Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. zář. 2008 18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak nevím,co s tou holčinou. Uvařila jsem rýži a kuře,chladí se venku v misce,ale zkoušela jsem jí dát kousíček kuřecího jen tak,ale jen k tomu čichla a nechtěla to. Šla se raději napít. Pokud dnes nebude jíst,zavolám zítra na veterinu a domluvíme se co dál.Dneska je to 3.den co je bez jídla....Nějak se to s těma zvířatama s...e,včera jsem se na veterině večer potkala s Rudou,když tam vezl Almiki,tak jsem ji aspon naposledy viděla :(

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. zář. 2008 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. kvě. 2008 17:12
Příspěvky: 1
Bydliště: Plzeň
ahoj, máme s Roníkem taky ňákou chorobu či co..od Pá zvracel..v Ne přestal pít jen ležel na boku, klepal se a zvracel bílou pěnu, pak žlutou..Na veterině řekli že asi něco sežral, což mi ale nepřipadá moc pravděpodobný..měl zvýšenou teplotu, dostal 2 injekce, v Po zase, plus do krku kontrastní látku na úterní rtg střev..ten byl ok.. Vyfásli jsme ATB Synulox na týden..teď už je lepší, dostává kuře s rejží, ale zhubnul 8 kilíček .pr.. málá..asi ňáká virózka či co..

_________________
Radek a Rony


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. zář. 2008 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Možná toho bude nějak víc,jak psala Gerda. Já si taky nemyslím,že Arwen sežrala něco opravdu nestravitelného,ale těžko říct,to je chvilička,navíc mi na poli zdrhla za zajícem,protože mi podjela stopka pod nohou a byla tak 5 minut pryč...To bylo v neděli a blejt začala ve středu.ATB nám nedali,ale jsem i ráda,jen protizánětlivou injekci. Před chvíli jsem šla venčit,tak nechtěla čurat,ale chtěla kadit a nešlo jí to. Vyšel z ní takový miniaturní bobeček,pokud něco sežrala,tak se to asi snaží dostat ven.No dám tomu do zítřka odpoledne,pak na veterinu volám,abychom to zkonzultovala.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20. zář. 2008 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Pořád nežere,spí,akorát pije.Venku se vyčurá,zkouší se vykadit,ale nejde jí to. Je apatická.Za hodinu budu volat na Lhotku,do odpoledne čekat nebudu.Dneska to bude čtvrtej denk,co nechce nic žrát.Trochu se uklidňuju tím,že jsme dělali RTG,ale na druhou stranu,tam nejde vidět všechno....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20. zář. 2008 23:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak jsme na tu veterinu jely,hned asi v jedenáct. provedeno UZ bříška,protože normálně neordinujou v sobotu,tak jsem suplovala sestřičku a držela Arwen když jí holila břicho a potom přímo při UZ. Objevilo se tam něco,co tam strukturou nemá co dělat,bohužel ani UZ ani RTG to neumí odhalit,takže Arwen skončila na kapačce,protože byla zesláblá,byl to 4.den bez jídla. ještě jsme jí vzaly krev z nožky a napíchly kanylu. Ani moc neprotestovala,šlo vidět,že je hodně slabá. Krevní testy jsou v naprostém pořádku,žádné zvýšené hodnoty třeba bílých krvinek,nebo reakce na cizí těleso v těle. Věc se má tak,že pokud zítra nezačne žrát nebo nevykadí tu věc co má v těle,bude nutná operace,aby nedošlo k nekroze střev. Zítra v 11 tam mám volat,uvidíme co dál. Jsem z toho vcelku smutná,dala bych půl života za to,aby byla v pořádku a to myslím vážně.Dívat se na ni,jak tady ležela skoro bez života bylo hrozné,vím,že na veterině jí pomůžou...Myslím na ni neustále...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21. zář. 2008 07:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
to bude v poho, hele a co paraziti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21. zář. 2008 09:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Eva Štemberová píše:
to bude v poho, hele a co paraziti?


