Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:12
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 16:53 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Dobrý den, mám 20 měsíců starou fenku border colie. do nedávna jsme jí krmili granulemi, které nám doporučil místní kynolog - Delican puppy. Všechno bylo v pořádku, fenka krásně rostla, překypovala energií, měla lesklou a jemnou srst. O prázdninách začala ztrácet na váze. Nejdřív jen tak trochu, přikládali jsme to zvýšené fyzické aktivitě. Koupili jsme jí granule Delican pro psy v zátěži. Ale pořád je tak hubená. Přitom je veselá a hravá jako vždy, jen je hubená a nevydrží tolik aktivity. I srst má takovou jinou. hrubší a mnohem řidší. Odčervujeme jí pravidelně. Ptali jsme se chovatelů a kynologů ale každý nám řekl něco jiného. Napadlo nás, že jí zase rozdělíme krmnou dávku. Ráno granule, večer maso. Je to dobrý nápad? Neměli bychom jí nechat udělat nejdříve testy?? Děkuji za odpověď

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Udělala bych krevní testy, podle výsledku bych se rozhodla, čím krmit. Grancle, maso vařené/syrové, kombinace. Pokud je pes unavenější, má špatnou srst, určitě to bude na změnu krmení, pokud nebude problém někde jinde.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 16:59 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Právě že tyto problémy měla už dřív, proto jsme změnili krmení. Mysleli jsme že jí ty granule nestačí, na to jakou má zátěž tak jsem jí koupili pro psy v zátěži.

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Změnou krmení jsem měla namysli koupit kvalitní grancle (canidea, canine caviar, first mate), nebo krmit masem, ne změnit v rámci jedné značky, třeba jí to už nesvědčí. Další varianta pro psy v opravdu extrémní zátěži, což nevím, jestli bude váš případ, je syrové maso s granclema a s vločkama. Ovšem, pokud má pes zvýšenou unavitelnost a špatnou srst, může to být problém některého orgánu a to prostě po internetu nikdo nevyřeší. Od toho jsou veterináři, aby jí odebrali krev, udělali biochemku a řekli, jestli je pes v pořádku.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Nikysek - zacala bych otestovanim funkce stitne zlazy.

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Ahojte, mám dotaz. Pejsek (APBT - necelých 5 let) je už delší dobu pohublej, že mu je vidět páteř a žebra. Krmíme už skoro půl roku granulema NF Stone Crick. Se žraním ani pitím problém nemáme. Žere krásně, je hravej, ani předčasnou únavu neregistrujeme. Když jdem ke známým, pořád slyším, jak je zase víc hubenej. Vážila jsem ho a opravdu zhubnul během půl roku 2kg. Volala jsem vetovi, ten říkal, že ho odčervíme a mělo by se to srovnat. Odčervený je od 11.04. Předevčírem se celej den po chvilkách klepal. Jak venku, tak doma. Potom mi usnul na sedačce v klíně a klepat se přestal ale než usnul, tak se klepal i u mě. Je to divný, co by mu mohl být? :-k Máme nechat udělat krevní testy? Díky za rady předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 11:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Pro mě to zní jako nedostatek nějakých živin - granule by sice měly být kompletní, ale každý organismus může mít jiné potřeby. Možná hořčík...? (Ale to jen střílím naslepo a vycházím ze zkušeností se sebou, nikoli se psem). Krevní test by nemusel být špatný nápad...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 11:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Určitě bych nechala udělat testy. Jestli mu to chutná, přidávejte mu k těm granulím klidně celá kuřata, zelené dršťky, hovězí a tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 11:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Jsem taky za testy.
A co se tyce vic energeticke stravy - vyborne je vemeno s rohlikem. Akorat s tim vemenem ze zacatku opatrne, je trochu tucnejsi a mohlo by psa prohnat.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 11:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Nemohlo by to být znamení, že granule pejskovi nesedí? Myslím tu hubenost, ne klepání.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Mohlo, ale nemuselo... podle mě by mu ubývalo i chuti k jídlu, kdyby mu neseděly... navíc zrovna tyhle jsou dobré. Taky to může být jen příliš nízké dávkování (opět platí, že každý organismus potřebuje něco jiného, i co se týče množství).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Díky všem za názory. Necháme udělat krevní testy a uvidíme, co mu chybí (nebo přebývá :?: ). Ve složení granulí by snad problém být neměl ale je fakt, že každý pejsek snáší všechno jinak. Ohledně těch celých kuřat: normálně jdete k řezníkovi, koupíte celé kuře a tak, jak je, ho dáte pejsovi nebo ho ještě nějak ´´upravujete´´? Teď nemyslím vaření (samozřejmě tím se kosti začnou tříštit). Mám mu dávat každý den něco? Míchat celé kuře, hovězí, dršťky, vemeno - co vepřové? Jeden čas jsem mu dávala maso tak 3x do týdne (i s rýží, těstovinami) ale nijak extra po něm nenabral :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Veprove taky klidne pridej. Taky testoviny a pecivo, po tom se pry pribira. Ovsem stavela bych vyzovu az na tom, co reknou testy. Jestli tam bude nejaky problem, tak se pak muze resit.
Jinak je taky mozne pridavat do zradla sadlo, oleje.. a samozrejme zvednout davku granuli.
Jelikoz doted byl pes v normalu a zacal hubnout az ted, rekla bych, ze tam je dost pravdepodobny nejaky problem..

