Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2008 16:48 
Offline

Registrován: stř 09. črc. 2008 14:45
Příspěvky: 24
Bydliště: Komenského 334, Slavkov u Brna
Dobrý den, mám asi tak dva měsíce pejska z útulku, má podobnou historiii jako Krupáčci - byl zavřen v jednom pokoji s dalšíma 25 psama (žili i na stole a skříních) a jejich majitel dostal infarkt a zemřel v druhém pokoji a než na to někdo přišel uběhly dva týdny, během kterých ti chudáčci zůstali zcela bez jídla - pán bohužel zemřel v odděleném pokoji. Můj chudák skončil s vykouslým krkem a uplně celej pokousanej a lysej a vychrtlej jako všichni ostatní. Jeho problém ale nespočívá v tom že by se bál lidé nebo psů, ale v neustálých potížích se stolicí. Objevila sem mu tam krev a dost hlenů a tak sem ho pro jistotu znova odčervíkovala a šla k doktorovi a ten mu jak je jechich zvykem hned napíchal injekce a dal antibiotika na parvovirózu. Nepomohlo. Další mu dali další antibiotika, prostě do něj furt něco cpali a tím to celé asi ještě zhoršili. Paní od které ho mám mi poradila dávat mu vitamín Bé a endiaron a pomohlo to ale pak na dovolené sežral utopence a lovečák (utekl mi "lovit" ze stanu") a vrátilo se to a endiaron už nezabírá.Zkoušela sem Hylak a taky nic...Zhubnul už vše co nabral. Dávám mu teď jíst jen rýži s mrkví a rohlík,ale nechce to a klidně třeba tři dny nesní nic a když mu tam přidám maso, průjem se zase zhorší. Nemáte s tím prosím nějaké zkušenosti? Paní co ho měla mi teď posílá nějaké léky na tyhle potíže peotože je mělo víc pesanů z té jeho nebohé smečky, ale u všech pomohl endiaron...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2008 18:15 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
určitě bych poradila Drags imun (přírodní antibiotikum)-mám s ním ty nejlepší zkušenosti. Potom by mohla pomoci ostropestřecová tinktura (minimálně neublíží), ale to ti poví ostatní co se v tom vyznají líp...přeju hodně štěstí

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2008 18:29 
Offline

Registrován: stř 22. srp. 2007 11:28
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 6
Když jsem přivezla čubinu z útulku,cokoli snědla,okamžitě to skončilo průjmem,hleny tam byli taky a navíc čůrala krev,taky jsem běhala k veterináři a taky jsme dostávali injekce,antibiotika/chodili jsme každý den celý týden/.
Do teď si myslím,že veterinář stejně pořádně nevěděl,co jí vlastně je.Nakonec jsem jí vybrala žrádlo,který dostávala pravidelně/nejlíp něco lehkýho jako kuřecí,rýže a pod./ a trvalo snad skoro měsíc než si na to zvykla a přestala mít průjem no a další tři trvalo než si zvykla na různé psí i nepsí dobroty a teď už žádné problémy nemá.Ale ze začátku jsem fakt dodržovala aby měla jenom to svoje.Jakmile totiž někde něco zblajzla co nebylo určeno jí,průjem byl zpátky.
U vás to asi bude mnohem horší,potom co si pejsek prožil,netroufám si radit ale určitě bych mu zabránila papat dobroty,kterým by se měl ze začátku vyhýbat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. črc. 2008 20:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na silné průjmy se mi osvědčil Streptonamid, je to veterinární prášek přímo na průjmy. Ten DragsImun bych dával místo ATB, ta ten průjem můžou způsobit sami o sobě. Pak se dá nasadit Probican pasta na obnovení mikroflóry střev, nebo pokud se ještě dají sehnat tablety Mikrobionu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 05:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
:?: Trochu OT, ale náš vet mi zakázal dát psovi endiaron, jedině prý živočišné uhlí z těch lidských preparátů.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 06:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Není to OT, Endiaron by se psu vážně dávat neměl, protože dokáže psu zlikvidovat mikroflóru střev, pokud si správně pamatuji, co mi k tomu veti před dávnými lety řekli.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 08:54 
Offline

