Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 30. dub. 2024 15:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 22:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pro fenu v březosti jsme kupovali Happy dog pro štěnata - neměla žádný problém zustala v srsti měla hodně mléka a bylo vše naprosto bez problémů

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 23:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
podla zlozenia nie je Happy Dog velmi velka kvalita :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
amaguk osobně koukám na to jak psům sedí a chutná- mejm psům sedí a chutná velice dobře- rozhodně lépe než Acana

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 09:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Od isteho casu si davam pozor, cim svojho psa krmim - nemienim totiz vydavat peniaze za odpad a nasledne nim krmit svojho psa. Ci psovi nieco chuti alebo nechuti nie je prave najlepsie kriterium posudzovania kvality krmiva a moja skusenost je ta, ze psom chutia prave tie krmiva, ktore su navica napchate chemiou, roznymi dochucovadlami a prisolene. Ale kazdy ma moznost rozhodnut sa, cim bude svojho psa krmit, moznosti je naozaj vela...:wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
amaguk nerozhoduju se podle toho zda to psum chutná nebo ne ale zda po tom maj dobrou srst kondici to je hůavní a vzhledem k tomu že mám psi co jen tak něco enstrčí do huby musí jim to i chutnat a nemylsím si že happydog je zrovna nákej blaf

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ajka, nechcem ti brat iluzie, ale precitaj si zlozenie toho krmiva. To vypoveda za vsetko. Priznam sa, ze ja by som to svojmu psovi za normalnych okolnosti dobrovolne nedavala. ale ako hovorim, kazdy mame na vyber :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 09:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alča píše:
...Já to samé, na Acanu nedám dopustit, oproti drahým superpremiovkám není nacpaná sojou a kukuřicí, psi jí snášeli velice dobře. :-)
Co máš proti kukuřici? Krmím krmivem Stone crick (20kg cca 1000,-), které je především postaveno na kukuřici a mohu tě ujistit, že ani u jednoho psa, a že se mi jich tu střídá, nebyl s tímto krmivem ani nejmenší problém. Dokonce si dovolím tvrdit, že má-li nějaký pes problém s adaptačnímy průjmy nebo hubnutím, mohu zvýšit dávku naprosto neomezeně a narozdíl od jiných krmení, po kterých má už při 1,5 násobku dávky pes průjem, po tomto krmivu se ani po trojnásobku pes nikdy nepodělal a nabral mi při váze psa 70kg tak asi o pět kilo na týden, když to zkombinuji s masem. Dokonce i předávkuji-li maso, což by se pes s průjmem tak týden nezastavil, stačí přidat jednu dávku tohoto kukuřicí stabilizovaného krmiva, abych se tomuto problému vyhnul.
Řeknu ti jedno, od té doby, co mi pro krupáky v Německu vyrobili tohle krmivo, které splňuje moje představy sto ze sta, odmítám jiné.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
amaguk pro mě není duležitý co je vevnitř ale co je navenek- takže kvalitní srst stolice a kondice:-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
skoda, ze sa pozeras len na povrch, lebo prave zlozenie stravy, ktoru svojmu psovi davas by malo byt to najdolezitejsie. kvalita srsti a pekny exkrement sa daju dosiahnut aj inac, ako len cez hodnotne suroviny a stara znama vec je, ze dlhodobe zdravie (aj ludi) velmi zavisi od stravy. ale kto tomu nechce porozumiet, neporozumie... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
amaguk jo a jak se dá ještě dosáhnout kvalitního bobku a dobré kondice?- jinak než stravou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
roznymi pridavnymi zlozkami, ktore nevytvaraju hlavnu nutricnu bazu krmiva (v konktretne Happy Dog o tom pise tu: http://www.happydog.cz/sk/dog/bioformule.php) treba si precitat nieco o granuliach, (pripadne sa informovat u odbornikov) a najma o tom, z coho su vyrobene - velmi poucne citanie, clovek sa vselico dozvie a zacne rozmyslat. ale aby nedsolo k omylu - nechcem ta o nicom presviedcvat, len vyslovuje svoj nazor a pochybnosti. ja osobne sa riadim tym, ze pes je mesozravec, takze zklad jeho stravy ma tvorit maso a kosti (nie obiloviny) a ze je zbytocne do psa tlacit odpad z priemyselnej vyroby (napr. ako tak citam v zlozeni Happy dogu: Pšenica, kukurica, hydinová a hovädzia oškvarková múčka :shock:, ryža, hovädzí loj, hydinový tuk, hydinový mäsový hydrolyzát, minerálne látky, cukrovarské rezky, kvasnice, zelenina (mrkva, petržlen, režucha, zelený ovos a slnečnica, ďatelina) stopové prvky, vitamíny - toto naozaj aj pri velkej davke fantazie sa da len tazko povazovat za kvalitne suroviny) , ktory je casto plny chemickych konzervantov, ked su aj ine moznosti. aspon tak sa mi to javi, ze tak ako pre cloveka, aj pre psa je najlepsia pestra, prirodzena a cerstva strava...:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Desenský píše:
Alča píše:
...Já to samé, na Acanu nedám dopustit, oproti drahým superpremiovkám není nacpaná sojou a kukuřicí, psi jí snášeli velice dobře. :-)
Co máš proti kukuřici? Krmím krmivem Stone crick (20kg cca 1000,-), které je především postaveno na kukuřici a mohu tě ujistit, že ani u jednoho psa, a že se mi jich tu střídá, nebyl s tímto krmivem ani nejmenší problém. Dokonce si dovolím tvrdit, že má-li nějaký pes problém s adaptačnímy průjmy nebo hubnutím, mohu zvýšit dávku naprosto neomezeně a narozdíl od jiných krmení, po kterých má už při 1,5 násobku dávky pes průjem, po tomto krmivu se ani po trojnásobku pes nikdy nepodělal a nabral mi při váze psa 70kg tak asi o pět kilo na týden, když to zkombinuji s masem. Dokonce i předávkuji-li maso, což by se pes s průjmem tak týden nezastavil, stačí přidat jednu dávku tohoto kukuřicí stabilizovaného krmiva, abych se tomuto problému vyhnul.
Řeknu ti jedno, od té doby, co mi pro krupáky v Německu vyrobili tohle krmivo, které splňuje moje představy sto ze sta, odmítám jiné.


