Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 30. dub. 2024 23:44
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1632 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 08. dub. 2009 05:53 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Mellorn píše:
myslím,že ty kopřivy stačí jen nasekat a přimíchat do žrádla syrové.taky to chci zkusit. jinak ovoce mi nežere žádné,teda zatím jsem nezkoušela všechno,ale co jsem dala nechtěla.zeleninu jakbysmet. naštěstí jí chutná chlorella a pije se mnou nápoj ze zeleného ječmene...


Určitě spařit, zkus je ochutnat "syrové" :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 08. dub. 2009 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
kopřivy přelívám horkou vodou, jinak sedmikrásky dávám syrové nebo to budu sušit na zimu(přemýšlela jsem i nad mražákem). A protože krmím zatím 3x denně, tak ráno jsou grancle, odpo ovoce nebo zelenina atd. a večer maso, kosti + zelenina nebo příloha :yawinkle:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Tak po dvou dennim zkoumani internetu, jake granule koupit, jsem usoudila, ze granule uz ne. Takze dnes cely den zkoumam metodu BARF. Jakmile dojedeme pytel s granuleme, prechazime. No jsem zvedava, jak to zvladne, protoze i kdyz byla na granulych sem tam mela prujmicek (no obcas taky neco sezere venku, tak mozna tim). Na Baronu jsem se docetla, ze je dobre jim ke strave pridavat nejake doplnky vyzivy. Davate je? Musi se davat? Salva jinak zadne potize nema, je vitalni, tak nevim zda je to potrebne, pokud budu dodrzovat jidelnicek podle BARF a podle toho co jsem se tu docetla. A podle toho, zda mi bude zrat jak syrove maso, tak syrovou zeleninu...
Dekuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
dřív jsem si objednávala z barona ten micromineral a byliny,protože mi nežere ani ovoce ani zeleninu. ted už kromě masa dávám jen tu chlorellu,jak už jsem několikrát zminovala.ta jí chutná a v té knížce o BARF se o ní taky zminují.možná jí začnu zeleninu mixovat,ted mixér nemám bohužel.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Takze pokud by mi zrala zeleninu a ovoce, tak ty doplnky nemusim, chapu to dobre? No pred chvilkou jsem zkusila salat, moc ji nejel, snadla to spis z donuceni, kdyz videla ze to jim i ja a to byl jen kousek:) Takze kdyby zeleninmu nezrala,ani rozmixovanou, bude stacit dokoupit jen ten doplnek vyzivy?Dekuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pon 13. dub. 2009 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Dekuju! Jinak jeste jedna otazka, vsichni kolem me mi rikaji, at syrovym nekrmim kvuli parazitum. Chtela jsem se ujistit, ze tomu tak neni, ze jsou vasi pejsci ok.? Precetla jsem si, ze v divocine a vnitrnostech od kralika, jsou, temi krmit nebudu. Ale jinak nam nehrozi, ze ne? :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pon 13. dub. 2009 18:34 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Anie píše:
Dekuju! Jinak jeste jedna otazka, vsichni kolem me mi rikaji, at syrovym nekrmim kvuli parazitum. Chtela jsem se ujistit, ze tomu tak neni, ze jsou vasi pejsci ok.? Precetla jsem si, ze v divocine a vnitrnostech od kralika, jsou, temi krmit nebudu. Ale jinak nam nehrozi, ze ne? :idea:

minimálně po přemražení je to v poho, mělo by to být i bez něj, ale doporučuje se přemrazit

