Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 21. kvě. 2024 06:30
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 672 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Dala jsem to na nejznamejsi ukladaci a stahovaci server s filmy a jinymi soubory, jehoz adresa ani nazev mi sem nejdou vepsat. Soubor ma 792kb a jmenuje se SP 3/2012, nazev serveru zacina na "U." Mam padla a odchazime na vylet, nemam cas ted koumat, jak obejit ochranu a nechci porusovat zadna pravidla. Kdo to nenajde, tak mu to poslu mailem nebo to sem nejak v ramci pravidel prozradte :mrgreen:

Btw. kdybych tohle kupovala, tak za tohle cislo je snad donutim mi vratit prachy, to mi zas hnulo zluci.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 14:52 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
já se chci taky poučit, ale asi jsem nepochopila, kkde to najít.. může mi to kdyžtak někdo poslat na mejl? /pro méně šikovnou osobu/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Tak jsem to četla... do jisté míry má paní pravdu, souhlasím s tím, že odfláknutý barf složený z mletých zbytků čehosi a občasné nastrouhané mrkve je na nic, to už radši pořádné granule.
Ale teda nadzvedla mě formulace, že
Citace:
Tvrdím, že metodou "na koleně v drobném" nedokážeme vyrobit vyrovnanou krmnou dávku pro tak konzervativního tvora, jako je pes. Pes, který celý i se svými trubicemi nadšeně čeká, že ve stejný čas dostane na stejném místě ze stejné misky svou obvyklou dávku.

Jak si to udělám, tak to mám... když si ho od malička naučím, že večeře je přesně v 18:00, tak se pak samozřejmě vždy v 18:00 bude natřásat na svém místě u misky, že... a nedej bože, abychom spolu jeli něco podnikat ven, porušili tento svatý řád a podávali jídlo jindy a jinde! To se mi pes... pfrrrrrr... :wink:.

A taky by mě zajímalo, jestli paní autorka má po čtrnáct dní každé ráno ve stejnou dobu stejné, krásně tvarované, lehce vytlačené, nepáchnoucí... ehm... exkrementy :twisted:.
(A když už jsme u toho, tak Anduli se tomuto ideálu rozhodně blíží víc teď než tenkrát na granulích...).

Lucía, posílám odkaz do SZ.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
tak to teda no cement...hh a že jí psi po granulích neprdí?:D :D tak ty má beztak zahradní:D :D

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 03. bře. 2012 14:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Tak jsem to precetla... Je to presne ten nevyvazeny styl clanku, kde mi nekdo neco cpe a jeste se me snazi presvedcit, ze sveho psa trapim, kdyz to delam jinak :grr: A nakonec ani ta reklamka nechybela [-(

V detinske naivite doufam, ze priste vyjde clanek o vyhodach barfovani, aby byla zachovana neutralita informaci a ctenar mohl SAM zvazit, co mu pripada vyhodnejsi (pchacha!)

Zrovna minuly tyden jsem pozorovala vycerpane, umatlane, zakrvacene stene bez nalady, ve kterem kost vyvolala nezadouci majetnicke chovani a nenechalo se pohladit, ani ven se mnou neslo :finga: (samozrejme to je dzouk :lol: )

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 03. bře. 2012 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Obávám se, že když se podíváš kolik je v tom plátku reklam na granule, tak ti bude asi jasný, kolik takových příspěvků se tam v budoucnu ještě objeví :/

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 03. bře. 2012 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Holky neřešte MVDr, ona zastupuje tu firmu na granule o které se zmiňuje. Na FB jsme jim trošku pozvedli mandle, kdy se do ní všichni pustili. Původní nápad posbírat exkrementy psů krmených BARFem a poslat jí je, se nakonec, naštěstí pro ni, neuskutečnil. Na můj dotaz, jak si vysvětlit skrytou (i když blbě) reklamu na granule, a jak je hodnověrná vetka, která neordinuje, ale zastupuje a řediteluje firmě dovážejíci granule. Odpověď "to jsme chtěli, aby vznikla diskuze". No tak já už tento časopis odebírat nebudu. Odhlásila jsem PPČ a teď provedu to samé s SP. Jinak na všechny e.mailové dotazy je stejná odpověď od paní doktorky: "to mě překvapuje, zatím jste jediná s nesouhlasným názorem".

