Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je ned 28. dub. 2024 00:44
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1632 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: stř 25. lis. 2009 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Já donedávna krmila hlavně kuřecím a rybami, ale čuba je vychrtlinka - sice nasvalená, ale tuk nikde žádný, takže teď krmím i vepřovým - kostmi, "odpadem" jako hlava, ocásky, zbytky masa i kůží bez tuku. Zatím nevidím problém...akorát že místo toho, aby se trochu obalila tukem, má jen víc energie, potvůrka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis. 2009 14:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Eva Štemberová píše:
Aha, a dáváte nějaké mléčné výrobky? Nemůže mít překyselený žaludek? :-k Jinak snad teda k vetovi no, pokud se to nezlepší.


Ahoj, mléčný výrobky jí nedáváme. Dávali jsme jako odměnky sýr a nebylo to dobré (drbala se), tak jsme je vynechali. Ono to není tak zlé že by se muselo k vetovi. Vím že se tu i někdy probíralo že pes prostě občas potřebuje ten žaludek vyčistit, ale u ní to už je o fousek víc než jen občas. Myslím že je problém v překyselém žaludku. Když nám třeba došla rýže, a dali jsme jim jen čistý maso, tak druhý den zvracela. A někdy naopak na "vyléčení" stačí dát té rýže do porce víc. Zkusím jí koupit asi nějakej drůbeží mix .. vetamix, pošvář, uvidím co jí půjde víc. Zatím kuřecí dostávali jen skelety, třeba jí nesedí to hovězí, třeba je v tom moc "masa". Zítra dostanu nějaké zbytky z farmy, kde chovají a sami bourají biohovězí. Tak uvidím co s ní provede tohle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Chtěla bych se zeptat na 3 věci, ohledně krmení BARF. První se týká toho, že Meginka dost zhubla, co jsem ji začala krmit takto. Zvýšila jsem krmnou dávku, ale nějak nepřibírá. Máte nějakej tip, po čem zaručeně přibere? Nebo mám ještě zvýšit dávku? Další věcí je, že po jogurtu, který by měla dostávat 2x týdně má průjem. Tak jsem to zkusila vyměnit za tvaroh. Buď to byla shoda náhod nebo je lepší, ale průjem neměla. Myslíte, že je tvaroh schopen jogurt z hlediska výživných látek (lactobacily apod.) nahradit? Má nějaký z vašich pejsků prďánky po hrušce?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pokud má pes průjem, nemá z čeho přibírat
tučnější maso je třeba vepřové, zkus sem napsat denní krmnou dávku a váhu psa, někdo zkušenější třeba poradí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF - pes zvrací
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
MisaZap píše:
Ale ona do týdne začne zase. zvrací tak jednou denně, většinou ráno. Díky


Zkus s ní zajít k vetovi a nechat si vyšetřit trus. Naše Megie měla stejné problémy. Tenkrát jsem kvůli tomu měnila značky granulí, protože nám jeden z doktorů na klinice tvrdil, že je to nesprávnou stravou. Vždy měla dietu na vařeným kuřecím, spravilo se to, a pak za týden znova. Jednou denně zvracela hleny a občas tam měla i krev. Až jsme narazili na druhého pana doktora a ten okamžitě udělal rozbor hovínek, kde měla nějaký breberky. Údajně jsou v bobkách zajíců a koz, takže jsem přesně věděla, kde to chytla, protože u našich se na louce zaječíma bobkama dost ráda krmila...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
No já jim jogurt ani tvaroh nedávám. Moc o to nestojí a navíc si myslím, že to není nutné. Pokud by měli nějaký problém (což nemají) asi bych jim dala radši Smectu nebo něco podobného. Někteří psi nesnáší jogurt ani tvaroh.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 11:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
je bezne ze na BARFe zviera trochu zlezie z vahou dolu, ale je to skor jeho prirodzena vaham aj ked nam sa tomoze zdat uz vychrtle. ak by predsa bola vychrtla moc tak jej prihod, mne 37 kilova cuba zerie kilo a stvrt masa dednne plus este zelenina a to ma poovazuju za tyrana, lebo je chuda a 33 kilova ledva 700 gramov masa a aj to je na leto vela, takze je to velky rozdiel v potrebach zvierat.
inak ja jogurty ani tvaroh nedavam, mlada to nevezme do huby, a ked aj vezme vzdy sa z toho pose..., lactobacili z mliecnych vyrobkokv psi prakticky nevyuziju, takze je to vlastne zbytocne to do nich pchat. a podla mna tvaroh a jogurty okolo prirodzenej stravy psa ani len nesli vlakom :lol:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 11:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
lactobacili z mliecnych vyrobkokv psi prakticky nevyuziju, takze je to vlastne zbytocne to do nich pchat. a podla mna tvaroh a jogurty okolo prirodzenej stravy psa ani len nesli vlakom

