Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:20
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2012 22:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
Dobrý večer,chtěla bych poprosit o radu...mám 4.měsíční fenku RR,narodila se poslední,poloviční než ostatní sourozenci a to jí zůstalo.Krmím jí granulemi Ontario ale mám pocit,že je pořád hodně hubená a taky že nějak hodně pořád kaká...nevím jestli je to u čtyřměsíčního štěňátka normální,ale pokaždé když jdeme ven...cca 5x denně,pokaždé kaká a někdy i 2x....málokdy se stane,že venčení proběhne bez kakání.Asi bude nutné změnit značku,ale já nějak nevím na jakou,když čtu recenze,všude se najdou negativní,poradíte mi?Díky moc :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2012 22:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Značku změnit určitě, granule to jsou nic moc. Ale na to tu je několikastránkové vlákno zkušeností, tak to máte na dlouhé zimní večery :wink: A co se týče vyprazdňování: ano, je to normální, štěně má velice rychlý metabolismus - také proto se krmí několikrát za den. otázka je, objem a velikost trousku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2012 22:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
Eva Štemberová píše:
Značku změnit určitě, granule to jsou nic moc. Ale na to tu je několikastránkové vlákno zkušeností, tak to máte na dlouhé zimní večery :wink: A co se týče vyprazdňování: ano, je to normální, štěně má velice rychlý metabolismus - také proto se krmí několikrát za den. otázka je, objem a velikost trousku.


Někdy se nestačím divit kde se to v ní bere...no granule mi vychválili,ač mě cena zarazila,vyzkoušela jsem je a nic moc...tak mi nezbývá nic jiného než hledat :roll: ...díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2012 23:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No není nejhorší, ale vzhledem ke stavu fenky bych šla na kvalitnější. No já osobně bych krmila masem, ale to je už vaše rozhodnutí :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 08:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Ono není všechno černobílé-štěěn je už dost staré, aby zvládlo granule strávit bez ohledu na jejich kvalitu a ontario nepatří k nejhorším. Vzhledem k tomu že je malinká a hodně trousí bych se zaměřila na test na slinivku břišní-nedostatečný růst a objemné výkaly jsou jedním z příznaků. Dělají se testy enzymů z čerstvého trusu. Dále a s trusem nesouvisející, ale s velikostí štěněte ano jsou správně fungující játra a ledviny. Pokud se vyloučí vrozené onemocnění, jedině dobře. Hodně štěstí.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 08:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Danii píše:
Někdy se nestačím divit kde se to v ní bere...

To je právě ta chyba, co si z těch granulí vezme, když všechno vyjde ven, že? Pročti si diskuzi jak psala Eva. Stejně budeš možná zkoušet více značek. Každému pejskovi sedí něco jiného. Důležité je vybrat kvalitní a nešetřit, co do pejska první rok dáš, to se ti několinásobně vrátí na zdraví.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 09:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No, já Ontario zkoušela asi u třech psů (moji a tátův) a neseděly ani jednomu. Právě že velké trousky, dva i průjem (u těch to bylo teda dost čekané).

Citace:
štěně je už dost staré, aby zvládlo granule strávit bez ohledu na jejich kvalitu

Tohle fakt nějak nechápu. Tak proč by se pak tak složitě (kolikrát) vybíraly značky granulí i u dospěláků? Proč by se řešila kvalita kterých granulí?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 09:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Protože se řeší malý vzrůst a velké hromádky: lepší střední třída granulí než marketový shit. Pokud jsou štěňata od mala krmená střední třídou, ve 4měsících si jejich zaž. trakt poradí s tím co se do nich dává. Pokud má štěně nějakou vrozenou vadu, superpremiovýma granulema ten organizmus totálně zničíme. Kdyby se jednalo o velké a časté hromádky zdravě se vyvíjejícího psa, bylo by to o něčem jiném. Asi tak...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 10:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo ták, tak v tom případě dvě otázky: čím byla štěňata krmena u chovatele a jestli je to paní první štěně. Protože štěnda mají opravdu velký odpad, udivuje mě to pokaždé, když mám u sebe nějaké štěně (ať už na granulích nebo na mase). Další otázkou je, jestli pani štěně nepřekrmuje ve snaze aby vyrostlo a přibralo. To by se automaticky také zvětšil odpad. Kolikrát za den krmí, jak velké to jsou dávky (což souvisí s překrmováním). Kolik štěně váží v současné době (protože jestli pani srovnává jen se sourozencema - pokud s nima udržuje kontakt, tak ti můžou bejt jen nadmíráci a štěně zde probírané může být normální zdravé štíhlé štěně).