odčervovala jsem 12/9 drontalem,v tom málu,co vykadila žádný nebyli....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21. zář. 2008 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ve čtyři přijde další vet a bude malé konzilium co s ní,situace stejná,nežere,nekadí,ale pozitivní je,že přestala být apatická,prý ráno dru vítala,ty infuze jí pomohly,dostala základní výživu....tak tam budu volat,jestli si pro ni mám přijet,nebo tam ještě bude.Má oholený břicho,tak se mi s ní nechce metrem,pokud by mohla takhle cestovat a jelikož nemám auto,tak zřejmě vyzkouším psí sanitku,nestojí to víc než taxi,dám tedy ještě vědět,co a jak....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21. zář. 2008 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ted mi volali z veteriny. je podezření na Invaginaci střeva /něco jako že se střevo nasouká do střeva,neumím to vysvětlit/,ale nejsou si úplně jisti.Je to komplikace nějakého primárního problému,jako zánět,vyskytuje se to u maldých psů a štěnat. Stejně ji budou muset operovat,nejí ani nepije,už to trvá dlouho,akorát ta operace může mít komplikace. začínám propadat lehké panice,ale věřím,že to ta invaginace nebude....za 3 hodiny mi mají volat co bude dál..

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21. zář. 2008 21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
díky všem za podporu. ta invaginace střeva se víceméně potvrdila,pokud by se stav zhoršil /ještě uvažují o biopsii,ale krevní testy měla v pořádku/,tak operace dnes v noci,jinak zítra dopoledne každopádně.mám tam v devět volat. ptala jsem se na rizika,tak samozřejmě jsou,jako u každé operace,u zvířat je vyšší procento než u lidí,ale kdyby to byl střední až těžký problém,tak pravděpodobnost nepřežití je 8-10%,ale to nechci malovat čerta na zeď,jen jsem chtěla mít jasno.Nejhorší je,že neví,co je tím primárním problémem ,který tu invaginaci spustil,to zjistí až ji otevřnou. Ptala jsem se,jestli bych ji mohla vidět,tak to nedoporučují,zvířátka jsou potom rozhozená a neprospívá jim to. Po operaci bude 24-48 hodin na veterině,takže nejdřív ji uvidím ve čtvrtek.Posílám jí léčivou energii,věřím,že to zvládne,akorát se trochu bojím,aby to nebrala,že jsem ji zradila a nechala ji tam,kde s ní dělají divný věci,doktor říkal,že je nepředvídatelná abázlivá,ani se jí nedivím...dám vědět zítra večer,jak to dopadlo....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22. zář. 2008 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Dnes kolem 11ti operace,invaginace se potvrdila. jsou dvě možnosti,zkusí najít přičinu tohohle,střevo opraví,ale někdy se to může za 48-72 i´hodin objevit jinde,takže dle stavu,ve kterém bude by jí eventuelně střívka sešili k sobě,aby se to neopakovala,ale operace by se tak prodloužila o hodinu a v budoucnu se někdy objeví srůsty,takže by se to potom muselo zase řešit.Hlavně,at to dobře dopadne ted,ve čtyři už bude probuzená,tak budu volat a snad mi řeknou,kdy může domů....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22. zář. 2008 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak aspon mám pozitivní zprávu. Arwenka je po operaci,kterou zvládla dobře,dobře spala a probouzela se. U té invaginace střeva je problém,že to není primární a te´d se řeší,co to způsobila. Krev měla v pořádku,možná má trošku zvětšená játra,takže proběhne biopsie.Střívka jí sešili k sobě,takže by se to nemělo opakovat. teď bude ještě 24 hodin na kapačkách,dostane výživu,zítra snad už tekutou stravu. Teď je důležité,aby to střevo začalo normálně pracovat,ani rychle,ani pomalu. Ještě tam mám večer zavolat,jestli je všechno OK.Snad ve středu bych si ji měla přivézt holčičku moji....spadl ze mě vcelku velkej šutr....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. zář. 2008 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak nemám dobré zprávy. :cry: ..střívko se zatím nechce hejbat a zase 3x zvracela. Na veterině hledají příčinu,poslali biopsii,prostě neví,co se stalo...pokud se střívko hejbat nezačne,je to stav neslučitelný se životem. dost těžko to snáším,ráno prý byla veselá,k večeru teda začala zvracet,možná z těch infuzí. zítra dopoledne tam mám volat,asi se rozhodne,nebudu ji chtít nechat trápit,pokud nebude šance,že se to může zlepšit.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. zář. 2008 19:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jiřičkovi zavolej - klidně hned, pochopí to, je to super chlap. Kapačky jí dávaj nitrožilně nebo do břicha a je už na tekutý stravě? Jo a spíš bych sázela na akupunkturu která by stimulovala nervus vagus zodpovědnej za motilitu střev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. zář. 2008 21:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Tohle mi přišlo za pokus to stojí :
Ahoj Romčo, zkusit na ta střeva by se dal fenyklový čaj, prodává se v nálevových sáčcích (někdy je i s heřmánkem, což taky nevadí). Taky čaj z rozrazilu lékařského je celkem dobrý na střeva ( a taky čistí krev ). Taky by šla masáž ( jemná, opatrná ) bříška mátovým olejem. Tak to můžete vyzkoušet. Ten čaj po lžičkách, tak 2 dcl denně. Vlažný.
Měj se hezky a zvládej všechny psíky. Jsou krásní. Hlavně je nauč, že nesmí venku nic sežrat, lidi jsou pořád rafinovanější a zlý.
Ahoj Mirka

