Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 09:50 
Jedná se o 4 letou staffordku - modrou žíhanou. Koupila jsem jí dýňový semínka a pamlsky teď dávám brusinky.. Homeopat má do neděle volno.. Po Propalinu sáhnout až kdyby nezabraly ty homeo, že jo? Případně Efedrin?? :help:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 10:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Rosalina píše:
...Případně Efedrin?? :help:
Docela drsný, z toho se vaří perník.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 10:57 
To i z Ibuprofenu nebo sirupu proti kašli.. Přijde mi to pořád lepší než hormony.. (?)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 11:16 
Beru zpět :kniha:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: ned 22. dub. 2012 12:40 
Offline

Registrován: pon 19. říj. 2009 12:27
Příspěvky: 33
Bydliště: Blansko
Ahoj, naše tříletá feňule je víc než dva roky po kastraci, a poslední tří týdny se nějak častěji líže. Min. týden jsem objevila malou loužičku, ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost. Až dnes ráno jsem ji normálně vypustila se vyvenčit, pak vzala domů a ejhle, zase loužička, tak jsem ji tak nějak pozorovala, za chvilku se začala zase lízat a pod ní louže. Pak pořád popocházela, celá nesvá a ukapkávala. Pak si lehla, zase začala lízat a když přestala, tak prostě čůrala v leže a nechápavě na mě koukala. Tak jsem ji vzala a šly jsme na prochajdu, tam se hned prudce vyčůrala a během vycházky cvrkala ještě asi tak 4x. Tak teď nevím, co s tím. Vet nám říkal, že pokud se odstraní jen vaječníky, tak že problém inkontinence nehrozí, ale že by byla nachlazená se mi nezdá, to by měla nutkání pořád, ne? Navíc co jsme se vrátily z vycházky, tak už ani neukapkává. :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: ned 22. dub. 2012 13:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Váš vet vám neříká pravdu a bohužel vám hrozí to, že budete do fenky po zbytek života cpát léky. "Ať žijí" zbytečné kastrace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 16:53 
Offline

Registrován: čtv 27. zář. 2012 14:39
Příspěvky: 2
Bydliště: Bělotín
Dobrý den, měla bych dotaz.
máme doma osmiletého vlčáka, je vychovaný, nikdy se doma nevyčural, ale ted nam zacal delat to, ze kdyz ho pustime ven, tak projde zahradou a porad na kazdem rohu zveda nohu a snazi se curat a stoji tam treba pet minut, a jen ukapkava. koupili jsme mu na zanet mocoveho mechyre prasky, a uz to prestal delat a stale mu moc ukapava, chodim doma s hadrou a vytiram po nem, venku sice cura, ale zpusobem ze ucurkava a pak jde a ukapava mu to, koupili sme mu ted na prostatu jeste prasky, ale chtela jsem se zeptat jestli nekdo nevite cim by to mohlo byt. dekuji za odpovedi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 17:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
SustalovaVeronika píše:
koupili jsme mu na zanet mocoveho mechyre prasky, .......koupili sme mu ted na prostatu jeste prasky, ale chtela jsem se zeptat jestli nekdo nevite cim by to mohlo byt. dekuji za odpovedi

Zkouseli jste ho nechat vysetrit? Treba ultrazvuk prostaty a mocoveho mechyre s ledvinama, aby se vedelo kde je problem?

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 29. zář. 2012 17:37 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Z mého zcela laického pohledu bych si tipla na zvětšenou prostatu.
Můj pes (kdysi dávno) v 8-mi letech taky začal ukapávat až učůrávat, tak šel na operaci. Ale to jsem neznala tyto stránky. Zřeba by něco pomohlo!? Do operace jsem to řešila tím, že jsem koupila 2-3 velké koupelnové podložky a jak byly mokré, tak šup do pračky. Jo a na setření zkus vodu s trochou aviváže, přišlo mi to lepší než octová voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: ned 30. zář. 2012 08:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Viděl bych to také na problém s prostatou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 09:28 
Offline

Registrován: čtv 27. zář. 2012 14:39
Příspěvky: 2
Bydliště: Bělotín
Děkuji za odpovědi a pomoc, vyzkoušíme vše, ozvu se jak sme dopadli. přeji pěkný den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Čůrání
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2012 21:48 
Offline

