Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 30. dub. 2024 11:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No teda vážení, stal se zázrak, stone crick u nás zabodoval! Naše nežravka nám ŽERE! Kukuřicový základ udělal svý, tyhle granule prostě jen tak neolíže, se jí prostě do huby nalepí a je prázdná miska, samotný nic moc ale s mletým masem se nám nabídl neskutečný pohled-dno misky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2008 20:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: Zruč n/Sáz.
ajka píše:
Amaguk .-)) no ty ybs nekrmila granulema vubec to už všichni víme .-)))
ae RC patří ke špičkám na našem trhu


Příspěvky od Amaguk Vám očividně nedají spát a jste proti nim evidentně zaujatá. Přitom, narozdíl od Vás, Amaguk argumentuje doložitelnými citacemi a její tvrzení mají hlavu a patu. Odhoďte ješitnost a zdržujte se příspěvků zavánějících osobní nevraživostí pramenící z názorové rozdílnosti. Já sem přišel hledat informace a ne se probírat balastem na úrovni příspěvků pubertálních jedinců.
Aby bylo jasno - nemám proti Vám nic. Říkám - chovejme se jako dospělí naslouchající si lidé, kteří hledají a nabízejí kvalitní informace. Děkuji za pochopení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2008 20:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Na starší dotaz uživatelky kokr.aja nikdo nereagoval, ptám se tedy znova.
Jak krmit březí fenu?
Základem máme dlouhodobě Adult a Large Breed zde http://www.akinu.cz/firstclass.
Krmíme 2x denně. Jednu dávku klidně můžeme nahradit masem. Byly mi doporučeny štěněcí granule jakékoliv z kvalitních značek od druhé poloviny březosti. Má tu někdo zkušenosti s krmením při odchovech šťěňat? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2008 21:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
skusenosti su, ale prave po nich by som uz kojacej cubine nikdy granule nedavala. my sme cubu krmili 4 krat denne, kolko zozrala - ked kojila a pri tehotenstve sa v druhej polke pomaly zvysovala davka podla kondicie a posledne dva tyzdne zrala 3 krat denne kedze bola strasne gulata (12 stenikov) a viac zozrat nevladala. ak je na granule zvyknuta tak prikrmovanie masom urcite uvita. kopec fien v tehotenstve a pri kojeni granule zrat odmieta. ja som vtedy krmila granulami (prave RC a eukanuba) a vyrazne si to odniesli srst a zuby

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2008 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Ano v době březosti jsem fenu vždycky krmila kvalitní zátěžovkou a nebo štěněcíma granulema v kombinaci s masem. Ráno granule a večer maso. No a štěňata jsem začala přikrmovat od 3. týdne, začala jsem kaší od Fitminu a granule Treiner baby starter, ty jsem máčela zkraje do mléka Bosch. Později jsme mléko odbourala a granule máčela do vody, kromě toho jsem dávala, maso s rýží, tvaroh, piškoty a tak.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2008 22:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Co se týká výživy kojící feny, je to určitě individuální, naše fena například po porodech nežrala granule vůbec, odmítala i vařené kuřecí s rýží, což normálně miluje, kupovala jsem hovězí a na tom jsem jí rozežrala, byla jsem už tak zoufalá že jsem házela maso mezi štěňata a ona ho uklízela a tak začala postupně žrát. Takhle jsem jí krmila třeba 4x denně, byla jsem ráda za každý kousek masa který sežrala a ani potom když už žrala jsem jí nijak neomezovala. Kdyby měla být na granulích tak by asi chcípla, protože ty několik týdnů po porodu úplně odmítala.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2008 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Nevěděla jsem, kam to dát, tak jsem zvolila tuhle sekci, kdyby to bylo špatně, ať to admin přešoupne...
na netu jsem našla odkaz na novou značku granulí pro psy - Artemis. Odkaz sem dávat nebudu, kdo by se chtěl podívat, tak ho pošlu přes SZ. Zatím na stránkách není moc informací, zajímalo by mne, kdo to vyrábí, kde a jak přišli na ten název...
Narazil už někdo na tuhle značku?

