Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 16. dub. 2024 15:13
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 05. dub. 2011 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. srp. 2008 09:42
Příspěvky: 11
Bydliště: Nové Město na Moravě
Dobrý den:)
Mám Labradorku, která je jako každý retrívr velmi žravá. Krmíme ji kvalitními granulemi, takže opravdu nestrádá. Poslední dobou jsem si všimla něčeho, co mě opravdu vyděsilo. Při žraní stáhne ocas a lehce se přikrčí, je celá napjatá a natažená. Nevím, jak si toto chování mám vysvětlit, je téměř bezproblémová. Zkoušela jsem změnit místo krmení, misku. Ani moje nepřítomnost ji jinak neovlivnila. Dále jsem zkoušela více věcí - mluvit na ni, pohladit, nebo granule podávat po menším množství. Žádná změna. Nemyslím si, že by se nějak změnil rituál krmení během těch 3, 5 let co ji máme, ale už to sou cca 2 měsíce, co se chová tak podivně. Co tím dává najevo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 05. dub. 2011 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Jediné, co mě napadá, je, že jí bolí zuby - kontrolovali jste? Kolik čubině je? Jaké granule přesně dáváte?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 05. dub. 2011 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zuby záda nebo jiný problém v tlamě nebo někde poblíž

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: stř 06. dub. 2011 09:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. srp. 2008 09:42
Příspěvky: 11
Bydliště: Nové Město na Moravě
30.5. jí budou 4 roky. Krmíme Belcandem. Problémy se zuby - no ty kontrolujeme min. jednou týdně, má je krásně bílé, žádný kámen...Ale třeba klacky kouše normálně, s uzlem se taky přetahuje bez problémů...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: stř 06. dub. 2011 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Překontrolujte tu hubu pořádně. Naše čuba má absces na kořeni zubu a občas to zlobí, nateče to do tváře a bolí ji otevírání huby. Klacky s tím taky kousat může. Taky si mohla do tlamy něco vrazit - třeba třísku - a může to mít někde podebrané, následky stejný.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 02:09 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Ahoj,premyslim,zda mam rozmazleneho psa nebo je to neco jineho?Ma 16 mes. a asi od 8 mes. ho krmim jen syrovym-granule uz nikdy!Syrove mu prospiva a prechod vyresil radu problemu.Mam pobliz bydliste reznika,ktery mi odklada nadherne maso,kosti,aj..za dobrej peniz,takze se ma jak malokterej pes.Problem je v tom,ze mu pravidelne zarazuji do jidla syroveho lososa,presneji odrezky.Odhaduji ze zhruba 3 mes. mu velice chutnal a do 5 min. nebylo co resit.Ted zhruba uz 4 mes. s tim ma problem..odrezky ocucha,max.vytaha z misky a nezere.Kdyz mu je dam v dalsim krmeni,prubeh je stejny,jen to ocucha,zjisti ze je to to stejny a jde pryc.Behem dne se samozrejme diva,kdyz neco delame v kuchyni,nebo jime,ze jako by rad neco pojedl.Posilame ho pryc at neloudi,dalsi krmeni dostane zas nedojezene odrezky,takto se to opakuje.Vydrzi nezrat i nekolik dni,jednou i 5.Obcas,kdyz jdem ven a hodne ho vylitam,neco malo z odrezku sni,ale vetsinou je toho jen poskromnu.Dalsi krmeni se jich uz treba zase netkne.Kdyz uz ma hodne propadle bricho,tak mu odrezky trochu povarim a vetsinou je sni,nekdy ne vsechny.Pote kdy to sni nebo aspon vetsinu,dostane dalsi krmeni standartne maso, kosti...Nekdy jsem vypozoroval,ze neco obdobneho dela u mene dobreho jidla,jako napr.vnitrnosti,..ale malokdy se to opakuje a nikdy to nezajde do takoveho extremu jak u odrezku.Naproti tomu,hovezi mu v misce nevydrzi ani 5 min.Vubec tomuto nerozumim!Myslite,ze nas zkousi?Je to rozmazlenost nebo jinej problem?Diky Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 07:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Moji psi ryby nežerou vůbec a tak jim je nenutím. Dávám do jídla opatrně občas lososový olej od Brita. Dávala jsem občas rybí šupiny od Vetamixu, ale také se jim přejedly, tak to prostě nedávám a nahradíme to něčím jiným, mají celkově maso, zeleninu, občas přílohu, mléko, lněné semeno a další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 07:56 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, pokud se ofukuje jen nad jednou věcí, asi bych to psu nenutila. ovšem! mi čuba jako štěně přestala chtít ohlodávat kosti - protože dostala kost na zahradu a zřejmě při okusování jí bodla vosa. spojila si to - kost vosa. a trvalo měsíc, než jsem jí přesvědčila, že kost nekouše. a kost v riziku k vosám nechtěla. jestli to jsou odřezky od vetamixu, není možné, že se o ně pes popíchal? kostí je tam totiž dost, tak mě to napadá, pokud to do určité doby žral..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 08:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ryby mají specifické složení látek a tělo si zpravidla samo řekne, zda některé důležité látky chybí, nebo nejsou zapotřebí. Když odbočím, já osobně to mám jako ten pes. Jednou za čas bych zbušil makrelu na posezení i bez chleba a jindy se na ní podívám a nedostal bych ji krkem. Psi to mají podobné (tedy ti normální), proto jim ryby zásadně nenutím, jelikož by mi to přišlo jako týrání. Pro příklad, říká se, že černý rybíz je zdravý. Jenže jak pro koho. Jistě že je skutečně zdravý, obsahuje céčko a další zdraví prospěšné látky, ovšem jsou lidi, kteří by tuhle rostlinu nepolkli bez následků okamžitého návratu, jelikož jejich tělo si byť jen jednu jedinou látku v něm obsahující prostě nežádá.
Obecně platí, že každý pes je "naprogramován" na běžnou skladbu potravin chudých v zemi původu. Tvůj pes je z Brazílie, to znamená, že je naprogramován sice i na ty ryby, ale zdaleka ne jen na ně. Zná hlavně kukuřici, fazole a nějaké to tropické ovoce. Minimálně zbytky z levné tradiční místní kuchyně každý z předků těchto psů často zažil a jeho tělo se příjmu těchto složek krmiva snadno přizpůsobilo. Platí to o všech psech. Takový sibiřský husky byl převážně na rybách, proto by ti tohle "stávkování" patrně neudělal, jelikož má proti jiným psům trošku jinak nastavený metabolismus. Ovšem i jemu občas hodili sušené hovězí nebo kus jelena, když byli někde daleko od řeky, kde by se ta rybka dala ulovit.
Jestliže tvůj pes dostával pravidelné přísuny ryb, má v těle dostatek všeho, co obsahují a netřeba tyto látky v krvi překračovat, proto nemá sebemenší potřebu se ryby dotknout. Není to tedy rozmazlenost, jen tvůj marný pokus o předávkování v hladinách vitamínů nebo minerálů psa vyhladověním. Rybky obsahují docela dost áčka a déčka, zkus si vygůglit, co umí jejich předávkování. Nakonec zauvažuj logicky. Sníš ty sama tolik ryb, kolik jich psu nutíš?

