Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:35
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 347 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro. 2010 23:55 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
:help: Po zralých úvahách jsem se rozhodla přejít na BARF. Takže by mě zajímalo:
Objednáváte pravidelně? Nestalo se vám, že byste neměli čím krmit? Dodávají mražené nebo čerstvé a v celku nebo rozsekané? Proč volíte zrovna maso od Pošváře (cena/kvalita...?!)
Koukala jsem na Vetamix, ale moc se mi to nezdá. Takže hledám jiné varianty a zvažuji i objednávat "denně" čerstvé u řezníka. Uvítám vaše srovnání a zkušenosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 08:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Arabela píše:
Objednáváte pravidelně? Nestalo se vám, že byste neměli čím krmit? Dodávají mražené nebo čerstvé a v celku nebo rozsekané? Proč volíte zrovna maso od Pošváře (cena/kvalita...?!)
Koukala jsem na Vetamix, ale moc se mi to nezdá. Takže hledám jiné varianty a zvažuji i objednávat "denně" čerstvé u řezníka.

Ahoj :)
Sice nejsem Prazak, ale snad to nevadi. Objednavam pravidelne, ze jsem nemela cim krmit se mi stalo - tehdy jsem bud mela jeste zbytek granuli anebo jsem obehla lidske reznictvi a nakoupila skelety, krky, vnitrnosti.. To delam obcas stejne.
Ja jsem s Vetamixem spokojena(sice maji obcas problem s casovym terminem zavozu - pokud to chces do urcite hodiny, ale zase hodne vyjdou vstric ), hovezi hrubomlete se mi od Vetamixu libilo vic jak od Posvare. Posvar mel levnejsi kurata a hezka. Oba dodavaji mrazene, Vetamix ve tvaru salamu, Posvar krychlicky. Oboji se dobre sklada do mrazaku.
Vetsinou je to mlete, nebo hrubomlete-kousky (od Posvare to byla spis mletina, Vetamix ma kousky cca jak na cinu). Kurata jsou v celku (resp. male kure a stehno, nebo vetsi kure bez stehna - tak aby to bylo cca kilo).
Pokud mas moznost, da se domluvit s reznikem, ze budes brat od nej "odpad" - odrezky masa s chrupavkou, odrezky se slachama, hrtany, vnitrnosti, zebrove kosti, prip i jine kosti obalene masem. V podstate ideal.
Ty odrezky masa byvaji moc fajn, je to jeste dost masa a chrupavka nebo slacha psovi nevadi, spis prospeji.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Arabele
Objednávám dle potřeby, nestalo se mi, že bych neměla čím krmit, proč?
Beru od Vetamixu, co se Ti nezdá? Já jsem velmi spokojená, mám štěně a mají mletá celé skelety kuřat, takže i štěně do sebe dostne touto formou kosti úplně v pohodě. Navíc, jakékoliv maso od nich rozmrazím, tak zatím vžycky voní (u sumečka a lososa jsem je podezřívala, že už to maso snad nějak upravili). Fakt docela zajímavý, když jsem párkrát přinesla mletý z obchodu pro lidi, tak se mi někdy i zvedl kotel z toho, že to zrovna dvakrát nevonělo.
Hovězí hrubomletý nebo hovězí hrubomletý s droby si taky nemůžu vynachválit. Po tom se můžou utlouct i moje kočky. Výhoda těchto obchodů pro zvířata je to, že máš jistotu, že dostanou do těla vše, co potřebují, protože je tu šance dostat maso včetně chrupavek, šlach, žilek, vnitřností, dále můžeš koupit i vemeno, dršťky, samozřejmě svalovinu... záleží jen na Tobě, jak to všechno seskládáš.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
A nevidím nic jednoduššího, než objednat 50kg masa, narvat ho do mražáku a pak si jen každý večer rozmrazit dávku na zítra. A že někdo nemá mražák... hmm... já zatím taky ne. Zatím to řeším tak, že jsem ze staré malé lednice vyndala zpod mražáku desku, co odděluje mrazák od lednice a momentálně mrazí celá lednice. Takže jsem nakonec zjistila, že pro 50kg masa zase až tak velký mrazák není potřeba, jak jsem si zpočátku myslela.
Jinak jsem slyšela, že velmi dobré maso za dobré ceny má RAVELL. Ale ten rozváží snad jen severní Moravu, tak to jde mimo mne. Vetamix má podle mě velmi slušné ceny, nedavno jsem objednala 70 kg a platila jsem 1 200,-Kč, což mi příjde velmi pěkné. Navíc mívají i akce, že když koupíš jisté množství něčeho, tak Ti přihodí i pár kilo zdarma.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 09:07 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Děkuji za rady. Asi nezbyde, než všechno vyzkoušet. Btw. ty moje kontejnery sní stejně všechno :-).

