Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: ned 16. zář. 2012 20:22 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Dobrý den, prosím o radu, přečetla jsem tu už vše a nevím si rady. :( . Mám fenečku RTW, nyní 4 měsíce, přinesla jsem si ji domu když jí bylo 6 týdnů, vím, že je to brzo, ale stalo se tak, byla zvyklá na K9 tmavě zelenou, koupila jsem jí domu Chiccopee, že přejdeme na ně, od chovatelky jsem měla balíček K9. Dovezla jsem ji domu, cesta pro ní byla hodně stresující, pozvracela nám auto a třásla se. Doma už byla lepší, ale první dva dny moc kňučela, pak se to spravilo a hrála si i druhým pejskem co mám doma. Ale problém je ten, že od příjezdu nechtěla papat ani ty granulky co byla zvyklá. Uvařila jsem jí rýži a maso a papala, ale jen první den, pak už to nechtěla, tak jsem jí uvařila kuře a těstoviny, to jí zase chutnalo max Dva dny, pak zase nechtěla a takhle to jde pořád dokola. Teď už nechce vařené vůbec. Granulky jsme vyzkoušely Acanu, Orijen, RC starter, pokaždé jí to chutná jen chvilku, spíš první hrstička a pak to už nechce. Můj druhý pes York, má jiné granule a ty mu krade z radostí, ale když jí je dám do její misky, nechce je, ani když dám do yorka misky její granule.. Krade i Acanu u našich seniorce, ale když jí koupím acanu domu, nechce ji. Prostě vše kradené je dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: ned 16. zář. 2012 20:23 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Jediné co miluje jsou piškoty, ale těma jí nemůžu krmit pořád... Zkoušela jsem i syrové maso, to sní, ale jen s rohlíkem, rýži a cokoliv jiného nechá a kolikrát i s tím masem, konzervy nechce a vývarem přelité granule taky ne... Dávala bych jí syrové to není problém, ale nežere zeleninu, ovoce jen hrušky a bojím se abych jí dala vše co potřebuje. Na začátku měla hodně škrkavek, tak jsme ji odčervovali po 14 dnech až do 2,5 měsíce pak už tam nic nebylo. Jinak je veselá, hravá, leskne se jí srst, z očí ji neteče, vypadá zdravě. Jen je hubenější ale žebra ji nelezou. Už nevím co jí dát aby jí to chutnalo. Po syrovém mase má průjem a strašně smrdí.. Ráda žere kameny a pak je zvrací ráno a nebo je vykaká, teď už méně, ale jako malá to dělala hodně, byla hodně rychlá, ikdyž jsem se snažila a pořád jí hlídala. Čím to je? Má vše, je se mnou skoro pořád, mazlím jí, spí se mnou v posteli, beru jí stejně jako yorka, nemá důvod žárlit... Asi jsem jí rozmazlila, ale jak z toho ven? Dneska nežrala celý den, prostě k té misce ani nejde, ale jakmile zašustím pytlíkem s piškotama je v pozoru. Už nevím co s tím :Hangman: ... Být tvrdá a dát jí ty granule dokud se nenají sama? To je mi jí líto, když vidím jak má pupíček prázdný :(... Přitom u chovatelky prý normálně jedla granulky a vše co jim dala... Zkusila jsem jí je i namočit, prý je jedla máčené, ale nechce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: ned 16. zář. 2012 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Rozmazlenost tam bude zcela určitě. Proč by jedla normálně, když ví, že na vás udělá oči a dáte jí pamlsky a jiné dobroty ?

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: ned 16. zář. 2012 20:48 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Ale jak z toho ven? Vydržet? Co když nebude jíst třeba 3 dny? Ti co mají psy, mi radí dět ráno na 30 minut, když nechce sebrat, to samé v poledne i večer, prý se nají a naučí se jíst hned jak to dostane do misky... Ze začátku jsem brečela a byla zoufalá, bála jsem se o ní, ale asi to budu muset vydržet :(... Ale bojím se, aby se jí něco nestalo, když nebude jíst... Ale zase tu čtu jak pes hlady nechcípne, když není nemocný a ona není, to by nebyla veselá atd... Nikdy po granulích nezvracela, ani po ničem jiném, to spíš z hladu žlutou pěnu, ale to opravdu jen z řídka ráno... Děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: ned 16. zář. 2012 23:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Ahoj =), taky myslím, že je to rozmazlenost. A pořádná :D .
Ale chápu Tě, když má člověk zodpovědnost za takového drobka, tak se někdy neubrání, trochu to ujede a pak už se z toho těžko vystupuje...