Registrován: úte 03. led. 2012 22:35
Příspěvky: 1
Bydliště: Česká republika
Dobrý den, už jsem zoufalá, tak jsem se rozhodla obrátit se na vás s prosbou o pomoc. Má roční fena prodělala první zánět močového měchýře v půl roce. Teď jsme léčili přes měsíc druhý zánět. Fena dělala doma loužičky, neudržela to. Věděla jsem, že za to nemohla, tak jsem louže nijak nekomentovala. Minulý týden začala dělat louže, tak jednou za dvě hodiny. Myslela jsem, že se jí zánět zase zhoršil, ale veterinářka mě v neděli na kontrole vyvedla z omylu, že prý už je naprosto zdravá, měla jenom trošičku a to o stupínek zvednutý bílkoviny, ale prý to není důvod, aby pořád čůrala. Máme přijít na sono břicha a odběr krve. Jenže najednou přestala dělat louže, když jsem v práci, to je 10 hodin. V pondělí jsem se vrátila z práce a žádná louže, tak jsem zírala. Šla jsem s ní ven a za dvě hodiny klasicky louže. Házela jsem jí míček, ona mi ho nesla najednou pustila a šla udělat louži, potom se vrátila k míčku a donesla mi ho. V noci další louže a okolo 4 ráno další louže. V úterý jsem šla do práce, když jsem se vrátila, tak žádná louže, večer kupodivu taky ne a v noci zase louže. Já tomu nerozumím, co je špatně? Může jít určitě o zdravotní problém? Má sono a odběr krve smysl, když je schopná nečůrat 10 hodin, když jsem v práci a pak najednou jo? Pokud bude dělat louže doma měla bych jí napomenout, aby si nemyslela, že předemnou je to normální věc? Veterinářka si s tím neví rady a já nějak tuším, že sono ani odběr krve nám nepomůže. Prosím o radu, co dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2012 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
1. nemá před háráním?
2. pokud neplatí bod 1 viděla bych to spíš na nečistotnost - na to jsou tu samostatná témata, doporučuji pročíst :yawinkle:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2012 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mohlo by to mít souvislost s ledvinami nebo s antidiuretickým hormonem. Určitě bych šla za jiným vetem. Není kastrovaná?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2012 21:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Souhlas s Efčou. Už hárala? Zvlášť, když si vzpomenu, co mi dělala Vačice před prvním háráním ... ono to taky může být spojené. Když měla zánět, procházelo jí to a tak to pojala za standard. Pokud by se vymočil pes takto přede mnou, tak bych ho rozhodně nenechala domočit (teda pokud to není extrém a on už to prostě nevydrží a čůrá za chůze celej zoufalej), ale ukázala jí můj názor na toto a okamžitě bych vlítla do bot a ven s ní. Tam jen tichý nenápadný úsměv. Jako protiklad tomu trestu doma.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: pát 25. led. 2013 02:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Dobrý den, mám dotaz, fence je 2,5 roku. Kastrovaná není a ani jí kastrovat nehodlám. Hárá pravidelně, žádné problémy neměla jen faleška. Při posledním hárání jsme koupili gynex a dávali jí ho (bohužel) až dva? měsíce po hárání, i tak fungoval a faleška zmizela. Teď má hárat v únoru, takže jí už gynex v menších dávkách dávám teď, abysme falešce předešli. Problém je ten, že pod ní občas najdu menší loužičku nebo skvrnu, nemyslím si, že je to tím, že by tolik potřebovala. Někdy se jen vzbudí a zjistí (my obě :D ) že má pod sebou mokrý flek, nebo kapičkuje na koberci. Nemyslím si, že je to nastydnutí, to už jsme si prodělali a to je čůrala častěji ale "neukapávala". Může to být blížícím se háráním nebo gynexem? Co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: pát 25. led. 2013 09:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stav se na Boweny, je minimálně 14 akupresurních bodů, které to umí dostat pod kontrolu (a nejen tohle).

