Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:22
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Dobrý den, ráda bych věděla, zda je možné, že by pes zvracel schválně. Náš fr. buldoček má 2 roky a odmala bere denně Prednison na alergii. Je velmi žravý a v pravidelnou dobu ráno a večer nás doslova tahá k misce, aby dostal svůj příděl. V poslední době začal poránu, když jsme ještě v posteli a on už nechce spát, zvracet. Nejdřív si začne olizovat tlapky a mlaskat u toho a když my nevstaneme z postele, abychom mu šli hned připravit granule, začne vyvolávat dávení a vyzvrací malé množství pěny. Jinak mu samozřejmě nic není, normálně žere, pije, spí, je veselý. Začíná mě to dost rozčilovat tohle jeho chování. Je možné, že to skutečně dělá schválně nebo se za tím může skrývat něco jiného? Děkuji za odpověď.

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 09:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Můj hafan také teď kvůli meningitidě baští Prednison, tak se o to moc zajímám. Jedná se o hormonální lék, který může způsobit vážné vedlejší účinky. Jde hlavně o poškození žaludeční sliznice, přečtěte si pečlivě příbalový leták. Tento lék by neměl být podáván dlouhodobě, rozhodně ne roky, a společně s ním by měly být podávány léky na obnovu trávicího traktu. Nemyslím si, že by pejsek zvracel schválně, pravděpodobně jde o reakci na dlouhodobé podávání Prednisonu, může mít vážně poškozené zdraví, kontaktujte DOBRÉHO veterináře! Ještě prosím pozor, pokud pejskova stolice je černá, nebo se v ní objeví čerstvá krev, ihned přestaňte lék podávat a domluvte se s veterinářem.

Vedlejším účinkem Prednisonu je i žravost a žízeň. Za všechno může tento nešťastný hormonální lék. Jeho dlouhodobé podávání rozhodí metabolismus psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 10:43 
Offline

Registrován: ned 08. úno. 2009 21:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Slovensko - Sereď
Prednison je kortikoid, ktorý aj u ľudí a zvierat môže spôsobiť zlyhávanie obličiek... Nesmie sa brať dlhodobo a musí sa vysádzať schématicky, nie jednorazovo!! Má veľmi vela vedlajších účinkov! Dajte vášmu psíkovi spraviť krvné vyšetrenie obličiek(kreatinín a urea).Treba aj krvný obraz. Telo sa intoxikuje endotoxínom a môže sa to prejaviť vracaním.Schválne to určite nerobí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 08:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Jeden veterinář mi včera řekl, že buldoček tím, že se olizuje se brzy zahlení a vydáví vlastně z dýchacích cest ty hleny, což je taky možné. Jelikož, když ho nenechám, aby se olizoval, tak nezvrací.

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
A co Vám řekli na ten Prednison?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 17:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
K Prednisonu tolik - "Nicméně dlouhodobá aplikace Prednisonu má svá negativa - zvýšená chuť jídlu !!! a pití, snížená obranyschopnost, iritace trávicího aparátu, vředy atd... "

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Takže ho vysadíte? Nabídli Vám jinou alternativu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 17:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Zkoušelo se snížit dávku, ale okamžitě se vrátilo drbání až do krve, takže zatím zůstáváme na 5mg denně.

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Tak držíme pěsti... Třeba objevíte jinou alternativu, než hormony. Sama jsem je brala a je to hnus. Člověk žije tak nějak "za clonou" a svět vnímá jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 06:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Tak přidávám další odpověď od veterináře. Snad to pomůže i někomu dalšímu, kdo musí dávat Prednison.
Cituji:"Vážená paní ,
myslím, že to schválně nedělá. To jsou Pavlovovy reflexy spojené s užíváním prednisonu a možná i nevhodnou dobou krmení.
Žravost psíka je daná užíváním prednisonu, který pravděpodobně užívá kvůli dermatologickým problémům. Prednison výrazně akceleruje hlad, protože výrazně zvyšuje využití energie. Při chronickém braní kortikoidů by pacienti měli rozhodně užívat i léky na minimalizaci vedlejších účinků prednisonu na žaludeční sliznici – např. Ranisan. Pavlovovy reflexy jsou notoricky známé reakce psa na čas krmení. Pes krmený v určitou dobu začne v tuto dobu reflexně slinit a očekávat jídlo, i když ho nedostane.
O nevhodné době krmení jsem psal již mnohokráte. Pes by měl být krmen pokud možno večer a to v pokročilý večer. Pes je zvíře s nočním „systémem“ trávení a když ho nakrmíte třeba v sedm, rychle krmi stráví a v noci „jede“ naprázdno. Žaludek je prázdný, nemá co trávit a přesto vyloučí množství trávicích šťáv, které jsou kyselé a ráno psa dráždí k vrhnutí.
Doporučuji krmení pozdě večer, konzultaci s vaším panem doktorem o dávce či vůbec účelnosti trvalé medikace predisonem a nasazení ranitidinu."

