Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:07
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zduřelé mléčné žlázy
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 09:26 
Offline

Registrován: stř 03. zář. 2008 07:14
Příspěvky: 26
Bydliště: Česká lípa
Chci se poradit, co s fenou, už dva měsíce po prvním hárání, je veselá, hravá,žádné nálady z falešné březosti, normálně žere, přesto má dost nateklé mléčné žlázy. Nakryta nebyla na 100%. Nemyslím, že by to byl zánět, nebolí ji to, nejsou zatvrdlé, pouze zduřelé, teplotu nemá. nechci zbytečně k veterináři. Mám se znepokojovat? Nechat to být? Děkuji za rady.

_________________
Tady je moje Ája http://fotoalba.cz/simca39


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
simona39 píše:
Chci se poradit, co s fenou, už dva měsíce po prvním hárání, je veselá, hravá,žádné nálady z falešné březosti, normálně žere, přesto má dost nateklé mléčné žlázy. Nakryta nebyla na 100%.

To klidně ta faleška být může...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 21:28 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
A jak dlouho máte po hárání??
Já bych zavedla preventivní opatření na falešku a hlavně bych jí na mléčnou žlázu nesahala a nijak nemačkala :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 00:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Rudo tu niekde už písal,ako lieči falešku.Musíš pokukať,teraz nevím :shock:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 07:10 
Offline

Registrován: stř 03. zář. 2008 07:14
Příspěvky: 26
Bydliště: Česká lípa
To je těžké, s tím pokukáním, nemám na to vůbec čas:-( . Po hárání je dva měsíce. Nemačkám jí to, jen jí jemně hladím po bříšku abych cítila případné zatvrdliny, ale nemá tam nic.

_________________
Tady je moje Ája http://fotoalba.cz/simca39


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
simona39 píše:
Po hárání je dva měsíce.

No, to je akorát správnej čas na imaginární štěňata :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 21:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Liberec
V případě falešky:odstranit z dosahu hračky či jiné předměty,ke kterým by se chovala jako ke štěňatům,lehce snížit krmnou dávku,zvýšit množství pohybu.V lehčích případech tato opatření postačí.V těžších případech ,spojených s tvorbou většího množství mléka ,je lepší navštívit veta.

_________________
Lenka+Ája


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 20:43 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Ani žádné hlazení po břichu,tím akorát můžeš nastartovat tvorbu mléka...jinak u těch opatření souhlasím s kokr.aja ,ale ještě bych přidala,na noc odebrat vodu,nenechat jí lehat na měkké(postel,gauč) a hlavně nelitovat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 20. bře. 2009 07:44 
Offline

Registrován: stř 03. zář. 2008 07:14
Příspěvky: 26
Bydliště: Česká lípa
Pokud je to falešná březost, pak se u ní projevuje právě a pouze jen těmi žlázami. Pohybu má hodně až 2-3 hodiny , kromě středy (to časově zatím nelze, až bude dlouho vidět, tak to bude ok), je s námi venku každý den, potom je to mrtvej pes :-). Nemá žádné sklony opečovávat hračky, je moc hodná. A nehladit na bříšku, no za tuto radu děkuji, to jsem nevěděla, že by se mohla spustit laktace, bude si to muset na čas odpustit, holka jedna, zrovna na bříšku:-), to na nás pořád vystrkuje, tam má drbání nejradši.

_________________
Tady je moje Ája http://fotoalba.cz/simca39


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 20. bře. 2009 12:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
neboj nic, u nas sa faloska tiez prejavuje iba takto, proste dva mesiace po harani sa jej zduria zlazy, trva to asi mesiac. ziadne ine psychicke problemy nie su, len je trosku unavenejsia ako zvycajne. neriesim to nijako vyznamne, proste to patri k zivotu. treba to len "pre istotu" sledovat

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 23. bře. 2009 14:43 
Offline

Registrován: stř 03. zář. 2008 07:14
Příspěvky: 26
Bydliště: Česká lípa
Tak jsme dnes radši zašli k lékaři, zjistil lehkou teplotu 39.1, to prý není nic a dal protizánětlivé injekce. Ona Ája poslední dva dny moc málo žrala a dneska vůbec...Tak mám o ní strach. Ale doktor říkal, že by to mělo být dobrý.

