Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 300 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: otrava
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 12:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
prave mi volala kamaratka ze sa jej otravil pesan, uz su na veterine, ale nevyzera to dobre. nepaamatate si niekto nazov tych kvapiek co sa podavaju pri otravacch co tu spominal rudo? nikde sa mi to nepodarilo najst, v hladani pokracujem, ale v tejto situacii to takto bude mozno rychlejsie. dakujem

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 13:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Ostropestřec mariánský -matiční tinktura

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 13:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ok, dakujem, volam tam nech po to zbehnu

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 15:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
davidkova renata píše:
Ostropestřec mariánský -matiční tinktura
Ano Ostropestřec. Na restart otravou, která postihne játra: ať nasadí 20 kapek do vlažného čaje, aby se odpařil líh a po deseti minutách přidávat kapku až na třicet a pak po hodině na padesát.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 15:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestli to přežije, ať si na netu fofrem seženou Bi-Obran 1000a nasadí první dva dny 4 sáčky, pak po dvou. Samozřejmě i s tím ostropestřcem, který se po zmíněném restartu dává třicet na den, libovolně rozložen v dení dávce (3*10 a pod.) podle možností.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 20:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
tak strasne krasne dakujeme, ale psik zomrel dnes k veceru. navod si odpisujem a kvapky idem zajtra zhanat. po dneskajsku chcem byt zabezpecena aj keby som ich nikdy nemala pouzit. dakujem este raz

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. kvě. 2007 21:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
bobátko malý : (((

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 07:48 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Elisko a víš,čím se pesan otrávil? Od té doby,co jsem měla otrávené dva psy,se o to docela zajímám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
chudacek.Ty lidi jsou fakt kur..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 08:41 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
eliska píše:
tak strasne krasne dakujeme, ale psik zomrel dnes k veceru. Flush

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 14:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
vraj boli pred par dnami na zahrade a maju tam uzasneho suseda, ktory sa permanentne pokusa travit psi odtial. uz sa mu to v par pripadoch podarilo, ale este ani jeden neumrel, vzdy ich z toho veterinari nejak vytiahli. davali kvoli tomu vzdy pozor aby pes nebol bez dozoru, a nosil tam vzdy kosik, kedze bol pazravy ale zjavne sa nejak susedovi podarilo.nevedia co to bolo, ale priznaky sa objavili az za par dni rano, ked pesan dostal strasne hnacky a vsetko im obzvracaal, hned bezali k vetovi, ale dopadlo to ako to dopadlo. takze neviem co to bolo

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 15:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
eliska píše:
...priznaky sa objavili az za par dni rano, ked pesan dostal strasne hnacky a vsetko im obzvracaal, hned bezali k vetovi, ale dopadlo to ako to dopadlo. takze neviem co to bolo
Bylo tam krvácení, resp. poruchy srážlivosti? Pozdně působí preparáty na hlodavce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. čer. 2007 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. čer. 2006 16:50
Příspěvky: 43
Bydliště: ČR
To je mi moc líto:( Chel občas něco slízne z chodníku, tak taky mám dost často strach. Sousedi maj smečku huskyů a dva jim na otravu zemřeli a jeden to naštěstí přežil. Všichni se otrávili na přibližně stejném místě v jednom parku a hlavně ne najednou, takže to tam někdo dával několikrát. Domnívají se, že to mohl být i jed na nějaký škůdce(asi slimáky) nebo cíleně na psy... No nevím:(
A ten Ostropestřec mariánský je k sehnání na netu?Nebo i volně v lékárně?