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 07:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zkus ještě docenta doktora Štourače ohledně té akupunktury.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 08:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tu masáž určitě! několikrát denně jako fena štěňatum, nejlíp je vzít si měkký ručnák namočený ve vlažné vodě. Jo a nejsem si jistá, jestli se střeva dokážou nastartovat když do nich nic nedostane :idea: na to se zeptej na veterině


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 16:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
na veterině mi dopoledne řekli,že se mírně zlepšila,byla prý veselejší,zvládá to očividně líp než já,ale střívka se jí hejbat nezačaly. Dr.Jiřička mi doporučil homeopatikum Opium,konzultovala jsem to s ním po telefonu,zítra je vpraze ,tak si tam jedu a spojím ho s dr. růžičkou ze Lhotky, ten je sice zastáncem klasické medicíny,ale nebrání se prý dát arwen klidně i homeopatikum,kdyby jí to pomohlo. Mám zavolat zítra dopoledne,ale asi to nevydržím a zavolám tam za chvíli...Ráno mi dr říkal,že si myslím,že to arwen spíš zvládne než nezvládne,ale vyhráno zdaleka nemá.....už at je to za náma

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Volala jsem tam, tak pro mě měli relativně dobré zprávy,střeva se začaly hejbat,je to znatelně lepší než včera,dokonce s nimi prý už bojuje,což je taky dobrá zpráva. Mám Homeopatika přivízt,určitě tomu prý neublíží. Pro Evu - Syntostigmim nepoužívají,údajně to nemá takový dosah.,ale tomu nerozumím...zejtra budou další zprávy.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak arwen jde zítra domů,dnes jsem tam jela s homeopatiky,tak jsem ji mohla vidět.to byl oradosti,skákala až na hlavu,tak jsem si musela dřepnout,aby neskákala moc. už jí,pije,zatím nekadila,střeva se musí naplnit. snad už žádné komplikace nebudou,nechci to zakřiknout. moc nezhubla,asi jen 1.5 kg,má oholený břichco,velikou jizvu a oholené packy,tam kde měla kapačky.je mi líto,že jsem ji tam musela dnes nechat. Doktoři a sestřička si stěžují ,že je nevypočitatelná,protože ráno vítá,všechno ok,ale když jí něco dělají,chce je kousnout. sama jsem to viděla,když jí bodali injekci ted večer,nejprve jsem jí držela hlavu,to byla v klidu,pak na zemi se ohnala po doktorovi a skoro i po mě,dostala nějakou štiplavou,ale má toho za sebou docela dost,už začíná být aktivní,v kleci se jí moc nelíbí,ale ještě jednu noc to musí vydržet.a když jí nandavali na noc obleček,taky slušně vyváděla,to se jí moc nelíbilo,potřebuje se trochu zklidnit....tak snad jsme to překonaly,děkuju všem za podporu,pomohlo to...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2008 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak už je doma.na veterině ještě dostala 5 injekcí,obleček a jelo se.Doma dostala konzervu Hills special diet pro choroby střeva,na víkend máme celkem 6,má takový apetit,že by spořádala půl prasete na posezení,což je dobře. :lol: Ted zrovna spí na pelechu na posteli,myslím,že je ráda,že doma. Doktor říkal,že ještě jednu noc a asi by jim to tam zbourala,prootže včera dělala rachot do dvou do rána,jak se snažila dostat z tý klece. :roll: Dokonce má odřený čumák.Už je to zase ona. Dávám jí ty homeopatika,zítra kontrola na veterině i v neděli.No,vyděsila mě řádně potvůrka. Invaginaci střeva zřejmě předcházel rozsáhlý zánět střeva,vzali vzorek na biopsii,ale výsledky nepřišly ještě. Dostává hodně ATB,aby se to nevrátilo.Hezky si to užijte všichni,kdo jedete na fríčko,mrzí mě,že tam nebudeme,ale snad to příští už bude zrekonvalescencovaná dost na to,aby to tam zvládla. Myslím,že tachyony jí udělají dobře. Jo a ještě jednou velkej dík Gerdě,která nás dnes z veteriny vezla.... :wink:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. zář. 2008 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Arwen teda normálně žere,pije,čůrá a kadí,ale přijde mi taková bez energie, ne,vyloženě apatická.Dost leží a spí.Tak nevím,jestli to je,že je unavená z toho pobytu na veterině,nebo ji něco trápí.Asi ji ted moc sleduju.Veterinu chtěla zbořit,tak doufám,že te´d sbírá síly na destrukci domova...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2008 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
krmím ji cca 3 hodiny konzervama Hills diet co jsme dostali na veterině,je furt strašně hladová,přitom sní ty 2-3 konzervy denně.dnes jí budu už vařit kuřecí rizoto.Dotaz mám jen k tomu,zda může žužlat buvolí kost,vrhla se na ni a každý den,když jí ji dám,ji docela hryže,tak jen aby jí to rozžužlané nějak neuškodilo.j :roll: jinak zítra kontrola,už nebude mít injekce,dostala ATB,ale dávám jí ještě odedneška Vironal a Imun Drag+ ostropestřec a zejtra má naposledy homeopatika,pak 9/10 kontrolu přímo u homeopata Už je to stará dobrá Arwenka,včera zmizela na tři vteřiny do neprozřetelně otevřené ložnice a překousla mi nabíječku :x

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 30. zář. 2008 09:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
misa zap když nemás doma kysličník a potřebuješ aby se pes vyzvracel tak je výborná tpelá voda a plnotučná hořčice to do psa dostat- smíchaný a nebo silnej solnej roztok

