Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:35
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1632 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
kost a kůže není, jen je vybíravá, od začátku máme s krmením trochu problém..včera dostala večeři,které se ani nedotkla a když jsem jí tam dala trochu tý moučky, sežrala hned všechno, přála bych si, aby každý den žrala "normálně" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 10:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Tak dokud toho dáváš občas trošku, tak proč ne... ale já osobně bych z toho určitě nedělala pravidelnou součást jídelníčku. Taky bych se zamyslela nad tím, proč hafákovi tolik chutná masokostní moučka (=teoreticky maso+kosti), když se nimrá v normálním jídle (=maso+kosti). Jestli v té moučce nejsou nějaké zchutňovací látky a podobné fujtajblíky (na rozdíl od lidských potravin se na zvířecí krmiva nemusí psát všechny obsažené látky :(...).
Annie se taky někdy nimrá, tak občas přidávám zlepšováky typu olej, rybičky, jogurt. Ale občas taky ne a prostě co nesní k večeři, dostane i k snídani a má smůlu.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
složení tam napsané není, ale mělo by to být čisté...no bude to dostávat jednou týdně trošku a snad to bude v pohodě, díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Anička Bylinka píše:
Taky bych se zamyslela nad tím, proč hafákovi tolik chutná masokostní moučka (=teoreticky maso+kosti), když se nimrá v normálním jídle (=maso+kosti). Jestli v té moučce nejsou nějaké zchutňovací látky a podobné fujtajblíky

Bych rekla, ze asi jen tim jak je to susene a pomlete ma to vyraznejsi aroma a chut. Ani tam nemusi byt dalsi veci.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 10:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Lenka a Aira píše:
Aničko - je to masokostní moučka a četla jsem, že díky vysokému vápníku je vhodné ji přidávat...
A z jakého zdroje? To je takovýten produkt kafilerky, jak se tím krmí krávy a jsou pak šílený? :shock: Mělo by tam přeci být napsáno co v tom je a jak je to upravené...?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Zita píše:
Lenka a Aira píše:
Aničko - je to masokostní moučka a četla jsem, že díky vysokému vápníku je vhodné ji přidávat...
A z jakého zdroje? To je takovýten produkt kafilerky, jak se tím krmí krávy a jsou pak šílený? :shock: Mělo by tam přeci být napsáno co v tom je a jak je to upravené...?

Mno, mělo, ale nemuselo...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
je to z farmy, kde zpracovávají různý maso do prodeje, žádná kafilérka :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
Lenko,
pokud jde "jen" o rozežrání psa, co sušené drcené maso? Já na tom rozežrala kocoura.

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 11:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zita píše:
To je takovýten produkt kafilerky, jak se tím krmí krávy a jsou pak šílený?

Jen abych zabránila případné panice. masokostní moučka a i jiné moučky z kafiny, určené ke zkrmení podléhají přísným kontrolám a jsou opravdu nezávadné. Co se týče BSE a podobných onemocnění. taky to může vymyslet jen komunistický blb: Aby ušetřil, tak začne krmit výlučného býložravce živočišným krmivem. Je jasné, že se to někde projevit muselo. Stejný případ u kanibalů kmene Fore, tam jde o nemoc zvanou "kuru" nebo další nemoc popsaná jako "Creutzfeldt-Jakobova choroba" a další. Scrapie ovcí je také prionového původu, je nejdéle známá. Jeleni mají také "svou" spongioformní encefalopátii (CWD) atd. To jen u krav - BSE (bovinný spongioformní encefalopatie) se z toho udělal takový poprask.

A teď co vlastně znamená spongioformní encefalopatie? Ve zkratce: z mozku se stane houba - ta na mazání tabule. Má v sobě spoustu malých otvorů...