Lucía, jsi úplně mimo mísu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. dub. 2011 08:43
Příspěvky: 64
Bydliště: Benešov, Praha
Mám přesně ty zkušenosti, co popisuje p.Desenský, jak u psů, tak i u sebe. Moje heslo je, že si tělo většinou samo řekne co by chtělo. Teď v těhotenství se nestačím divit, že sežeru 3 kiwi na posezení, ač mi dříve nic - moc neříkalo. To samé Komín, je to granuláč, když jsme krmili Eukanubou, tak žebral když jsem dělala třeba játra, ledvinky .. a teď , když jsem změnila na Acanu, tak takové chutě nemá, vypadá to, že mu plně vyhovuje, zkrátka asi má tělo všeho dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 20:40 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
No, Rudo, já samozřejmě souhlasím - já osobně samozřejmě střídám maso v jídle i sobě, psům tudíž taky, tak nějak selským rozumem - kdo jí týden v kuse kuře, prase, rybu? Takže já krmím lososa, tak 1-2 do týdne max, když je a jen jako polovinu krmé dávky.
Mimo mísu? pardon, fakt je, že mě nenapadlo, že když psali o řezníkovi apod, že krmí jen lososa a to dlouhodobě. Na začátku jsem ale psala, že bych to do psa nenutila /pokud nechce žrát jednu věc, asi to nebude rozmazleností/. Jinak už jsem slyšela o psovi, co si z tohodle lososa do huby kost zapíchl a pán mu jí musel vytahovat. Po této příhodě tuhle rybu taky 2x nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: ned 19. úno. 2012 23:19 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Ahoj, diky za reakce, nenapsal jsem to uplne presne, ale zminene lososove odrezky, kdyz vim jak to s nimi probiha, mu v posledni dobe dam tak 1x do mesice. Takze spis jen tak na spestreni (v mrazaku toho mam aspon 5 kg a nechci to vyhodit), urcite ho tim neprekrmuju! Potravu hlidam a ma ji, si myslim, opravdu pestrou (hovezi, kureci, krocani, veprove, ovci, slepici, vejce, orechy...). Jak jsem psal, podobne chovani pri krmeni, jsme zazili treba i u hoveziho srdce (ktere jinak miluje), jater (ty uz nedavame vubec) a treba i kurecich skeletu (tech sni mraky). Vse ale zase (mimo jater) konzumuje. Tech pripadu s ruznym masem bylo vic, a tak clovek premysli, jestli si z nas proste jen tak neutahuje a nezkousi nas, jestli z nas nekapne neco lepsiho...urcite pes, respektive jeho telo si rekne co potrebuje, ale je mi taky jasne, ze kdyby melo byt ciste jen po jeho, tak nas to zrejme financne zrujnuje, protoze bych mu myslim nic jinyho nez hovezi, nedaval... 8) Samozrejme nejsu ten co na svym psovi setri a opravdu mu doprejeme hodne kvalitni a cerstve maso. Sam reznik nam vzdy rika at si z toho udelame jidlo i sami a rada lidi, kdyz jim reknu cim krmim psa si klepe na celo, ze by si to dali sami, ale na ty ja kaslu...
O popichani kostma z ryb nemuze byt ani rec, nikdy nebyl problem....
Petr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 06:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vypadá to, že pejsek přesně ví, co kdy potřebuje a řídí se tím. Náš starý a nemocný pejsek, který přišel s anemií z podvýživy, minul bez povšimnutí v misce kuře a vdechl játra, srdce, tmavé maso, žloutek. Teď dá přednost tomu kuřeti. Oni vědí, co kdy sníst, když mají tu možnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: "stolování" psa
PříspěvekNapsal: ned 08. črc. 2012 20:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. pro. 2010 01:20
Příspěvky: 49
Bydliště: Meziboří
Dobrý den.
Nedávno jsme přešli z granulí na sirovou a vařenou stravu.
Satine je nadšená, ale žere tím stylem, že kusy masa a kostí roztahá kolem misky a pak je na střídačku olizuje, baští a mezi tím vylizuje zeleninu z misky.
Za chvíli to všechno spořádá, ale 1 metr kolem misky je spoušť...
Nemáte prosím nějaký tip, jak to zmenšit alespoň na polovinu?
Nechci se jí plést do žrádla, sice už si hodávno nehlídá, ale mám pocit,že by jí to zbytečně stresovalo.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2012 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. pro. 2010 01:20
Příspěvky: 49
Bydliště: Meziboří
Strava je samozřejmě syrová..
Omlouvám se, síru jí vážně nedávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2012 13:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já jsem do toho psovi kecala. Nebyl z toho odvařenej a to nikdy netrpěl majetnictvím a nikdy si nic nehlídal, natož žrádlo. Mám pod miskama rohožku/ručník ... když krmím na koberci, protože si to prostě musí vyndat z misky. ALe pak to po sobě dojede. Jinak na lině a pod je to jedno, pokud se nevzdaluje od misky víc jak na pár čísel.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2012 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dar jí z misky pouze granule, maso syrové i vařené vezme z misky v kuchyni a zanese na koberec do jídelny a tam sežvýká. Přestala jsem řešit, prostě přečistím po jídle letmo koberec. Na chatě dávám jídlo ven, což je horší, tady musím hlídat, protože větší kousky s oblibou zahrabává. Problém je, že někdy u sousedů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2012 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. pro. 2010 01:20
Příspěvky: 49
Bydliště: Meziboří
Děkuju za odpověď.
Smířím se s tím, že má Satine jen větší požadavek na prostor a přizpůsobím tomu byt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2012 14:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Smířit jo, ale zase všeho s mírou, aby si pes odnášel z dlažby na koberec syrové maso ... tak to ani náhodou. Velké kusy je naučenej žrát v pelechu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2012 14:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Arwen skelet v misce prostě nesežere, musí ho vytáhnout ven , naštěstí máme všude dlažbu,parkety a lino, ale žere jen v kuchyni, tak si to po sobě olíže, ale i tak docela často vytírám, tak mi to nějak nevadí.Jo a pokud může, tak salát z misky elegantně odhazuje v dál....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2012 15:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Holky to tak hltají, že to taky lítá všude okolo, ale pak to celkem pečlivě olížou. Vzhledem k tomu, že žerou na chodbě, kde se chodí v botách, tak ta podlaha pak už nevyžaduje další zásah... :oops:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "stolování" psa
PříspěvekNapsal: pon 09. črc. 2012 18:50 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
krokodyl píše:
Satine je nadšená, ale žere tím stylem, že kusy masa a kostí roztahá kolem misky a pak je na střídačku olizuje, baští a mezi tím vylizuje zeleninu z misky.

