. 2014 11:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Co kdybyste se začali chovat normálně? Protože to, co popisujete, rozhodně normální není. Nelezte psovi pod ocásek, nenuťte ho do kontaktu.. Chovejte se tak, jako by tam dítě bylo vždy. Ostatně to už jste měli udělat hned po příchodu z porodnice. Tak s tím začněte alespoň teď.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: sob 15. bře. 2014 13:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Renina píše:
Včera jsem položila miminko na zem a dala mu na bříško masovou tyčinku, co pejsek zbožňuje, no nevzal si ji, lehnul si před něj, sliny mu tekly proudem, ale tyčinku se bál si vzít..


ten pes je chytřejší než vy. Proč by si měl brát pamlsek z mláděte? Ani v psí smečce by toto neudělal, že by vzal kus masa štěněti. Tak ho k tomu nenuťte, děláte dle něj nenormálnosti, nerozumí tomu a tak se miminka raději straní. A jak píše Eva výš, chovejte se normálně :yawinkle:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: sob 15. bře. 2014 19:13 
Offline

Registrován: stř 05. říj. 2011 19:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Hm tak teď se cítím dost blbě. Máte pravdu, já to brala spíš z toho pohledu, že on mu tu dobrotku dává, že je hodný, ať se ho nebojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: sob 15. bře. 2014 19:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Není potřeba se cítit blbě :wink: Prostě pohoda jazz a bude to fajné. Pes bude nejspíš chvíli zmatený, ale nechte to na něm.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2014 08:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Psa mnohem dříve uklidní normální chování, než nějaká předstíraná divadla, pocity viny vůči němu a podobné zbytečné stresy, které mu teď předhazujete. Uvědomte si jednu zásadní věc, vy mu nic nedlužíte, žije v realitě, tak ať se s tím srovná. Ovšem srovnat byste se měli nejprve vy.
Kdybych se ke svým psům začal chovat nenormálně kdykoli, kdy zde dojde k nějaké zásadní změně, došlo by mi tu brzy k anarchii, tedy k absolutnímu bezvládí a tím i k poruchám chování následkem nepředvídatelných stresů. Namísto toho mám psy v pohodě i ve stresových situacích, protože je učím spoustu věcí neřešit. Ovšem tento úhel pohledu mají "odkoukanou" ode mne. Jakýkoli problém lze totiž mnohem snadněji vytvořit než zastavit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: sob 21. bře. 2015 23:03 
Offline

Registrován: pát 20. bře. 2015 16:22
Příspěvky: 2
Bydliště: Jankov 25703
Dobrý den, máme doma 5letého yorkšírského teriéra. V posledních 2letech se zafixoval na jednoho
člena naší rodiny(mojí matku) a ta když je doma a kdokoliv se k ní přiblíží kdokoliv - náš pes začne okamžitě vrčet. Tento týden jsem se k mámě přiblížila jako vždy a pes po mě vyjel a kousl mě do ruky - v kontatku jsem se psem denně - chodím s ním na procházky, hrajeme si spolu a nikdy si nic takového nedovolil. Bojíme se, že se jeho chování stupňuje. Toto samé už si dovolil i k mému tátovi. Tento týden se do naší rodiny narodilo malé dítě - naše máma se bojí, že si ani miminko nebude moci pochovat, protože je možnost že zaútočí. Prosím poraďte co dělat.
Dál se bojí bouřky, ale to když hřmí tak se kamarádí s kýmkoliv kdo ho zrovna pochová a schová před hřměním.
Pokud by si ho měl pohladit za normální situace nebo se k němu přiblížit na malou vzdálenost cizí člověk hned útočí nenechá na sebe sáhnout. Dále se bojí veterinářů - návštěvu zvládne pouze s náhubkem a tak je tomu i při střihání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: ned 22. bře. 2015 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Jak už se tu píše mnohokrát, pokud jde o děti a psy, co s nimi mohou nevycházet dobře, je nejlepší si domluvit soukromou konzultaci a dojet si pro praktickou radu na Vlčáry.
Když tak čtu Váš příspěvek, mám z toho dojem, že pes nemá nastavená pravidla, ve všem, co se mu nelíbí či se toho bojí, je mu vycházeno vstříc, je utěšován, aby se nebál. Pokud po vás vyjede, ustoupíte mu z cesty. To vše je ve vašem vzájemném vztahu cesta z kopce.
Zajeďte na Vlčáry, tam Vám bude ušito řešení probémů přímo na míru. :wink:

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žárlí?
PříspěvekNapsal: ned 22. bře. 2015 13:57 
Offline

Registrován: pát 20. bře. 2015 16:22
Příspěvky: 2
Bydliště: Jankov 25703
děkuji určitě si domluvíme konzultaci


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!