Takže píšu sz Jirkovi a objednávám, až dojde, zkusím vetamix a v průběhu se zkusím domluvit s nějakým řeznictvím :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jasně, vyzkoušej a uvidíš. Jedna objednávka tě k ničemu dalšímu nezavazuje. Mě třeba Vetamix vyhovoval po stránce kvality i ceny, dovezli mi to až pod nos, jediná vada na kráse byl čas, kdy k nám jezdili. Byli jsme na trase jako první, takže to bylo obyčejně brzo ráno v rozmezí 6-7 hodin. Což by bylo fajn, kdybych v sedm nemusela bezpodmínečně nasedat do auta kvůli odvozu dětí do školy. Takže stačilo jejich malé zpoždění a já měla problém, objednávala jsem tedy na týdny, kdy buď děti neměly školu nebo jsem zařídila jejich odvoz někým jiným. Jednou přijeli v pět ráno, protože se jim den před tím porouchalo jedno auto, a ty zbývající musely zavést všechny objednané zakázky, takže na to potřebovaly více času a my jako první v pořadí jsme holt přišli na řadu trochu dřív... ](*,) Teď jsem se připojila k objednávkám od Pošváře, spokojenost s kvalitou, cenou i způsobem dopravy. A nemusím toho vzít bezpodmínečně 50 kilo (i když minule to bylo).

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 09:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
A mimo jiné je s Vetamixem výborná komunikace. Stačí zavolat na jedno z čísel, a pokud je obsazeno, můžeš vsadit boty, že Ti obratem volají zpět. Vždy ochotné, příjemné zodpovědět cokoliv, a to, že mi to zavezou až domů a ještě mi to maso vyskládají, kde potřebuji, to je taky fajn. Je pravda, že v to pondělí musíš být tak trochu flexibilní, co se času týče, protože úplně na hodinu Ti neslíbí, kdy přijedou (ale kdo Ti to slíbí??), ale alespoň mi dají vědět, jestli dopoledne nebo odpoledne a tím, že si objednáš nejméně 50 kg, tak to zase tak často neřešíš. Čím více masa najednou, tím méně často řešíš dovoz.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Jo, komunikace s Vetamixem je vyborna. Aj teda jsem omezena casem do kdy mi to muzou dorucit - jinak nebude nikdo, kdo by to prevzal. Ale kdyz to nestihnou, tak se to priveze bud druhej den rano (na zacatku jine trasy) , anebo mi to slozi na terasu a platim prevodem. Akorat teda proto mene, nebo vubec, jsem objednavala v lete - neslo by slozit venku.
Ale jinak je s nima fakt vyborna komunikace a hlavne obdivuji tu pani, co ji volam - at v 7:00 nebo v 17:00 (snazim se teda volat v rozumnejsi casy ) , mila a prijemna, vse hned vyresi..
Ja je mam rada a mame dobre vztahy. Akorat me teda trochu nakrkli v lete na dovolene - skazili se nam vsechny Fiky. Na druhou stranu za 1. Pes stejne nechtel nic zrat, za 2. se v tech 40a vice stupnovych horkach ani nedivim. Sice by se to dalo reklamovat a urcite by privezli nove, ale jelikoz tim jinak nekrmim, tak jsem se na to vykaslala. Vzala jsem to jako vadnou serii a vse dalsi obejdnavane uz bylo v poradku