Mě to jedna čuba dělá též. Všichni ostatní si to max položí vedle misky, ale tato si to pokaždý musí odnýst na křeslo. Když jí do toho začnu kecat, tak stojí a nežere a smutně kouká, páč ví, že když bude koukat dost dlouho, nakonec nad tím mávnu rukou. :finga: Takže když jsou větší kusy a ne mletina, už rovnou u krmení beru velkej psí ručník, ten dám na křeslo, na něj misku a je. :-"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 10:30 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Ahoj,premyslim,zda mam rozmazleneho psa nebo je to neco jineho?Ma 16 mes. a asi od 8 mes. ho krmim jen syrovym-granule uz nikdy!Syrove mu prospiva a prechod vyresil radu problemu.Mam pobliz bydliste reznika,ktery mi odklada nadherne maso,kosti,aj..za dobrej peniz,takze se ma jak malokterej pes.Problem je v tom,ze mu pravidelne zarazuji do jidla syroveho lososa,presneji odrezky.Odhaduji ze zhruba 3 mes. mu velice chutnal a do 5 min. nebylo co resit.Ted zhruba uz 4 mes. s tim ma problem..odrezky ocucha,max.vytaha z misky a nezere.Kdyz mu je dam v dalsim krmeni,prubeh je stejny,jen to ocucha,zjisti ze je to to stejny a jde pryc.Behem dne se samozrejme diva,kdyz neco delame v kuchyni,nebo jime,ze jako by rad neco pojedl.Posilame ho pryc at neloudi,dalsi krmeni dostane zas nedojezene odrezky,takto se to opakuje.Vydrzi nezrat i nekolik dni,jednou i 5.Obcas,kdyz jdem ven a hodne ho vylitam,neco malo z odrezku sni,ale vetsinou je toho jen poskromnu.Dalsi krmeni se jich uz treba zase netkne.Kdyz uz ma hodne propadle bricho,tak mu odrezky trochu povarim a vetsinou je sni,nekdy ne vsechny.Pote kdy to sni nebo aspon vetsinu,dostane dalsi krmeni standartne maso, kosti...Nekdy jsem vypozoroval,ze neco obdobneho dela u mene dobreho jidla,jako napr.vnitrnosti,..ale malokdy se to opakuje a nikdy to nezajde do takoveho extremu jak u odrezku.Naproti tomu,hovezi mu v misce nevydrzi ani 5 min.Vubec tomuto nerozumim!Myslite,ze nas zkousi?Je to rozmazlenost nebo jinej problem?Diky Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 10:30 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Ahoj, na zacatku roku sem resil se svym psem vyse popsany problem. Ryby, respektive lososove odrezky sem mu prestal kupovat, z ryb dostane obcas jen makrelu, kterou sni bez problemu. Vyskytl se mi ale novy problem a zacinam si pomalu ale jiste myslet, ze si z nas muj pes utahuje. Tak jak sem popsal vyse zmineny problem s lososem, tak prisly problemy se zranim v podstate jakehokoliv masa (veprove, kureci, kruti...). Stane se to tak zhruba 2-4x do tydne, nekdy mene. Dokonce hovezi , ktere vzdy miloval, taky hodnekrat necha bez povsimnuti a cumi ze by si dal jako neco jineho. Stravu si myslim, ze ma docela dost pestrou, co se tyce masa. Pohybu ma neuveritelne hodne a tak vim, ze je pokazde dost hladovej, ale presto tyto ofuky dela porad. Vetsinou to dopadne tak, ze maso ktere nechce zamrazim a dostane dalsi, ale az v nasledujicim krmeni. To vetsinou, protoze je uz dost hladovej, sni, ale dalsi den treba zase nezere. Samozrejme, kdyz jime, tak se diva, ze bychom mu taky neco mohli dat, ale to u nas v rodine u nikoho neuspeje a je razatne odeslan na misto. Dostava opravdu top maso, dokonce mame moznost vlastniho chovu, krut, ovci, kurat, slepic apod....takze to nejsou zadne srajdy z hyper a super marketu napichane ATB a rustovyma hormonama. Uz nevim vubec co s tim a sem z toho docela hodne znechucenej. Obcas se uz neudrzim a servu ho. Nemuze nekdo poradit? Nejlepe Ruda. Diky Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 10:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Co se týče krmení lososa - ted se nevyjádřím, protože bych byla sprostá. K tomu dalšímu: no a? Pokud má dobře sestavenou krmnou dávku (což rozhodně není luxusní masíčko každý den), tak bych to neřešila. Muj pes taky většinu dnů v týdnu nežral, když byl puboš. Alespoň jsem ušetřila na krmení. Za to teď v 7 letech si to vynahrazuje.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 12:59 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Abych to uvedl na pravou miru, tak zere jen maso a to denne - sme na Barfu nebo jak se tomu nadava. Ze zacatku k tomu jedl obcas i nejakou zeleninu, ale postupne uz nechtel ani tu. Takze muzu momentalne rict ze je 99% jen na mase. Uz ani ty orisky nechce kdyz mu dam. Obcas si da trocha bananu, to bude souviset s tim jak psal Ruda, ze ma koreny v Brazilii, obcas trochu syroveho vejce, ale jinak jen maso. Je sice pravda, ze clovek usetri jak pises, ale na druhou stranu ma obrovskej vydej a snad sam vi co dela a navic takto spatne nikdy nejedl. Stejne ale vim, ze ma hlad, obcas slysim jak mu kruci v brise. Taky sem premyslel jestli to nemuze souviset s tim, ze ho krmim jako stene 2x denne - rano, vecer, i kdyz uz ma neco malo pres 2 roky. Sice sme ho krmili jen 1x denne, ale vubec mu to nesedelo. Je hodne zivej a kdyz se napral jen jednou denne vecer, tak to taky kolikrat za chvili vyzvracel a taky mi pripadlo, ze je pres den, nez vecer dostane nazrat, nervozni. Tak sme se vratili na krmeni 2x denne. Jeste sem zapomnel napsat, ze prvni prispevek ohledne toho lososa, je jen okopirovanej vzkaz nekdy z unora 2012, to uz neni aktualni...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 13:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ok, tak se ještě vyjádřím k tomu lososu, už jsme vychladla :wink: ten postup tam je velice drastický. Opravdu, VELICE. Ale nechme to už být.

