Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:17
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 14:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Bohuzel resim neco podobneho,zajimalo by me,jak naucit psa s detmi zachazet a neresit je, pokud zadne osobne nezname a nikdo cizi nam dite asi nepujci. Deti jsou to jedine,s cim nema arwen moc zkusenosti,proto na ne asi nereaguje uplne dobre,kdyz ji chteji pohladit,taky se mi stalo,ze potom jakoby vystekla a chnapla,kdyz uz se odtahovalo.dite se leklo a ja taky,jeste se mela kos. Deti proste nebyly k mani, ani v rodine ani u kamaradu :roll:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 17:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
ti půjčím někdy moje dva zbojníky, můžeš pod dohledem Rudy trénovat. Kluka Arwenka taky štípla, ale to si o to koledoval a byla na něj ještě moc hodná. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 19:49 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
dekuji vsem za odpovedi dnes opet vrcel na dite bylo pres silnici a blizilo se k rodicum byla jsem ale v pohotovosti tentokrat jsem to vyresila klidnou domluvou vrcet prestal pochvala ale zajimave je ze opet zacal kdyz ja se bavila s rodici toho ditete mam pocit jestli si me takto nehlida kazda situace s vrcenim a nebo vcerejsim napadeni v cemz ja nevidim duvod byl ze ja se s nekym bavila ale odnese to ten ktery se blizi nebo prochazi kolem ,Byla jsem i na hristi kde byly deti samozrejme mel jiz kosik tam zadny problem nebyl ale pouze z dalky 1 metru pozorovani pri hre pri navratu domu jsem stala jiz u dveri a vracel se kluk ktery v dome bydli 7 let Tor na nej dvakrat steknul jakoby pockej dole nez mi odejdeme jestli to neni ochrana kazdopadne moc dekuji budeme trenovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. zář. 2008 16:41
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy
Lenka Krejčířová píše:
ti půjčím někdy moje dva zbojníky, můžeš pod dohledem Rudy trénovat. Kluka Arwenka taky štípla, ale to si o to koledoval a byla na něj ještě moc hodná. :wink:


Tví zbojníci už jsou moc velcí, chtělo by to něco v rozmezí 2-5let, na ty je jak divá :D , taková ta správná "hračka" :tonqe: #-o

_________________
Dokud nejde o život, jde o h...o!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Nedávno jsem četla příjemný článek na téma starší nebo odrostlí psi, kteří přišli poprvé do styku s dětmi.
Zaujala mně jedna věc. Psalo se tam, že neobeznámený pes nevnímá dítě jako "malého člověka" ale jako něco pištícího, skákacího a dělajícího nevypočitatelné pohyby - tudíž reaguje jinak, než na stejné chování dospělého. Mnozí si třeba neuvědomují, že pro malé dítě je přirozený, díky jeho výšce - tváří v tvář se psem- oční kontakt, který může být psovi nepříjemný. Že lidi často přehlížejí náznaky nervozity, jako odvracení pohledu, zívání, napětí, olizování se. Pak pes vyjádří stres vrčením a teprve pak kousne. A teď to, co mně zaujalo: když majitel přehlídne úvodní příznaky a všimne si zavrčení a pokárá ho za něj - pes vynechá vrčení a přejde přímo ke kousnutí - co vy na to?
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 21:21 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
vida.loca píše:
Nedávno jsem četla příjemný článek na téma starší nebo odrostlí psi, kteří přišli poprvé do styku s dětmi.
Zaujala mně jedna věc. Psalo se tam, že neobeznámený pes nevnímá dítě jako "malého člověka" ale jako něco pištícího, skákacího a dělajícího nevypočitatelné pohyby - tudíž reaguje jinak, než na stejné chování dospělého. Mnozí si třeba neuvědomují, že pro malé dítě je přirozený, díky jeho výšce - tváří v tvář se psem- oční kontakt, který může být psovi nepříjemný. Že lidi často přehlížejí náznaky nervozity, jako odvracení pohledu, zívání, napětí, olizování se. Pak pes vyjádří stres vrčením a teprve pak kousne. A teď to, co mně zaujalo: když majitel přehlídne úvodní příznaky a všimne si zavrčení a pokárá ho za něj - pes vynechá vrčení a přejde přímo ke kousnutí - co vy na to?
.

on nezavrcel ani se nechoval nervozne toto bylo dilo jedne sekundu on steknul skocil a kousnul


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Ivana Rennecke píše:
1)
pred dvouma dny jsem se bavila se sousedkou ma dceru 5 let blondynka je aktivni ihned na Tora macha rukama rekla jsem v klidu ze se nesmi takhle chovat stala vedle me a Tor sedel vedle me nohy a v tu chvili kdyz ho chtela pohladit zacal vrcet lehce okamzite pokarani po te si nic jiz nedovolil .