A za mne. Může klidně zůstat ve střední třídě, v tom já problém nevidím, jen prostě změnit granule za jiné (Ať už SC, RC, Happy dog, hills apod., těch středních tříd je dost, nemusí jít hned do Orijenu, Taste of ..., Magnusson a pod). Protože pokud to budou problémy se slinivkou, játrama, tak to bude stejně o změně krmení a o dietě. A předpokládám, že veterinář štěně prohlížel, minimálně ho viděl při očkování a pokud by se mu něco hodně nezdálo, navrhl by vyšetření sám (už jen kvůli výdělku :wink: :laughing7: )

Anebo právě přejít na maso.


A chtěla bych se pani omluvit, pokud jí tady podceňuju, netuším, jak moc je "zběhlá" :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 10:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo a další otázka. Je s PP nebo ne, nebo jestli třeba fenu nenakryl i jiný pes :lol: (jasně tady už je ta pravděpodobnost asi menší :rolleyes: )

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
[quote="Eva Štemberová"]Jo ták, tak v tom případě dvě otázky: čím byla štěňata krmena u chovatele a jestli je to paní první štěně. Protože štěnda mají opravdu velký odpad, udivuje mě to pokaždé, když mám u sebe nějaké štěně (ať už na granulích nebo na mase). Další otázkou je, jestli pani štěně nepřekrmuje ve snaze aby vyrostlo a přibralo. To by se automaticky také zvětšil odpad. Kolikrát za den krmí, jak velké to jsou dávky (což souvisí s překrmováním). Kolik štěně váží v současné době (protože jestli pani srovnává jen se sourozencema - pokud s nima udržuje kontakt, tak ti můžou bejt jen nadmíráci a štěně zde probírané může být normální zdravé štíhlé štěně).

Dobrý den...omlouvat se nemusíte...štěně určitě nepřekrmuji...dostává 3x denně,protože chodím do práce...dostane ráno,potom od syna když přijde ze školy a potom večer...možná bude lepší to ještě rozdělit.Zkusím to.Chuť k jídlu má,je živá,hravá,nepozoruji nic negativního,jen je to taková houžvička.Má 12kg a jsou jí 4 a půl měsíce.A kamarádka od které jí mám mi posílá fotky sourozenců,kteří jsou prostě větší,tak jsem jen měla strach.Ikdyž je pravda,že byla poslední a narodila se poloviční než ostatní a je to vypiplánek.Není to můj první pes,měla jsem před hodně lety NO,irského vlkodava....potom 16let čivavu,takže jsem z těch větších plemen trošku vyšla ze cviku... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
Eva Štemberová píše:
Jo a další otázka. Je s PP nebo ne, nebo jestli třeba fenu nenakryl i jiný pes :lol: (jasně tady už je ta pravděpodobnost asi menší :rolleyes: )


Rodiče jsem viděla na vlastní oči....je to opravdu RR,ikdyž bez PP :wink:

http://palena70.rajce.idnes.cz/kara/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 11:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
lenka apenzelka píše:
Ono není všechno černobílé-štěěn je už dost staré, aby zvládlo granule strávit bez ohledu na jejich kvalitu a ontario nepatří k nejhorším. Vzhledem k tomu že je malinká a hodně trousí bych se zaměřila na test na slinivku břišní-nedostatečný růst a objemné výkaly jsou jedním z příznaků. Dělají se testy enzymů z čerstvého trusu. Dále a s trusem nesouvisející, ale s velikostí štěněte ano jsou správně fungující játra a ledviny. Pokud se vyloučí vrozené onemocnění, jedině dobře. Hodně štěstí.


