Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:20
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 

Čím krmíte?
Granule 42%  42%  [ 21 ]
Syrová strava (maso, zelenina) 14%  14%  [ 7 ]
Vařená strava (maso, zelenina, přílohy) 4%  4%  [ 2 ]
Mix předchozího 36%  36%  [ 18 ]
Co mi přijde pod ruku :-) 4%  4%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 50
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ekologické biogranule pro psy a kočky
PříspěvekNapsal: úte 23. zář. 2008 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Zajímá mě váš názor na krmivo pro zvířata na rostlinném základě.
Více naleznete zde:
http://www.bioobchod.cz/index.htm?zb=79051
http://www.bioobchod.cz/index.htm?zb=79051

Snad nebude vadit uvedení odkazu, náhodou jsem na to narazila, opkud ano, tak to admin smázne...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. zář. 2008 21:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já osobně bych o tom štěňatum vyprávěla strašidelné historky aby se tomu vyhybala. A lidi co by tim psy a kočky krmila bych nařkla z týrání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 07:46 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Znamej je vegan a ten sel dal. Psovi poridil vegansky granule :=)).
Na druhou stranu jsou asi v kvalite lepsi nez tzv. Tesco granule a jako doplnek stravy bych to urcite neodsuzovala.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 07:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Nemyslim si, že krmit rostlinejma granulema (který jsou pro tento účel speciálně vyvinutý) je týrání ... Podle mě, když někdo krmí granulema, tak je jedno, jestli jsou to tyhle nebo nějaký lepčí (tesko granule za žrádlo pro psy nepovažuju).

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pes je masožravec a veganství nebo vegetariánství vnucovat komukoli druhému, tedy i psovi, považuji přinejmenším za úchylné.
Jeden můj známý byl vegetarián a svému psu také nedal nic z masa. Ten pes nedopad dobře.
Mimochodem doufám, i když myslím marně, že se potomci psů krmeni tímto způsobem, nedostanou do chovu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak tohle může někoho vůbec napadnout? Chce dělat z masožravce vegetariána a krmit rostlinnýma granulema a do krmení pro býložravce budeme míchat masokostní moučku..... a dělat z nich zase masožravce? Jaký to má smysl? Nikdy bych to psovi nedala jinak, než jako přílohu k pořádnému kusu masa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Desenský píše:
Pes je masožravec a veganství nebo vegetariánství vnucovat komukoli druhému, tedy i psovi, považuji přinejmenším za úchylné.
Jeden můj známý byl vegetarián a svému psu také nedal nic z masa. Ten pes nedopad dobře.
Mimochodem doufám, i když myslím marně, že se potomci psů krmeni tímto způsobem, nedostanou do chovu.


:lol: a proto je v podstatě jedno jakejma granulema je pes krmenej ... hlavně, když to nejsou ty příšerný superhypermarketový chemky ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no granule z hypermarketu jsou možná i lepší než čistě rostlinný. Tam to maso je "aspoň na obrázku"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
no granule z hypermarketu jsou možná i lepší než čistě rostlinný. Tam to maso je "aspoň na obrázku"