Krmit masem je ale špatně, tak pro jistotu budu slovíčkařit: co je u vás maso? Napište mi sem třeba co sežere během týdne. Chyba může být ve složení stravy.

Co znamená obrovský výdej? Můj pes ho měl v době nežravosti taky. Jak dlouho už nežere? Co je to za psa, kolik váží? Kolik toho sežere za týden, kolik mu toho dáte za den?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 13:38 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Tak s tim lososem sem netusil, ze sem delal neco az tak drastickyho....ale to uz je minulost. Maso je u me veskere syrove maso - kureci, kruti,veprove, hovezi, ovci, ryba ....a to co momentalne sezeneme, vse tak jak se da sehnat naporcovane u reznika popr. z domaciho chovu - skelety, ctvrtky, stehna, kridla, kolena, krizove kosti apod....vnitrnosti jen minimalne, nejvic srdce, drzky.... Samozrejme mu neberu veci typu panenka, krkovice to bych na nic jinyho nevydelaval, je to take o cene. Vazi kolem 37 kg a je to krizenec brazilske fily s cim tezko rict. Davka byla jeste kdyz byl stene kolem 700 gr 2x denne. Ted uz mu to nevazime, mame to zhruba v oku, vetsinou si to ridi sam bude necha a nebo poznam kdy ma jeste hlad a pridam mu. Je to individualni, podle vydeje. Vydej ma si troufam rict velky. Zena i ja chodime tak 3-5x tydne behat a kazdej beh je cca kolem 8-12 km, podle treninkoveho rozpisu. Takze ho samozrejme bereme sebou. Tzn. zena chodi brzo rano, tak ho vezme a ja vecer take. Takze za ten den ma treba kolem 20-25 km 3-5x tydne nepravidelne. Do toho s nim chodi sestra a i ja s zenou ho klasicky vyvencit nebo ho vyhazet s mickem, talirem apod....takze se rozhodne nenudi. Kdyz nejde nektery den, krome venceni ven, tak s nim neni k vydrzeni, porad stoji u dveri nebo knuci...proste se mu clovek nemuze venovat takhle naplno kazdy den, to casove nejde....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 13:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No ta za mne má zátěž normální, ne nijak extrémě velkou :wink: Dále bych do jídelníčku 100% zařadila vnitřnosti, pes nemůže být jen na svalovině.