Bonymu vždy, v jeho "průjmovém období" pomohly jogurty. A co se týče toho druhého, poku dmá pes přístup k nepraným bachorům nebo exkrementům 8) od býložravců, tak potřeba nejspíš nebudou.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 12:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
to je okolo dva a pol percenta z vahy, skludom pridaj az na styri percenta. male psi poptrebuju viacej zradla v prepocte na vahu ako velke, tak sa toho neboj, vsak ked zacne byt gulata, vzdy sa da ubrat :-) teraz zacina byt zima, to potrebuju tiez viacej energie aby sa zahriali

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a je lepší celkově přidat (tady třeba na 170+70) nebo ztučnit (vyměnit kuřecí za vepřové, přidat trochu sádla,...)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 14:58 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Petra píše:
a je lepší celkově přidat (tady třeba na 170+70) nebo ztučnit (vyměnit kuřecí za vepřové, přidat trochu sádla,...)?


musíš to vyzkoušet, když dáš psoj moc velkou dávku, tak paradoxně může mít zácpu, když moc tučné, tak průjem. začala bych obé pozvolna a pečlivě sledovala vyměšování. jediné, co bych nedávala, je vepřové, ale hovězí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a pokud je to obráceně, tj. pes si jakž takž drží váhu (klidně by mohl kilčo shodit), ale sežral by toho nejradši dvakrát tolik, tak co? Změnit poměr maso/příloha a přidat? Zkusit ještě odtučnit? (jak moc je tučné hovězí?) Nebo neřešit ve stylu "nehubneš = nemáš hlad"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Petra píše:
a pokud je to obráceně, tj. pes si jakž takž drží váhu (klidně by mohl kilčo shodit), ale sežral by toho nejradši dvakrát tolik, tak co?

Tohle právě řešim, mařena je schopná ujíst se k smrti, takže já krmý dávky doháním zeleninou, zatím ještě pořád maso vařím, takže do porce přidávám i hodně vývaru z masa, udělám fakt pořádnou krabičku, která obsahuje 1/5 z kilovky masa (hovězí u nás vede, jiný mi snáší nějak hůř), potom naběračkou odměřenou zeleninu s vývarem. A k tomu jsem přidala jednu porcičku jídla navíc - svačinku ze strouhané mrkve, jabka a zalitého kefírem. Vyjde to asi na 2 polívkový plný lžíce oranžový kejdy. Asi bych objem doháněla netučnejma věcma, třeba salátová okurka nebo tak. A pes žere 3x denně - ráno malinkou snídani = hrst granclí, odpo sváča s tou mrkví, večer normál porce z odměřené krabičky. Teď už sváču nemá, teď má 2x denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Barda má ráno hrst granulí, v poledne většinou dostane nějaký ten zbytek, možná vyžebrá i nějaký suchý rohlík atd. - krmí rodiče, večer maso + příloha (přelité vařící vodou) a "na docpání" suchý chleba. Jenže v noci chodí vykrádat kočičí misku, krade i ty suché rohlíky, žrádlo hltá tak že je to o zadušení a 5 minut po dožrání neví že něco měl. Když se zapomene, tak je schopný sežrat ňamku i s rukou... Vím že bígl=popelnice, ale zdá se mi že to fakt přehání... Přitom má opravdu spíš trochu navíc, i když žebra nahnátnu...
Maso je Vetamix, střídám hovězí hrubomleté, hovězí+kuřecí, drůbeží s mrkví, občas nějaký pokus na zpestření - teď mám objednanou nějakou rybu a psí salám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 17:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jakou dáváš přílohu? Co takhle zařadit brambory? A jaké granule dáváš? Šla bych do "lajtek".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Granule dávám co vyhrajem, většinou zátěžovka. Moc se mi nechce kupovat něco jiného a výhry vyhazovat? prodávat? Moc jich nedávám.
Přílohy - momentálně něco ze zveráče, jinak těstoviny vetamix. Dávám přílohy docela dost, právě aby měl pocit že je nakrmenej, ale nějak to nefunguje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 17:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo, zátěžovky granule a ztěžuješ si :D Ale chápu, že nechceš vyhazovat. A co se týče přílohy, zkus vyměnit za vločky, otruby, zeleninu, brambory. Někdo tu kdysi psal, tuším, že Renata, že jí Nána po přílohách přibírá nehorázným způsobem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
jestli ty těstoviny nemůžou fungovat jak u lidí, že když si je dáš, máš na chvíli pocit plnosti a velmi rychle je strávíš, takže máš za chvilku zase hlad....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Petra píše:
Granule dávám co vyhrajem, většinou zátěžovka...

