Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 01:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: trávení
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2008 15:11 
Dobrý den pane Desenský,nejprve než Vám sdělím náš problém,chci Vám popřát a samozřejmě i Vašim miláčkům vše nej v Novém roce.Mám 4 letou fenku Sárinku (kříženec).Už třetí den není stolice,byli jsme u veterináře,podstoupili jsme klistyr atd...Pejsek ale i poté nedělá bobíky.Řitní otvor je zarudlý a pejsek chodí schrbeně a nejraději sedí či leží.Máme nakázanou dietu nejlépe rýže a kuřecí.Nepije.Chci se zeptat jaká by mohla být příčina a jaké by mohly být důsledky.Děkuji za odpověď.Ivan Moravec


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2008 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
znova veterinář zkuste možná i jiného veterináře. příčiny mužou bejt ruzné- nadměrné požití kostí atd. a následky no taky ruzné a tři dny už je hodně dlouhá doba

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2008 15:18 
dnes prave jdeme na kontrolu...pejsek byl na hlidani u maminky.ta se priznala ze kosticky nedavala.....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. led. 2008 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Zkusila bych olejovky (rybičky) třeba s tou rýží, nebo samotné - i s tím olejem

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2008 18:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
dělali ste rentgen? jaký má na pohmat břicho? jestli nepije tak to neni dobrý (mimochodem jak dlouho?), má tendence zvracet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. led. 2008 18:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vetům do podobných problémů nefušuju, ale pokud pes nepije, je to velký problém. Příčin může být spousta. Některá mne napadají, ale fakt je lepší jít za spolehlivým vetrinářem, než někde něco po... Zkusil bych RTG a případně sono. Určitě bych se nespokojil s dietou, pokud potíže přetrvávají. Jakou má teplotu?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. led. 2008 18:48 
Dobry den....byla asi jenom zacpa...to ze pejsek nepil mi stejne nejde do hlavy....ta prohlidka jak jsem psal probehla o neco klidneji....dostali jsme dalsi injekci....RTG jsme meli prave na prohlidce a vse je v poradku...teplota nebyla....pejsek uz konecne dela bobiky(nikdy predtim jsem takovou radost z nich nemel) :) kazdopadne Vam dekuji za odpoved a dekuji i prospevovatelum za dobre tipy...do budoucna uz vim co a jak malinko..byl to prvni vaznejsi problem a uz sem nevedel kudy kam...myslim si ze veterinar kde jsme byli je celkem dobry...ale doufam ze tam jiz nebudume muset jit...dekuji mej te se hezky :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. dub. 2008 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 19:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Šternberk
Ahoj,nevím,kam napsat svůj dotaz,doufám,že sem se to hodí.Moje štěndo dobrouše našlo na zahradě párek v mikrotenovým pytlíku a než jsem stihla doběhnout,celý to shltnul:(V tlamě sem viděla už jen kousek pytlíku.Myslíte,že to projde v pohodě a pesan pytlík s párkem vykaká???Potřebovala bych poradit,co s tím:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. dub. 2008 17:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Shimmy píše:
Ahoj,nevím,kam napsat svůj dotaz,doufám,že sem se to hodí.Moje štěndo dobrouše našlo na zahradě párek v mikrotenovým pytlíku a než jsem stihla doběhnout,celý to shltnul:(V tlamě sem viděla už jen kousek pytlíku.Myslíte,že to projde v pohodě a pesan pytlík s párkem vykaká???Potřebovala bych poradit,co s tím:(

Měl by projít. Horší je, když Ti takhle zblajzne beztvarý pytlík vařených brambor.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. dub. 2008 17:32 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
taky myslím, že projde...Ari když mu byly 4 měsíce sežral síťovanej pytlík (ten s lojovou koulí pro ptáky) a za tři dny ho vykakal...pes našich známých už sežral několik různých sáčků a taky se nic nestalo