A co se týče nežraní - jak dlouho to trvá? Nehárá v okolí něco? Já osobně, když mi pes nechce žrát dýl jak dva dny, tak mu třetí den nic nenabídnu. Až den 4. (samozřejmě pokud je pes zdravý, ne když trpí nechutenstvím z nemoci). Nekrmila bych víc jak 1 kg za den, naopak spíš bych dávala o dost menší dávku, aby se naučil vyžírat všechno z misky a nenechávat - anorexie. Dokud má energii, tak bych to víc neřešila. A vynechala bych všechny pamlsky okolo.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
nofingers píše:
...zacinam si pomalu ale jiste myslet, ze si z nas muj pes utahuje... Dostava opravdu top maso... zadne srajdy z hyper a super marketu...sem z toho docela hodne znechucenej. Obcas se uz neudrzim a servu ho...
Osobně z toho mám pocit, že toho anorektika jsi ze psa udělal sám tímhle přístupem "My ti dáváme TOP masíčko a ty ho nežereš, ty neřáde nevděčnej". Vážně myslíš, že tomu psovi začne víc chutnat, když ho u jídla seřveš? Pokud už to trvá od února, musí z toho mít ten chudák vředa :?
Moje rada, ať ho radši teď nějakou dobu krmí někdo jinej (manželka), kdo z toho nemá nerva a pes z něj. Bez jakýchkoliv emocí a řečí okolo. Dávejte mu co má spolehlivě rád, klidně bych mu to i malinko povařila, pokud to bude žrát ochotněji (platí zejm. o vnitřnostech, s nimi mívají i pažravci někdy problém). KD dočasně snížit klidně na 700g/denně. Prostě aby to všechno s chutí sežral. Až se rozežere, postupně přidávat.
Mimochodem k tomu lososovi, zrovna o odmítání ryb se tu někde píše, pes může mít své důvody, proč ryby nežrat (navíc pokud nejsou BIO, tak zrovna losos může růstové hormony a atb obsahovat).

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 21:16 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
No ta za mne má zátěž normální, ne nijak extrémě velkou :wink: Dále bych do jídelníčku 100% zařadila vnitřnosti, pes nemůže být jen na svalovině.

A co se týče nežraní - jak dlouho to trvá? Nehárá v okolí něco? Já osobně, když mi pes nechce žrát dýl jak dva dny, tak mu třetí den nic nenabídnu. Až den 4. (samozřejmě pokud je pes zdravý, ne když trpí nechutenstvím z nemoci). Nekrmila bych víc jak 1 kg za den, naopak spíš bych dávala o dost menší dávku, aby se naučil vyžírat všechno z misky a nenechávat - anorexie. Dokud má energii, tak bych to víc neřešila. A vynechala bych všechny pamlsky okolo.

Tak samozrejme sou dny kdy dostane do tela opravdu extremne, ale neni v tom pravidelnost. Nezrani momentalne trva jen tu jednu KD. Nevim jak dlouho by mu vydrzelo nezrat, protoze dalsi KD mu dam neco jineeho a predesle zamrazim. Vetsinou to vse sni. Drive u lososa kdyz sem mu ho opakovane daval, vydrzel i 5 dni, ale to bylo snad jen jednou. Pak sme zjistili, ze to trochu pocucha, kdyz mu to povarime. Ale to uz je minulost....Jinak si myslim, ze ta krmna davka je cca odhadem tak kolem 1 kg denne.

Zita píše:
nofingers píše:
zacinam si pomalu ale jiste myslet,ze si z nas muj pes utahuje. Dostava opravdu top maso.zadne srajdy z hyper a super marketu.sem z toho docela hodne znechucenej.Obcas se uz neudrzim a servu ho.
Osobně z toho mám pocit,že toho anorektika jsi ze psa udělal sám tímhle přístupem.Vážně myslíš,že tomu psovi začne víc chutnat,když ho u jídla seřveš? Pokud už to trvá od února,musí z toho mít ten chudák vředa?Dávejte mu co má spolehlivě rád,klidně bych mu to i malinko povařila,pokud to bude žrát ochotněji (platí zejm. o vnitřnostech, s nimi mívají i pažravci někdy problém).

Myslim,ze sem to spatne napsal,nervu po nem,spis vytknu,ze takhle ne,ale nejak dlouze to nekomentuji,proste mu vezmu maso odceknu a jdu pryc. A stalo se to parkrat,rozhodne sem mu z toho neudelal ritual a tim nejaky stres apod.Stalo se,ze jsme nektere maso museli vyhodit,takze chapete,ze to zamrzi.Pisete dat mu co ma rad.Jenze je problem,ze tu nezravost zacal delat i u masa,ktere miluje-hovezi.V podstate to zkusil uz u vsech druhu masa ktere dostava.A vnitrnosti nema rad,mam to vyzkouseno.Max. tak srdce,jazyk nebo drstky a to take nekolikrat odmitnul zrat,takze nevim,sam se v tom uz nevyznam.Dnes mel domaci krutu,konkretne orez svaloviny,dal sem mu to 3x krat po sobe,protoze vcera vecer do toho trochu kousnul,vetsinu nechal,dnes rano to jen vytahal z misky a myslim nic nezakusil a ted vecer to snedl.Proste neni to vzdy stejne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 21:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak to opravdu nemá zátěž tak velkou, aby mu takovéto malé vynechávání žraní vadilo :wink: Takže jak bych postupovala já: hladovky bych mu ordinovala sama (třeba obden), snížila dávku žrádla na polovinu a to vydržela alepsoň měsíc (cca). Pak bych přestala dávat pravidelné hladovky, ale množství žvance bych nechala. Až by začal žrát spolehlivě, tak bych postupně navýšila na plnou KD a párkrát do měsíce bych dala (nepravidelně) hladovku, kterou bych postupně (třeba během půl roku) snížila až na žádnou.

Takto, ale ve zkrácené - zrychlené verzi jsem to u psů už praktikovala a funguje.