Jo, tak tohle mám vychytaný. Aika vyhraje zátěžovku, tu dám Hanýžce, a Aice koupím prachvobyčejnou lajtku. :wink:
Jinak po těstovinách mi taky tloustne, už jí je nedávám. Ani ty zeleninový nevařený, taky nejsou zrovna dietní.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: stř 02. pro. 2009 08:30 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Petra píše:
Barda má ráno hrst granulí, v poledne většinou dostane nějaký ten zbytek, možná vyžebrá i nějaký suchý rohlík atd. - krmí rodiče, večer maso + příloha (přelité vařící vodou) a "na docpání" suchý chleba. Jenže v noci chodí vykrádat kočičí misku, krade i ty suché rohlíky, žrádlo hltá tak že je to o zadušení a 5 minut po dožrání neví že něco měl. Když se zapomene, tak je schopný sežrat ňamku i s rukou... Vím že bígl=popelnice, ale zdá se mi že to fakt přehání... Přitom má opravdu spíš trochu navíc, i když žebra nahnátnu...
Maso je Vetamix, střídám hovězí hrubomleté, hovězí+kuřecí, drůbeží s mrkví, občas nějaký pokus na zpestření - teď mám objednanou nějakou rybu a psí salám.


Taky mi to začali psi dělat, už jsem musela zvýšit dávku, protože to není možný, co vyváděj. Má to jedinej klad, že venku mi stačí se nadechnout a už jsou u mě - čekají na mňamku. Jestli to není obdobím-zimou, u nás fakt hrůza. Nechala bych Bardu na zimu trochu zakulatit a na jaře zase ubrat. Jinak ty přílohy ( zvlášť rohlíky ) , pokud je míň pohybu, než třeba v létě, tak se po nich tloustne. Nejlepší je hafo zeleniny a já přidávám psylium, je to trochu dražší, ale je to přírodní vláknina, která se v žaludku roztáhne a pes má pocit nasycenosti. Funguje mi to už léta, ale teď prožíváme, co popisuješ výše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: stř 02. pro. 2009 18:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Co všechno za zeleninu dáváte?? Nějak už mi chybí inspirace... dneska sem koupila červenou řepu

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: stř 02. pro. 2009 21:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
U Báry je to se zeleninou a ovocem jednoduchý...sežere totiž opravdu všechno, ani k tomu předem nečuchne :mrgreen: takže baští olivy, jabka, hrozno,hrušky atd. atd. jenom banány moc nemusí. Je neskutečná popelnice, ta se asi nikdy z toho útulku nedožere :rolleyes: Salyna je pro změnu dámička, ta sežere jen vybraný lahůdky, hlavně teda maso..... převařenou kořenovou zeleninu naštěstí taky když je smíchaná s rejží a masem.
Chci se zeptat, jakou porci masa a přílohy by měl mít 20 kg a 5 kg pes?já jim dávám vařený, beru od Vetamixu, nejhorší je, že z kilovýho kuřete po převaření a obrání masa zůstane nějakých 350 - 400 gr. masa :evil: Já těch 350 gr smíchám tak zhruba s pytlíkem a půl rejže, do toho mrkev, petžel a celer. Pak to rozdělím holkám do misek, Báře čtvrtku a zbytek Salyně. Myslíte že těch 350 gr. masa je pro obě málo? Někdy se mi zdá hlavně Salča nedožraná, tak bych nerada byla za tyranku :mrgreen:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: stř 02. pro. 2009 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
A kolik dáváš tý petržele nebo celeru? Mě příde, že je to v tom jídle hrozně cejtit :? Zatím sem ze zeleniny dávala hlavně mrkvičku, někdy hrášek, květák/brokolici, kukuřici... když nebylo nic jinýho tak takový tý mražený polívkový směsy (ale to asi není nejllepší co? :( ) Dáváte třeba zelí?

