Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:46
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jo, oba (i já) baští ostropestřec...
to céčko - lidský tablety nebo jak?
Když jsem se "pochlubila" v práci, tak šéfová říkala že teď často vídá takhle pokolečkovaný chodníky (já po městě nechodím, tak nevím), takže to vypadá že je to fakt nějaká hromadná infekce... snad to teda Barda nějak přepral a už to nechytne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 09:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo lidský, ale v tabletách, ne šumivý :wink: dávkování jako dítěti cca. Bony to měl cca před měsícem, taky radost.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 09:38 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Vit. C může způsobit řidší stolici, tak nevím, jestli Petra zrovna potřebuje...
Dej mu den půst a čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tak teď v poledne bez pohromy, ven ani nechtěl (stejně jsme šli, ale nic nebylo), tak jsem zvědavá jak to bude vypadat večer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Petro Mařena to měla cca před měsícem, vet řikal, že to byl virovej zánět střev a žaludku, měla ATB, dietu a psouni v práci to od ní nechytli. Ani štěňata.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Gerdo, jak dlouho to u vás trvalo? Jaké jste měli vyšetření? Do atb se mi moc nechce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 13:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Petra píše:
Gerdo, jak dlouho to u vás trvalo? Jaké jste měli vyšetření? Do atb se mi moc nechce...

Než se mi čuba úplně srovnala, trvalo to dost dlouho, měla pěkně vymlácenou střevní mikrofloru, ještě nikdy ATB neměla, ale to nejhorší s blitíčkem a sraníčkem trvalo 3 dny. Než se dostala do normálního trávení trvalo min 3 týdny. Vyšetření jsme neměli žádný, jen jí vet prohmatával, nutil mě ke kastraci a strašil rakovinou, takže už jsem tam potom znova nešla. ATB měla na 10 dnů, k tomu ještě dvě nějaký protiblicí injekce, dal mi i Ranisan na žaludek, ale to jsem jí nedávala, protože už mi těch léků přišlo moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 17:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Gerda píše:
Petro Mařena to měla cca před měsícem, vet řikal, že to byl virovej zánět střev a žaludku, měla ATB, dietu a psouni v práci to od ní nechytli. Ani štěňata.

co je to za veta? :shock:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 17:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
co je to za veta? :shock:

No, tohle mi řekl....tady v Pandě v Krkonošský....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 17:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Oni jsou totiž ATB jen a pouze na bakterie. Takže pokud to bylo virového původu (jakože nejspíš jo, páč to pěkně řádí), tak vám těma ATB jen pěkně přihoršil, vymlátil tak střevní mikrofloru, která je velice důležitá pro imunitu (ony reklamy někdy nelžou :wink: ), a vytáhnul z vás prachy

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 17:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
Oni jsou totiž ATB jen a pouze na bakterie. Takže pokud to bylo virového původu (jakože nejspíš jo, páč to pěkně řádí), tak vám těma ATB jen pěkně přihoršil, vymlátil tak střevní mikrofloru, která je velice důležitá pro imunitu (ony reklamy někdy nelžou :wink: ), a vytáhnul z vás prachy