A pro jistotu: PES MUSÍ BÝT ZDRAVÝ a při síle :wink:

PS: srdce, jazyk a dršťky nejsou vnitřnosti, ale svalovina. Pokud nedáváte minerály a vitamíny v koncentrátu, tak je to velice nevyvážená strava, která může časem způsobit zdravotní problémy.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: pon 03. pro. 2012 22:15 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
Tak to opravdu nemá zátěž tak velkou, aby mu takovéto malé vynechávání žraní vadilo :wink: Takže jak bych postupovala já: hladovky bych mu ordinovala sama (třeba obden), snížila dávku žrádla na polovinu a to vydržela alepsoň měsíc (cca). Pak bych přestala dávat pravidelné hladovky, ale množství žvance bych nechala. Až by začal žrát spolehlivě, tak bych postupně navýšila na plnou KD a párkrát do měsíce bych dala (nepravidelně) hladovku, kterou bych postupně (třeba během půl roku) snížila až na žádnou.

Takto, ale ve zkrácené - zrychlené verzi jsem to u psů už praktikovala a funguje.

A pro jistotu: PES MUSÍ BÝT ZDRAVÝ a při síle :wink:

PS: srdce, jazyk a dršťky nejsou vnitřnosti, ale svalovina. Pokud nedáváte minerály a vitamíny v koncentrátu, tak je to velice nevyvážená strava, která může časem způsobit zdravotní problémy.


Diky za info, vyzkousim a uvidim...jake myslite, ze by mel mit vnitrnosti?On mi je totiz moc neji.Popr jaky koncentrat by se dal pouzit....davno jsem zkousel nejake preparaty z baronu (konkretne vitaminy, strevni floru, a prirodni odcervovadla) a spatne mi to jedl...michal sem to s KD. Jidlo kvuli tomu treba i nesnedl nebo minimum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 07:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Ještě bych dodala, že i rozežranej pes nemusí chtít jíst každej den... Taky krmim 2x denně a kolikrát si jeden ze psů třeba nevezme. Někdy i dva dny po sobě a může to být i jeho nejoblíbenější. Někdy nejí nikdo. Prostě nemaj chuť. Nebo jim stačí nějaká lepší kost. Tak to rozdělim ostatním a neřešim. Ono se kolikrát "problém" vyřeší, když ho tolik nepozorujete. A maso od řezníka je fajn, ale je dobrý kupovat i to pro zvířata -ušetříte, ale HLAVNĚ sou v něm namletý ty droby, kůstky, chrupavky, kůže, šlachy... to mu jen tak nenamýcháte.

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
U nás sa tiež striedajú dni žravosti s dňami nežravosti :D Neriešim,nesledujem,nechceš,nežer,iné nedostaneš.Ono pejskovi vyhládne :laughing7: (pokial tam nie je zdravotný problém samozrejme) Inak ako som tak čítala čo tvoj pes žerie (nofingers),možem byť vašim psom? :finga:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
nofingers píše:
Diky za info, vyzkousim a uvidim...jake myslite, ze by mel mit vnitrnosti?On mi je totiz moc neji.Popr jaky koncentrat by se dal pouzit....davno jsem zkousel nejake preparaty z baronu (konkretne vitaminy, strevni floru, a prirodni odcervovadla) a spatne mi to jedl...michal sem to s KD. Jidlo kvuli tomu treba i nesnedl nebo minimum.

Vnitrnosti syrove spousta psu nechce, tak davam ovarene.
A jako vitaminy v prasku se mi osvedcil Roboran - je levnej a staci ho malo. Ne jak ostatnich pripravku x velkych lzic do zradla (az ma pes vic prasku nez jidla) ale opravdu cajova lzicka 3x nebo vic tydne a je klid.

jinak, muj pes taky ne vzdy sezere snidani i veceri. Kdyz necha, dostane to k dalsimu krmeni, pokud naznam, ze by mohl, tak pripadne i to dalsi.. pak uz dam neco jineho. On mival problemy s nezravosti (rozmazlenosti), ale s timhle pristupem zacal zas o neco lip zrat.
Prave uz jsme se taky dostavali do faze, kdy pes nezral postupne uz skoro nic...
A zacala jsem mu davat zradlo ven, nejsem u nej kdyz zere, pak to jen vezmu a schovam. Vic ho neresim, ani kdyz nezere (fakt na nem bylo videt, ze kdyz me nezranim nastval, i kdyz jsem nic nerekla, byl z toho asi nesvuj).
A taky.. kdyz nesezere snidani a zacne ve 4 otravovat, ze by si dal jidlo... musi pockat az do casu vecere :)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
nofingers píše:
...nervu po nem,spis vytknu,ze takhle ne,ale nejak dlouze to nekomentuji,proste mu vezmu maso odceknu a jdu pryc. A stalo se to parkrat,rozhodne sem mu z toho neudelal ritual a tim nejaky stres apod.Stalo se,ze jsme nektere maso museli vyhodit,takze chapete,ze to zamrzi.Pisete dat mu co ma rad.Jenze je problem,ze tu nezravost zacal delat i u masa,ktere miluje-hovezi.V podstate to zkusil uz u vsech druhu masa ktere dostava.A vnitrnosti nema rad,mam to vyzkouseno.
Samozřejmě jsou to dohady, páč toho psa neznám a nesvítila jsem vám u toho, ale přijde mi, že může být /cítit se pod tlakem. Viz co píše Alvi. Pochopte, že ten pes nerozumí, co po něm chcete, a může si vaši nelibost spojit s jídlem úplně jinak než myslíte. Proto jsem psala, jestli by ho nemoh krmit někdo jinej, ideálně i v jinou dobu a na jiným místě, aby mu tohlencto spojení vypnulo. Ale samozřejmě příčina může být úplně jinde. Třeba že mu dáváte fakt moc, nebo to má prostě radši uleželý. Zkoušeli jste trošku povařit/přelít vařicí vodou?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 15:12 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
já taky lobuju za nevyváženou krmnou dávku, protože jestli uběhne např. těch 20 km a pak opakovaně nežere - to je divný. občasnou hladovku určitě.
zkusila bych překontrolovat složení toho, čím psa krmím /pokud cítí, že mu dlouhodobě něco chybí - tak to čeho má nadbytek žrát nebude/, nějaký maso nechat zasmrádnout, vnitřnosti zatáhnout, přidat zeleninu, nějakou bylinku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 16:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nebo granule.

