Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nakrývání dcerky
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2015 09:27 
Offline

Registrován: pát 20. bře. 2015 07:57
Příspěvky: 1
Bydliště: Nymburk
Dobrý den, mám prosbu o radu. Mám 6let starého labradora (hyperaktivní tele), prošla jsem s ním výcvikem a mohu se na něj 100% spolehnout, kdykoliv ho odvolám i z krizové situace. Nyní v jeho životě nastaly velké změny - 1. přestěhovali jsme, 2. psovi byl poskytnut neomezený přístup do domu (původně venkovní pes). Cca před 14 dny naše 2letá dcerka nestíhala doběhnout ze dvorku domů na wc a vykonala potřebu "ze stromeček". Několikrát jsem tam pak psa lapla, jak čmuchá, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Nyní jsme ve fázi, že řešíme problém. Pes je v domě naprosto v pohodě, nic si nikde nedovolí. Jakmile je na dvorku o samotě s dcerkou (třeba jen otázka vteřinky), naskočí na ni, povalí ji a pokouší se ji nakrýt. Jakmile jsem tam já nebo partner, nedovolí si to. Nikdy dříve jsem to u něj nezažila, nikdy si toto na nikoho nedovoloval. A můj dotaz zní, je to nyní kvůli "jaru", díky tomu, že dcerka je menší než on ... nebo mám očekávat, že když si to dovolil jednou (víckrát), bude to zkoušet dál .... nebo je to odezva ne velké změny v našich životech? ... a jak bych měla postupovat já?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývání dcerky
PříspěvekNapsal: pát 27. bře. 2015 15:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každé nežádoucí chování lze zastavit jedině v reálném čase na začátku, nikoli až když je po všem. V opačném případě se tomuto chování bude pes věnovat i nadále.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývání dcerky
PříspěvekNapsal: sob 23. dub. 2016 18:16 
Offline

Registrován: pát 29. led. 2016 21:44
Příspěvky: 5
Bydliště: Pchery
Mám stejný problém, Maliňák 8-9 let, posledních 7 let na řetězu u zemědělského objektu, nikdy nebyl v rodině, kontakt s jinými psi moc neměl, vzali jsme si ho začátkem ledna. Je v pohodě, neagresivní, jen sexuální magor, naskakuje na kočku, snaží se i u ostatních psů venku nebo návštěvy a teď na dceru (6let), reaguje na NE, odejde, ale když je s ní sám, stačí jen za rohem domu, tak naskočí znovu, včera jsem ho při akci už přetáhla prutem, zalezl do boudy, ale za chvíli to zkusil znovu. Co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývání dcerky
PříspěvekNapsal: úte 26. dub. 2016 19:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U veškeré nežádoucí činnosti platí, že nejprve psa něčemu naučím, pak teprve to po něm vyžaduji. I zde je nutná základní ovladatelnost, aby věděl, co dělat má. Jakékoli zákazy, nejsou povely. Těmi jsou příkazy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývání dcerky
PříspěvekNapsal: stř 27. dub. 2016 13:45 
Offline

Registrován: pát 29. led. 2016 21:44
Příspěvky: 5
Bydliště: Pchery
Začali jsme místo NE používat povel lehni, ten ovládá 100%. Pes má přístup do domu, aby byl v kontaktu, nebo je na dvorku. Vrátíme se z procházky, on si lehne a odpočívá, stačí,aby dcera prošla kolem a začne naskakovat. Po povelu lehni povel splní, když ho odložím tak leží, ale dceru sleduje pohledem a čeká na příležitost. Už když k ní přichází, tak je nakrčený a simuluje kopulační pohyby. Jinak dceru poslouchá, nechá se bez problémů vyčesat, na procházce se jí nevšimne. Jen co přijdeme domů nebo na dvorek a je klid, snaží se o nakrytí. Je jedno jestli se mu věnuje, hladí ho a nebo si hraje sama a psa si nevšímá, snaží se o nakrytí i v naší přítomnosti. U ostatních členů rodiny to nedělá - jen u kocoura, ten si ho srovná dost razantně a stejně to zkouší znovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nakrývání dcerky
PříspěvekNapsal: čtv 05. kvě. 2016 05:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
K potlačení jakékoli nežádoucí činnosti používám vzorec 1, 2, 5. Zde na poradně je zmíněn mnohokrát. Více telefonicky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!