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
No..on nikdy nebyl nijak extra při těle, vždycky měl štíhlou postavu, byl to takovej ´´atlet´´ ale jeho máma je úplně stejná a všichni jeho sourozenci mají taky takové štíhlejší postavy (bylo celkem 13 štěňat). Takže jsem tomu dřív nedávala žádný důraz. Byl spokojenej, žral a kadil normálně, hrál si, všechno. Teďka ale zhubnul ještě víc a to už je divné. Já se právě bojím, abych tím, že budu přidávat ke kvalitním granulím ještě další stravu, ty živiny nějak nepřebíjela.. :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 12:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Nickolka.mx píše:
No..on nikdy nebyl nijak extra při těle, vždycky měl štíhlou postavu, byl to takovej ´´atlet´´ ale jeho máma je úplně stejná a všichni jeho sourozenci mají taky takové štíhlejší postavy (bylo celkem 13 štěňat). Takže jsem tomu dřív nedávala žádný důraz. Byl spokojenej, žral a kadil normálně, hrál si, všechno. Teďka ale zhubnul ještě víc a to už je divné. Já se právě bojím, abych tím, že budu přidávat ke kvalitním granulím ještě další stravu, ty živiny nějak nepřebíjela.. :?:

Ja mam taky psa odjakziva spis stihleho az hubeneho. Nam granule nesedli zadne, takze je na domaci strave.
Ale co se tyce pridavani jidla ke granulim - zadne granule nejsou dokonale, to za 1. za 2. ziviny se prebijet nebudou - to bys musela davat dlouhodobe potravinu nevhodnou ke stale konzumaci - jako napriklad tvaroh 2x denne po cely mesic - to by nedopadlo dobre. Ale kdyz budes pridavat ruzne druhy masa, vnitrnosti.. kombinaci maso a granule krmi spousta lidi.
Ja osobne krmila i zatezovkama s masem.
Jo, a pro upravu traveni klidne pridej zakysane mlecne vyrobky, jogurty a tak. Taky to umi pomoct.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Díky :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
já zrovna krmím jakékoliv maso i s kostmi+stone crik a úplně v pohodě...ráno mají granule, večer maso


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Nickolka.mx píše:
Předevčírem se celej den po chvilkách klepal. Jak venku, tak doma. Potom mi usnul na sedačce v klíně a klepat se přestal ale než usnul, tak se klepal i u mě. Je to divný, co by mu mohl být? :-k Máme nechat udělat krevní testy? Díky za rady předem.
To může být asi i z podvýživy - může mít i rozhozenou termoregulaci a klepe se prostě zimou, nebo je mu slabo. Zkoušela jsi zvýšit dávky? Jinak taky doporučuju vemeno (a těstoviny, ale s mírou) - jeden čas to bylo jediné, po čem mi ze štěněte nelezly žebra. Kuře nebo ryby nebo hovězí jsem si prý mohla napchat někam! (Pro představu cca 12kg štěně žralo cca 1,2 -1,5 kg masa+kostí denně :hnev: )