Radši budu cpát do psa plnohodnotný rostlinný granule v bio kvalitě než chemicky konzervovaný a chemicky vobarvený granule, kde to maso je "aspoň na vobrázku" ... Chápeš ten rozdíl? Jsou totiž granule různejch kvalit a neustále se o tom vedou debaty, nikdy nikdo ještě nedokázal stanovit, který že to jsou ty úplně nej ... Ty z hypersupermarketů to ale rozhodně nejsou ... Tyhle rostlinný se budou na žebříčku kvality pohybovat někde mezi těma vostatníma, vejš nebo níž, to ale podle toho jak kterýmu psovi budou vyhovovat ... Ale pořád to jsou GRANULE ... Nejlíp ze všeho mi vychází maso + zelenina.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no ale ty rostlinný nemůžou být plnohodnotný, zvlášť pokud jsou bio - masožravec ani všežravec neni schopnej dlouhodobě operovat pouze s rostlinou bílkovinou. Nejsou tam potřebné stavební jednotky a vzniká tak energetická nerovnováha. Nehledě na to, že chyběj některé esenciální sloučeniny, ty se do těch rostlinných musej přidávat a to je zase chemie, kterou zase odnesou v důsledku zvířata, protože je to začarovaný kruh (tim reaguju na jejich sebevědomé tvrzení že nic neni testováno na zvířatech a že kvůli tim granulim nebylo zabito jediný zvíře - to neni možný). V žádnym případě nepodporuju hypermarketový granule, ale kdyby na nějaký čas nebyli normální a jen tyto dvoje, vzala bych ty z hypermarketu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
no ale ty rostlinný nemůžou být plnohodnotný, zvlášť pokud jsou bio - masožravec ani všežravec neni schopnej dlouhodobě operovat pouze s rostlinou bílkovinou. Nejsou tam potřebné stavební jednotky a vzniká tak energetická nerovnováha. Nehledě na to, že chyběj některé esenciální sloučeniny, ty se do těch rostlinných musej přidávat a to je zase chemie, kterou zase odnesou v důsledku zvířata, protože je to začarovaný kruh (tim reaguju na jejich sebevědomé tvrzení že nic neni testováno na zvířatech a že kvůli tim granulim nebylo zabito jediný zvíře - to neni možný). V žádnym případě nepodporuju hypermarketový granule, ale kdyby na nějaký čas nebyli normální a jen tyto dvoje, vzala bych ty z hypermarketu.


Z vlastní zkušenosti vim, že všežravec (což je pes spíš než masožravec) je schopnej jak píšeš "dlouhodobě operovat pouze s rostlinnou bílkovinou".

Pokud bych měla na výběr pouze z těch dvou, volila bych jednoznačně ty rostlinný :-)

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ok :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
ok :wink:


:wink:
jo, ale taky beru v potaz, že jednomu nemusí sednout to, co druhýmu vyhovuje ... takže bych se zařídila podle toho :-) (a proto bych v tomhle případě vůbec nemluvila vo týrání a tak, páč čék nikdy neví ...)

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
tinta76 píše:
Z vlastní zkušenosti vim, že všežravec (což je pes spíš než masožravec) je schopnej jak píšeš "dlouhodobě operovat pouze s rostlinnou bílkovinou".

Podle čeho tak soudíš? Tedy, jaká je tvoje zkušenost, trošku podrobněji prosím. A co si vlastně představuješ pod pojmem dlouhodobě? Docela mě toto téma zajímá, tak se ptám, díky... :wink:

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Ozzy píše:
Podle čeho tak soudíš? Tedy, jaká je tvoje zkušenost, trošku podrobněji prosím. A co si vlastně představuješ pod pojmem dlouhodobě? Docela mě toto téma zajímá, tak se ptám, díky... :wink:


Taky mě pak napadlo,co to vlastně je "dlouhodobě" :lol: Ale možná že čtyři a půl roku veganství se za dlouhou dobu považovat dá ... :oops:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
tinta76 píše:
Z vlastní zkušenosti vim, že všežravec (což je pes spíš než masožravec) je schopnej jak píšeš "dlouhodobě operovat pouze s rostlinnou bílkovinou".


Pes je dlouhodobě schopný přežít na polévce s chlebem nebo bramborách se šrotem. Otázka asi nezní, jestli je schopen přežít, ale jestli je pro něj dobré ho krmit rostlinami. I kdyby byl všežravec, chybí tam pořád ten podíl masa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Essi píše:
Pes je dlouhodobě schopný přežít na polévce s chlebem nebo bramborách se šrotem. Otázka asi nezní, jestli je schopen přežít, ale jestli je pro něj dobré ho krmit rostlinami. I kdyby byl všežravec, chybí tam pořád ten podíl masa.


když mu to vyhovuje a prospívá na tom, tak proč ne ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:46 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Já maso nejím, mléko nepiju, vajíčka čas od času domácí, jogurty žádný...ale naložit čubině dvakrát denně porci syrového masa mi problém nedělá :) (i když kdybych měla podmínky, raději bych to maso chovala sama a nekupovala)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
tinta76 píše:
Essi píše:
Pes je dlouhodobě schopný přežít na polévce s chlebem nebo bramborách se šrotem. Otázka asi nezní, jestli je schopen přežít, ale jestli je pro něj dobré ho krmit rostlinami. I kdyby byl všežravec, chybí tam pořád ten podíl masa.


když mu to vyhovuje a prospívá na tom, tak proč ne ...