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mužeme objednávku naplínovat na začátek ledna- hned po vánocích a silvestru a kdo by ptořeboval mužem zatím rozhodit pár kg masa z našeho rmazáku.
jinak rposím tohle je o závozu masa od pošváře rpoto tohle- vetamix atd řešte v barfu- například.
pošvář má opravdu poměr cena víkon bezkonkurenční ovšem už složitější je ta domluva :-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 11:34 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
ajka píše:
mužeme objednávku naplínovat na začátek ledna- hned po vánocích a silvestru a kdo by ptořeboval mužem zatím rozhodit pár kg masa z našeho rmazáku.
jinak rposím tohle je o závozu masa od pošváře rpoto tohle- vetamix atd řešte v barfu- například.
pošvář má opravdu poměr cena víkon bezkonkurenční ovšem už složitější je ta domluva :-)

Já právě rozvažovala, kde se zeptat. Ale přišlo mi to tady jako nejvhodnější, jelikož jsem chtěla srovnání Vetamix x Pošvář a Pošvář x řezník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
cenově ti vyjde nejlíp pošvář- jednoznačně. řezník je drahej ale apson vidíš co přesně kupuješ, vetamix je drahej a co mám zkušenos i ta kvalita není jako od pošváře.
co má vetamix a řezník lepší tak sou ty dodávky.
podmínky dodání od pošváře sou tu pospané plus k tomu připočti se tejdne upomínat atd :-) jinak ale maso je super.
kvalita maso z vetamixu se tu už někde rozebírala ymslím že zrovna v barfu. jde o to jak velký psi a kolik jich tim masem chceš krmit- pro malé bafáky ti stačí masi z krámu- to se ti neprodraží ale třeba pro naší smečku- která má proměnlivě- od 2-5h¨lav pdole toho zda něco hlídáme nebo ne už se to prostě nevyplatí 60kg masa u nás zmizí za cca měsíc - plus pytel granulí .-) 10kg kolínek a rejže atd atd. nicméně s masem od pošváře mě dení rkmná dávka i s granclema vyjde pro všechny tři asi na 40kč i s tím že uvařím přílohu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
ajka píše:
cenově ti vyjde nejlíp pošvář- jednoznačně. ... vetamix je drahej a co mám zkušenos i ta kvalita není jako od pošváře.
co má vetamix a řezník lepší tak sou ty dodávky.
jde o to jak velký psi a kolik jich tim masem chceš krmit- pro malé bafáky ti stačí masi z krámu- to se ti neprodraží ale třeba pro naší smečku- která má proměnlivě- od 2-5h¨lav pdole toho zda něco hlídáme nebo ne už se to prostě nevyplatí 60kg masa u nás zmizí za cca měsíc - plus pytel granulí .-) 10kg kolínek a rejže atd atd. nicméně s masem od pošváře mě dení rkmná dávka i s granclema vyjde pro všechny tři asi na 40kč i s tím že uvařím přílohu

Tak maso z Vetamixu mne osobne prave vyjde (krom tech kurat vcelku) cenove lepsi. Kvalitativne - nemam velke srovnani, ale treba hovezi hrubomlete od posvare byl svetle ruzovy pomlety tuk, z Vetamixu kousky svaloviny. Kurata byla yslim o neco hezci zas od Posvare. Takze to chce vyzkouset..
Smecku mam 3 hlavou, cca 100kg zive vahy, kdyz nepocitam kocoura. Spotrebuji mesicne tak 120-140kg masa. A je teda fakt, ze i diky jinym zdrojum masa nez je jen internet (prave treba odrezky za 9-10 Kc/kg), se vlezu do 1500-2000 mesicne.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 14:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
no já si pro pošváře jezdím do jednoho velkoobchodu,bo mi rupnul mrazák,tak si sjedu jenom pro 5kg masa a pak zas,ale i vetamix je furt dobrej :-)