Hmmm, díky, to už si budu pamatovat, mě přišlo, že se čuba zotavuje nějak moc pomalu....prachy vytáhl, to je jasný, ale to mě netrápí tolik, jako že tim Mařeně uškodil. Stejně hledám jinýho veterináře, budu chodit tam, co měla Mellorn na operaci arwenku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Tak my už jsme z toho snad venku, jak jsem psala - ráno smecta, teď rýže, přes den to bylo dobrý, na odpoledním venčení trousek ještě nebyl ok, ale bylo to tak napůl, tak doufám že ráno to bude zase o kousek lepší. ATB se fakt snažím maximálně vyhýbat, dávám až když je jasný že to není nějaká takováto rychlovka... jenom jsem teď byla vykulená z toho že to bylo vcelku silný a jen u jednoho...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no ono se to u druhýho muže projevit klidně později a nebo jen bardovi něco nesedlo. nebo ěml barda oslabenou imunitu a neskousnul to těch příčin rpoč jen jeden muže ebjt hodně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 21:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nejedná se o Bardu ale o choďáka, myslím :wink: Jinak, Bony to měl tak ypřesně tak - v noci mě několikrát vzbudil a venku nic. Tak naposled jsem se na něj vykašlala a on chudák fakt potřeboval (ještě že si vybral jediný místo kde neni koberec). No a pak přes den teda taky průjem, ale nebylo to už tak hrozný a akutní.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jj, choďák, ale je vcelku fuk kterej, důležitý je aby už byl v pořádku a aby za pár dní nebylo totéž s tím druhým...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 28. bře. 2009 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Eva Štemberová píše:
Oni jsou totiž ATB jen a pouze na bakterie. Takže pokud to bylo virového původu (jakože nejspíš jo, páč to pěkně řádí), tak vám těma ATB jen pěkně přihoršil, vymlátil tak střevní mikrofloru, která je velice důležitá pro imunitu (ony reklamy někdy nelžou :wink: ), a vytáhnul z vás prachy
No, já bych to neviděla tak jednoznačně, jasně, že s ATB se to nemá přehánět, ale i na virové infekce se občas předepisují (i u lidí) jako prevence pomnožení bakterií... a jen pro upřesnění: "Antibiotika působí především proti bakteriím, některá jsou však účinná také proti houbám a parazitickým prvokům" (citovánoz Wikipedie)... je otázka, co je menší zlo, myslím, že to je o důvěře k vetovi a domluvě

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 28. bře. 2009 15:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Minulý týden jsme měli cvíka z mikrobiologie zaměřené na ATB a určování citlivosti na ně. Jsou použe na bakterie a o tý prevenci.... dyť o tom to je, i takhle vzniká rezistence. :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 17:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Eva Štemberová píše:
Minulý týden jsme měli cvíka z mikrobiologie zaměřené na ATB a určování citlivosti na ně. Jsou použe na bakterie a o tý prevenci.... dyť o tom to je, i takhle vzniká rezistence. :?

Nechci se hádat a je to OT, ale vím, že např. prvok Toxoplasma gondii se v některých případech léčí ATB, dále Giardia a Entamoeba histolytica. Už jsem psala, že nejsem zastánce toho, cpát do živých bytostí ATB horem dolem, ale na druhou stranu bych nebyla tak striktně proti, vet asi předpokládal k virovému zánětu přidruženou bakteriální infekci... kdoví, jak by to Mařka rozchodila bez těch ATB... A jinak co se Mařky týče - Gerda psala, že ATB ještě nikdy neměla a pokud je brala podle instrukcí, debata o vzniku rezistence je podle mě bezpředmětná.

