Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:49
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zmlsaný pes
PříspěvekNapsal: čtv 17. led. 2019 19:07 
Offline

Registrován: pon 14. črc. 2014 12:58
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Ahoj všichni, potřebuju radu. Už 4 roky mám pudlíka z množírny, kde byl 3 roky. Vždy jsem krmila vařeným masem, občas konzervy zn. Rinti, psí paštiky Animonda nebo Cesar. Protože Miky po předešlém zacházení přišel i o část zoubků, o které se nikdo nestaral, jídlo bylo v pohodě - měkké, tak ho měl rád. Začal jíst i syrové maso. V poslední době si ale začal vybírat. Ve všem se porejpe, sedím u něj a krmím ho, to se milostivě nabaští, ale že by žral s nějakou vášní, to ne. Jídlo které nechá mu nemůžu nechat ani pět minut na místě, protože to se do něj hned napíchne druhá pudlice, která je popelnice a baští všechno. Prostě a jednoduše, Miky si začal vybírat. Jak ho mám přimět k jídlu? Přece ho nebudu pořád krmit z ruky...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmlsaný pes
PříspěvekNapsal: pát 18. led. 2019 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Pokud se náhle a výrazně změnila chuť k jídlu, nebylo by na škodu nechat udělat aspoň rozbor krve, vyšetřit zuby, apod.
Pokud je ale z povahy nežravý, pak si musíte najít nějaký rozumný styl. Krmení z ruky, přidávání dobrůtek do stravy a podobné opičárny vřele nedoporučuji - naopak, dělat kolem toho co nejmíň povyku, neřešit to, nevšímat si toho, že žere málo (samozřejmě po vyloučení zdravotních problémů a pokud není na pokraji umření hladem). Druhýho psa třeba na chvíli zavřít vedle, ať mu můžete misku chvíli nerušeně nechat.
O nežravosti už je tu napsána řada tipů a rad, jak k celé věci přistoupit.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmlsaný pes
PříspěvekNapsal: sob 19. led. 2019 15:40 
Offline

Registrován: pon 14. črc. 2014 12:58
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Chuť se nezměnila náhle, občas s jídlem zlobil, takže jsem u něj seděla, dělala mu takové kousky, dávala vedle misky, a to jedl. A na čištění zubů byl nedávno, vše v pořádku. Včera byl u mamky, a ta mi večer říkala, jak Miky s chutí snědl řízek bez strouhanky. Je to pacholek zmlsanej, ale jak ho to odnaučit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmlsaný pes
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2019 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Jednoduše, nedávat mu nic kromě jeho žrádla, už vůbec nic od stolu nebo z jídla pro lidi (to ale platí nejen pro vás, ale pro kohokoliv, u koho ten pes někdy bývá).
Když bude vědět, že dostane zajímavý dobrůtky nebo že se kolem jeho krmení budou dělat opičárny, nebude mít žádnej důvod žrát normálně. Takovej nežravec vydrží iks dní s minimem žrádla, takže když jednou za iks dní dostane něco zajímavýho (nebo u krmení proběhne nějaká zábava), zbývající dny mu postačí porejpat se v misce a sežrat pár drobků.

Normální krmení probíhá tak, že dáte psovi misku a pak si ho nevšímáte. Po 15-20 minutách misku seberete a dáte mu ji (i s tím nedožraným žrádlem) zase až na příští krmení. Frekvenci krmení si dejte, jakou chcete, každýmu vyhovuje něco jinýho. Je dobrý dát krmení hned po vydatný procházce, kdy je pes teoreticky hladovej. Když se v tom rejpe, snižte mu na pár dní dávku (u zdravýho psa v normální kondici můžete snížit klidně na polovic). Až bude žrát hezky, můžete ji zkusit zase zvednout.
Vyhledejte si tady v poradně heslo "nežrav*" (ta hvězdička na konci udělá, že vám vyhledávač vyhledá to slovo ve všech možných tvarech) a čtěte, dozvíte se řadu dalších tipů.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zmlsaný pes
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2019 11:55 
Offline

Registrován: pon 14. črc. 2014 12:58
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Děkuju moc, včera už nedostal nic navíc, večer vařené kuře, kroužil okolo toho, řekla jsem mu: "Nechceš? Tak nežer..." a otočila jsem se. Chvíli čekal, jestli přijdu a budu ho krmit, nepřišla jsem, tak po chvíli zabořil čumák do misky a - světe div se - všechno snědl. Takže - budu dělat vše jak jste mi napsal, a to by v tom byl čert, aby se Miky nenaučil žrát jak má. Krásný den, všem. :heart: :heart: :heart: :heart:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!