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Ahoj, na co je alergický?

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 07:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Začalo to alergií na granule Anka. Měl na hrudníku pupínky. Na našich stránkách www.benji.webgarden.cz ve fotogalerii jsou na fotkách z té doby viditelné. Taky se nekontrolovatelně drbal. Jelikož spí s námi v posteli a celou noc mlátil tlapkou, tak to bylo o nervy. Za oušky měl strupy. Olizoval si tlapky, až je měl holé. Takže první volba byla změna granulí na Jehněčí s rýží a nasazení Prednisonu. Ztratily se pupínky, přestalo drbání. Další byla demodikóza, takže několik týdnů koupelí. Tlapky zarostly srstí. Začaly se snižovat dávky Prednisonu, vrátilo se drbání. Doktor řekl, že zjišťování toho, na co je štěně alergické je zbytečné, protože léčba zůstane stejná-Prednison. Jen bylo potřeba najít nejnižší možnou účinnou dávku. Takže jsme skončili u 5mg denně. Jen teď na radu jiného doktora nasadíme ještě ten Ranisan. Ale stejně nevidím budoucnost moc růžově. Chtěla jsem s ním chodit na výstavy, uchovnit jej a nic z toho se, bohužel, neuskutečnilo. Máme nemocného lotříka. No, nezbývá, než to nějak rozumně ukočírovat. Toť vše.

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 09:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
A nevadilo by Vám, kdyby všechna štěňátka trpěla stejným problémem? Sama vidíte, jak se tím Váš hafan trápí, má smysl to předávat dál? :( A rozhodně bych zapracovala na nalezení jiného řešení na pejskovy problémy, než kortikoidní léčbu. Sama jsem ji kdysi pár měsíců brala a teď ji bere cca 14 dní kvůli zánětu mozkových blan můj hafan. Tento hormonální lék má příšerné vedlejší účinky (zavodnění organismu, ztráta nasvalení, enormní chuť k jídlu, poškození trávicího traktu..... ) Zkuste homeopatika, počkejte si na rady ostatních, třeba budou mít nějaký nápad...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 09:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Štěkáčku, ale dyť píše, že z toho uchovnění už nic nebude :wink: JIank bejt váma, tak se vykašlu na granule a nějaký prednisol či jiné "sajrajty" a přejdu na krmení syrovým masem. Několikastránkové vlákno se jmenuje "syrová strava". Jo a doktora Jiřičku bych taky kontaktovala, aby vám dal něco na zmírnění drbání. Na to také zabírá chlazení. Zkusim se vám podívat ještě po něčem jiném. Jsem teď koukala, že existuje knížka "Pruritus u psa".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 10:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Štěkáčkovi: V žádném případě nemám v plánu nemoc předávat dál. Jen to člověka zamrzí. Pejsek nestál zrovna 2 kačky a plány byly velké. Kdybych byla jen množitel psů, tak by dávno šel z domu. Jenže je to náš mazlíček a to byl hlavní důvod, proč jsme si ho pořizovali. Stejně jako nás to mrzí i chovatelku, od které jsme ho koupili.
Evo:S tím syrovým masem si nejsem tak jistá. Buldočci mívají se zažíváním potíže. Taky se o nich všeobecně ví, že jsou to prdící a smrdící potvůrky :D a kdykoliv jsem mu dala něco jiného než granule, okamžitě průjmoval. Každopádně všechny rady vítám a budu je konzultovat.