Btw, třeba o "Altzhajmrovi" se také uvažuje jako o prionové nákaze.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 18:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Dá se dát yorkšírovi nějaká syrová kost, kterou by zvládl? A obecně krmit ho barfem? Sestřenka má yorkšíra a docela trpí na anální žlázky, tak jsem jí slíbila, že se tu optám na rady :-) My můžeme každou kost a tudíž nás žádný análky netrápěj :-"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 18:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Evo, díky za rozšíření obzorů, tohle jsem fakt nevěděla, hodně zajímavý!
I když teda můj (blbě položený) dotaz směřoval spíš někam jinam, a sice po technologii výroby, případně "typech" mouček. Moučka z farmy bude nejspíš vyrobená dost jinak, z jiných věcí (?) a hlavně asi při jiných teplotách, než ta z kafilerky. Já o tom v životě neslyšela (jako o doplňku stravy pro psa), tak mě to docela zajímá...

Jorkšírovi bych zkusila dát kuřecí skelety, nebo třeba ze začátku jen tu prsní kost, a pomalinku přidávat, aby se neucpal. Jinak je krmenej granulema?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 18:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Zita píše:
Jorkšírovi bych zkusila dát kuřecí skelety, nebo třeba ze začátku jen tu prsní kost, a pomalinku přidávat, aby se neucpal. Jinak je krmenej granulema?


Jj, její fenka je krmená granulema, proto jsem jí navrhovala, jestli by nechtěla přejít na syrový, že by to mohlo třeba vyřešit problémy s žlázkama, ještě by ušetřila za granule a fenečka by mohla být spokojený masožravec, ale právě nevím, jak se tihle trpaslíci syrovou krmí...třeba i kuřecí mletý by mohlo pomoci... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer. 2011 23:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Jak které - třeba to z vetamixu drůbeží mlété nebo i to s hovězím je velice kostnané a začít u pséka na granulích tímhle no nevím, potěš koště. To raději začít jen na mase a postupně kostičky přidávat nebo skelet nadrtit, namlýt i s maskem (myslím že to tady u štěníka (tedy pséka podobné vel. řešila Hnid - zkus projít její příspěvky a příspěvky reagující).

Ohl. žlázek - jde i o to, jak se vymačkávají. My s tímto měli veliké problémy, dokud se vymačkávaly klasicky na 3 a 9ti hodinách. Pak mu je tu v Praze vymáčkla paní doktorka tak, že si chytla každou ze žlázek zvlášť, to se opakovalo ještě 1, pak ještě a to už měl málo a od té doby zatím ťuk, ťuk a preventivně to neřeším, až když mi dá Jíra najevo sáňkováním, lízáním.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: pát 17. čer. 2011 07:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
K yorkšírákovi: nejdřív ať si rozmyslí, zda chce přejít úplně na syrový nebo kombinovat s granulema. Pokud úplně začla bych nejdřív spíš masem s malým (minimálním) podílem kostí, sledovat trousek a pak přidávat. Na okusování (zabavení) jsou podle mě dobrý kuřecí krky, křídla - taky jsme s tím u mopslí začínali. Ale chce to hlídat, já mám bohužel tak b*bý psy, že jedna z nich polyká kuřecí křídla v celku a druhá zpracuje na velikost, kterou si myslí, že spolkne, jenže se jí to šprajcne v krku a já jí pak musím zachraňovat. Nebýt u toho, už se mi čuba několikrát udusila. Takže to chce vyzkoušet a uvidíte. Já svým čubám dávám extra jemně mleté směsi, které obsahujou maso, kosti i vnitřnosti a na hlodání opravdu velký kosti, který nemůžou naporcovat, ale jen ohlodávat (žebra, kachní krky apod.).