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pon 25. dub. 2011 18:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Testy? krev (komplet), koprologické vyšetření (trus sebrat těsně před návštěvou veta). Samozřejmě se musíš s vetem domluvit, aby s tím počítal. Zatím mu jen zvyš dávku granulí, ať žere ad libitum.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2011 18:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
milibus píše:
já zrovna krmím jakékoliv maso i s kostmi+stone crik a úplně v pohodě...ráno mají granule, večer maso

Vim, ze tema uz je stare, ale dneska jsem si sla prvne pro krmne maso a zminila, ze mam doma hubene stene a pani me odrazovala od toho, abych ke granulim pridavala parkrat do tydne maso. Ze pry mu z toho akorat bude blbe. Se mi to nezda, navic chci, at ma pestry jidelnicek, trosku si ten psi zivot uzije :daz: Krmim Belcandem a prave na klasicke barfovani jsem trochu lina. A hned pak mi zenska rekla, jestli radsi nechci zkusit poradne granule s vice masa a dala mi letak od Acany...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2011 18:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
na tak je dost jasné co paní prodává :mrgreen:
když vynechám maso, tak nabízet Acanu jako něco lepšího než Belcando, to jako myslela fakt vážně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2011 18:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Petra píše:
na tak je dost jasné co paní prodává :mrgreen:
když vynechám maso, tak nabízet Acanu jako něco lepšího než Belcando, to jako myslela fakt vážně?

Taky me napadlo, ze je to dobra agitka :). Ale zas popravde, ja ji nerekla, jakyma granulema krmim. Jsem zvykla, ze ve vetsine zveraku Belcanda neznaji a vrcholem jsou RC, popr. jine nejdrazsi, co tam maj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 10:16 
Offline

Registrován: úte 21. čer. 2011 14:48
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Dobrý den, nevím kam s tímto dotazem, chtěla bych se zeptat, co je vhodné dávat hafíkovi, aby na zimu trochu přibal? Máme ho teď řekla bych tak akorát, ale říkám si, že na zimu by mohl mít tlustší kožíšek, a tak přemýšlím čím ho nabouchat? Dostává jen granule, sem tam konzervu, zhruba 1x za měsíc na pár dní vařené maso s rýží. Pamlsky skoro žádné, jen občas piškoty. A když má průjem, dáváme mu tvrdý rohlík a to zabírá spolehlivě. Mám vlastně dotazy dva - rohlíky - ty tvrdé náš pes miluje. Můžeme mu dávat i čerstvé nebo ty vhodné nejsou? A co tedy dávat aby přibral? Větší dávku granulí nám obvykle nechal, on je takový že se nají a když má dost, tak má dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Podívej se do tématu Výživa a krmení - granule. Tam určitě najdeš odpověď a hlavně na to, že nejsou granule jako granule. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 11:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Mně hubená psice dobře přibírala po vemeni. Obecně bych přidala víc tuků a příloh (těstoviny, rýže, brambory), ale to je můj způsob, a filozofie krmení jsou různé. U granulí je prostě problém, že si nemůžeš měnit poměr živin v krmné dávce podle aktuální potřeby. Proto jimi nekrmím....

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 11:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zita- nemáš tak uplně pravdu
když krmíš granulema máš několik způsobů jak přibrat- bud koupit kvalitní zátěžové granule nebo stávající namíchat se štěněčíma granclema

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
ajka píše:
zita- nemáš tak uplně pravdu
když krmíš granulema máš několik způsobů jak přibrat- bud koupit kvalitní zátěžové granule nebo stávající namíchat se štěněčíma granclema
Nejsou zátěžovky nabušené hlavně bílkovinama?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak které mě po zátěžovce psi přibrali pěkně nedám na ně dopustit pokud potřebuju psa trochušku přibrat.-) a chci krmit granulema

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 14:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nejjednoduší je asi přidávat do žrádla lžíci vepřového nesoleného sádla. Zezačátku opatrně, jestli nebude mít průjem. Nebo mazat chleba se sádlem. Pokud bude průjmovat, tak bych přešla na granule, které mají víc tuku (jediné, které jsem zatím objevila jsou Stone crick). To se týká granulí. U krmení masa je to myslím jasné - přidat tuky (kůže, sádlo, vepřové....) a nějakou přílohu - iděálně rýže. Brambory mi moc vhodné na přibírání nepřijdou, stejně tak tmavé těstoviny ne (ty jen z doslechu) a navíc po těstovinách má dost psů průjem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Zita píše:
Nejsou zátěžovky nabušené hlavně bílkovinama?

