Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pon 12. srp. 2013 12:35 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Mám fenku Jorkšíra 10 let. Naposledy hárala v listopadu, jako vždy ukázkově, přesně a bez falešky ani pyometry. Před 14 dny jsem pozorovala průhledný výtok, jako vždy se změnil na světle růžový a měl přejít do červené a pak hnědé. Tak se ale nestalo. Navíc fena týden nechce moc žrát, jen se nají nejnutněji aby neumřela hlady,přisuzovala jsem to horku které končilo ve čtvrtek, teď teda jí trochu víc ale pořád né normálně pije ale normálně. Když jsem jí čuchla k vulvě zapáchá po moči, to nikdy nebylo. Fenka je jinak normální, psy za ní lítaj ona lítá za nimi. Může mít skryté hárání? Mám nasadit Gynex? nebo homeopatika Silicea aby v těle vše probíhalo jak má?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pon 12. srp. 2013 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Spíš bych pro jistotu zašla s čubou na sono.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pon 19. srp. 2013 08:17 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Na sonu nic vidět nebylo...prý se může jednat o skryté hárání, kdy má fena jen průhledný nezapáchající výtok. Pokud prý není výtok zelený, žlutý, hnědý a nezapáchá a fena je normální tak ať si s tím nelámu hlavu. Musíme pozorovat. Může to prý mít z toho, že jsme se na počátku hárání přestěhovali, tak že prý teď není úplně ve své kůži a zvyká si na nové prostředí. Je teda pěkně neposlušná stejně jako když hárá a psi za ní lítaj teda pořád. Ona je navíc vyhledává takže asi to bude to skryté hárání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: úte 20. srp. 2013 07:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dej si pojem "skryté hárání" do zdejšího vyhledávače, jetu hodně odpovědí na tuto otázku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: stř 28. srp. 2013 16:51 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Tak po návštěvě veteriny 5 dní po hárání mi bylo sděleno toto: USG: močový měchýř vyprázdněn, děloha zachycena šířka 1 cm, heteroechogenní obsah, pravé ovarium cysta 1cm anechogenní obsah, levé ovarium cysta 0,5cm anechogenní obsah. Ideálně co nejdříve kastrace :dontknow: Ovariální cysty, sliznice dělohy hypetrofická. Jsem z toho nesmírně hotová. Operace prý tři hodiny i s trháním špičáků, má od nich časté rýmy. Jaké máte zkušenosti s kastrací u starší fenečky malého plemene? Jak se pak fenka chovala? Mám jí ráda takovou jaká je. Nechci aby se měnila povaha. Jako každý kdo má rád svého psa se děsím toho, aby se probudila. Ale srdce je prý v dobré kondici. Cysty prý vylučují hormony a proto to skryté hárání a delší interval. Navštívím ještě jiného veta, snad mi řekne lepší zprávu. :dontknow: Po stěhování nevím kde seženu zbytečných 8 tisíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: stř 28. srp. 2013 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
S nutností operace neporadím, to neumím posoudit, ale pokud by přece jen byla nezbytná, tak v tomto věku už se povaha měnit moc nebude, toho bych se nebála.

