Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: stř 25. led. 2017 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře. 2011 12:00
Příspěvky: 55
Bydliště: ostrava
Ahoj,Chipper(6let,VŠSP),má stejné příznaky jako výše uvedené(odkapávání krve z penisu),stalo se to po návštěvě štěněte se kterým si hrál,později měl tendence na něho naskakovat.Večer už byl nahrbený a objevily se kapky krve.Druhý den to bylo lepší,třetí den byl v pohodě.
Po konzulteci s doktorem byla doporučena kastrace.Chtěl bych se zeptat,jestli už někomu zabrala nějaká alternativní léčba popřípadě prášky.
Popřípadě jak velké psychické změny mohu čekat po kastrci.(jestli máte někdo zkušenosti).
dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: čtv 26. led. 2017 18:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dělali jste sono? To co popisuješ může být klidně jen odřenina penisu a natažené svaly.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: pát 27. led. 2017 07:30 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
petrg, můj pes měl zvětšenou prostatu + nějaké změny (cosi), bral Ypozane, prostata se hezky stáhla a vyhladila, přestala mu ukapávat moč.
Nicméně, nějak neuvádíš diagnózu - byla prostata vyšetřena?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: sob 04. úno. 2017 23:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. zář. 2006 22:07
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha
Náš německý ovčák, nebo spíše kříženec NO, měl před pár lety (ve věku cca 7-8 let, jeho věk přesně neznáme) také problém s odkapáváním krve z oblasti penisu - sono vyšetření ukázalo dvě velké cysty, takže následovala kastrace. Vše proběhlo bez problémů a ani následně jsme nepozorovali žádné zásadní změny v chování kromě toho, že nemá vyhraněné postoje ke psům a fenám, což je asi logické.

_________________
Kdosi řekl:"Co se Němcům nepovedlo ve dvou hrozných válkách za cenu desítek milionů obětí, dokázal německý ovčák. Dobýt svět."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: ned 01. říj. 2017 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Hezkou neděli všem,taky právě řeším u Maxe (LR, cca 9-10 let) problém s prostatou. Prvním projevem bylo, že se mi ve čtvrtek ranní na procházce položil a hodinu odmítal vstát, doma nežral, byl apatický. Ve svátek mi veti jaksi nebrali tel., takže jsme odpoledne skončili na vet.pohotovosti, kde se udělal krevní obraz a biochemka, nasadily ATB, v pátek jsem volala veta domů, no radši mu nedal nic s obavou o ledviny a v sobotu ráno na kliniku na sono a vyšetření moči. Výsledek: zánět prostaty a močových cest, cysty v prostatě vel. 2,5 cm, nutná ATB na min. 4 týdny, kastrace. Protože mě ubíjí pohled na psa, kterej trpí (ačkoliv teda ani nekníkne, ale odmítá i piškoty, přitom je to typická labradoří popelnice), prosím o rady na cokoliv alternativního. Někdo se zkušeností s homeopatiky? Zatím jsem dala jen Pyrogenium 9CH (mám ho doma), ale asi koupím i nějakej ten Drags Imun, možná Renol? Mám i lihový kapky z lichořeřišnice, ale ta teda moc nepomáhá ani mně. Je nějaký aku bod na úlevu od bolesti? Že bych teď zkusila akupresuru aspoň? Akupunkturistku tu mám poblíž jen pro lidi :-( Budu vděčná za každou radu. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: pon 02. říj. 2017 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
...ještě k předešlému dotazu, můžu nasadit Drags Imun v plné dávce 3x 10 kapek k antibiotikům?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: čtv 05. říj. 2017 21:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Dobrý den, pokud máte akutní problém, je lepší volat Rudu. Dragsem nic nezkazíte, můžete i k antibiotikům. Lichořeřišnice je nejlepší živá - listy, rozžvýkat. To vám pes asi nedá. Dala bych kapky. Dobré jsou i brusinky. Dejte vědět, jak jste dopadli. Držím palce.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: pát 06. říj. 2017 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Děkuji, Max začal v úterý po 4 dnech žrát a dnes už vypadá jako zdravej pes :-) Moč ze soboty byla krev +++/bílkoviny +++/sediment+++/leuk.