Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je ned 28. dub. 2024 17:07
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 20:11 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Sára.l píše:
mudr.z.radotinska, ty jsi mi zase dala, já ji poctivě odhazuju abych se nakonec dozvěděla, že to dělám blbě :lol: a vážně se z toho nepo*ere, když měl ty problémy ? Jináč přibrat by fakt potřeboval aspoň trošku ...


V libovém mase mnoho tuku není,takže ho musíš přidávat.Nechci sem dávat fotky bobků mých čubinek,ale jsou to normálně formované"párky" :lol: a když potřebuješ zlepšit kondici a váhu psa,tak klidně loupni do žrádla lžíci sádla.U toho tvého asi poprvé jen lžičku,časem lžíci a neboj se.Po sádle přibývají dobře na váze.Člověk by se z toho možná po..,ale pes má jiný metabolismus-masožravce.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 20:13 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Zina píše:
Můžu se hloupě zeptat, proč nesmí psi ty kosti vařený? Já jsem měla tak nějak zafixováno, že pes a kuřecí kosti ne, ale jak čtu, tak ono se to vztahuje jen ke kostem nějak tepelně upraveným?


Syrové kosti jsou relativně měkké-zvláště kuřecí a vepřové.Varem ztvrdnou a bohužel se pak při drcení v čelisti tříští a tvoří se z nich jehličky,které jsou ostré a mohou poškodit střevní stěnu.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
děkuji ti moc za odpověď, sádlo bych mu vážně sama od sebe nedala, tak mazlovi vyberu nějaké dobré, ať se trochu spraví...teď mě ještě napadlo, někdo dává pesanům škvarky ty se taky můžou nebo už jsou těžké ?

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 20:29 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Sára.l píše:
děkuji ti moc za odpověď, sádlo bych mu vážně sama od sebe nedala, tak mazlovi vyberu nějaké dobré, ať se trochu spraví...teď mě ještě napadlo, někdo dává pesanům škvarky ty se taky můžou nebo už jsou těžké ?


škvarky dávám taky-ty přímo milujou.Důležitá zásada je:všeho s mírou.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. črc. 2007 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
tak jsem dneska potkala známou a chlubila jsem se, jak se Dastík zlepšil ...teď mi v hlavě hlodá červík, páč řekla, že jejímu pesanovi kuřecí kosti ucpaly střeva...tvrdí, že syrové tak nevím je to pravda nebo ne... :?:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. črc. 2007 19:44 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Sára.l píše:
tak jsem dneska potkala známou a chlubila jsem se, jak se Dastík zlepšil ...teď mi v hlavě hlodá červík, páč řekla, že jejímu pesanovi kuřecí kosti ucpaly střeva...tvrdí, že syrové tak nevím je to pravda nebo ne... :?:

Ale neblbni :D .To by bylo možný nejspíš v případě,že by čivavě dala těch kostí 2 kila :oops: anebo v případě,že by ten pes nikdy v životě neviděl nic jinýho než granuli.Pak je jasný,že si s tim trávicí trakt neví chudák rady...To u tvýho Dastíka nehrozí,zapoj normální selskej rozum.Dyk je to pořád ještě šelma :!: i když my si to neuvědomujem..Je to pro něj přirozeý a normální,určitě víc jak nějaký umělý granule.Navíc to ani nejsou kosti,dyk je to jak papír.Prostě mu dávej dávku přiměřenou jeho velikosti a nepřemejšlej o nesmrtelnosti chrousta :wink: .Bud ráda,že se dal dohromady po normálním žrádle a neřeš :D

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. črc. 2007 19:47 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Ještě jsem zapomněla dodat,že se to tady ondá probíralo,někdo sem dal odkaz na veta,kterej tvrdil to samý..kosti NE ucpávaj střeva :lol: Učastnila se i mudr,počkej až přijde,určitě si na to vzpomene.Můj názor je,že vet má dobrou živnost z prodeje granulí :idea: ,takže je proti normálnímu žrádlu :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. črc. 2007 21:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
davidkova renata píše:
Ještě jsem zapomněla dodat,že se to tady ondá probíralo,někdo sem dal odkaz na veta,kterej tvrdil to samý..kosti NE ucpávaj střeva :lol: Učastnila se i mudr,počkej až přijde,určitě si na to vzpomene.Můj názor je,že vet má dobrou živnost z prodeje granulí :idea: ,takže je proti normálnímu žrádlu :wink:


Ten odkaz,co tu byl,tak tam vet říkal,že pes,který je jen na granulích a dostane pak hromadu kostí,tak může mít i zauzlení střev.Pes,který je na kosti syrové zvyklý,tak s tím nemá problémy.
Dospělý ovčoun má tak 500-750 g masa na den+ zeleninu + přílohy1/3 váhy masa(rýži,vločky,pelety,těstoviny ) =max.250-300g.
I kdyby těch kostí ve žrádle bylo těch 500g,tak to žádné potíže nevyvolá,ale je jasné,že se nedá krmit jen kostmi bez masa.Vždy to poznáš podle "bobků"-když se objeví takové ty bílé,znamená to,že kostí bylo víc a tak je 3 dny nedáš vůbec.
Jinak to,co psala Renča o zájmu veterinářů na prodeji granulí-tak to pravda bude.Jednak mají sponzorované ordinace od výrobců krmiv a pak mají trochu"klídek" s tím,že neřeší otázku:A copak jste pejskovi dávali?,když ví,že mu cpou předepsané granule.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29. črc. 2007 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
holky díky, máte pravdu...ale jak jde o Dastíka a jeho zdraví tak se mi v hlavě začnou honit šílenosti a přemýšlím co je vlastně pravda...je fakt, že toho masa nedostává předepsané množství, ale jsme na začátku a hlavně výsledky mluví za všechno. Ještě, že vás mám a postavíte mně zase nohama na zem :lol:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29. črc. 2007 13:17 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Sára.l píše:
holky díky, máte pravdu...ale jak jde o Dastíka a jeho zdraví tak se mi v hlavě začnou honit šílenosti a přemýšlím co je vlastně pravda...je fakt, že toho masa nedostává předepsané množství, ale jsme na začátku a hlavně výsledky mluví za všechno. Ještě, že vás mám a postavíte mně zase nohama na zem :lol:

no jo,hele já to znám,já,starej Svazarmovec :lol: neznala nic než maso bud z jatek nebo normálně z krámu,páč tehdy se to ještě dalo. A Roboran..Jenže dneska se na tebe valí hafo reklam a info a čím víc se v tom babráš,tím víc máš v palici maglajs.Prošla jsem tím taky a výsledek je ,že dávám všechno,i ty granule občas, bo se to někdy fakt hodí.Ale jinak maso je maso,o tom žádná.Mi ukaž ,kde v přírodě uvidíš granuli :shock: :lol: .Takže se řídím tak nějak tou přírodou,bo si myslim,že ona to ví nejlíp :wink: .

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 16:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
tak jsem si podívala na datum mého prvního příspěvku a zjistila jsem, že už třetí měsíc nemá Dastík problémy, teda pěkně nám to uběhlo :lol: syrové hovězí mu šmakuje, občas dostane kuřecí skelet a maškrtky dostává taky :lol: z pekárny si občas donese skořicový preclík...holky dáváte třeba ještě nějaké kosti syrové a jak velké, že bych mu třeba občas koupila něco na okusování...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 16:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hovězí dlouhý záleží na velikosti psa.-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 16:49 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No jak píše Ajka,nejlíp ty hovězí pokud je ovšem seženeš.Já dávám občas čubě i syrovou prasečí nohu,sežere jí celou a ještě si pěkně pohraje,ale je na to zvyklá,nevím jak by reagoval tvůj Dasty.Ale jen jednu aby se třeba moc neucpala :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
myslím, že se prodávají hovězí žebra, ale to asi nebude ono viď...chce to spíš velké kosti...Dastík by asi to koleno nežral, na hraní moc není...Reni, ty máš černou ovčandu ? Dastík je jako uhel, škoda, že nevíme kolik mu je let...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2007 19:29 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Sára.l píše:
myslím, že se prodávají hovězí žebra, ale to asi nebude ono viď...chce to spíš velké kosti...Dastík by asi to koleno nežral, na hraní moc není...Reni, ty máš černou ovčandu ? Dastík je jako uhel, škoda, že nevíme kolik mu je let...