Na kukuřici v granulích mi vadí především její obtížná stravitelnost, jenom pro zajímavost, stravitelnost rýže je 72% , kukuřičný lepek 68% , pšenice 60% , kukuřice 54%, takže to mluví za vše, u kukuřice je stravitelnost nejhorší, ale samozřejmě že všeobecně platí že čím vyšší procento obilovin, tím je stravitelnost pro psa horší.
Není žádně tajemství, že vysoký obsah uhlohydrátů v krmivu způsobuje u psů kvašení ve střevech a následně plynatost.
Proteiny a tuky obsažené v takových granulích jsou potom z velké části rostlinného původu a ty pro psa nezbytné živočišné jsou obsaženy ve velmi malém množství, strava je potom nutričně chudá. Ti odolnější možná takovéto granule "unesou", otázka je, jak dlouho. Ti o něco citlivější mají různé zdravotní potíže-problémy s trávením, kůží, imunitou.
Mě osobně se to naprosto potvrdilo.
Domnívám se, že psi by se neměli polidšťovat nejen ve výchově, ale i v krmení, protože málo platné vegetariány z nich neuděláme.
Já osobně krmím masem se zeleninovou a velmi malým množstvím oves. vloček nebo rýže a když už musím dát psům granule, tak si na tyhle věci dávám pozor. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2008 21:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 21:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Liberec
Ahojky,chvilku jsem byla bez poče,takže jsem nemohla reagovat.Dostala jsem doporučení na granule Bosch,mají recepturu speciálně pro březí a kojící feny.Nemáte někdo vlastní zkušenost s touto značkou?Jinak dík za vaše názory.

_________________
Lenka+Ája


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 07:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. bře. 2008 10:30
Příspěvky: 24
Bydliště: Jiřice 40,Zruč nad Sázavou
Mě bylo doporučeno krmivo Royal Canin Giant pro obří plemena.Tak to Monťákovi dávám od malička a řekl bych, že není špatný.Akorát ta cena 1700 za 15kg pro Juniory.Mám to tak na měsíc a je to štěně a to mu dávám v poledne trochu rýže s kuřecím masem a večer půl kila granulí.U nás si pořídili dva lidi taky leonbergera a oba padli na zadní nohy a byli krmeni granulema BOSH.Fakt nevím,ty lidi je mohli překrmovat.