???

myslím, že tohle přesně odpovídá tomu, co jsem napsala

myslím, že jsi měla psa zklidnit a donutit ho, aby se nechal od děcka pohladit, aby věděl, že to nebolí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 21:40 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
???

myslím, že tohle přesně odpovídá tomu, co jsem napsala

myslím, že jsi měla psa zklidnit a donutit ho, aby se nechal od děcka pohladit, aby věděl, že to nebolí...[/quote]
aha myslela jsem ze odpovidas na to jak steknul skocil a kousnul ne v tu chvili jsem to udelat nemohla nemel kosik a ta holcicka kdyz hladi psa tak mava rukama dava k nemu hlavu co kdyby ji kousl to si dovolit nemohu ale zitra ji dam dobroty at ho nakrmi a pohladi ale s kosikem nez se tato situace vyresi bude mit kosik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 23:05 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Ivano, být tebou,tak zvednu telefon a řeším to s Rudou alespoň telefonicky (máte to bohužel daleko). Tady ti může každý napsat svůj názor,ale cokoli, co se týká ohrožování dětí, je moc vážné na to,aby jsi něco jen "zkoušela".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 23:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
vida.loca píše:
Ivana Rennecke píše:
1)
pred dvouma dny jsem se bavila se sousedkou ma dceru 5 let blondynka je aktivni ihned na Tora macha rukama rekla jsem v klidu ze se nesmi takhle chovat stala vedle me a Tor sedel vedle me nohy a v tu chvili kdyz ho chtela pohladit zacal vrcet lehce okamzite pokarani po te si nic jiz nedovolil .


???

myslím, že tohle přesně odpovídá tomu, co jsem napsala

myslím, že jsi měla psa zklidnit a donutit ho, aby se nechal od děcka pohladit, aby věděl, že to nebolí...

Napred potrebujete ukoncit nezadouci projev,psa dostanete do pohody pokud bude vedet ze nema duvod se bat,bude mit pocit jistoty.To zase docilite pokud pes bude vedet kdy ma co nebo nema co resit.Zaroven psa nenechate si nazvedavat samovolne sve ego na slabsich.Prilisny tlak na psa vse je m.zhorsi a psa jeste vic vynervi pokud budete vec resit nasilin

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: sob 27. čer. 2009 07:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
U něj to tipuju na kombinaci té šikany a nejistoty. Tím, že stopneš nežádoucí činnost a pokáráš ho, nedocílíš toho, aby věděl, co má dělat. Jde také o formu toho pokárání. Nežádoucí činnost se dá stopnout i ve stylu - co blbneš, uklidni se, není důvod se ježit. Koukej, jaké je příjemné se nechat pomazlit a pohrát si.... . To je podle mého názoru to, co tam chybí. Prostě - otevře si na něco hubu, tak se s tím půjde zblízka seznámit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: sob 27. čer. 2009 08:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
JJ, tak to myslím.
Bohužel jsou psi, kteří nikdy z dětí nebudou odvázaní, ale je na páníčkovi, aby pes věděl, že ho před těmi potvůrkami ochrání...pak v přítomnosti pána tiše trpí dětskou náklonnost. Ještě jsem neviděla psa, který by někoho pokousal, když ho pán, kterému důvěřuje, drží za obojek a klidně na něj mluví.
Náš Čert byl takový, venku se pokud možno dětem vyhýbal, a pokud byly u nás děti na návštěvě, snažil se někam uklidit. Horší bylo, když ho děti pronásledovaly - musela jsem ho mít stále na očích, věřím, že o samotě by rafnul. Ale když byl u mně, jen dělal na mně upřené trpitelské "psí oči", nebo čuměl "doblba".
Cindy děti miluje a aktuivně se účastní jakékoliv jejich činnosti, ale když je unavená a cizí děti ji otravujou (moje malá samozřejmě může kdykoliv, to jí nevadí), tak je taky protivná, napružená a dělá na mně "psí oči", pak to už je na mně, vím, že musím děti stopnout, aby se nemusela bránit sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: sob 27. čer. 2009 08:51 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
BinLadin píše:
Prostě - Prostě - otevře si na něco hubu, tak se s tím půjde zblízka seznámit.
souhlasim kdyz se to tyka jinych podmetu nebo predmetu ale otevre si hubu na dite 45 kg pes dite zacne jecet po tze jeste matka nemuzu po nich chtit aby si dite psa pohladilo nebo pes si sel to dite ocuchat a vedel ze mu nic nehrozi to ti neudela zadne dite ani zadna matka tuto metodu konkretne u deti musim vyloucit a najit jiny zpusob