Žebra jsou OK ,vždyt je to velký ne?? :oops: U nás hovězí kosti nemaj vůbec :evil:
Já mám vlkošedku
Obrázek

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2007 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Nevím, jestli můj dotaz patří sem, ale zkusim to. Začala jsem čubu krmit masem z Vetamixu, žere ho od pátku. Od minlého pátku zároveň i hárá, teď jdem do toho nejblbějšího období. Pokaždé hárání prožívá docela nepříjemně - je protivná, hnusná, líná, vzteklá, otrávená, zpomalená. Jenže teď ani nepije a nekadí. Nevím, jestli to můžu přičítat změnou krmení z granulí na maso, nebo jestli jde o nějaké větší potíže s háráním. Zatím mi ještě nepřijde čas jít s ní na veterinu, protože přece jen trošičku maličko kadí, takže ucpávka střev to asi nebude. Nemáte s tím někdo zkušenost? Může takhle blbě fena reagovat na hárání či na změnu krmení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2007 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Moje fenka, když je krmená masem, pije i kadí taky málo. V tom mase má vlhkosti poměrně dost a téměř celou porci dokáže přeměnit na neutuchající energii. Když jí někdy musím nakrmit granulema, tak jí miska na vodu skoro nestačí a mě pak nestačí pytlík na bobo. Takže souvislost s krmením tam určitě být může.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2007 14:40 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Gerda píše:
Nevím, jestli můj dotaz patří sem, ale zkusim to. Začala jsem čubu krmit masem z Vetamixu, žere ho od pátku. Od minlého pátku zároveň i hárá, teď jdem do toho nejblbějšího období. Pokaždé hárání prožívá docela nepříjemně - je protivná, hnusná, líná, vzteklá, otrávená, zpomalená. Jenže teď ani nepije a nekadí. Nevím, jestli to můžu přičítat změnou krmení z granulí na maso, nebo jestli jde o nějaké větší potíže s háráním. Zatím mi ještě nepřijde čas jít s ní na veterinu, protože přece jen trošičku maličko kadí, takže ucpávka střev to asi nebude. Nemáte s tím někdo zkušenost? Může takhle blbě fena reagovat na hárání či na změnu krmení?

vidim to na to maso,po něm fakt nechoděj tak jako po těch amarounech :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Gerdi, taky jsem to s Dastíkem měla, zrovna minulý týden...nechtěl maso, tak jsem mu ho schovala na odpoledne nebo druhý den, některé dny vůbec nekadil i když už žral normálně, tento týden děs....srajda a zvracení...takže dostal léky na pročištění střev a po třech dnech se zažívání zklidnilo...Držím ti palečky, jsou to starosti....

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
holky ještě prosím, kolik dáváte pesanům toho syrového za den ? já teda nekrmím každý den syrovým, podle financí a jinak má granule...tak nevím dělám to blbě nebo dávate taky granule ?

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 20:15 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Sára.l píše:
holky ještě prosím, kolik dáváte pesanům toho syrového za den ? já teda nekrmím každý den syrovým, podle financí a jinak má granule...tak nevím dělám to blbě nebo dávate taky granule ?

Dělám to jako ty. :D Krmim dvakrát denně,ráno má jen malej hrníček granulí a třeba syrovou mrkev a večer bud skelety nebo ted mám hovězí hrubomletý.Dávám půl šišky tj půl kila a zas mrkev nebo trošku tý zeleninový přílohy.Přílohy jinak vůbec bo je tlustá i tak :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
množství dávám asi tak nějak stejně jako ty, jenom nechápu proč má občas ty problémy... ale asi to trvá než se dá tělo do kupy....já krmím taky bez příloh, sice je hubený, ale když si zobne granulí nebo zrní od králíka se zeleninou tak mi to přijde zbytečné a stejně vybíral jen maso a na přílohu se vyprdnul... :lol:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2007 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Gerdi, tak jak jste holky dopadly, žere už a pije ?