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. dub. 2008 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno. 2008 21:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Karlova 316 Beroun
na tohle je dobrý kysaný zelí.Zkus to do něj nějak dostat.Pes mojí kamarádky sežral kynuté těsto,tak jí to veterinář poradil.Přemýšlela jak to do čubiny dostat a ta to zelí s usměvem na líčku sežrala a ani nemrkla. :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. dub. 2008 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 19:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Šternberk
zkusím to:)zrovna se to hodí,bo máme bramboráky se zelím:)No sem zvědavá,budu sledovat,co z něj poleze:)díky:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. dub. 2008 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno. 2008 21:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Karlova 316 Beroun
určitě napiš jak to dopadlo :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. dub. 2008 06:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud mi nějaký pes slupne igeliťák, vůbec se tím netrápím. Tento typ plastu v trávicím traktu nedělá sebemenší neplechu a mikroten už vůbec ne. Zažil jsem kdysi dogu býválého šéfa, který neměl problém se sežráním masa i s hrubým igelitovým pytlem, do kterého se dává i stavební suť. Tři dny mu bylo všelijak a pak z něho padal v igelitu balený trus. Nenažranost ho nepřešla ani s věkem. Co se neschovalo, v momentě kdy prošla doga, nebylo.
Zmíněné zelí používám třeba po pozření střepů nebo jiných nebezpečných věcí. Před lety mi jedna pažravá potvora vylezla na skříň pro nešikovně schovanou cukřenku, pádem na zem ji samozřejmě rozbila a rozeznat cukr od skla byl i pro mne oříšek, sežrala to všechno. Vyndal jsem sklenici kysaného zelí, dvacet deka gothaje a balili se ruličky salámu se zelím. Když už je pes tak pažravý, že sežere cukřenku, zežere i tohle a to jsem před ní raději chránil tu sklenici, aby ji také neposvačila. Do druhého dne z ní všechny střepy bez problémů vyšli. Základem je složit si všechny skleněné "puclíky", aby měl člověk jistotu, že nic nechybí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 04:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Možná je to trochu hloupý dotaz, ale proč zrovna zelí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. dub. 2008 09:26 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Feli píše:
Možná je to trochu hloupý dotaz, ale proč zrovna zelí?


Zelí funguje jako koště, vše špatné vymete. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. dub. 2008 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 19:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Šternberk
Tak pytlík vyplul...hurá:)Děkuji za rady a podporu...:)Rufusek neměl ani bolení,nic...prostě to vykakal....a pohoda:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. dub. 2008 18:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
shimmy to víš žejo oni ty psi maj docela dobrý zažívání většinou a nějakej mikrotenák je nemuže přece rozházet

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. kvě. 2008 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
já se taky optám tady,i když by to bylo možná lepší v tématu Nečistotnost. :roll: Štěně v posledních třech dnech dělá docela často velkou potřebu doma. Nevím,jestli to má něco společného s trávením,odmalička je na syrovém mase,ale dávala jsem jí po dva dny 1x denně granule na zkoušku First mate,jestli to bude žrát. žrala hezky.Ale ještě před prvním podáním granulí jsem s ní byla ráno venku, vykakala se,po příchodu domů asi za 15 minut znovu.Dneska,než s ní šel přítel,tak před venčením na koberci hromádka. venku udělá hromádku klidně dvakrát. Průjem nemá,konzistencí to je jako mokrý písek. Sorry,že to tak popisuji,ale nedalo mi to,abych se nezeptala,jestli to nemá něco společného s trávením granulí nebo tím,že roste :roll: už jsem se začínala radovat,že je štěně čistotné / bude jí 15 týdnů/....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. kvě. 2008 13:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Mellorn píše:
Průjem nemá,konzistencí to je jako mokrý písek.