Já bych to nejspíš řešila tak, že by vždycky dostala do misky žrádlo (asi bych nedávala jen suché granule, ale aspoň trochu je vylepšila - vývarem, trochou tvarohu, žloutkem, bílým jogurtem, mletým masem...), položila misku tak, aby o ní čubina věděla, ale nějak bych si jí nevšímala, nemluvila na ni, misku tam nechala tak 20 minut maximálně, během té doby bych o misku nezavadila ani pohledem a feňuli taky nějak neřešila. Pak bych to zas bez řečí vzala a dala v poledne atd. Striktně bych nedávala pamlsky, ani žádné dobrůtky od stolu nebo tak něco (jo, při cvičení je to nepraktické, ale odměnu můžeš dát i formu pohlazení, slovní pochvaly, aportku... případně bych cvičení na dobu nezbytnou omezila, maximálně bych zkusila dát za odměnu granulku, co má žrát normálně).
Co se "umření hlady" týče, tak bych ji při nejhorším nechala něco ukrást yorkovi, aby do sebe aspoň něco dostala (ale ne moc)...
Taky je celkem dobré psa před krmením pořádně vylítat - tak aby dostal hlad, po pohybu by se měl nechat nějakou dobu uklidnit a po té podat žrádlo. A v žádném případě bych ju nelitovala, že jako chudinka nepapá, že musí mít hladeček a jestli si nechce dát aspoň kousek tohoto, nebo tamhleto atd...

No, tak tak bych to asi řešila já... Snad se vám problém podaří brzo vyřešit :-) ...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 07:41 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Terezko děkuju, taky si myslím, že to tak musím udělat... Včera nesežrala nic, jen chtěla jít krást, ale to jsem ji zarazila, protože ona je tak tvrdohlavá, že se zaplácne trochu tím kradeným a to svoje nechce... Pamlsky ani piškot včera nedostala a je prostě o hladu, když chce... Dneska ráno k té misce aspoň šla a čuchla :lol: , nechala jsem jí to tam protože jsem musela do práce, tak snad něco ubyde.. Chodímě ven pravidelně každý den, tak na hodinu a lítá dost, pak přijde domu a usne, jiné dny jsme u koní a tam taky je pořád venku, takže si myslím, že pohybu má dost, tak přece jednou hlad dostat musí... Stříkla jsem jí do těch granulí nějaké ochucovadlo, před tím ji to chutnalo.. Když jí to zakápnu olejem ze sardinek, tak granule olíže a vyhází z misky, nedá se přelstít, že bych jí je tam zamaskovala, to si radši nevezme vůbec... Ona by chtěla jen maso, ani jogurt jí nejede, ani tvaroh, žloutek, nic co ostatní milují... To bych ty granule jen vyhazovala, kdybych je dávala s něčím a oni rychle kvasí... York byl taky cápek, ale ne mojí vinou, tu jsem srovnala, ale je pravda že jsem jí moc neřešila jestli žere nebo nežere, ale RTW je velké plemeno a bojím se o živiny, klouby, kosti... Dneska mi štěně chtělo sníst chleba se šunkou, takže nechutenstvím netrpí, jen je sprateček... zajímalo by mě jak dlouho to může vydržet :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 07:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Viem že sa to nemá,ale keď boli moje bostony ešte šteňatá tiež boli hodne nežravé,Ashon mal do toho zažívacie problémi(průjem,zvracanie), tak som ich kŕmila proste tak že som im tie granule dávala z ruky kým nezožrali celú dávku.Adéla bola od chovatelky naučená na režim granule po celej miestnosti a zobni si kedy chceš a kolko chceš :roll: Čož mi pekne zavarila s týmto,z misky nežrala vobec.Kŕmila som ju tak že som jej granulu hodila pre ňu na zem,ona ju zozobla a čakala na ďalšiu.Takto som ju kŕmila 5x denne do cca 4-5mesiacov.Pekne zdĺhavé a na hlavu :| #-o Nevšímanie ani nežranie jej nepomohlo k lepšiemu žraniu z misky a nechcela som si lajznúť aby nežrala tak ako má keď bola vo vývine.Dnes má rok a buď žereš alebo ne,žiadne pr.de.nie už s tým,a z misky žere normálne,keď po ránu nemá hlad tak rannú dávku zožere na obed a večeru už normálne zbaští,to je vylietaná za celý deň zvonka.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 08:24 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Je pravda, že když jí kmím z ruky, tak něco sežere, ale ne celou dávku, když sežere najednou 160g tak si pískám jak pěkně papá, ale to bylo jak byla rozjedená po tom syrovém mase, krmila jsem jí skoro týden a průjem s hlenama, chutná jí to ale nesedí :(... Někdy mi přijde, že je líná jíst, chodí a uzobává a pak si zase lehne a odpočívá ( večer po procházce), když už jí tu misku vrazím pod nos a ona je unavená, tak jí a když už fakt nechce, tak jí odstčí packou.. někdy i zabere, že u ní sedíme s jorkem a já jí volám aby jí to jako snědla, někdy začne jíst rychle, ale někdy jí to prostě nechá a je jí to jedno... někdy děláme to, že jí to po troškách naházím na zem a ona to jednu po druhý sní, ale to taky nefunguje vždy, jen občas.. Zkoušela jsem i jinou misku, teď má nerez, dala jsem plastovou, ale nepomáhá... Zkoušela jsem granule i jako pamlsek za odměnu, ale jak zjistí že je to granule, div jí nevyplivne :lol: ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 08:26 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Dokonce jsem u té misky i klečela a dělala jak to jím a jak je to dobré, ale přijde mi že je až moc chytrá na to, aby věděla, že to prostě nejím.. Jí nijak neočůrám asi.. Když jí uvařím, tak to někdy sní, ale jen jak je to čerstvé, ohřáté ne, nebo kolem panáčkuje jak na to má chuť a když jí to položím na zem, tak k tomu čuchne, uzobne dvě sousta a jde pryč... Někdy si tu misku s granulema brání i když se jde jork jen napít a nechce jí k tomu pustit, ale sníst to nejde, mají společnou vodu vedle misky s jejím jídlem, možná bych to měla oddělit? York jí na gauči, aby ji to nesežrala, často jí od toho vyhnala a sežrala, než jsem to zjistila :hmm:.... Ona asi ví, že jsem měkoň, ne na výchovu, ale na jídlo jo, tak je to kdo z koho... York jednou taky stávkoval, za to, že jsem jí odložila na dva dny k mámě, kručelo jí v břiše, že jsem nemohla spát a vydržela 3 dny apak začala zase žrát, prostě protestní hladovka, ale u ní už na to nehraju, vím, že je vyděračka :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 09:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
No, co mi pomohlo na nežravce (ale už dospělýho, mimochodem mix rtw): 1. přidat pohyb, 2. přidat pohyb, 3. přidat pohyb, ...
Potom přestat s krmením nonstop - miska se po době určené ke žrádlu sebere a předloží při příštím krmení. Krmit hned po procházce. Semtam granule ochutit (tak asi obden) a ideálně najít krmení, které nežravci snad chutná.

