Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nerekne si
PříspěvekNapsal: ned 22. čer. 2014 19:10 
Offline

Registrován: stř 18. čer. 2014 15:25
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Dobry den,
procetla jsem celou poradnu a nasla mnoho uzitecnych rad, ktere jsem uvedla v praxi.
Mam krizence pincexneco z utulku, 7mesicu stary(mam ho doma 3-4tydny). Nejsou s nim zadne problemy(nic nekouse, pomerne posloucha-i kdyz ma stopovacku porad pripnutou moc ji nepotrebuji) az na to ze kdyz potrebuje ven, nerekne si. Poznam to castecne z jeho vyrazu ale pokud ho nepozoruji tak si sam nerekne. Pokud to nestihnu cura kdekoliv-cestou co jde. Uz se mi stalo ze mi lezel na kline(kouka na me) a pocural me. Neprijde mi ze by to delal naschval. Napriklad rano me vzbudi(a hned jdu) kdyz potrebuje ale pres den mi prijde jako kdyby me nechtel otravovat kdyz se nezvedam sama(pripadne pracuji na pocitaci a nesleduji ho). Nemam koberce takze vzdycky kdyz zacne curat tak to slysim. Resim to tlesknutim-pes se lekne a prestane, tvarim se velmi nastvane a mam neprijemny ton-vypada ze chape a dojdu s nim ven kde ho chvalim. Rano me vzbudil hned prvni den co jsem si ho privezla a je nauceny curat venku. Nechala jsem mu v chodbe podlozku kam jsem utrela trochu toho co nacural aby to tam citil a cural vevnitr tam ale nepochopil. Nechavam i lezet voditko na zemi aby mi ho pripadne prines ale taky nic. Kdyz jsem na nej neprijemna tak to chape a nechci ho za to trestat nejak vic aby se pak nebal si rict jeste vic.
Mate nekdo nejakou radu? Moc dekuji za cokoliv. Tereza Cerna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: ned 22. čer. 2014 19:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Moji psi si taky neříkají, prostě chodíme pravidelně (jak dlouho musí vydržet, resp. vyznívá to, že snad čekáte na to, že si o to sám bude říkat??), ani ne tak vždy ve stejnou dobu, ale intervaly jsou přibližně stejné, až na tu delší dobu, co jsem v práci.
Problém vidím v podložce, nevidím důvod aby si pes zvykal, že lze čůrat doma, ať štěně nebo dospělý, malý, velký....

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: ned 22. čer. 2014 19:30 
Offline

Registrován: stř 18. čer. 2014 15:25
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Dekuji za reakci,
pracuji doma a pryc jsem kazdy den +-hodinu aby si zvykal tam byt sam a lepsi se to.
Chodime ven kazde asi 4 hodiny takze to by nemel byt problem ale prave ze kdyz potrebuje o trochu driv tak mi to nerekne(stalo se to asi 6x za 4tydny). Stalo se to i kdyz jsme prisli z prochazky, on se dost napil a za pul hodiny mi doma nacural. Vencim pravidelne a vetsinou stiham ale jsou situace kdy by me mohl nejak upozornit(kdyz ma hlad zacne strkat do misky, kdyz chce hladit prijde a strka do ruky, nosi hracky...jen to curani ne). Pokud ho sleduji a vidim vyraz 'jdem ven' tak se zacnu chystat-ne moc rychle aby chapal ze me musi upozornit driv a jdu s nim ven(stiham aby cural venku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: ned 22. čer. 2014 19:33 
Offline

Registrován: stř 18. čer. 2014 15:25
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Tu podlozku jsem mu tam dala kdyz to udelal poprve. Jinak je prave zvykly curat venku a doma nevi kam tak to pousti cestou, neni naceny curat vevnitr a nechci ho to ucit ale kdyz si neumi rict tak lepsi podlozka(nezabira).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: ned 22. čer. 2014 19:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
A jestli nebude problém ten,že on Vám říká že potřebuje ven,akorát Vy ho nechápete!!A upřímně...mě se chtít čůrat a někdo mi schválně pomalu otvírat dveře od WC,abych si uvědomila že příště musím jít dřív...tak bych se na něj příště vykašlala,nic mu neříkala a šla se radši vyčůrat třá do rohu!!