Presne kvuli tomuhle jsem First Mate prestal davat, prislo mi, ze z tech granuli skutecne vyuzije hrozne malo. Trousek byl divne piskovitej a ridkej a bylo ho strasne moc, behem ranni prochazky byla Arya treba petkrat. Maso a Stone Crick stravi skoro vsecno, v porovnani s FM kadi minimalne a vsechno krasne tuhy.
Takze mam pocit, ze toho spis proste bude na Arwenino brisko moc a nevydrzi to.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak jsem dávala Arwen jen maso včera a trousek se rychle upravil do původního stavu. jsem ráda a myslím,že ona taky... :lol:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 10:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Ahojky lidi,chtěla bych se poradit.Máme u Maxe asi problém se zácpou.Od včera jsem ho neviděla kadit a hlavně jsem ho v noci musela jít zavřít ven do kotce protože nevydržel doma.Kňučel a pořád se převaloval,popocházela ne a ne být v klidu.Poprvé tak kolem půlnoci tak jsem ho šla pustit ne zahradu,ale za 3 minutky byl zpět.pak znovu kolem 4,říkala jsem si že jemu možná horko tak jsem ho dala ven,ale dneska ráno jsem ho viděla čupět,jdu pro lopatku,že to posbírám a ono nic:o? .Bříško tvrdé nemá,teď je kapku klidnější...možná to bude přechodem na jiné krmení?Mám zkusit zelí na pročištění?kuju moc

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Ještě jsem chtěla říct,že se mi zdá v poslední době moc hubený.Přirom jsem začala o něco více vařit,takže si myslím,že určitě strádat nemůže.Je ale pravda,že když má vařené hltá tak že vypadá jako největší chudáček který ani nažrat nedostane.Tak nevím,nikdy neměl ani kilo navíc,hlídám si to,ale peď se mi to zdá už moc...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 10:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
je odčervenej?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Eva Štemberová píše:
je odčervenej?
Jj myslím cca max 2 měsíce...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
na zácpu jsou dobrý olejovky (rybičky) i s tím olejem (můžou se dát samotný, nebo s rýží) - to zelí nevím, jak bude baštit

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
lado ikdyž je odčervenej před dvěma měsíci parazity mít muže zkuste to zopaknout

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Tak jsem uvařila rýži s kuřecím a a přidala pár stroužků česneku...Ráno posleduju bobana a cestou do práce skočím k vetovi pro odčervovadlo.Napadlo mě teď je jedno jaká odčervovadla používáte(pokud se budeme bavit o chemkách od veta)?Myslím tím,měly by se střídat,nebo může dlouhodobě používat ty samé?

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. črc. 2008 06:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Co jsme odčervovali tabletami od veta,tak nikdy nebyly stejné,asi se to má střídat. Chystám se na odčervení bylinami,po prázdninách,akorát po podání by měl být asi 3hodinový pobyt venku,protože se pročišťuje snad i ušima :wink:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. črc. 2008 08:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Bylinkama jsem taky odčervovala 1.Max se mi z toho ani ne tak pokadil jako spíše vyblil z podoby.Jinak u veta jsem právě dostávala pořád to samé až naposledy když jsme museli s naši užovkou navštívit veta jiného jsem si vzala odčervovadla od něj a ty měl jiné...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. črc. 2008 12:46 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Nemáte někdo babskou radu, co dělat, když je pes "zaplynovanej"? Má bolesti, nežere, trošku zvýšená teplota, neustále si sedá a tlačí a nic nevytlačí.
Jediná změna v jídelníčku - cuketa - může to být z toho?

Byla jsem u veta, rozbor krve v pořádku, rengen odhalil tu plynatost - dostal injekci na uvolnění a večer se jdeme ještě jednou ukázat - pan doktor říkal, že to taky může být začátek něčeho horšího, tak ho chce mít pod kontrolou.