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 03. bře. 2012 21:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Nechápu, jak se může někdo k něčemu takovýmu snížit, zvlášť, když je veterinářka.
Ale co mě vůbec ještě překvapuje, že jo. Jedinej slušnej člověk je pes :?
Naštěstí u nás na místo mrazáku pytel nepřijde.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 04. bře. 2012 12:44 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
tak ona má ta paní ve spoustě věcech pravdu.. což o to, ale zaměřené to je slušně - člověk to nečeká od článku, pod nímž nesvítí - jedná se o reklamní sdělení.
ta paní taky neprdí? mě teda prdí jen ten, co měl ty zažívací potíže. a prdí 10x míň, jak po granulích. ani slovo o nějakých bylinách, přídavkách atd.
Co je hodně krutá pravda a volně související bylo v PPČ - co ti psi žerou za to kupované maso. v PPČ tentokrát dobrý článek o kvalitě života hospodářských zvířat. To když si vezmu ty granule z Kanady - tak to je někde jinde. Zbytek o bobcích a .pr.. - tupá slátanina :-"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 04. bře. 2012 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
O tom, že je to nechutná agitka se bavit netřeba, ale mne pobavilo, že jediné kvalitní granule musí být zahraniční a nejlépe kanadské - v ČR se prostě musí vyrábět šmejd? Zlatý Brit Care, na Calibru jsem taky nadávat neslyšela.

Co se pojišťovny týče - samozřejmě že zvýhodní psa na značce, neb se jim pes pro kalkulaci rizik musí vejít do nějak zpracované statistiky; tam jasně budou preferovat permanentní "lepší než supermarketové" granule, pod Barf se totiž zaškatulkuje i jeden místní dědula, co ráno maže psům chleba s paštikou.

Mimochodem na nějakém dogtreku jsme dostali od společnosti Candy vzorek jejich "pamlsků pro psy" - něco jako rýžový chlebíček - hodně nadýchané těsto, oslazené/osolené. Nakonec jsem to sežrala já, psu bych to nedala.

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 04. bře. 2012 15:42 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Po vás pojišťovna chtěla vědět, čím krmíte? Po mně tedy ne...ani od známých jsem to nikdy neslyšela...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 19:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Jak jsou na tom Vaši psi s kuřecíma žaludkama?Dneska jsem zkusmo v krámě vzala 1kg a odmítnuto 100%.Tak zkouším ještě povařit zda to nebude lepší,ale nevím. :dontknow:

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Andulín je vybíravka rejpavá, ale kuřecí žaludky má ráda v jakémkoli množství.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 19:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Skoro si netroufám odpovědět.....i Čočka vdechává... :D

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Já je vařím automaticky a brávám je i s sebou na výlety místo pamlsků, je to příjemnej houževnatej sval co moc nemastí a drží pohromadě :)

