Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je ned 28. dub. 2024 08:02
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 16:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
mudr.z.radotinska píše:
Citace:
[quote="Eva Štemberová co všichni máte s tim vepřovim a vepřovejma kostma? ješte mi nikdo nebyl schopnej říct, proč ne vepřový


vepřový je zbytečně tučný a zatížené cholesterolem-to je obecně známá věc.Vepřové kosti jsou křehčí,snadno se štěpí na ostré třísky(na rozdíl od hovězích,které pes drcením rozdrtí na drobky,nebo syrové kuřecí taky dobře "rozemele" :lol: )Jistě že můžeš sem tam dát vepřový maso,ale nemělo by být základním krmivem.Když dáš do žrádla lžíci vepř.sádla,tak víš,že je to 30g sádla.Když dáš vepřové maso-1/2 kg tak toho sádla v něm může být i 250g.Ukaž mi psa,který denně uběhne 30km,aby to stihnul spálit a nemě zbytkový tuk a cholesterol.[/quote]
dííík, to je jediný důvod kterej mě napadal, ale většina lidí co sem se jich zeptala jen vyděšeně "zařvala" ale nebyla mi schopna říct proč :lol:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 18:50 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Eva Štemberová píše:
dííík, to je jediný důvod kterej mě napadal, ale většina lidí co sem se jich zeptala jen vyděšeně "zařvala" ale nebyla mi schopna říct proč :lol:


Víš co,my se tu bavíme o kvalitním krmení a přitom spousta lidí krmí psy u boudy nalámaným chlebem,zalitým polívkou (jeden děs)a jiní jim cpou dortíčky se šlehačkou,sušenčičky a francouzkou šunčičku(druhý děs).Je to děsný,jaký humáč těm psům dávají a v porovnání s počtem opravdových pejskařů je jich,bohužel, většina.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 09:55
Příspěvky: 7
Bydliště: Slovensko, Šamorín
no dobre surove surove.....to mi je...vobec jej nerobi problem jest kuraciu drt...by som povedal az ju miluje...len co potom ked je divsia??? :evil: to sa mi stalo ze som ju krmil asi mesiac takto ,jasne ze nehnackovala,ae ulovila si krasne sliepku a nepustila do koterca nikoho z rodiny a tak cakali az dojdem ja z prace a dostane vyprask a upracem ten masaker.... :cry: :oops: odvtedy nedavam surove...lebo divocak.....skratka je to csv a jeto...to mi povedali aj na vystave psov chovatelia ked som sa ich pytal ze cim krmia a co robia.... :?:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 18:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
shamanm píše:
no dobre surove surove.....to mi je...vobec jej nerobi problem jest kuraciu drt...by som povedal az ju miluje...len co potom ked je divsia??? :evil: to sa mi stalo ze som ju krmil asi mesiac takto ,jasne ze nehnackovala,ae ulovila si krasne sliepku a nepustila do koterca nikoho z rodiny a tak cakali az dojdem ja z prace a dostane vyprask a upracem ten masaker.... :cry: :oops: odvtedy nedavam surove...lebo divocak.....skratka je to csv a jeto...to mi povedali aj na vystave psov chovatelia ked som sa ich pytal ze cim krmia a co robia.... :?:

Nooo to asi nebude surovým mäsom :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 18:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
mudr.z.radotinska píše:
Citace:
Eva Štemberová píše:
dííík, to je jediný důvod kterej mě napadal, ale většina lidí co sem se jich zeptala jen vyděšeně "zařvala" ale nebyla mi schopna říct proč :lol:


Víš co,my se tu bavíme o kvalitním krmení a přitom spousta lidí krmí psy u boudy nalámaným chlebem,zalitým polívkou (jeden děs)a jiní jim cpou dortíčky se šlehačkou,sušenčičky a francouzkou šunčičku(druhý děs).Je to děsný,jaký humáč těm psům dávají a v porovnání s počtem opravdových pejskařů je jich,bohužel, většina.