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 18. dub. 2009 21:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub. 2008 14:45
Příspěvky: 33
Bydliště: Roudnice nad Labem
Ahoj lidi, můj pes Lasse má už šestý týden průjem, už fakt nevím, co s ním mám dělat. Začalo to náhlým zvracením, blil každých 10 minut, potom už jen šťávy, tak se jelo na pohotovost k vetovi, Lasse dostal Entizol a dietní konzervu, potom měl přejít na vařené kuřecí s rýží. První týden nemoci byl u segry na hlídání, prý bylo vše v pořádku, co se trousku týče. Ale jak mi ho segra vrátila, kadí dijonskou hořčici. Vet doporučil zvýšit dávky Entizolu (což jsem neudělala), vařit pořád kuře s rýží a absolvolvali jsme všechny možný testy, včetně podezření na špatnou činnost slinivky atd. Nenašli nic. Vet doporučil granule dietní Hillsky I/C, průjem ještě horší. Zkoušela jsem už všechno, i krmit jako dřív, dala jsem mu běžné granule (First mate), zase se to zhoršilo, pak jsem mu vrazila syrovou kost i vařenou kost (vím, že se to nemá, ale prostě jsem mu ji dala)...ta kost to trošičku zahustila, ale jen dočasně...pak kapsičku, to taky vypadalo, že se lepší, ale u druhé kapsičky už to zas bylo horší, dávala jsem i vařenou mrkev, krůtí maso, bílý jogurt, probiotický drink, nalila jsem mu i ostropesřec :-) ale ten si nedal...poslední týden mu dávám těstoviny s kuř.nebo krůtím, ze začátku se mu kadění zahustilo, ale už to zas řídne....vet už podle mě taky neví, navrhuje mi testy na potravní alergie, ale nějak se mi do toho nechce...neměl by někdo nějakou radu? Jo, ten Entizol bral tak 4 týdny, ale už jsem mu ho vysadila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 18. dub. 2009 21:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Suchá rozvařená rýže, uvařit brokolici, trošičku kmínu, suché skoro rozvařené kuřecí. Plus bych mu dala tak na dva tři dny živočišný uhlí - to neni léčivum, ale čistě mechanicky na sebe naváže sajrajt jako bakterie, plyny... takže neuškodí. Plus bych mu dala 2-3 tuby Probicanu (to je zhruba na 14 dní až 3 týdny)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 18. dub. 2009 21:58 
Offline

Registrován: úte 07. dub. 2009 14:27
Příspěvky: 65
Bydliště: HK
Lado, dala bych ihned min 24 hodin hladovku,prostě nic. Já dávám na průjem černé uhlí a smektu. Po 24 hodinách začínám suchou rýži, pokud vše v poho tak další den vyřený kuřeí maso (srdíčka),To klidně 3 dny.Pak primíchávám granule na které je zvykl. Krmila bych po 24 hod klidne 5xdenně malé porce. Myslím že tím zkoušení má uplně rozharašeny trávení. Při hladovce 24 hod se mi fenka prakticky vždy uplně vyprázdnila. Pije vodu? Většonou když je průjem infekční tak psi vůbec nepijí. Pokud nepomůže šla bych k jinýmu vetovi. Co odčervení kdy si naposledy odčervovala?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 18. dub. 2009 22:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo haldovku sjem zapomněla napsat, akorát ty srdce ne, je to moc nadupaný a to způsobuje průjem

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 18. dub. 2009 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub. 2008 14:45
Příspěvky: 33
Bydliště: Roudnice nad Labem
Díky, suchou rozvařenou rýži a to skoro rozvařený kuřecí jsem dávala, ale zkusím znovu, to ostatní přidám...

TO Kani 3: Co se týče smecty, to jsem zapomněla napsat, tu jsem dávala taky, asi týden (!!!) ale vůbec to nepomohlo. Vodu pije normálně, vet mi dal za úkol měřit jeho denní příjem vody, to je prý normál. Odčervila jsem na radu veta druhý týden průjmu, když nic nezabíralo, předtím jsem ho odčervovala v lednu. S tím rozhašeným trávením, to si myslím taky...uvědomuju si to... :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 18. dub. 2009 22:05 
Offline

Registrován: úte 07. dub. 2009 14:27
Příspěvky: 65
Bydliště: HK
nic si z toho nedělej, to se stane...
dej mu tu hladovku a pak postupně zatěžuj střívka a ono se to spraví. To černý uhlí je fakt super, hned jak máme náznak průjmu už ho baští :-) Pokud pije je to dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 18. dub. 2009 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. dub. 2008 14:45
Příspěvky: 33
Bydliště: Roudnice nad Labem
OK, jdu do toho...ještě mám jedno podezření, jeslti by to nemohlo být z nervů, byl u tý segry na hlídání a byl tam poprvé, on je trochu nerváček/závisláček, a i když podle mě se tam měl výborně, tak ho podezřívám, jestli se po návratu ke mně z toho štěstím nepo.... :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 20. dub. 2009 09:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Ahojte, nevím jistě, jestli sem patří můj dotaz, ale snad mi poradíte...
Jak dloho může trvat průjem ze změny granulí?? Když jsem je míchala (asi 5dní), už to bylo ridčí, ale co dávám jen nové (Fitmin), má jen průjem.
Tak nevím, jestli ještě čekat, než se to samo upraví nebo to raději řešit co nejdříve?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 20. dub. 2009 21:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
pět dní je podle mě krátká doba na změnu, je to individuální