Proto, že je to nepřirozené a jsem si jistá, že na tom prospívat nemůže právě z tohoto důvodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
hofikos píše:
Já maso nejím, mléko nepiju, vajíčka čas od času domácí, jogurty žádný...ale naložit čubině dvakrát denně porci syrového masa mi problém nedělá :) (i když kdybych měla podmínky, raději bych to maso chovala sama a nekupovala)


mě to taky problém nedělá (čas od času psům syrový maso dávám, běžně ale krmim granulema), jenom mi nepřijde fér to hned striktně vodsuzovat a nazývat týráním :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Essi píše:
Proto, že je to nepřirozené a jsem si jistá, že na tom prospívat nemůže právě z tohoto důvodu.


Zato granule jsou pro psa úplně nejvíc přirozený :-)

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
TY si jez třeba kořínky. Ale nenuť NIKOHO jiného (tedy ani svého psa) jíst je taky.
Otázka co by se dalo kdyby byl na výběr jenom biošrot nebo tescošrot je špatná, protože takto omezený výběr fakt není. Já bych tyhle rostlinné zařadila právě do kategorie "superhyperšmejdy" a nechala bych je tam navždy pohřbené.
Nejlepší psí strava = maso + doplňky. Nelze-li krmit maso, pak superprémiovky. Není-li na ně, pak prémiovky. Když není ani na ty, tak sis neměl pořizovat psa.
Pes JE masožravec. A přesně jak napsala Essi - ano, je schopný přežít na zbytcích a chlebových kůrkách, ale to není péče, to je týrání.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
tinta76 píše:
jenom mi nepřijde fér to hned striktně vodsuzovat a nazývat týráním :wink:

Eva Štemberová píše:
já osobně bych o tom štěňatum vyprávěla strašidelné historky aby se tomu vyhybala. A lidi co by tim psy a kočky krmila bych nařkla z týrání.

Já myslím, že to bylo psáno trošku s nadsázkou :wink: Ale třebas se mýlím a Eva je opravdu tvrdošíjný odpůrce tohoto typu stravy, na což má ostatně právo...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 09:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Petra píše:
TY si jez třeba kořínky. Ale nenuť NIKOHO jiného (tedy ani svého psa) jíst je taky.


Neboj, nedělám ani jedno :P :lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Ozzy píše:
Já myslím, že to bylo psáno trošku s nadsázkou :wink: Ale třebas se mýlím a Eva je opravdu tvrdošíjný odpůrce tohoto typu stravy, na což má ostatně právo...


Tak jako nadsázka tam určitě je (aspoň teda u Evy), ale holt mě to nutí se k tomu vyjádřit :-)

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Mimochodem, pokud má nějaké zvíře v sobě zakódováno, že od pradávna bylo jeho hlavní složkou potravy maso, tak přes to nejede vlak...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nejde ale přece o to jestli krmit granulema nebo ne. Granule jsou jen druh zpracování surovin (mělo by být :!: ), ale jde o to jakých. A podle mě týrání je, když masožravcům budu cpát čistě rostlinný krmivo. Protože týrání je, když způsobuji fyzickou nebo psychyckou újmu. Ale jsme zase u tolikrát řešené otázky veg vs. neveg. A pravda je zase někde ve středu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
nejde ale přece o to jestli krmit granulema nebo ne. Granule jsou jen druh zpracování surovin (mělo by být :!: ), ale jde o to jakých. A podle mě týrání je, když masožravcům budu cpát čistě rostlinný krmivo. Protože týrání je, když způsobuji fyzickou nebo psychyckou újmu. Ale jsme zase u tolikrát řešené otázky veg vs. neveg. A pravda je zase někde ve středu.