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2008 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
už sme o ní slyšela neví nějak sme to zatím nezkoumala

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: granule
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 14:14 
Offline

Registrován: stř 01. říj. 2008 12:49
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava
Ahoj, máme doma štěně (1/2 roku) retrívra. Krmili jsme ze začátku granulema ProPlan.Sára měla silné průjmy, doktor dal antibiotika a nechal stejné krmivo, poté co jí chtěl nasadit antibiotika podruhé, jsem zmenila granule na značku Royal Canin a jsem spokojena. Veta jsem vymenila a ten mi je doporucuje. Mate nekdo zkusenostis temito granulemi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 20:45 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Mám osmiměsíční tosa inu a granulemi Royal Canin krmím asi od jejích 4 měsícu. Jsou sice trošku dražší ( předtím jsem krmila K9 ) ale fenuli chutnají a je spokojená.
Tyto granule mi také doporučil vet. k vuli jejich složení.
Jinak se snažím aspoň občas uvařit maso a rýži nebo těstoviny se zeleninou - aby jedla jen granule to nechci.
Taky jsem zkoušela krmit syrovým masem ale to zase nechce ona.

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 23:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no já uvidím zejtra si ejdu pro pytel átěžovky ke kámošce bo mi čuba enchce přibrat vzhledme k tomu že je hyperaktiva tak sme sama zvědavá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
naše Eny se po zátěžovce rapidně zlepšila :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. lis. 2008 13:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ajka píše:
lenko jo taky v to doufám .-))) je fakt hubená jak lunt .-)

mě nepomohla a Bony po ní měl průjem, bylo to moc nadupaný :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. lis. 2008 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evi no uvidíme já teďka budu opravdu zkoušet- ještě mi zuzka říkala že jsou dva druhy tý zátěžovky tak sme vzala ten který by měl bejt při zátěži třeba při výcviku a tak ne při trvalé zátěži tak uvidíme no jak říkám zkouším kerá ta zátěžovka jí sedne prostě musí přibrat aspon pár kg a masem domakrmit to nikoho nepřesvědčím :-/

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. lis. 2008 17:42 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Před 14.ti dny jsme přešli kvůli nožkám na superprémiovku Royal canin maxi junior pro štěnda od pěti měsíců.Mates je skvěle baští a je z nich malý odpad.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. lis. 2008 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no tak já hlsím že deušce to děsně chutná průjem sme zatím nepostřehla takže uvidíme .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Nekrmíte někdo nebo nemáte zkušenosti s prémiovou řadou krmení Brit? Hledala jsem na něj reference na jiných webech (tady jsem nic nenašla) a nevyšel z toho nejhůř, ale paní ve zverimexu ho docela pomluvila, tak by mě zajímaly ještě jiné názory. Díky všem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
když nějakou dobu vydržíš, řekla bych že tady pytel zátěžovky mám... teď jedem HappyDog a Rokoušovi teda těžce nesedí - oba mají obrovské trousky, ale Rokouš jde často i na řídko... tak ho trochu spravím masem a pak bych mohla zkusit Bardovi dokrmit Happydoga a Rokyho najet na Brita

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
[quote="Petra"]když nějakou dobu vydržíš, řekla bych že tady pytel zátěžovky mám...

Myslím, že bych mohla vydržet tak 1,5 měsíce - na tu dobu ještě krmivo mám, pak právě uvažuju vyzkoušet Brita, tak sháním informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 17:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Petra píše:
ok, maso už mám koupené, do konce týdne ho srovnám a příští týden začnu s Britem. Ozvi se pak den před tím než ho budeš chtít objednávat, napíšu ti co to zatím udělalo


Ahoj Petro, chtěla jsem se zeptat, jak jsi spokojená s tím krmivem Brit. Náš Samík dojíždí předešlé krmivo, tak se chystám objednat Brita. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Ahoj, krmím tím oba od 18.11., už jsme na dně barelu. Schválně nic nepřidávám kromě občas odměn. A upřímně - prachy bych za to nedala.
Množství který dostanou tak taky vyleze (spíš se mi zdá že ještě trochu víc :shock: , velký tmavý trousky, lehce řidší (neteče to ale taky to není pevné). Srst a kondice zůstávají stejné, takže pokud je tam nějaký nesoulad, pak takový který se projeví až dlouhodoběji. Taky váhu si udržují konstantní. Hlad a chuť mají bez ohledu na to čím krmím (5 minut po krmení neví o tom že něco měli, ale to je u nich normální)... možná lehce větší zájem o fujtajbly venku, ale to není úplně jisté jestli je krmivem nebo jim někdy něco prošlo tak to zkoušej.