Jakmile bych naznačila, že se mu cpu někam (klečení u misky, hraní si se žrádlem, krmení z ruky), poklepe si packou na čelo a je zaručeno, že se nenažere.

Ale nevím jak moc si člověk může dovolit nechat vyhladovět štěně.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 09:25 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
No to je otázka... Ale taky jsem s tím přestala, vysedávat a neřeším, teda před ní, jinak mě to samozřejmě štve.. Jsou to paličáci a jsem si jistá, že nemocná není...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Rozhodně zapomeňte na krmení z ruky, zaděláte si tak na další zlozvyk a rozhodně to nepovede k normálnímu stravování vaší fenky. Souhlasím s tím co napsala Terka Leciánová. Nedávat nic kromě toho, co má jíst a když o to nebude stát, sebrat a vrátit to až v dobu dalšího krmení. Musíte být hlavně důsledná a nelitujte ji, nepřemlouvejte ji.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 09:55 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Dobře, děkuju, udělám to tak. Nedostává nic od stolu a pamlsky jí taky nedám dokud se nenaučí jíst jak má.. Já jí pamlsky moc nedávala, spíš hodně chválila.. Jen sem jí dělala ráno snídani z piškotů a trochou jogurtu, nejradši má borůvkovej a teď na mě kouká, kde jsou piškoty. Jenže tímhle se zaplácla a pak nic jiného nechce... Takže od teď jen granule... Přemýšlela jsem o Belcandu, ale nevím jaké vybrat... Láká mě to s tou játrovou omáčkou, ale mají jen pro všechny štěňata a ty juniorky už jí nemají.. Poradítejakou vybrat? A nebo mám zůstat u toho RC když toho mám plný pytel a ještě pytel Orijenu? A nevymýšlet zase nic dalšího? :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 11:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A proč ne maso? Zelenina ovoce není vůbec důležité. Zbytek když tak v příslušném tématu.