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 04:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Ahojte, chcem sa opytat lebo mam takyto problem, mam 3,5 mesacnu fenku weimara, je naucena sa pytat von (pisti) aj ked este obcas jej to ujde ked, ide o to ze posledny tyzden - dva ak jej to obcas ujde a pocura sa, tak nie na zem no na postel, pelech, sedacku, ako stalo sa to len parkrat neni to pravidlo ze by to robila stale lebo tak casto uz sa doma nepocika ale ked tak tak na taketo miesta, nechapem preco to zacala robit zrazu. A este mam dalsi problem, uz ju mame vyse mesiaca a uz asi 3x sa nam stalo ze zo dna na den zacala tak castejsie curat ako keby ju nutkalo stale, proste jeden den je v poriadku a na dalsi den si vonku cupa stale na cikanie aj ked uz jej nic nejde, vzdy sa to stalo po ockovaniach ze druhy treti den po ockovani takto ju nutkalo, trvalo to asi tak dva dni a preslo to, vzdy som jej dala brusnice aj caj a preslo to same, no vcera sa to stalo zas a to ziadne ockovanie nemala, predvcerom vsetko ok a vcera zas sa v noci zobudila, cvrkla si do postele a cely den vonku toto robila ze si cupla aj 15x aj ked uz jej nic neslo..v moci nema krv, ma uplne normalnu farbu a ani nevyzera ze ju to boli, neviem ci ide o prechladnutie alebo co...rozmyslala som ci nema nejake kamene mocove, kazdopadne ppjdem k vetovi len sa pytam ci s tym nemate nahodou skusenost..dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Může být přistydlá, venku je už zima. Na kameny bych to u tak malýho štěněte netipovala. Dávej lichořeřišnici, čaj, jitrocelový sirup nebo nejlépe Renol od Energy. K vetovi bych šla jen když se to zhorší a objeví se krev, aby jí zbytečně necpal hned ATB, jak to mívají ve zvyku. A samozřejmě hlídat, aby zbytečně neležela na studený zemi, v průvanu apod.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Dakujem. Aj som nad tym prave rozmyslala ze sme pred par dnami zmokli, ci nemohla.prechladnut aj ked som ju sice poriadne vysusila ale mozno tyn ze je stena tak prechladne rychlejsie..skusim zohnat to co ste mi poradili dakujem :) no a ja som chcela pre istotu zobrat moc skontrolovat ze ci to.nie je nieco vaznejsie ked sa jej to uz takto parkrat zopakovalo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Dát moč na rozbor samozřejmě můžeš :wink:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Asi aj pojdem, inak ten renol od energy sa zda byt super, nasla som ze sa da kupit cez internet, myslite ze ho predavaju aj v obyc. lekarni :?: ci skor v nejakych bio obchodoch?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 08:54 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
V lékárně ani náhodou a v bio obchodech jen strašně vzácně, skoro vůbec. Přes internet to máš nejjistější a asi i nejlevnější :-)

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 08:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
V Bratislavě máš přímý zdroj :-) - zadej si do gůglu Energy Bratislava.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Aha, to som ani nevedela dakujem pekne ! :-) ked som inak sa bavila na vybehu s dalsimi majitelmi psov o tom ze cura do postele a pelechu tak mi jedna pani povedala, ze to neni dobre lebo to znamena nieco psychicke alebo co..aj ked sa mi to nezda lebo mala je uplne v pohode stenco. Hladala som na internete forum a jedno dievca tam pisalo vraj sa o tom pisalo aj na tejto poradni, len uz som to nejak nenasla...neviete o tom nieco? Lebo pani ma dost vystrasila :D ja som taka citlivka co sa mojich zverov tyka :roll: hned sa bojim ze im nieco vazne je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 09:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
sickcrow píše:
...sme pred par dnami zmokli, ci nemohla.prechladnut aj ked som ju sice poriadne vysusila...
Jestliže pes po osušení zůstane v klidu, může rychle prochladnout. Ideální je pohyb, aby se pes ohřál krevním oběhem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 09:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Tak to som vobec netusila, boli 3h rano cize ja som ju osusila, zabalila do deky a sla hned spat, cize uplny opak toho co som mala robit, nabuduce budem vediet, dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
A tie temy s curanim do pelechu som uz nasla cize uz nic :-) nejak som to pred tym prehliadla :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2014 21:42 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 09:13
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Zdravím, nepodařilo se mi najít totožný problém - mám fenku, za pár dní jí bude půl roku, a od okamžiku co jí máme doma (necelé dva měsíce věku) se počůrává ze spaní. Chovatelka říká že si není vědoma toho že by se to dělo už předtím (a myslím že se tomu dá věřit), fenku jsme vezli z velké dálky a strávila tak dlouhou dobu v autě (samozřejmě s pauzami kdy čůrala normálně). Fenka je jinak čistotná, v noci se jí to nestává, počůrá se když usne ve dne - navíc se nepočůrá "najednou", ale postupně "vykape". Zánět močáku měla pouze nepatrný a rychle vyléčený, další testy jsme zatím nedělali. Občas také dělá to, že si narve do tlamy kus deky a saje ho jako mimino mlíko (i se šlapáním tlapičkama). Budu ráda za všechny rady a zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2014 06:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Co je to za fenku a z jakého prostředí je? Zajímá mne, v čem přesně vyrostla u chovatelky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2014 07:55 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 09:13
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Co je to za fenku a z jakého prostředí je? Zajímá mne, v čem přesně vyrostla u chovatelky.