No.. vetsinou to neni nic moc (30% misto 22-25%) a hlavne toho neni tolik.. osobne taky pridavam zatezove granule - kdyz je tam vic bilkovin, vetsinou staci mensi davka - takze se to srovna.
Ja u granuli sleduji hlavne vyuzitelnou energii.. nejvyssi z toho co jsem se divala maji Profine energy, Orijen steneci, a Royal canine 4800. Profine krmim (kdyz davam obcas granule), Orijeny mam doma a pridavam je obcas (psovi moc nejedou) a RC mam teda pro velka plemena - taky pomerne energeticke.. granule davam povetsinou se zelenyma drstkama - holt mam rozmlsance.
Na Profinech energy a masu jsem vykrmila hezky i Terezku kdyz prisla. Za pul roku nabrala vic jak 15 kg a hezky rovnomerne - tak aby se z toho tvorila svalova hmota.
Jinak zere maso (takovy polobarf, polodomaci strava), vemeno, sadlo... obcas pecivo (doporucuje sse bud suche, nebo gumove.. ja davam vetsinou to odlezele, ale ne jeste kamenne).
Po tehle strave i muj hubenour s vysokym vydejem pomalu pribira..
btw. vemeno s rohlikem je vec po ktere pribiraji pry vsichni a vanocka s maslem udela taky svoje :-) Nebo znama prisaha na palacinky - aspon 2 poradne palacinky denne a fena ji hezky pribira :lol:

Jinak samozrejme - pokud je pes zravej, tak nejjednodussi je zvednout davku stavajiciho zradla. :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 15:16 
Offline

Registrován: úte 21. čer. 2011 14:48
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Zito a to vemeno se kupuje normálně ve Zverimexech? Jak to vypadá? To je sušené?
Ajko náš pes dostává štěněcí granule bude mu teprve 7 měsíců, máme Acanu, denně sní 500g.
Alvi fakt se psum dává namazaná vánočka máslem nebo palačinky? Mu mu nic lidského nedáváme. Trpí na průjmíky, takže kde jaká odchylka je znát. Myslím, že dát mu lžíci sádla, tak máme vymalováno :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 15:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ježíš ty máš takový prtě no tak to ti ejn tak nepřibere to ti garantuju

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 15:27 
Offline

Registrován: úte 21. čer. 2011 14:48
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Ajko aháá a jaktooo? Máme mu teda třeba dávat víc těch pamlsků? Králičí, vepřový oušky, různý ty buvolí kostičky a tak? Nebo jen ty rohlíky? On je akorát, ale to sem si myslela jen já na zimu, aby přibral :-) Ale jináč je pěknej, váží 26 kg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 15:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
kecka1 píše:
Alvi fakt se psum dává namazaná vánočka máslem nebo palačinky? Mu mu nic lidského nedáváme. Trpí na průjmíky, takže kde jaká odchylka je znát. Myslím, že dát mu lžíci sádla, tak máme vymalováno :-k

JJ, dava - ale samozrejme ze se pocita s tim, ze pes ma traveni v poradku :-)

Ovsem u 7 mesicniho stenete je opravdu mozne, ze ti nenabere a vse nacpe do rustu.. Jake je to plemeno? mensi dospivaji driv, ale pokud mas velke plemeno, tak klidne pocitej s tim, ze nabirat zacne az po roce veku. Pokud ty granule zere a nedelaji mu problem, tak mu proste zvys davku - mohlo by to pomoct.