_________________
i-love-chelsea.blog.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. čer. 2007 14:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chelsea píše:
...A ten Ostropestřec mariánský je k sehnání na netu?Nebo i volně v lékárně?
Lihová báze je i v lékárnách, cukerná směs pouze na netu. Ta bez lihu je samozřejmě lepší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. čer. 2007 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Rudo,hledala jsem na netu a je velké množství firem které Ostropestřec nabízí a v různých formách.Můžete nám říct která firma je nejlepší,popř.vložit odkaz??Možná by to spoustě lidí umožnilo zavčas zkusit pomoct svému psu,když se nějaký d... rozhodne že zrovna jemu pejsek nejde pod nos!!!
Děkuji

PS:Je mi moc líto toho pejska

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. čer. 2007 22:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zatím jsem se setkal se dvěma preparáty, které za něco stály. Jeden dělá Dr.Grešík v Děčíně a druhý jsem našel na www.prozdravi.cz/?d=69878

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: otrava
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 23:09 
Offline

Registrován: stř 04. črc. 2007 15:32
Příspěvky: 21
Bydliště: VOJTANOV 32
mě taky někdo otrávil fenku jedem na krysy,nejspíš warfarinem,měla silný vnitřní krvácení,je to už 6týdnů co je v péčí veterináře,dostala 2krát transfůzi krve,její stav se pomalu lepší,ale minimálně půl roku nesmí mit žádnou zátěž a zřejmě bude mít následky celý život,jsem z toho smutná :(

_________________
Svobodová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: otrava
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 23:11 
Offline

Registrován: stř 04. črc. 2007 15:32
Příspěvky: 21
Bydliště: VOJTANOV 32
mě taky někdo otrávil fenku jedem na krysy,nejspíš warfarinem,měla silný vnitřní krvácení,je to už 6týdnů co je v péčí veterináře,dostala 2krát transfůzi krve,její stav se pomalu lepší,ale minimálně půl roku nesmí mit žádnou zátěž a zřejmě bude mít následky celý život,jsem z toho smutná :(

_________________
Svobodová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Vždycky, když čtu nebo slyším o tom, jak se pes otrávil jedem na krysy, tak mi běhá mráz po zádech. Je to strašlivá smrt a ani ty krysy si jí nezasloužej! Je tomu 11 let zpátky, co mi moji dva psi sežrali nedostatečně zajištěnou návnadu na krysy... starší jezevčík umřel, čtyřletého křížence kokra jsme tahali hrobníkovi z lopaty. Vzpomínám si, že tenkrát mu vet naordinoval jen živočišné uhlí, vitamíny v kapkách a heřmánkový čaj s tím, že se pro něj nedá víc dělat. Vypadalo to strašně beznadějně... nakonec se z toho naštěstí dostal. O 9 let později umřel na selhání ledvin, což myslím může být taky následek otravy...
Kateřino Svobodová můžeš prosím napsat konkrétně, jaké následky na celý život by mohla mít? A bojujte, věřím, že to zvládnete!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: otrava
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 11:32 
Offline

Registrován: stř 04. črc. 2007 15:32
Příspěvky: 21
Bydliště: VOJTANOV 32
Díky,je mi líto ,že si prožila takovou věc.Ejminka zřejmě má postižené srdce a plíce,ještě ted se to nedá s určitostí potvrdit,bude muset podstoupit ještě další vyšetření,ale až bude více v pořádku,zatím nesmí mít žádnou zátěž,protože má po námaze problémy s dýcháním.Je to bláznivá tříletá labradorka,takže je těžké jí udržet v klidu,ale jsem ráda,že jí z toho náš vet.dostal aje ted ve stavu kdy snad se vše k lepšímu obrátilo. :lol:

_________________
Svobodová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otrava
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Svobodová Kateřina píše:
Díky,je mi líto ,že si prožila takovou věc.Ejminka zřejmě má postižené srdce a plíce,ještě ted se to nedá s určitostí potvrdit,bude muset podstoupit ještě další vyšetření,ale až bude více v pořádku,zatím nesmí mít žádnou zátěž,protože má po námaze problémy s dýcháním.Je to bláznivá tříletá labradorka,takže je těžké jí udržet v klidu,ale jsem ráda,že jí z toho náš vet.dostal aje ted ve stavu kdy snad se vše k lepšímu obrátilo. :lol:

I mě je líto, když se ze zdravého a veselého psa stane ze dne na den invalida. Jak k tomu to zvíře přijde... i když zvířata (i lidi) dokážou být šťastná i s velkým hendikepem! Neveděla jsem, že bývají postižené i orgány jako srdce a plíce, předpokládala jsem spíš játra a ledviny.
Přeju hodně síly oběma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 12:04 
Offline