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. říj. 2007 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Ahoj žencký, s tím kaděním je to furt blbý, ale už se rozpila, myslím, že už začíná i nějak ustupovat to hárání, sice je pořád nablblá, ven chodí jen proto, aby mohla ojíždět fenky, eventuálně k tomu samému přemlouvat psy (naštěstí mám rozumné kamarádky a ty s námi chodí venčit i při hárání a trénujeme poslušnosti při hárafce). Po každém kadění, které trvá dost dlouho, jako kdyby to ze sebe nemohla vymáčknout, si drbe zadnici o chodník, docela se teď drbe celá, ale odčervená je před měsícem, nicméně hned po hárání půjdeme znova. Maso jí děsně chutná, nepřibírá po něm, a to si myslím, že jí docela dopřávám, protože odměřit správnou dávku masa moc neumim. Nedostává k němu vůbec nic jiného. Přijde mi ale, že po samotném mase má pořád docela hlad....No trápí mě ta malá frekvence kadění + to, že je to poměrně problémové, že jí to nejde. nevim stále, jestli to přičíst změně stravy, nebo jestli to může být v souvislosti s háráním.....Nezdá se mi nijak divná, vše v normálu, jen to kadění...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. říj. 2007 12:32 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Gerdo, přidávej do žrádla vlákninu. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. říj. 2007 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Zkusím, určitě zkusím všechno, protože krmení masem jí, myslím, docela vyhovuje, fakt nepřibírá, i když žere docela dost a moc se nehýbe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. říj. 2007 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Gerdi, držím palečky, tohle dělávala naše Betyna, trpěla na zácpu a tancovala zadkem po zemi. Dastík ¨je na tom zase opačně, chodí několikrát za den, na to, že je krmený syrovým se mi to zdá taky dost, ale hlavně když nemá srajdu. Myslím na tebe i čubinu ať je v pohodě.

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 06:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Nechce se mi zakládat nový téma, ale myslím, že zas tak :mimo tému: nebudu :D.

Máte někdo zkušenost s krmením syrovym masem psa trpasličího plemene? Rodiče se rozhodli přestat krmit granulema a mamka teď pejsanovi vyváří. Nevim, jestli má vůbec smysl něco takovýho praktikovat na pejskovi, kterýmu bylo v červnu 10 let a celej život jedl granule a občas něco vařenýho (psího). Ve třech letech byl na přísný dietě (rejže + kuřecí) kvůli gastrititě.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 12:35 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Tinto, hele, za zkoušku nic nedáš....čistě syrové maso bych ale asi na desetiletého pesana nezkoušela, nicméně třeba u nás mají trpajzlíci kombinaci vařeného kuřecího, ovesných vložek nebo rejže a mrkve. Názory na to jsou pes od psa různé, nicméně rozhodně žádný z nich újmu neutrpěl. To syrové maso bych si raději v tomhle případě odpustila - nechci být vlezlá, ale je vlastně nějaký důvod, proč mu měnit současné vařené za syrové a proč se vlastně měnily ty granule na vařené?

Jinak obecně (bez rozdílu velikosti) u našich psů byl problém se změnou z granulí na vařené s přebytkem mastnoty - sklon k průjmům, jinak ne. Naopak trpajzlík na tvrdé dietě s mnoha zažívacími problémy je na obdobné dietě jako ten váš při gastritidě. Stačí mu dietu malinko změnit a už blinká a bobkuje ostošest, ale jen co přijede na chalupu, suverénně po mých psech dožere všechny suché granule, co kde v miskách najde (což už je samo o sobě div vzhledem k jejich množství a tim, že on obecně jíst moc nechce) a NIKDY mu po nich nic nebylo. Sám doma ale granule nejí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
No ten důvod je jednoduchej ... čék někdy (dřív či později) zjistí, že granulovaný krmivo nebude úplně to pravý vořechový, a ač vobsahuje všechny potřebný složky, nejni v tom kouska života. Prostě chtějí pro psa to nejlepčí, aby mu strava právě v jeho deseti letech byla ku prospěchu. Mě napadlo to syrový maso, ale nejsem si tim až zas tolik jistá, proto se ptám na zkušenosti. No ale spíš to vidím tedy na vařený maso + zelenina, rejže nebo tak něco ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 13:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
tinta76 píše:
No ten důvod je jednoduchej ... čék někdy (dřív či později) zjistí, že granulovaný krmivo nebude úplně to pravý vořechový, a ač vobsahuje všechny potřebný složky, nejni v tom kouska života. Prostě chtějí pro psa to nejlepčí, aby mu strava právě v jeho deseti letech byla ku prospěchu. Mě napadlo to syrový maso, ale nejsem si tim až zas tolik jistá, proto se ptám na zkušenosti. No ale spíš to vidím tedy na vařený maso + zelenina, rejže nebo tak něco ...


