Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 05:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Žaludeční vředy
PříspěvekNapsal: pát 12. pro. 2008 15:48 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Ahoj všichni,

prosím, nemá někdo zkušenost s léčením žaludečních vředů u psa? Nebo ještě lépe s vhodnou dietou - speciálními krmivy. Týká se to našeho trpasličího pudla, cca 5 kg, 5 let. Dosud jedl zejména vařené kuřecí maso se suchými vločkami a vařenou mrkví, občas dojížděl granule po našich velkých psech. Provizorně tedy změníme přílohu k masu, ale napadlo mne, že by stálo za to zkusit některou z řad dietních konzerv pro psy. Nemáte s tím někdo zkušenosti, prosím? Předem díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14. pro. 2008 22:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
to ti nejlíp asi poradí vet. Všeobecně ne kyselinotvornou stravu, aby se nepřekyseloval žaludek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. pro. 2008 06:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mrkev by ten pes už neměl zažít. Dobrá je brokolice a skvělým lékem z přírodní medicíny je Drags imun.
Z akupunktury je to bod Ž 36 (36.bod žaludeční dráhy) - Cu-san-li Zusanli - bod tisíce mil - Tři vzdálenosti - Božská vyrovnanost
Nachází se v nejvyšší části vnější hrany holení kosti v jamce mezi kostí holenní a lýtkovou
Jde o jeden z nejdůležitějších a nejvíce užívaných bodů při akupunktuře
Nejčastěji je indikován při chorobách zažívacího traktu, zvláště žaludku, při anorexii, při bolestech a točení hlavy, pří bolestech a svědění v oblasti konečníku, při mastitidách, celkově při astenii k tonizaci, jako součástí první pomoci při kolapsu, šoku nebo bezvědomí.
Ignípunktury se používá při spasmech žaludku a k podpoře činnosti trávicích orgánů;

používá se též při trémě, při strachu ze zkoušek, při neschopnosti soustředění myšlenek a při podrážděnosti. Tento bod lze využít vždy v situacích, kdy záleží na úspěšnosti výkonu a kdy tudíž dochází k nervovému vypětí, které člověku brání v rozhodujícím okamžiku podat dobrý výkon.
Tento bod působí i v případech, kdy se nervozita projeví žaludečními potížemi a kdy se dostavuje pocit, že nohy vypovídají službu, lidově řečeno "klepou se kolena"
Tento bod je klíčovým bodem moře jangů, tvrdí se o něm, že výrazně prodlužuje život a mohu za sebe říci, že mým "oblíbeným" bodem právě při léčbě žaludečních vředů, kdy se dostaví účinky působení v několika vteřinách.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční vředy
PříspěvekNapsal: sob 28. zář. 2013 23:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Chtěla bych poprosit o radu. Můj pes (zlatý retrívr, 5 let) jednou za čas začne zničehonic hltavě jíst trávu, dá se říct, že se opravdu regulérně zuřivě pase, třeba se v noci vzbudí a vyběhne ven a začne se pást. Ještě dodám, že často jakoby brká, hlavně když zvedne hlavu. Zajímalo by mně, jestli nemůže mít potíže se žaludkem, třeba vředy, nebo tak něco. Bere léky na srdce (Enap) a léky na štítnou žlázu (Forthyron). Dávám mu i na klouby. Máte někdo s tímhle zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční vředy
PříspěvekNapsal: pon 30. zář. 2013 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Stekacek píše:
Chtěla bych poprosit o radu. Můj pes (zlatý retrívr, 5 let) jednou za čas začne zničehonic hltavě jíst trávu, dá se říct, že se opravdu regulérně zuřivě pase, třeba se v noci vzbudí a vyběhne ven a začne se pást. Ještě dodám, že často jakoby brká, hlavně když zvedne hlavu. Zajímalo by mně, jestli nemůže mít potíže se žaludkem, třeba vředy, nebo tak něco. Bere léky na srdce (Enap) a léky na štítnou žlázu (Forthyron). Dávám mu i na klouby. Kdysi prodělal těžký zánět mozku, léčený byl dlouho Prednisonem (rok a půl). Máte někdo s tímhle zkušenost?