_________________
Tady je moje Ája http://fotoalba.cz/simca39


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahoj všichni,

prosím moc o radu. Moje feňule ( 2 roky )má už třetí týden hodně naběhlé mléčné žlázy u posledních dvou řad cecíků.Nejsou tvrdé, mléko neteče. Začalo to 2 měsíce po hárání, které po rozchození Bowenkami Rudou bylo ukázkové. Říkám si, že je to faleška, ale mléko jí neteče. Hračky gumové, které si chtěla schovávat, jsem uklidila, více polehává, jinak je normální. Falešku už měla po předchozím hárání a ta měla průběh i s mlékem a kňučením, ale maximálně dva týdny. Tohle mi připadá už nějak dlouhé. Jídlo jsem ubrala ( stejně moc nechce jíst), petrželový vývar i s čerstvou natí dostávala 4 dny, pak už jsem to do ní nedostala. Každý den má 4 normální procházky a jednu dlouhou na hodinu, nebo vyjížďku s koněm a to naběhá okolo 20 km. Dávám už třetí týden DI 2x denně 5 kapek a stejné množství Gynexu. Před 9 měsíci prodělala zánět dělohy, tak jí více sleduji.
Myslíte, že je to ještě v normě, nebo mám začít plašit?

Díky za všechny rady.

Petra a Rita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 09:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Petro, já bych na Tvém místě šla na veterinu zjistit, jestli to náhodou není pyometra.

Ale teda zaujala mě formulace "4 normální procházky a jednu dlouhou na hodinu" - hodina je dlouhá procházka?? A jak dlouhé jsou pak ty čtyři normální?

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 09:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Anička Bylinka píše:
Petro, já bych na Tvém místě šla na veterinu zjistit, jestli to náhodou není pyometra.

Ale teda zaujala mě formulace "4 normální procházky a jednu dlouhou na hodinu" - hodina je dlouhá procházka?? A jak dlouhé jsou pak ty čtyři normální?


Díky,

vypravím se tam. Jen se asi zase dozvím něco o prospěšnosti kastrace. Ach jo.
Normální procházka je i s naším psím stařečkem 16,5 roku, protože on musí chodit ven, aby se klouby hýbaly a bez ní nechce chodit, protože neslyší a špatně vidí. To je tak 30 minut. Víc opravdu nezvládám. Každý den s ní jezdím ještě ke koním, kde si běhá na volno, nebo jde na vyjížďku.
V pracovní dny se toho víc nedá stíhat.

Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Ono to ode mě nemělo vyznít až tak jako moc velká kritika, že byses musela hájit :wink:.

Chápu, že starouškovské procházky jsou něco jiného, ale na falešku platí krom míň jídla i hodně pohybu, a "hodně" znamená tak, aby pes pak byl rád, že je rád. To si po 20 km s koněm dokážu představit, ale po hodinové procházce moc ne.

Co se týče prospěšnosti kastrace: když Ti to vet furt vnucuje, neuvažovala jsi o změně... :?:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Faleška není nemoc, jen ji můžou provázet komplikace, když se to s ní přežene. Pokud má jen zduřelé cecíky, a nejsou horké a mléko není, tak bych to nijak zvlášť nehrotila, hlavně bych jí to moc neosahávala, aby nebyly žlázy stimulované. Tohle většinou přejde samo, aniž by bylo potřeba cokoli dělat.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Zuzka M píše:
Faleška není nemoc...většinou přejde samo, aniž by bylo potřeba cokoli dělat.

To souhlasím, jen mi tři týdny už přijdou docela dlouho... (proto bych radši měla jistotu, že se neděje žádná neplecha formou pyometry apod. - a když ne, tak o to líp a nezbývá než čekat, až to přejde).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
[quote="Anička Bylinka"]Ono to ode mě nemělo vyznít až tak jako moc velká kritika, že byses musela hájit :wink:.

Chápu, že starouškovské procházky jsou něco jiného, ale na falešku platí krom míň jídla i hodně pohybu, a "hodně" znamená tak, aby pes pak byl rád, že je rád. To si po 20 km s koněm dokážu představit, ale po hodinové procházce moc ne.

To nebyla až tak obrana, jako vysvětlení. Vím, že potřebuje ještě víc pohybu a jsem nešťastná, že to všechno nestíhám. Vždyť i ty dva kocourci, co mám doma mě chtějí a taky se jim snažím trochu věnovat.
Asi jsem to s tím adoptováním zvířat přehnala a je to nad mé síly. :dontknow:
Strašně Vás všechny, co máte více psů a jiných zvířat obdivuji, jak to všechno zvládáte a máte psy vychované: Holt už po 40 ubývají síly. Ale dost - nebudu klesat na mysli :lol:

Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 12:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Čím krmíš? Pokud masem, přešla bych na chvíli na granule (granule žádné špičkové, jen střed) a pokud granulema, tak bych změnila na nějaké jiné - seniorky nebo o třídu nižší. A taky jí moc nepozoruj, jenom jen tak nenápadně, at jí v tom nepodporuješ.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Eva Štemberová píše:
Čím krmíš? Pokud masem, přešla bych na chvíli na granule (granule žádné špičkové, jen střed) a pokud granulema, tak bych změnila na nějaké jiné - seniorky nebo o třídu nižší. A taky jí moc nepozoruj, jenom jen tak nenápadně, at jí v tom nepodporuješ.