Ať přejdou pomalu z granulek na vařené a do vařeného dávají kousek syrového,časem může být zcela syrové i u 10letého psa.Je jedno,jestli je to trpaslík,nebo obluda,ale asi bych nepokoušela kosti,bo z těch granulek má ochablý žaludek.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
mudr.z.radotinska píše:
Ať přejdou pomalu z granulek na vařené a do vařeného dávají kousek syrového,časem může být zcela syrové i u 10letého psa.Je jedno,jestli je to trpaslík,nebo obluda,ale asi bych nepokoušela kosti,bo z těch granulek má ochablý žaludek.


Ty kosti mi taky nepřijdou vhodný ... postupný přidávání není k zahození a pro zjištění, jak mu to bude prospívat, určitě lepší. Ovšem, vzhledem k tomu, že se až tak o maso jako takový nezajímám, vůbec netušim, jaký maso by to mělo bejt a v jakym stavu "rozpracovanosti" :-)

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 14:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
tinta76 píše:
Ty kosti mi taky nepřijdou vhodný ... postupný přidávání není k zahození a pro zjištění, jak mu to bude prospívat, určitě lepší. Ovšem, vzhledem k tomu, že se až tak o maso jako takový nezajímám, vůbec netušim, jaký maso by to mělo bejt a v jakym stavu "rozpracovanosti" :-)


Na střídačku-kuřecí a mleté hovězí.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
mudr.z.radotinska píše:
Citace:
tinta76 píše:
Ty kosti mi taky nepřijdou vhodný ... postupný přidávání není k zahození a pro zjištění, jak mu to bude prospívat, určitě lepší. Ovšem, vzhledem k tomu, že se až tak o maso jako takový nezajímám, vůbec netušim, jaký maso by to mělo bejt a v jakym stavu "rozpracovanosti" :-)


Na střídačku-kuřecí a mleté hovězí.


A libový nebo i to klustý? Asi libový ... :-)

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Tak já sem Mařeně přidala do masa rýži, už má kadění o mnoho lepší, maso jí začnu vařit, přidávat vlákninu a syrový jí do toho jen trošičku přidám. Snad jí to trávení nerozházím ještě víc.
Maruše už hárá 21. den, nejhorší je, že pořád ještě nastavuje - chodíme venčit s kamarádčiným berňákem a tomu stále dává ocásek na stranu. Už se z ní picnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Holky, stalo se vám někdy, že měl pesan srajdu po syrovém ? Dacíka to zase nějak chytlo, už je v pořádku, ale nechápu z čeho mohl mít srajdu, když krmím syrovým hovězím + granule podle chuti, pořád stejný druh, žádné změny nebo experimenty...
Jináč Tinti, Dastík je taky starší pesan a než jsem se odhodlala krmit syrovým, dávala jsem půl na půl...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj. 2007 15:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Sára.l píše:
Jináč Tinti, Dastík je taky starší pesan a než jsem se odhodlala krmit syrovým, dávala jsem půl na půl...