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Tak i já přispěju se svojí troškou do mlýna. Začnu tím, že nemám čerstvé osobní zkušenosti od Vetamixu. Zato mám velmi přesné zkušenosti od Pošváře. :wink:

Vetamix je obchod, kterej na administrativu musí zaměstnávat lidi a má stylové a udržované internetové stránky a eshop. Tedy musí bejt logicky dražší. V průměru to je vetamix o 12,5% dražší než Pošvář.
Pošvář je téměř výhradně VO dodavatel, takže nemá tolik starostí s administrativou. My se k němu dostaneme prakticky jedině díky Rudovi. Neuvěřitelně levné má zmíněné kuře a taky hrubomleté. Podmínky dodávky jsou celkem husté, ale kdo má zájem zastřešujeme to my, takže jen objednáš a dáš vědět kam si pro to po Praze přijedeš. Poslední objednávka byla 114kg a stálo mě to 2130,30Kč, což je moc hezké.
Podle mě nejvýhodnější je řezník, ale rozhodně ne na maso pro lidi, ale na zbytky (morkové kosti, krky a jiné zbytky). Velice výhodné jsou taky "kuřárny" (prodejny výhradně drůbežího masa), kde se dá sehnat skelet za velice příjemné sumy - pro BARFáře tam ale chybí důležitá složka: maso.

Pošvářovo maso:
Zmíněné hrubomleté je moc pěkné a voňavé, je tam rozemleto všechno co běžnej BARFář potřebuje (svalovina, šlachy, klouby a to v dost dobrém poměru) a našim psům neobyčejně šmakuje. Kuřata jsou tak epesní, že jsme posledně měli výbornou kuřecí česnečku. :wink: Ještě máme super zkušenost s drůbežími kousky, které byly ale posledně celkem drahé, kuřecíma žaludkama a rybím file.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Když tu takhle propagujete Vetamix a Pošváře, napíšu něco pěkného o SOKOL-FALCO z východních Čech. Berem od nich mražené ryby (kilovky celých ryb, myslím sledě) za 17,- a kuřata za 17-19 (podle toho jeslti jsou balená zvlášť nebo pohromadě po 10 v pytli). Kvalita výborná. Mají i např, hovězí hrubomleté, prakticky stejné jak Vetamix, ale levnější.
Nevím, jaké mají dodací podmínky, my to kupujem přes internetový krám a jezdíme si pro to sami do Srbska.
Když žrádlo dojde, zajdu do drůbeže na Smíchově a nakoupím tam kuřecí skelety a v "ZOO ve dvoře" na Štefánikový nějaký Vetamix.
Cenově jsme někde u středních - levnějších granulí, ale nepočítám investici a provoz mrazáku.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 16:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Zita píše:
napíšu něco pěkného o SOKOL-FALCO z východních Čech. Berem od nich mražené ryby (kilovky celých ryb, myslím sledě) za 17,- a kuřata za 17-19 (podle toho jeslti jsou balená zvlášť nebo pohromadě po 10 v pytli). Kvalita výborná. Mají i např, hovězí hrubomleté, prakticky stejné jak Vetamix, ale levnější.

Tak to zni skvele! Varena kurata u nas jedou.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Já jsem zkusila jen Vetamix x Pošváře x řezníka....Pošvář má podle mě hezčí maso, takže jsem k němu cele přešla - mám zkušenost s kuřaty, vemenem, dršťkama a hovězím hrubomletým, chci nově zkusit file. Ale pro vepřové nohy, kuřecí skelety a kůže si bohužel musím k řezníkovi.

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
JirkaSi píše:
...Pošvářovo maso: Zmíněné hrubomleté je moc pěkné a voňavé, je tam rozemleto všechno co běžnej BARFář potřebuje (svalovina, šlachy, klouby a to v dost dobrém poměru) a našim psům neobyčejně šmakuje...