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Tak Arwenka už má od pátku vyndaný stehy,3x denně potírám roztokem Betadin,trochu se při tom vyndávání ošívala ,protože ji to štípalo. Taky jsme dostali psí "jogurt",protože má ve střevech vymlávcenou mikrofloru po´operaci,když vraždili ten zánět a po ATB.Hovínka jsou totiž bez zápachu,což není úplně normální.Přišli už výsledky z histologie,vet říkal něco o enteritidě,ale prý se musí ještě s histologem poradit.Jsou totiž dvě možnosti,bud tohle,co prodělala byla jen jednorázová akce anebo je možné,což doufám,že nebude,že to je nějakým způsobem vrozené a ty záněty by se mohly vracet po celý její život.Řešilo by se to kortikoidama a jinýma srágorama,čehož bych ji ráda uchránila. No,kontrolu má v úterý,vet mi řekne ohledně té histologie víc.Je veselá,žravá,už se nudí,ale bohužel ještě tak 14 dní nemůže divočit se psama, na fríčku už bude snad v pohodě. V úterý jí čeká ještě UZ,zda se střeva hýbou jak mají,jinak bude stejně ještě docházet na kontroly.Zrovna cupuje tenisku,kterou jsem jí nechala jako hračku,odpoledne půjdeme na Vyšehrad,je tam krásně,tak at se aspon utahá psychciky...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 21:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Může pes zvracet z přetažení? Ptám se proto,protože po fríčku,byla arwen v neděli vyřízená,ale ráno bez důvodu zvracela žaludeční štávy,žrala až odpoledne. Včera jsme byly na výletě,tam lítala se psama,jak bláznivá a dnes ráno zase zvracela - teda i nějaký kus šišky,nedá se to uhlídat,furt za ní stát nemůžu. Je fakt,že mám za úkol od veta trochu to zvracení sledovat,ale normálně dnes žrala a dělala všechno jako obvykle,tak to asi nebude nic vážného.Na veterině mi říkali,že psi zvrací často a rádi,awen žere nějak víc trávy než žrávala,ale možná to bude tím,že si potřebuje pročistit střeva,nedáváme ted kosti,měla jen vařené kuře a rejži,sardinky a ty Hills granule.Asi zkusím tu sadu na očistu střev z Barona a pomalu přejít na syrovou stravu mimo kostí zatím.V článku o přirozené stravě se píše,že psi,když nemají v pořádku zažívání žerou trávu,nečistoty a výkaly....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 21:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Já myslim, že psi z přetažení klidně zvracet můžou (stejně jako lidi)... v případě Arwen bych jí možná trochu krotila - přecijen je to ještě štěně navíc po nemoci :wink:

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 23:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Už jsem myslela,že sem nic nebudu muset psát.Arwen zase zvrací a navíc má průjem.přišla jsem domů a tam hromádka /louže/schovaná pod prostěradlem a rozmatlaná okolo.To mě ještě nezneklidnilo,oběd teda zůstal nedojezený,ale to někdy dělá,nemá asi hlad. Na procházce se chovala nromálně,pobíhala,ale granulku jako pamlsek nechtěla.Doma si hned lehla,po hodině udělala doma zase hromádku,prostě to z ní vystříklo a za nějakou chvíli začala zvracet.Natrávené granule a nějaký kus neidentifikovatelný v tom byl,asi něco sežrala doma. Za nějakou dobu,zase