Jinak to vemeno je syrove mrazene - treba od Vetamixu - ovsem je tucnejsi a u citlivejsich psu se musi zacinat opatrne, aby se nepotento. Na citlive traveni pomuze pridavat probiotika - treba kvalitni bily jogurt, zelene neprane drstky (to je mrazene a desne to smrdi) anebo klasicky prasky.

Rohliky taky muzes pridavat.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 15:40 
Offline

Registrován: úte 21. čer. 2011 14:48
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Alvi máme labradora kříženého asi s vlčákem, jak se to tak jeví. Přesně to bohužel nevíme. Nechali jsme se opít rohlíkem od majitelů. Hned jak jsme ho koupili, tak druhý den se u něj objevila parvoviroza :dontknow: strašně zkusil, ale přežil prďolka a od té doby má střeva trošku rozlítaný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 15:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
je to pes v růstu asi i dost aktivní a ještě kevšemu nění nenažranej- nejhorší možnost a kombinace která existuje .-) vezme si sám ejn tolik kolik ptořebuje takže bud sehnat opravdu grancle s vyšším obsahem tuku a krmit ho jak husu šiškama a nebo počkat až dospěje

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Aha, to jsme měli doma taky. Když nedostala aspoň kilo žrádla denně, lezly z ní prostě kosti. Jak přestala růst, tak se to zlomilo a teď už jí stačí tak půlka. Vemeno nebo dršťky, jak píšou holky, je mražené žrádlo od fy. Vetamix a některé zverimexy to mají (nebo mražené maso pro psy od jiných firem). Zkus si to tu zadat do vyhledavače a dovíš se víc. Chce to zapátrat.
Dávat psovi palačinky, to mi přijde s prominutím ouchylné, to bych mu to když už smíchala v misce syrové....ale je fakt, že už jsem tyhle tipy slyšela z různých stran - ovocné knedlíky, buchty - uplně vidím v barvách, jak se na to tváří muž :shock:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 14. říj. 2011 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
seš z prahy dvoukilovku vemene mužem poskytnout

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: sob 15. říj. 2011 19:27 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Alvi píše:
...
Jinak samozrejme - pokud je pes zravej, tak nejjednodussi je zvednout davku stavajiciho zradla. :-)

My to máme tak, že o co víc sežere o to víc vykadí...
Zvednutí dávky krmiva nic neřeší, spíš je potřeba zasáhnout do složení.
Nakonec jsme skončili na BARFu s občasným krmením zátěžovkama. Trošku přibral, ale stejně je dost hubenej.

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pon 17. říj. 2011 10:54 
Offline

Registrován: sob 08. říj. 2011 11:20
Příspěvky: 1
Bydliště: Česká republika
Já krmím BARF už několik let. Na podzim zvýším dávku ze 2 na 3%, protože moji psi jsou zimní plemeno, většina bydlí venku a jsou jak urvaní ze řetězu jakmile se teplota blíží k nule. Celou zimu mají 3% dávku a na jaře musí dostat dietu, protože jsou jak kouličky. Když byli na granulích, nikdy se tak hezky neobalili. Víc krmiva nepomáhalo, protože to ani nejedlli. Někdy nejedli 2-3 dny. Dnes už vím, že jim to nechutnalo i když jsem jim změnila značku. Po mase se můžou zbláznit, takže když chci, aby na zimu přibrali není to problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pon 17. říj. 2011 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Na BARFu jsem z hubenoura, ktery byl jak topeni, udelala pekneho psa. A praci mi to nedalo, protoze narozdil od granuli pes zere opravdu s radosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 14. pro. 2011 19:15 
Offline

Registrován: pon 04. črc. 2011 21:07
Příspěvky: 2
Bydliště: Líšnice 9
Zdravím mám 2 pejsky,2letého psa BŠO Baxe a 2letou fenu NO Bairu. Bairu mám krátkou dobu a její bývalá majitelka jí prý měla tendenci překrmovat, dávala jí granule propesko a to jí zalívala vývarem plus někdy maso. Ze začátku sem jí dávala normální dávku vůči její váze ve stejném složení co ona. Zdálo se mi ale, že hubne a hodněkrát za den chodí kadit a opravdu hrozně velké hromady.Rozhodla sem se přejít na krmivo Nuova Fattoria (nebo jak se to přesně píše). Osvědčilo se mi u Baxe, tak proto sem se rozhodla ho dávat i jí. Ale po víc jak měsíci je pořád dost hubená :( Nevím co mám dělat. Je dost aktivní, víc než Bax. Tak nevím, zda-li jí nemám spíš kupovat Nuovu pro zvýšenou aktivitu. Bojím se, ale že je třeba nějak nemocná...Moc děkuju za radu B+B+B