Registrován: stř 04. črc. 2007 15:32
Příspěvky: 21
Bydliště: VOJTANOV 32
naštěsí játra,ledviny a slinivku má v pořádku,tohle je spíš druhotný postižení,jak se musel organismus vyrovnat s otravou,problém je i vtom,že dostávala kortikoidy a vysokoenergetickou stravu,takže za 14dní přibrala 4kg,ted už dostává šetřící granule,ale nesmí mít větší pohyb,tak problém s váhou trvá a od toho se odvíjí další problémy :(

_________________
Svobodová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otrava
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2007 10:56 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Svobodová Kateřina píše:
mě taky někdo otrávil fenku jedem na krysy,nejspíš warfarinem,měla silný vnitřní krvácení,je to už 6týdnů co je v péčí veterináře,dostala 2krát transfůzi krve,její stav se pomalu lepší,ale minimálně půl roku nesmí mit žádnou zátěž a zřejmě bude mít následky celý život,jsem z toho smutná :(


......kamaratovi otravili dva chovne leonbergery :cry:

drzim palce!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 18:08 
Offline

Registrován: stř 04. črc. 2007 15:32
Příspěvky: 21
Bydliště: VOJTANOV 32
dnes jsme byli na kontrole,krevní testy dopadli dobře,jen játra ještě nejsou v pořádku,ale jsou lepší než před měsícem a věřím tomu ,že díky p.Desenskýmu,který mi doporučil ostropestřec ,moc dík jemu i vám všem že tu jste :P

_________________
Svobodová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 20:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
:potlesk: jen tak dál :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31. črc. 2007 09:37 
Offline

Registrován: stř 04. črc. 2007 15:32
Příspěvky: 21
Bydliště: VOJTANOV 32
po domluvě s naším vetem se budeme moc zaregistrovat tak do půl roku jako dárci krve,chtěla bych pomoci každému pejskovi ,který by potřeboval krevní transfůzi,protože nám zachránila život a nebylo vůbec jednoduché sehnat dárce,dnes už mám zmapováno kde se můžeme přihlásit :heart:

_________________
Svobodová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Taky otrava?
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 14:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Náš boxer měl jako štěně problémy, které jsme nakonec přiřkli otravě .. Jako malý, ve státní svátek v devět večer sežral "lahůdku" kterou v té době nesmylsně miloval. Hromadu mrtvejch slimáků, které někdo pohodil v parku (je to v oblasti rodinných domků). Volali jsme vetům, různě radili, ale zrovna jsme u sebe neměli kysličník, aby jsme ho donutili zvracet. Tak jsme zkoušeli kysané zelí (žral nám ho z ruky), ředěnou hořtici (tu taky vypil prakticky dobrovolně), ale nevyzvracel to, pak jsme ho prolili vodou, trochu ublinkl, ale prostě slimáci v něm zůstali. Zašli jsme druhý den k vetce, kontolovala ho a vypadal OK.

pak postupně, během několika měsíců začal "smrdět" - měl dost větry a byly fakt páchnoucí. Tak jsme se chtěli kouknout na jiné granule .. dostával Royal, nakonec jsme zkusili acanu, chvíli jsme míchali a pak dali samostatně. V tu chvíli nastal malér. Krvavá stolice, tak k vetce, nařídila dietu. Ale nelepšilo se, tak jsme zašli na kliniku a tam diagnoza kolitida - okamžitě nasadili antibiotika, kortikoidy a ještě cosi, dostával 4 injekce denně. Ale spravil se .. ale než se z toho dostal byla to chodící troska, bez chuti, bylo to hrozné. Pak byl dlouho na dietních granulích (eukanuba intestinal) a teď máme eukanubu jehněčí s rýží. Jako odměny používáme piškoty nebo vařené kuřecí maso a jde to. Jen musí dostávat vyšší dávky a v zátěži i med nebo aspoň hroznový cukr. Občas zvrací, ale pak dostane pár dní opět intestinalku (dle doporučení veta) a je OK.