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
I u veterináře mi řekli, že sem měla měnit více postupně a taky mi poradili, že se mám vrátit ke starým granulím a začít zase postupně se změnou...
Teď nevím, v jakém poměru se vracet ke starým a zase postupně zvykat na nové! :( Poradíte mi??
Nebo mám nechat alespoň 1den hladovku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 09:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ke starým se vrať naráz, pak jí dej na tu změnu víc času. A taky je tu možnoist, že jí ty granule prostě neseděj

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 09:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Ok, zkusím to. Budeme teda měnit delší dobu a pokud to bude pořád stejné, tak můžeme zase měnit granule, že? :wink:
Tak to jsem sama zvědavá...
Taky bych chtěla zkusit krmit masem, ale s tím asi počkám, až najdeme správné granule, že?
Můžu jí teď do té změny uvařit rýži třeba s konzervou nebo raději ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 09:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já jsem například správný granule nenašla za tři roky živoita psa. krmim masem...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Tak to není zrovna pozitivní.. :( :D
Do teď sem měla Chicopee, chtěla sem jí trošku přilepšit a narazila sem na takové problémy.. No snad to nějak dopadne.
Dřív sem řešila to, že se normálně vykadila a pak ještě tlačila a v podstatě už neměla co, tak jí to jen ukápávalo.. Myslela sem, že změním granule a bude to lepší :oops:
Ještě mě lákají ty, co radí Ruda... Stone Crick, ale štěněcí.
Ještě počkám, co udělá ten Fitmin, pak bych kdyžtak zkusila ten Stone a pak už zbývá taky jen masíčko! :-)
Chtěla bych dávat granule a přilepšovat masem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no tak z chikopee už mute jen přilepšovat co se kvality granulí týká:-)) fitminky sou dobrý

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: ned 25. dub. 2010 19:37 
Offline

Registrován: pát 16. dub. 2010 08:04
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Ahoj všem "pejskařům" :wink:

jsme tady nové a nedá mi to abych se nezapojila. Naše fenečka je kříženečka flat coated retrivera, rok a půl stará. Vzali jsme si jí z útulku. Už od začátku máme problémy s trávením - průjmy. Horší je však to, že je hubená. Vždycky se nám podaří něco přibrat, ale hned na to se objeví průjem a to co bylo nahoře je dole. Na dvou vet. pracovištích jsme se dozvěděli, že pokud nes...andí v kuse ale občas, že to v podstatě nevadí. Máme zkoušet různé granule a pořádně odčervit. Tak se ptám na váš názor - co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: ned 25. dub. 2010 20:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
adelkabr píše:
Tak se ptám na váš názor - co myslíte?

Vykašlete se na granule a dejte jí maso, více tady a jiná vlákna v té samé sekci poradny, a pokud byste přece jn chtěla granule, tak je tam vlákno zabývající se značkama "zobu pro ptáky" :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: ned 25. dub. 2010 22:19 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Ahoj!

Chtěla bych se zeptat, jestli se vůbec dá něco udělat s takovým tím běhacím průjmem nebo je to marný boj. Můj pes totiž, pokud se přes den nijak moc nehýbe (což se teda stalo asi dvakrát za jeho život, tak jsem to zjistila), má ukázkový hovínko, ale jakmile vyrazíme na procházku delší jak půl hodiny (což je vždycky) hned má "průjem". Respektive první hovínko dobrý, druhý řidší a eventuelně ještě třetí už úplně tekutý (ale to spíš už když fakt lítá třeba se psama).