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: ned 22. čer. 2014 19:49 
Offline

Registrován: stř 18. čer. 2014 15:25
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Kdyz vidim ze je to akutni tak jsem rychla(rano), pres noc vydrzi od pulnoci do 9rano. Pres den se chystam samozrejme dele(sbalit vodu, micek, obliknout se......) nedelam to pomalu ale je toho vic takze to trva dyl. Pocura se kdekoliv zrovna je-u me na kline(dnes proto to uz resim), na dece, na podlahu..... neni to tak ze by dosel nekam a tam to vypustil. Je tam kde je dokud to neni akutni a kdyz uz to nevydrzi tak mu to tece. Pokud potrebuje nasadi takovy vyraz ale pokud ho nesleduji tak se jinak nehlasi - varim, pracuji na pocitaci...... Nedelam mu zadne naschvaly a vychazime spolu dobre :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: ned 22. čer. 2014 22:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Možná bych ho nechala vyšetřit, jestli močí i pod sebe ...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: ned 22. čer. 2014 22:47 
Offline

Registrován: stř 18. čer. 2014 15:25
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Je pravda ze je vykastrovany(z utulku, ne moje volba) ale u vet jsme byli a vse v poradku. Pres noc to vydrzi normalne (predpokladam ze je to tim ze pres noc nepije :-)). Ale rano me vzbudi a jdem ven. Je na nem videt ze je to akutni ale vydrzi to nez se vyhrabu z postele a 5 pater dolu takze si nemyslim ze by to bylo zpusobeny zdravotne. Navic se to vazne stava kdyz na nej zrovna nekoukam takze verim tomu ze se na me tvari tim vyrazem co vzdycky jen ja si toho nevsimnu a on do me ani nezduchne. I kdyz to na nem vidim tak sedi treba na kresle a kouka na me s tim vyrazem. Kdyz to vidim tak se zacnu chystat a on jde do chodby ke dverim a ceka tam na me. Stihnem to v pohode ven. Kdybych si toho vyrazu nevsimla tak tam sedi a kouka na me nez se pocura. Stava se to asi 1x za 5 dni vzdy kdyz delam neco pri cem ho nevnimam ale nehraje to na me protoze toho opravdu potom nacura hodne a vazne potreboval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2014 06:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ale stejně. jestli i víc pije ... kolik pije? co žere?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2014 08:55 
Offline

Registrován: stř 18. čer. 2014 15:25
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Ma 5kg na vahu, zere granule namocene (suche mi obcas vyzvracel jeste po 2hodinach na prochazce, obcas konzervu). Prijde mi ze pije normalne(nemam presny odhad). Aby se mi nestavalo ze prijdem z prochajdy on se napije hodne a pak se pocura, tak nosim vodu na prochazku a davam mu napit prubezne a vycura to jeste nez dojdem domu(zabira-doma se pak napije trochhu a je to ok). Neprijde mi ze by toho vypil nejak hodne pred tim nez mi tu nacura a byva to tesne pred tim nez se zacnu chastat ze pujdem ven(neco dodelavam atd.) Neni to k nevydrzeni jen to neni uplne prijemne. Vzhledem k tomu ze nemam koberce tak i uklid je snadny ale porad bych ocenila nejake stouchnuti kdyz je to akutni :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2014 22:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Takhle se mi pes občas vyčůral doma cca do roka, spíš nečekaně, neřekl si ani pohledem, ač to jinak dělá (nebo jsem ho neviděla...). Nemůže tohle bejt i kastrací? Že prostě svěrač povolí?