Ano, psům velmi chutná. Je velmi vhodné pro psy, kteří mohou něco nabrat, pro ty, co mají sklony tloustnout to není. Je mnohem tučnější než od vetamixu, odhaduju, že minule tam bylo loje více než dvě třetiny z celkového množství.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 18:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Zuzka M píše:
Ano, psům velmi chutná. Je velmi vhodné pro psy, kteří mohou něco nabrat, pro ty, co mají sklony tloustnout to není. Je mnohem tučnější než od vetamixu, odhaduju, že minule tam bylo loje více než dvě třetiny z celkového množství.


Jo, mela jsem asi podobnou davku. Jako, mne to nevadi, moji to spali, ale mam radeji svalovinu. Namicham si to sama dle aktualni potreby psu - tuk, svalovina, kostry... Takze radeji budu brat jinde, klidne o neco drazsi, ale ciste. Minule jsem to prave kupovala s tim, ze potrebuji dodat bilkoviny, tak jsem byla prekvapena.
Raist prave nejradeji neco s kosti - takze masovych kosti skrmim dost, ale potrebuji dodavat svalovinu.

Ale v podstate cele je to o tom, jak kdo chape ten pojem hrubomlete. Pro mne je to nahrubo pomlete maso a pro nekoho pomlety "hruby odpad".
Tim nemam nic proti tem odpadnim produktum, skrmuju jich dost. Jen jsem cekala neco jineho :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 19:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jasně, mě to taky vyhovovalo, ale jen pro jednu čubu ze dvou.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Hele, z vetamixu ani z Falcovýho hrubomletýho nemám ten dojem. Jelikož Sallině se to musí vařit, takže vím, co to udělá, kolik to vypotí tuku, jak to voní, zda jsou v tom kosti atd... Je tomíň tučný než mletý pro lidi s "max. obsahem tuku 30%" a často to i líp voní. Takže podle mě to má nejvýš 15 % tuku, spíš míň (Vetamix méně než Falco - ale zanedbatelně, s Pošvářem nemám zkušenost) Rozhodně bych to nenazvala odpadem a jako odpadem s tím v psí stravě nenakládám. Ani cenově to odpadu neodpovídá - z těch mletých výroků je to jeden z nejdražších. Naopak to mají jako jednu z "nejnabušenějších" (roz. bílkovinama) složek jídelníčku. Přidávám k tomu hodně kostí a zeleniny. Když chci více tučné, dávám vemeno. Ale taky to není nějak drastický.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 20:52 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
JirkaSi píše:
Pošvář je téměř výhradně VO dodavatel, takže nemá tolik starostí s administrativou. My se k němu dostaneme prakticky jedině díky Rudovi.


Pokud je VO dodavatel, tak se ty jeho výrobky musejí dát sehnat někde normálně v obchodě ne?! Drahší, ale nelimitované velikostí odběru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Zita píše:
Hele, z vetamixu ani z Falcovýho hrubomletýho nemám ten dojem. Jelikož Sallině se to musí vařit, takže vím, co to udělá, kolik to vypotí tuku, jak to voní, zda jsou v tom kosti atd... Je tomíň tučný než mletý pro lidi s "max. obsahem tuku 30%" a často to i líp voní. Když chci více tučné, dávám vemeno. Ale taky to není nějak drastický.

No prave o tom to je. Ze ta davka co jsme meli od Posvare byla hodne tucna a ze pod tim nazvem jsem cekala svalovinu tak jak u Vetamixu. Ovsem on je to pomlety tuk, svalovina, kosti a chrupavky, takze svaloviny je tam podstatne min. Rozhodne to bylo tucnejsi nez smesi pro lidi. S vetamixem jsem spokojena, Falco odzkousim. Od Posvare to nebylo spatne (tucny mi nevadi), jen jsem chtela tehdy neco jineho.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 21:38 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Zita píše:
Když tu takhle propagujete Vetamix a Pošváře, napíšu něco pěkného o SOKOL-FALCO z východních Čech. Berem od nich mražené ryby (kilovky celých ryb, myslím sledě) za 17,- a kuřata za 17-19 (podle toho jeslti jsou balená zvlášť nebo pohromadě po 10 v pytli). Kvalita výborná. Mají i např, hovězí hrubomleté, prakticky stejné jak Vetamix, ale levnější.