Jejda...nestrašte mě :( ,no jdu zítra na veterinu pro něco na odčervení a pro radu co jí dát aby nezvracela v autě,tak se na to pro jistotu určitě zeptám... :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 26. pro. 2012 19:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na zvracení v autě bych nedával určitě nic od veterinářů, raději bych volil byliny nebo bachovky.
Co se týče velkých hromad proti přísunu krmiva, vždy je to známkou nedobré stravitelnosti značky krmiva pro daného psa.
To, že pes vypadá jako určité plemeno, v případě psa bez PP ještě neznamená, že je čistokrevný. Když to zestručním, pes bez PP je vždy považován za křížence, jelikož není jak dokázat, že je čistokrevný. PP je totiž něco jako certifikát pravosti. Na to je tu hromada článků v příslušných tématech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2012 00:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nemáš někde současnou fotku? 12 kg na 4,5 měsíci mi nepřijde nijak tragické, zvlášť, když je fenka drobnější.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2012 16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
Eva Štemberová píše:
Nemáš někde současnou fotku? 12 kg na 4,5 měsíci mi nepřijde nijak tragické, zvlášť, když je fenka drobnější.


Fotek mám požehnaně,ale úplně čerstvou žádnou,ale budu fotit teď o víkend,tak pošlu.....a poslat mám kam?Moc se tady ještě nevyznám,co je tu za možnosti....Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2012 16:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
Desenský píše:
Na zvracení v autě bych nedával určitě nic od veterinářů, raději bych volil byliny nebo bachovky.
Co se týče velkých hromad proti přísunu krmiva, vždy je to známkou nedobré stravitelnosti značky krmiva pro daného psa.
To, že pes vypadá jako určité plemeno, v případě psa bez PP ještě neznamená, že je čistokrevný. Když to zestručním, pes bez PP je vždy považován za křížence, jelikož není jak dokázat, že je čistokrevný. PP je totiž něco jako certifikát pravosti. Na to je tu hromada článků v příslušných tématech.

Nemám vůbec s ničím na zvracení zkušenost,protože všichni moji pejskové jezdili autem rádi a bez problémů...a na veterině mi řekli..Kinedryl ... a jedeme už zítra..a začla mi zvracet až teď,předtím jen kňučela,myslím že se jí to cestování nelíbí a je vynervovaná,moc jsme toho zatím nenajezdili,ale teď jedeme až k Humpolci:( ..a dobře vím jak je to s pejsky bez PP...ale víte jak to je...mám jí pro radost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2012 16:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
na zvraceni v aute doporucuju jezdit, jezdit a zase jezdit. Nestresovat se predem, neresit, pesa dat do auta, nelitovat...a vyrazit. cim vice a casteji, tim lepe....

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2012 17:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
Aňula píše:
na zvraceni v aute doporucuju jezdit, jezdit a zase jezdit. Nestresovat se predem, neresit, pesa dat do auta, nelitovat...a vyrazit. cim vice a casteji, tim lepe....


Myslela jsem si to...už mi pár známých řeklo,že jim pejsek taky zvracel a a časem přestal...tak začnu trénovat a uvidíme... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2012 17:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kinedryl ani nic podobnýho ne. Je to o kilometrech. Všichni moji psi jako štěňata zvraceli. ted co mam u sebe štěně, tak on zezačátku nezvracel, ale nedávno začal. No začali jsem jezdit víc a už se zase lepší. Ale jezděj na lačno.

A fotky: buď je nahraj na rajče a dej sem odkaz (jako výše), nebo v technických informacích ej podrobný návod, jak vkládat fotky.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2012 18:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
[quote="Eva Štemberová"]Kinedryl ani nic podobnýho ne. Je to o kilometrech. Všichni moji psi jako štěňata zvraceli. ted co mam u sebe štěně, tak on zezačátku nezvracel, ale nedávno začal. No začali jsem jezdit víc a už se zase lepší. Ale jezděj na lačno.