Jinak samozřejmě platí, že misku jí dám jen dokud to nesežere druhý pes. Nedávám nežravci celou dávku ale jen poloviční nebo ještě míň, aby se naučil sežrat vše, co v misce má. Pokud to čuba nesežere, pošlu jí od misky pryč a zavolám jinýho psa, aby to její žrádlo sežral.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
fiffii píše:
Dobře, děkuju, udělám to tak. Nedostává nic od stolu a pamlsky jí taky nedám dokud se nenaučí jíst jak má.. Já jí pamlsky moc nedávala, spíš hodně chválila.. Jen sem jí dělala ráno snídani z piškotů a trochou jogurtu, nejradši má borůvkovej a teď na mě kouká, kde jsou piškoty. Jenže tímhle se zaplácla a pak nic jiného nechce... Takže od teď jen granule... Přemýšlela jsem o Belcandu, ale nevím jaké vybrat... Láká mě to s tou játrovou omáčkou, ale mají jen pro všechny štěňata a ty juniorky už jí nemají.. Poradítejakou vybrat? A nebo mám zůstat u toho RC když toho mám plný pytel a ještě pytel Orijenu? A nevymýšlet zase nic dalšího? :-k


Když tak ten Orijen, RC bych asi psovi moc nedávala. Krmila bych přirozenou stravou, pejskům to většinou chutná a postupně se rozežerou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evo- pisatelka psala že po mase má průjmy

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 12:22 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Jo má průjem a nesežere ani rýži k masu ani jinou přílohu, jen rohlík, což asi není nejlepší... Po tom mase stračně smrděla, i z pusy a vždy měla průjem a hlen v tom a kadila častokrát za den.. Po granulých má bobek pevný a malý a kadí 2x denně... Řidší bobek měla i po mase s těstovinama...

Ten orijen mi přijde jako by neuměla rozkousat, žejsou naní ty granulky asi velký nebo nevím.. Ona je totiž polyká celé, když už je jí ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 13:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
to, že pes nekouše je normální. A pisatelka psala, že štěnice nesnáší syrové maso. O vařeným se, pokud vím, vyjádřila kladně, jen že druhej den už ho nechce.