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
channah píše:
...Doktor řekl, že zjišťování toho, na co je štěně alergické je zbytečné, protože léčba zůstane stejná-Prednison...

Nejjednodušší řešení alergie je odstranění alergenu, ne cpát do těla kortikoidy. Jenže to by doktor nevydělal. Pokud to dělají granule, tak bych je zkusila vysadit. To, že průjmuje po změně krmení, je normální, tělo potřebuje čas, aby si zvyklo na jinou stravu. Určitě dva týdny je třeba vydržet, pak by to už mělo být lepší.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky bych navrhovala přejít na vařenou stravu a postupně zkoušet na co je pejsek alergický- víc by ti asi mohla říct gerda pokud vím tak to u feny nějakým podobným zpusobem zkoušela

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 18:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
já bych přemýšlela o změně veta....

nedávno nám na přednášce říkali něco ve smyslu, pes má problém, dáme atb, kortikoidy a třeba pro jistotu i vitamíny, páníček vidí akci, problémy ustanou...ale na jak dlouho :oops:
celé to bylo myšleno samozřejmě ironicky, takový popis špatného vetování :lol: a neříkám, že je to váš případ, ale jen se mi to právě vybavilo...

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Tak už je, zdá se, všechno ok. Veterinář nám dal Quamatel a jsme bez zvracení. Bude dobré podepřít léčbu Prednisonem i lékem na ochranu žaludku. Tak snad bude zase nějakou dobu klid.

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ale jak psaly přede mnou holky,ten Prednison, ikdyž v nízkých dávkách, je dost škodlivý při dlouhodobém užívání, zkus uvažovat o změně stravy a alternativní medicíně pro pejska. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 09:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Po granulích měl pouze vyrážku a tu se podařilo změnou granulí zlikvidovat. Prednison bere, protože se děsně drbe a to mi bylo řečeno je spíš alergie na roztoče nebo prach. Alternativní léčbu jsem konzultovala. Byla by velmi dlouhodobá vzhledem k délce užívání Prednisonu a bohužel také velmi drahá. Pokud by mě chtěl někdo odsoudit, tak ať si to udělá, ale já na to zkrátka nemám.

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 09:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Já tě v žádném případě neodsuzuji, to vůbec ne, sama vím, kolik taková léčba stojí, teď jsem psovi platila vyšetření kvůli meningitidě. (Celý můj měsíční plat.. :shock: ) Ale myslím si, že tě spousta nákladů bude ještě čekat, protože užívání hormonálního léku mu rozhodí zdraví.. Držím pěsti, snad se nedostaví žaludeční vředy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No mě by se teda nelíbilo cpát dlouhodobě psa lékem, o kterém vím, že mu sice v jednom pomůže, ale v dalších několika věcech uškodí. Nikdo Tě neodsuzuje, jen se Tě snaží navést i na jiné možnosti.Za zdraví své a svých zvířat jsme zodpovědni my sami.Lékaři a veti nás a zvířata kolikrát zbytečně cpou chemií, bodejť, jsou za to farmaceutickými firmami bohatě odměňováni. Na zmírnění vedlejších příznaků(u vás to zvracení) tam vrazí další "jed" a máš začarovaný kruh. Je jen na Tobě, zda ho přerušíš. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Quamatel jsem kdysi dostala pro syna, a doktorka mě tenkrát upozorňovala, že ho mám dát opravdu jen v případě nouze nejvyšší, kdy kluk neudrží v sobě jediný lok vody a hrozila by akutní dehydratace, takový ten stav - kudy chodí tudy blije. O případných vedlejších účincích nevím nic (a už vůbec ne u psů), ale z toho vážného varování soudím, že můžou být asi značné, a pro řešení občasného ublinknutí bych se asi bála ho použít.
To, že jste změnou značky granulí odstranili pupínky a pes už se jen drbe, je jen zmírnění alergické reakce, ne její odstranění. Prostě ty nové granule mu můžou vadit o něco méně, ale nemusí to znamenat, že mu nevadí vůbec. Fakt bych zkusila to maso, napřed jen jeden druh (i na maso může být alergie, i když je vzácná), až si trávení zvykne, cca za jeden až dva týdny, a pokud se pes nebude bez kortikoidů drbat, tak přidat další druh - vždy po jednom, abyste včas a s určitostí odhalili případný alergen.