to přesně je moje prababička, když měla ještě psa tak mu dala do misky buchtu (někdy zalitou vodou) a měl ji tam dokud to nesežral :( byla sem malá ale i tak si pamatuju že sem věděla co má pes žrát a když jsem tam byla, vždycky jsem mu měnila vodu, vymila misky, vyhodila humus a tajně mu nosila "něco pořádnýho" (maso od oběda nebo z ledničky, polívku, kost....) když si na to teď jenom vzpomenu jímá mě fakt děs a hrůza :evil:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 18:56 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
tinta76 píše:
[Nooo to asi nebude surovým mäsom :wink:


No to 100%nebude syrovým masem,ale výchovou :lol:

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 09:55
Příspěvky: 7
Bydliště: Slovensko, Šamorín
mudr.z.radotinska píše:
Citace:
tinta76 píše:
mudr.z.radotinska píše:
No to 100%nebude syrovým masem,ale výchovou :lol:

Dyš já jsem chtěla, aby na to shamanm přišel sám :D


No tak sorry,že ti kecám do didaktického dialogu :(


no jo no jo :cry: vychovou...som same 2 usi..... poradte.... ja jej kludne budem davat aj surove...ale ako dalej..... :?: mam psa uz skoro 2 roky a zistujem tu behom tyzdna co poznam tuto stranku ze nic neviem :cry: :cry:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
shamanm píše:
no dobre surove surove.....to mi je...vobec jej nerobi problem jest kuraciu drt...by som povedal az ju miluje...len co potom ked je divsia??? :evil: to sa mi stalo ze som ju krmil asi mesiac takto ,jasne ze nehnackovala,ae ulovila si krasne sliepku a nepustila do koterca nikoho z rodiny a tak cakali az dojdem ja z prace a dostane vyprask a upracem ten masaker.... :cry: :oops: odvtedy nedavam surove...lebo divocak.....skratka je to csv a jeto...to mi povedali aj na vystave psov chovatelia ked som sa ich pytal ze cim krmia a co robia.... :?:


To je hloupá, ale zakořeněná pověra - moji psi slepice neloví a kuřata žerou běžně.
Zase jsi na sebe něco řekl - do kotce a výprask? Jak po ní sakra chceš, aby vás brala a byla v pohodě? Chovat ČSV v kotci je vůbec hloupost, měla by žít s vámi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 19:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 09:55
Příspěvky: 7
Bydliště: Slovensko, Šamorín
Essi píše:
shamanm píše:
no dobre surove surove.....to mi je...vobec jej nerobi problem jest kuraciu drt...by som povedal az ju miluje...len co potom ked je divsia??? :evil: to sa mi stalo ze som ju krmil asi mesiac takto ,jasne ze nehnackovala,ae ulovila si krasne sliepku a nepustila do koterca nikoho z rodiny a tak cakali az dojdem ja z prace a dostane vyprask a upracem ten masaker.... :cry: :oops: odvtedy nedavam surove...lebo divocak.....skratka je to csv a jeto...to mi povedali aj na vystave psov chovatelia ked som sa ich pytal ze cim krmia a co robia.... :?:


To je hloupá, ale zakořeněná pověra - moji psi slepice neloví a kuřata žerou běžně.
Zase jsi na sebe něco řekl - do kotce a výprask? Jak po ní sakra chceš, aby vás brala a byla v pohodě? Chovat ČSV v kotci je vůbec hloupost, měla by žít s vámi.