A co se týče žraní šutrů a že u "chovatelky" žrala normálně: tak tomu bych FAKT nevěřila, když štěně vydala takhle brzo a ještě začervené.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 13:57 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Ona je odčervovala, to se musím zastat, jenže věřila veterináři a ten byl moc neznalý a dával jim něco slabého... Psala jsem že průjem má po syrovém mase a po, nejspíš, těstovinách, rýži nechce , jen když bych do ní asi přimíchala piškoty.. Teď nechce vařený ani první den, jen když třeba 1 den nejí a ráno nic jiného není tak to sní. Tak přece jen tam byla smečka, tak jí to asi vyburcovalo jíst... Když jsme byly se podívat u jedné paní co má 2 štěňata rotvíku a když přinesla v ruce RC a dala jim to, tak ta moje když viděla jak to žerou tak jí taky málem urvala ruku, tak jsem si řekla paráda chutná jí to a koupila pytel, no jenže ono nic, zase to samé... A vařené maso pro psy jí asi smrdí, to by chtěla asi pro lidi, ale jen samotné :(... Teď vypadá jak žížala, jak včera celý den nic nejedla a já jak největší tyranka co jí nedá najíst :? ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Hele, dokud se ty sama nesrovnáš, tak se ti čuba z toho nevyhrabe. Jakápak tyranka? Dalas jí jídlo? Dala. Vzala si? Nevzala. Tak jakýpak copak. U podobných zažívacích problémů často vládne duše tělu. Věnuješ svou mysl jejímu jídlu dnes a denně, furt na něj myslíš, stresuješ se tím, pak jí ho servíruješ div ne na stříbrným podnose a ještě u toho hraješ divadýlko, při kterým si ta čuba nutně musí myslet něco o bláznech a musí být značně nejistá.
Rozhodni se, čím jí budeš krmit, máš vyzkoušeno, co jí nesedí, tak toho se vyvaruj, ale pak prostě nakrm, když si neveme, tak seber. To, že teď nesnese syrové, se časem pravděpodobně srovná, ale nesmíš jí v tom problému svým přístupem podporovat. Byla odebraná příliš brzo, měla ještě minimálně týden strávit s matkou, pokud by byla poctivě odčervovaná (tzn. před odběrem 3x), tak by neměla "hodně" škrkavek, ale třeba jen tolik, že byste si asi ani nevšimli, o péči v ostatních ohledech si nedělám iluze. Budeš jí muset věnovat trochu více, než kdyby bylo vše v pořádku, ale tvářit se musíš tak, že už to v pořádku je. Takže pokud žere vařené, tak jí vař, i maso pro psy se dá koupit takové, co nesmrdí. Pokud baští jako přílohu rohlík, občas bych jí ho dala. Není to ideální, ale lepší, než klackem po hlavě.
Ale hlavně to musíš mít v pohodě ty ve svém myšlení, na jídlo se těšit a uvidíš, že zlepšení přijde.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Mimochodem, moc neznalý veterinář musí tedy znamenat, že neumí číst? Na každém přípravku je napsáno, kolik ho mají jaké váhové kategorie dostat. Podle mě odčervená nebyla vůbec. No, něco to stojí. A proto jsi ji taky dostala v šesti týdnech, tedy těsně před očkováním, aby do ní ta ženská nemusela vrazit ani korunu navíc.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 14:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Taky bych řekla, že kámen úrazu bude v odčervení,ale velmi dobře také rozumím tomu, jaké je to zoufalství, když nežere štěně velké rasy v růstu. Máme to taky za sebou. To se mi stalo po prvé v životě, kdy mi pes nechtěl jíst.
Nakonec se přiznám, že jsem taky krmila z ruky...alespoň první sousta a potom už jedl sám. Nebo jsem alespoň rukou zamíchala ve žrádle, Menek tu ruku olízal a šel pokračovat k misce.
Teď, když má nežrací období, dám mu misku a sednu si vedle něj na židličku. On je spokojený, že má u stolování společnost a nakonec všechno sní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 15:26 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Zuzko asi máš pravdu, že to moc hrotím a moc si to beru, ale já mám ty hafany jako děti :heart: ... je pravda, že jen já mám nežravku, odvezla jsem si ji jako první a že jí je 6 týdnů jsem zjistila až doma, myslela jsem, že jí jsou 2 měsíce jak paní řekla. Paní měla štěňátka poprvé a naposledy, plakala když odcházela, měla je ráda všechny a dodnes se ptá jak se má. Odčervovali jsme jí hlavně proto, že podle pohmatu jí bolelo bříško a nechtěla papat a jednou z ní vylezla jedna škrkavka, podruhé nic, pak se zase jedna, pak se zase chovala jako poprvé, tak zase tabletka, tak zase škrkavka a teď naposledy zase nic... Nebylo to že by z ní padaly červy to vůbec, napsala jsem to špatně, ne hodně škrkavek pohromadě, ale skoro v každém odčervení jednu, zkoumám bobky skoro vždy, jestli tam něco není... Odčervovali jsme jí tak jak se má po 14. dnech do 2 mesíců a my jsme udělali jedno odčervení navíc.

Chtěla bych pro ní to nejlepší, aby jí to chutnalo a měla tam vše co potřebuje. :dontknow: ... Asi nejjednodušší by byly granule s tím, že bych jí občas dala něco lepšího, třeba masíčko do nich a tak..

Takže podle tebe mám položit misku s granulema, zavolat jí, nechat to půl hodiny, sebrat a takhle 3x denně? A kolik jí tam toho mám dát? Tak aby prosvétalo dno? Všimla jsem si, že se jí to i jí líp, než když to má plné a nevidí na dno... A mám jí to nechat normálně v kuchyni vedle vody kam chodí pít obě? nebo jí to mám dát třeba na jiné místo, ale aby na mě viděla?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 15:31 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Menek píše:
Taky bych řekla, že kámen úrazu bude v odčervení.

No teď si myslím, že je to už ok, ale stejně se do půl roka odčervují každý měsíc že?

Ta moje to chtěla z ruky pořád. Když jsem vedle ní tak žere, ale jen se pohnu tak už kouká co dělám.. Přijde mi jako by u toho taky nechtěla být sama... No pěkně jsem si zavařila, jen co je pravda ](*,)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 15:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
fiffii píše:
...ale já mám ty hafany jako děti :heart: ...

Tento prístup je cesta do pekel,pes nie je a nemože byť nikdy ako dieťa,potom to špatne dopadá.Pes je proste pes.Pes má iné myslenie než človek a tento prístup využije podla seba a potom to vypadá tak ako to vypadá :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Ta moje to chtěla z ruky pořád. Když jsem vedle ní tak žere, ale jen se pohnu tak už kouká co dělám.. Přijde mi jako by u toho taky nechtěla být sama... No pěkně jsem si zavařila, jen co je pravda ](*,)[/quote]

Já vím, že to není to pravé ořechové, ale nesetkala jsem se s tím poprvé. Už jsem o tom slyšela, že někteří psi mají u krmení rádi přítomnost majitele. Jestli to má pomoct dobré věci, že se v klidu nají, tak těch 10 minut neřeším. Sedím u něj piju kafe a on jí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 15:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
I toto je forma nesamostatnosti. A největší problém bude v:
Citace:
le já mám ty hafany jako děti ...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 17:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Eva Štemberová píše:
I toto je forma nesamostatnosti. A největší problém bude v:
Citace:
le já mám ty hafany jako děti ...