zvracela,ale růžovou pěnu,po dvou hodinách zase a před chvíli zase. mezitím už jsem volala na veterinu,mám ji sledovat,kdyby se četnost zvýšila nebo tam bylo víc krve.s tou krví to není úplně standartní,ale krev prý hodně barví,takže to může být jen třeba prasklá cévka někde a té krve je malinko.Taky,kdyby nechtěla jít ven nebo si venku lehala,mám hned volat,jinak tam jedeme ráno. Měli jsme tam jet až odpoledne na kontrolu s očima,ale budeme tam dřív. Tak nám držte palce,at je to jen nějaká trivialitka,trochu se bojím a asi nebudu moct spát....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
na vetrině zae UZ a RTG /normálně by to nedělali,ale u ní jo,vzhledem k anamnéze/,nic sežranýho tam není,ale zánět pravděpodobně ano,tak dostala ATB,tbl na pozvednutí PH v žaludku a protiblicí injekce /tři/,má do zítřka rána půst,potom zase rýži a kuře. ctrl v pondělí,kdyby nechtěla zítra v poledne žrát,máme přijet hned. ten zánět může být jen viroza,ale nedá se to přesně říct. té invaginaci předtím předcházel taky zánět,ted bychom to podchytili včas.je už veselejší,ale přišli jsme z veteriny,tak zase usnula,je asi unavená a kdovíjak dobře jí taky není. ach jo,doufám,že se z toho vylíže. těch viroz je prej docela dost všude. A to jsme dávaly Drags Imun a stejně to nepomohlo....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jo a zhubla asi dvě kila,což mě zaráží,má asi 22 kg a musela to shodit během tejdne,deseti dnů,měla 24-25 ještě nedávno.mám uvnitře hroznej kámen,nevím,jak se ho zbavit,at ji nestresuju vlastním strachem,asi na to nemyslet,ale když ty myšlenky se k tomu stáčí nějak samy,díky všem,co na nás myslí...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mellorm dvě kila za tejden enní zas tak hrozný- obvzlášt při prujmech je to většinou voda takže se uklidni, uvidíš jestli zejtrabude mít chuť k jídlu a uvidíš no. zatím s tím nic neuděláš stejně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 17:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
vím,že jsou i dospělé čuby,co váží o něco víc než ona.Trochu dobrá zpráva je,že jsem jí ted podávala tbl Famosanu,co má dostat večer a trochu ji navoněla špekem,tak si to vzala, a ted strká čumáček do misky a asi hledá něco dobrého.až ráno nejdřív,žaludek potřebuje klid.Ale nerada vidím hladového psa.. :cry: .podám zprávu ráno.No jo,někdo má psa,kterýmu celej život nic není a my si to docela vybíráme,se mi zdá.Naše karma asi :roll:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 19:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mellorn píše:
...začala jsem céčkem,ale ted nevím,jesti ho mám k těm ATB dávat...
Pokud není v příbalovém letáku céčko přímo zmíněné, dávej ho dál.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 19:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
vitamin C je sice rozpustny ve vode a tak nehrozi predavkovani, ale ve skole jsme se ucili, ze v nekterych pripadech pri prijmu vyssich davek muze zpusobovat prujem, zvraceni, zatez pro ledviny (kameny)...to ale asi plati spis pro dlouhodoby prijem zvysenych davek... to jen btw