Přeju hodně zdraví

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Taky bych se přiklonila ke změně stravy, granule vysadit, nepřikrmovat pamlsky,prostě ho neplácat zatěžovadly a pomyslela bych na nějaký ten ozdravný půst, co se týče alternativní medicíny-poradí erudovanější. Na tohle bych vsadila v 1. řadě, než na dosavadní léčbu a stravu. Ale můj názor, rozhodnutí je samozřejmě na Tobě. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
a jak často píše Ruda ostropestřec si dokáže dobře poradit s alergií :yawinkle:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 13:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Quamatel má v příbalovém letáku napsáno, že nežádoucí účinky se vyskytují zřídka a nejsou závažné. Jedná se o lék ze skupiny antacidum. Léčivé účinky jsou asi mnohem větší než škodlivé. Takže bych to asi tak dramaticky neviděla. Jistě je to věc názoru. Někdo prostě chemii bytostně nesnáší. Ostropestřec můžeme zkusit, ale že by vyléčil alergii tomu moc nevěřím. To by si pak měl pan Desenský nechat patentovat :wink:

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Příroda je mocná, věřte, nevěřte... Existuje spousta bylinek, ne jen ostropestřec. Dnešní doba produkuje vše chemické, stačí se podívat na obaly potravin.. Sama jsem bývala hodně nemocná, ale přírodě a bylinkám věřím a snažím se napravit to, co lékaři nadměrným podáváním léků pokazili... Hodně štěstí při léčbě Vašeho pejska...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
rady jak pomoci pejskovi padly, nechceš je vyslyšet, budiž :pop:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 21:07 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Já bych řekla,že ne všichni chtějí svému psovi vařit,což bych řekla,že je zrovna tento případ,takže je zbytečné to tu pořád opakovat...alergie se dá vylečit i jinak než přechodem na syrovou stravu :D

Určitě bych ten prednison taky zvážila a pokusila se přijít na alergen,který to svědění vyvolává...existuje i alergologický test,který by vám mohl pomoci vyloučit roztoče,prach a podobné vnejší alergeny....pak už by zbývalo opravdu to krmení...čím teď přesně krmíte?Vím,že tu zaznělo,že se to po změně krmení zlepšilo a zmizely pupínky,ale to bohužel neznamená,že pocit svědivosti nepřetrval a nastávajícím druhu granulí....zkuste to zvážit,podávat takhle dlouhodobě prednison je veliká zátěž pro vašeho psa... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 07:55 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Karin píše:
Já bych řekla,že ne všichni chtějí svému psovi vařit,což bych řekla,že je zrovna tento případ,takže je zbytečné to tu pořád opakovat...alergie se dá vylečit i jinak než přechodem na syrovou stravu :D


Není to zbytečné, to tu pořád opakovat..Kór když jde o tak důležitou věc jako je nevhodné krmení, které způsobuje alergii. On člověk k tomu musí jaksi dozrát, dospět...Taky mi to nějaký čas trvalo, než jsem přešla na přirozenou stravu a zbavila tak své psy mnoha neduhů způsobené granulemi mimo jiné i alergie. Pravda, chce se trochu zamyslet, něco si přečíst atd. Ale snad nám za to ti psi stojí.
Věřím, že vaření je časové náročnější než sypání granulí do misky, ale to se vrátí tím, že nemusím vysedávat na veterině.