no jo no jo aj by mohla...ale to by som ju mal dako naucit ze zahrada je zahrada a to ma nechat tak..... lebo ked je vonku tak by zvalcovala vsetko co vidi a rozobrala by vsetko co sa da....minule vysypala 2x kvetinac a to som uz nevydrzal a isla do koterca .... ja by som ju rad nechal vonku cely den....ale......ano vychova vychovaa viem a preto som otvoreny vsetkym radam...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 07:09 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eva Štemberová píše:
Dorotka píše:
surove maso velmi nedavam, bo som zistil ze potom sa stala agresivnejsou ( viac ju zacali zaujimat sliepky, a to nexcem, :twisted:)
teraz to riesim tak ze 1 den ryza s varenym maskom a 2 den granule + konzerva a vcelku to ujde...aj ked sa mi moc nexce varit to maso a ryza,ale vyskusal som kvantum granul a nezabrali a nie vsetky xcela jest ani, bo je moc moc moc vyberava potvora... :wink: radsej nebude jest 2 dni a bude zavijat a provokovat suseda :?


Řekla bych, že syrové maso ( krom vepřového ) je pro psa mnohem lépe stravitelnější.

co všichni máte s tim vepřovim a vepřovejma kostma? ješte mi nikdo nebyl schopnej říct, proč ne vepřový[/quote]

Mně bylo vysvětleno, že když neuvaříš vepřové maso, hrozí nebezpečí pseudovztekliny - Aujezskyho nemoci. :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
:lol: tak já hlásím, že je Dastík ťuuuuk ťuk pořád v pohodě...dostává hovězí dvě menší porce za den ...jinak dojíždí granulky a taky dostane pamlsky...všechno opatrně, problémy zatím nejsou, ale jak jsem psala může se to změnit ze dne na den...Přes víkend hovězí nemá...krásný víkend všem ....

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 16:48 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Sára.l píše:
:lol: tak já hlásím, že je Dastík ťuuuuk ťuk pořád v pohodě...dostává hovězí dvě menší porce za den ...jinak dojíždí granulky a taky dostane pamlsky...všechno opatrně, problémy zatím nejsou, ale jak jsem psala může se to změnit ze dne na den...Přes víkend hovězí nemá...krásný víkend všem ....


No z toho všeho vyplývá,že se o žádný nespecifický zánět střev nejedná.To hovězí dáváš jaké?Přední...nebo srdce....?A krájíš mu to,nebo dáváš vcelku?

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
maso mu krájím na kostky a kupuju hovězí asi přední :lol: já si to pořád nějak pletu přední, zadní - je dražší, vnitřnosti mu nekupuju ani srdce...dneska má granule a zítra dostane kuřecí...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 20:07 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Sára.l píše:
maso mu krájím na kostky a kupuju hovězí asi přední :lol: já si to pořád nějak pletu přední, zadní - je dražší, vnitřnosti mu nekupuju ani srdce...dneska má granule a zítra dostane kuřecí...


OK.Zkus k tomu masu přidávat zeleninové pelety Trope,aby to maso měl ještě se zeleninou a uhlohydráty.Když budeš dávat jen maso,začne pes hubnout.Ty pelety mají v Zooshopech,pytel stojí cca 62,-kč.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2007 17:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
zeleninku mu strouhám na maso, to jsem nenapsala, omlouvám se, ale na ty pelety se zeptám, protože ne vždy mám doma mrkev a pod. Zatím krásný den tobě i ostatním :panicek: :lol:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Ahojky všem, ještě jeden dotaz prosím...kdo krmíte syrovým jak často chodí ka*it pesan ? Dastík, teď nějak hrozně málo, tak se ptám jestli je to v pohodě... :lol: :panicek:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 11:40 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Upřímně když už krmím syrovým masem a přirozeně,tak bych se maximálně snažila o čerstvost i dalších složek. Takže bych se těch zeleninových pelet vyvarovala,kor když je psík citlivý s trávením, všechno,co je průmyslově upravované,má v sobě nějakou chemii a ta určitě pesanům nepřispívá:-) Jinak naši pesani chodí cca 1-2x denně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Jani, já mu dávám čerstvou zeleninu, na chemii moc nejsem stejně jako ty...tak ted nevím, jestli si zvyká nebo co, ale včera byl jenom malinkato a dneska vůbec, což jsem u něho nebyla zvyklá...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 12:55 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Sáro naši psi,když byli ještě na granulích, chodili min. 3x denně,ale spíš kdykoli byli venku. Ne nadarmo se říká,že u granulí,co do psa vejde,to taky vyjde.
Ty pelety nemusí být špatný mít jako záložní zdroj,ale pokud pesan baští zeleninu,tak bych mu je pravidelně nedávala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
no právě, když byl na granulích tak běhal pořád a nebo měl srajdu, takže jsem teď Jani překvapená, že nic, ale snad to bude v pohodě....jenom jsem chtěla vědět jaké máte zkušenosti vy holky, které taky krmíte syrovým...Přesně ty pelety budou jako záloha..každá rada dobrá...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no mě choděj psy taky jednou dvakrát a to sou na granulích :_))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 14:00 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
janaA píše:
Upřímně když už krmím syrovým masem a přirozeně,tak bych se maximálně snažila o čerstvost i dalších složek. Takže bych se těch zeleninových pelet vyvarovala,kor když je psík citlivý s trávením, všechno,co je průmyslově upravované,má v sobě nějakou chemii a ta určitě pesanům nepřispívá:-) Jinak naši pesani chodí cca 1-2x denně