taky drzime palce, at je vam lip :wink: , zazili jsme podobne veci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. lis. 2008 08:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak arwen začala jíst,což jemoc dobře,dostala o půl šesté mističku a ted,obě vymetla,už se asi nudí,ale má klidový režím,ale zajímalo by mě,jak v něm to štěně udržím.nemáte někdo zkušenost s propolisem u psů. my ho máme doma,je to z barona na různé záněty,ale nechtěla jsem do ní rvát tolik věcí,ale zdá se,že ty záněty se opakují,tak aby nemusela být pořád na ATB.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. lis. 2008 09:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestli jí chceš spolehlivě srovnat celkový imunitní systém, nejlepší je Bi-Obran. To, že to pomůže, garantuji nejen z vlastních zkušeností.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 22. lis. 2008 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Desenský píše:
Jestli jí chceš spolehlivě srovnat celkový imunitní systém, nejlepší je Bi-Obran. To, že to pomůže, garantuji nejen z vlastních zkušeností.


Koukala jsem na to,doporučuje se to hlavně při onkologických nemocích.Může se to kombinovat s ostropestřecem popř.Drags Imunem,nebo je to zbytečné? ráda bych čubu uchránila toho,že jí budou co dva měsíce holit břicho a kontrolovat UZ pohyb střeva,tak pokud to má dobré výsledky,že tam ten zánět prostě nevznikne,tak jí to pořídím. Máme suprově vybavenou lékárnu doma,ale v ní není pro nás skoro nic :roll:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. lis. 2008 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Známá má dobré zkušnsti třeba i s chlorellou, kvůli svým velkým potížím se zažíváním a jinými problém. Nevím jak by to bylo u psů.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. lis. 2008 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Afra píše:
Známá má dobré zkušnsti třeba i s chlorellou, kvůli svým velkým potížím se zažíváním a jinými problém. Nevím jak by to bylo u psů.