_________________
Zdraví Vás Montty s Tomem!

Každá lidská bestie,která ubližuje psům a jiným zvířatům,by měla být utracena,aby si uvědomila jak ti chudáčci trpí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 08:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Alčo,
nejsem vůbec odborník přes psí výživu a svoje psy krmím hlavně přirozenou stravou, granule dostávají ale také.
Co se týká těch granulí, bylo to asi takhle: na Ovčárech bylo jeden čas navíč asi 20 psů různé velikosti a věku, s podlomeným zdravím i imunitou. Nebyli zvyklí na žádnou formu psího krmení, znali jenom občas šrot a ani nevěděli, že voda je k pití. Bylo potřeba je postupně navyknout na psí krmení, dostávali granule a maso a ze začátku i bylinní přípravky, aby to vůbec byli schopni ztrávit. Ty granule, o kterých se Ruda zmiňuje, byli vyrobeny díky iniciativě jednoho pána, který se na psí výživu specializuje. Byli to jediné granule, po kterých ani jeden z těchto psů neměl žádné zažívací problémy. Po těchto granulích nemají zažívací problémy žádní psi a ti psi, kteří se na Vlčáry dostávají někdy v dost zuboženém stavu, se na nich a na masíčku dávají dost rychle do hromady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
cenda píše:
Mě bylo doporučeno krmivo Royal Canin Giant pro obří plemena.Tak to Monťákovi dávám od malička a řekl bych, že není špatný.Akorát ta cena 1700 za 15kg pro Juniory.Mám to tak na měsíc a je to štěně a to mu dávám v poledne trochu rýže s kuřecím masem a večer půl kila granulí.U nás si pořídili dva lidi taky leonbergera a oba padli na zadní nohy a byli krmeni granulema BOSH.Fakt nevím,ty lidi je mohli překrmovat.


na RC si treba davat pozor, obsahuju synteticke konzervanty BHT (nazyvane aj EU schvalene antixidanty, alebo nejako podobne eufemicky), ktorych zdravotna bezpecnost nie je celkom potvrdena. skeptici sa skor priklanaju k nazoru, ze maju negativne zdravotne dopady. Ja osobne by som s tymto krmivom dlhodobo nekrmila. Podobne ani s krmivom Bosch - obsahuje propylgallat, ktory moze sposobovat alergiu :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Amaguk .-)) no ty ybs nekrmila granulema vubec to už všichni víme .-)))
ae RC patří ke špičkám na našem trhu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ajka píše:
Amaguk .-)) no ty ybs nekrmila granulema vubec to už všichni víme .-)))
ae RC patří ke špičkám na našem trhu


:lol: :lol: :lol:

ale s tym RC to zial nie je pravda, patri k cenovym spickam ale zial nie ku kvalite :(
aj ja som s nim spociatku krmila, kym som si nezcala studovat veci o krmeni psov. to sa potom clovek vselico dozvie :shock: , takze RC nikdy, ani ako nudzove vychodisko. navyse nie som taka bohata, aby som mohla platit masivnu reklamnu kampan kvalitou podpriemernemu krmivu :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 17:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
... RC patří ke špičkám na našem trhu
Nevím, jaké špičky máš konkrétně na mysli, ale když mi tohle někdo doveze, ochotně to věnuji jakémukoli útulku, kde jim je jedno, čím krmí, než bych tím trápil své psy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
osobní zkušenost nemám jen vím co říkaj lidi co tím krmí.-) ostatně vím že ty takto věnuješ všechny granule co ti kdo přiveze .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:37
Příspěvky: 16
Bydliště: Děčín
no já jsem byla spokojená moc s calibrum a teď kupuji ProNature. CHtěla bych vyzkoušet něco s tou kukuřicí jak tu bylo napsáno. Kupuji fence různé kousací kosti z kukuřice na zuby. Má je moc ráda... denně je ale nedostává :) Je to spíš jako taková pochoutka po nějakém čase.

_________________
Vláďa a Jamie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 21:23 
Ahoj.

Krmime First Mate asi rok a jsme velmi spokojeni, mimo jine takrka zmizely otlaky na loktech. Bereme ultrapremiovku, ale nebal bych se ani nizsich rad od FM - radsi nez takzvane "nejlepsi z nejlepsich" (a tim nemyslim odpad z TV - pedigree&spol).