A jestli můžu doporučit - odborník na onkologii psů, kterému stoprocentně věřím, je dr. Babíček z Jesenice u Prahy. Nemáte to daleko, zkusila bych se poradit s ním. Nikdy ze mě netahal víc peněz, než bylo nezbytně nutné, vždy mi všechno vysvětlil i se všemi riziky. A operoval mi starou fenku, tedy větší, tak 40 kilo, a bylo to bez komplikací.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: stř 28. srp. 2013 17:16 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
No ona to snad není rakovina...jen cysty a kdyby prý nerušili říjový cyklus a neprodukovali hormony tak by tam nevadili. Zatím hledám náhradní veterinu na nové vyšetření. Našla jsem kastrační kliniku v Praze 6, ale zase nechci aby to tam kastrovali jak na bežícím páse a neměli k mojí fence hezký přístup. Je pravda, že na té mojí klinice mne zatím vždy vyděsili, třeba to nakonec bude v pořádku. :pray


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: stř 28. srp. 2013 19:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zkusila bych nasadit Gynex. Vyčkala třeba 1-2 týdny, pokud by se to nezměnilo k lepšímu, tak asi holt kastrace. Popřípadě kontaktovat MVDr. Jiřičku (homeopat). Případně poradí někdo s jinou alternativou.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: stř 28. srp. 2013 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
No jestli se něco jmenuje kastrační klinika, tak bych na to byla opravdu opatrná. Přesně pro ty důvody, co píšete. MVDr. Babíček by to určitě posoudit uměl, spousta lidí odtud s ním má dobré zkušenosti.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 09:23 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Gynex jsem jednou používala i já...U mé fenky by to pomohlo na ty cysty? Že by třeba praskly a vstřebala se tekutina? Straší mně tím že by mohla mít do měsíce pyometru, to je pro mě strašák už hodně dlouho protože nikdy neměla štěňata, ale zase nikdy neměla falešku. Ale ten gynex by mohl pomoci i na tu pyometru čistě teoreticky. No zkusím Gynex, objednám se ještě na jinou veterinu, asi zkusím Mvdr. Babíčka, zda se být v pohodě a není to až tak daleko a budu doufat že gynex pomůže. Homeopatika by byla také dobrá, často je používám ale teď nějak nevím, které vybrat. Nechce se mi do ní řezat, to je zase na dlouhý lokte s hojením rány a ona nedá jizvě pokoj ani po měsíci. Zase to nechci zanedbat aby z toho fakt nebyl zánět dělohy a pak je průběh operace a hojení horší. Je to děs, mám jí jako dítě, je neskutečně hodná a jak na mě kouká....to se mi chce hned brečet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 10:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Sabina píše:
Je to děs, mám jí jako dítě, je neskutečně hodná a jak na mě kouká....to se mi chce hned brečet.

S týmto by som bola hodne opatrná,čubu s týmto prístupom akurát ešte viac rozhodíš,chovaj sa k nej ako ku psovi.Nadmerná lútosť nepomáha nikomu,ani dieťaťu :yawinkle: :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 10:36 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Však se snažím, včera jsem se vybrečela sama venku a domů už jsem přišla jako by s nic nedělo...Chovám se k ní normálně, ale člověk na to pořád myslí. Nejsem na ní víc mazlivá, vše je jako předtím. Snad mi jiný vet řeknu lepší zprávu. Tady na té veterině jsem byla dvakrát a vždy že se musí hned operovat. Že má prasklé vazy, no nasadila jsem homeopatika, kloubní výživu a měsíc po diagnóze už si na nohu ani nevzpomene. Navíc jiný vet řekl že vazy jsou OK a že ani pately nevypadají špatně. Tady jsem se navíc dověděla, že má rýmu kvůli špačákům, že se jí nepatrně vyklají a že to musí hned ven. Tak se modlím, aby jiný doktor řekl, že to není tak tragické, že se to dá zkusit ještě nějak jinak a nebude se ani trhat ani kastrovat. Po přestěhování nemohu natrefit na dobrého veterináře který by netahal prachy, byl rozumný a měl dobré vybavení ordinace. Je to stejné, jako s lidským zubařem. Taky jich je poskromnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dobré zkušenosti mám s Ivet v Kamýku, tady v okolí nic moc. Kde jsi s ní byla?