Předpokládám že kvalitnější krmivo nechceš z důvodu ceny - nedalo by se potom uvažovat o mase? Nevím jak dlouho ti vydrží 15 kg pytel, ale za tu cenu seženeš zhruba stejné množství masa (i víc, záleží na druhu masa)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Díky za zkušenost, asi přišla právě včas. Nechci drahé granule kvůli ceně, to je fakt (platí to rodiče, psi u nás vždy žrali granule typu Friskies, Propesko atd.). Až když jsme si pořídili Sama, prosadila jsem si pro berňáka něco lepšího. Na Britu mě zaujaly docela dobré reference a nižší cena. Teď krmíme K9, tak u ní asi zůstanu. Teď jsem začala vydělávat i já, tak radši připlatím a dopřeju mu tu K9, s tou problémy nemá. Tak moc díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
za sebe rozhodně doporučuji granule občas prostřídat - choďák byl 4 roky na Acaně a dlouho mu stačilo oblíznout cokoliv jiného a byl průjem. Dnes už můžu ráno nasypat nějaký vzorek a odpoledne dát něco jiného a vše je ok. Ale dalo to préce :roll:

Takže klidně pytel Brita zkus - nedokážu to přímo porovnat s K9tkou, ale o moc horší to nebude - dost záleží i na tom co konkrétnímu psovi sedne (ale u mne je to teda u obou stejný) a předpokládám že u tvého psa 15 kg pytel zkrmíš max. za dva měsíce, spíš za měsíc a půl - a pak se můžeš porozhlídnout dál nebo vrátit ke K9... (to maso by fakt neprošlo?)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
z mojí zkušenosti mužu doporučit nižší řadu Happy dogu ale jen lamb and rice všechno ostatní je asi jjko ten brit. jinak s britem mám tutéž zkušenost co petra- co sme do nich nacpali to vypadlo ven. jinak pokud máš třeba v okolí ěnjakého chovatele který bere krmivo na chov. stanici je výborné se domluvit s ním jde pak sehnat i drahý žrádlo za rozumný peníz.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ajko, moje zkušenost s Happydogem je stejná jako s Britem... i když teda měli jsme dva pytle jejich zátěžovky, každý měl jiný obal a ten první nebyl tak špatný (ale moc jsem ty obaly nezkoumala, vím jen že obojí byla zátěžovka Happy dog, brala jsem to tak že změnili obal)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
vlastně stejná ne, u HD byly ty trousky světlé (ale taky tak obrovské a řídké)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Nemate nahodou nekdo prosim zkusenosti se zanckou granuli CoteCan? Prodavac v obchode nam rekl, ze je to velmi kvalitni a dobre krmivo. Obsahuje "cerstve maso", cimz se lisi. Ziji ve Spaneslku, tak jsem trosku omezena nad tim co koupim. Na obale jsem vydela i ceske popisky, takze se v CR da koupit, proto se ptam, zda ho nekdo znate? (http://www.cotecnica.es/index.php?lg=3)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
petro no je to o to co kterýmu psovi sedne já s happydogem- tou premiovou řadou enmám rpoblém- kolik tě stál pytel dle toho se to dá určit zda si měla pokaždé stejnou ředu a kteoru

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Často se píše, že se nemají granule moc střídat - takže ty bys doporučila je spíš občas změnit? Ten 12 kg pytel K9 nám nevydrží ani měsíc a půl - Sam je na svůj věk dost velký a přijde mi, že má pořád hlad :oops: Ale snažím se mu hlídat linii kvůli kloubům, tak je spíš štíhlejší (pokud jsi byla teď na fríčku v Šárce, tak Sam tam byl jediný berňák). Maso dostává dvakrát v týdnu pro zpestření. Bylo nám doporučeno kvůli kloubům krmit ho do dvou let z 90% granulema pro štěňata velkých plemen, tak to zatím dodržujeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
katka no tak 12kg pytel vydrží mín my se přecijen bavíme o těch 15kg. jinak to že má furt hlad muže ebjt zpusobeno i tou kvalitou- nebo je pažravostí psa .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Jasně, já si všimla, že Petra mluvila o 15kg pytli, ale ten K9 nedělá, proto jsem napsala, za jak dlouho sežere 12kg. Budu muset zkusit pytel jiné značky, abych porovnala velikost jeho výkalů, takhle netuším, jestli je to velký nebo malý :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
naši maj taky furt hlad, to bych neřešila...
já jsem pro změny, protože fakt jsem zažila co se psem krmení stále stejnýma granulema udělá. Cokoliv co nebyla Acana šlo do průjmu. Prostě jeho zažívání nic jiného než Acanu neznalo, tak to neumělo strávit (a to i granule podstatně kvalitnější nebo maso)