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 04:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
pokud budeš kupovat maso z lidského řeznictví,tak každé musí projít veter. kontrolou /ve španělech snad taky/.Tak toho bych se nebála.já teda přemrazuju jen zásoby navíc,co přinesu z obchodu,tak ten jeden kus jí dám ten den jen chlazený.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pát 17. dub. 2009 22:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Prosim o radu. V utery prechazime na syrovou stravu. 6 měsícu jsem ji krmila granulema, a tech 6 pred tim nevim cim ji krmili. Cetla jsem toho dost na internetu, ale nazory jsou ruzne :o) Cim tedy zacinat krmit? Pouze svalovina, nebo pouze kure, s kosti, bez kosti? Davat nejake prilohy jako ryze, vlocky? Zeleninu asi hned od zacatku muzu davat ze? Kdyz ji rozmixuju, to ji dam na to maso aby to snedla? :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: ned 19. dub. 2009 09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Napřed bych vyzkoušela jak bude raegovat na úplně syrové maso,protože někteří psi jej ze začátku nemusí. Kdyžtak jí ho dávej nedovařené a postupně budeš ubírat až na syrové. My dáváme přílohu buď s masem nebo zvlášť, ale ze začátku jen s masem a rozmixovanou zeleninu, až si na to zvykne můžeš začít dávat zvlášť a kostí bych se nebála....jen začni postupně.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: ned 19. dub. 2009 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Nakoupila jsem kureci kridla a skelety. Na netu jsem se docetla, ze pro NO neni dobre davat krky. Namixovala sem zeleninu a vse zamrazila. Syrove jsem ji zkousela davat a je po nem jako pominuta, tak to predvarovat nebudu muset. Zacnu teda postupne s kurecim a zeleninou a uvidime jak bude jeji telo reagovat. A pak postupne pridavat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: ned 19. dub. 2009 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
lidičky,kolik můžu dát těch kopřiv a pampeliškových listů na 1 kg masa?
já včera dala asi 10 listů pampelišek a trochu kopřiv usušenejch :-)

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: ned 19. dub. 2009 17:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Anie píše:
Nakoupila jsem kureci kridla a skelety. Na netu jsem se docetla, ze pro NO neni dobre davat krky. Namixovala sem zeleninu a vse zamrazila. Syrove jsem ji zkousela davat a je po nem jako pominuta, tak to predvarovat nebudu muset. Zacnu teda postupne s kurecim a zeleninou a uvidime jak bude jeji telo reagovat. A pak postupne pridavat.


Skelety a krky je lepší nakrájet na menší kusy, větší psi si myslí, že je můžou spolkonout celé a rádi se s nimi dáví. Jinak skelety jsou na začátek ideální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: ned 19. dub. 2009 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Na strankach baron jsem se docetla, ze je dobre na zacatek porce rozdelit az na 5 porci, takze to je fakt na kousicky a dalo mi to pekne zabrat rozsekat to :mrgreen: Uvidime jestli je nebude chtit slupnout na jedno sousto bo i takhle male by ji mohli nekde uvaznout. Budu ji hlidat.

Toto jsem nasla na netu:

A co se týče drůbežích krků, tak tady je na místě velká opatrnost. Německému ovčákovi bych nedával víc než 2 kuřecí nebo půlku krůtího krku. „Pitval jsem na vojně psa, který měl žaludek plný drůbežích obratlů, byly jich asi dvě kila. Žaludek vypadal jako pytlík kuliček a došlo k velmi brutální torzi a okamžitému úhynu“, říká MVDr. Zdeněk Cvrček. Takže pokud chce někdo dát psovi kostičky, ať je nabídne majiteli psa. Ten je dá nebo nedá pejskovi podle vlastního uvážení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: ned 19. dub. 2009 18:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Anie píše:
Toto jsem nasla na netu:

A co se týče drůbežích krků, tak tady je na místě velká opatrnost. Německému ovčákovi bych nedával víc než 2 kuřecí nebo půlku krůtího krku. „Pitval jsem na vojně psa, který měl žaludek plný drůbežích obratlů, byly jich asi dvě kila. Žaludek vypadal jako pytlík kuliček a došlo k velmi brutální torzi a okamžitému úhynu“, říká MVDr. Zdeněk Cvrček. Takže pokud chce někdo dát psovi kostičky, ať je nabídne majiteli psa. Ten je dá nebo nedá pejskovi podle vlastního uvážení.



A jednalo se o syrové drůbeží krky? Vařené kosti reagují v psím žaludku docela jinak než syrové


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: ned 19. dub. 2009 18:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
někdy totiž syrový kachní krk dostane a IMHO v tom nevidím rozdíl proti jiným kuřecím syrovým kostem. ono taky záleží jak je pes zvyklý,pokud někdo nafutruje psa kostma,když je v životě neviděl,tak tam asi opravdu může dojít k problémům syrové nesyrové asi.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pon 20. dub. 2009 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Anie: možná bude mít trošku zažívací potíže než si zvykne,ale to kuřecí je pro začátek ideální, zatím bych vynechala vnitřnosti. A kosti můžeš dávkovat podle trousku....když bude tak akorát je to v poho, když bude moc bílý, tak uber :yawinkle:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
KOupila jsem si Barf knizku a tam se pise,ze krmit obilovinami se ma spis vyjimecne a ne v kombinaci s masem.cuba mi zeleninu nezere,pristi mesic kupuju mixer tycovy ,stejne se ma zelenina a ovoce kvuliva celuloze psum mixovat,tak ji chci davat obiloviny s tou zeleninou. jak casto krmite obilovinami? ja tak zhruba 2x tydne,vlocky nebo ryzi nebo kus tvrdeho peciva nekdy...a prave ,ze jsem ji to davala se sardinkami nebo s nejakym masem :-k

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
No mě by Barbucha nesežrala ani zeleninu ani obiloviny kdyby nebyly vyráchaný v mase, nedávám obiloviny často (max 2krát týdně) ale dávám je s masem..