Ňáko to nemůžu vydejchat. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. črc. 2008 12:54 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Dorotko,jestli tlačí a nic nevychází,tak je to zácpa,ta plynatost je až sekundární tím,že je ucpáno. Nějaké rady tady už padly, já bych mu dala do žrádla větší dávku oleje,sádla,prostě něco,co ho protáhne, vím,že lidové léčitelství doporučuje proti zácpě vypít několik hrnků sladké smetany,takže i to je možné. A v lékárně taky prodávají naprosto přírodní laxativum, neznám přesně název,ale kdyžtak se podívám,je hlavně z fíků a pomocných látek,rozhýbá střeva. A určitě nasaď probiotika,ať průjmy nebo zácpa, bývá znakem nerovnováhy střevní mikroflory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. črc. 2008 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Dorotka píše:
dostal injekci na uvolnění a večer se jdeme ještě jednou ukázat - pan doktor říkal, že to taky může být začátek něčeho horšího, tak ho chce mít pod kontrolou.

Ňáko to nemůžu vydejchat. :cry:


A nemůže mít někde na cestě třeba zapíchlou kost?

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. črc. 2008 13:01 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Tak to přírodní projímadlo se jmenuje Fructolax


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. črc. 2008 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
kockoterier píše:
Dorotka píše:
dostal injekci na uvolnění a večer se jdeme ještě jednou ukázat - pan doktor říkal, že to taky může být začátek něčeho horšího, tak ho chce mít pod kontrolou.

Ňáko to nemůžu vydejchat. :cry:


A nemůže mít někde na cestě třeba zapíchlou kost?


Dělali mu RTG,tak snad by to zjistili...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: stř 11. bře. 2009 16:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dorotko, sice je to už staré téma, ale: rozpohybovat střeva tím, že rozpohybuju psa. Nebo alespoń masírovat břicho.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: čtv 12. bře. 2009 09:00 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eva Štemberová píše:
Dorotko, sice je to už straé téma, ale: rozpohybovat střeva tím, že rozpohybuju psa. Nebo alespoń masíroivat břicho.


Tohle téma je aktuální pořád, díky za radu. Před tím jsem to nechtěla ani vyslovit, abych to nepřivolala ( teď je v pohodě ), ale víš, o co šlo... Takhle začíná torze...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 20:40
Příspěvky: 43
Bydliště: ostrava
Nevím zda to budu psát správně,ale raději se zeptám. Mám 7 měsíční štěně,je na granulích royal caniny pro štěňata-ty v pohodě baští,žere nám už jen2 krát denně,víc nechce.Občas ji uvařím maso,dostane tvaroh,zeleninu,tak si myslím,že to má docela pestré.Ale dnes se mi stalo,že měla bobek úpně zelený,jako by sežrala barvu :shock: v sobotu jsem ji uvařila hovězí,to pak nekakala až pozdě večer,jen hrozně prděla :rolleyes: a dnes ten zelený boban...nevím,může to mít z toho masa?trávu ji nikdo neviděl žrát. Jinak tím "poprdáváním" reaguje na cokoliv jiného,než jsou granule-původní majitelé ji krmili 1krát denně a nevím čím,zhruba měsíc co ji mám dostává ty granule a teď začínáme s tím masem a ostatním,na to dle mého nebyla vůbec zvyklá,takže na to jdeme pomalu.Jen se bojím,aby to nemělo jiný důvod.Nemám takové zkušenosti.Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 20:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Není zelená jako zelená - jaký odstín? A kombinace RC štěńata a hovězí je dost "zabijácká". Obecně platí, že čím víc nestrávených bílkovin, tím tmavší trousek - až uhlově černý. Tak třeba byl tak tmavý, až dozelena. Ale zase - pokud nejsou jiné potíže a změny, neřeším.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 20:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
[quote="veruš"]Mám 7 měsíční štěně, je na granulích royal caniny pro štěňata-ty v pohodě baští, žere nám už jen2 krát denně,víc nechce.Občas ji uvařím maso,dostane tvaroh,zeleninu,tak si myslím,že to má docela pestré, měla bobek úpně zelený,jako by sežrala barvu :shock: v sobotu jsem ji uvařila hovězí,to pak nekakala až pozdě večer,jen hrozně .pr.. :rolleyes: a dnes ten zelený boban...