Ty máš nějaké zkušenosti, s léčbou alergie, myslím vyléčení psa? Poděl se...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 08:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Karin píše:
Já bych řekla,že ne všichni chtějí svému psovi vařit

a kdo tady mluví o vaření? :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 08:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
myslím že dorotka má pravdu my sice s granulema nemáme problémy ale kdybysme měli psa alergika zkusili bysme cokoliv- a v první řadě by to byl Barf abysme toho psa dali do kupy

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Čím krmíme jsem tu psala. :-) Doktor doporučil jehněčí nebo losos s rýží. Firma purina proplan. A názor pana doktora Jiřičky"- pokud je opravdu podkladem alergie, tak prednison je v konvenční medicíně jediné a poslední řešení". Jelikož jsem sama cca 25 let alergik, tak mě těžko někdo přesvědčí o tom, že alergii lze vyléčit. Pokud by to fungovalo, tak to syrové maso začnu ládovat i do sebe :D

_________________
Není nutné mít vždycky pravdu, ale je nutné mít vlastní názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 10:09 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
channah píše:
Čím krmíme jsem tu psala. :-) Doktor doporučil jehněčí nebo losos s rýží. Firma purina proplan. A názor pana doktora Jiřičky"- pokud je opravdu podkladem alergie, tak prednison je v konvenční medicíně jediné a poslední řešení". Jelikož jsem sama cca 25 let alergik, tak mě těžko někdo přesvědčí o tom, že alergii lze vyléčit. Pokud by to fungovalo, tak to syrové maso začnu ládovat i do sebe :D


Nejde o to, že syrové maso "léčí", ale že je to pro psa přirozená krmě, na rozdíl od granulí, ve kterých je kdo ví co...- prostě nejsou přirozené a psí tělo reaguje...Mám psa ( a nejsem tady sama ), který měl diagnozu - alergička - do půl roku po přechodu na syrovou stravu je bez problémů - už 5 let....
Vet mi taky doporučoval různé druhy granulí, masti, léky...Je to na tobě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Citace:
Nejde o to, že syrové maso "léčí", ale že je to pro psa přirozená krmě, na rozdíl od granulí, ve kterých je kdo ví co...- prostě nejsou přirozené a psí tělo reaguje...Mám psa ( a nejsem tady sama ), který měl diagnozu - alergička - do půl roku po přechodu na syrovou stravu je bez problémů - už 5 let....
Vet mi taky doporučoval různé druhy granulí, masti, léky...Je to na tobě...

Myslím, že není možné říci, že všechny alergie zmizí jak mávnutím proutku, když se přejde na krmení syrovým masem. Ve velké většitě to pejskovi pomůže, ale jsou typy alergií, které takto vyléčit nepůjde. Myslím, že by bylo asi nejvhodnější nechat udělat pejskovi testy na alergii.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 10:56 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Vladimíra Hovorková píše:
¨
Myslím, že by bylo asi nejvhodnější nechat udělat pejskovi testy na alergii.

Jo a testy - ty jsme absolvovali taky. Pochopitelně jsem věděla na co je alergická po těch testech... Na granule to nebylo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: úte 24. úno. 2009 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
O alergiích vím taky své. Syrové (i vařené) maso už z principu neobsahuje například konzervační látky, různá dochucovadla, soju a podobně, což jsou věci psímu trávení nepřirozené a kvůli tomu, že příliš zatěžují jeho organismus, pak pes může alergicky reagovat na různé jiné věci (prach, roztoči), které by jinak jeho imunitní systém neřešil. Vyloučením chemických a jinak nepřirozených látek spolu s detoxikací se dá vyřešit opravdu hodně.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 00:10 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Ano já mám doma psa alergika a kupodivu jsem u ní alergickou reakci nepozorovala od té doby,co jsme s tím začali něco dělat...a na syrovou stravu jsem opravdu nepřešla...ale to už jsem tu psala,čím krmím....

A existují granule,které neobsahují sóju,chemické konzervační látky a další věci,které tu vytýkáte..ne všechny granule jsou špatné...