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 11:02 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Mě zase před Ivet varovala kamarádka, člověk si asi vážně nevybere. Bydlím nově v Horních Počernicích a tak jsem zašli do Střediska veterinární péče ulice Chvalkovická, je tam docela dlouhou dobu a tak jsem čekala zkušenosti a lidí v okolí si na ně nestěžují. Dříve jsem chodila do VetCentrum ale absolutně neosobní přístup. Tam mi vyhovovalo že tam byla i pohotovost bez příplatku a 5 minut autem ale lidi nic moc. Všechno bylo v děsném fofru. Každý veterinář má nějaké mouchy a spokojené i nespokojené klienty, mně jde o osobní přistup, vše vysvětlit a dobrá vybavenost ordinace, hlavně inhalační anestézii, monitoring životních funkcí. Dočetla jsem se, že se při ovariálních cystách volí nejdříve konzervativní hormonální léčba, máte s tím někdo zkušenost? :help:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Pokud jsi z H. Počernic, tak můžu ještě doporučit MVDr. Krzystka z Novovetu - Novovysočanská ulice. Klidně mu řekni od A do Z svoje obavy, názory, otázky. Je velmi vstřícný, trpělivý a vše krásně vysvětlí. Já za ním jedím už x let a to to mám přes 100 km :wink:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 15:28 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Tak jsme byla ve zmiňované Novovysočanské ulici. Sice to byl pan Evžen Lomák ale i tak spokojenost. Udělal sono a a aniž bych mu řekla, že ze včera má fenka doporučenou kastraci tak po 5 minutách sona řekl, že děloha a vaječníky jsou naprosoto v pořádku. Tak jsem nevěřila a požádala ho ať se radši podívá, kouknul znovu i se sestrou a vše naprosto v pohodě. Navíc ještě dohárává takže nechápe, jak mne minulá veterinářka chtěla hned hnát na operaci. Za měsíc ještě kontrola pro můj klid ale nejeví se nic špatně. Po kontrole, která snad dopadne dobře zajdu za původní veterinářkou a budu žádat vysvětlení. Uvažuji i o veterinární komoře, protože to bylo již podruhé, co mi řekla špatnou diagnozu a chtěla hnát fenu na operaci. Bohužel bude pořád narůstat veterinářů, co berou toto povolání jako velice výdělečný bussines. Je mi líto pejska, kterého tam měli včera na stole na operaci zoubků, měl údajně také rýmu jako ta moje kvůli vyklajícím se špičákům. Nový veterinář řekl, že s háráním se snižuje imunita, tak proto rýma. Plíce má čisté, srdce jako zvon, teplota žádná. Zbytečně neprospaná noc a vystresovaná rodina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 15:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Sabina píše:
...Udělal sono a a aniž bych mu řekla, že ze včera má fenka doporučenou kastraci tak po 5 minutách sona řekl, že děloha a vaječníky jsou naprosoto v pořádku. (...) Zbytečně neprospaná noc a vystresovaná rodina.

Hned jsem si vzpomněla na Zuzčin komentář...
Zuzka M píše:
No jestli se něco jmenuje kastrační klinika, tak bych na to byla opravdu opatrná.


S tou vet. komorou... fandím Tvému odhodlání a budu Ti držet palce, ale připrav se na boj proti větrným mlýnům.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 18:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
to je vtip, ne?! :shock:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 19:02 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
jak to tak čtu, čím dál tím víc si vážím svojeho veterináře ...
jenže to je jak s lidskými doktory, taky je spousta všeumělů a patlalů bez potřebného chtění, či vědění :grr:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 19:47 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Kdybych jí věřila tak jsem s operací prasklých vazů a kastrací lehčí o 21 tisíc a to nemluvím o pooperační léčbě, rehabilitaci s tou nohou atd. A hlavně ty stresy okolo. Já nechápu, jak se na mě vydržela koukat tak mile když jsem se tam složila po tom, co mi oznámila cenu. Po stěhování jsem na tom docela mizerně a ona že mi klidně udělá splátkový kalendář. Říkala jsem si jak je vstřícná. Prdlajs...No nechám tomu měsíc, uvidím po dalším sonu a pokud to bude OK, což prý bude že to udělaj jen pro můj klid tak to musím nějak řešit. Tahat takové částky z lidí, uspávat psy pořád dokola....zeptám se lidí v okolí, je tu hodně pejskařů jaké mají zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 19:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vy kvůli sonu uspáváte?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 05:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když se během skrytého (ale i klasického) hárání udělá aspoň jedna cílená Bowenova masáž, imunita se během dne srovná. Jestliže se to za ten den nesrovná, pak teprve jedu na sono.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 09:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Sabina: jsem ráda, žes byla na Novovetu spokojená, i když až takový výsledek jsem teda nečekala :shock: S vet. komorou asi neuspěješ, každopádně "reklamu" paní doktorce udělat můžeš...