Jeho rodiče a veškerý sourozenci jsou "popelnice" můžou žrát cokoli, takže dědičné to snad nebude. Proto si myslíme že to musela být nějaká otrava, přičítáme to právě oněm slimákům, jestli nebyli něčím natrávení.
Nesetkali jste se s něčím podobným?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 15:52 
Offline

Registrován: stř 04. črc. 2007 15:32
Příspěvky: 21
Bydliště: VOJTANOV 32
nevím kolik druhů jedu existuje,ale asi nejznámější jsou na hlodavce,jeden působí ne centrální nervovou soustavu a způsobuje ochrnutí a druhý kumarínové jedy,které způsobují rozpad krve,naše labradorka sežrala ten kumarínový,žádné zvracení ani průjem,chování úplně normální,ani jsme nevěděli ,že něco sežrala,najednou se jí začali dělat krvavé fleky na kůži,jako čerstvé modřiny, začala krvácet z dásní,uší,očí,jazyku a to už jsme jeli na veterinu,vet.řekl, že to musela sežrat před třemi dny,to co chudák zkusila a my s ní bych nepřála nikomu,14 dní se potácela na hranici smrti,prý přes 90%psů umírá na vnitřní vykrvácení,náš vet.jí zachránil,ale zatím ještě není v úplném pořádku,ale žije!

_________________
Svobodová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2007 15:59 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Míšo jed na slimáky je psům velice nebezpečný,je dost možné,že byli otráveni právě jedem a tím,že je pesan sežral,došlo k jeho druhotné otravě. Asi tím,že byla až druhotná a nesežral přímo jed,tak otrava nebyla tak vážná,jinak jed na slimáky psy zabíjí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
janaA píše:
Míšo jed na slimáky je psům velice nebezpečný,je dost možné,že byli otráveni právě jedem a tím,že je pesan sežral,došlo k jeho druhotné otravě. Asi tím,že byla až druhotná a nesežral přímo jed,tak otrava nebyla tak vážná,jinak jed na slimáky psy zabíjí


On toho slimáka stihnul sežrat asi jen jednoho, ale i tak .. nechápu proč je někdo pohodil do parku :-(.
Pesan je teď už v pohodě, ale musí mít dietu. Taky potřebuje skoro dvojnásobné dávky krmení, jinak docela hubne. Je sice pravda že z takovejch 70% to prostě "vyběhá", ale myslím že mu střeva netráví jak by měla. Musíme ho krmit ráno i večer, ještě minulý měsíc dostával trochu krmení i v poledne.
Kdyby mějněkdo tipy jak mu ještě pomoct, budeme moc rádi.