tak to bys nemohla krmit vůbec ničím-i maso je průmyslově upravováno,zelenina (pokud si ji nepěstuješ sama)je nabušená dusičnany...a mimochodem ty zeleninové pelety neobsahují žádné konzervanty-je to jen zeleninová drť s obilovinami zpracovaná dehydrováním.
A co k tomu masu dáváš?

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 14:03 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Sára.l píše:
Jani, já mu dávám čerstvou zeleninu, na chemii moc nejsem stejně jako ty...tak ted nevím, jestli si zvyká nebo co, ale včera byl jenom malinkato a dneska vůbec, což jsem u něho nebyla zvyklá...


Stolice u psů je po masité stravě objemově menší,než ta plastelína po granulích a frekvence vyprazdňování záleží na stáří psa.Štěně může jít i 4 x denně,mladý pes 2-3 x,starší psi 1x denně.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 14:13 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Mudr je jasný,že v dnešní době je chemie všude,ale prostě jsem toho názoru,že čerstvá zelenina je čerstvá zelenina,stejně jako čerstvý maso je čerstvý maso a vždycky je to lepší než to samé ale ve zpracované v tomhle případě jak píšeš dehydrované. Já to nezavrhuju,jen si myslím,že když už se člověk rozhodne krmit přrozeně,tak je zbytečný si takhle vypomáhat. K masu dáváme čerstvou zeleninu,ovoce,zakysaný mléčný výrobky,bylinky atd atd atd a ráno každýmu malou hrst ovesných vloček


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 14:35 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
janaA píše:
Mudr je jasný,že v dnešní době je chemie všude,ale prostě jsem toho názoru,že čerstvá zelenina je čerstvá zelenina,stejně jako čerstvý maso je čerstvý maso a vždycky je to lepší než to samé ale ve zpracované v tomhle případě jak píšeš dehydrované. Já to nezavrhuju,jen si myslím,že když už se člověk rozhodne krmit přrozeně,tak je zbytečný si takhle vypomáhat. K masu dáváme čerstvou zeleninu,ovoce,zakysaný mléčný výrobky,bylinky atd atd atd a ráno každýmu malou hrst ovesných vloček