Na děti bych takový přístup neaplikovala taktéž. To by z nich vyrostli pěkní spratkové a rozmazlenci. Sorry za trošku :mimo tému:

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 19:17 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Tím, že je mám jako děti jsem myslela, že je tak miluju a že to není pro mě jen zvíře, ale osobnost a že se jím snažím věnovat maximálně, i když možná i to je chyba... York je dost polidštěnej, ale na ní se jen podívám a ona přesně ví co myslím a co má udělat... Trvalo to dlouho než jsem jí srovnala, byla děsně rozmazlená a vůbec mě nrespektovala a dělala si co chtěla, včetně kadění a čůrání do postele za trest, že jsem jí nevzala sebou někam.. Koupila jsem si ji až v 5 měsících a nebyla nikdy sama a byl to mazánek co mohl vše... Dnes umí být sama, chodí jen bez vodítka a poslechne na slovo, je jí 7 let, do roka to byl ale boj, ani nevím jak jsem to dokázala... Ale co si pamatuju taky si vymýšlela v jídle a praktikovala jsem to taky tak nekompromisně... Jak mám tedy začít a jak naučit samostatnost? To jsem nikde nenašla... Občas zůstává RTW doma sama, ale pořád mi otvírá skříně a tahá z nich věci na chodbě, kde je, jinak je čistotná a i spí sama v chodbě i když já jsem v obýváků... Jinak je skvělá, jen to jídlo no :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 19:22 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Dneska jsem jí dala asi 3/4 hrnku granulí a než jsem přišla z práce, skoro vše snědla.. Teď mi přišlo od fitminu toto http://www.rajkrmiv.cz/veterinarni-prip ... o-plv-150g tak snad to k něčemu taky bude a ještě lososový olej brit, tak to trochu granulí snědla, ale seberu jí je když už nechce a dám zase ráno.. Nemlže ten olej na tom nějak žluknout přes noc? Jinak moc vám všem děkuji za rady, dlouho jsem se odhodlávala napsat :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Je to tak, že nic se nemá přehánět. I příliš péče a věnování se může v některých případech spíš škodit.

Chápu dobře, že dostane jídlo, pak jdeš do práce, a necháš tam tu misku celou svou pracovní dobu? To není zrovna ideální, když je nežravá.

Lososový olej mým psům hodně chutná, tak moc, že mi ho ukradli z linky, odnesli na koberec, tam ho rozebrali a vylízali. Koberec smrděl ještě měsíc. Ale za jedinou noc na granulkách se mu nic nestane.

Pokud vybereš kvalitní granule s dostatkem všeho, co tam má být, už bych k nim maso nepřidávala. Bylo by tam moc bílkovin. Pokud chceš dát maso, tak spíš místo granulí. Ale to je tady všechno psáno, prozkoumej témata o granulkách i masu, dozvíš se tam toho hodně, zbytečně bychom to tu opakovali. I o samostatnosti a nepořádku je tu samostatné téma.

A zkus si ve své mysli vybudovat představu skvělé fenky, která je čistotná, skvělá, samostatná a moc ráda baští. Uvidíš, že když ji takovou uvidíš, a když se k ní tak budeš chovat, stane se to skutečností. Většina práce se psy spočívá v práci na vlastní osobě, oni jsou jako zrcadlo. Jestli jsi měla yorkovou nežravou, a teď u rotvíkový je to zas, zkus se zamyslet, jestli problém nebude na druhé straně vodítka, než jsou psi.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 20:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Asi základní: zdravé štěně sežere všechno. Jestli má hleny ve stolici, dělali jste vyšetření ? Kromě škrkavek může mít i zánět střev, který bez antibiotik sám neodezní. Jakou má povahu? Zaráží mě to, že ukradené sní. Submisivní štěňata, která byla utlačovaná sourozenci nemají možnost se pořádně nažrat a do břicha dostanou jen to co rychle ukradnou-tedy dřív než je někdo další vyžene. Jestli má ráda rohlíky, znamená to, že je rohlíkama krmili. Starý rohlík namočený do vývaru s trochou mletého vařeného masa je furt lepší než nic. Jestli je štěně zdravé, bude celý jeho problém psychický.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 20:25 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Chápu dobře, že dostane jídlo, pak jdeš do práce, a necháš tam tu misku celou svou pracovní dobu? To není zrovna ideální, když je nežravá.