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 21:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ja este k tomu RC, mas pravdu ze patri ku spicke, problem je len v tom, ze tie rady sa k nam nevozia. to co sa predava u nas ma kvalitu premium, takze je to fakt len predrazene "skoro pedigree". zial ludia u nas su stale masirovany vetmi a reklamami a kedze prachy su prachy ziadny vet ti pravdu nepovie...

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 21:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ajka píše:
osobní zkušenost nemám jen vím co říkaj lidi co tím krmí.-) ostatně vím že ty takto věnuješ všechny granule co ti kdo přiveze .-)

vies ako to je, ze kazda liska svoj chvost chvali :wink: Ludia, co tym krmia, a ti co to predavaju to jasne, ze budu vychvalovat, ale treba sa na to pozriet z objektivneho hladiska :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
eliska píše:
ja este k tomu RC, mas pravdu ze patri ku spicke, problem je len v tom, ze tie rady sa k nam nevozia. to co sa predava u nas ma kvalitu premium, takze je to fakt len predrazene "skoro pedigree". zial ludia u nas su stale masirovany vetmi a reklamami a kedze prachy su prachy ziadny vet ti pravdu nepovie...

presne tak :?

ale musim sa zastat tych normalnych vetov - chvalabohu nas medzi nich patri :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 06:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. bře. 2008 10:30
Příspěvky: 24
Bydliště: Jiřice 40,Zruč nad Sázavou
Aha,takže s RC končim :shock: .A jaké super premiové granule byste mi pro moje 65kg roční štěňátko Leona doporučily?Chci pro něj jen to nejlepší :!:

_________________
Zdraví Vás Montty s Tomem!

Každá lidská bestie,která ubližuje psům a jiným zvířatům,by měla být utracena,aby si uvědomila jak ti chudáčci trpí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 07:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zkus se kouknout na stránky www.firstmate.cz, tam si vybereš. Najdeš tam kontakt i na pana Zavadila, který ví hodně o psí výživě, určitě ti poradí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 08:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. bře. 2008 10:30
Příspěvky: 24
Bydliště: Jiřice 40,Zruč nad Sázavou
Teď právě jsem na First Mate koukal a nevypadá to špatně.
p. Desenský ty granule co používáte jsou pro dospělé psy.Dělají se i pro mého ročního hafíka?Koukal jsem,že dělají pro štěňata,ale nepíšou jakého věku.

_________________
Zdraví Vás Montty s Tomem!

Každá lidská bestie,která ubližuje psům a jiným zvířatům,by měla být utracena,aby si uvědomila jak ti chudáčci trpí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 08:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
cenda píše:
Teď právě jsem na First Mate koukal a nevypadá to špatně.
p. Desenský ty granule co používáte jsou pro dospělé psy.Dělají se i pro mého ročního hafíka?Koukal jsem,že dělají pro štěňata,ale nepíšou jakého věku.
Pokud vím, tak k vám někam vozí maso Vetamix (viz ikonka dole na této stránce), pokud budeš ty granule používat jen jako přílohu k masu, máš naprosto spolehlivé krmení pro svého psa. Moje leona Mufka je na tom také od svých deseti měsíců, co ji mám a nevypadá, že by jí něco chybělo. To stejné platí i u ostatních. Minulou neděli jsem přivezl jednoho hodně hubeného čuvače a fenku šarplanince, naprostou trosku po štěňatech a už teď je naprosto zřejmé, že po tomto mixu přibírají, aniž by měli problém s průjmy. Zpočátku jsem po nich uklízel nestrávený oves a ječmen, abys měl představu, čím byli krmeni a jak tvrdý přechod na můj styl krmení to byl.
Ještě dodám, že z Vetamixu beru jen hovězí kusovky a celá kuřata, která zpočátku vařím, než přejdu přes polovařené k syrovým, což je spolu s těmi granulemi pořádná kalorická bomba.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 09:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. bře. 2008 10:30
Příspěvky: 24
Bydliště: Jiřice 40,Zruč nad Sázavou
Desenský píše:
cenda píše:
Teď právě jsem na First Mate koukal a nevypadá to špatně.
p. Desenský ty granule co používáte jsou pro dospělé psy.Dělají se i pro mého ročního hafíka?Koukal jsem,že dělají pro štěňata,ale nepíšou jakého věku.
Pokud vím, tak k vám někam vozí maso Vetamix (viz ikonka dole na této stránce), pokud budeš ty granule používat jen jako přílohu k masu, máš naprosto spolehlivé krmení pro svého psa. Moje leona Mufka je na tom také od svých deseti měsíců, co ji mám a nevypadá, že by jí něco chybělo. To stejné platí i u ostatních. Minulou neděli jsem přivezl jednoho hodně hubeného čuvače a fenku šarplanince, naprostou trosku po štěňatech a už teď je naprosto zřejmé, že po tomto mixu přibírají, aniž by měli problém s průjmy. Zpočátku jsem po nich uklízel nestrávený oves a ječmen, abys měl představu, čím byli krmeni a jak tvrdý přechod na můj styl krmení to byl.
Ještě dodám, že z Vetamixu beru jen hovězí kusovky a celá kuřata, která zpočátku vařím, než přejdu přes polovařené k syrovým, což je spolu s těmi granulemi pořádná kalorická bomba.