ajko, ty pytle mě stály stejně tolik co brit - každý jeden vyhraný závod... dyť říkám že prachy bych za to nedala...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Ještě se teda zeptám, jak často mu to měníš? Jestli třeba po půl roce nebo delší době? Je fakt, že minulý pes rodičů dostával co pytel to jiné značky a na průjmy netrpěl, proto mě zarazilo, že by se to nemělo střídat, když jsem se začala zajímat, čím budu krmit Sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Když se zase rozeběhla diskuze o granulích. Na cvičáku dost lidí krmí Delikanem, Jarda s ním tak před rokem taky čubu krmil a byl spokojenej. Dřív prý tyhle granule nebyly nic moc, ale prý změnili recepturu a výrobu, tak prý jsou ok.
Ale zase mě zaráží ta cena...15kg zátěžovky kolem 500kč mi přijde přeci jen divný...nebo ostatní výrobci granule předražujou?

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Měním když dojde pytel a vyhrajem jiný. Když dostanem vzorky tak je neskladuju a krmím přednostně vzorkama, prostě co mi přijde pod ruku, to nasypu. Jen když je to moc velkej šmejd tak se buď snažím to někomu vrazit nebo to prostřídávám masem (ráno šmejd, večer maso). Pokud bych měla krmivo kupovat, tak koupím jednou za rok pytel Proplanu na cesty a jinak bych krmila masem.

Když teda zabrousíme do teoretické situace kdy masem krmit nechci/nemůžu, pak vyberu jednu kvalitní značku, tu mám jako hlavní a občas strčím něco jiného na vyzkoušení třeba když jsou nějaké v akci a tak, teda např. 2 pytle proplanu, pytel nutramu, pytel proplanu, pytel happydogu, dva pytle proplanu,...

Zezačátku jsem choďákovi každý takový přechod musela dělat fakt strašně opatrně, roztahovat do 14ti dní a stejně to občas dopadlo blbě. Jak si postupně vypěstoval všechny potřebné bakterie (či co to uvnitř psa je) tak je jedno co dám, hlavně když to není namletý obilí co vidělo maso jen z okna rychlíku. Dlouho ale byla jistota kdykoliv šel pes do průjmu tak znovu dát čistou Acanu. Po první dávce masa byl posr*nej celý byt, dnes slupne celé kuře, kouká kde je další a druhý den má malý tuhý trousíček.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jj ruda dokonce tuším někdy říklal že občas dát i tu supermarketovku není vuebc na škodu. osobně prostřídávám taky třeb v rámci značky- nižší vyšší třída nebo když je možnost příchut. občas jim vrazím vařený, když nám došlo žrádlo- chyba dodavatele- tak dostali nárazově uplně jinou nzačku na dva dny a taky pohoda rpostě nemaj s tím problém- obča sjen Black má trošku citlivější zažívaní tak to pak má řidčí ale jinak nic. žerou rpostě co je :-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Dobrohostov
Britem jsem jeden cas taky krmila a nic moc, psi furt linali a vykadili pomalu to co sezrali, tak jsem se vratila k Chicopee a na to nedam dopustit. Je to premiovka a taky za dobrou cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Katchi píše:
Když se zase rozeběhla diskuze o granulích. Na cvičáku dost lidí krmí Delikanem, Jarda s ním tak před rokem taky čubu krmil a byl spokojenej. Dřív prý tyhle granule nebyly nic moc, ale prý změnili recepturu a výrobu, tak prý jsou ok.
Ale zase mě zaráží ta cena...15kg zátěžovky kolem 500kč mi přijde přeci jen divný...nebo ostatní výrobci granule předražujou?