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: stř 02. pro. 2009 21:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
No já jsem to popravdě nikdy nezvážila, ale tak dvě hrsti. Čubinám to vůbec nevadí, ani to z jídla nemaj snahu vyhazovat nebo něco. Asi jim to chutná :mrgreen: Nastrouhám celer(bulvu), mrkef a petržel(bílou, pastiňák), udělám toho hafo, zamíchám to dohromady a pak to napytlíkuju a hodim do mrazáku. Takže pak jen vytáhnu a tak na minutu to dám povařit k rejži. Holky baští až maj boule za ušima :lol: no a vlastně to je všechno ze zeleniny co jim dávám...já myslím, že to stačí, vlákniny má kořenová zel. dost. Občas jim dám do misek domácí zeleninovej vývar, jen tak na chuť, to mají taky rádi...+ Bára se docpává těma mandarinkama, jabkama atd.

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: stř 02. pro. 2009 22:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
já dávám zelí jakékoliv, pes ho miluje, pak dávám okurky, kedlubny, mrkev, celer, petržel, kěták, borkolici a co najdu kromě paprik a rajčat.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 08:12 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
a taky špenát, salát a vůbec všechno zelený - petrželová, celerová nať, kopr, pažitka. teď jsem razantně přidala na cibuli a česneku + míchaný vajíčka skrzeva chřipkové období. představte si , že mi "lidský " doktor řekl, ža vajíčka zvyšujou imunitu.
Takže dneska posnídali na másle zpěněnou cibuli, na to vajíčka, česnek a sladká paprika. No vonělo v kuchyni pěkně. Sousedi si určitě říkaj, že se neodbývám. Přitom mám hlad, že bych brečela, no nic jdu si vzít rohlík. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
od te doby ,co musi arwen hubnout kvuli kyclim,tak jsme snizili davky a me se zda porad hrozne hladova. dostava 2x denne.Je teda nejake psi jidlo,po kterem se netloustne,ale zasyti? zeleninu ani ovoce do ni nedostanu.prilohu ma obcas vlocky. za normalni situace by mi na zimu mohla zustat jaka je,ale doporucili mi hubnout ji co nejdriv a necekat na jaro....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mellorm vzhledem k tomu že je to bytačka jí to určitě neuškodí a zvlastní zkušenosti držet jí hodně nízko tsně nad hranicí opravdu vychrtlosti. já bych se na ní vyprdla chce nechce prostě dostane maso- trochu a přílohu pokud bude mít hlad tak to sežere- fungujou takhle brambory aby nepřibírala- určitě ne rejži a těstoviny. a vrazila ybch jí i tu zeleninu klidně prostě at si dámaička chcípne hlady jestli to nechce ale nic jinýho endostane .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Enďas taky nechtěl zeleninu, vyžíral jen maso. Dávám tam trochu oleje (olivový extra panenský) nebo lososový olej (ten jim hodně chutná), tak zkus tu zeleninu trošku ochutit. Dneska už sežere všechnu co tam má.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 11:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Lidi...prosím o odpověď na můj příspěvek výš...je těch 350 gr vařenýho masa málo? pro psy 20 kg a 5 kg? + pytlík a půl rejže a zelenina?...asi jo co? :dontknow:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 11:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Albi píše:
Lidi...prosím o odpověď na můj příspěvek výš...je těch 350 gr vařenýho masa málo? pro psy 20 kg a 5 kg? + pytlík a půl rejže a zelenina?...asi jo co? :dontknow:

To záleží na tom, jak vypadaj... :wink: Btw, proč maso obíráš? A proč vaříš?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Vypadaj hezky :mrgreen: néé myslím že jsou akorát, ani vychrtlý ani koule, srst pěkná, jen když tady čtu kolik dávají psu ostatní lidi tady..kilo atd. tak jsem si říkala, jestli nemají přece jen trochen málo. Mají spíš víc rejže a zeleniny než masa :mrgreen:
Syrovým jsem zkoušela krmit, BARF se mi líbí, jenže Salyna to nějak nedávala. Blila, měla srajdu, nějak jí to celkově nedělalo dobře. Tenkrát na veterině jí udělali krevní testy a měla nějaký šílený jaterní hodnoty, řekli mi, že pro ní syrová strava není gut. Nasadila jsem jí ostropestřec a probiopastu, začla vařit a od tý doby nebyl jedinej problém...tak nevím jestli si jen srovnávala rozhozený zažívání z ulice a útulku nebo je prostě typ, který syrový néé. Dostává jen syrový hovězí kosti, kde je ještě maso, to jí nevadí. No a kuře obírám páč vařený kuřecí kosti nejsou moc gut ne?

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
albi současné kuře nemá kosti má chrupavky a fakt se to za kosti považovat nedá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 11:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já jsme Bonymu vařila rok, než si srovnal trávičku a než začal žrát syrové. Kuře jsem vždycky uvařila a hodila mu ho tak, jak je. Kdyžtak můžeš zkusit jen trochu ovařit, n= aby to bylo úplně skrz naskrz uvařené - i toho masa tam budeš mít víc a uvidíš, třeba takhle přejdeš v pohodě na syrové, tak jako já. Pokud teda chceš.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Albi - já dávám 17kg psovi kilovku po uvaření na 5 dní + zelenina (celej pytlik mražený směsi + čerstvá mrkev), přílohu jen málokdy, třebas jen hrst těstovin, nebo dvě hrsti rejže, nebo dvě hrsti vloček. Ale to celého kastrolu, ze kterého rozděluji porce. Pokud ti pes nehubne nijak výrazně, vypadá zdravě, i se tak chová, zůstala bych na uvyknutých porcích...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Jasně že chci, hned bude vo dost míň práce :mrgreen: než se s tím pořád vařit a obírat to. Zkusím to teda jak říkáte, třeba už se fakt srovnala a půjde to.
Evčo a to dáš Bonymu fakt celý kuře do misky?nijak ho nečtvtíš? :shock: to jsem teda zvědavá jak si s tím Salyna poradí :D tak asi kuře jemně povařím a pak tomu utrhnu packu(stehno)to dám Báře(5 kg)bude jí to stačit?zbytek kuřete Salče. A přílohu k tomu celýmu kuřeti žádnou?
Gerdo...kilofku po uvaření na 5 dní? :shock: mě z toho po uvaření zbyde nějakých 400 gr masa jenom. Tak to dáváš ještě míň masa než já, tak to si ještě větší tyranka :finga:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
No nevím jestli si poradí s celým kuřetem. Já to musela ze začátku sekat na menší kousky. Po granulích si s tím nevěděl rady. Zkus třeba kuřecí krky, ty jsou dost křehké i na malá štěňata. Oni si zvyknou, já jim taky už dávám celé kuře (tedy oni mají půlku), celé ryby apod.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 03. pro. 2009 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak já vím, že holky mi to syrový sežerou, jak hovězí tak kuře, krmila jsem je s tím, ale jak říkám Salyně to nedělalo nějak dobře. Proto se bojím do toho znovu jít, ona blila a měla průjem třeba 3 dny, jsem ráda, že už je oká. Zkusím to pomalu, postupně míň a míň vařit jak radíte, uvidíme :wink:
Já mám doma kuchyňskou váhu, takže jsem to maso vážila, páč mě to zajímalo kolik gramů z toho kila vlastně zbyde....takže celý kuře 350 až 400 gr zaleží jestli tam jsou na doplnění toho kila prsíčka nebo jen stehna. Hovězí svalovina dá po uvaření zhruba 600gr, to už je lepší :-) jak kuře nebo hovězí mají holky na dva dny. 5 dní si neumím vůbec představit, to by tam měli v každý porci 4 kousky masa :D ale je pravda, že dostávají jednou denně + co si vyžebraj..piškoty, jogurt atd.