Registrován: stř 09. črc. 2008 14:45
Příspěvky: 24
Bydliště: Komenského 334, Slavkov u Brna
No mě ho právě poradila paní co pracuje v tom útulku, a jí to doporučil veterinář...No a když sem mu dala černé uhlí, jediný výsledek byl ten, že fleky na koberci nebyly žluté ale černé:) Tak moc děkuju za rady, zeptám se na to v lékárně a budu zas kurýrovat. Včera sem mu uvařila rejži s krkovicí a mrkví, maso dostali druzí psi a Sancho dostal ovoněnou rýži a mrkev a baštil a dnes měl i jakž takž normální hovínko, ale to už měl i dřív a taky se to pak zhoršilo, ale aspoň něco.Už si přídu jako blázen když venku závistivě pokukuju po těch pěknejch bobkách:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 09:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dal bych ho tak asi na tři dny na Streptonamid a sehnal špičkové krmivo pro dietetické chyby Arden Grange. Seženeš ho tady: http://www.krmivo-pro-psy.com/index.php?r=7290. Tohle krmivo je postavené na kuřecím nebo jehněčím a rýži, což je podstatné pro stravitelnost v tomto stavu, přesto to má kalorickou hodnotu potřebnou pro zvládnutí momentálního stavu psa. Dá se zkusit třeba nějaká adultka, která není tak nabušená. Vzal bych toho ten malý pytel a jak by byl pes stabilizovaný, přešel bych na krmivo Stone Crick (od Nuova Fattoria), kterou od tohoto dovozce beru doteď a jsem s ní spokojen právě kvůli snášenlivosti citlivými psy. Ti naši krupáci na ní tloustli a cpali se tím jak o život.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc. 2008 07:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ještě jsem asi nenapsal, že je dobrý ostropestřec mariánký, matiční tinktura, 30 kapek na den s odpařeným lihem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 15:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Nevím kam jinam bych měla napsat svůj dotaz, tak snad se to hodí trochu sem. Mám dotaz k tomu ostropeřci a probiotický pastě....já vím,že už toho tady bylo napsáno hodně, ale pár věcí jsem nenašla, tak snad nebudu za lamu:-))
Ostropestřec..v lékarně měli jen lihovou tinkturu, tak jsem jí vzala..moc nechápu to použití v týhle formě..jak přesně to mám nechat odpařit?a jak to psovi potom podat?do vody nebo jak?
Probiotická pasta...bohužel jsem jí nikde v lékarně nesehnala, jen tabletky...může být?bude to mít vůbec takový účinek?
Naše Salynka má se zažíváním velký potíže...nějaký čas žila na ulici a žrala nejspíš u popelnic, přisuzuju její problémy právě tomuhle, možná se mýlím. Trpí hodně na průjmy a zvracení, jak dostane něco jinýho než co normálně, tak jí není dobře a to třeba i 3 dny. Krmíme proplan jehněčí pro psy s citlivým zažíváním a vařený nebo syrový hovězí s rýží a zeleninou. Po kuřecím i vnitřnostech už má průjem. Chci jí dostat do formy, chci aby byla v pohodě a záleží mi na ní...proto zkusím to probio a ostropestřec...může se to kombinovat?
Pokud máte někdo zkušenosti s podobným problémem, uvítám jakoukoliv radu...

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 16:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
zkus mrknou ještě po ostropestřci v nálevových sáčcích....prodává se i jako čaj :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já sehnala i tabletky ale pokud vím ta tinktura se dává do vody

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2009 23:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jak je to s psím dávkováním ostropestřce v tabletách? Pro lidi je to 1 tableta denně, tak psovi půlku? Nebo tablety raději nee? Mě přijdou nejlepší na podávání...
Budu potřebovat Bardu spravit po atb, poradíte ještě něco? Zrovna bych udělala ostropestřcovou kůru celé smečce (dvou i čtyřnohé)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 06:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
pro mě je teda nejlepší na podávání tinktura,dělala jsem kůru po ATB 2xdenně 15 kapek,odpařit a přidávala jsem to do žrádla.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 12:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
jak je to s psím dávkováním ostropestřce v tabletách?