Zkusili jsme mu dávat jeden přípravek, jmenuje se kolostrum, a myslím že mu to docela pomáhalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 10:08 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Záleží na tom,co bylo nejvíc jedem zasáhlé,na játra je dobrý ostropestřec,naši kluci po otravě dostávali lichořeřišnici a brusinky na ledviny a dost nám pomohla i homeopatika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Takže na ledviny je dobrá lichořeřišnice a brusinky? V jaké formě? Můj první pes byl uspán kvůli selhání ledvin ve 13-ti letech. Částečně to přičítám té otravě, o které už jsem tady psala, ale někde jsem se dočetla, že i zadržování moči je pro ledviny špatné (je to logické a stejné jako u lidí). Bregouš je na zadržování expert - třeba ráno vůbec nechce jít ven s nikým jiným, leží, dokud nevstanu já a nejdu s ním ven. Ale musím s ním na ten dvůr jít, protože on se jinak nevyčůrá - nechápu to! Určitě ty jeho ledviny dostávají pořádně zabrat a abych řekla pravdu, i moje - jsem schopná ráno polknout 3 doušky čaje a večer si vzpomenu, že jsem celý den nebyla na "malý" a vlastně nic nepila - tak to vnoci doháním :? Tak bych chtěla aspoň občas těm ledvinám ulevit a zbavit je těch sajrajtů :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. led. 2008 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
A můžou se za otravu považovat tyto příznaky ?: Teče mu z očí ,samovolně vytéká moč bez krve, chrchlání a silný zápach z tlamy,na stolici jsem ještě nekoukala ,neviděla jsem ho . Nedávno venku sežral syrové maso tak mám strach. Veterinář říkal že tobude spíš psincivý kašel,tak mu dal jen vitamín C a mukosolvan,ale nikdy před tím neměl při kašli takové problémy a hlavně Usan jen lehce párkrát zakašlal a nic,ten do tlamy jen tak nic nevezme,protože Ami je rychlejší. Jinak Usan mu pořád čichá k břichu.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2008 16:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
kopkonwin píše:
A můžou se za otravu považovat tyto příznaky ?: Teče mu z očí ,samovolně vytéká moč bez krve, chrchlání a silný zápach z tlamy,na stolici jsem ještě nekoukala ,neviděla jsem ho . Nedávno venku sežral syrové maso tak mám strach. Veterinář říkal že tobude spíš psincivý kašel,tak mu dal jen vitamín C a mukosolvan,ale nikdy před tím neměl při kašli takové problémy a hlavně Usan jen lehce párkrát zakašlal a nic,ten do tlamy jen tak nic nevezme,protože Ami je rychlejší. Jinak Usan mu pořád čichá k břichu.
Řekla bych, že takhle by se otrava neprojevila - to kašlání ani nic jinýho mi s otravou nesedí - jak mu smrdí z huby? Jako hnis/zánět? Spíš nějaké to nachlazení, možná problém s ledvinami, ale nemyslím, že by to bylo nějak závažné onemocnění. Přeju brzké uzdravení :D

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2008 23:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Uf se mi ulevilo, smrdí to jako hnis,ale uš se to pomaloučku zlepšuje.Prostyd teda pěkně .

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Ahoj,ráda bych věděla,jaká je pvní pomoc při otravě,nebo podezření na ni. vyvolat zvracení? Ostropestřec si pořídím co nejdřív. Nevíte náhodou,jestli je jedovatá návnada na mravence,která se dává do paneláků proti faraonům? je to taková plastová malá krabička,uvintře je prášek a mravenci si to nosí do hnízda a tím se likvidují,ale nevím,na jakém principu to pracuje. Máme dvě doma přilepené,tak nevím,jestli je mám raději odstranit,kdyby čubu napadlo je prozkoumat a ochutnat...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Mellorn píše:
Ahoj,ráda bych věděla,jaká je pvní pomoc při otravě,nebo podezření na ni. vyvolat zvracení? Ostropestřec si pořídím co nejdřív. Nevíte náhodou,jestli je jedovatá návnada na mravence,která se dává do paneláků proti faraonům? je to taková plastová malá krabička,uvintře je prášek a mravenci si to nosí do hnízda a tím se likvidují,ale nevím,na jakém principu to pracuje. Máme dvě doma přilepené,tak nevím,jestli je mám raději odstranit,kdyby čubu napadlo je prozkoumat a ochutnat...

Otrava na mravcov, na ktorú sa pýtaš jedovatá je. Keď sme v jednom bytovom spoločenstve tieto návnady dávali do bytov, bolo to prvé,na čo som upozorňovala tam, kde mali psov.

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. dub. 2008 09:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
návnadu jsem rychle odstranila, byt byla zřejmě několik let prošlá. Nevěděli byste náhodou někdo,jestli existuje knížka nebo někde na netu zásady první pomoci u psa nejen při otravě? o víkendu mi jeden kluk říkal,že jeho ČV umřel v 6ti letech po bodnutí včelou.udusil se. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. dub. 2008 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Pane Desenský, na www.prozdravi.cz/?d=69878 je jen v tabletách.Myslíte tento výrobek?Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. dub. 2008 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Mellorn píše:
návnadu jsem rychle odstranila, byt byla zřejmě několik let prošlá. Nevěděli byste náhodou někdo,jestli existuje knížka nebo někde na netu zásady první pomoci u psa nejen při otravě? o víkendu mi jeden kluk říkal,že jeho ČV umřel v 6ti letech po bodnutí včelou.udusil se. :cry:


omlouvám se,už jsem si to našla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub. 2008 08:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Teď volali mé kolegyni, že jim fenka (jorkšírka) asi sežrala návnadu na hlodavce. Tak jsem jí doporučila, kromě veterináře samozřejmě, ať koupí ostropestřec. V lékárně jí ho nedoporučili, že by po něm mohla vykrvácet.
Takže ho nekoupili, jedou na tu veterinu. Ale ptám se proč to v té lékárně řekli, je to pravda?