Já jedu právě zítra na Vysočinu...190km :cry: a na vánoce jsem jela k rodičům..24km a ikdyž byla na lačno,zvracela hrozně moc,šťávy,ale já myslím,že to má od nervů,protože začla po ujetí asi 500metrů k benzínce....tak nevím jak to zítra zvládnem. :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2012 19:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No jak, normálně :lol: ať si zvrací, to se pak uklidí. :wink: A lepší než k Humpolci by byla třeba Bratislava. Jak jsme psali - je to o km. Čím víc, tím líp.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2012 05:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Danii píše:
Myslela jsem si to...už mi pár známých řeklo,že jim pejsek taky zvracel a a časem přestal...tak začnu trénovat a uvidíme... :lol:

Jestli je to hodně zlé, můžeš koupit v lékárně bachovky krizovky a fouknout mu před jízdou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2012 06:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Když jsem si poprvé odvážela Bess, zeblila se jak .. a to byla na lačno. Blinkala asi po 10 min. jízdy. Zastavili jsme u potoka, abysme se všichni umyli, Bess se napila a za 10 min. blinkala znovu. :rolleyes: Naštěstí jsem měla tenkrát pogumovanou podložku, která všechno zadržela. Dneska mám v autě plastovou podložku pod psy, takže když se něco takového přihodí, jen to umyjem, spolu s pejskem. Dnes Bess blinká pouze pokud prudce zabrzdím, jelikož to vím, dávám si pozor. Takže vydržet a udržovat plynulou jízdu.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2012 07:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Sice jsme už OT, ale budu trošku oponovat. V rámci tréninku jezdím normálně a často. Když jsem však vezl kdysi jednoho z mých čévéček, pořád jízdu nezvládal ani na krátké vzdálenosti. Stačilo si s ním udělat několik krátkých výletů poněkud sportovnějším stylem jízdy, aby měl s čím porovnávat, při tom jsem se náramně bavil, jak se pitomě tváří. Pak už ani při normální jízdě rozhodně nic neřešil.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2013 09:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
Eva Štemberová píše:
No jak, normálně :lol: ať si zvrací, to se pak uklidí. :wink: A lepší než k Humpolci by byla třeba Bratislava. Jak jsme psali - je to o km. Čím víc, tím líp.


Tak cestu do Humpolce jsme zvládly na jedničku...kinedrylu jsem se bála,bachovky jsem tady na rychlo nesehnala,tak jsem to riskla...seděla se mnou vepředu a za Prahou i usnula,takže jsem usoudila,že má stres z mého auta,když tam musí být vzadu na sedačce.Zpět jsme absolvovaly cestu vlakem a musím jí moooc pochválit,je to holka šikovná,měla poprvé i náhubek a ani neprotestovala,stačilo pár piškotů a byla jak ostřílený cestovatel :D ,mám z ní radost.Jinak jsem jí maličko zvýšila dávku granulí a řekla bych že vypadá líp,ale kaká teda statečně a ještě víc prdí...tak stejně změním.Nemáte někdo zkušenost se značkou Satisfaction??

Hodně štěstí a zdraví Vám i vašim mazlíčkům v novém roce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2013 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
Danii píše:
Eva Štemberová píše:
Nemáš někde současnou fotku? 12 kg na 4,5 měsíci mi nepřijde nijak tragické, zvlášť, když je fenka drobnější.


Posílám odkaz na fotky,ty poslední jsou z víkendu...

http://danii70.rajce.idnes.cz/Kessy/#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2013 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Krásné ňuňu :love4: Přijde mi výživově úplně v poho :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: úte 01. led. 2013 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. říj. 2012 07:17
Příspěvky: 12
Bydliště: Ústí nad Labem
Menek píše:
Krásné ňuňu :love4: Přijde mi výživově úplně v poho :D


:D děkuju....jsem moc ráda,asi mě trochu vystresovala mamka,zvyklá na labradora.... :rolleyes: tak se jí ta moje holčina nějak nezdála


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 17. črc. 2013 07:13 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
nevím zda to dávam do správného tématu,ale tak snad ano...