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Hmm,tak vařený prej můžou být.....já se z toho psa jednou zblázním! :Hangman: Já kdoví jakou lahůdku jsem mu nekoupila a on dělá takový ofuky.... :hnev: No,tak holt budem vařit.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Nic si z toho nedělej, berňule se takhle ksichtí na syrovou hovězí svalovinu :wink: - ale tam to bude mít něco společného se stravitelností atd., takže si vlastně ani moc nestěžuju - jen ať holka poslouchá vlastní tělo.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Mně taky nežere žádnou svalovinu syrovou a to už úplně od malička. Taky jsem si řekla, že asi ví proč, protože syrový krky a skelety baští úplně normálně. A už jsem to vzdala, vařím a čubina je happy :icon_thumright:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Zaludky varene zral i nas rozmlsany sarpej a ten si umel vymejslet :old: V V V selticnikovi mizej zaludky v jakemkoliv stavu :wink:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
máme teď silná poúrazová antb, poradíte něco, čím ten dopad co nejvíc eliminovat? do střívek dávám ucucávat kefír nebo jogurt, a jinak to holt asi budeme muset postupně "vypotit?" :dontknow:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2012 21:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já je miluju, vývar se srdíčkama a žaludkama ... hmmm mňam! :laughing7:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2012 08:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Dnešní pokus se syrovým vepřovým žaludkem dopadl blbě - pes se snažila, asi dvacet minut na něj čučela a občas do něj zkusila kousnout, ale pak naznala že to není k žrádlu. Tak šla zapít hlad, chvíli si cumlala míček a pak naznala, že hlad je natolik velký, že si půjde říct o granule :D...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2012 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
můj pes je docela nežravec, dost často nežere vůbec nebo žere fakt minimum z minima, občas se uráčí a zblajzne denní příděl. poslední dva dny má asi docela hlad, sežral okamžitě co dostal do misky, ještě koukal jestli něco nebude a když jsem mu dala nášup, ten taky okamžitě zmizel. nepřeháním to, vzhledem k tomu že fakt není zvyklý žrát moc, ale mám otázku, má smysl mu dávat klidně polovinu denní dávky navíc (včera takhle místo zhruba 1,2 kg co by měl sežrat zdlábnul skoro 2 kg)? asi to fakt potřebuje (taky bylo načase, aby se občas pořádně nažral,pitomec jeden!!), na druhou stranu, jestli to jím spíš jen neprojde a živiny navíc z toho masa nedostane...zatím jsem změnu bobků nepozorovala-množství a strukturu.krmím víceméně pořád stejně-barf, teď ani neměl své oblíbené maso,že by na něj měl vysloveně chuť, spíš to co do něj tlačím- kuře, dneska mleté kuře a rybí piliny...a jede mu to:) jsem nadšená že se rozežral, spíš ať mu neublíží když mu dám tolik o kolik si řekne?

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2012 22:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud potřebuje přibrat, klidně mu nandej víc, jen bych to nedávala naráz. Aby to právě zvládl využít.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Kutinečko prosím tě co máš za psa, 1,2kg/den mi přijde docela hodně? Je hubenej? Moje blabladorky mají cca 30kg a dávám jim tak poloviční dávku. (Teda né že by víc nesežraly...)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Já myslim, že to nevadí, mě taky občas psi nejedí a pak by snědli víc, když mám co, tak jim dám :) Myslim, že 2kg je v poho, teda pokud nemáš krysaříka :) i když i náš 10kg aktivka zvládne občas za den sníst přes kg masa...

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 14:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zito, já dávala Bonymu jeden čas tolik, kolik byl schopný sežrat - 2 a půl kila za den (několik měsíců), ale nemělo to u něj žádnej vliv na váhu, tak jsem začala šetřit a je jen na 1 kg a drží si pořád váhu stejnou.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 16:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
no mám zlatého retrívra:) má rok a půl a má kolem 27 kg (hubeňour jeden). to 1,2 kg má být celkem za den, včetně přílohy a zeleniny (aspoň podle internetových kalkulaček na barf). A neboj, i kdyby to na něj bylo moc, jak říkám...většinou nesežere ani polovinu z toho co mu dám, takže aspoň zatím mu smrt přežráním nebo tloustnutí nehrozí:D a kdyby začal být trochu do šířky, uberu..ale toho se hned tak zdá se nedočkám, on všechno vylítá a cpe do růstu, i když už neroste tak moc. jinak, už zase žere jak se mu chce, tzn. většinou nechce... a já byla tak nadšená:(

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 16:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Kutinečka, tobě fakt vyšlo 1,2kg na den? Já jsem si to teď taky našla a mě to teda ukazuje 540g na den na psa co váží 27kg, což je ještě o trochu míň jak polovina :hmm: ... Jasný, že každá ta "kalkulačka" bude třeba ukazovat trochu jinak, ale tohle :?: .