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: pát 17. čer. 2011 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
Zita píše:
Já o tom v životě neslyšela (jako o doplňku stravy pro psa), tak mě to docela zajímá...

přišla jsem na to tady na fóru a myslím, že mi to radila i právě Eva, je už docela těžké se tady zorientovat, těch příspěvků je už opravdu hodně a některé se stále opakují dokola..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: pát 17. čer. 2011 13:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dnes už se to skoro nedělá, ani nepřidává, ale nevdím na to nic špatného. Je to přírodní. Jen bych s tím byla opatrná a klidně několik měsíců až rok bych dávala jen "zlehka". Protože s tím už "nikdo" krmit neumí, aby poradil, tak podle odhadu. A zase se řídit trouskem. Nebo se pokus sehnat nějaké staré knížky o krmení.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Bohužel jsem vysledovala, že štěnice má problémy po syrovém kuřeti. Naposledy jsem dvakrát zkusila nasekaný křídlo a krky smíchat s hrstí držek, ale průkak se jen obarvil do zelena. Není to tak, že by ji to honilo ven mimo jízdní řád, ale rozhodně se to nedá uklidit a není to to, co by z ní ideálně mělo padat. Od mala to jedla v pohodě, pak se začala vrtat v jídle, tak jsem začala svalovinu vařit protože držela protestní hladovku, a teď už si skelet nebo křídlo i dá, ale pokaždé s nevábným výsledkem. Vím že kuře je jeden z největších alergenů, ale spíš mě napadá, jestli ji tam nějak nedráždí ta kost, protože vařený kuře se zeleninou a instatní těstovinou jí problém nedělá. Syrový s kostí se jí zase bojím dát s nějakým "zahušťovadlem" aby se naopak neucpala..máte někdo zkušenost prosím, nebo napadá vás, s čím to zkusit zkombinovat? Pokud to nějak nevyřeším, tak nevím jakou jinou cestou do ní dostat kost a chrupavku, protože ty mleté směsi mi nežere, jsou v tom játra :x

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
A zkoušela jsi vepřové nožičky??

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Mám dvě v mrazáku, jinak zatím ne, protože je malá, je to 8kg pes..sem tam zbaští vepřový žebro ale tím jak začala stávkovat se syrovým, jsem je taky odsunula do pozadí. Zkusím je vyndat a večer rozebrat, možná když ty kůstky vezmu paličkou, tak by to šlo..díky za tip!

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Já bych to zkusila s jednou nohou - přepůlit, jednu půlku dát hlodat syrovou, druhou půlku povařit a dát třeba zítra a sulcík pozítří... :shock:
Viděla bys, jak se k tomu staví tak nějak celkově...
Jinak Sofii jsem viděla teď na free a je to boží držtička.. :D :heart:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 17:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
No a jak je to s tím vařením v tomto případě? Protože to ty kůstky budou pak jak kámen?
Syrovou ji nechce ani na hraní a to má fakt hlad, neměla dnes ani snídani a hodně plavala :/

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 19:06 
Offline

Registrován: ned 26. pro. 2010 22:31
Příspěvky: 7
Bydliště: Kvasice
Hnid píše:
No a jak je to s tím vařením v tomto případě? Protože to ty kůstky budou pak jak kámen?
Syrovou ji nechce ani na hraní a to má fakt hlad, neměla dnes ani snídani a hodně plavala :/

pouze syrové, které mají jak složku organickou, tak anorganickou. Nikdy vařené. Ideální jsou velké telecí kosti, které pes může okusovat. Mýtus nevhodnosti příjmu kostí králičích a vůbec všechny tvrdé duté kosti, které se mohou štěpit je špatný. Rozhodně by ale kosti neměly tvořit hlavní složku psí stravy. Syrová kost se vlivem trávení zorloží v psím žaludku v podstatě houbou zatímco vařená už nemá nic organického a je zcela anorganická(takže máte doslovně pravdu je z toho kámen) :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Čímžto nožičky taky padají. Zkusím vykoumat s čím to kuře sem tam namíchat, aby z toho neměla potíže, popř. ji přesvědčit, že ty žebírka jsou děsně super :D

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 19:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Člověče, kuřecí křidýlka s držkama by prohnaly každýho. Krmení syrovým začni na libovějším hovězím mase. Na nožičky nemysli....Možná jsou nějak výživné díky kůži, ale kdysi jsem četla že pro člověka musí být uvařená, tak nevím, co pes... :D Uvařené kosti z nožiček jsou pro dost psů kvalitním zacpávadlem, na to vážně bacha...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Vždyť ona baští syrový od malička, začala ještě před odběrem :/ pak před háráním měla výkyvy v jídle a přestala jíst cokoliv syrovýho, v čem nebyla kost, takže veškerou svalovinu jsem začala vařit. Akorát poslední dobou si všímám, že když povečeří skelet nebo něco takovýho, tak to druhej den ráno nevypadá úplně ideálně. Když byla "malá", tak to bylo úplně ok po čemkoliv :|