Jinak to s tim řikáním si by mě taky zajímalo, JAK to psa naučit. Eliáš si řekne, večer- jde ke dveřím, hned jdeme. Ráno- hypnotizuje mě pohledem, z 99% mě to vzbudí a jedeme ven. Ale v noci- to se prostě zvedne z postele a jde se vys*at do obýváku na koberec- jednou jsem byla napůl probuzená, on spal, najednou se zvedl a šel do obýváku, tam se vys... a šel zase do postele, sprdla jsem ho, ale tak napůl (napůl jsem spala). Tzn když má průjem, tak to prostě zjistim až ráno, kdy musim drhnout koberec. Pokud mě v noci někdy hypnotizuje (třeba jo, ale v tý určitý fázi spánku mě pouhej pohled nevzbudí), tak asi ne vždycky a je to k ničemu. JAK naučit psa, aby si zaštěkal? Vstala bych bez keců, když se mu náhodou povede mě vzbudit, jdeme ihned.... ale to neni taky vždycky, že...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2014 22:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
1) může to být kastrací
2) jsou psi, co si prostě neřeknou, obzvlášť u útulkáče, který si tam mohl říkat jak chtěl, stejně musel dělat pod sebe. Obzvlášť pokud tam byl i jako malé štěně, může to být běh na hodně dlouhou trať.
3) njn, já jsem od štěníka měla nějaké propojení, že mi v noci ten pohled stačil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2014 22:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Petro, i v tý nejhlubší fázi spánku? To máš fajn, mně to vzbudí v jakýkoliv jiný, ale v tý nejtvrdší prostě ne... a pak by stačilo zaštěkat si a sice s infarktem, ale šla bych.... nejhorší je, když zkouší hypnotizovat přítele, kterej by si toho nevšiml ani kdyby nespal :))
ono je fakt občas těžký, neni to dítě, aby to matku vzbudilo za všech okolností. Obzlášť, když se třeba ani nepokouší...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2014 22:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Terko, jak se chováte ty i pes těsně před venčením? Máte nějaký rituál? Třeba prohodíš něco jako "jdem ven" a pes na to reaguje a letí třeba ke dveřím?
U nás to funguje tak, že pokud jsou psové spokojení, válí se na místě a nějak se nevzrušujou, když se někde objevím, procházím, něco kolem nich dělám. V momentě, kdy řeknu "jdeme ven", hned to začne všechno pobíhat, poskakovat, lítat ke dveřím a zpátky. Následně to probíhá tak, že když jsou na místě a nejsou spokojeni - buď se jim chce čurat/kadit nebo jsou prostě nevybití, začnou se chovat, jak kdybych řekla ono "jdeme ven" a klidně to dělá jen jeden (případně pes hypnotizuje střídavě mě a dveře, ale to je prostě bordera :rolleyes: )... Pak je mi jasné, že má takovouhle nějakou potřebu a vypustím ho ven.
Takže bych to klidně zkusila spojit i s tím vodítkem, jak jsi psala, že pravidelně, než půjdete ven, ti bude muset donést vodítko - úplně pokaždé, pak by ho to mohlo napadnout i kdyby chtěl jít ven a ty ještě nic neřekla... Ovšem pozor na to, že se to může naučit dělat jen z nudy, takže s ním budeš lítat každou chvíli, jen proto, aby zabil dlouhou chvíli nějakejma pesemeskama :wink: .

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2014 23:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Rynn, myslím, že podobně by se dalo naučit i to štěknutí s následným otevřením dveří a venčením, ale tam se obávám, že by mohlo být velmi nepříjemné, kdyby si naučil vyštěkávat otevření dveří a pak to zkoušel i když třeba nebudeš doma :dontknow: ... A nezkoušelas zavřít dveře z ložnice? Nepřešlapoval by tam třeba přrede dveřma? Jestli tam nemáte koberec, tak by tě to klapání mohlo i vzbudit, ne?