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 18:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Terko, ale dávku sestavuješ na váhu psa, na které ho chceš mít, ne na takovou, na jaké je v současnosti :wink:

No ale pokud je mu teprve rok a půl, tak bych se na to vykašlal a dávala mu tolik, kolik sežere. O přibírání můžeš začít uvažovat tak na dvou až třech letech, až dospěje.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
Terko, tak já mu nepočítám 2% jako dospělákovi, ale zhruba 5% :wink: je ve vývinu...nebo ne? přece jen mi přijde že v roce a půl je z něho pořád jen odrostlé štěně. kdyby to na něm začalo být vidět (a že jsem viděla pár psů v pubertě co chudáci s sebou tahají kila navíc :evil: ) tak bych ubrala, ale zatím je hubený jako lunt a žere jak se mu zachce. to pak se štěstím jsem aspoň na těch 540 gramech za den. jak říká Eva, počkám až se trochu zklidní a přestane růst. jasně že mu s věkem dávku snížím :wink:

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Já to nemyslela nějak zle, jen mě trochu překvapily ty výsledky, nikdy jsem nic takového nepočítala, krmím podle toho, jak psové vypadají a navíc teprve začínáme přecházet na maso. Psovi jsem ale taky vždycky přilepšovala, protože byl fůrt jen kost a kůže a podařilo se mi ho trochu nakrmit až teď před zimou, když mu bylo 2 a půl, od té doby si to jakš takš drží, ale teď jak přichází jaro a jak se otepluje, tak zas přestává žrat a zas začínám vymýšlet co mu dám, aby se pán aspoň jednou za den trochu nažral :Hangman: . Dneska večer bude amur nebo mleté hovězí s těstovinama a zeleninou, tak uvidíme, jestli si dá, když se ráno vepřového ani nedotkl...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 19:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No ale já to myslela tak, abys mu to kilo a kousek nedávala! Abys mu dávku snížila. Za á) stejně to nesežere, tak je zbytečné aby to měl v misce, za bé) stejně ti nejspíš nepřibere v tomhle věku, i kdyby to sežral, a za cé) podporuješ jeho nežravost tím, že má toho v misce hodně a nemusí to dožírat. Dej mu toho klidně třetinu, ale aby se naučil sežrat vše, co má v misce. At si má klidně pár dní "hlad", alespon se pak nebude ofrnovat

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Ahoj, mám takový zkoumavý dotaz. Nevím, kam ho sem přesně zařadit, možná ještě do trávení...
Máte někdo zkušenost s "hypertravičem?" Mám čím dál tím víc pocit, že Sofce nestačí to co dostává, ač dostává na svoji váhu asi tak trojnásobek (nepočítám ještě pamlsky a x věcí okolo co vyloudí), a přesto teď po nástupu jara a větší zátěže ještě zhubla a nějak se mi zdá, že je celkově sušší, i hlava se jí nějak zcvrkla :shock:
Prostě mám dojem, že všechno z ní vyjde hrozně rychle a podezírám ji, že si z toho nestihne nic moc vzít.
Trochu jsem to přes víkend konzultovala s rozumným doktorem a s kamarádkou "přes výživu", a tu domněnku mi plus mínus potvrdili, plus samozřejmě přihodili ještě něco navíc, třebas drobný problém se štítkou apod. Nadhodili zkušební přechod na kvalitní granule, protože prý tenhle typ nervních hyper psů podobný problém mívá a potřebují, aby to v nich poleželo trochu déle a stihli to využít. Podotýkám jen, že oba jsou "masaři." Ještě předtím chci někde odevzdat vzorek, aby se podívali co z ní tedy vychází, ale vidím to tak, že to nebude úplně ideální :|