něco jsem si ted o té chlorelle přečetla na www.energy.cz,odkud je i Drag Imun a ted váhám mezi tím Bi-Obranem nebo tímto.Taky nevím,jestli to můžou psi,ale když můžou ten Drugs Imun...Ta chlorella prej pročštuje mimo jiné i trávicí trakt,což je u arwen vlastně aktuální.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. lis. 2008 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
opravdu netuším jak to bude na pejska působit,ale je to přírodní produkt, tak si myslím,že to nebude nic hrozného. A u lidí to funguje skvěle :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23. lis. 2008 23:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Vyzkoušená chlorella pyrenoidosa CAB, nevím od jaké to je firmy . Ostatní chlorelly jsou možná méně šetrně zpracovávané, ale pokud do nich není něco přidáváno, budou fungovat. Je to vlastně detox, pročištění střev a mělo by jim to pomoci ke správnému složení mikroflory. Vyzkoušeno: fena 20 kg, 14 let, skoro zácpa, po 14 dnech OK, podávám 5 tabletek ráno, 5 večer. Výrazné "omládnutí", větší radost při kontaktu s lidmi i psy, větší hravost. Fena 3 roky, 25 kg, neustálé požírání tráva v obrovském množství, po 10 dnech (6 a 6 tablet) žraní trávy ustalo. Tmaví se po nich srst, černá je černější, hnědá tmavší. Začíná se 1 a 1 tableta, pak 2 a 2 a tak dál.
Nevím jestli je to to nejlepší co potřebujete, v tomto neporadím, jen vím, že chlorelly fungují.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 17:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
dnes na kontrole jsem se vetovi zmínila,že bych chtěla arwen povzubudit imunitní systém,on nato /je zastáncem klasické medicíny/,že pokud je to,co se jí děje způsobeno autoimunitní reakcí /možná to nepíšu dobře,ale jde o to,že ty záněty může vyvolávat sám imunitní systém/,tak jí ho můžeme posilovat jak chceme. kdyby se jí to zase opakovalo,tak jí chtějí dělat endoskopii v narkoze. Ale prej mám ten přírodní preparát na imunitu zkusit.Myslím,že arwen by potřebovala celkově nějak srovnat,měla Drugs Imun,ostropestřec,přemýšlím o té Chlorelle nebo Bi-Obranu,prostě,aby se jí to nevracelo a nemusela mít ty ATB.Navíc má furt v očích trochu ten folikulární zánět,tak máme kapat kapky,tak jsem místo těch ATB kapek začala dnes s kapkama srůžovou vodou,taky je to na zánět ale je to aspoň přírodní....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 16:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
ještě když už jsme u těch "bylinek" a přírodních věcí, tak je dobrá i třezalka a někde jsem četla, že je dobrá i na zánětlivá onemocnění střev :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 11:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Při onemocnění kůže a očí třezalku NE. Stejně tak nepoužívat u březích (těhotných).

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 16:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Dostala jsem k vánocům knížku Zdravá výživa pro psa a píšou tam ještě o spirulině, je to něco jak chlorella,ale funguje maličko jinak :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení žaludečních šťáv, popř. i krve
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 14:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led. 2011 13:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
Ahoj všem,
sice jsem psala už do jiné části poradny, ale budu psát i sem.
Naše štěndo (8 měsíců), má dost velké zažívací problémy. Dnes je to 5. den co zvrací, má průjem (voda s trochou krve) a nechce přijímat potravu (ani pít). Prvotní diagnóza byla poškrábaná střeva od nějakého tělesa, které jím prošlo. Podle RTG jsou vidět střeva oteklá, ale žádné těleso uvnitř. Dnes je to 4. den na kapačkách, dostává antibiotika, nějaké vitamíny a glukózu na přilepšenou. Co nás trápí je, že i když je naládovanej látkami proti zvracení, tak i přes to stále zvrací - takovou nažloutlou hlenovitou tekutinu. Další diagnóza byla střevní chřipka se zhoršeným průběhem, ale i přes další podávání všeho možného se jeho stav nijak výrazně nezlepšil. Má zánícená střeva a žaludek, od toho má taky trochu "líznutou" slinivku. Stolice dneska putuje na rozbor, krevní obraz před 2 dny byl ok. Při prohmatání je poznat, že ho bolí za žaludkem, kde je slinivka a střevo. Žádné těleso nahmatat nejde, ale je možné že je to něco měkčího. Psychicky je na tom oproti začátku lépe, ale oproti jeho normálu to není ani ze 40 % on. Standardní léčba nezabírá, pokud mu dnes v noci nebude dobře, jde zítra ráno na operaci a uvidí se co dál. Máte někdo zkušenosti s takovým stavem? Co by mu mohlo být? Co by mu mohlo pomoci? Díky všem!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení žaludečních šťáv, popř. i krve
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Vyloucil doktor invaginaci streva? moje fena timhle prosla v pul roce zivota. Zacalo to nechutenstvim,zvracenim po poziti vody,apatii.Nemohla se vykadit. Nejprve nam RTG ani SONO nic neobjevily,dostala dietu,ale treti den,kdy odmitala potravu sla na kapacky a diagoza byla invaginace strev,musela hned na operaci. Je to neco jako,kdyz se zamota ponozka do sebe.Jinak nez operaci to nejde resit,doslo by k uhynu zvirete. Ale u vas to muze byt samozrejme neco jineho,ja si jen vzpomnela na podobny prubeh nemoci,co mela Arwen.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení žaludečních šťáv, popř. i krve
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Mellorn píše:
Vyloucil doktor invaginaci streva? moje fena timhle prosla v pul roce zivota. Zacalo to nechutenstvim,zvracenim po poziti vody,apatii.Nemohla se vykadit. Nejprve nam RTG ani SONO nic neobjevily,dostala dietu,ale treti den,kdy odmitala potravu sla na kapacky a diagoza byla invaginace strev,musela hned na operaci. Je to neco jako,kdyz se zamota ponozka do sebe.Jinak nez operaci to nejde resit,doslo by k uhynu zvirete. Ale u vas to muze byt samozrejme neco jineho,ja si jen vzpomnela na podobny prubeh nemoci,co mela Arwen.