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 14. pro. 2011 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Je odčervená? Je čiperná, aktivní, vypadá zdravě nebo nemocně?
Nemusí to hned něco být, psi maj různý metabolismus jako lidi - někteří tloustnou po všem a jiní se cpou a jsou furt hubení. Nebo jí nesedly granule. Můžete se inspirovat v tématu BARF a zkusit krmit syrovou stravou.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 14. pro. 2011 19:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Moje fenka je typ psa, který dost těžko přibírá, ale osvědčila se mi metoda BARF. (je tu dost témat k přečtení) Jinak měsíc a půl je docela krátká doba, pokud je jinak zdravá a odčervená, dala bych tomu více času. Dávej jí porci podle váhy na kterou jí chceš dostat, ne kterou váží teď. Teď krmím Stone crick a zvětšila se jí i vrstva podkožního tuku, to nemohla dlouho nabrat.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 14. pro. 2011 19:51 
Offline

Registrován: pon 04. črc. 2011 21:07
Příspěvky: 2
Bydliště: Líšnice 9
Odčervená je, čiperná je až moc. Jsou jí vidět žebra .....a celkově je kostnatá. Na Barf nemám tolik času na přípravu.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 14. pro. 2011 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Mě borderák taky na granulích nepřibíral, větší dávky prostě nežral a syrové maso mi nechce žrat skoro vůbec... On je v tom žrádle takovej divnej, ani Stone Crick mi nechtěl žrat...
Normálně mi to nevadí, ale chtěla jsem , aby na zimu přibral, tak jsem mu dávala normální dávku granulí, vařila mu k tomu těstoviny, nějaký ty vepřový obíračky a do toho lžičku sádla, to mi žral celkem dobře a dokonce i přibral a fůrt si to drží :D ...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 15. pro. 2011 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
v tompřípadě kup ty pro aktivní psi a klidně jí zvyš dávku neboj se toho jestli to teda sežere, na prujmy netrpí stolici má v pohodě? možná ybhc se jí enbála protáhnout jí třeba probican pastou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 15. pro. 2011 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Přidávám nežravci do granulí třeba vločky namočený v mlíku, nebo to sádlo, když chci, aby trošku nabral. Ale snažím se, aby to nemělo rozmazlovací efekt, aby pes neusoudil, že stačí udělat pár xichtů typu "když mě se dneska asi nechce jíst" a panička naběhne s něčím zajímavějším.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 15. pro. 2011 11:53 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
na přibrání jsou skvělá ta vemena a já v období zátěžě, aby psi nehubli, a na zimu přidávám vepřové maso /teď není zátěž, takže méněji/ když někam jedeme expedicovat na běžky - vezu sebou sušené škvarky, je to tučné a přitom skvěle skladné. o tom, že to žerou i maximální ofrňky se snad nemusím zmiňovat :-) někdo tedy vepřové nekrmí vůbec, mě se ale na přibrání fakt dost osvědčilo, škvarky jsou bezkonkurenční příkrm i ke granuli na cesty - nepodělali se mi nikdy, to bych musela dávat déle.
jinak ta rýže - to já jsem tedy četla, že ta právě není na přibírání moc vhodná, lepší jsou právě ty těstoviny. mám ty tmavé /kvůli ceně/ a jsou super..uvařím ta tak jednou do měsíce, aby byla změna v misce a taky se mi nikdo neposírá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 19:25 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
Ahojte, mám doma čubinu v dočasný péči, právě zachráněná z nemilosrdných podmínek, je strašlivě hubená, spíš podvyživená, dostávala prej jen suchej chleba a je jí tak 9 měsíců. Jak nejlíp postupovat v rozjídání? sežere na co přijde... Děkuji za rady

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!