Já s tebou souhlasím,jen mám připomínky:pokud má pes zažívací obtíže,tak mu zrovna syrová zelenina nemusí dvakrát prospět.I člověk na dietě omezuje syrovou zeleninu a dostává spíš povařenou,nebo dušenou.
A poměr masa k sacharidové složce by měl být 2:1,aby nevznikaly nežádoucí ketonové reakce a selhávání ledvin.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 14:45 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Sacharidy=přílohy? je to tak? Nám se právě čerstvá zelenina u psa s zažívacími problémy osvědčila,ale samozřejmě to bude individuální. Asi to bude chtít aspoň ze začátku volit "jemnou" zeleninu a vynechat rizika jako jsou brokolice,květák,kedlubny apod. Ale jinak pisatelka píše že momntálně dává syrovou zeleninu,takže pesanovi asi nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
holky, zeleninu dávám opatrně, zatím většinou mrkev, vařenou zeleninu nemohl vůbec...snažím se dělat všechno tak nějak pozvolna, jenom si říkám jestli chudák není hladový...váží 34.5kg, tak nevím kolik přesně dávat syrového masa, kosti nebo kuřata celá to mu nedávám vůbec, jenom čisté hovězí...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zrovna to hovězí a mrkev - nevím. Každý pejsek reaguje jinak. Dávala bych spíš ty kuřata, my je dáváme celá. A zeleninu všechnu možnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. čer. 2007 20:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Sára.l píše:
holky, zeleninu dávám opatrně, zatím většinou mrkev, vařenou zeleninu nemohl vůbec...snažím se dělat všechno tak nějak pozvolna, jenom si říkám jestli chudák není hladový...váží 34.5kg, tak nevím kolik přesně dávat syrového masa, kosti nebo kuřata celá to mu nedávám vůbec, jenom čisté hovězí...


Maso je lepší střídat a nestavět to jen na hovězím,ale víš co?Důležité je,že zatím je pesanovi lépe.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. čer. 2007 07:46 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Essi na kuřata bývá hodně psů s citlivým zažíváním alergická nebo přecitlivělá,takže ono je to strašně individuální. Ale jak píše mudr,hlavně že je pesanovi líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. čer. 2007 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
mudr.z.radotinska , přesně tak, hlavně, že je mu lepší... ale budu se snažit pomalinku i maso střídat, jsem fakt opatrná nechci aby měl problémy...ono to hovězí docela leze i do peněz :lol: takže dávám někdy i kuřecí, ale vařené...díky za podporu holky všem :heart:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. čer. 2007 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
lidičky, kolik asi masa pro 15 kg psa? Momentálně baštíme tepelně upravený Vetamix, což je takové polosyrové... od "fuj co to je?" (na maso) jsme se dostali k "fuj, zase granule" když jsme pryč :lol:
Příští dávku beru syrové a pak se uvidí :wink:, ale do té doby potřebuju vychytat dávkování


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. čer. 2007 11:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Petra píše:
lidičky, kolik asi masa pro 15 kg psa? Momentálně baštíme tepelně upravený Vetamix, což je takové polosyrové... od "fuj co to je?" (na maso) jsme se dostali k "fuj, zase granule" když jsme pryč :lol:
Příští dávku beru syrové a pak se uvidí :wink:, ale do té doby potřebuju vychytat dávkování

no vidiš :lol: a jaks ho "donutila"? Donutila nebo na to přišel sám? :D

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. čer. 2007 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. črc. 2006 18:32
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Petra píše:
lidičky, kolik asi masa pro 15 kg psa? Momentálně baštíme tepelně upravený Vetamix, což je takové polosyrové... od "fuj co to je?" (na maso) jsme se dostali k "fuj, zase granule" když jsme pryč :lol:
Příští dávku beru syrové a pak se uvidí :wink:, ale do té doby potřebuju vychytat dávkování

Zkusila bych tak 400g - půl kila krmení (maso, zelenina, případně další přílohy) no a pak bych se řídila tím, jestli zhubne, bude tloustnout, zátěži atd.