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: sob 27. čer. 2009 08:58 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
jeste chci dodat ziji v nemecku zde mame jine zakony jestlize me ta pani po napadeni jejiho ditete udala na urady po te mam problem pes musi absolvovat testy agresse i kdyz si myslim ze v 8 mesicich je to jeste stene ve vyvinu a tyto testy jsou az od od roka a pul ale nevim kazdopadne bych tam byla evidovana a testy bych musela udelat tak jako tak kdybych je musela delat jiz ted tak to s napravou psa nestiham a zkousky by neudelal to znamena cely zivot nosit kosik a byt na voditku nosit u sebe pas ze pes je nebezpecny po te jestlize pes vykona dalsi pokus napadeni a zpusobi cloveku sebemensi oderku je majiteli odebran a usmrcen proto mam takove obavy co dal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: sob 27. čer. 2009 09:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V tom případě bych asi asi vzala dovolenou nebo alespoň prodloužený víkend a zajela si "k nám do čech" třeba a začala trénovat a vyřešila bych problém, dokud je ve věku mimo nebezpečí. A to s tim hlídáním mě taky napadlo, bohužel na to pejsek nemá a proto si vybírá děcka + samozřejmě malé sebevědomí, nesprávná socializace... Jo a můžeš chtít jak po děcku, tak po mamince aby si psa pohladili po tom, co pes vyštěkne. Jen musíš nasadit správný tón, jako že je pes hlupák a jestli budou tak hodní a pudou si ho pohladit a dají mu třeba piškot. zahrát to do legrace a výsměchu vůči psu. No a pak samozřejmě správně a bezpečně provést pohlazení psa. Martina od Ozzyho by mohla vyprávět, jak takhle vyštěkal holčičku v bílém kulichu a ona i maminka si ho šly pohladit a pak z nich vypadlo, že se strašně bojej psů, že byly jednou napadeny... A to je Ozzy velkej černej fousatej pes. :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: sob 27. čer. 2009 10:11 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
Ivana Rennecke píše:
V tom případě bych asi asi vzala dovolenou nebo alespoň prodloužený víkend a zajela si "k nám do čech" třeba a začala trénovat a vyřešila bych problém, dokud je ve věku mimo nebezpečí. A to s tim hlídáním mě taky napadlo,

Nahodou mam za tyden dovolenou mamka bydli v Usti nad Labem tak snad bych se k Rudovi nejak dostala - tak vcera jsem delala zkousku sama kolem deti kola mice zadna reakce spise si chtel hrat ted jsem byla u nakupniho strediska plno lidi deti byl trochu nejisty ale prochazela jsem kolem deti a zadna reakce toto se stalo pouze kdyz ja se bavila s nekym a nekdo kolem nas prochazel nebo se chtel k nasi skupine priblizit myslim si ze si me hlida a hlida si urcitou vzdalenost je dost vazany na me i venku na volnu si me hlida a privolani mam od malicka do ted na 100 % cemuz jsem se sama divila budu ho ucit samostatnosti u tchyne na baraku take breci kdyz jsem pryc a snazi se dostat do baraku i kdyz ted se to hodne zlepsilo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: sob 27. čer. 2009 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Eva Štemberová píše:
...Jo a můžeš chtít jak po děcku, tak po mamince aby si psa pohladili po tom, co pes vyštěkne. Jen musíš nasadit správný tón, jako že je pes hlupák a jestli budou tak hodní a pudou si ho pohladit a dají mu třeba piškot. zahrát to do legrace a výsměchu vůči psu. No a pak samozřejmě správně a bezpečně provést pohlazení psa.

No chtít může, ale neumím si představit že bych o to nějakou maminku s dítětem žádala a hlavně že mi vyhoví když můj pes po dítěti vyjede. Asi bude málokdo ochoten po takovém leknutí dělat pokusy na svém dítěti.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: sob 27. čer. 2009 11:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No já už jsem to žádala, takže si to představit umim a samozřejmě by vyjet při hlazení nesměl, proto jsme napsala, že se to musí správně a bezpečně provést (jako nehladit po hlavě, nemít hlavu psa u dítěte ale stát jakoby mezi nima.....)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: sob 27. čer. 2009 16:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Eva Štemberová píše:
No já už jsem to žádala, takže si to představit umim a samozřejmě by vyjet při hlazení nesměl, proto jsme napsala, že se to musí správně a bezpečně provést (jako nehladit po hlavě, nemít hlavu psa u dítěte ale stát jakoby mezi nima.....)

No jo nesměl to je hezký, ale už to jednou udělal, nevím která matka by s tím souhlasila když už pes po dítěti jednou vyjel či vyštěkl, dítě vyděšený ječí jak když ho na nože bere, matka v šoku nadává majitelce psa, myslím že jenom hodně velký ignorant by v téhle situaci chtěl aby na psa dítě sahalo, spíš bude rychle koukat jak zmizet a dál na sebe neupozorňovat. To jsou s prominutím rady za všechny prachy.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: sob 27. čer. 2009 16:59 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
s jistotou vim ze to dela pouze kdyz ja mam kontakt s jinou osobou a bavim se s mi pak ten kdo jde kolem z vetsi dalky a priblizuje se upozornuje vrcenim aby se vyhnul ta holcicka kolem neho prosla si dovolila hodne tu napdl ze zadu bez upozorneni jen steknul dnes jsem byla na hristi a nechal se hladit a davat piskoty asi od 5 deti tak tam problem neni napadlo me že tor má potřebu me ochraňovat, tzn. že má pocit že to potřebuji a nejsem tudíž jeho kápo, jsem jeho živitel, to jo, ale jak jde o nebezpečíí tak věří spíš sobě že to vyřeší .... nevim no,m ožná jen v rámci puberty zkouší jestli mu projde že se mi míchá do vedení, tak to vidim ted ja