Míval průjmy ze všeho, teď jsem teda změnou stravy docílila toho, že to první je OK. Zkouším dávat probican (teď dávám druhou tubu) a přijde mi, že se to malinko zlepšilo (i na fakt dlouhý procházce kadí jen dvakrát), ale to druhý je prostě pořád dost řídký (taková jako kaše) - zkrátka jakmile se trochu rozhejbe, jde to z něj rychle ven. :dozdi: (a já zodpovědný občan to pak nemůžu sebrat a taky je mi psa samozřejmě líto).

Nějaké návrhy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: ned 25. dub. 2010 22:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
čím krmíš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 26. dub. 2010 06:45 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eva Štemberová píše:
a pokud byste přece jn chtěla granule, tak je tam vlákno zabývající se značkama "zobu pro ptáky" :wink:


Teda ty se s tím nemažeš a tak to má byť. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 26. dub. 2010 07:08 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Petra píše:
čím krmíš?


Orijen + povařený maso, rozmixovaná zelenina a pak občas žloutek, cottage, rýže, vločky, syrové kosti apod. (Nemůžem teda kuřecí, má alergii.)
Krmím dvakrát denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 26. dub. 2010 07:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
hmmm :dontknow:
nejspíš mu něco z toho nesedí, ale co? Když teda nemůže kuřecí, tak bych chvíli krmila jedním druhem masa + rýže - pokud se trousek uklidní, tak bych postupně přidávala další složky a až se to pokazí, vyřaď to cos přidala naposled.
Pokud bude průjmovat i z masa + rýže, může mít problém právě s tím masem, takže se dá zase zkusit týden jen na granulích...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 26. dub. 2010 07:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
"Běhací průjem" jak říkáš, je úplně normální, u citlivých a hyper psů se vyskytuje o dost víc a častějš, než u flegmoušů. Pohybem se zvyšuje peristaltika, navíc se ve zvýšené míře vylučují hormony (to hlavně když venčíš s více psama, jste na nějaké větší akci.... je to to samé, jako když jsi nervozní před pohovorem nebo tak něco). Takže "nejde" nic dělat. maximálně psa systematicky uklidňovat a zvyšovatsebevědomí. Ale i tak tomu úplně nezabráníš, je to fyziologický. A vím, jak se cítíš :wink: Takže pokud je jinak trousek v pohodě, neřeším.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 26. dub. 2010 12:49 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
No, to já mám právě takovýho trochu hyper psa :laughing7:

Tak děkuju za názory a rady, budu ještě chvíli "bojovat" a pak se s tím asi smířím a budem chodit jen po trávě, kde se to dá líp sebrat :roll: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
může způsobit problém s trávením to, že pes dostává jako odměnu granule??krmím masem a granulky máme jako naváděcí odměnu pro nové cviky nebo nějaké blbinky...dneska mi to říkala jedna papí ve zveráči...En vyditelné problémy nemá...ale zarazilo mě to...tak se ptám na zkušenosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 16:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
vlkXY píše:
může způsobit problém s trávením to, že pes dostává jako odměnu granule
Já to dělám taky, normálně jsou na Barfu a občas odměňuji granulemema. Zatím jsem nevypozorovala za dva roky, že by jim to vadilo. Nějak to jejich organismus neřeší. \:D/

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
no já to taky dělám už půl roku a vše je oukej...díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Vladimíra Hovorková píše:
vlkXY píše:
může způsobit problém s trávením to, že pes dostává jako odměnu granule
Já to dělám taky, normálně jsou na Barfu a občas odměňuji granulemema. Zatím jsem nevypozorovala za dva roky, že by jim to vadilo. Nějak to jejich organismus neřeší. \:D/