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 20:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A trousek je v pořádku? Myslím množství a konzistence. Jinak Jakým masem krmíš a jakou má trousek barvu (když krmíš hovězím, když vepřovým ...). A krmíš to najednou nebo jí to servíruješ na třikrát/čytřikrát? Barva poukáže na stav využití (tmavá barva, že je v trousku moc bílkovin, světlá až bílá že tuku). A pes je průtokáč, obzvlášt u masa. Proto to naporcování velké dávky na několik během dne. Jinak pokud máš podezření, tak samozřejmě vyšetření trusu - jak složení, tak paraziti a komplet krev.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 20:55 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Máme.
Když dáváme granule, tak musíme zátěžovky míchat s běžnýma téže značky, aby neměl průjem. Slupne něco přes 200 g na posezení.
Zpravidla ale dostává BARF, po kterém se mu trošku zaobalila žebra. Momentálně dáváme cca 300 g na 8 kilo psa.

Někdy - při větší zátěži nebo když máme dojem, že hubne - krmíme 2x denně kolem 200 g na dávku (víc dávek údajně lépe využije). Sežral by i víc, jenže to už pak jen vykadí bez efektu.

I naše skoro 13letá seniorka se musí "překrmovat" a po granulích pro seniory nám hubla, i když dostává granule max. 2x do týdne.

Jen naše skoro dvacetikilová Anička má kolem 400 g na den a stačí jí to v pohodě.

Asi je to jak u lidí, někdo přibere z vody a někdo do sebe může naházet kolik chce a nikde nic.

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Trousek jak kdy a jak po čem. Na kuře je citlivá, to nedostává skoro vůbec, jinak baští všechno, ale krom kostí všechno povařený. V poslední době jsem vysledovala, že přidání i jednoho krku k vařený svalovině způsobí, že má pak odpad řidší, to kuře jí dost vadí. Když pak jedla tři dny jen vařený vepřový se zeleninou, tak byl odpad tmavý, konzistence super a to i přesto, že tam bylo i dost tuku. Tím pádem pro nás odpadají kosti, protože krůtí už jsou na ni moc a mletý syrový směsi s kostma nepožere. Dostává min. 2x denně, do toho pamlsky, sušený věci, a vykombinovala jsem už první poslední. Pořád si ale dávám dohromady jedna a jedna a sleduju víc věcí, např. to, že jsem ji nikdy nedokázala přesvědčit aby to jedla za syrova (pominu metodu nechat padnout hlady, věřím že ten pes má svoji intuici a asi ví proč to syrový nechce, ať je to jakýkoliv maso a odkudkoliv. Těžko mi přijde říct, že ji např. pálívá žáha nebo tak..). Nechci si to nějak usnadňovat, ale někdy "není nad to čekat", zvlášť když vidím že je to na ní už trochu i vidět. Takže zajdeme tak jak říkáš. Jestli skončí na bobulích, tak potěš koště :evil: ale krmit ji 8x denně aby z toho něco měla, to mi přijde kontraproduktivní, musí to pro toho psa být náročný :|

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 09:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
Eva Štemberová píše:
No ale já to myslela tak, abys mu to kilo a kousek nedávala! Abys mu dávku snížila. Za á) stejně to nesežere, tak je zbytečné aby to měl v misce, za bé) stejně ti nejspíš nepřibere v tomhle věku, i kdyby to sežral, a za cé) podporuješ jeho nežravost tím, že má toho v misce hodně a nemusí to dožírat. Dej mu toho klidně třetinu, ale aby se naučil sežrat vše, co má v misce. At si má klidně pár dní "hlad", alespon se pak nebude ofrnovat


jo takhle, to mi nedošlo. na mě se musí někdy po lopatě :D já to takhle dělám, to jsme se trochu nepochopily:) jakmile se pán přestane cpát, tak dostává míň do misky, ne že se do něj pokouším dostat všechno každý den..na to by se mi pěkně vybodnul. jediný pech je, když ani to nežere. to mu sice něco dám, ale když kolem toho ani neprojde tak za 20 minut mu to seberu a je o hladu. o přibrání mi nejde, spíš o můj dobrý pocit, je mi jasné že zatím ty kalorie dává úplně jinam, nevypadá zase vysloveně hubeně, je to prostě mladý zlaťák a oni v tomhle věku zadek jednoduše nemají :D

