Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přidávat štěněti rybí olej?
PříspěvekNapsal: sob 06. pro. 2014 22:01 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2014 08:27
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
Zdravím, podle tohoto http://healthypets.mercola.com/sites/healthypets/archive/2013/02/11/omega-3-supplementation-for-puppies.aspx je pro štěňata přínosná strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny (ve srovnání s nízkou a mírnou dávkou zlepšení schopnosti učit se, paměti, psychomotorických schopností, imunity atd.)

Chtěl bych se tedy zeptat, zda lze štěněti přidávat do granulí lososový olej? Aby to nějak neovlivnilo celkový příjem vitamínů, když krmím holistickým krmivem (Taste of the Wild). Lososový olej, který mám doma, obsahuje 10-30 mg vit. , 0,5-3 mg vit. D a 100-125 mg vit. E/kg (přirozeně se vyskytující vitamíny, nic přidaného). Množství, které by měla dostávat, je cca 6-8 ml. Díky za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přidávat štěněti rybí olej?
PříspěvekNapsal: sob 06. pro. 2014 22:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
Mám pocit že jsem taky zaslechla něco o rozhození poměru látek, ale myslím si že občasně by to nevadilo. Všeho s mírou jinak by pejsek mohl přinejmenším přibírat víc než by člověk chtěl.
Já osobně mám dobrou zkušenost s těmito zastudena lisovanými oleji.
http://www.baron.cz/index_kat.asp?ID_PARTNER=551/pes/prirodni-lekarn ... /oleje/i-0
Konkrétně mám už asi rok 50 ml pupalkový, který se dává po kapkách a pak jsem ještě měla ten lněný, který ten pupalkový a další má v sobě obsažené, ten ale nechutnal mlsnějšímu z mých pejsků.
Co se týče těch vitamínu, vony ty umělý v tepelně zpracovávaných granulích moc nestojí, proto aspoň občas krmím syrovým masem aby si pejsci od nich aspoň odpočali.
http://www.baron.cz/index_kat.asp?ID_PARTNER=551/pes/prirodni-lekarn ... -kocek/o-0

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přidávat štěněti rybí olej?
PříspěvekNapsal: sob 06. pro. 2014 22:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
mělo tam být umělé vitamíny za moc nestojí

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přidávat štěněti rybí olej?
PříspěvekNapsal: ned 07. pro. 2014 16:10 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2014 08:27
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
lenkpet píše:
že občasně by to nevadilo


Aby ty omega-3 měly efekt, tak je to právě chce dávat pravidelně. Takže nevím, abych tím spíše neuškodil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přidávat štěněti rybí olej?
PříspěvekNapsal: ned 07. pro. 2014 17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Prostřední Poříčí-Brno-Líšeň
Osobně si myslím, že nemůže uškodit ani tak, ani tak, nejsou to antibiotika.
Navíc když by toho už na něj bylo moc, poznáte to, nebude se na ten olej moct ani podívat, případně se pose**, jak už jsem psala, mohl by ztloustnout.

To já se víc bojím toho že mým psům ublíží trvalý přísun umělých vitamínů, proto, že tělo ať už lidské nebo to psí nepotřebuje stále stejné dávky látek a už vůbec ne těch umělých a na bezchybnost kompletních krmiv už vůbec nevěřím ať už jakkoli kvalitním. Moji psi dostanou tu syrové maso, tu smažená vajíčka, jindy zase sušené plíce a buvolí kostičku, a čím víc je rozmlsávám, tak pak dostanou zase půl dne nebo den na pokojové teplotě pytlík rozmrzlé zeleniny. Což je asi pro spoustu lidí sci-fi.
O syrovém krmení je toho tu hodně v tématech Syrové krmení - BARF (tam je to ale víc o tom opravdu syrovém krmení, kam nespadají smažený vajíčka např.)

_________________
Lenka,ČendaMiaBiba


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!