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 09:23 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Nene, kvůli sonu neuspáváme, to bylo myšleno tak, že kdyby jsme podstoupili všechny operace, na které nás hnala veterinářka tak je tento rok uspaná už potřetí, protože v lednu byla na tříselné kýle. No doufám, že se v Novovetu nespletl, ale byl u sobě hodně přesvědčený, protože ani po tom, co jsem mu dala zprávu z Chvalkovické tak o svém výsledku nepochyboval. Myslím si, že za napsání na veterinární komoru nic nedám. Třeba natrefím na někoho, koho to bude zajímat. Myslíte Rudo, že ta moje tří kilová myš přežije návštěvu u Vás na fríčku? :D Myslíte, že by bylo dobré použít Gynex až začne příští hárání? Nebo ho zkusit nasadit na 2-3 týdny třeba za měsíc a pak až začne hárání aby se to upravilo? Nebo je moje holka v přechodu a nemá to smysl. Prý je skryté hárání u trpasličích psů naprosto běžné. A kdyby měla cysty tak by začala prý krvácet ven i mimo cyklus. Nám se protáhlo čekání na říji o 2 měsíce a to snad není tragédie. Stalo se to poprvé. #-o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Gynex je lepší dávat už měsíc před začátkem hárání, ovšem pokud fena nehárá pravidelně, tak je dost těžký to dodržet - mám to stejně u svých mopslí :hmm:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
No tak musím říct, že přístup paní doktorky z Chvalkovické ulice předčil mé už tak dost pesimistické předpovědi. Je fajn, že jste zašli i jinam. A je fajn, že čubě v podstatě skoro nic není. To nestandardní hárání mohlo mít souvislost s věkem nebo s tím stěhováním - přece jen to byla nestandardní situace, spousta fen se rozhárá až v okamžiku, kdy se situace uklidní, a průběh nemusí být "jako vždycky". Možná by to chtělo jméno paní doktorky, aby někdo nenaletěl...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pát 30. srp. 2013 18:29 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Stačí jen název toho střediska, byly tam dvě veterinářky a obě se shodly že je nutná kastrace co nejdříve, jinak že bude pyometra. Je to Středisko veterinární péče SVep. Až budu mít opravdu za měsíc další papír z Novovetu a jistotu, že se nic neděje, napíšu i jména. Nechci zatím škodit. Mohla se překouknout. :oops: Já jsem byla na sonu s fenou poprvé, ve Chvalkovické to trvalo cca 15 minut. V Novovetu bylo za cca 4 minuty hotovo.Nevím jaká je běžná doba sono vyšetření u pejsků :-k Teď se mi samozřejmě po tom, co opadlo nadšen, honí hlavou, zda se nepřekoukl v Novovetu, ale byl si tak jistej. Stěhování bylo poměrně dramatické, část rodiny se odstěhovala jinam, navštěvujeme je i se Sárou poměrně často a část rodiny zůstala a tak mohla být Sára zmatená. Uvidíme za měsíc a snad další hárání proběhne v pohodě. Je to stejně zajímavé jak lidé ani tak moc neřeší svoje neduhy ale když něco trápí naše psy tak se můžeme pro ně rozkrájet a hledat všude možně informace jak jim pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: sob 31. srp. 2013 06:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na fríčko sem jezdí i s kilovými psy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pon 30. zář. 2013 12:51 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Ahoj,