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Cindy způsobuje problém pšenice, takže rohlík ji pořádně prožene. Ale rýži dávám zhruba dvakrát týdně ráno, přes noc ji nechám v lednici naloženou v jogurtu ještě s nastrouhanou mrkví, ona sice sežere všechno, ale po ránu je pes přece jen hladovější...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
hele nemůže být pes konec konců taky bezlepkář? že ho prožene rohlík...

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 13:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Join píše:
hele nemůže být pes konec konců taky bezlepkář? že ho prožene rohlík...


bohužel u boxíků je to skoro pravidlem :( , ale obecně hodně psů pšenici nesnáší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 07:16 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Anie píše:
uz varim:) a muzes mi prosim poradit s tim sulcem?


Normálně jí přidej dvě lžíce do žrádla. Časem to budeš dělat cca. Neproživej to tolik. :D

Já si navařím sulc tak jednou za 14 dní a dávám jim to k snídani - podle velikosti - tomu největšímu dvě malé naběračky, no a ostatním podle váhové kategorie ubírám množství sulcu. Vydrží mi asi tři až čtyři dny, navařím toho kotel ( taky mám na to dost strávníků ).

Tak hodně zdaru. :tonqe:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 11:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
No teeeda, já čumím jak puk... Doteď jsem si myslela, že podáváním kvalitních granulí svým psům pro ně dělám to nej, ale teď začínám svůj úsudek rapidně přehodnocovat... :-k
Přečetla jsem si pár článků o BARF a jsem z toho docela nadšená a přemýšlím, že své psy "předělám" na tuto stravu...
Ale mám pár dotazů, připomínek, kterým nerozumím a tak se raději optám, snad mi tu někdo poradí.

1) všude se píše, že se syrovou stravou má krmit zdravý pes - jedna z mých holek má v současnosti (tři měsíce dietou rozpouštěné) močové kameny, je tedy vhodné s přechodem začít až bude vyléčená?
2) tady z vašich příspěvků se dozvídám, že podáváte psům mléčné výrobky (sýry, jogurty apod.), ale to přece za a) není přirozenou stravou (vlka) a za b) pokud vím, tak pes zhruba od 2-3 měsíců věku neumí mléčné bílkoviny strávit a ty způsobují průjmy a jiné zažívací potíže - nebo se mýlím??, za c) v těch článcích, které jsem zatím o BARF pročetla jsem nikde nenašla, že by se v rámci této metody měly podávat mléčné výrobky
3) také mě trochu zaráží podávání vajec (vč. skořápky) - že by vlci vybírali ptákům hnízda?? :-k

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
v knize,co mam,tak tam se micha ovoce a zelenina s tvarohem.a maso se nemicha s prilohami.vejce nejsou prece jen na strome :wink: myslim,ze syrova strava nemusi nutne kopirovat vlci potravu.co se tyka kamenu,tak to nevim,ale hodne lidi resilo prirozenou stravou treba alergie psu,ktere vymizely....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Já si právě myslím, že psí zažívání není uzpůsobeno na příjem mléčných výrobků, ty vejce bych asi ještě pochopila, ale mléko ne...
S alergiemi problémy nemáme, ale záněty moč. měchýře, kameny a záněty po krytí nás bohužel už párkrát navštívily - nevím, zda se toto dá ovlivnit změnou jídelníčku...

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jenže nemáme vlky, ale psy, co už jsou soužitím s námi zkažení skoro na všežravce. Nevím, jestli je to podle posledního výzkumu, ale dáváme vejce tak dvakrát týdně, bez skořápky, jen pokud si jí vezmou sami, nechávám jim to sežrat. Mléko pijí oba od malinka, chutná jim to a nikdy neměli zažívací problémy. Jsou díky Bohu oba zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 11:36 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
**EFCA** píše:
že mí psi se po jakémkoliv mléčném výrobku (ve větším množství) jak to slušně říci?? No asi víte co.... :oops: :wink:
Takže je určitě samozřejmé brát v potaz individuální zkušenosti s daným jedincem....