mám ted problém s fenkou(cca 2,5roku) ona je dost žravá,ale mlsná a od doby co jí máme z útulku tak žere granule, ted jí občas uvařím nějaké ty krky,křídla a tak,ale vždy jedla-jí granule. Když sme si jí přivezli,měla průjem v kuse cca 2 mesice - nakonec se zjistilo ze jen měla prostě rozhazené střeva a žaludek a že je to nervozni pes a tak než si zvykne reaguje průjmem,kupovali sme granule od veta a vše ok,dala se do pohody a žádný problém už nebyl,ale stály 2,800,- 13Kg což na nás bylo vážně hodně.Pak sme vždy nějaké zkoušely,někdy sme je měli měsíc,dva a pak vyměnili, všechno ok,ale ted už asi 3 měsíce máme problém že přestala skoro žrát-pouze granule,maso jo-možná je i trošku rozmlsaná,ale měli sme ontario-ty žrala tak 3 měsíce v poho a pak nežrala,pak Purinu-tu vůbec,tu vybírala a plivala a ted sme koupil 5kg BOSH - to zatím žere(cca 2 dny) ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 17. črc. 2013 07:13 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
.....ale předevčírem sem přišla domu a všude nas.... jen voda obarvená voda z ní šla-venku ještě 3x jen hoodně řidký trousek a voda-taky 2x zvracela(štávu a trávu).Dala sem rýři a trošku masa,4 tablety černého uhlí a ok,ale dnes ráno to samé :-( řídký trousek a voda.Jinak jako líta,je veselá,loudí,hlad má... ted je i dost hubená.. nevím co ted jestli nějakou dietu,ale zase jde vidět že má fakt hlad a nebo jet k vetovi,jenže co ten vymyslí? :dontknow:
Je fakt že o víkendu sme měli oslavu a vždy od někoho něco vyloudila,kousek kuřete z grilu,salámek,sekanou - ale s tím nikdy problém nebyl... už sem zoufalá,hubne a já nevím co ted dál abych jí ještě nepřitížila...nějaké rady?:oops: omlouvám se za délku příspěvku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 17. črc. 2013 07:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Začalo to s Boshem, takže bych ho vyhodila. A pro klid všech bych začala krmit masem pořád.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 17. črc. 2013 07:57 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
jenže ten první velký poprask co spáchala doma byl v pondělí a já jí první BOSH dala až v úterý ráno :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 17. črc. 2013 08:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Barulina píše:

Je fakt že o víkendu sme měli oslavu a vždy od někoho něco vyloudila,kousek kuřete z grilu,salámek,sekanou - ale s tím nikdy problém nebyl... už sem zoufalá,hubne a já nevím co ted dál abych jí ještě nepřitížila...nějaké rady?:oops: omlouvám se za délku příspěvku

Řekla bych, že tady je ten problém. Pokud nemá v pořádku trávení, tak bych žádné "pamlsky" tohoto druhu nedávala. A teď aktuálně hladovku, minimálně jeden den. Pak rozvařenou rýži s mrkví a pomaličku přidávat vařené kuřecí maso.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 17. črc. 2013 08:07 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
jo asi to udelam jen je lito mi ji chudince davat dietu kdyz uz ted je hubena jak lunt a porad chodi a loudi jak ma hlad... holt budu ted za zlou panicku :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 17. črc. 2013 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jenže když jí nedáš dietu, tak se jí to trávení nespraví nikdy. Potřebuje si taky odpočinout, a neboj, ona za pár dní na podvýživu nezajde.
Nevím jestli to dobře chápu, že jí dáváš vařené krky a křídla, ale to bych rozhodně nedělala. Vařené drůbeží kosti můžou mít značnej podíl na těch potížích, co popisuješ. Buď ober maso nebo je dávej syrové nebo lehce přelité vařící vodou. A i tak, zrovna krkům a křídlům bych se vyhnula, jsou s nima často nedobré zkušenosti i u psů na syrové stravě, natož u citlivýho zvířete. Kuře je vhodný buď celý, nebo skelety - převažuje tam jiný typ kostí.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 17. črc. 2013 08:58 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
aha, to sem neděla, děkuju... tak to já jí určitě dávat nebudu. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: stř 17. črc. 2013 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Teraz riešim podobný problém s Anubisom,tiež je z útulku.Stabilizovať z průjmu sa mi ho podarilo cca za 3 týždne,granule ktoré som potom objednávala boli ok a trus bol tiež ok.Ale teraz som menila granule za inú značku a tie mu hodne nesadli,zase průjem ako píšeš ty.Takže teraz ryža s mrkvou,uhlie,smecta a grancle na ktorých som ho po príchode z útulku stabilizovala-stone crick,je o nich písané v téme alebo si ich daj do vyhladávača:

viewtopic.php?f=43&t=1500&hilit=granule

Veterinár nás neminie pretože aj napriek smecte,uhliu,diéte a granuliam sa mu to moc nelepší,určite by som veterinára neodkladala,pes sa z toho rýchlejšie vyhrabe.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc. 2013 06:51 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
Děkuji, ten Stone crick už sem taky zvažovala,asi to zkusím - až bude trošku líp.