Díky za nápad. Mám doma granule Nuova Fattoria senior pro našeho stařečka, tak jí je budu dávat.
Jinak krmím syrovým kuřetem se zeleninou, ovocem a občas k tomu hrubomleté hovězí.

Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 16:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Petro, kuře bych teď vynechala, je narvaný hormonama.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2012 19:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pe3ce píše:
Petro, kuře bych teď vynechala, je narvaný hormonama.


Souhlas, já osobně jsem kuře po více jak nedobrých zkušenostech vysadila z jídelníčku téměř úplně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 11:01
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha
Ahoj, prosím o radu moje fena 9 let, 2 měsíce po hárání, měsíc a půl po amputaci prstu na přední noze (rakovina kostí), je posledních 14 dní "divná". Spavá, protivná, nechce se zvedat, chodit, hrát, venčit..., prostě nic. Včera jsme byli na veterině, doktor si hned všiml nateklých mléčných žláz, vzhledem k rakovinné minulosti, jsem se bála rakoviny(přesně před rokem měla rakovinu mléčných žláz, takže jí bral na jedné straně 3 cecíky, na druhé 1).
Nechala jsem udělat rozbor krve, kde se naštěstí nic neobjevilo. Takže výsledek, faleška. (při zmáčknutí teče mléko, nebo mlezivo?nevím). K tomu je celá ztuhlá, má trochu nejistou chůzi (hlavně ze schodů), chodí jak baletka, dává zadní nohy před sebe. Takže jsme dostali Cimalgex na pohybové ustrojí a doporučení chladit ml. žlázy.
A teď ta otázka: chystám se jet na víkend na Šumavu pod stan. Mám jí brát sebou? Bojim, se aby mi tam k tomu všemu ještě nenastydla, má být zima. Vet se na to moc netvářil, ale pokud ji zajistím teplé a suché místečko u ohně, tak souhlasil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 08:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Pokud je to fakt jen faleška (ta ztuhlá chůze mi k tomu moc nesedí, snad se vyjádří ještě někdo znalejší), tak je víkend na Šumavě ideální pro odbourání falešky (aneb, přesně splňuje podmínky víc pohybu + míň jídla).

Co se týče pobytu venku: pokud jedete pod stan, tak si ho společnými silami v pohodě zadýcháte, nebála bych se toho. ALE vem jí karimatku, nejvíc se prochladá zespod, a pokud bude fakt kosa, tak ocení i deku na přikrytí (bernice Andulka je sice chlupatá, ale přece jen bytová, takže jí tu karimámu pod širák vozím taky a už párkrát spala pod mojí bundou apod., celá zakrytá, a velmi ochotně si to na sobě nechala).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 09:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 11:01
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha
Ehm, karimatka. Ona má vlastní spacák :lol: Kdysi jsme jezdili i v zimě, jednou se to trefilo do hárání a já háravku nechtěla ve vlastním spacáku, tak jsem ji upravila svůj starý péřák. Právě se bojím, že jak je ztuhlá, abych ji sibiřským, pardon šumavským podnebím nepřitížila. A pod ní vezmu asi svou starou zimní bundu (hlavně na přes den, kdy my budeme v pohybu po tábořišti, aby neležela na zemi)
A btw. asi před třemi týdny jsme potkali kamarádku RTW Jezinku právě uprostřed hárání, holky byly navzájem v opojení hormonů a báječně si společnou půlhodinu užili (jednou byla nahoře jedna, pak druhá... 8) ) Mohlo jí tenhle zážitek falešku vyvolat (napomoct tomu?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 09:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Vlastní spacák je dobrej, to Andulka nemá :D. Ale stále neměním názor, že by bylo dobré k němu mít i tu karimatku (byť by to byla ta nejobyčejnější pěnovka za 70,-), izoluje líp než zimní bunda, neslehne se (tj. v případě té obyčejné: "neslehne se během dvou nebo tří nocí") a chrání i proti vlhku.

Já jsem dlouholetý zastánce kvalitních pěnovek z materiálu EVAzote (nafukovačka mi nesmí přes práh), tu svoji mám asi 18 let, je odrbaná, propíchaná, ošoupaná a intenzivně používaná, ale stále stejně tlustá jak kdysi. Nová není úplně levná, okolo 500,-, ale stojí to za to :-). A Andulce jsem teď po dlouhém pátrání sehnala jednu z druhé ruky, za 100,- (předtím měla tu obyčejnou, ale z té už je placka).

Co se týče "harašících" fen - nevím, jestli existuje nějaké obecné pravidlo, ale Andulka to měla spíš naopak, když měla možnost si takhle "užít" s kamoškou Mučenkou, tak falešku neměla, jindy jo.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 09:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 11:01
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha
Anička Bylinka píše:
Co se týče "harašících" fen - nevím, jestli existuje nějaké obecné pravidlo, ale Andulka to měla spíš naopak, když měla možnost si takhle "užít" s kamoškou Mučenkou, tak falešku neměla, jindy jo.