Nedávám psům mlíko ( krom kozího ), taky by se po nich pos..,ale mléčné výrobky jednou do týdne ano - tvaroh, kysanou smetanu, podmáslí - to jim šmakuje akorát jak hltaj, tak to maj až za ušima a na čumáku. Potřebovali by brindák.
U přirozené stravy časem přijdeš na to, co psovi dělá či nedělá dobře. Vím, že je zdravej např. špenát, ale můj pes se po něm docela slušně pokákl, takže ho nedávám.
Mám obří plemena, takže každej vet, či majitel obřího plemene, kterej krmí granulemi ti doporučí přidávat kloubní výživu, přestože se tvrdí, že v granulích maj všechno. Já nemusím přidávat žádnou chemii, protože doopravdy dostanou vše potřebné právě v normálním jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
A ještě by mě zajímalo, zda dáváte psům jeden den v týdnu hladovku, jak je to doporučováno?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 11:58 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
**EFCA** píše:
A ještě by mě zajímalo, zda dáváte psům jeden den v týdnu hladovku, jak je to doporučováno?


Já ne, přestože si myslím, že je to dobrá věc, ale oni by se asi pustili do mě. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis. 2008 15:33
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
**EFCA** píše:
Tak já tedy nevím - dočetla jsem se, že za dobu soužití psa s člověkem, se jeho trávicí systém změnit nemohl..


To já zase četla, že se změnil a dost. Jen si vezmi, jak dlouho pes s člověkem žije. Tohle jsem našla:

"Vlci a šakali jsou i přes rostlinné doplňky své potravy výraznými masožravci. Pes se ve společnosti člověka začal živit opracovanými odpady lidské kuchyně a jinou neplnohodnotnou stravou, a proto se stal víceméně všežravcem. Často nebyl ani dostatek tohoto druhu krmení a organismus psa se tomu musel přizpůsobit. Při porovnání délky tlustého střeva u vlka a psa stejné velikosti se ukazuje, že tlusté střevo vlka je delší. Délka tohoto orgánu bývá obvykle spojována se způsobem výživy živočišného druhu - čím více hůře stravitelných rostlinných složek bývá v potravě, tím delší je tlusté střevo. V sezóně vlci požírají ovoce, šípky a mnohé bobule. Nikdo jim ovšem rostlinnou složku nemele, nestrouhá a nevaří jako psům. Trávení psa se tedy vlivem nezbytnosti přizpůsobilo změněným podmínkám, přizpůsobení došlo až tak daleko, že pro vytváření optimální krmné dávky je nutné přidávat do potravy psa mnohem větší podíl opracovaných rostlinných látek (šrotů, vloček, těstovin, atd.), než je podáváno v zoologických zahradách jeho divokým předkům a příbuzným."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis. 2008 15:33
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
**EFCA** píše:
Ela: logicky to bude tak, jak píšeš Ty.


Ale zajímavé je, že - jak jsem se tedy dočetla - je to u koček naopak. Divoké mají kratší střeva než domácí, protože divoké žádné syrové ovoce a bobole nežerou (na rozdíl od vlků), jsou výhradní masožravci. Domácím začali lidi dávat všelicos a střeva se jim prý prodloužila.

A hladovku někdy dávám, myslím, že je to hodně prospěšné (a pro čévéčko zvlášť). I když mi pes mlátí do misky, že jako co :-), jsem tvrdá :D . On to po nějaké době zabalí a jde spát. Ale nedávám ji pravidelně, nemám žádný jeden den v týdnu. Prostě mu občas nedám cíleně nažrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 18:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Kdyz je rec o te mikrovlnce, muze se v ni rozmrazovat masko nebo ne? Nekde jsem se docetla, ze teplem se mnozi bakterie a pri rozmrazovani to vetsinou stepla, takze se v tom ty baterie delaji? Nebo po tom zamrazeni uz tam nejsou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 20:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis. 2008 15:33
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
Anie píše:
Kdyz je rec o te mikrovlnce, muze se v ni rozmrazovat masko nebo ne? Nekde jsem se docetla, ze teplem se mnozi bakterie a pri rozmrazovani to vetsinou stepla, takze se v tom ty baterie delaji? Nebo po tom zamrazeni uz tam nejsou?