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 09:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A začalo to před nebo po hárání? Jestli po, tak by možná stálo za to udělat sono.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 10:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Teď zrovna dohárala, na sonu byla vloni v létě bez nálezu a letos v létě se zase chystáme. Ale ten problém s tím, že se určitýmu typu stravy vyhýbá, je úplně od prvního dne, co jsem ji přinesla. Jako malá měla vojenskej odchov, tam se s nima nikdo moc nemazlil, a syrový nechce baštit úplně od štěňátka. Proto jsem ustoupila k vařenýmu, protože rvát do psa něco co viditelně nechce za cenu, že to sežere aby nechcípnul hlady, není můj styl. Fakt je na jednu stranu, že pohybu má o mnoho víc než průměrný dobře zaobstaraný pes, do toho loví takže to taky stojí spoustu energie, ale tak jako tak vidím že ráno něco zbaští a za chvíli je to venku, a přitom je pořád hubená a nezavřená. Taky moc dobře nepodrůstá, na to co má za předky, mohla by mít lepší kožich. Jestli to všechno spálí jen v tom fyzickým pohybu, tak pak chápu, že na víc už moc nezbývá. Krmit ji 5x denně, na to nemám s prací prostor a pak by po jídle prakticky vůbec neležela, navíc na to ten pes není uzpůsobený, to se mi moc nelíbí. Teď trochu natejká, protože ji čeká nějaká (uvidíme jaká) faleška a jakmile to v červnu odezní, tak se vrhneme na krev i na sono a uvidíme..zkusím jí pár týdnů dávat (dle mého) kvalitní granule a jestli za dva měsíce uvidím do očí bijící rozdíl, tak bude jasné že je někde chyba a budu řešit, jak s tím do budoucna naložit. Příčí se mi to, ale když po nich tak prahne, tak k tomu má snad i jinej důvod, než jen to že je to chutnější :roll:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 13:35 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
doporučím ti acanu pacificu.. mě po tom přibírali pěkně oba psíci a žral to i můj malý důchodový absolutní nežravec a to s velkou chutí.. osvědčilo se mi i vyhodit veterinary diets a vrátit se k tomuhle. pokud je chceš jen zkusit, mám načatý utěsněný velký pytel doma a když budeš někdy v Práglu, klidně ti zdarma odsypem klíďo kilčo, dvě, my už to nežerem skoro ani na těch výletech a kdybych potřebovala, pořád mám dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Tak jo. Já to sem ještě napíšu, i když už to s tématem nesouvisí, ale na výstavě jsem vzala Earthborn - malej pytlík - a uvidíme. Ani tak nečekám, že by extra přibírala, ona má i v předcích několik extrémně hubených kousků, ale spíš mi přijde, že jí ubylo svalů a tak celkově seschla. Bývala jak bejk a teď je taková sušinka a tu hlavu musím uznat, ač jsem si toho sama moc nevšimla. Zmizely jí tvářičky a má ji takovou pomenší, mívala větší kyblík. A přijde mi, že je taková jako pořád nedožraná nebo jak to říct, a to fakt dostává kotle, že by z toho mohli být živí tři. Má 18 měs tak budiž, nějaká finální tělesná změna ještě přijít mohla, ale že by zrovna na hlavě, to se mi nelíbí..měla je včera večer a trošku dneska ráno a v pohodě spí, neloudí, nekouká na všechno jak kdyby to bylo poslední jídlo na planetě, prostě mám pocit, že se NAJEDLA. Uvidím jak budou rychle ubývat a tak, už jsem tohle všechno "zapomněla" :roll: díky za tip i za pomoc.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 13:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hele nech udělat to yvšetření trusu zbírá se první třetí a pátej den- tipla bych si to na giardie- s tím by souvisela i ta srst- psum se endostává tolik živin co by ptořebovali