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2014 23:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Terko, dveře dost často z tohodle důvodu zavíráme. Naposled mě vzbudil smrad a když jsem vstala, co to je, šlápla jsem do toho a vyhazovali jsme kobereček, co BYL vedle postele..... Občas mě vzbudí, občas prostě ne, nikdy nebyl za vykonání potřeby doma potrestanej (když bylo vidět, že potřebuje, hned jsme šli, když to udělal a já k tomu pak přišla, už jsem to nekomentovala, že....), takže to bere na pohodu, já už to nesu hůř a koberec trpí... jakože má období, kdy je klid a pak třeba 2x za tejden se tohle stane.
Btw ač před každym venčením řikám "půjdeme ven?", doteď na to nereaguje a reaguje jenom na nasazení obojku a vodítka, ani ne nějak divoce, prostě ví, že svoje dostane, tak co by se vzrušoval... přitom venčenej je cca kolem 1 ráno a vstáváme v 7... přes den nemá problém vydržet i 12 hodin (když má velkou procházku dopoledne o víkendu a pak unaveně chrní a my zapomenem, že je čas na venčení, tak nemá problém vydržet dlouho...). No, snášim to, ale nadšeně moc ne :) když potřebuje večer, postaví se ke dveřím a čumí na nás, zas štěkání v bytě mu omezuju (může upozornit, že se něco děje za dveřma, pak ale ticho...), přitom dřív to parkrát udělal, že mě tim v noci vzbudil, ihned jsem vstala a šla s nim ven, bez keců, nemá důvod si neštěknout...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2014 07:43 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
já jsem s tím řešila problém s boseronem - pes chovaný v kotci a čistě venku, jak u chovatelky, tak do sedmého měsíce věku. a docela dost dlouho mu trvalo pochopit, že jakmile je to bytovej pes, tak se to nedělá stejně jako předtím uplně všude, kor, když má otevřeno na zahradu..
ten objem moče byl teda fakt nepříjemnej, myslela jsem, že jí necháme vyšetřit ledviny atd, ale bylo to "jen" tohle. spolu s hlavou, změna majitele, fena je citlivá, rozrušilo se to trošku a už to bylo.
tj - pokud to není nemocné zvíře - intervaly takové, aby pes vydržet musel. my chodíme kolem půlnoci a max do sedmé ráno..
vycházení ven bez emocí, klidně bych zkusila jít na dvakrát. jednou vyčůrat psa a podruhý si v klidu dobalit věci a vypadnout do oopravdy. já takhle chodím dost často na kolo, aby mi to nemočily na zahradě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2014 08:36 
Offline

Registrován: stř 18. čer. 2014 15:25
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Taky jsem si rikala jestli to neni tim ze je vykastrovany tak potrebuje ven casteji ale to neresi problem toho ze si nerekne :-). Neni to tak ze by mu to teklo samovolne ale je to v situaci kdy uz to vazne nevydrzi.
Vcera kdyz jsem prochazela bytem tak me nasledoval, sedd si do chodbicky a malinko na me zaknucel s tim svym vyrazem. Tak jsem ho pochvalila a vyrazila. Myslim ze to zaknuceni bylo zpusobeny ze den predtim pocural me a to uz jsem byla vazne hodne neprijemna tak se tomu snazi vyhnout a funguje to. Pokud vidim ze je to akutni tak chodim i na 2x(vycurat, pak sbalit) Nebo kdyz mi tam trochu nacura tak taky na 2x. Ale pokud stiham vyraz vim ze stiham v klidu sbalit a vyrazit.
V utulku byl necele 2tydny a od zacatku je zvykly curat venku. Pres noc to neni problem a vzbudi me kdykoliv (studenym cumakem pritisknutym na velmi vyhraty krk :-)). pokazde v trochu jinou dobu ale uz si zvyka na +-9rano. Budu dal chvalit lehke zaknuceni a snad to pochopi :-). S tim voditkem, aby mi ho nosil, je trochu problem protoze nenosi ani hozeny balonek zatim. Prinese hracky kdyz si chce hrat ale spis tak pro sebe nez primo me :-). Mam ho 4tydny tak je to takove zvykaci zatim :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2014 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Menek ,když chce jít ven, přechází z místa na místo. Horší je, když tvrdě usnu. Zrovna předevčírem se nám stala nehoda....vím, že asi chodil, ale pamatuju si to jako ze sna. Až nakonec jsem se probudila úplně, ale to bylo nejspíš smradem :help:
Možná by stálo za to, psa pozorovat, co zrovna před tím dělá. Nemusí si zrovna říct, ale nějaký rituál nejspíš má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2014 11:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
My jsme Anduli cíleně učili, říct si, když chce ven (škrábne tlapou o dveře). Když jsme vzhůru a poblíž, tak si k těm dveřím občas jen stoupne a upřeně na nás civí, naopak když spíme, tak si sedne k posteli jednoho z nás, začne civěním a když to nepomůže, tak stupňuje zvukové projevy ("í... ííííí... kňuííííí... ÍÍÍÍÁÁÁÁUUURRR!!").