No teplem se sice množí bakterie, ale když to rozmrazíš a pak dáš psovi, tak to nemůže vadit, to se jich nestihne rozmnožit víc, než když celý den necháš maso venku. Když psovi nevadí navinulé maso, žere venku ze země..., tohle bych vůbec neřešila. Bakterie jsou všude.
Já někdy rozmrazuju, když zapomenu vyndat včas, mikrovlnku nastavím, aby to neuvařila, nechám to povolit, odloupnu dávku na ten den, to pak "dojde" za chvíli a zbytek dám do lednice, kde se to na 2 dny postupně dorozmrazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 09:02 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Efco, klidně jim to porcuj na malé kousky, oni jsou malinkatí, tak aby se neudávili. Teď sleduj trousky, jestli můžou v pohodě nebo musí víc tlačit, barvu, jestli není bílá=moc kostí a podle toho uprav množstí.

S tím pasením - ono se vlastně neví, proč to psi dělají, říká se, že si čistí žaludek. Já, když to začnou dělat, tak jim přisypu do žrádla roboran a oni zase přestanou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 09:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
No ona to prostě dělá každý den celý život od malinka - resp. od tý doby, co byla poprvé venku (4 měsíce) a prostě spásá trávu... Je fakt, že občas je vidět, že to nestráví, ale žádný problémy nikdy neměla a nikdy taky nebyla s ničím nemocná (což je docela div u tohoto plemene :rolleyes: ).

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 19:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Dotaz k rybam, davate je cele? Vcetne hlavy, vnitrnosti? Dneska sem koupila Salve, ale moc se ji do ni teda nechtelo, musela sem delat, ze ji jim take aby ji snedla...Dala sem ji ji bez hlavy, vnitrnosti a kostry...Mam to i nadale preparovat nebo se dava cela? Maji se ryby take zamrazovat? Dekuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 20:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ryby davam cele, ale polka svorky ich aj tak nezere. ak jej nechutia vykasli sa na to, asi vie preco to nezere. raz za cas sardinkova konzerva a je pokoj

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 11:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Včera jsem koupila knížku BARF a jsem na začátku... Jen mě překvapilo, že nemám dávat vepřové kosti. Proč???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
oni tam vubec veprove nedoporucuji,boji se Ajuzeskyho choroby {nebo jak se to pise},u nas je snad tato choroba vymycena,toho bych se nebala,ale veprove je dost tucne,ja osobne ho nedavam vubec. ani kosti,po veprovych zebrech mi jednou zvracela.nekdo treba dava praseci nozky syrove.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
mám možná trochu blbou otázku (a možná to tu je a já to přehlídla....): proč vlastně krmíte syrovým masem??? kromě časové úspory kdybych nevařila v tom nevidím žádnou výhodu, ale nechám se poučit :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 17:48 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
u mě je důvodů víc:
1. Ari měl pořád problémy se zažíváním a nemocemi, od doby co je na syrovém je naprosto v pohodě
2. maso je pro psa přirozená strava, z granulí mám pocit, jako bych žila celej život na polívkách ze sáčku-taky ti u nich v reklamě řeknou že je tam deset druhů zeleniny a pro tvůj zdravý život ji máš jíst třikrát denně, ale pochybuju, že by to někdo dělal, stejně jsou tam všude různý konzervanty apod
3. tímhle si nejsem stopro jistá, ale kdesi jsem četla, a zní to logicky, že při krmení granulemi psovi zlenivý žaludek a je mnohem větší nebezpečí torze, zatímco u masa musí žaludek makat a trávit
4. je skvělej pohled na psa jako šelmu, když žere celý kuře, bojuje s ním a očividně je v sedmým nebi, s granulema se to nedá srovnat.
...kdybych zapřemýšlela, asi mě toho napadne ještě víc...a myslím, že ty důvody jsou i tady v tématu

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Lucie Folprechtová píše:
mám možná trochu blbou otázku (a možná to tu je a já to přehlídla....): proč vlastně krmíte syrovým masem??? kromě časové úspory kdybych nevařila v tom nevidím žádnou výhodu, ale nechám se poučit :wink:


Nevidíš žádnou výhodu? Vařením se bílkoviny téměř znehodnotí, stejně jako spousta dalších látek, vápník z vařených kostí se snadno vstřebává a tudíž si s ním přirozená regulace psího trávení neumí poradit...