Ale popravdě, pokud žere obden, tak v tom nevidím problém.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jen podotknu že je taky duležité kdy psa krmím např tedka u štěněte sem vysledovala že když mu nabídnu krmení v jednu dobu nežere ho tak ochotně jako například o pul hodiny hodinu pul dne později

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 18:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Nekdy je pricina bizarni. Selticnik mi ted take 2 dny poradne nezral, prave ani sve milovane hovezi a dnes rano jsem nasla vyzvracenych 10 cm rozkousaneho kozeneho obojku :grr: Od te doby pohoda. Chapu, ze mate dlouhodobejsi problem, ale nekdy se clovek divi, kde je pricina.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 21:11 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Vhera píše:
Ještě bych dodala,že i rozežranej pes nemusí chtít jíst každej den.Taky krmim 2x denně a kolikrát si jeden ze psů třeba nevezme.Někdy i dva dny po sobě a může to být i jeho nejoblíbenější.Ono se kolikrát "problém" vyřeší,když ho tolik nepozorujete.A maso od řezníka je fajn,ale je dobrý kupovat i to pro zvířata-ušetříte,ale HLAVNĚ sou v něm namletý ty droby, kůstky, chrupavky, kůže, šlachy,to mu jen tak nenamýcháte.

Mate pravdu,ne vzdy musi chtit jist a mozna to moc resim,ale mel v jidle nejakou pravidelnost a to ze si jednou v tydnu nevzal sem neresil.Za to ted ji absolutne divne a ja se nemuzu zbavit dojmu, ze si z nas nekdy strili!Dnes se mi stala kuriozita,kterou nam pes nikdy neudelal!Zena mela navarene hovezi na taliri,ktere lezelo na stole,pod kterym ma pes pelech.Jednou kdyz sel okolo zdalky cuchal,zenska mu rekla at jde okamzite na misto.Podruhe, sem ho posilal na stejne misto do pelechu ja,motal se mi pod nohy a znova kousek od stolu cuchal a vedel,ze to je jeho oblibene hovezi.Rekl sem mu at praska na misto a at ho to ani nenapadne.Za hodinu zena chtela jist a ptala se mne kam sem dal to hovezi,rikam,to si ho musela uklidit,ja ho nebral.No a ten nas smrad se obslouzil sam.A tom se mu dal je vecerni KD z ktere snedl jedno kureci stehno.Pote sme na to prisli.A to nikdy nic takovyho neudelal.Nase chyba!Pripada mi posledni dobou rozmazlenej. Jinak to kupovany smesny maso se nam moc neosvedcilo.Nezral to, jen minimalne.
Indiánka píše:
U nás sa tiež striedajú dni žravosti s dňami nežravosti :D Neriešim,nesledujem,nechceš,nežer,iné nedostaneš.Ono pejskovi vyhládne :laughing7: (pokial tam nie je zdravotný problém samozrejme) Inak ako som tak čítala čo tvoj pes žerie (nofingers),možem byť vašim psom? :finga:

No mate pravdu hodne mu podstrojujeme a prave diky tomu mam pocit, ze si ted uz jen vybira. Drive jedl i mene chutnejsi maso a ted k tomu skoro necuchne.....nevim nevim
Alvi píše:
Vnitrnosti syrove spousta psu nechce,tak davam ovarene.A jako vitaminy v prasku se mi osvedcil Roboran.Jinak,muj pes taky ne vzdy sezere snidani i veceri.Kdyz necha,dostane to k dalsimu krmeni,pokud naznam,ze by mohl,tak pripadne i to dalsi.pak uz dam neco jineho.Prave uz jsme se taky dostavali do faze,kdy pes nezral postupne uz skoro nic.A zacala jsem mu davat zradlo ven,nejsem u nej kdyz zere,pak to jen vezmu a schovam.A taky,kdyz nesezere snidani a zacne ve 4 otravovat,ze by si dal jidlo,musi pockat az do casu vecere:)

Diky za info.Jinak mu to s jidlem delam dost podobne jak pisete.Ji vzdy sam na dvorku.Kdyz necha dostane to k dalsimu krmeni,pokud sni tak dostane dalsi.Ale i takhle se nam stava,ze proste dostane vecer jidlo z rana,ktere nesnedl a znova to necha.Ocucha,max.vytaha z misky a pak cumi co dostane jinyho.Posledni dobou sem vymekl a k dalsi krmne davce dostal neco jinyho,to z predchozi zamrazim nebo mu to dam za par dni.Ma to o neco vetsi uspech,ale taky zadna slava.Zacinam z toho byt mirne nas...,uz to trva od leta.

-- sloučení a úprava příspěvků - Gungan --

Zita píše:
Samozřejmě jsou to dohady, páč toho psa neznám a nesvítila jsem vám u toho, ale přijde mi, že může být /cítit se pod tlakem. Viz co píše Alvi. Pochopte, že ten pes nerozumí, co po něm chcete, a může si vaši nelibost spojit s jídlem úplně jinak než myslíte. Proto jsem psala, jestli by ho nemoh krmit někdo jinej, ideálně i v jinou dobu a na jiným místě, aby mu tohlencto spojení vypnulo. Ale samozřejmě příčina může být úplně jinde. Třeba že mu dáváte fakt moc, nebo to má prostě radši uleželý. Zkoušeli jste trošku povařit/přelít vařicí vodou?