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub. 2008 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Tak to teda nevím, nikdy jsem neslyšela že by ředil krev nebo působil proti srážlivosti nebo něco podobného co by mohlo způsobit krvácení.
Já osobně na něj nedám dopustit, měla jsem nález na játrech jak už jsem tady psala a po třech měsících pití čaje z ostropestřce ani stopa.


Ostropestřec pro alkoholiky a obézní, po žloutence, otravě i chemoterapii
Ostropestřec je bezesporu jeden z nejlepších prověřených přírodních léků na nemoci jater a jejich celkovou regeneraci. Vděčí za to látce zvané silymarin, jež je považována za jednu s nejefektivnějších, co se týče obnovy jaterní tkáně. Léčí tzv. tučná nebo ztvrdlá játra (cirhóza), ale také následky jejich infekčních zánětů, např. žloutenky. Účinky silymarinu jsou tak výrazné, že se úspěšně používá dokonce i pro regeneraci silně poškozených jater u drogově závislých a léčených alkoholiků, nebo lidí s poškozenými játry následkem dlouhodobého užívání syntetických preparátů, po chemoterapii nebo otravách jedy nejrůznějšího druhu, i např. po otravě houbami apod. Vhodné jsou i tam, kde k zanesení jater došlo buď v důsledku špatné výživy, nebo nadvýživy, tedy u lidí obézních. Zbavují naše tělo též např. dnes tak běžných chemických příměsí z potravin, které našim játrům při vysokém množství nepopiratelně škodí.
Všechny zmíněné účinky ostropestřce byly odborně prokázány mnohými studiemi a jeho blahodárný vliv na naše tělo je dnes běžně znám i lékařům, kteří ho také často doporučují svým pacientům.

Ostropestřec jako bezpečná volba
Látky obsažené v tomto vysoce léčivém bodláku fungují jako bič na jedy a toxické látky, které se nám v játrech usadily, ničí je a odbourává. Užíváním ostropestřce játra čistíme od těchto jedů a zároveň je regenerujeme a umožňujeme jim obnovit jejich nepostradatelnou funkci.
Protože ostropestřec nemá víceméně žádné závažné vedlejší účinky a neobsahuje pro játra škodlivé látky a chemické příměsi, které běžně najdeme u syntetických preparátů, je velmi bezpečnou volbou pro jejich léčbu.

Jediné případy, kdy se tato bylina nedoporučuje aplikovat, jsou u žen v těhotenství a při kojení, a u lidí s vysokým krevním tlakem; v ojedinělých případech se může objevit alergická reakce. Trpíme-li nějakou závažnou nemocí, raději se o jeho aplikaci poradíme s lékařem, všeobecně je však bylinou bezpečnou.

Ostropestřec pomáhá i alergikům a při potížích s trávením
V některých případech dokáže ostropestřec snížit projevy alergií. Nefunguje v každém případě, jeho působení je potřeba individuálně vyzkoušet, ale jsou zaznamenány případy, kdy pomohl např. při senné rýmě nebo různých kopřivkách, vyrážkách apod.
Kúry z ostropestřce se doporučují i lidem s poruchou funkce trávení, především těm, kteří trpí nedostatečnou funkcí žlučníku.
Dalšími známými účinky jsou např. mírné zvyšování krevního tlaku, někdy pomáhá i při bolestech hlavy, dokonce i při cestovní nevolnosti, jako jakýsi “přírodní kinedryl”.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub. 2008 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
No to mě právě zaráží proč to v té lékárně řekli.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub. 2008 11:26 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
kockoterier píše:
No to mě právě zaráží proč to v té lékárně řekli.