tak jsem na středu objednaný na sono. Konečně jsem se dohodli na dni a hodině. Tak držte palce ať vše dobře dopadne a mohu začít řešit, proč mi jinde doporučili okamžitou kastraci. :x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: stř 02. říj. 2013 18:07 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Kontrolní sono měsíc po hárání dopadlo dobře :D Zítra mám schůzku s bývalou veterinární doktorkou. Zajímá mě, proč si chtěla namastit kapsu zrovna přes mé zvíře. Máte někdo zkušenosti se stížností na veterinární správu? Jak by jste v tomto případě postupovali vy? :-k Bohužel nový veterinář nemůže říct, zda je to chyba která se stávat nesmí nebo se to hold stává. Chápu, nemůže podrazit někoho ze svého oboru. I když by to pomohlo. Je tu někdo veterinář, kterému bych mohla zprávu poslat po e-mailu a vyjádřil by se k tomu odborně? :help: Jde mi jen o odborný názor a pokud bych to řešila přes veterinární správu tak bych to nezahrnula do důkazu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: čtv 03. říj. 2013 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
sabina pokud chceš něco někam hlásit hlaš to prosím na komoru veterinárních lékařů.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pát 04. říj. 2013 12:57 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Co jsem zjišťovala, tak veterinární komora stejně nic neudělá krom toho, že budeme vědět kdo udělal chybu. Zmýlit se může každý. Nejde prý o život. Stejně se prý postaví na stranu doktorky. Tu komisi si prý vybírají sami veterináři. No to je teda systém na houby. No dobře. Tak se aspoň pokusím říct lidem, co tam chodí, jací to jsou zmetci. Ti, co umí používat internet, tam už dávno nechodí. Bojí se tam jít i na očkování, podle průzkumu, jaký jsem učinila za poslední měsíc. Někteří jsou sice nespokojení ale chodí tam protože je to nejblíže. Jedná se o MVDr. Gabrielu Lénártovou. Nechoďte k ní na sono, sama mi řekla že asi není dobra sonografistka, hlavně že to stojí 400,-. Výsledek asi stejný jako kdybych se na sono dívala já. Nepozná nic. Vlastně ani to, že fena ještě hárá. Budeme věřit panu MVDr. Lomákovy, je klidnější a rozvážnější. Nemá potřebu zahlcovat mě nesmysli kterým stejně nerozumím. Nenasazuje ATB zbytečně. Dásně sice nemá růžové jako štěňátko ale nepomohli ani ATB které měla měsíc po čištění zubního kamene, další by pomohli jen na chvilku. Zkusím homeopatika na zánět dásní. Koušeme pochoutky k tomu určené a zuby myji denně kartáčkem. Granule totiž nekouše ale polyká celé, takže mechanické čištění o potravu je u nás nemožné. I když jí dám větší granule našponuje krk jak husa a nechá to tam spadnout. Nebudu riskovat, že jí to ještě nadělá paseku v břiše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: stř 25. pro. 2013 11:16 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Hezký Vánoční čas...blíží se nám pomalu ale jistě hárání a tak bych chtěla být vybavená. Když se chci pokusit předejít pyometře a tomu zvláštnímu hárání jako minule kdy hárala skrytě ale podle veta je to u trpasličích straších plemen normální, dalo by se to udělat při včasném použití Gynexu? Jak se postupuje? Pokusím se vychytat první příznaky kdy ta moje začíná "vojíždět" svého plyšáka, více čůrá nebo je při těchto příznacích už pozdě? Hárá jak se jí zachce. Občas přesně po 6 měsících občas po 10, tak je těžké to vychytat. :? vyděsila mi kamarádka, na Štědrý den byli na operaci pro akutní zánět dělohy u Jokršírka. Je jí 12,5 roku tak jsou rádi, že přežila operaci a snad to chuděrka zvládne i ty tři kritické dny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bude hárat nebo nebude?
PříspěvekNapsal: pát 27. pro. 2013 08:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle lze snadno srovnat Bowenovou masáží s akupresurou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!