Mě je jen trochu proti srsti názor,že syrová strava vše vyléčí...ano je to pro psa přirozená strava,to nepopírám..ale jsou prostě věci,které mi na Barfu nesedí a proto jím nekrmím...a pokud mám alergika na stravu,tak ani Barf není všemocný..ano určitě některým psům s lehčí formou nesnášenlivosti pomůže,ale ne všem.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Karin píše:
...názor,že syrová strava vše vyléčí...
To není můj názor, o pár řádek výš jsem tuším psala i o alergii na maso, znala jsem jednoho takového dalmatina, který byl přecitlivělý na živočišné bílkoviny a nemohl nic než speciální granule, poblil se i po malém kousku šunky, co někde vyžebral...
Nicméně i tak to považuju za nejjednodušší způsob, jak mít přehled o tom, co pes žere. A v případě alergie nebo zažívacích potíží za metodu první volby - jednoduchou, přirozenou a lacinou, časově nenáročnou a pro valnou většinů psů velmi chutnou. Nikdo z nás laiků neumí přesně posoudit, jestli granule obsahují opravdu to, co je psáno na pytli. Že to v mnoha případech není pravda, nebo jde o informace záměrně zamlžující, je bohužel fakt. Slovo "příchuť" většinou znamená, že tam je dodaná nějaká chemická sloučenina, která umí napodobit chuť nebo vůni (v lepším případě obojí) dané neexistující ingredience. Hlavním kritériem je cena, která u chemických látek vyráběných ve velkém bývá příznivější, než u surovin získaných z přírody. Jeden náš bývalý klient, absolvent potravinářské školy a zaměstnanec výzkumného ústavu pivovarnického, nám o těchto záležitostech dost vyprávěl, tak to mám z první ruky.
Čím bys svého psa krmila před třiceti lety? (Vím, že ten dalmatin by se před třiceti lety dožil sotva pár měsíců, v současné době mu speciální krmivo umožnilo celkem v pohodě oslavit 14. narozeniny, pak už to s ním šlo z kopce, ale to už je jiný příběh.)

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: ned 07. bře. 2010 21:39 
Offline

Registrován: stř 20. led. 2010 17:35
Příspěvky: 9
Bydliště: Mlada Boleslav
Dobrý den, mám dotaz, jestli může pejsek zvracet z hladu? Ten můj byl zvyklý na granule a když jsem mu začala dávat i různé paštiky a tak, přestal granule žrát. Tak jsem mu jeden den nedala paštiku a měl tam jenom ty granule. Myslela jsem že až bude mít opravdu hlad tak je sní. Vůbec se jich nedotkl a pak zvracel pěnu. V poslední době mu dávám ty paštiky malinko, aby si zase zvykl na granule, ale pak se stane že třeba odpoledne zase zvrací, tak mu dám paštiku a je klid. Myslíte že to dělá schválně nebo mám zajít k veterináři? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: ned 07. bře. 2010 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
může zvracet z hladu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: ned 07. bře. 2010 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
1) Z hladu zvracet může - překyselený žaludek nezvládne samotné žaludeční šťávy
2) ROZHODNĚ nezvrací schválně - ty snad zvládáš zvracení "natruc"? Já ne, tak to prosím nepodsouvej psovi!
3) není potřeba chodit k veterináři - pouvažuj nad přirozenou stravou (překyselený žaludek - důvod ke zvracení z hladu - bývá "vedlejším produktem" krmení granulemi), případně pročti i vlákno o granulích - nepíšeš čím krmíš.
4) dá se to obejít třeba pár odměnami za výcvik - žaludek už není prázdný, takže pes nezvrací


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: ned 07. bře. 2010 22:35 
Offline

Registrován: stř 20. led. 2010 17:35
Příspěvky: 9
Bydliště: Mlada Boleslav
Krmím ho proplanem, je na ně zvyklý a dávám mu vařené jídlo, třeba rýži, taky zeleninu, kuřecí maso .... akorát ¨jsem nevěděla co s ním, je to můj první pesan :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: ned 07. bře. 2010 22:40 
Offline

Registrován: stř 20. led. 2010 17:35
Příspěvky: 9
Bydliště: Mlada Boleslav
Nemyslela jsem že jako zvrací schválně ale že nežere ty granule, raději bude o hladu .... a počká až mu dám něco lepšího :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: ned 07. bře. 2010 23:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jo, to nežere... ještě je otázka jak je starý (u štěníka bych moc neriskovala) a jestli nemá jiné problémy - pokud ne, hlady u plné misky fakt neumře.
Já jsem psa dobře rozežrala na granulích Belcando Multi-croc, pak už bez problémů baštil všechno. Proplan sice považuji za lepší granule, nicméně nepatří mezi granule zde doporučované jako opravdu dobré...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: ned 07. bře. 2010 23:21 
Offline

Registrován: stř 20. led. 2010 17:35
Příspěvky: 9
Bydliště: Mlada Boleslav
No právě že mu je 11 měsíců, tak jsem se bála jestli to není něco jiného, jinak je v pohodě, hraje si, běhá ... jako každé štěně :-) tak to jsem ráda děkuji moooooc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 00:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Channah- Začalo to alergií na granule Anka, měl na hrudníku pupínky, první volba byla změna granulí na Jehněčí s rýží a nasazení Prednisonu, Ranisan.