já jsem psovi dávala jednu tabletu denně, ale to v těch tabletách mi přijde o hodně dražší. Jinak kapky jsem vždy odkapala do misky, přelila troškou vody z konvice - ne úplně vroucí ale horkou aby se odpařil líh a pak dosypala granulema.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
já jsem teda vždycky nakapala prostě tinkturu na piškot a pejs to zbaštil... nijak jsem to neřešila... myslíte, že je tam ten alkohol tak velký problém, když to tomu psovi neva?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 13:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no de o to, že je to alkohol, který zatěžuje játra a ledviny, takže jakoby snižuje účinost toho ostropestřce

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 13:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
No co já vím, tak tinktury by děti a zvířata dostávat neměly a dost pochybuju že by se zalitím teplé vody líh odpařil, myslím že se líh odpařuje až při poměrně vysokých teplotách a to by asi zase bylo na škodu léčebnému účinku. :wink:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 13:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Alča píše:
No co já vím, tak tinktury by děti a zvířata dostávat neměly a dost pochybuju že by se zalitím teplé vody líh odpařil, myslím že se líh odpařuje až při poměrně vysokých teplotách a to by asi zase bylo na škodu léčebnému účinku. :wink:

neni z toho už pak cítit, schválně zkusim vygooglit. Jinak já mam za to, že se rychle odpařuje už za pokojové teploty.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 13:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Eva Štemberová píše:
Alča píše:
No co já vím, tak tinktury by děti a zvířata dostávat neměly a dost pochybuju že by se zalitím teplé vody líh odpařil, myslím že se líh odpařuje až při poměrně vysokých teplotách a to by asi zase bylo na škodu léčebnému účinku. :wink:

neni z toho už pak cítit, schválně zkusim vygooglit. Jinak já mam za to, že se rychle odpařuje už za pokojové teploty.

teplota varu lihu je 80stupňů Celsia

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ještě dotaz - nacpat ho i probicanem? Střeva má teď trochu rozhozený a ještě to pár dní musí vydržet (doufám teda že kontrola bude ok). Ne že byl přímo průjmoval, ale není to ono a taky ten smrádek stojí za to.

Jo a co je asi nejhorší - Barda pořád tvrdí že je strašně nemocnej a já si už vůbec nejsem jistá jestli ho ještě něco trápí nebo ho štve to zažívání nebo přišel na to že když dělá bolavého pejska tak mu víc vyhovuju a teď toho jen využívá... :-k

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Stačí jogurt nebo acidofilní mlíko nebo něco takovýho.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jogurt je v plánu, nebyla jsem si jistá jestli to bude stačit. Dávám ho jednou za čas i normálně. OK, takže jogurt + ostropestřec

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
me na veterine po operaci dali probican,jogurty a jine zakysane vyrobky pry na psy nefungujou,jinak je travi,nebo tak neco.muzete to nekdo vyvratit/potvrdit?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 15:04 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Já jsem psovi dávala bachovky, které byly zakáplé nějakým alkoholem, aby se to nekazilo, těch pár kapek snad nevadí :?: :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
petro jogurt ale nejlíp čestvej žádnej ošizenej .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 15:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mellorn píše:
me na veterine po operaci dali probican,jogurty a jine zakysane vyrobky pry na psy nefungujou,jinak je travi,nebo tak neco.muzete to nekdo vyvratit/potvrdit?

spíš vyvrátit, jak jinak tráví, jde o ty bakterie a ty jsoiu vesměs všude stejný. Jinak jogurt se dává i koním.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Eva Štemberová píše:
neni z toho už pak cítit, schválně zkusim vygooglit. Jinak já mam za to, že se rychle odpařuje už za pokojové teploty.

teplota varu lihu je 80stupňů Celsia[/quote]

Jo, přesně 78,3°C, ale předpokládám že kdybych to měla vařit tak bych tu tinkturu znehodnotila.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 16:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No právě proto uvařim vodu v konvici a pak to nakapané v misce přeleju. nebo já jsme si to kapala do uvařeného čaje. Hele nejsem chemik, tak nevím. Jen že pak už ten líh z toho neni cejtit. To je vše. Jo a líp mi to pes sežere, když to nakapu jen tak, tak se tomu vyhybá.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Eva Štemberová píše:
No právě proto uvařim vodu v konvici a pak to nakapané v misce přeleju. nebo já jsme si to kapala do uvařeného čaje. Hele nejsem chemik, tak nevím. Jen že pak už ten líh z toho neni cejtit. To je vše. Jo a líp mi to pes sežere, když to nakapu jen tak, tak se tomu vyhybá.