Invaginace zpusobi nepruchodnost, tenhle pejsek ma permanentne prujem. takze o stejny pripad se jednat nebude.
Bud jsou to giardie, cizi teleso, nebo neco neznameho..

Drzim palce na zitrejsi operaci, at to pokud mozno rychle vyresi.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení žaludečních šťáv, popř. i krve
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 15:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. led. 2011 13:09
Příspěvky: 14
Bydliště: Plzeň
[/quote]Invaginace zpusobi nepruchodnost, tenhle pejsek ma permanentne prujem. takze o stejny pripad se jednat nebude.
Bud jsou to giardie, cizi teleso, nebo neco neznameho..

Drzim palce na zitrejsi operaci, at to pokud mozno rychle vyresi.[/quote]

Muzes mi rict neco k tem giardiim? Jen jsem neco rychle precetla na netu, pochopila jsem, ze zpusobuji zavazne prujmy.
Nas problem je prave to zvraceni - nevime proc zvraci, je nacpanej lekama proti zvraceni, ktery prej zabiraji vzdycky:-( Pruser je prave to, ze vsechny leky proti parazitum se podavaji peroralne (aspon to rikal vet), no a on vsechno vyblije, takze to do nej muzeme cpat sebevic, ale stejne to bude bez efektu :-( ... i kdyz dnes od rana co jsme ho tam odvezli, tak pry neblinkal, ale to jsou zpravy stare 2 hodiny, uz muze byt vsechno jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvracení žaludečních šťáv, popř. i krve
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 15:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
evicka1231 píše:
Muzes mi rict neco k tem giardiim? Jen jsem neco rychle precetla na netu, pochopila jsem, ze zpusobuji zavazne prujmy.
Nas problem je prave to zvraceni - nevime proc zvraci, je nacpanej lekama proti zvraceni, ktery prej zabiraji vzdycky:-( Pruser je prave to, ze vsechny leky proti parazitum se podavaji peroralne (aspon to rikal vet), no a on vsechno vyblije, takze to do nej muzeme cpat sebevic, ale stejne to bude bez efektu :-( ... i kdyz dnes od rana co jsme ho tam odvezli, tak pry neblinkal, ale to jsou zpravy stare 2 hodiny, uz muze byt vsechno jinak.


Jako, nejsem veterinar.. Ale giardie muzou zpusobovat i zvraceni a pokud je to silna infekce a pejsek ma uz imunitu davno v haji (je zeslably) tak by to mohlo byt pricinou. proto se do nej zjevne i veterinar snazi nacpat ta protiparazitika. Plus, uz se k tomu pridruzil zanet v dutine brisni, mozna i te slinivky jak jsi psala.. Mozne je ted vsechno. :( A taky se spatne hleda prapuvodni pricina, kdyz je na tom ted nabaleno nekolik dalsich veci ktere pejska ohrozuji. :(

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!