Vaše Mufka papá First Mate spolu s masíčkem?

_________________
Zdraví Vás Montty s Tomem!

Každá lidská bestie,která ubližuje psům a jiným zvířatům,by měla být utracena,aby si uvědomila jak ti chudáčci trpí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 09:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
cenda píše:
...Vaše Mufka papá First Mate spolu s masíčkem?
Ne, maso se Stone Crick.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. bře. 2008 10:30
Příspěvky: 24
Bydliště: Jiřice 40,Zruč nad Sázavou
Desenský píše:
cenda píše:
...Vaše Mufka papá First Mate spolu s masíčkem?
Ne, maso se Stone Crick.


A mohl bych tím krmit i Monťase?

_________________
Zdraví Vás Montty s Tomem!

Každá lidská bestie,která ubližuje psům a jiným zvířatům,by měla být utracena,aby si uvědomila jak ti chudáčci trpí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 11:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
cenda píše:
A mohl bych tím krmit i Monťase?
Já tím tady krmím všechny psy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2008 08:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
A krmíte někdo granulemi Kronch, Arden Grange nebo Eagle Pack? Vím, musí se vyzkoušet co pejsovi sedne, ale stejně bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2008 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
A ještě jsem se chtěla zeptat taky na krmivo Timber Wolf Organics, jednou jsem ho viděla v nějakém internetovém shopu, prodává se ještě v ČR a co i o něm myslíte?...http://timberwolforganics.com/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2008 09:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
O krmivu Arden Grange vím jen to, že ho distribuuje člověk, který krmivům dost rozumí a že na letáku tohoto krmiva je náš pes Fredy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. bře. 2008 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
haukka píše:
A krmíte někdo granulemi Kronch, Arden Grange nebo Eagle Pack? Vím, musí se vyzkoušet co pejsovi sedne, ale stejně bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti. Díky.


http://www.krmivo-pro-psy.com/krmivo-pr ... /2004.html =;

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
O RC jsem slyšela, že je i veterinární řada, ta je taky špatná? Momentálně mám malé balení FITNESS Linea Trainer professionale - ryba a brambor. To jediné mi totiž jakž takž žrala, když jsme měli jet na dovolenou. Tak nevím, do čeho jít, do Traineru? Je to řada protialergická, s bylinkami, ostropestřec, smetanka )a zelí. Obsah živin: proteiny 23 %, tuky 13%, vláknina 2,6%, popelovina 2,6% a vápník a fosfor.
suroviny: kukřice dehydrovaná , rybí moučka, kukuřičná olej, kukuřičná moučka, brambory, sacharidy, min. a vit. a ty bylinky a zelí. Moc se mi nezdá ten brambor....Co vy na to? A když ne toto, co teda? Fena bígla 1 rok, střední zátěž(no teď ani ta ne. Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 20:55 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
Já naštěstí nikdy nemusela řešit, zda Jakubovi granule chutnají. Bernský salašnický pes - večer granule, přes den cca půl bochníku tvrdého chleba, zbytky od slepic, syrové brambory, okurky, jahody, maliny, rajčata, papriky, kyselé zelí, cokoliv. Jediné co nesnášel, byla sója v granulích. Miloval olomoucké tvarůžky a romadúr. Byl jednička.

_________________
Irena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 21:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
podla mojich info ani jedna rada RC co sa dovaza k nam nedosahuje kvalitu superpremium, takze ja by som to psovi nedavala. mne sa dobre osvedcili ultrapremie od first mate, tiez ich davam len ked ideme na dovolenku. zemiaky v granuliach su lepsie ako obilie, len nechapem preco sa to vola zemiaky a ryba ked je tam kukurica????