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči dětem
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 07:08 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
jiz jsem zde psala ze muj pes napadl dite bez priciny ze zadu a kousl neboli chnapl do ruky ,to se stalo pred tremi dny od te doby ma kosik po te jeste dvakrat vrcel na dite jednou byl klucina pres silnici na chodniku a jednou stala holcicka vedle nas vcera ale zacal vrcet na meho 10 leteho syny pri prichodu z pokojicku do obyvaku kde lezel v kosi vedle me syn k nemu prisel dal mu ocichat scou ruku se slovy co blaznis to jsem prece ja a pes ho za ruku chnapl nebylo tam ale stisknuti vrceni take neni s ohrnutymi pysky pouze lehke varovani v pondeli zavolam bydlim v nemecku nastesti mam za tyden dovolenou snad bych vas mohla navstivit jinak jak asi vite jsou tady prisnejsi zakony pokud jsem hlasena jiz na urade ze pes napadl dite a stane se to jeste jednou aniz by dite bylo pokousano je mi odebran a usmrcen po vcerejsim vrceni na syna jiz nemam jistotu i kdyz vcera jsem byla na hristi a pres kosik mu deti davali piskot a hladili vse bylo v poradku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči dětem
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 07:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že syn k němu neměl chodit k tomu košílu, ale měl si ho přivolat. Za tvojí přítomnosti a dohledu. Syn je tvoje "mládě" a na mláďata alfy se nesahá, to bys měla dost rázně řešit. Tím určitě nemyslím zákazové povely nebo bití nebo vyškubání na obojku. Zavolejte Rudovi co nejdřív. Do té doby, než si dohodnete návštěvu, bych nechávala doma psovi pevný nestahovací obojek a hladké vodítko, abyste ho mohli ovládat pomocí toho vodítka. Nenechávej děti, aby byly se psem samy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: ned 28. čer. 2009 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Ivana Rennecke píše:
s jistotou vim ze to dela pouze kdyz ja mam kontakt s jinou osobou a bavim se s mi pak ten kdo jde kolem z vetsi dalky a priblizuje se upozornuje vrcenim aby se vyhnul ta holcicka kolem neho prosla si dovolila hodne tu napdl ze zadu bez upozorneni jen steknul dnes jsem byla na hristi a nechal se hladit a davat piskoty asi od 5 deti tak tam problem neni napadlo me že tor má potřebu me ochraňovat, tzn. že má pocit že to potřebuji a nejsem tudíž jeho kápo, jsem jeho živitel, to jo, ale jak jde o nebezpečíí tak věří spíš sobě že to vyřeší .... nevim no,m ožná jen v rámci puberty zkouší jestli mu projde že se mi míchá do vedení, tak to vidim ted ja

Tohle bich az tak za bernou minci nebral..porad mate problem s nejistou a sikanou slabsich.Pes reaguje ze strachu...
Dokud psa nesklidnis a nenaucis ze s enema duvod bat mas stale problem...pak staci neco co vyvola ve psovi strach a reaguje jak jsi popsala vyse...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pon 29. čer. 2009 05:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Řešíš to pro psa dosti zmateně a máš v celkové metodice mnoho chyb. On neví, co po něm chceš, proto ti to nefunguje a fungovat nikdy nemůže. Tohle je debata na delší dobu, skutečně by bylo lepší s ním přijet. Odhalím jistě další chyby, o kterých se tu zatím nezmiňuješ, jelikož o nich sama nemusíš vědět.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Labrador - agrese vůči dětem
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 07:14 
Offline

Registrován: ned 05. črc. 2009 10:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Svratouch
Příjemný den pane Desenský,
máme doma roční fenu labradora a v poslední době pozorujeme, že je agresivní vůči dětem. I když jí dané dítě normálně hladí, dá jí pamlsek, tak ve chvíli, kdy si jí dítě nevšímá a hraje si s někým jiným, tak vystartuje. Zatím nikomu nic neudělala, ale už mám strach a tak když je nablízku nějaké dítě, tak jí přivážu. Prosím poraďte co s ní udělat. Nechci jí zavírat do kotc, pokaždé, když by bylo na blízku nějaké dítě. Děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči dětem
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vyletí opravdu agresivně nebo se jen chce přidat ke hře?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči dětem
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 10:50 
Offline

Registrován: ned 05. črc. 2009 10:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Svratouch
Prvně jsme si mysleli, že si chce hrát, ale pak z ničeho nic, se k té malé holčičce ( 3 roky) rozběhla a šla jí zubama po ruce a přitom si jí ta holčička vůbec nevšímala. NAštěstí jí neteř stihla zvednout do náruče.
V kontaktu s dětmi od malinka nebyla, až teď, když je pěkné počasí se potkáváme s příteli.
Já to prostě nechápu, proč by útočila na někoho, kdo jí před tím hladil a dával pamlsek. Na synovce a neteře, kteří už jsou ve věku od 11-15 je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči dětem
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
A 'sla ji zubama po ruce' znamena, ze to bylo opravdu agresivne nebo se ji proste snazila za tu ruku chytit? To by klidne mohla byt hra. Nas prcek se taky snazil vrhat na deti, chytat je za ruce a kousat a vsechno je to jen hra, deti strasne moc miluje. Proto ho ucime jak se k detem chovat a ze musi davat pozor, nekousat a neskakat na ne, byl by schopen se klidne s rozbehem na male dite vrhnout a pritom agrese v tom neni vubec zadna. Treba se to vase fenecka jen nemela sanci naucit a tak se k nim chova jako by to byli psi kamosi. Tim spis, ze si ji dite nevsimalo bych rekla, ze to mohl byt pokus o vyprovokovani hry...