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
No ty se teď v pátek zrovna provalily, z minuty na minutu měla vypovídající průjem a kamarádka ji hned zmastila Entizolem, tak už je to skoro dobrý. Rozbor na parazity se dělal nějak v lednu nebo v únoru, nevím, jestli by se tam ukázalo i tohle.
Ale přece by je neměla nějak dlouhodobě, aby jí jen užíraly její krmení a jinak se v těch střevech neprojevily? :? protože ona s průjmem ani s plynama problémy nemá, nepřišla bych na to. Pamatuju se, že jsem to jednou podcenila s bulinou, čekala jsem nějakej den že se z průjmu zotaví sama a přikládala jsem to alergii, kterou měla na kuřecí, a nakonec už tam byla i krev a daly o sobě hodně hustě vědět.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mužou bejt klidně i dlouhodobě pokud se dělala kompletní parazitka tak ano, jinak entizol se při giardiich musí podávat dýl ne jen jednorázově

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Má ho od pátku ráno a bude ho zobat do středy, dvakrát denně půl :? na podzim měla kokcidiozu, to se zaléčilo a pak byl i kontrolní výtěr, pak už byla čistá. Paraziti se dělali na konci zimy a tam nebylo nic a jinak nic extra neměla, nic co by ostatní psi nemívali v mnohem větší míře. To s tou hlavou a obecně s tím že nějak ubývá, může být záležitost posledních max. dvou měsíců. Já na ní vidím, že je unavená třebas měsíc, jenže hárala, jeden den bylo vedro, další den sněžilo, do toho začaly výlety, prostě nic, co by mi signalizovalo že je něco divnýho. Jenže když pak na ni koukne někdo kdo ji dobře zná a na druhou stranu mu projde denně rukama x pacientů, tak se pak člověku rozsvítí, když ho někdo postrčí.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 19:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jestli odháral standartně, tak to sono asi nepospíchá, ale jestli byl nějaký výkyv, tak by tyto projevy mohly souviset i s pohlavkou. Proto jsem navrhovala sono a ptala se na hárání. A taky bych udělala testy na borelku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 21:36 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
dost dobře to může být i slinivková nedostatečnost - nějaký z jejích problémů - tuky, bílkoviny.. u nás se na to přišlo po opakované krvi ale hlavně opakovaným trusem, pořád jsme měli podezření na giardie. a tohle byla horší pecka. klidně se to mohlo rozjet nějakým stresem, což hárání může být zcela v klidu. dost by tomu napovídal objem dovnitř = objem ven. našedlá srst, úbytek hmotnosti, jo. pestřec? takové giardie a ještě něco k tomu, no.. tak trusy, trusy. a krev, sono.. pokud takhle ztrácí váhu takhle malý pes, rozhodně to přestává být legrace, protože má o dost méně, kde brát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2012 07:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Mě ještě napadlo, jestli by to nemohlo být Vetamixem, protože hodně lidí od něj odešlo údajně proto, že jim psi hubli a nevyhovovalo jim to, a ona od nich má vlastně většinu toho co baští. Nepřijde mi to jako nějaká extrémní trága, lítá pořád, loví pořád, zlobí a dělá všechno tak jako dřív, žádná únava nebo nechuť něco dělat. Hubená byla vždycky a ne nijak moc nezdravě, jsou i horší. Kamarádka mi ještě včera připomněla, že těsně po posledním hárání se jí rozjely kokcidie, takže tam taky může být nějaká souvislost, ale proč by se zcvrkávala, to mi hlava nebere. Na borelku byla očkovaná, to snad nebude ono (ještě toho trochu). Dobereme Entizol, nechám ji pár dní srovnat a pak na to vlítnem. Teď spíš co s tím krmením-nechat ji chvíli na granulích nebo pokračovat s tím co baští doteď a jít to pak řešit? Rozhodně není na okamžitý umření. Aspoň doufám :rolleyes:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2012 08:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Očkování proti borelce je k ničemu. Není prokázán účinek vakcíny. A navíc - každé očkován je jen opatření, aby pes měl šanci nákazu přežít, ne aby se nenakazil.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 672 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!