Ahojky,taky už asi 1,5 roku krmím BARFem a granule dávám pokud zapomenu vytáhnout maso,nebo někam jedem.Loni jsme celou dovku odkrmili granulema apak bez problémů přešli na maso.Letos podobný systém ale...poslední den dovky mi Vlkodav 2x zvracel a průjem jako blázen.Dneska je to už 4 den, bez zvracení,ale pořád průjem tak 5x denně.Dietu si naordinoval sám,protože žrát moc nechce.Dávám 2 dny smectu,ale zatím bez výsledku.
Mám celkem fajn veta,ale i tak nechci aby mi dal nějaké ATB,chtěla bych to zkusit méně agresivní cestou.Je to podle vás stav na ten prášek který na začátku tématu uváděl Ruda+Probican?I tak asi vet nevude rád,když mu příjdu s tím, že chci to a to...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Ještě jsem zapoměla, odčervení bylo tak před 3-4 týdny a jednou během dovky jsem jednou skrmila vařenou divočinu(vnitřnosti z laně),ale bylo to asi 2 den dovky a průjem se projevil až po týdnu...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Probican koupíš klidně po netu, na to nemusíš za vetem. Kolik dáváš smekty? Zkus místo toho živ. uhlí. A jak to vypadá? Je jak "wapka", teče z něj voda, řídký, kaše.... A čím ho krmíš? Jak pije? Když už to trvá takhle dlouho, už by to chtělo toho veta, pokud je to tekutý průjem, pokdu "jenom kaše", tak ho nech na hodně vařeným kuřecím bez kůže a kostí a na rozvařený rýži, po malých dávkách a zkus ten Probican (klidně pastu) - ne jedno balení pasty, ale tři za sebou, aby to mělo pořádnou cenu. Když nezabere, tak nečekej a běžte k vetovi, na koprolku, krev... bacha na dehydrataci.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pát 27. srp. 2010 18:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Tak jsem nevydržela s nervama a zajela k vetovi.Dostal 2 injekce,pak 5 velkých ochucených tablet(už nevím název až jsem je zkrmila) a k tomu Sandoz(ten by měl být na ochranu střevní stěny).Jelikož jsem chtěla zkusit nejprve jemnou léčbu dostala jsem jak recept na homeopatika tak i v nouzovém případě na Entizol.Dneska ale zatím nekadil a dokonce i něco snědl, tak věřím, že to bude lepší.Můžu říct,že jsem ráda našla tohohle veta,ne každý by byl přístupný mým návrhům...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 28. srp. 2010 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Tereza22 píše:
Ahoj!

Chtěla bych se zeptat, jestli se vůbec dá něco udělat s takovým tím běhacím průjmem nebo je to marný boj. Můj pes totiž, pokud se přes den nijak moc nehýbe (což se teda stalo asi dvakrát za jeho život, tak jsem to zjistila), má ukázkový hovínko, ale jakmile vyrazíme na procházku delší jak půl hodiny (což je vždycky) hned má "průjem". Respektive první hovínko dobrý, druhý řidší a eventuelně ještě třetí už úplně tekutý (ale to spíš už když fakt lítá třeba se psama).


Hm, jak to tak čtu tak máme asi podobný problém. Akorát, že to někdy jde tak rychle, že je tvrdé hovínko, rozměklé hovínko a kašovitý plcanec skoro na jedné hromádce :Hangman: a pak během vycházky si na kakání přidřepne ještě párkrát a ukápne z ní ještě troška té kaše. Ani se nemusí moc honit se psy, stačí, když si dá pár koleček okolo mě a je to. Ve čtvrtek jsme byli u veta a neporadil nám. Opravdu se nedá vůbec nic dělat? Přemýšlím jestli nezměnit granule - teď jí dávám Acanu, ale zase je to tříměsíční štěně, tak mám strach abych jí ještě nerozhasila zažívání. Nemohlo by alespoň trochu pomoct nějaké probiotikum, nebo homeopatikum?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!