Ona chodí většinou do práce se mnou, ale jen tak 1.-2. týdně to vyjde, že je sama doma, ale v poledne jí jdu vyvenčit a dnes jsem jí dala misku aby se najedla, protože když jsem odcházela tak začala zrovna jíst... Vím, že by se to nemělo... Ale měla jsem jí to sebrat, když jsem odcházela a ta miska tam byla půl hodiny a ona si ji všimla až při odchodu?

Ať hledám jak hledám a pročítám, nic nenacházím co by mi mohlo pomoct, asi jsem slepoušek :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 20:32 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
lenka apenzelka píše:
Asi základní: zdravé štěně sežere všechno. Jestli má hleny ve stolici, dělali jste vyšetření ? Kromě škrkavek může mít i zánět střev, který bez antibiotik sám neodezní. Jakou má povahu? Zaráží mě to, že ukradené sní. Submisivní štěňata, která byla utlačovaná sourozenci nemají možnost se pořádně nažrat a do břicha dostanou jen to co rychle ukradnou-tedy dřív než je někdo další vyžene. Jestli má ráda rohlíky, znamená to, že je rohlíkama krmili. Starý rohlík namočený do vývaru s trochou mletého vařeného masa je furt lepší než nic. Jestli je štěně zdravé, bude celý jeho problém psychický.


Hleny má jen po syrovém mase, jinak ne, antibiotika brala právě kvůli podezření, kdyby měla zánět střev.. Ona byla ze všech štěňat nejmení ša nejklidnější... S yorkem vychází dobře, mají se rádi, neubližují si, hrají si spolu, ale když jí vezme její kostičku nebo něco co chce, tak já to nevezme, to se plazí po zemi a kňučí a jen doráží, ale to možná kvůli mě, protože ze začátku byla moc hrr a já jí usměrnila, aby jí neublížila... Ale když přijdeme mezi jiné štěňata, je spíš bázlivější než se rozkouká, i se za mě schová, ale pak si hraje, doráží a honí je, jen je asi stydlivější... OD začátku chodí všude se mnou a snažím se jí co nejvíc sosializovat, ale když jede auto a nebo jde člověk tak se zastaví a kouká, dřív se bála...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 20:35 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Co jedla u předchozí majitelky, tak to byl tvaroh, K9, piškoty. Rohlík jsem jí zkusila dát jednou já a nejdřív nevěděla co s ním, ale pak jí zachutnal... Ale tvaroh jedli třeba ze lžičky, granulky úplně rozmočené... Prý je jediná co nechce jíst, ostatní se cpou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
fiffii píše:
...ta miska tam byla půl hodiny a ona si ji všimla až při odchodu...

Tak tomuhle nerozumím. Dáváš to žrádlo psovi, nebo jen tak na podlahu?

fiffii píše:
...Ať hledám jak hledám a pročítám, nic nenacházím co by mi mohlo pomoct, asi jsem slepoušek :dontknow:

No ale vždyť to máš tady už napsané. Řešení není v tom, co a kdy jí dávat, do jaké misky, na jaké místo, ale v tvém celkovém přístupu ke štěnici. V tom, co si myslíš, jak se k ní chováš a jaké si o ní buduješ v hlavě představy.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 21:22 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Tak tomuhle nerozumím. Dáváš to žrádlo psovi, nebo jen tak na podlahu?

Dala jsem to na zem, zavolala jí, ona k tomu čuchla a nechtěla, když jsem asi za 30 minut odcházela a šla kolem misky, šla se mnou, něco jsem uklízela a ona začala jíst, tak mi bylo líto jí to sebrat, když zrovna začala jíst, ale protože jsem musela jít už do práce, tak jsem jí to tam nechala...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 22:05 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
... jestli ono to nebylo tím, že jsi to přestala řešit a zaobírala se jinými normálními věcmi běžného života, že začala jíst...

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2012 23:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
zzzuzzza píše:
... jestli ono to nebylo tím, že jsi to přestala řešit a zaobírala se jinými normálními věcmi běžného života, že začala jíst...