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči dětem
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 17:21 
Offline

Registrován: ned 05. črc. 2009 10:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Svratouch
Nám to jako hra nepřišlo. Já osobně jsem to celé neviděla, ale ti kdo u toho byli, říkali, že k tomu jak jí šla po ruce, tak zvrčela. No a potom co jsem si jí uvázala k sobě, tak vystartovala znova 2x pod stolem, kdy to nikdo nečekal a u toho tedy zavrčela. To tu holčičku držel švagr na klíně a dováděli spolu. Nevím, jestli jí třeba nevadí, že ta malá strašně piští a křičí, ale i tak by to dělat neměla. Ke všem ostatním je přátelská.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči dětem
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 19:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra Burešová píše:
...Já osobně jsem to celé neviděla, ale ti kdo u toho byli, říkali, že k tomu jak jí šla po ruce, tak zvrčela....
A jak moc jsou znalí v chování psů, že dokáží posoudit, co je agrese a co jen obyčejná hra? Jestli nemáš jasno v tom, o co skutečně běží, po netu to zaručeně nevyřešíme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči dětem
PříspěvekNapsal: čtv 09. črc. 2009 06:48 
Offline

Registrován: ned 05. črc. 2009 10:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Svratouch
Já vím, že to po netu nevyřešíme. Jakmile budu vědět, kdy budeme mít dovolenou, zavolám a domluvím si schůzku. Moc děkuji za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Po napomenutí dítěte na něj vrčí
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2009 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 24. črc. 2009 06:01
Příspěvky: 7
Bydliště: Bohutín u Příbrami
Dobrý den, mám takový problém se svým čtyřnohým kámošem, asi spíš se sebou protože nevím jak situaci řešit. Mám 10-ti letého bratra Bártík na něj občas vrčel myslela jsem si, že je to tím, že se bráška stále válí a zlobí naší fenku labradora, ale v poslední době jsem si všimla, že je to způsobené úplně něčím jiným. Jsou v pohodě hrají si, ale jen do té doby než bratra já nebo mamka napomeneme, potom se k Bártovi nesmí přiblížit ani na něj promluvit okamžitě na něj vrčí trvá to kolikrát i několik dní. Zkoušeli jsme ho napomínat, ignorovat, ale nejvíc zatím pomohlo když si bráška začal všímat naší Nelinky a házet jí aportky, to se potom Bárt nenápadně zapojil do hry.Je naše reakce správná nebo toto mám řešit jinak? Zatím se mi nestalo, že by takto reagoval na jiné děti, ke všem dětem hned běží pomazlit se, ale k bráškovi se tak nežene jako k jiným dětem. Předem děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po napomenutí dítěte na něj vrčí
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 06:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pravděpodobně vám pes zasahuje do výchovy členů rodiny, v tomto případě brášky. Prozraď mi, co je to za psy a jak jsou staří, ať mám představu, o kom se bavíme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po napomenutí dítěte na něj vrčí
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 24. črc. 2009 06:01
Příspěvky: 7
Bydliště: Bohutín u Příbrami
S Bártem jsme u Vás byly s mamkou po tom co nás pokousal,když jsme ho sundavali ze psa v říjnu mu budou dva roky je to kříženec nejspíš kokra s retrívrem, ale jsem asi čtvrtý majitel tak to nevím přesně. První majitelé kteří ho měli od štěňátka mají 3 děti.Další majitel děti nemá a pak žil na zahradě u domu kde se pohybovalo mnoho lidí nikdo se mu nevěnoval , ale s dětmi přišel do kontaktu zase až semnou. Nelinku jsme si vzali z útulku táhne jí na třetí rok je a je to labradorský retrývr. Je to zlatíčko měli jsme problém jen v začátcích v útulku jí nechali původní majitelé kůli tomu , že jim stále utíkala, nechali jí vindat čip aby se jim už nevrátila. Dřív bydlela v bytě, teď jí mají rodiče u domečku na zahradě a je spokojená přesto,. že jsme jí nějak zvlášť přivolání neučili nemáme s ní problém přivolat jít odčekoliv nejspíš je to tím , že si nás opravdu zamilovala a nehne se od nás dál než na dohled.To s Bártem zatím trénujeme. A jelikož jezdím k našim dost často a bráška mi jej chodil i venčit protože jsem v práci kolikrát i do půlnoci. Teď ho ke mě jeho otec a prarodiče nechtějí pouštět ani když jsem doma, aby ho pes náhodou nenapadl. Trpí tím nejvíce bráška moc dětí kolem sebe nemá a když chodil ke mě byl s Bártem třeba celý den a opravdu se spolu vyblbli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po napomenutí dítěte na něj vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 24. črc. 2009 06:01
Příspěvky: 7
Bydliště: Bohutín u Příbrami
Tak včera opět nastal problém. Potkali jsme se při venčení se štěníkem staforda měli se s Bártem od začátku rádi ale jednou se potkali ještě s mojí kamarádkou kterou |Bárt nesnáší od té doby co ho švihla proutkem poté co zavrčel na jejího psa, začal na ní vrčet byl skoro nepříčetný. Shorty u toho byl a šel k Bártovi jako by chtěl stát na jeho straně. Včera jsme se potkali a s paničkou jsme si myslely že si budou hrát jako vžy ovšem to byl omyl Bárt naštěstí s náhubkem, chytl štěníka zalehl ho a myslím že kdyby neměl náhubek Shorty už by nebyl. Už nevím co s námi když na něj začal vrčet ssedla jsem si k nim a vysvětlovala Bártovi, že Shorty k nám patří že je náš a on na to udělal tohle. Štěník byl naštěstí jen poškrábaný tak jsme mu s paničkou ošetřily rány. Byla jsem ráda že má kamaráda který s ním bude vyrůstat a že uje to pes které on normálně nemá rád a najdnou tohle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hysterák
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp. 2009 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 24. črc. 2009 06:01
Příspěvky: 7
Bydliště: Bohutín u Příbrami
Dobrý den, byli jsme s Bártem u známých, byl v pohodě do té doby než si ho šla pohladit jejich dospělá dcera, chytl ho hysterák, že kdyby neměl košík pokusal jí její mámu jelikož stála blízko i mě když jsem se ho snažila probrat. Ještě se mi nestalo aby byl takhle nepříčetný pokud tedy nebyl kolem nás pes ale tady byli jen lidi. Holčina se psi vyrůstala její máma cvičila problémové agresivní psi, takže strach z něj určitě neměla. musely jsme si ho přestat všímat aby se uklidnil, mohla jsem se třeba stavět na hlavu, ale stejně by mě v tu chvíli nevnímal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po napomenutí dítěte na něj vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp. 2009 15:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Neexistuje univerzální návod, který by vyřešil tvůj problém, nehledě na to, že praktická ukázka je lepší než tisíce slov! Já bych tvému psovi rozhodně nedovolil dělat to co dělá - vadí-li mu hlazení, bude hlazen hlazen a hlazen bez ohledu na to jestli se mi to líbí nebo ne; útočí-li na štěně, je to tyran (jako u lidí) a podle toho se s ním v těchto situacích bude zacházet; a jak už psal Ruda, nidko mi nesmí zasahovat do výchovy kohokoli, pokud k tomu nemá moje osobní svolení/důvěru - to jen tak ve zkratce.