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2014 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
On taky Barouš v noci potřeboval jen jako štěně, v dospělosti naprosto výjimečně. Rynn, to máš někde něco nastevený divně, jestli v noci potřebuje, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2014 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Taky bych to viděla jako problém, pokud má dostatečně často procházky.
Roňák byl v útulku pár měsíců, brala jsem si ho jako ročního a nikdy jsem po něm nemusela uklízet, nikdy nebylo nutný jít ven dřív než v klasickou venčící dobu. Vydrží bez problémů i 12 hodin, víc jsem nezkoušela. Ale nevím jestli je to normální, že jsem ho to nemusela vůbec učit :-)

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2014 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. úno. 2012 09:30
Příspěvky: 374
Bydliště: Slovensko
Ja mam doma v docaske Bena uz rok a pol, ked som ho doniesla, bol po prvy krat v svojom zivote v nutri, mal nohu v sadre, vonku bol sneh, takze kym som bola v praci byval sam doma. Nestalo sa ani raz ze by urobil mlaku alebo hromadku v dome. A to bol zavrety vnutri 9-10 hodin. Takze niektorych psov to asi fakt netreba ucit.

_________________
Možno, že môj prínos pre svet nebude veľký, ale už len fakt, že je to moja práca ma teší....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2014 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Já teda řídký případ pochopím....to s tím ten pes, i kdyby byl sebečistotnější , nic neudělá.
K tomu ale původní dotaz nesměřoval. Takže bych doporučovala psa pozorovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2014 15:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Já to teda mám jako Petra!I z nejhlubšího spánku mě dokáže Jackie probudit..prostě sedí u postele a asi na mě civí a to mě vždy spolehlivě vzbudí....Nehoda se nám nestala ani jednou (musím zaklepat)...přes den když je to nutný jde si stoupnout ke dveřím.Ale občas to zneužívá,když si třá nutně musí přečíst nějakou pesemesku od háravky :hnev:

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2014 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Petro, kdyz ma srajdu, tak holt musi i v noci... A vzhledem k citlivejsimu traveni se to obcas stane. Plus dostava nazrat dost pozde, po prichodu z prochazky, coz bejva treba kolem 22 hodiny... Takze pokud pak dostane neco, co mu zrovna nesedne, tak to na nej prijde az v noci... Takze, o to mi ani nejde, spis o to, aby si rekl. A jinak, nez civenim, protoze v tom hlubokym spanku me to casto nevzbudi. Pripadne kdyz to zkousi na panicka, tak tam je to bez sance uplne...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nerekne si
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2014 13:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Budte radi, ze psi aspon civi na vas. Moji psi civi akorat jen na ty dvere na zahradu a pokud u nich nejsem.. tak mam smulu.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!