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 20:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Občas mi psi maso nežerou. Dostávají tedy pár dní tvaroh a starší chleba, vločkovou kaši s troškou mlíka, chleba se sýrem...a jiné nemasité krmivo...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Hnid já jsem se teda ještě k úplně syrovýmu s Jackem nepropracovala (pořád prolívám vařící vodou),ale ted´ jsem měla várku kuřecích stehen a byl problém,normálně po něm blil.Tak jsem začala stahovat kůži (celkově mi tentokrát přišla hodně mastná) a v poho!Tak třá někdy to maso holt nesedne,pokud nějakej pes je citlivější jako třeba ten můj.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: sob 25. čer. 2011 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Tak mléčné výrobky nejí od malička, nesnědla za celý život snad lžíci tvarohu...stejně tak základní ovoce a zeleninu. Obecně není popelnice, nesežere všechno, co vidí a ani se nepřetrhne kvůli pamlskům, že by jima byla manipulovatelná až ke skoku do ohně :D přežraná taky není, baští spíš málo než víc, asi drží linii. Granulema nepohrdne nikdy, čím hnusnější, tím lepší. Jde mi o to, jakou do ní dostat jinou kost a chrupavku, když to kuřecí ji takhle zlobí. Ještě uvidím až teď pořádně dospěje, hárání má za sebou a očekávám že se rozežere, i když pár bordrů co nejsou bufíci, už taky znám..ohledně kůže a vývaru vím, že dělává bordel v případě vařeného, a taky jsem slýchala, že by vařené mělo pobýt před podáváním v lednici, ne to jíst čerstvě vytažené z hrnce, to byla rada pro ty, co to hůř snášejí. Já když jí to uvařím a oberu i s kůží a naběračkou vývaru rovnou z hrnce, tak je to úplně ok :-k

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: ned 26. čer. 2011 00:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Po uvaření nožiček nejsou kůstky jako kámen...teda pro mojí ne a s Tvou...zkus to..tolik peněz to nestojí a uvidíš, jakému materiálu dá přednost... :-)

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: ned 26. čer. 2011 06:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Já si pamatuju že na jednom útulku se vařenýma nožičkama hojně krmilo a když jsem tam začala jezdit s takovou aktivnější partou a dávali jsme to tam trochu dokupy, tak všude, jak pod boudama, tak za boudama, ale naprosto VŠUDE po útulku byly právě tyhle kůstky rozsetý, ti psi to vůbec nežrali (a ti co jo, tak se nedokázali vymáčknout za celou např. dvouhodinovou procházku). Vymetali jsme toho třeba 30cm vrstvy z budek, zpod budek, byly i ve výběhu poníka, prostě horor :pray tak asi chudáci byli živí z kůži a těch pár molekul masa co na tom je, no taky to tam podle toho vypadalo. Nevíte, jak se vyrábí takový ty sušený věci? Na výstavě jsou koupila pytlík takových těch špiček z křídel, jsou sušený a myslela jsem si, že bychom tím částečně vyřešily problém. Jenže aby náááhodou madam nebyla trapná, tak to nechce :mrgreen:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: ned 26. čer. 2011 09:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
A hovězí kosti taky odmítá okusovat? Nebo krůtí či kachní krky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF
PříspěvekNapsal: ned 26. čer. 2011 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Hnid píše:
Tak mléčné výrobky nejí od malička, nesnědla za celý život snad lžíci tvarohu.

Mě ten starší taky nechtěl, rozežrala jsem ho obyčejným pribiňákem (trvalo to snad 4 měsíce). Teď už žere i jogurt a tvaroh. :rolleyes:

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1632 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!