Doporučuji velmi pečlivě prostudovat poradnu Agrese..., najdeš tam mnoho moudra přesně k tvému problému.
Taky by ti mohla prospět nějaká free sobota.

BTW jak tento konkrétní případ paní cvičitelka problémových agresivních psů řešila ?
BTW co se změnilo po konzultaci na Vlčárech ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po napomenutí dítěte na něj vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp. 2009 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 24. črc. 2009 06:01
Příspěvky: 7
Bydliště: Bohutín u Příbrami
Děkuji, pročetla jsem snad celou poradnu, i knížku, ale stále si s ním nevím rady. Když na holčinu začal vrčet hladila ho dál, ale on vrčel čím dál tím více až se právě dostal do hysteráku a to už pak můžu dělat co chci a jemu to jedno v tu chvíli jde po všech a všem co je kolem něj zabírá jen ho odtáhnout někam mimo, nebo ho nechat ať to rozdejchá sám a nevšímat si ho. V tu chvíli kdy je v poho začne kníkat a omluvně se tulit. Od té doby má stále náhubek sundala jsem mu ho jen na procházce na poli kde jsem viděla široko daleko kolem sebe, aby mohl aportovat šišky které zbožńuje. Teď mi vrčí právě i na paničku toho štěníka, zavrčel mi i na sousedku, která mi ho chodila venčit a nosila mu pamlsky.Vrčí na mě když přijdu domů a on cítí, že jsem hladila jiného psa.