Hm, zajímavé. Keyra měla možnost zatím harašit pouze když hárala sama. Máme doma ještě psa (samce), tak když jdeme spolu, tak se s háravkami moc nezastavujeme, Sidouš pak blázní a vyje a slintá a chce ji znovu vidět :lol: . Náhodou jsme venčily bez něj, obě holky byly nadšené... A teď ta faleška :( . Poprvé v 9 letech psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Faleška není nic strašného, hlavně jí ty cecíky nemačkejte, stimuluje je to k produkci mléka (jako přisáté štěně). Já vždy rodinu upozorním, že se na nějaký ten týden zapovídá drbání a hlazení našich fen na břiše, a držíme to dobře pod kontrolou. Pokud jsou horké, tak chladit, ale nesnažit se mačkat "jestli už je to dobré". Jen kontrolovat teplotu.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 10:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nějak se mi to nezdá... kdy hárala naposledy? Jak pije? Jak močí? Aportuje?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 11:01
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
Nějak se mi to nezdá... kdy hárala naposledy? Jak pije? Jak močí? Aportuje?

Taky se mi to nezdá :(
Konec posledního hárání před 8 a půl týdny, Pije málo (míň než dřív, asi nemá moc pocit žízně, poprvé se jde napát třeba až kolem 3 hodiny odpol. Močí normálně, to unamená na každé procházcem pokud je delší (což v poslednáí době moc nebyly - nejdřív ta amputace, a teď venčení bojkotuje). Hrát si nechce, ale když přijel kamarád tak ji přemluvil ke hře celkem ochotně, ale dlouho ji to nevydrželo.
To by za mě mluvilo pro falešku, protože když ji vytrhnu z melancholického zadumání (to znamená z domova), chová celkem normálně.
Jinak cecíky nemačkáme, chldit budeme asi až po návrátu z chladného víkendu, protože tam bude zima dost. :laughing7:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 12:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak časově by to, cca odpovídalo. A pokud se venku chová normálně, nebo relativně normálně. Tak to pak jo. Mě tam prostě zarážela ta strnulá chůze, která by ukazovala na bolest (záda, nebo břicho cca). Ale pokud tak chodí jen doma, tak to může být způsobeno "náladou". No nic, hodně štěstí, aby to faleška byla :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
I nalité cecíky mohou bolet.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě. 2013 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 11:01
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha
Bolets zad nebo břicha napadla mě i veterináře, ale při pohmatu se netvářila, že by jí něco bolelo. Ach jo, někdy by se hodil překladač do lidštiny :yawinkle:
Asi ji nakonec vemu, snad si to tam užijeme. Budeme tam mít i auta, tak kdyžtak ujedeme do Prahy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: sob 25. kvě. 2013 06:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
eldorado píše:
...ale při pohmatu se netvářila, že by jí něco bolelo...
Minimálně polovina mých psů veterinářům neřekne, kde co mají, ale mně jo. Hlavně to není jen o pohmatu ve smyslu něco nahmatat, ale o pocitu, když sáhnu na něco, co je prostě "jinak".

Citace:
Ach jo, někdy by se hodil překladač do lidštiny :yawinkle:
Jednodušší je naučit se psí řeč.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zduřelé méčné žlázy
PříspěvekNapsal: čtv 30. kvě. 2013 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 11:01
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Minimálně polovina mých psů veterinářům neřekne, kde co mají, ale mně jo. Hlavně to není jen o pohmatu ve smyslu něco nahmatat, ale o pocitu, když sáhnu na něco, co je prostě "jinak".


Ona je v tomhle zvláštní, doma právě nic neřekne, ale na veterině poslušně hlásí, kde co bolí a s veterináři vůbec spolupracuje ukázkově. Nemám důvod si myslet, že by teď změnila svoje chování

Desenský píše:
Jednodušší je naučit se psí řeč.

To asi máte pravdu.

Jinak, u Keyry asi bylo všechno její podivné chování faleška, protože víkend na Šumavě mi vyléčil psa. (Šumavo, díky!) Ještě v Praze při odjezdu už se zájmem pobíhala kolem, nastupovala do auta apod. Po příjezdu na místo hned běžela k potoku se napít, pak přinesla klacek... Prostě normální pes. Teď po návratu jí ještě dávám petržel a vývar z ní, ale je o 100% lepší, tak se snažím ji co nejvíc zabavovat, aby mi nesklouzla zpátky.
Takže díky všem za rady a hlavně za povzbuzení ji vzít sebou (nebo s sebou :oops: )


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!