Světle ne moc sytá zelená nebo hodně sytá?? Jíra měl zelený po RC a kuřecím když jsem ho brala z útulku, ale to byla taková šedo-zelená. Může to být i nějaký zánět. Sledovala bych bobek dál a pokud by měl stejnou barvu, vzala bych vzorek k vetovi.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 21:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Nebaští vám pes loňský travní kompost? Pak by ta zelená byla jasná...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 17:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 20:40
Příspěvky: 43
Bydliště: ostrava
Bohužel,kompost není nikde v dohledu,takže z něj to určo nebude..Ten bobek byl sytě zelený,takový jako když natřete plot barvou-taková petrolejová zelená,blbě se to popisuje,to by jste museli vidět :-) Dneska prý udělala taky takový bobek,když s ní šel přítel dopoledne ven. Jinak se mi zdá taková nějaká posmutnělá,ale je to jenom můj dojem,na ostatní působí normálně.Možná,že je skleslá,protože poprvé hárá,ale minul.týden byla akční i když hárala :D Takže to budu sledovat :-" a pokud to ještě potrvá,asi skočíme k veter.jen nechci,aby mě měli za hysterku,že tam jdu s každou prkotinou.Jen se o ni bojím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 17:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No tak to bych vetovi asi třeba jenom zavolala....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Jo a nejlíp odebrala vzorek, aby tu barvu viděl, nemusí hned dělat rozbor...

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 20:40
Příspěvky: 43
Bydliště: ostrava
Děkuji za rady,já teda budu pátrat po bobanovi-doufám,že ve tmě ho najdu a správně odeberu :rolleyes: a zítra se s tím zajdu pochlubit panu veterináři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 22:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
veruš píše:
Děkuji za rady,já teda budu pátrat po bobanovi-doufám,že ve tmě ho najdu a správně odeberu :rolleyes: a zítra se s tím zajdu pochlubit panu veterináři.


:mrgreen: nejlíp ho dát v igel. sáčku nebo nějaké prázdné umyté lahvičce od prášků na balkon nebo v tesco tašce za okno. :idea1: .

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: stř 14. dub. 2010 17:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. bře. 2010 20:40
Příspěvky: 43
Bydliště: ostrava
Tak hlásím,že ráno byl už bobek tak,jak má být.A to jsem se těšila s jakou nadílkou půjdu k veter. :finga: Hlavně,že to je už ok,asi to bylo z té kombinace RC a hovězí...jinak si to neumím vysvětlit.Každopádně si to pohlídám a jestli se mi něco nebude zdát,tak pytlík a šupajda na kontrolu. Díky všem za starost :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Ahojte, četla jsem příspěvky ohledně nekakání atd ale my máme problém opačný :( Téměř poakždé, když jdeme ven, tak Many kadí. Ale několikrát. Není to tím, že má srajdu, bobky jsou normálně trvdé ale během např. hodinové procházky se třeba třikrát vykadí, pokaždý na jiným místě. Vždycky udělá třeba dva, tři malý bobky a jde dál. A třeba po deseti minutách znova - proč tak často kadí???? Dříve jsme byli na granulích Shur Gain Opti plus, od prosince 2010 jsme přešli na NF Stone Crick, nějak do dvou týdnů se to razantně zlepšilo ale teďka po čytřech měsících je to zase to samé. Zase kadí takhle často jako u těch předchozích granulí :-k Bobek je většinou pořád stejně barevný, světlejší odstín hnědé (možná až béžový), granule mají totiž přesně takovou barvu. JE TO ĆASTÉ KADĚNÍ PROBLÉM NEBO TO NEMÁM ŘEŠIT?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: stř 30. bře. 2011 19:10 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
nevím, Arouš mi to dělá taky - odjakživa, na jakýchkoli granulích a znám i další takové psy. Nikdy jsem to nijak zvlášť neřešila, brala jsem to jako relativně normální věc, že to má každej pes jinak...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: trávení
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 16:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. srp. 2009 11:00
Příspěvky: 78
Bydliště: Trutnov
Nepřipadá mi, že by se tím nějak trápil..jen jsem se tu chtěla ujistit, jestli je vše ok :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!