_________________
Jitka F.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. čer. 2007 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zátěž má docela velkou (teď dva dogtreky týden po sobě) - nechci právě moc experimentovat, protože v okamžiku kdy by šel dolů mám asi problém...
"donutila" - poprvé dostal trochu masa s hromadou dobrot který miluje - těstoviny, vařené maso a zelenina z polívky... i tak se nad tím ušklíbal.. postupně jsem měnila poměr, takže teď mi klidně vylíže plnou misku samotného masa. Proto začínám řešit kolik a s čím.... třeba syrovou zeleninu moc nemusí...
Třetinu až polovinu týdne krmím granulema, protože jsme někde v pryč

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. čer. 2007 19:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Holky, tak se běžím pochlubit a opět raději ťukám, ťuky ťuky...Dastík je v pohodě :finga: ¨jde to pomalu, ale jistě, teď řeším to samé co Petra...přidávám a dávkuju, zeleninku a přílohy...Díky moc za rady i názory... :jo:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. čer. 2007 09:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer. 2007 09:55
Příspěvky: 7
Bydliště: Slovensko, Šamorín
:shock: to co je tie zeleninove pelety???? da sa take cosi kupit aj u nas na slovensku???? ja by som to skusil davat aj mojej....priznam sa, ze moja moc zeleninu nevidi....asi jej zacnem aj ja viac davat tu zeleninu...som zvedavy, ze ako jej budu z nej stat von zuby :crazyx: ...teraz jedava varenu kuracinu s ryzou, pohar granul na to ako dezertik a sem tam jogurt, salamu....a kadi take redsie stale...hmmm

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. čer. 2007 11:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
no na slovensku to asi nemame, ale nic to ved mrkvu struhat vieme aj sami, a ked ti nechce zrat zeleninu skus jej ju uvarit v masovej polievke. taka im zvacsa ide, len ja ju neznasam :Hangman:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. čer. 2007 11:43 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No zkuste se zeptat normálně ve Zverimexu,vypadá to jako granule,jen taková okrová barva,obdélníčky.Normálně se to namočí a nabyde to stejně jak granule.U nás je to pod názvem Trope - zeleninová příloha.Mají ještě vaječné..Cena za kilo je u nás 18 Kč.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. črc. 2007 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
ahojky holky, krásné prázdniny, pokud nějaké máte a jdu jenom oznámit, že Dastík je v pořádku, krmíme většinou tím syrovým a přes víkend je na granulích....jinak pamlsky, piškoty tak jak psaly holky dostává v pohodě taky ....byla jsem docela nejistá, když chodil ka*it jednou za dvy dny a tak, ale ted už se srovnalo i tohle... :jo:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 16:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Ahojky holky, tak se jdu zase pochlubit, Dastík je v pohodě a žádné vážné potíže už nemá. Chtěla jsem se ještě zeptat, těch co krmí syrovým dáváte fakt celá kuřata ? Dneska jsem odkrajovala kuřecí a dala mu půlku ještě s masem s tím, že si to třeba oblízne a já mu to potom seberu, tak nějak oblizoval, maso mu lítalo pod tlamičkou a než jsem opláchla nádobí tak tu půlku slupl jak malinu... :lol: nebude mu z toho nic ? Jinak krmím tím hovězím, ale když to nevyjde tak je na granulích a taky dávám to kuřecí...tak snad nevadí nepravidelnost...krásný víkend všem :panicek:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 17:53 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
..Sára,to je fajn! :D Já mám ovčandu a dávám kuřecí skelety,maximálně je rozseknu na 3 díly a to jen proto,aby mi to netahala po kuchyni,jelikož tam mám koberec.Kdybych to neudělala,poradí si taky :wink: .Jo a ještě odkrojím to sádlo co tam je,ale jinak to neřeším.A nepravidelnost máme stejnou jako ty :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 17:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Renčo, tak to je super, díky za odpověď...myslím, že tvoje ovčanda by se Dastíkovi líbila, škoda, že už nebydlím v Praze :lol: obrala jsem i kůži raději...nevěděla jsem právě, jestli se ty kosti nemůžou zaseknout třeba ve střevech...ještě jednou děkuji...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 18:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Sára.l píše:
Renčo, tak to je super, díky za odpověď...myslím, že tvoje ovčanda by se Dastíkovi líbila, škoda, že už nebydlím v Praze :lol: obrala jsem i kůži raději...nevěděla jsem právě, jestli se ty kosti nemůžou zaseknout třeba ve střevech...ještě jednou děkuji...