Oni nemají na stránkách ceník. Nemáš ho k dispozici?

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
s tím hrubomletým od pošváře je to ruzný- jendou je to hdoně svaloviny někdy nějaká šlacha a kost, jindy je to víc tuku šlachy žíly atd. je to balíček od balíčku.
třeba ten separát je pro mě výbornej protože mi ho čuba žere sirovej a s chutí stejně tak kousky vyhocujou rpotože má ráda víc kostí než žmoulat celý kuře .-)).
výborný zkušenosti s pošvářem sou i s játrama a srdíčka sou první třída- ovšem nedostatkové zboží

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Arabela píše:
JirkaSi píše:
Pošvář je téměř výhradně VO dodavatel, takže nemá tolik starostí s administrativou. My se k němu dostaneme prakticky jedině díky Rudovi.

Pokud je VO dodavatel, tak se ty jeho výrobky musejí dát sehnat někde normálně v obchodě ne?! Drahší, ale nelimitované velikostí odběru.

Přesně jak píšeš, nějaký obchod je někde na Kladně a taky od Pošváře bere VO Almika. Kdo to bere od Almiky to nevím.
Jinak to množství řešíme tak, že se to objednává hromadně v příslušném tématu v inzerci a pak to čeho chybí do kartonového množství si buď vezmeme my nebo někdo komu se to hodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso od Pošváře v Praze
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Arabela píše:
Pokud je VO dodavatel, tak se ty jeho výrobky musejí dát sehnat někde normálně v obchodě ne?! Drahší, ale nelimitované velikostí odběru.

Co já vím tak ho mají v Kunraticích v chovatelských potřebách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
cyprian píše:
Oni nemají na stránkách ceník. Nemáš ho k dispozici?

Ne, to bohužel nemám. My toho berem jen málo z toho psího krámku v Srbsku a koukala jsem, že na jejich stránkách je ten ceník jakýsi zvláštní, nekompletní a nepřehledný... vím jen ceny toho, co jsem psala.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 01:30 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Zkoušela jsem Vetamix - kuřecí ořez (75,-) a hovězí (90,-?) obojí po kile. Byla u mě zrovna na návštěvě babička (ta se v tom lépe vyzná) a říkala, že je to pro psy škoda, že to mám uvařit nám :lol:. Ale ty jejich salámy, nebo co to je, se mi moc nelíbí. A na cenu babička řekla, že hovězí tak nějak odpovídá, ale to kuře je předražené a celé bych sehnala levněji... Zatím nakupuji u řezníka a nemůžu si stěžovat. Občas koupím vnitřnosti, občas maso s kostmi a šlachami, občas jen maso. Můžu si vždy vybrat, co chci, kvalita 100%. A navíc nemusím rozmražovat. S tím jsem měla největší problém. Takhle si můžu sama rozhodnout, co půjde do mrazáku a co se sní hned. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak já měla zase rpoblém chdit každej den k řezníkovi :-) a ta cena pro tři hladový krky taky už pak šplhala do výšin

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Arabela píše:
Zkoušela jsem Vetamix - kuřecí ořez (75,-) a hovězí (90,-?) obojí po kile.
To je podivný, nespletla ses? Nebyla to dvoukilovka? Kde jsi to kupovala, jestli se můžu zeptat? To je opravdu nějak hodně. Vždyť celé chlazené kuře koupíš v každém supermarketu kolem 60. A opravdu kvalitní hovězí "bifteky pro psy" jsou sehnat taky tak. Já tohle nekupuju, radši koupím právě celé kuře, aby si psiska pochroupali. Nejdražší, co beru od Vetamixu, je asi losos a hrubomleté hovězí a to je obojí nějak mezi 30-40 Kč/kg.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 13:15 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Kuřecí ořez určitě nestojí takový prachy. Resp. jestli ho za ně někdo prodává,tak je to normální zloděj. Ve Vetamixu stojí asi 47 Kč. Jinak já na sušení masa jako pamlsky kupuju od Vetamixu hovězí zadní vakuované,což je snad nejdražší a stojí 76