Osobně myslím, že krmení syrovým masem je to nejlepší, co můžu pro psa udělat...Cindy sice semtam ukradne nějaké lidské jídlo, ale nikdy se mi nestalo, mže by baštila něčí hovínka, dokonce ani kraví nebo koňské ji nezajímají. Takže asi syrové maso je dostačující...

Co se týče ryb, tak když dělám ryby pro nás - a to je dost často, Cindy dostává celé syrové hlavy a miluje je....nedávno mi vytáhla syrovou pstruží kostru z koše a sežrala ji..a žádný problém, ale teda měla jsem trochu obavy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě. 2009 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Tak ta moje potvurka mi odmita jist kureci skelety:( chce jen kridylka a hovezi. Chtela jsem se zeptat, zda je normalni ze morkove kosti sni cele?? Taky jestli hrozi nejake nebezpeci kdyz sni ptacka. Dneska si ho dala k snidani...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě. 2009 17:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Já krmím hafa syrovou stavou proto, že je to podle mě to nejlepší, co mu můžu dát. Je to přirozený, spravily se mu střeva po parvě, má nádhernej kožíšek a není nic krásnějšího, než pozorovat pětikilovýho hafíka, jak bojuje s kusem pořádný flákoty. :twisted:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: sob 16. kvě. 2009 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
A nestává se vám pak že pes (krmený celýma syrovýma zvířatama) žere venku co nemá resp. co nechcete? Mám na mysli konkrétně ryby, když jdu tady na procházku kolem řeky najít polorozloženou rybu na břehu normálně v dosahu není fakt problém :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: sob 16. kvě. 2009 18:36 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
myslím, že u tohohle vůbec nezáleží na tom co pes žere-ti, co žerou shnilý ryby je budou žrát i když budou na granulích a zase ti co je nežerou, nebudou mít zájem ani když budou dostávat syrový maso. V tomhle případě jde spíš o výchovu-jestli ho od té ryby případně odvoláš... :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: sob 16. kvě. 2009 18:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
já s rybama naštěstí problém nemám, jen jak tu bylo psáno, že si poradí s kusem masa (pes krmený syrovým) a "granulový pes" ne, tak to bude nejspíš pravda. Jen když ta moje potká takovouhle rybu (kterou nechci aby konzumovala) tak ji očuchá, chvilku na kouká a jde. Tak mě napadlo, že kdyby s tím pes měl zkušenosti (a člověk nedával pozor) že by ji asi (odhaduju...) sežral, což granulovej pes nejpíš neudělá, ne? Nikdy se ti to nestalo? Nechá "cizí" najdutý zvíře (i třeba zdechlinu, přejetýho zajíce apod) napokoji?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: sob 16. kvě. 2009 19:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Lucie Folprechtová píše:
já s rybama naštěstí problém nemám, jen jak tu bylo psáno, že si poradí s kusem masa (pes krmený syrovým) a "granulový pes" ne, tak to bude nejspíš pravda. Jen když ta moje potká takovouhle rybu (kterou nechci aby konzumovala) tak ji očuchá, chvilku na kouká a jde. Tak mě napadlo, že kdyby s tím pes měl zkušenosti (a člověk nedával pozor) že by ji asi (odhaduju...) sežral, což granulovej pes nejpíš neudělá, ne? Nikdy se ti to nestalo? Nechá "cizí" najdutý zvíře (i třeba zdechlinu, přejetýho zajíce apod) napokoji?


moje čubička žere syrové maso od dvou měsíců včetně syrových ryb a když jdeme k jezeru, kde kolem shnilých ryb hafo, tak k tomu sice přiběhne a čuchá, ale nežere, spíš ji napadne se v tom vyválet. Stejně tak chcíplé potkany nebo cokoliv - kouká na to, ale nežere. Jednak je to o výchově - učím ji, že co není v misce, není pro ni, ale taky si myslím, že naopak - pes, který má syrového masa a látek v něm obsažených dostatek, nemá potřebu zběsile hltat kdejakou zdechlinu jkao ten, co mu to chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem
PříspěvekNapsal: ned 17. kvě. 2009 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
By mně zajímala jedna věc - jestli mají psi při krmení syrovým masem také sklony k tloustnutí, tak jako při krmení granulema a zvlášť doma vařeným žrádlem, nebo jestli je v tom nějaký rozdíl?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1632 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 175 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!