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
no mě právě zaráží, že se dávají do granulí zemáky, vždyť pes nemá enzymy na to, aby strávil složité cukry, ale ONA tyhle s tou rybou aspoň trochu požrala....Tak jsem vzala 5kg pytlík na tu dovču. My teď dokrmujem zbylou Eukanubu, s vařeným dohromady, ale pak jsem uvažovala, že bychom přešly na jen granulovanou stravu. Takže RC ne, uvidím, co mi na ty brambory řeknou ostatní. Jinak je tam ještě myslím kombinace s rýží, ale to teď nevím jistě jestli s tou rybou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 22:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
zemiaky sposobuju menej alergii ako obilie preto sa do ultrapremiovych rad davaju. inak by som skor porozmyslala nad surovym ako nad granulami, ale ak sa neda tak to chapem

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 22:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zkus Belcando (na tom jsem kdysi Bardu rozežrala) nebo Platinum-natural (tím krmím teď a vypadá to dobře)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 22:47 
Z firstmate.cz:

"...A ještě jeden dotaz, traduje se, že psi brambory nesmí, protože je nestráví. Je to jen mylný přežitek?..."

"...Brambory musí být zpracované krátkým tepelným šokem, kdy se tlakem a teplem otevřou škrobová zrna - želatinizují. Nejde tedy o klasicky vařené brambory. I když pro nemocné psy s alergiemi je pořád lepší volba vařené brambory s jehněčím, než leckterá veterinární dieta."

Cely dotaz a odpoved...

Brambor v kvalitnich granulich se nebojim. Spis "vedlejsich produktu" at uz zivocisneho nebo rostlinneho puvodu ;)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2008 23:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 09:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Jaký je rozdíl mezi superprémiovkou a ultraprémiovkou?

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 09:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Lucie Kratochvílová píše:
Jaký je rozdíl mezi superprémiovkou a ultraprémiovkou?


To by mě taky zajímalo, jestli se musí pro zařazení do určité kategorie(prémiovka, super, ultra) splňovat nějaké kriteria a nebo jednoduše stačí že si takto označí krmivo sám výrobce.
Já osobně mám podezření, že platí ta druhá možnost. :?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 10:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
Alča píše:
Lucie Kratochvílová píše:
Jaký je rozdíl mezi superprémiovkou a ultraprémiovkou?


http://www.firstmate.cz/cz/index.php?id ... menu=menu2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
No ještě jsem našla toto:

Komerční krmiva můžeme rozdělit do tří jakostních kategorií – ekonomická, premiová a superpremiová. Toto rozdělení používají obchodníci, chovatelé a vidíte jej v reklamách, oficiálně však tyto termíny neexistují (doposud nebyly oficiálně stanoveny hodnoty pro ekonomické, premiové a superpremiové krmivo). Jednotlivá krmiva musí před vstupem na trh splňovat jakostní kritéria, která určuje společnost AAFCO. Nejkvalitnější superpremiová krmiva musí dodržet čtyři hlavní kritéria, kterými jsou: minimálně 85% stravitelných látek, 37% látek, které jsou pro organismus velice důležité, ale neumí si je vyrobit sám, dále vysoký obsah tuků a samozřejmě chutnost.

viz.: http://www.ozviratech.cz/view.php?cislo ... 2006110014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
haukka píše:
No ještě jsem našla toto:

Komerční krmiva můžeme rozdělit do tří jakostních kategorií – ekonomická, premiová a superpremiová. Toto rozdělení používají obchodníci, chovatelé a vidíte jej v reklamách, oficiálně však tyto termíny neexistují (doposud nebyly oficiálně stanoveny hodnoty pro ekonomické, premiové a superpremiové krmivo). Jednotlivá krmiva musí před vstupem na trh splňovat jakostní kritéria, která určuje společnost AAFCO. Nejkvalitnější superpremiová krmiva musí dodržet čtyři hlavní kritéria, kterými jsou: minimálně 85% stravitelných látek, 37% látek, které jsou pro organismus velice důležité, ale neumí si je vyrobit sám, dále vysoký obsah tuků a samozřejmě chutnost.

viz.: http://www.ozviratech.cz/view.php?cislo ... 2006110014


Díky, tak je to přibližně jak jsem si myslela, :D takže budeme raději dál vařit.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Bing [Bot] a 142 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!