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 14:30 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Byly to kilovky, vydrželo nám to na 2,5 krmení, takže to vím 100%. Kupovala jsem to ve zverimexu na Eliášově - Dejvice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 14:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Arabela píše:
Byly to kilovky, vydrželo nám to na 2,5 krmení, takže to vím 100%. Kupovala jsem to ve zverimexu na Eliášově - Dejvice.

Tak to doporucuji podivat se na jejich web, za kolik se to prodava normalne. :yawinkle:
S takovym Vetamixem bych ani ja nebyla spokojena :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 14:55 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Tak alespoň jsem si to vyzkoušela :lol:... [*] U řezníka jsem koupila maso na 5 dní za 170,-. Což se mi zdá super. :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Arabela píše:
Tak alespoň jsem si to vyzkoušela :lol:... [*] U řezníka jsem koupila maso na 5 dní za 170,-. Což se mi zdá super. :icon_thumright:

Tak to je super :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 19:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Tak to není moc super..tedy nevím, kolik máš psů a jak velkých, ale já zkrmuji labrouše masem za cca 400,- Kč/měsíc...a to jí střídám asi 6 druhů masa...

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Žanyn píše:
Tak to není moc super..tedy nevím, kolik máš psů a jak velkých, ale já zkrmuji labrouše masem za cca 400,- Kč/měsíc...a to jí střídám asi 6 druhů masa...

Ma 2 dobrmany, takze to bude fajn :)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 08:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Žanyn píše:
Tak to není moc super..tedy nevím, kolik máš psů a jak velkých, ale já zkrmuji labrouše masem za cca 400,- Kč/měsíc...a to jí střídám asi 6 druhů masa...

To mi prijde nejak malo - kde kupujes? Budu muset spocitat, kolik me ti moji smetaci stojej, ale mam pocit, ze asi vic... ted jsem kupovala Vetamix za 1 500, je fakt, ze mam nacpany vsechny mrazaky, tak uvidime, jak mi to dlouho vydrzi.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Tak to já kupuju na masopropsy a vychází mě to pro dvě mopsle na cca 800,- za měsíc. Ano, je to sice dražší, ale velice mi vyhovují jejich mražený granuláty - právě proto, že mám malý psy, odsypu si z kilovky kolik potřebuju a nemusím rozmrazovat a porcovat. A pak taky na "snídaně" kupuju jejich hotový BARF kostky, kde už je namletý maso i se zeleninou a ovocem, takže ráno to mám úplně bez práce.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já mám spočítáno že smečku krmím za cca když to přeženu a započítám i energie na vaření přílohy tak 50 kč denně krát 30 je asi 1500 měsíčně
rozpočítáno 1kg masa- 18kč
hrnec kolínek nebo rýže- 2kč
2x-3x do týdne zelenina- 5kč
pangamin- 2kč
jitrocelák- 5kč
ráno granule- 10kč
některé položky jsou rpoměnlivé- v letě není jitrocelák- není taky každý den stejně tak pangamin nebo přílohy takže to v konečné fázy vyjde i o něco levnějí
jo krmím s tím dva 30kg psi a jednoho 12kg psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Dost přemýšlím, že se vrátim k vaření jako před lety, mohu se zeptat jakého je maso původu? Jestli třeba Polsko, Čechy apod., máte s tím zkušenosti, jsou vůbec tyhle informace dostupné?