Nevím, jestli tady nejsem mimo téma, nebo možná nemáte nikdo podobnou zkušenost? Díky za odpovědi..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční vředy
PříspěvekNapsal: pon 30. zář. 2013 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Štěkáčku, obávám se, že k tomu nikoho nic nenapadlo... téma je myslím dobré.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční vředy
PříspěvekNapsal: pon 30. zář. 2013 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Anička Bylinka píše:
Štěkáčku, obávám se, že k tomu nikoho nic nenapadlo... téma je myslím dobré.


Děkuji za odpověď.
Asi bude spíš potřeba podrobné vyšetření, nějaká gastroskopie, nebo tak. Nevím.. Jen jsem se chtěla zeptat, zda se s tím už někdo setkal. Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční vředy
PříspěvekNapsal: pon 30. zář. 2013 21:10 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Štěkáčku, mám dojem, že jsem se s něčím podobným setkala u svého hovíka. Z ničeho nic začal lízat parkety,(já říkal luxovat), pak vyběhl ven, kde sežral spoustu trávy. Občas i něco vyzvrátil. To jsem ještě nebyla na poradně. Tak mi MVDr. řekl, že to může být nějaká alergie, že jsou na to testy, ale pro mě, v té době, moc drahé. Tak jsem krmila dietami od Hills. Což bylo taky pěkně drahé.
Teď bych šla nejen na vyšetření, ale pak na Bowenky, Bachovy kapky, homeopatii a akupunkturu. Myslím si, že jet za Rudou by bylo na místě...
Teď, po letech jsem dospěla k názoru, že jsem špatně (z neznalosti) krmila ve štěněcím věku.
Držím pěsti, ať se to dobře rozuzlí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční vředy
PříspěvekNapsal: pon 30. zář. 2013 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tipuju to na překyselený žaludek, při tom takhle zuřivě psi spásají trávu. Čím je to způsobené, těžko říct, ale ty léky bych asi podezírala v první řadě.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční vředy
PříspěvekNapsal: pon 30. zář. 2013 22:32 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
druhého léku jsem příbalovou informaci nenašla
ten první "Velmi častými nežádoucími účinky jsou závratě, rozmazané vidění, kašel, nevolnost, slabost. ......průjem, vyrážka, bolesti břicha, změny chutě, .............."
pokud to bere dlouhodobě, konzultovala bych tyto projevy s vetem a nenechala bych se odbýt, "že je to normální" apodobně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční vředy
PříspěvekNapsal: úte 01. říj. 2013 06:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nahodit zpátky žaludek nebo celkové trávení je pro mne skoro rutina. Například jeden extrém, kdy jsem měl do hodiny stabilizovanou fenku, kterou už po třítýdenních návštěvách veterinářů pomalu pohřbívali, protože co sežrala nebo vypila, to do pár minut vyzvrátila. Stačí vědět, co se děje, pak zvolit správné akupresurní body, a ty přiřadit k Bowenkám. Cestu sem jistě znáš a číslo na mne také.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční vředy
PříspěvekNapsal: úte 01. říj. 2013 07:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
cestu znám moc dobře :-)) řekla bych nazpaměť. Rudovi vděčím za mnohé, hlavně postavil na nohy mne, ani jsem si neuvědomovala, jak moc jsem v háji a jak kardinálně to ovlivňuje psa..
Takže ještě jednou Rudo, děkuji...
Jinak Bowenky s úspěchem používám u lidí, a že bych se to naučila pro psa, to už dlouho uvažuju, takže na příštím kurzu se uvidíme, případně zavolám na termín osobní konzultace... ještě nechám zkontrolovat hafušovi krev..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!