No moje ovčanda se líbí každýmu bo je zkrátka sexy 8) .
Ty kuřecí kosti jsou měkký to se neboj,ale nedávat vařený,to by nemuselo být to pravý.Kůži z toho občas taky stáhnu,i s tim sádlem.
Třeba se někdy uvidíme a můžem pesany seznámit :D

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 19:30 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
davidkova renata píše:
No moje ovčanda se líbí každýmu bo je zkrátka sexy 8) .
Ty kuřecí kosti jsou měkký to se neboj,ale nedávat vařený,to by nemuselo být to pravý.Kůži z toho občas taky stáhnu,i s tim sádlem.
Třeba se někdy uvidíme a můžem pesany seznámit :D


No vo tom,že je Nyný sexy nigdo nepochybuje,ale proč jí nedáváš tu kůži se sádlem,to teda nevím.Ty si drž diétu jak chceš,ale připravit čubinu vo sádlíčko.........že se nestydíš.To já jim ještě naopak lžíci sádla do žrádla přidávám.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 19:43 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
mudr.z.radotinska píše:

No vo tom,že je Nyný sexy nigdo nepochybuje,ale proč jí nedáváš tu kůži se sádlem,to teda nevím.Ty si drž diétu jak chceš,ale připravit čubinu vo sádlíčko.........že se nestydíš.To já jim ještě naopak lžíci sádla do žrádla přidávám.

No páč mi to sádlo nepřipadá moc chutný a nevim jestli by se po něm nepoto.. :oops: A neříkala ty jsi ,že nejvíc škodlivin je právě v tý kůži :?: :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 19:52 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
[quote="davidkova renata No páč mi to sádlo nepřipadá moc chutný a nevim jestli by se po něm nepoto.. :oops: A neříkala ty jsi ,že nejvíc škodlivin je právě v tý kůži :?: :oops:
[/quote]

no tak to bysem nigdy neřekla -to si mne zase pleteš s dietologem pro svou anorektickou dietu.A esli jsem to řekla,tak nigdy tobě,ale Dárkoj.
Takže psům kuřecí kůžičku se sádlíčkem ANO,bo tuky uměj spálit líp,jak my. :lol:

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 19:59 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
mudr.z.radotinska píše:
A esli jsem to řekla,tak nigdy tobě,ale Dárkoj.
Takže psům kuřecí kůžičku se sádlíčkem ANO,bo tuky uměj spálit líp,jak my. :lol:

Nene,já si vzpománám,bylas tady nějak zkraje a nastala vášnivá debata granule nebo maso,mražený nebo syrový a jaký a proč .Určitě to bylo v souvislosti se psy a nejednalo se o tuk tam obsažený..Ale nejspíš k tomu taky přispělo to,že moje předešlá fena klidně zbaštila tašku kůží(známá měla nějakej bufáč),ale postupem času ,nevím proč,se i po malým množství pos...a :oops: Musela jsem s tím přestat.Takže závěr zní..kůže ano ,at to ukončíme.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
mudr.z.radotinska, ty jsi mi zase dala, já ji poctivě odhazuju abych se nakonec dozvěděla, že to dělám blbě :lol: a vážně se z toho nepo*ere, když měl ty problémy ? Jináč přibrat by fakt potřeboval aspoň trošku ...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Můžu se hloupě zeptat, proč nesmí psi ty kosti vařený? Já jsem měla tak nějak zafixováno, že pes a kuřecí kosti ne, ale jak čtu, tak ono se to vztahuje jen ke kostem nějak tepelně upraveným?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 208 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!