No já taky nejsem chemik, ale zdravý selský rozum mi říká že je to blbost. Kdyby to byla pravda tak bych si potom zalila vařící vodou rum chtěje si uvařit grog a pila bych jenom vodu s esencí bez alkoholu. :lol:
Proto to zpochybňuju, přijde mi kontraproduktivní dávat psovi který má problémy s játry kapky s alkoholem, to je vše.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 17:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Alča píše:
Proto to zpochybňuju, přijde mi kontraproduktivní dávat psovi který má problémy s játry kapky s alkoholem, to je vše.

No právě, jinak já čaj s jakýmkoli alkoholem nepiju tak nevim :oops:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 17:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
No já si myslim, že při dávkování pěti kapek tinktury třikrát denně je množství alkoholu (43 %) zanedbatelný a že účinky ostropestřece převyšujou případnou škodlivost.
Jinak psům ji taky kapu na piškot, vůbec se na to netvářej zle, ačkoli jakejkoliv alkohol nesnášej :-)

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 09:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jelikož nikdo "poruchu trávení" ještě nepřesunul zpět, tak budu pokračovat zde. Neni možné, aby byl Bony prostě jen "průtokáč"? Že má tak rychlej metabolismus?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 10:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. srp. 2006 21:53
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno
No heleď, teoreticky to asi je možné, ale to nezjistíš, dokud nebudeš mít ty testy... Jinak Nukouš má taky pěký tvarovaný bobky, když se válí doma a jakmile zvýšíme aktivitu, lítá hodně za míčkem, u kola, plave..., tak potom to je řidší, vždycky ze začátku fajn a potom to vyjede :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pát 20. úno. 2009 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Ahoj všem, když už jsme u těch střevních potíží, mám dotaz.....tak jednou do týdne vozíme naše čubinky k přítelovo rodičům na barák. Vozíme je tam proto, že děláme 12náctky a občas se to sejde, že ji máme oba a čubiny by to doma nevydržely tak dlouho. Takže to řešíme skorotchýňákama :D v tom problém není, mají zahradu, pejska boxera, naše holky mají rádi a holky jsou taky celý natěšení když se jede k nim. Potud dobrý....jenže Salča má po návštěvě u nich téměř vždy v lepším případě srajdu a v horším zvrací. Samozřejmě jsme vyslechli co jedli atd. přítelova mamča je bere trochu jak děti, takže piškotky, dobrůtky atd. To všechno jsme po vysvětlení odbourali, maj zákaz je něčím krmit, jen maso a rejži. Jenže u Salči potíže přetrvávají, už né v takový míře, ale občas jo....je možný že má ty problémy buď z jiný vody a nebo ze stresu že není s náma doma?Jezdí k nim už přes rok a půl, je tam ráda. :-k

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pát 20. úno. 2009 11:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. úno. 2009 08:24
Příspěvky: 26
Bydliště: Zahraničie
Albi, my mame rovnaky problem, aj ked nie vzdy, no stava sa, ze ked sme u svokrovcov, Nikina sa tam dobre napapa a potom pride srajda. Pritom je to iba ryza rozmixovana s uvarenym kuracim maskom a pamlsky rovnake ako doma, piskoty, frolicky. Vodu piju dokonca prefiltrovanu, takze nikto nerozumie, preco sa to obcas stane. Ked ale hovoris, ze vase holky tam chodia rady, potom by som to stresu nepripisovala, neviem. Ja som uz napr. rozmyslala, ci to nebude v tanierikoch, z ktorych papaju, maju zvlastny povrch, tak ci tam pri umyvani niekedy nezostane nejaka stopa saponatu (jeho ucinky mam odskusane na sebe :? ), ale to som tiez viac menej zavrhla, lebo umyva sa poriadne. Co by este stalo za uvahu je, ci ked su vonku, neoblizu nieco zle???