To mi přijde rozumný, řeknu našim, ať mu do toho vařenýho občas šoupnou kus syrovýho, nějakou tu drobně nakrouhanou mrkvičku a tak. A uviděj, jestli mu to bude šmakovat a hlavně, jesli mu to sedne.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
ahojky všem, chtěla jsem se zeptat pro změnu na zvracení po granulích...od mého prvního dotazu uplynula už nějaká doba a syrové maso Dastíkovi pomohlo, granule jsem nechávala volně v misce, jsou přímo od veta a chutnají mu...půl kila syrového a večer snědl granule,jinak zelenina nebo tak je taky, ale ne pravidelně...hodně se rozjedl a klidně splácal na noc plnou misku granulí, min.týden je v noci všechny vyzvracel, tak jsem mu dala hladovku - ale nevím jak dlouho se má dát? Syrové maso zatím nedostal, uvařila jsem mu hovězí s rýží...dneska snědl trochu granulí a zase je vyhodil ven, myslíte, že to může být z těch granulí a mám ho nechal bez žrádla a jak dlouho? Děkuji všem za radu...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 12:07 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Někteří psi nesnášejí kombinaci maso + granule.Tak mu je přestaň dávat úplně.Už vůbec bych je nenechávala volně v misce.V granulích může být jedna složka,kterou pes nesnese(třeba soja,nebo cokoliv jiného).
Takže žrádlo postav na mase,rýži,vočkách a troše zeleniny.Prostě granule vůbec nedávej.Chvilku mu přidávej do žrádla Ostropestřec(nemusí být v kapkách-stačí nadrcená semena ,která do žrádla nasypeš)Vše,co potřebuje,má v syrovém mase a přílohách.Jestli jen zvracel a nemá průjem,tak ho dneska klidně nakrm-vývar z masa + rýže+ maso a uvidíš.Já dávám v chladnějších měsících ještě lžíci vepřového sádla-ale ne denně,tak 3 x v týdnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Holky, chtěla jsem se zeptat jak to je s hladovkou pro pesany, je pravda, že se mají nechat jeden den v týdnu bez žrádla nebo je kec ? Kuju...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2007 11:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Sára.l píše:
Holky, chtěla jsem se zeptat jak to je s hladovkou pro pesany, je pravda, že se mají nechat jeden den v týdnu bez žrádla nebo je kec ? Kuju...
Včera mí psi dělali u krmení čumáky, dnes bude dieta. Nedávám hladovku týdně, ale nepravidelně jednou nebo dvakrát do měsíce, tím vznikne lepší starvovací návyk, aby sežrali co jim dám, kdy jim dám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2007 19:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. říj. 2007 11:47
Příspěvky: 11
Bydliště: brezno
Ahojte, ja sa chcem opytat, ci aj stenatu mozem dat surove maso /kuracie chrbty, krky napr./Ma 4,5 mesiaca.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2007 21:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
yuyacho píše:
Ahojte, ja sa chcem opytat, ci aj stenatu mozem dat surove maso /kuracie chrbty, krky napr./Ma 4,5 mesiaca.
Proč ne? Jen jestli na to není štěně zvyklé, je třeba to nepřehánět s množstvím. Někteří psi zvládnou sežrat kila bez problémů a jiným stačí kousek, aby měli třeba průjem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2007 22:15 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
yuyacho píše:
Ahojte, ja sa chcem opytat, ci aj stenatu mozem dat surove maso /kuracie chrbty, krky napr./Ma 4,5 mesiaca.


moje stenatko ma tak 3-4 mesice a sni denne pul kurete. je na ni videt jak rada to maso trha :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2007 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Syrovy kureci kostry jsem krmil s 6 tydenima stenetama dobrmanu a mohli se po nich utlouct zadny problemy nemeli.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2007 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. říj. 2007 11:47
Příspěvky: 11
Bydliště: brezno
Diky Vam za odpovede, zacnem jej teda davat mäso surove, ale postupne, lebo doteraz bola zvyknuta len na varene.
Zuzana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. pro. 2007 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
chtěla jsem se zeptat co by měly obsahovat pamlsky pro pesany...napadlo mě, že bych mohla něco upéct sama, ale nevím co se do takových sušenek dává...já vím, vypadám jako cvok :lol: ale říkám si, že by mě to vyšlo levněji a navíc bych to namíchala tak aby byly i výživné...Krmím hovězím a leze to docela do peněz, granule jsem vynechala úplně, protože i po malém množství měl problémy...Takže dávám hovězí, syrovou mrkev, kterou vynechávám po týdnu, maso posypu vločkama nebo uvařím těstoviny s vajíčkem...Když nedostává granule tak mu celou noc kručí v břiše...Sušenky bych dala jen jako doplněk třeba před spaním...a ještě jsem se chtěla zeptat co vajíčka, můžou se usmažit jen na sucho a jaké množství se dává týdně nebo se smí jen syrová ? Děkuji moc všem...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Sára.l píše:
...Krmím hovězím a leze to docela do peněz...
Vím, že už jste tady o tom psali, ale jakým hovězím? Já se v mase vůbec nevyznám, nevím, co mám v řeznictví požadovat :roll: . Díky

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 19:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
huanakr píše:
...Vím, že už jste tady o tom psali, ale jakým hovězím? Já se v mase vůbec nevyznám, nevím, co mám v řeznictví požadovat :roll: . Díky
Proč to kupovat draze v řeznictví, když tu máme vetamix, kde je to za pár korun. To bych se ekonomicky složil, kdybych hovězí kupoval v řeznictví. Buď to chce větší mrazák, nebo se domluvit s více lidmi, jako to dělají třeba lidi ze Slovenska, kteří pro to jezdí do Brna a pak si to mezi sebou rozdělí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. pro. 2007 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
ptala jsem se na vetamix, ale v okolí není nikdo, kdo by si ho kupoval a vet objednává jiný druh navíc dost nekvalitní...tak mi zatím nezbývá nic jiného než platit...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 228 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!