Leda snad mysleli,kvůli tomu zvýšení tlaku ?... :idea: :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub. 2008 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Tak dopadlo to dobře, čubina nic nesežrala. Vyvolali jí u veta zvracení 3% kysličníkem a je to OK.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub. 2008 12:11 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
kockoterier píše:
Tak dopadlo to dobře, čubina nic nesežrala. Vyvolali jí u veta zvracení 3% kysličníkem a je to OK.
:D

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub. 2008 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
kockoterier píše:
Teď volali mé kolegyni, že jim fenka (jorkšírka) asi sežrala návnadu na hlodavce. Tak jsem jí doporučila, kromě veterináře samozřejmě, ať koupí ostropestřec. V lékárně jí ho nedoporučili, že by po něm mohla vykrvácet....
Nevím, jestli nějaká látka obsažená v ostropestřci zhoršuje srážlivost (dost o tom pochybuju), ale ty jedy na hlodavce (teda nevím, jestli všechny, ale myslím, že většina) fungují tak, že otrávené zvíře vykrvácí z vnitřních orgánů (hlavně z jater)... nebo jestli ostropestřec opravdu nějak významněji zvyšuje krevní tlak, mohl by podpořit to vnitřní krvácení (jak psala Renata), ale já bych ostropestřec naordinovala, asi i v kombinaci s živočišným uhlím.

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. dub. 2008 21:11 
Offline

Registrován: stř 04. črc. 2007 15:32
Příspěvky: 21
Bydliště: VOJTANOV 32
vážím si vašich rad a doporučení,ale na Rudovo doporučení jsem podávala ostropestřec po 6 ti týdnech po otravě,protože jsem o tom neměla nejmenší tušení ,že pomůže a tyto rady se ke mě dostaly až po dlouhé době po otravě.Náš vet po zjištění ,že se jedná o otravu kumarínovým jedem zahájil léčbu,která byla neúspěšná a po mém naléhání aby zkusil transfúzi krve ,která by pomohla organismu si vytvořit své vlastní krevní destičky,červené a bílé krvinky dostala fenka plnou krevní transfúzy a její stav se začal pomaličku lepšit ,ale pokud se pejsan z tohoto dostane je to pořád běh na dlouhou trat a přeji všem aby se jim podařilo dostat svého miláčka z této situace .My jsme skoro rok po otravě kumarínem-jed na hlodavce,který způsobuje rozpad krevních destiček a následně vnitřní vykrvácení a fenka si ponese následky po celý život,proto přeji všem ,aby se s ničm podobným nikdy nesetkali

_________________
Svobodová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub. 2008 06:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kockoterier píše:
...ať koupí ostropestřec. V lékárně jí ho nedoporučili, že by po něm mohla vykrvácet.
Takže ho nekoupili, jedou na tu veterinu. Ale ptám se proč to v té lékárně řekli, je to pravda?
Co to je to za nesmysl? To tam mají ostropestřec řízlý aspirínem?!? Přečti si tohle: http://www.prozdravi.cz/?d=69878 ostropestrecova cajova smes, zvláště zajímavý je ten odstavec: ... únava, kožní choroby, poruchy krve, duševní poruchy, tvrdnutí i tučnění jater, údržba celkové fyzické i psychické odolnosti, zajišťování imunity, eliminace zplodin stresového metabolizmu a starostí, snižování alkoholu i jiných jedů v krvi...
V lékárnách prodávají lihovou verzi, ale líh se dá zlikvidovat teplem odpařením třeba na lžíci horkého čaje.
Proč asi dávají ve špitálech ostropestřec mariánský do kapaček při otravě muchomůrkou zelenou? ... o tom paní "vzdělaná" lékárnice asi netuší, že ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. dub. 2008 08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Bohužel, štve mě to, ale oni věří víc lékárnici.

Aspoň jsem jim vytiskla to povídání o ostropestřci.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 300 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!