Zaujimali by ma este, ci mate niekto skusenosti s tym, ze ked date novy typ pamlsku, alebo kusania, havino ma potom chvilu problem s travenim? krmivo je pritom stale rovnake.

_________________
Martina a jej svorka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pát 20. úno. 2009 11:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mohlo by to být ze stresu, jestli tam toho nalítá víc než doma, je unavenější... Jen podotknu, že stres je vlastně jakékoli dráždění organismu, ne jen v tom negativním slova smyslu, v jakém se běžně používá. Takže honička se psem je taky stres, zrychluje se peristaltika .... a tak nastupuje průjem. Občas i zvracení.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Díky za odpovědi holky :D já už jsem z tý naši Salynky hotová, před týdnem měla průjem jak bič a zvracela....dneska v noci to samý, v jednu mě vzbudila, tak jsme mazali ven...pak zvracela, téměř celou večeři(syrový mletý+rýže), pak jsme usnuli. No a ráno jsem našla hromádku(hromádka to opravdu nebyla, spíš hnědá voda)pod umyvadlem v koupelně, což se ještě nikdy nestalo, vždycky nás vzbudila. A taky nablito pod postelí. Venku je bez nálady, tak 2x se rozběhla za míčkem, ale spíš teda šla a pak se táhla celou procházku za mnou. Mám o ní strach, tak mažem k vetovi, páč se bojím aby neměla ještě nějakou virózu nebo něco horšího. Zajímavý je, že Báru krmíme úplně tím samým a ta problémy nikdy nemá, ta má kachní žaludek. Tak snad u veta dopadnem dobře.

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 23:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Ahoj všem...já teď řeším střevní potíže u pejska, už asi potřetí během 14 dnů se mu vrací průjem (a vůbec v poslední době se to už stalo víckrát, ale ne teda tak často, jako teď)....vždycky mu pak nedám celý den jídlo a další den mu dávám rýži a vařené maso...pak je to už dobrý...ale jakmile se vrátím ke granulím (krmím ho Stone crickem, už celkem dlouho), zas má průjem, že mně i v noci budí a tak. Asi jsem mu měla dát to vařené delší dobu...veterinář mi doporučil odběr vzorků stolice, že prý z toho se zjistí všechno. Do doby, než budou výsledky, bych mu asi dávala to vařené jídlo, co snáší? Ale chtěla jsem se zeptat - jak jsou tady zmiňovaný nějaký ty pasty a tinktury - má cenu, abych mu teď něco z toho dávala, než budou ty výsledky? A zrovna bych mu měla dát tablety na odčervení - mám je teď dávat nebo raděj pár dnu počkat? Díky, L.

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Záleží, kdy byl naposled odčervený. Ale pokud se to vrací asi bych to řešila s vetem.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 10:25 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
my měli něo podobného, byl to děs. při vyšetření vzorků se ukázalo že za to můžou kokcidie-budu ti držet palce, ať u vás to nejsou...doporučuju ale Drags Imun-super věc na zvýšení imunity, dost nám pomohl
S tabletama bych klidně počkala, při vyšetření se zjistí i případná přítomnost parazitů a byla by blbost mu dávat "jed" když by byl v poho...já jsem taky v tomhle období měla odčervovat, nedošlo mi to a psákovi jsem úplně zbytečně dala hnusný tablety-i vet mi řekl, že to byla blbost