My měli s Velšákem podobné potíže, je to vše o jídle a imunitě a také nám nasadili Eukanubu lamb end rice a Prednison - bral ho několikrát a je to doopravdy svinstvo - hodně jedl, pil - nebylo to vidět, pak to pokračovalo tak, že se občas doma počůral - což dříve bývalo velice zřídka, na to vet, že je to spojeno s alergií a nakonec jsme ho i přes převoz do Phy do Jaggy museli nechat uspat, měl chronické selhávání ledvin, sice mu bylo 14, ale byl to velice vytální zlobivý grázlík¨. Velký díl připisuji otravě ledvinové tkáně právě tímto sajrajtem - do dnes si to vyčítám, že jsme to na radu veta dávali a to, že jsme pak když už to bylo před koncem, nejali dříve jinam - už jen tak nedám na tvrzení veta, co je a co není dobré, nyní chodíme jinam a vše si snažím dočíst atd.. Chce to také změnit stravu - zkuste pročíst sekci krmení syrovou strvaou Barf v této poradně, když zadáte do vyhledávače a opravdu od 1. str., k tomu téma granulky a konzervy, jaké jsou nej, nasadila bych chválený ostropestřec viz. tlačítko hledat a pak bych nechala určitě udělat testy, na co to tedy vlastně je alergický, může to být 1, 2, 3 složky potravy či roztoči a kdyby tu jste vypustili, odstranili, nemusel by být na prášcích.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 00:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Nám také vet říkal, že je zbytečné ty testy dělat, teď bych se ale zbalila a šla jinam, protože nechce a ani se nesnaží odstranit příčinu, ale jen léčí příznaky a ani neví přesně čeho. Holt jsem myslela, že když to tak dlouho studovali, že jsou odborníci, ale mnohdy to tak není. Na zmírnění příznaků drbání jsme pak brali přírodní výtažek z hub - hlíva ústřičná to berou i lidé, cca 300,- bal., tak se zkuste zeptat někoho zde, jaký je vhodný pro psa aby byl přírodní. Také jsme používali šampon meladerm, stojí asi 400,-. Držím pěsti, vím jaké to je a dejte určitě vědět co a jak třeba sem do tématu. Jinak poznámku k tomu jídlu a chemii, nikdy jsem nebyla nijak vysazená na bio apod. výrobky, říkala si, co s tím každý furt má, ale ono to tak je a víc než u sebe to řeším u psa, kocoura - Ti si postěžovat nemůžou, je mi blbě, to mě bolí atd., proto si myslím, že by pán měl udělat vše možné pro to, aby jim život ulehčil a zabezpečil.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvrací schválně?
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 00:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
O fin. náročnosti vím své, jsem student, při škole ještě pracuji, i proto, abych mohla psu dopřát. Jako mustr Vám mohu popsat pobyt v Jaggy v posledních 4 dnech našeho velšáka stál 11 tis. jen to hvízdlo a to jsem tehdy vydělávala 4.250 měsíčně, takže padly úspory z nar., Vánoc apod., bratr přidal,... mnohdy jsou částky ještě vyšší, také jsem koukala jako puk a chvíli váhala, ne proto, že bych mu nechtěla pomoct, ale neměla jsem na to a bylo to pro mě hodně, zpětně mohu říct, že žádná částka není dost, tedy alespoň pro mě - není totiž nic horšího, než vidět, jak se pes trápí, nemoct mu pomoct a cítit bezmoc, proto si myslím, že by jste mohli předejít tomu, co jsem zažila já. Nikdo tu slepě nepreferuje nic, co by nebylo vyzkoušeno, pokud ano, ostatní ho poopraví.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!