++, a už ve středu byla moč úplně čistá. Nevěřím, že to zvládly jen ATB, tipuju, že i ty homeopatika ho velkým dílem zvedly. Teď spíš řeším, že mě tlačí do kastrace, která sice vypadá jako logický řešení, ale já se s ní prostě ne a ne ztotožnit. Myslím, že pokud já se s tím nesrovnám, tak to pes ponese o to hůř. ALe na druhou stranu to, jak náhlej nástup to mělo a že můj pes vypadal, že nedožije rána, mě dostatečně vyděsilo, abych kastraci jako eventualitu zvážila. Jak to vůbec psí samečci snášejí? Max je veeelkej nadrženec a psí samci ho nesnáší už teď, krom 2 malých psů samečků, kteří ho poznali, když byli štěňátka a Max se k nim vždy choval jako přátelskej velkej pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: pát 06. říj. 2017 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Bohužel nemám moc zkušenností s psíma klukama. Měli jsme jednoho, který byl kvůli prostatě vykastrovaný. Asi je to běžný postup. Opravdu netuším varianty. On byl po kastraci v pohodě, ale on se se psy moc nestýkal, byl spíš zahradní. Třeba ještě někdo odpoví nebo se zeptejte na facebooku. Držím palce, aby jste na tu kastraci nemuseli. Protože pro společenského psa to může být nápor na psychiku. Ostatní se k němu budou když dobře, tak chovat jako k feně. Mimochodem ti psi to o sobě také vědí, že nejsou tak nějak opravdoví.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: stř 11. říj. 2017 06:54 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Varianta je léčba Ypozane. Ale je otázka - na veta, zda by to bylo co k čemu u cyst velikosti 2,5 cm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: čtv 12. říj. 2017 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Do Ypozane určitě nejdu, jednak je to zátěž na ledviny a játra a taky to může rozhodit štítnou žlázu. A účinkuje poměrně krátce. Bohužel Max je od počátku velkej nadrženec (sorry), takže každý hárání okolních fen dost prožíváme. Když byl na granulích, tak dokonce dokázal několik dní nežrat, což mu už na BARFu teda rozhodně nehrozí. :-D Nicméně, jsou to situace, kdy nemůžem ani na 2 km procházku, protože buď je pes jak izolepa přilepenej hlavou k mý noze, nebo na mě visí co 3 kroky a nakrývá mě. Takže 20x je fakt málo. Modřiny, podrápaná, roztrhaný gatě, obalená bahnem. Jednu jsem ho táhla z vlakovýho přejezdu, kde už z dáli houkal vlak. Jindy mě sejmul na náledí a jen taktak jsem si pod hlavu stihla dát ruku, jinak bych si ji rozmlátila o obrubník. Přesto celých 7 let odmítám kastrovat. Na druhou stranu, pes 28/9 vypadal, že nedožije rána, 4 dny nežral, nechodil, nekadil, oči zapadlý, venku na vyvenčení jen hledal, kam zaleze umřít :-( Rozhodování fakt těžký...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata
PříspěvekNapsal: pát 13. říj. 2017 08:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Já jsem psa nechala vykastrovat kvůli problémům s prostatou před čtyřma rokama, bylo mu 5 let. Negativní změny jsem naštěstí moc nepozorovala, i když jsem se toho samozřejmě bála. Snad jen že se nepatrně zklidnil.
Na druhou stranu, zlepšila se mu nežravost, zlepšila se jeho agrese ke psům (převážně strachová a pochopitelně jde o výchovnej a socializační problém, nic co by kastrace vyřešila úplně) - už se mu do toho tolik nemotají hormony, a pro mě to byla změna dost výrazná, najednou se mi to řeší o dost snáz a nebojím se tolik chodit mezi psy. Ostatní psi se k němu chovají jak který - někteří psi po kastrátech nestartují, jiní úplně klidně jo. Některej kastrát může bejt o to nervnější, že je divnej a ostatní psi o něj mají zájem trochu jinak, než kdyby byl normální. Můj pes to asi moc neřeší a prostě nám jen přibylo samců, se kterými se snese dobře.
Ale rozhodně bych nikdy nekastrovala kvůli těmhle řekněme pozitivním účinkům, a to ani kdyby mi někdo zaručil, že právě u mýho psa nastanou právě ty pozitivní. Prostě jedině ze zdravotních důvodů, který nejdou řešit jinak.
Já bych si zvážila, jaké jsou jiné možnosti, vyhlídky psa s případnou alternativní léčbou. A pokud vám kastrace vyjde jako jedno z mála "zaručených" řešení, je lepší se s tím smířit a nechat obavy stranou.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!