Je to borderka, z velice slušné zahraniční chovatelské stanice, kde bylo odchováno mnoho vrhů bez zdravotních komplikací a se skvělými výsledky. Chovatelka sama se o problém zajímá a zjišťuje, zda se situace zlepšila (navíc trvala na vrácení poloviny ceny prcka v případě, že by se prokázala vrozená vada). Štěňata byla nejdříve uvnitř domu, když odrostla, byla v kotci, nyní ji mám doma (má ale přístup na zahradu). Rozhodně se nejedná o nějaké bázlivé, vystresované a špatně socializované štěně, je to miloučká a moc šikovná fenka, která miluje všechno živé. Chovatelka navíc problém řešila se svými předchozími odchovy a zjistila, že podobný problém měl bratr matky mojí fenky, ale u něj vše přestalo mezi 4. a 5.měsícem, což může a nemusí mít souvislost (bůhví jestli se vůbec počůrával, nebo šlo jen o "pánský problém"). Veterinář radil počkat, tak čekáme, ale situace se nelepší, fenka je věčně mokrá a bojím se nějakých kožních problémů. Občas se nepočůrá skoro vůbec, a někdy zase klidně pětkrát denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2014 06:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
MartinaPau píše:
... podobný problém měl bratr matky mojí fenky, ale u něj vše přestalo mezi 4. a 5.měsícem, což může a nemusí mít souvislost...
Souvislost to mít samozřejmě může. Přes hárání by to mohlo také odeznít, ale také nemusí, pokud tam bude nějaká drobná anatomická chybka. Zkuste ještě zjistit, zda nějaká fenka z předků neměla nějaké poruchy hárání. Pak by to znamenalo, že tam bude něco v rodové linii.
V každém případě bych to zkusil řešit s akupunkturistou Pavlem Tomanem, který je často i v Praze.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: ned 14. zář. 2014 15:38 
Offline

Registrován: úte 09. zář. 2014 09:13
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Souvislost to mít samozřejmě může. Přes hárání by to mohlo také odeznít, ale také nemusí, pokud tam bude nějaká drobná anatomická chybka. Zkuste ještě zjistit, zda nějaká fenka z předků neměla nějaké poruchy hárání. Pak by to znamenalo, že tam bude něco v rodové linii.
V každém případě bych to zkusil řešit s akupunkturistou Pavlem Tomanem, který je často i v Praze.

Žádné další problémy v příbuzenstvu známy nejsou, děkuji za radu, na pana Tomana se podívám. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2014 19:12 
Offline

Registrován: čtv 20. bře. 2014 19:23
Příspěvky: 6
Bydliště: UHB/Olomouc
A jaký může mít důvod počůrávání ze spaní PO hárání? Ze začátku hárání počůrávala kalhotky (bylo to její první hárání, nikdy jsem fenu neměla), tak jsme je přestali dávat, jen občas na spaní, protože cestovala po posteli. Ale když je neměla, nepočůrávala se. Občas si odskákla, aniž by si řekla, tak jsme jí pro jistotu dávali do chodby plínu, ale využila ji tak jednou. A teď s náma prakticky nemůže spát, protože se počůrává - ale jen když spí! Neučůrává po bytě nebo tak, takže se mi nezdá, že by byla nachlazená. Ale když si lehne do postele nebo na pelech, po chvíli je po ní pročůrané kolo. Nemám dojem že by ji něco bolelo, jinak se chová normálně. Divné na tom je, že dokud hárala, bylo to v podstatě v richtiku. Když už se počůrala, tak si vyloženě přišla, dřepla si a čůrala. Ale nikdy ze spaní. Teď permanentně. Ptala jsem se přátel, googlila, ale nikdo s tím zkušenost nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2014 22:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
krisikowa píše:
Ale když si lehne do postele nebo na pelech, po chvíli je po ní pročůrané kolo.

Je to skutecne pocurane?
Pribuzni si takhle mysleli, ze se zacala pocuravat starsi fena a on to nakonec byl vytok z pochvy kvuli pyometre.. Veterinare ste navstivili?

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2016 02:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Nemáte někdo náhodou zkušenost s léčbou inkontinence pomocí Uroxalu? Případně jak lépe řešit inkontinenci (zatím nijak závažnou- ukapávání při pohybu po delším klidu) u téměř 11 letého psa, 4 roky kastrovaný kvůli prostatě, dlouholeté problémy s náchylností k zánětu močového měchýře, většinou stačilo v začátku podat brusinky a rychle odezněl. Ale 3x léčen ATB.
Díky za tipy.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2016 08:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Akupunktura.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2016 17:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Renol. Často venčit. Pořídit si nepročůravé podložky a smířit se s tím.
Barouš se po několika letech počůrávání kupodivu zlepšil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2016 21:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Přiznávám, že zatím doufám, že to byl jen pozánětový stav. Tedy by se to mohlo ještě upravit, zdá se mi, že se to lepší. Děkuji za informace, pokud bude stagnovat, jdem do akupunktury, s Renolem mohu začít hned, ten mám myslím doma. Jak dávkovat? Má necelých 30 kg.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2016 08:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fuissem píše:
...Jak dávkovat? Má necelých 30 kg.
Podle návodu jako pro dospělé.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!