Jinak jen ještě jeden dotaz prosím.... po tom černém uhlí je to lepší,ale dnes ráno to bylo takové.. no né moc pevné,ale hlavně obalené v takovém průhledném jakoby hlenu :Hangman: nevíte proč?co by to mohlo být?mám dnes vyslat přítele k veterináři??pak se tam až do pondělí nedostaneme :? jinak včera celý den bez krmení a dnes dostane trosku suché rozvařené rýže...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc. 2013 07:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Tú obalenú stolicu mal aj Anubis,vypadalo to ako h..v ryžovom papieri :finga: Kamarátka mi vysvetlovala že sa črevá zbavujú sajrajtu :-k Inak včera v noci z Anubisa vypadol KONEČNE tuhý bobek,dnes ráno nemal stolicu vobec,tak snáď sa to už srovnalo ale pre istotu mu kúpim aptus,ten dostal z útulku a snáď konečne dobrý :prayer:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc. 2013 07:42 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
jo myslela sem si že to bude něco takového, jako že pes vylučuje ten hnus co mu tam vadí... no co uvidíme do pondělí,pokud to nepřejde půjdeme k vetovi :Hangman: hruza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: pát 19. črc. 2013 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Už se to tu psalo. V útulku psi dostávají granule nevalné kvality a ty jim dáš mnohem kvalitnější, což zažívání nepobere. Měli jste si zjistit na čem byla v útulku, to jí dávat a pomalu přecházet na kvalitní granule. Pokud chcete krmit granulemi, určitě bych zkusila nejdříve stone c.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: sob 20. črc. 2013 06:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U granulí Stone Crick není nutný pomalý přechod. Za celou dobu, co tímto krmivem krmím svůj psinec, zvládá jej 99,9% psů. Jen několik málo asiatů a kazošů se na SC zpočátku moc netváří. Ovšem zažívací problémy s tímto krmivem měli za posledních cca šest let asi jen dva psi, jenž měli vážnější problém s metabolismem. Tam jsme zvolili jinou alternativu, kterou navrhl profesionál v krmivářství psů pan Štajn, od kterého řadu let kupuji krmivo (viz. 3. banner dole na této stránce). U psů hyperaktivních nebo s poruchami trávení doplňuji krmivo zpočátku olejem ostropestřce mariánského. Je levný, psům chutná a obsahuje blahodárný Silymarin.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: ned 21. črc. 2013 12:14 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Upřímně doporučuji, na základě vlastních zkušeností, dát vyšetřit trus na giardie i kokcidie (ne běžná koprologie), taky jsem furt řešila žrádlo a ono to byli paraziti... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: ned 21. črc. 2013 22:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
U nás ten průjem začal hneď po pridávaní nových granulí takže som mala jasno.Giardie sme preliečovali v zime ako prišiel Anubis z útulku,na veterine sa robil test koli krvi v stolici a boli tam.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: pon 22. črc. 2013 06:40 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Kontrolní test po léčbě a další po delší době byl?
Čím jste léčili?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s prospíváním..
PříspěvekNapsal: pon 22. črc. 2013 07:27 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
Tak já se jen vracím k tomu mému problému - v pátek opět hrozný průjem - uhlí vůbec nezabíralo a tak sem se sebrala a jela k vetovi. No a co jsme zjistili? že měla nějakou bakterii v sobě, prý z vody, z rybníka. Že to ted tady v okolí má ted dost psů, takže jsme dostaly antibiotika a po víkendu je vše v pohodě. :sunny: takže to bylo úplně z jiného soudku než sem si myslela... No stejně koupím ty Stone Crick a snad bude nachvíli pokoj. Moc děkuji všem za rady a odpovědi :sunny:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!