Jeětě k otázkám cvičitelka nechtěla toto nijak řešit z toho důvodu, že pánem jsem já. Říkala, že by ho asi složila na zem, ale to mi nikdy nepomohlo a po konzultaci s p. Desenským vím, že se pes ještě víc bojí. Od návštěvy Vlčár chodíme na stopovačce a s náhubkem koupila jsem komplet nové vybavení, zlepšuje se nám přivolání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po napomenutí dítěte na něj vrčí
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp. 2009 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
Máco,také by mě zajímalo,jaká u něj nastala změna po návštěvě Vlčár.Náš pes totiž také po hlazení kousnul ,dostal se také do nepříčetného stavu,ale byli jsme zrovna na Vlčárech,tak to Ruda hned řešil i druhý den,protože se nechce se psem rozejít ve zlém.A cítila jsem změnu na svém psu.Zlepšil se.I návštěva na kterou vždy štěkal si s ním mohla hrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po napomenutí dítěte na něj vrčí
PříspěvekNapsal: pát 14. srp. 2009 08:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Máca píše:
Děkuji, pročetla jsem snad celou poradnu, i knížku, ale stále si s ním nevím rady. Když na holčinu začal vrčet hladila ho dál, ale on vrčel čím dál tím více až se právě dostal do hysteráku a to už pak můžu dělat co chci a jemu to jedno v tu chvíli jde po všech a všem co je kolem něj zabírá jen ho odtáhnout někam mimo, nebo ho nechat ať to rozdejchá sám a nevšímat si ho. V tu chvíli kdy je v poho začne kníkat a omluvně se tulit. Od té doby má stále náhubek sundala jsem mu ho jen na procházce na poli kde jsem viděla široko daleko kolem sebe, aby mohl aportovat šišky které zbožńuje. Teď mi vrčí právě i na paničku toho štěníka, zavrčel mi i na sousedku, která mi ho chodila venčit a nosila mu pamlsky.Vrčí na mě když přijdu domů a on cítí, že jsem hladila jiného psa.

Jeětě k otázkám cvičitelka nechtěla toto nijak řešit z toho důvodu, že pánem jsem já. Říkala, že by ho asi složila na zem, ale to mi nikdy nepomohlo a po konzultaci s p. Desenským vím, že se pes ještě víc bojí. Od návštěvy Vlčár chodíme na stopovačce a s náhubkem koupila jsem komplet nové vybavení, zlepšuje se nám přivolání.

Jednoduše to co se zlepšilo děláš dobře, to co se zhoršilo děláš špatně - zkus to jinak. Myslím, že je čas na další lekci (konzultaci) na Vlčárech. Klidně přijeď i na free sobotu, protože na chybách cizích se nejlépe učí...
Jinak tě obdivuju, jak si dokázala za +-10 dní přečíst "snad celou poradnu" jak píšeš - já to nedokázal za celý 2 roky... Když jsem byl já na začátku, tak jsem četl některá témata vícekrát a pokaždé jsem tam našel nové informace - přesně podle toho jak mi to začalo zapadat do souvislostí; třeba to zkus taky...
Škoda, že ti paní cvičitelka neukázala, nebo ti alespoň nenapověděla, jak to máš správně vyřešit (BTW před "složením na zem" by možná šlo použít i jiná, mírnější, však neméně účinná gesta).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agrese vůči dětem
PříspěvekNapsal: stř 26. srp. 2009 16:21 
Offline

Registrován: stř 26. srp. 2009 13:04
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobry den, mame "maly" problem s nasim pejskem - je to nemecky ovcak a domalicka nesnasi deti. Dvakrat uz kousnul nasi 5-letou dcerku a na ostatni deti vzdycky hrozive steka a jakmile ho vypustime z kotce, vrhne se na ne, z cehoz maji deti samozrejme sok. Muzete nam poradit takto na dalku, co s tim? Nejsme si vedomi niceho, co by toto u nej mohlo v minulosti zpusobit. Jedine, co nas napada, ze jsme si ho vzali od lidi, kteri meli 2 male deti - tak jestli ho treba nejak netrapili........
Moc dekuji za odpoved
M. Pokorova


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči dětem
PříspěvekNapsal: stř 26. srp. 2009 22:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Otázku som zaradila do témy, v ktorej je aj odpoveď, prečítajte si staršie príspevky, agresivita voči detom je natoľko závažná, že si zaslúži osobnú návštevu.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: fena vrčí,když kojím dítě
PříspěvekNapsal: pát 11. zář. 2009 22:01 
Offline