Muzu to vyzkouset jak pisete,ale vetsinou krmim ja a kdyz mu dava zena, tak je to stejne v bledemodrym.S tim varenym vyzkousim,ale prece syrovy je plnohodnotnejsi,varenim to dost "zhubne". Zena mu obcas dava nejaky zbytky varenyho masa, kdyz vari jidlo pro nas a vetsinou to sni, ale to je opravdu tak max. 1-2x v tydnu a taky to pripisuji trochu tomu,ze je to pro nej neobvykle zpestreni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
nofingers píše:
...pokud sni tak dostane dalsi.

Ako "další"? Nedávate mu KD naraz? Takto by ste ho mohli prekrmovať,tak aby potom žral keď má "zásoby" :mrgreen: Ja dám psom ich gramáž a keď misku vylížu fajn,misky umyjem a možu sa tešiť na ďalšie žrádlo zajtra :D Samozrejme sa riadim podla toho ako pes vypadá,keby bol nejaký moc hubený tak mu pridám,ale dávam mu to všetko do jednej KD.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 21:54 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
Nebo granule.
Ale popravdě, pokud žere obden, tak v tom nevidím problém.

S granulemi mel problemy, kdyz sem si ho dovedl z utulku. Mel zhruba 4 mesice a granule sem zkousel tak do jeho 8 mesicu.Dostaval Orijen, Acanu, Pro Plan a Eukanubu, samozrejme postupne. Ve vetsine pripadu po nich fungoval jak prutokovy ohrivac. Sezral, ohral a slo to skoro vse ven. Moc dobre mi jako stene nepribiral. Podle me pes neni prezvykavec aby zral kukuricnou moucku a vsechny ty rostlinny mouky a nahrazky misto masa, ktere sou ve vetsine granuli. Hodne sem studoval slozeni jednostlivych granuli a nestacil sem se divit, co do toho narvou.Navic na to pes nema ani travici enzym,jestli sem to cetl dobre.Pak sme zkusili syrove a to bylo jak kdyz streli. Male, pevne bobky a zacal dobre pribirat.Takze to me utvrdilo v tom ze delam spravne.
Indiánka píše:
Ako "další"? Nedávate mu KD naraz? Takto by ste ho mohli prekrmovať,tak aby potom žral keď má "zásoby" :mrgreen: Ja dám psom ich gramáž a keď misku vylížu fajn,misky umyjem a možu sa tešiť na ďalšie žrádlo zajtra :D Samozrejme sa riadim podla toho ako pes vypadá,keby bol nejaký moc hubený tak mu pridám,ale dávam mu to všetko do jednej KD.

Tim bylo mysleno, ze pokud mi treba rano KD snedl jen z pulky, tak to dostane vecer a kdyz sni tak mu doplnim z noveho tu zbylou pulku.

-- sloučení příspěvků - Gungan --


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 22:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nofingers píše:
... a kdyz sni tak mu doplnim z noveho tu zbylou pulku.

A to je chyba. Začala bych krmit jen jednou za den, poloviční porce ... jak jsem napsala nahoře. Až se rozežere, tak se můžete vrátit k 2 dávkám a většímu množství.

granule - ok, to je pak jiná.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 22:05 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
nofingers píše:
... a kdyz sni tak mu doplnim z noveho tu zbylou pulku.

A to je chyba. Začala bych krmit jen jednou za den, poloviční porce ... jak jsem napsala nahoře. Až se rozežere, tak se můžete vrátit k 2 dávkám a většímu množství.

granule - ok, to je pak jiná.

O tom se take premyslel jestli to neni chyba-2x denne. Zaridim se podle Vas. diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2012 22:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
jo, misku nedoplnovat po zradle, i kdyby to bylo mene nez by si clovek pral a pes to zrovna sezral.
Proste, at si zvyka, ze ma sezrat co dostane a hned. S tim mym rozezrancem to taky tak delam, proste kdyz necha od vecere, tak ma trebas rano mensi snidani (ty zbytky), nebo pripadne doplnim dalsi maso k tem zbytkum. Ale davat po sezrani dalsi plnou misku, kterou pak ma sanci nedozrat, to ne..

Jinak, muj ma veci ktere proste jinak nez varene nesezere, takze to i varim. V necem jsem vymekla, no :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2012 10:05 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Diky vsem za info, neco z toho zkusim, nebo postupne vse a uvidim co na nej bude platit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2012 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Džíme palce,! Ale dokud pes nevypadá fakt jak z Dachau, tak není třeba panikařit. Některý zvířata mají prostě tendenci udržovat si hodně štíhlou až hubenou linii a přílišné stresy a řéšky okolo jsou to poslední, co tomu pomůže :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: divné chování při žraní
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2012 20:57 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Zita píše:
Džíme palce,! Ale dokud pes nevypadá fakt jak z Dachau, tak není třeba panikařit. Některý zvířata mají prostě tendenci udržovat si hodně štíhlou až hubenou linii a přílišné stresy a řéšky okolo jsou to poslední, co tomu pomůže :wink:

No to je presne pripad naseho psa, rekl bych ze je vysekanej az na kost, pripada mi ze snad nema ani tuk, rada lidi mi rika at mu dam nazrat a ze ho trapime hladem... :-) Ale zrejme mu to sedi, protoze si myslim, ze je opravdu vitalni, rychlej a obratnej. I pri sve vysce cca 65 cm ma 35-38 kg, takze fakt slank. Dnes dostal darebak nazrat jen jednou a vetsinu zbouchal, takze snad to bude mit vysledky. I kdyz se uvidi az po nejake dobe....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!