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 05. pro. 2009 07:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ta tabulka je sice pěkná, ale chybí tam hromady další údajů. Pokud by se krmil jen podle této tabulky třeba dospívající pes většího plemene, byl by to pořádný průšvih. To stejné platí o potřebách psů z importovaných plemen. Haskoun nebo kazoš by se vám z klasického BARFa složil. Proč si myslíte, že mají třeba ridžbekové nebo retrívři tolik zdravotních problémů? Naše krmné tabulky se do tabulek krmiva v zemi jejich původu jaksi nevejdou. Psychické problémy současných psů často souvisí s generacemi psů zpátky a stylem jejich krmení. Narušená DNA krmivem se po generace projeví především v problémech se slabými energiemi, které spouští nenápadné zdravotní problémy a na to závislé psychické problémy, proto mne to začalo před lety zajímat.
Před dávnými lety za hlubokého totáče jsem od svého prvního psa několik let denně krmil také podle podobných tabulek. Byly to tabulky pro krmení služebních psů. Nutno podotknout, že ty tabulky byly mnohem vymakanější, dalo se tam vyčíst kolik čeho v sobě mají třeba těstoviny, hovězí, mrkev a tak podobně. Krmení BARFem je hodně velká alchymie. Tehdy se tomu neříkalo barf, jen prostě krmení vařeným. Byl jsem schopen u štěněte variabilně měnit požadované hodnoty, spočítat potřeby minerálů po domácku, kde jsem dosáhl takřka stejných výsledků jako "vytáhli" doktoři z krevních testů a takto jsem měl psy ve vynikající kondici, v srsti i v růstu. Krmení tímto stylem znamenalo ohlídat si ne rovnou přímku požadovaných hodnot podle tabulky, ale umět s ní dle potřeby hýbat. U některých minerálů vázaných na vitamíny nebo jiné minerály je totiž nutné občas nechat trochu klesnout hodnotu jednoho, aby se projevil nedostatek nebo přebytek jiného. Na přímce to totiž nezjistíte, respektive zjistíte, ale to už je průšvih. Kromě toho není tak těžké si ohlídat nedostatek, ale mnohem náročnější je ohlídat si nadbytek. U některých látek nevadí mírný nedostatek, ale nadbytek může způsobit pořádné zdravotní průšvihy. Ti, co experimentovali s vařeným krmením (dnes Barfem), si často u psů přivodili křivici, problémy s postavením uší, poruchami metabolismu, bolestmi kloubů u dorostenců a jinými potížemi, které končili v ambulancích veterinářů, pak se do psů cpou chondro chemikálie a jiné syntetické jedy. Dnes je výpočet hodnot o to složitější, že se všechno, co koupíte v marketu, se pěstuje ve stylu "rychlokvašky", takže je rozdíl mezi mrkví od babičky ze záhonu a dovezenou třeba z Německa. Na tohle byste potřebovali vlastní laboratoř, abyste se v tom neztratili a "nepřepálili" nějaké hodnoty.
Kdybyste se zabývali detailními testy a hodnotami v dostupných potravinách, přijdete na to, že do psů nacpete docela dost "stopových" nežádoucích látek a v součtu jste na tom jen o něco málo lépe než třeba v hotových granulích. Ideální BARF je dnes schopen vykouzlit jen zemědělec, který chová vlastní zvířata a pěstuje si vlastní zeleninu a byliny. Optimální vykouzlíte s dostatkem informací.

Jestli chcete skutečně něco vědět o krmení, pak se domluvím s profíkem v krmivářství s panem Štajnem, od kterého bereme krmivo pro své a mnohé vaše psy a pozvu ho na nějaké fríčko, kde vám vysvětlí skutečné potřeby nejrůznějších psů.
Více info ve veřejných akcích zde.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 05. pro. 2009 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
když krmím granulema (Stone crick) a k tomu prihodím zhruba čtvrt kilča masa (kuře, hově. svalovina, játra...) taky si můžu psa takhle "zaneřádit"? Je teda lepší dát tu masovou přílohu jen občasně na přilepšenou? Jsi mě s tím docela zarazil :shock:

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 05. pro. 2009 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
se mi do ruky dostala černá ředkev a podle toho, co jsem našla na netu, vypadá dost zajímavě. Myslíte, že by to pro psa jo nebo nee? Mělo by to podporovat žlučník a čistit játra, takže pro mého psa ve vražedné kombinaci popelnice a alergika by to bylo super, teda jestli to není pro psy jedovaté...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 05. pro. 2009 20:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zita píše:
...Ona tam nejspíš nějaká tolerance bude ...
Jistě že tam tolerance je, ale čím větší vzdálenost od výchozího bodu, tím hůře se to projeví v následných generacích. On se ne vždy projeví problém u daného jedince, ale sílu energie organismu dává dalším generacím svých potomků.
Pes na marketových pedíkách přežije, ale věříš tomu, že bude dávat dobré potomky? A co potomci těchto potomků, když budou také na těch pedíkách nebo jiném podobném šrotu?...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: ned 06. pro. 2009 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Desenský píše:
... čím větší vzdálenost od výchozího bodu, tím hůře se to projeví v následných generacích. (...)
Pes na marketových pedíkách přežije, ale věříš tomu, že bude dávat dobré potomky? A co potomci těchto potomků, když budou také na těch pedíkách nebo jiném podobném šrotu?...[/color]

Já s vámi souhlasim, ale taky jsem nemluvila o marketovkách, ale o barfu... že je asi zbytečný plašit se a vyšilovat kvůli každýmu gramu, jak mi přijde, že tady někteří činí.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: ned 06. pro. 2009 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Jinak Katka, od které je ta tabulka, krmí syrovým všechny své psy, včetně štěňat a má je opravdu ve skvělé kondici. Ona má rhodeské ridgebacky. Má již třetí generaci psů a jsou naprosto v pohodě. Barf není krmení vařeným masem, ale čistě a jenom syrovou stravou.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2009 10:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proto je dobré dát psu tak velký kus, že ho prostě musí kousat a pak od něj odejít nejlépe. Teď mam doma tátovu čubu, která je přesně to stejné.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2009 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Eva Štemberová píše:
Proto je dobré dát psu tak velký kus, že ho prostě musí kousat a pak od něj odejít nejlépe. Teď mam doma tátovu čubu, která je přesně to stejné.

Moje úvahy se ubíraly stejným směrem, ale zjistila jsem, že pro Aiku je prostě čtvrtka kuřete pořád dost malá na to, aby to po lehčím požvejkání spolkla najednou. Celé kuře jí dávat nemůžu, to by žrala jen jednou za tři dny. :lol:

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2009 11:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Aha, no já to celé kuře dávám, a pak co mi ještě zabírá je držet to, ať mi to ukusuje z ruky, když to jsou nějaké menčí kousky, která by jinak vdechla.Ale to si u ní můžu dovolit, nevynerví se tím. Ona hltá tak, že se dusí ](*,)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2009 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jak vam psi snasi zverinu? ja ted dostala nejake kosti z danka,na nekterych bylo i dost masa,ale to jsme si zabavili my na vyvar :-) ,ale arwen jsem dala nejake zebra nebo co to bylo a hrozne se v noci pozvracela.strasne to smrdelo a byla to opravdu hromada. druhy den,kdyz byla sama doma,tak zvracela jeste,ale jen trochu a ty ulomky kosti byly hrozne ostre. tak ji to davat nebudu,mam pocit,ze nejlip snasi kureci.zvracela mi ted z hoveziho,coz driv nedelala....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2009 08:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Mellorn píše:
jak vam psi snasi zverinu? ....

Bart špatně. V zásadě si jí skoro nevezme nebo ji vyzvrací. Nevím proč. Arwence bych možná nedělala behěm tydne ze stravování takové harakiry, přece jen jsou to odlišné druhy masa, tak se skoro nedivím, že jí žaludek takhle zapracoval.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2009 09:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Ja krmil akorat srncim, kteryho dostala kamaradka plnej mrazak, ale cela rodina ji ho odmitla jist. Takze mely Arya i jeji cuba par dni srnci hody. Obe zraly i travily bez problemu a nasledku, normalne jako kazdy jiny maso. (Akorat jsme prece jen varili, tohle jsem ji syrovy radsi nedal...)

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1632 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 189 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!