Toto ma presne napadlo.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: úte 18. zář. 2012 08:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mám tříměsíční štěkně- přijde k misce a bud žere nebo ne když nežere beru mu to prakticky hned jak odejde od misky s umyslem se k ní už nevracet- de si hrát lehnout nebo tak něco- nabídnu mu to znova třeb aza dvě hodiny- taky se mi osvědčilo nedávat mu žrát třeba po probuzení nebo když má hravou náladu to se na to ensoustředí ale dát mu to mimo- prostě vychytat kdy má asi tak zrovna hlad.
baští ale stejně nejlíp když samozřejmě ostatní- už se anučil i to že k cizí misce se mužeaž když má on sám dožráno nebo když pes misku opustí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: úte 18. zář. 2012 08:17 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
zzzuzzza píše:
... jestli ono to nebylo tím, že jsi to přestala řešit a zaobírala se jinými normálními věcmi běžného života, že začala jíst...
Spíš si myslím, že už dostala opravdu hlad, když celý den před tím nejedla...

Včera jsem jí na vaše rady uvařila hovězí maso a zalila vývarem 1 1/2 rohlíku+cca 200g masa a přidala tam ještě to od toho Fitminu na podporu chuti, sápala se na linku jen co jsem to vařila, snědla skoro celou misku.. Ráno jsem jí to dala znovu i s Fitminem, nejdřív se k tomu vrhla, pak se v tom ponimrávala, ale po etapách sežrala větší půlku a to hlavně, když se k tomu blížil jork.. Ale taky mezi tím si lehla, šla se kouknout co dělám já v koupelně, pak zase šla jíst, pak okousávala bůvolí kostičku pak zase uzobávala.. Celé to trvalo tak 20-30 minut, no a pak už nechtěla, tak jsem jí to vzala a šly jsme do práce.. Nedávám jí toho třeba moc?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: úte 18. zář. 2012 08:22 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
ajka píše:
mám tříměsíční štěkně- přijde k misce a bud žere nebo ne když nežere beru mu to prakticky hned jak odejde od misky s umyslem se k ní už nevracet- de si hrát lehnout nebo tak něco- nabídnu mu to znova třeb aza dvě hodiny- taky se mi osvědčilo nedávat mu žrát třeba po probuzení nebo když má hravou náladu to se na to ensoustředí ale dát mu to mimo- prostě vychytat kdy má asi tak zrovna hlad.
baští ale stejně nejlíp když samozřejmě ostatní- už se anučil i to že k cizí misce se mužeaž když má on sám dožráno nebo když pes misku opustí

No a v tom jsem já asi udělala tu největší chybu, všude se píše jak má malinké štěňátko jíst 3-4 denně a ona když nechtěla tak jsem jí k tomu přemlouvala a dělala různé věci a tím jsem jí to jídlo asi zprotivila a rozmazlila jí.. Vím, že to není omluva, ale já se o ní tak bála, aby mi neumřela třeba hlady.. Ono totiž jedno štěňátko co jsem měla mít před ní, umřelo hned po porodu, Fena měla nejspíš herpes, všechna ostatní zemřela během porodu nebo se rodila mrtvá a to jediné přežilo 10 dnů, ale pak stejně umřelo a já se pak strašně bála o tuhle mojí co mám doma :( a tím jsem si to nejspíš zavařila...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 09:53 
Offline

Registrován: úte 05. čer. 2012 15:14
Příspěvky: 21
Bydliště: Česká Lípa
Hlásím, že jsme to zvládly a prce už pěkně papá granulky :)... děkuji všem za rady :partyman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
:icon_thumleft:

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub. 2010 12:51
Příspěvky: 193
Bydliště: zlatníky-hodkovice
ten muj taky nezral jako stene...cely den nemusel nic jist...a jak se zde pise, udelala jsem to, co jsem nemela. krmila jsem ho z ruky..nechtel jist granule nechtel jist nic... davali sme vsechno mozne i nemozne... pak upapaval jen maso a trosicku granulek.. obcas sem ho musela krmit i v roce.. a vydrezlo, ze se neprejida a ji jen kolik chce.. od cizích si nic nevezme,tak to melo i nejake pozitivum do dospelosti.

at se dari a papa jak jen muze at si napapa brisko.
je mozne ze ji zase nebylo nejlepe, psala jsi,ze po odcerveni vzdy mela cervika, tak to taky mohlo byt spojene s timto..


pri koupi hafa, jsem si nechala vystavit od veterinare, ke kterému jezdil s majitelkou dokument, kde pise kdy a cim byl odcerveny a potvrzeni,ze je v poradku.

_________________
Maya+Brando+Adar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Od mala nechce nic jíst
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
:icon_thumleft: super :D

A co teda zabralo/jak ste to vyřešili???

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!