Registrován: úte 28. črc. 2009 21:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Dobrý den,mám cca 4.měsíční dítě a cca 5ti letou fenu,se kterou nebyly nikdy žádné výraznější potíže-jen si občas trochu přehnaně hlídá svůj zadek. :D Poslouchá,není problém s přivoláním,nikdy doma neštěkala,nevrčela,nic nezničila...Bohužel po narození dítěte doma často vrčí a pobafává-např.i když slyší venku nějakého psa,což dřív nikdy nedělala-měla to zakázané,když zcela vyjímečně začla,stačilo říct:ne!Toto ale nyní nefunguje,vrčí na jakýkoli zvuk,který se jí nezdá,navíc,jak jsem zmínila v nadpisu,to často dělá právě,když kojím.Ale někdy začne třeba i ve tři v noci,když spíme nebo se o to pokoušíme.Někdy ani my žádný zvuk neslyšíme.Nicméně uvedu jednu častou situaci:Sednu si na postel,začnu kojit dítě,fena ležící za mnou (smí do postele)po chvíli začne vrčet a bafat.Okřiknu jí a ukážu,aby odešla(nemůžu jí kvůli usínajícímu dítěti okřiknout nijak razantně,stačí,že už vyrušila dítě ona),fena přesto poslušně odejde do předsíně,kde má boudu-tam ale vrčí dál.Někdy,když začne vrčet,se po ní jen ohlídnu a ona sklopí hlavu a vykáže se sama :D ,prostě jde ke dveřím do předsíně,kde dále vrčí.Nemůžu v tu chvíli "odhodit"dítě a jít "rychtovat"psa.Někam jí v 1+1 zavřít nic neřeší.Hlavně nevím proč to dělá.Hlídání,proč?Žárlivost?Snažím se k ní chovat stejně jako dřív,jen,přiznávám,že díky dlouhodobému nedostatku spánku jsem víc podrážděná.Ještě upozorňuji,že nevrčí vždy jen při tom kojení.Venku se chová snad stejně,kočár,myslím nehlídá.Díky za případné rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fena vrčí,když kojím dítě
PříspěvekNapsal: ned 13. zář. 2009 12:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Co se týká dětí, je strašně ošemetný cokoli radit bez znalostí konkrétní situace. Doporučuji zavolat Rudovi a nejlépe si i domluvit konzultaci na Vlčárech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fena vrčí,když kojím dítě
PříspěvekNapsal: ned 13. zář. 2009 15:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Fenu čeho? A vrčí na Tebe nebo do prostoru?

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fena vrčí,když kojím dítě
PříspěvekNapsal: ned 13. zář. 2009 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
A jaké je to vrčení? Cindy třeba vrčí, když nechce splnit nějaký povel, nebo když se cítí nejistě v nějaké neobvyklé situaci, ale není to vrčení, ze kterého bychom měli obavy, není to varování, spíš něco jako " nevím, co s tím"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fena vrčí,když kojím dítě
PříspěvekNapsal: ned 13. zář. 2009 21:15 
Offline

Registrován: úte 28. črc. 2009 21:05
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
pe3ce píše:
Fenu čeho? A vrčí na Tebe nebo do prostoru?

Fenu vořecha. :D (teriér+labrador x něco)
Vrčí do prostoru.Na mě-to by si mohla zkusit. :D
Já jsem tohle chtěla dát spíše mezi témata-Co tím chce pes říci,protože fakt nevim,proč to dělá.Ona leží za mnou nebo někde opodál a najednou začne pobafávat a vrčet a když na ní křiknu,nebo spíš jen tak syknu(s tim dítětem je to okřikování trochu ztížené,ale ona má naučeno pár základních povelů beze slov),tak se v tu chvíli tváří provinile a jde právě třeba i pryč,ale nepřestane,spíš někdy i přidá na hlasitosti.Když jí dám třeba povel sedni,tak si sedne,ale za chvíli,jak kdyby si prostě nemohla pomoct,začne bafat znova a provinile,třeba i se staženym ocasem,odchází.Vypadá to někdy,jak kdyby chtěla přestat,ale hlasivky jí to dělaly samovolně. :D Tak fakt nevim,co to má znamenat.K dítěti se jinak chová přátelsky-olizuje ručičky,nožičky.Akorát by chtěla olizovat i pusu-hlavně,když je od mlíka :tonqe: ale to má zakázáno.
Nejvíc prostě bafe a vrčí při kojení,přebalování a v noci,když dítě konečně na chvíli usne.Asi už je z toho malýho křiklouna nějaká neurotická.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fena vrčí,když kojím dítě
PříspěvekNapsal: ned 13. zář. 2009 21:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mne to príde,ako že si vynucuje tvoju pozornosť.Doteraz ste sa venovali len jej,ale teraz je tu niekto,komu sa venujete tiež.Ja to teraz vidím na mojej čube,mám odvčera nového šteníka a Bára za mnou chodí,strká mi hlavu všade možne(panička všímaj si ma).Čo jej dať tesne pred kojením ňáku mlsku,čo má rada a čo ju zabaví na dobu,než mimčo nakojíš? (ucho,byvoliu kosť a pod.)Možno aj v tej predsieni by to bolo lepšie.Ešte ma napadá,že si vás hlída(to vrčanie).

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fena vrčí,když kojím dítě
PříspěvekNapsal: pon 14. zář. 2009 06:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mně připadá, že neví, co děláš, je to pro ní neznámá věc, které nerozumí a dává to najevo tímhle pobafáváním. Tím, že jí okřikuješ nebo napomínáš, se snažíš zabránit projevům, ale neodstraní se příčina toho. Není to ale na řešení na dálku. Napíšu ti SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fena vrčí,když kojím dítě
PříspěvekNapsal: pon 14. zář. 2009 06:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mandragora píše:
... začne pobafávat a vrčet a když na ní křiknu,nebo spíš jen tak syknu...
Okřikováním bych to neřešil, spíše bych to zahrál do autu nějakým pobaveným komentářem. Pokud je pes z dítěte nervózní, pak není dobré nezvozitu ještě prohlubovat napomínáním nebo okřikováním. Celé je to o tom, vyvolat u fenky dobrý, ne špatný, pocit.
Pokud si s tím nebudeš vědět rady, zavolej mi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!