Jenže já tu přeci netrvrdim, že psa je potřeba krmit vegansky. Podle mě to prostě lze, aniž by z toho pes měl nějakou újmu a stejně tak to někdy nelze. Nikoho za to nevodsoudim a už vůbec se nevohánim přirozeností ... páč co je vlastně v dnešní době přirozený ...

Eva Štemberová píše:
A pravda je zase někde ve středu ...

asi tak ... :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
tinta76 píše:
Essi píše:
Proto, že je to nepřirozené a jsem si jistá, že na tom prospívat nemůže právě z tohoto důvodu.


Zato granule jsou pro psa úplně nejvíc přirozený :-)


Ani náhodou, proto je taky nekrmíme, až na cesty a nějaké akce, případně jako přílohu k tomu masu.

V tomhle případě ale jde o jejich složení, když už s chceš bavit o granulích. Buď do nepřirozených granulí nacpeš to, co se přirozené stravě nejvíc blíží, teda maso a nějakou rostlinnou složku a pak se to přirozené stravě aspoň podobají, nebo do nich nacpeš rostliny a přidáš té chemie ještě víc a to s přirozenou stravou už nemá společného vůbec nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Essi píše:
Ani náhodou, proto je taky nekrmíme, až na cesty a nějaké akce, případně jako přílohu k tomu masu.

V tomhle případě ale jde o jejich složení, když už s chceš bavit o granulích. Buď do nepřirozených granulí nacpeš to, co se přirozené stravě nejvíc blíží, teda maso a nějakou rostlinnou složku a pak se to přirozené stravě aspoň podobají, nebo do nich nacpeš rostliny a přidáš té chemie ještě víc a to s přirozenou stravou už nemá společného vůbec nic.

Jaks přišla na to "přidáš té chemie ještě víc"? Říká ti neco "bio"? Mimochodem, já s tou přirozeností nezačla ... Jenom tvrdim, že když už granule, tak je pak jedno jestli speciálně vyvinutý rostlinný bio granule nebo normální ... toť můj názor ... :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:27 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Já bych teda těma rostl. granulema taky nekrmila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Rostliny většinou obsahují na jednotku množství několikanásobně méně bílkovin než stejné množství masa. Jak podle tebe přidám do těch "bio" granulí dostatek těch "rostlinných" bílkovin, aby to uživilo psa?

Jo, "bio" mi něco říká, právě proto si o téhle nálepce na jídle lidském i zvířecím myslím svoje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Essi píše:
Rostliny většinou obsahují na jednotku množství několikanásobně méně bílkovin než stejné množství masa. Jak podle tebe přidám do těch "bio" granulí dostatek těch "rostlinných" bílkovin, aby to uživilo psa?

Jde ti vo to, aby jako ta jednotlivá granule měla stejnou velikost jako běžná? Tak to fakt netušim :lol: :lol: Ale tak třá to má jiný dávkování, co já vim ...

Essi píše:
Jo, "bio" mi něco říká, právě proto si o téhle nálepce na jídle lidském i zvířecím myslím svoje.

Aha, tak děkuji za "všeříkající" příspěvek :?

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 10:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tinta76 píše:
Essi píše:
Jo, "bio" mi něco říká, právě proto si o téhle nálepce na jídle lidském i zvířecím myslím svoje.

Aha, tak děkuji za "všeříkající" příspěvek :?

no bohužel má essi pravdu, ne vše co má nálepku bio, je bio, pokud má ten "zemědělec" prachy, tak ty jeho bio výrobky jsou větší sajrajt než z normálního současnýho zemědělství :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
no bohužel má essi pravdu, ne vše co má nálepku bio, je bio, pokud má ten "zemědělec" prachy, tak ty jeho bio výrobky jsou větší sajrajt než z normálního současnýho zemědělství :evil:

A v čem má jako pravdu? Že si myslí svoje? :lol: :lol:
Jinak tohle je jako se vším ... myslivci jsou kreténi, bio nejni bio, picbumové jsou krvelačný příšery ... Kvůli pár blbcům přeci nevodsoudim celou skupinu :evil: :twisted:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tinta76 píše:
A v čem má jako pravdu? Že si myslí svoje? :lol: :lol:
Jinak tohle je jako se vším ... myslivci jsou kreténi, bio nejni bio, picbumové jsou krvelačný příšery ... Kvůli pár blbcům přeci nevodsoudim celou skupinu :evil: :twisted:

ano kvůli pár blbcům ne, ale zákony na bio se dodržují (až pedantně) jen u lidí, co maj pár hektarů, a pár kusů dobytka. U velko ne.Aspoň sem měla zatím štěstí jen na toto. Bohužel. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Tint76: speciálně vyvinutý rostlinný bio granule - jo, tak pro hlodavce bych je možná brala... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
tinta76 píše:
Eva Štemberová píše:
no bohužel má essi pravdu, ne vše co má nálepku bio, je bio, pokud má ten "zemědělec" prachy, tak ty jeho bio výrobky jsou větší sajrajt než z normálního současnýho zemědělství :evil:

A v čem má jako pravdu? Že si myslí svoje? :lol: :lol:
Jinak tohle je jako se vším ... myslivci jsou kreténi, bio nejni bio, picbumové jsou krvelačný příšery ... Kvůli pár blbcům přeci nevodsoudim celou skupinu :evil: :twisted:


celou skupinu soudit rozhodně nee, ale ryba smrdí od hlavy, že jo? :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Essi píše:
Rostliny většinou obsahují na jednotku množství několikanásobně méně bílkovin než stejné množství masa. Jak podle tebe přidám do těch "bio" granulí dostatek těch "rostlinných" bílkovin, aby to uživilo psa?

Jo, "bio" mi něco říká, právě proto si o téhle nálepce na jídle lidském i zvířecím myslím svoje.


Essi, tu možná nepůjde o to množství,jakožto hlavně o ty pro psa potřebné esenciální aminokyseliny živočišného původu, kterýchžto v rostlinách nenajdeš, snad jen v soje? Ale ta je zase nevhodná pro psa. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
tinta76 píše:
Essi píše:
Rostliny většinou obsahují na jednotku množství několikanásobně méně bílkovin než stejné množství masa. Jak podle tebe přidám do těch "bio" granulí dostatek těch "rostlinných" bílkovin, aby to uživilo psa?

Jde ti vo to, aby jako ta jednotlivá granule měla stejnou velikost jako běžná? Tak to fakt netušim :lol: :lol: Ale tak třá to má jiný dávkování, co já vim ...

Essi píše:
Jo, "bio" mi něco říká, právě proto si o téhle nálepce na jídle lidském i zvířecím myslím svoje.

Aha, tak děkuji za "všeříkající" příspěvek :?


Ne, jde mi o to, že 10 dkg sušeného masa má v sobě jiné množství bílkovin než 10 dkg sušené rostliny. Takže pokud chceš uživit těmi rostlinami psa, musíš do nich přidat nějak další bílkovinu. Je to jasné?
:lol:




K tomu druhému - není nic jednoduššího než navštívit párˇ"bio" farem a uděláš si úsudek sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
ano kvůli pár blbcům ne, ale zákony na bio se dodržují (až pedantně) jen u lidí, co maj pár hektarů, a pár kusů dobytka. U velko ne.Aspoň sem měla zatím štěstí jen na toto. Bohužel. :?


V rostlinný nebo živočišný výrobě? Nebo vobojí? Tohle máš těžký, ale když z princpu kvůli tomu vodsoudim všechno, co je bio, tak potopim i ty poctivce a to nechci ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenko,
ano, o tom jsem psala na začátku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Essi píše:
Ne, jde mi o to, že 10 dkg sušeného masa má v sobě jiné množství bílkovin než 10 dkg sušené rostliny. Takže pokud chceš uživit těmi rostlinami psa, musíš do nich přidat nějak další bílkovinu. Je to jasné?
:lol:


Zas takovej blbeček nejsem :lol: V přidání další bílkoviny problém nevidim, ty jo? A jde ti teda vo množství bílkovin v krmný dávce rostlinnejch granulí, která má stejnou váhu jako krmná dávka "masovejch" granulí? Nebo vo co?