Já ted objednala Belcando, tak jsem na to zvedava, predtím jsem brala Nutra Gold. Poreferuji o zkusenosti. Psovi to pridávam ale do varene stravy.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Belcando bylo skvělé!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Tak díky za tipy, já to asi taky vyzkouším střídat značky. A jak, Petro, nakupuješ granule? Já je objednávám po netu a stále stejnou značku, tak ani nevím, jestli internetový obchody občas vylezou s nějakou slevou? Ve zverimexech se mi to zdá téměř vždy dražší než na netu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Teď je zrovna na mujpesu sleva na Acanu - měněj recepturu, tak na tu starou dávaj slevu.
Chce to mrknout a porovnávat - klidně i přes vyhledávač na seznamu - vyberu co chci, dám seřadit podle ceny a je to... koukni pak i na poštovné a někde mají slevy při větších odběrech, někde kumulační atd.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. pro. 2008 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Je mi to jasné, díky moc, jdu pátrat po slevách :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 07:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra píše:
Belcando bylo skvělé!
Belcando je možné brát za rozumné ceny přes Essi (viz.inzerce), nebo přes ten banner, co mám vlevo na hlavní stránce. Je to přímý dodavatel, tudíž se dá hodně ušetřit za distributory.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 09:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
tak já ted krmím Sportmixem - zátěžovkou a nemám s dastym a sindy problémy + maso ,Eliška dostává roayl canin pro malá plemena + maso

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Desenský píše:
Petra píše:
Belcando bylo skvělé!
Belcando je možné brát za rozumné ceny přes Essi (viz.inzerce), nebo přes ten banner, co mám vlevo na hlavní stránce. Je to přímý dodavatel, tudíž se dá hodně ušetřit za distributory.
Já si to myslela, díky za upozornení, akorát jsme to s Jarkou objednávaly na rychlo, pokusím se trefit do termínu, jak bude Hanka objednávat granulky. Ale zatím se mi pes na to tvarí vselijak, no uvidíme, snad se rozežere:-) Netusím proc:-(
Vzala jsem Dinner a na zkousku Multi Croc.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
začni multi-crocem, lehce přelitým. Já na tom svého tehdy nežravce rozežrala tak, že od té doby má přezdívku "kyselina"

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Petra píše:
začni multi-crocem, lehce přelitým. Já na tom svého tehdy nežravce rozežrala tak, že od té doby má přezdívku "kyselina"

Jasne, zkusím to:-) Díky moc. Bart je porád hodne zvyklý na varenou stravu, granulky pridávam, tyhle se mi zatím zalíbily moc, tím slozením.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Chtěl jsem se jenom zeptat.Koupil jsem granule Stone crick s tim, že s tim budu krmit naše 3.měs. štěně a už jsem tady s někým probíral ,že bych neměl granule teď míchat s masem když je ještě štěně.Koukal jsem na příspěvky právě ke Stone crick a píšete tady se to mícháte s masem tak jsem zase zmatenej jestli můžu štěndo krmit jenom těma granulema a nebo mám ještě něco přidávat aby měl všechno co potřebuje?

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 16:49 
pavelpetran píše:
Chtěl jsem se jenom zeptat.Koupil jsem granule Stone crick...

Já mám psa už dospělého, zkoušel jsem také granule Stone Crick, ale moc se mi neosvědčily. Jsem zvyklý krmit jen granule a občas nějakou tu kost nebo maso na přilepšenou a pro větší pestrost. Granule Stone Crick mi přijdou trochu jako kukuřičné křupky obalené v masové moučce. Psa mám celoročně venku a po pytli uvedeného krmiva se mu podle mne dost zhoršilo osrstění. Najel jsem na Winner Plus Performance a zase je vše v normálu. Pokud bych dlouhodobě krmil Stone Crick, určitě bych přidával maso. I proto, že můj pes si samotné granule Stone Crick zrovna neoblíbil .Jako štěně jsem pesana krmil Akanou pro štěňata + maso+občas vajíčko+tvaroh. Dobrou zkušenost mám také s norským krmivem Troll. Ty věci ze severu mi přijdou obecně kvalitnější. Mám pouze jednoho psa, tak tento příspěvek berte prosím jako hodně subjektivní. Každý pes je jiný.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: granulky - jaké jsou nej....
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 19:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Bonymu stone crick taky zrovna moc nejede, ale má poprvé v životě pěknou srst a trousek se mu taky zlepšil - trpí na průjmy. Jinak co jsem viděla psy, co tím jsou krmeni, nebo se k tomu dostali náhodou, tak jim ty granule jeli neuvěřitelně. :? A k tomu míchání s masem - každýmu psovi vyhovuje něco jinýho, ono je ot těžké odhadnout u dospělého, natož u štěnda....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 153 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!