Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:41
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BARF je to správná cesta?
PříspěvekNapsal: čtv 12. bře. 2015 08:24 
Offline

Registrován: stř 29. led. 2014 11:05
Příspěvky: 6
Bydliště: praha
Dobrý den, už skoro dva roky krmim BARFem. Neustále mám ale uvnitř takovou nedůvěru, tu mám i ke granulím, ale ráda bych věděla názory Vás tady. Fenka je taková menší než je standartní buldoček, ale na druhou stranu si říkám, že je taková zdravější, hodně aktivní a rychle běhá:) hodně jsem tápala zda je to ideální strava hlavně tuto zimu, říkám si, že tato strava musí hodně ochlazovat, fence často teče z nosu voda, vet tvrdí že to je tvarem čumáku, ale taky byla hodně zimouhřivá, nejsem moc na modu pro pesany, ale obleček jsem jí spíchnou musela. Taky jsem se dočetla, že strava barfem je nevhodná protože vlatně to maso neobsahuje už dávno to co má- je to vlastně mršina jen s málo vitamíny, že se to absolutně nedá srovnávat s ulovenou zvěří- co do skladby:vnitřnosti a s tím fermentovaná potrava, kterou držky průmyslově krmené kravky nemůžou nahradit a už vůbec prý ne dodávat zeleninu, protože jí prý pes nedokáže trávit právě díky tomu že není předtrávená, že na to nemá vhodné enzymy. Děkuji za názory :D :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BARF je to správná cesta?
PříspěvekNapsal: čtv 12. bře. 2015 09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
V každém z tvrzení je kus pravdy. Maso průmyslově chovaných zvířat je opravdu méně výživné, než před cca 50 a více lety, protože se dbá na to, aby takové zvíře hodně rychle vyrostlo a maso je pak "řídké" a pouze objemné. To ale nevyřešíte granulemi, protože se vyrábí z toho samého masa (pokud tedy máte to štěstí a nějaké maso tam je), jako je krmné maso pro psy. Pokud by to měl být pro vašeho psa problém, je možné přejít na zvěřinu, která tímto neduhem netrpí. Zvířata v lese nelze k rychlejšímu růstu nijak efektivně stimulovat, takže se to ani nedělá. Zvěřina se dá vcelku pohodlně nakoupit přes internet, já teď krmím mimo jiné zvěřinovým ořezem kilo za třicet korun, takže oproti jatečnému masu žádný velký rozdíl. Jen pozor na divočáka, ten se syrový skrmovat psům nesmí. Zeleninu pes skuteně trávit neumí, na to má krátké střevo. Lze to nahradit buď těmi dršťkami, kde platí, že lepší nějaké dršťky, než žádné, a nebo zeleninu najemno pomixovat, čímž se poruší buněčné stěny mechanicky (místo těch enzymů) a umožní se strávení rostlinné potravy i psům. Krmení masem má oproti granulím tolik výhod, že stojí za to.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BARF je to správná cesta?
PříspěvekNapsal: čtv 12. bře. 2015 09:41 
Offline

Registrován: stř 29. led. 2014 11:05
Příspěvky: 6
Bydliště: praha
děkuji Zuzko :) Zvěřinu jsem také kupovala, ale řešila jsem, že je bohužel dostupná jen jako čistá svalovina takže jsem vždycky musela koupit i maso jiné, pro kosti a vnitřnosti. Nelze nahradit ty držky jinak? Říkám si, že ty chudinky kravky a ten humus co jí nebudou vůbec dobrá volba..jak často je dáváte? zeleninu Jí strouhám na struhadle, stejně ale někdy v bobku má nenatrávenou.. nedávám zádné doplnky, někdy chlorelu nebo spirulinu, dávala jsem kvasnice, ale po těch se vždycky po.. takže ty už nedávám.. pěkný den Iva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BARF je to správná cesta?
PříspěvekNapsal: čtv 12. bře. 2015 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Prohledejte internet, viděla jsem prodávat i kosti z vysoké a srnčí. Dršťky dávám vždycky v létě, když můžu krmit venku, doma mě to kvůli smradu neprojde. :-) To je pak mají třeba jednou za týden až dva. A nahradit se dají tou jemně mixovanou zeleninou. Ale upřímně, ona ta rostlinná složka není zase až tak důležitá, základ je maso.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BARF je to správná cesta?
PříspěvekNapsal: čtv 12. bře. 2015 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 07. říj. 2013 11:09
Příspěvky: 34
Bydliště: Praha
Já dávám dršťky klidně obden - většinou hrst ke zbytku masa, fena je miluje. Samozřejmě počítám s tím, že nebudou tak perfektní, jako kdyby krávy žrali jen trávu/seno, zas na druhou stranu jsem v nich nikdy nenašla siláž a z hlediska porážek by asi byla blbost do vzrostlého kusu ještě před porážkou cpát energeticky nadupané (a drahé) krmivo. To už bude spíš na seně ještě před případnou předporážkovou hladovkou.
A teda nikdy by mě nenapadlo, že díky krmení masem bude psovi v zimě zima. :D Spíš naopak, maso je dobře energeticky výživné, poskytne psovi důležité živiny a nezatěžuje ho jako umělá strava. Navíc na zimu vždycky dávku zvednu nebo lehce uberu pohyb, takže se mi čuba rovnoměrně obalí. A tak nějak si říkám, že když to maso z rychle vykrmených zvířat můžu jíst já, tak pro by ho nemohl sežrat i pes. Je to nepřekonatelně lepší, než do něj cpát granule. :wink:

_________________
Bára a Enya


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BARF je to správná cesta?
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2015 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
A dají se také sehnat drštky z krav z venkovních chovů, krmených výhradně trávou a senem/senáží.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!