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak původ opravdu netuším .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:35 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Alvi píše:
Žanyn píše:
Tak to není moc super..tedy nevím, kolik máš psů a jak velkých, ale já zkrmuji labrouše masem za cca 400,- Kč/měsíc...a to jí střídám asi 6 druhů masa...

Ma 2 dobrmany, takze to bude fajn :)

Momentálně přikrmuji i jednoho menšího labrouše :-). Teď jsem kupovala to, co bylo nejlevnější. Pokaždé bude v akci určitě něco jiného, ale občas samozřejmě koupím to nejkrásnější a nejlibovější a nejdrahší masíčko pro ty moje rozmazlené bobroušky :lol:. Ale myslím, že oni mají stejně raději to, v čem jsou kosti (krky, žebra a pod.) a po vnitřnostech se taky olizují.
A narozdíl od EFČI mám velké psy a vyhovuje mi, když je to co nejvíce v celku, jelikož si to pak požitkářsky rozkousávají a to je ten nejkrásnější pohled [smilie=happy.gif]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
taradhatu píše:
Dost přemýšlím, že se vrátim k vaření jako před lety, mohu se zeptat jakého je maso původu? Jestli třeba Polsko, Čechy apod., máte s tím zkušenosti, jsou vůbec tyhle informace dostupné?



Kterého dodavate myslíš? Na masopropsy, kde nakupuju já, je maso z Polska a teď už i z Čech - začali si vyrábět sami.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
No nejznámější je Vetamix, potřebuji rozvoz kolem Prahy. Ale k masu z Polska nemám důvěru, řešili jsme to teď u dětí, jak tam do všeho cpou antibiotika, tak bych chtěla, aby bylo co nejzdravější.

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Řekla bych, že to je už přežitý... Já tím masem z Polska krmila (a krmím) čubu s nemocnýma játrama a uzdravila se. Takže to asi zas tak špatný nebude.
Odkud dováží Vetamix nemám páru.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Díky.

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: pát 17. pro. 2010 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Aňula píše:
Žanyn píše:
Tak to není moc super..tedy nevím, kolik máš psů a jak velkých, ale já zkrmuji labrouše masem za cca 400,- Kč/měsíc...a to jí střídám asi 6 druhů masa...

To mi prijde nejak malo - kde kupujes? Budu muset spocitat, kolik me ti moji smetaci stojej, ale mam pocit, ze asi vic... ted jsem kupovala Vetamix za 1 500, je fakt, ze mam nacpany vsechny mrazaky, tak uvidime, jak mi to dlouho vydrzi.


krmím od pošváře, plus těstoviny, sem tam polívka, sulc, nožičky, dost často přidávám kroupy kvůli kloubům...zelenina....to ale do toho nepočítám, jen to maso...

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maso - Vetamix / Pošvář / Falco / řezník
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. dub. 2010 15:48
Příspěvky: 215
Bydliště: Praha
Mám 30kg psa a krmím prakticky jen masem z masny.

Měsíčně mi sní cca 15 kg kuřecích hřbetů i s krky (10kč/kg) a asi 4 kg vnitřností a svaloviny (v masně vnitřnosti cca 50kč, ceny svaloviny asi znáš - tu beru hlavně ze supermarketu když je něco v akci apod.)

Vetamix kupuju ve zveráči v Praze (vetamixu se lze telefonicky zeptat, kam všude zaváží) a kupuju u něj jen zelený nepraný dršťky (ty jinde neseženeš) a většinou vezmu rovnou i hovězí hrubomletý (super poměr cena-kvalita)

No a časově zcela nenáročný, cestou ze školy/ práce prostě jednou týdne zajdu do masny, jednou měsíčně zajdu i do zveráče. Plus oceňuji, že nemusím najednou kupovat x kilo masa (neměla bych to kam dát) nebo se nějak složitě s někým domlouvat na dělení odběru. Jo a cenově za žrádlo pro psa dám asi 500 měsíčně (včetně kloubní výživy, pangaminu, olejů apod.), což je podle mě naprosto super!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 347 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!