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tinto obojí, já neodsuzuju bio, jen bio, které se v současné době dělá ve velkym - teda aspoň u nás, protože tam jsou tak velké úplatky.... poslední zkušenost: kozí ekofarma, několik set koz, žijící nahnoji ve "stáji". Vživotě neviděly pastvu. Tomu se nedá řikat eko. Jo a je několik stupňů "eko" zemědělství, ale neni stejně odstupňované označení jejich produktů. Je to celkově dostvelký boom, ale neni to domyšlený :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tinta - potřebuješ určitý poměr bílkovin a jiných věcí a ten mají rostliny úplně jinde než maso. a navíc ano, abys do psa dostala potřebnou dávku bílkovin jenom z "kytek" tak by toho musel sežvýkat tolik co kůň - pokud bys tam právě nedodala to potřebné tebou odsuzovanou chemií. Ostatně myslím že např. Pedigree je dost podobné - to taky maso nikdy nevidělo - a psi kteří na tom jsou maj jenom obrovský trousky a vytrvalej hlad (ale taky žijou, že ano) - prostě nejsou na "kytky" stavění, potřebujou maso - alespoň ve formě granulí. Pořád lepší granulované to co potřebují než granulované to co nepotřebují a v čem jim něco chybí.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
tinto obojí, já neodsuzuju bio, jen bio, které se v současné době dělá ve velkym - teda aspoň u nás, protože tam jsou tak velké úplatky.... poslední zkušenost: kozí ekofarma, několik set koz, žijící nahnoji ve "stáji". Vživotě neviděly pastvu. Tomu se nedá řikat eko. Jo a je několik stupňů "eko" zemědělství, ale neni stejně odstupňované označení jejich produktů. Je to celkově dostvelký boom, ale neni to domyšlený :?


Jo to s tebou souhlasim ... Kde se dá uplácet, tam jde všechno do háje. Ale ... co je třeba nevěrohodný na firmě, která má určitou filozofii (řekněme neubližovat zvířatům) a podle toho vyrábí svoje výrobky a pěstuje svoje suroviny? To, že několik blbců v čechách podplácí kvůli tomu, aby měli označení bio, s ní přeci nijak nesouvisí ...

Jinak já opravdu těma rostlinnejma granulema krmit nehodlám, ale na druhou stranu zase nevodsuzuju lidi, který to dělaj ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 11:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ještě k Petře doplním, ne tolik co kůň, víc, protože masožravec má několikanásobně kratší střeva

tinto, co je na tom špatnýho? To že chtěj krmit masožravce pouze rostlinama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
tinto, co je na tom špatnýho? To že chtěj krmit masožravce pouze rostlinama.


já se neptala na to, co je na tom špatnýho, ale na to, co je na tom nevěrohodnýho z hlediska bio ... :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:03 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Znám podnikatelku v ČR, které velmi důvěřuji a na BIO od ní bych nedala dopustit, protože vím, jak to u ní chodí. Bohužel ale souhlasím s tím, že né vše, co má nálepku BIO, musí být to pravé ořechové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tinta76 píše:
Eva Štemberová píše:
tinto, co je na tom špatnýho? To že chtěj krmit masožravce pouze rostlinama.


já se neptala na to, co je na tom špatnýho, ale na to, co je na tom nevěrohodnýho z hlediska bio ... :wink:


nevěrohodný je to, že pokud by se tím ten pes měl opravdu uživit a pokud by to opravdu byly čistě jen rostlinky, tak by denní dávka byla větší než ten pes. Takže buďto je tam něco nějak doplňováno tak aby to ti psi zvládli přežít - a v tom případě už to moc bio nebude a i tak je to na hranici týrání, nebo tam nic nepřidávají a pejsánci si buď někde něco vyžebrají (nebo ukradnou) nebo postupně umírají hlady. A to už teda týrání je.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!