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 15:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. pro. 2008 13:20
Příspěvky: 7
Bydliště: Horni Maxov
Nevím si rady se svým 12-ti letým chrtíkem. Poslední 2 nebo 3 roky ho krmím PROPLAN Senior Sensitive, což jsem si myslela, že je kvalitni žrádlo. Ale za poslední měsíce se mu stále vrací průjmy. Byli jsme i na veterině, ale žádnou nemoc neobjevili. Teď jsem mu asi 4 měsíce dávala večer LR Aloe Vera Gel a průjmy zmizely. Teď ale gel došel a pes má průjem zas, teď to z něj dva dny uplně teče (i když třeba dnes ráno se vykadil normálně, ale pak zas začal běhat). Jenže nevim zda je to tim gelem (byl tam odstup několik dní). Podezřívam ho, že se stresuje - je dost nervák. Můžu mu pomoct jiným žrádlem? Třeba to Arden Grange co navrhujete výše? Má cenu do něj teď cpát rýži? Klidně mu ten gel koupim znova, ale nevim jestli pomohlo zrovna to a zda by nebylo lepší změnit žrádlo.
Přečetla jsem teď Vaši knížku a zaujala mě kapitola o krystalech. Kde se o tom mohu dozvědět víc? Jde nějak pomoci starému pejskovi, který je víc a víc slepý (šedý zákal a dědičné změny na sítnici, na oční klinice v Praze už jsme byli a řekli, že s tím nic nejde dělat)? Rádi někdy přijedem na Vaše soboty, ale počkáme na teplo - chrtik bude víc v pohodě.
A ještě by mě moc zajímalo, co si myslíte o chrtech, protože ani v knížce ani tady (přes vyhledávání) jsem o nich nic moc nenašla. Často mi lidi říkají, když mého psa vidí, jak je přešlechtěný. Ale já myslím, že není, vždyť jde o hodně staré plemeno. Navíc můj pes ve 12 letech si pořád hraje a blbne jak štěně a je celkem zdravej.

_________________
Ilona F www.ilonaf.cz/yahoo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 15:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zkus - možná po dohodě s vetem, je to přece jen starý pejsek - Probican pastu podle návodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 09:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. pro. 2008 13:20
Příspěvky: 7
Bydliště: Horni Maxov
Essi píše:
Zkus - možná po dohodě s vetem, je to přece jen starý pejsek - Probican pastu podle návodu.


Nevim jestli by teda nebylo lepší změnit žrádlo, jestli mu v tom co žere teď něco chybí. Přece do něj nebudu cpat pastu až do konce dní - tvaří se, že tu bude ještě dlouho :D Mimochodem co jsem sem včera napsala, tak už na zachod nešel. Teď je ale děsně rozčilenej, protože jsem mu dala jednodenni pust :|

_________________
Ilona F www.ilonaf.cz/yahoo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 11:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tahle pasta se nedává do konce života, ale působí na doplnění střevní mikroflory. Většinou stačí jedna tuba.
Žrádlo změnit můžeš, ale čeká vás navykací doba na nové žrádlo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Dík za odpovědi - o neco výš - odčervený byl v srpnu, takže další jsem chtěla v únoru..ale teď mám ty tablety doma a zatím jsem mu je nedala. Tento týden snad odnesu ty vzorky a když tak mu dám všechno pak, až podle výsledku. Snad to nebude nic vážného :?

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: stř 11. bře. 2009 07:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Já mam westíka, ty mají problémy buď se zažíváním nebo srstí. Tak my máme ty zažívací. Asi tak jednou za 1 až 2 měsíce zvracíme. A to v noci nestrávené žrádlo. Buď si ublikneme ráno a pak je to dobrý, nebo zvracíme v noci až do rána. Dříve nám doktorka poradila ostropestřec, pak jsme byly na
vyšetřeních, všechny testy byly OK, a tak p. doktor řekl, že už ostrop. dávat nemusíme. No a po čase se dostavilo zvracení. Takže jsem začala dávat ostrop. znovu v kapkách a až půjdem k dokt., tak se ho na to ještě zeptám. Je pravda, že po ostrop. nezvrací a má větší chuť na jídlo(jinak jí dost málo). Doktor tvrdil, že jsou to záněty střev (nestrávená strava vyzvracená za několik hodin), že buď můžeme zkusit dietu, nebo vyšetření střev. Zatím krmíme proplanem losos (prý je to OK). Tak uvím po kůře ostrop. a když to nepomůže, tak budu řešit dále.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Tak nám se včera a v noci totálně potrouskoval choďák. Krmením to není, Barda je ok, spíš to vypadá na nějakého bacila, infekci či co. Ráno dostal smectu, večer uvařím rýži. Co ještě můžu udělat? Co dělat aby to nechytil i Barda?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 09:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
přidávej oboum jitrocelák nebo céčko

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: střevní potíže
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Už nic nenaděláš, stejně byli spolu...Doufej, že to nechytne. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 202 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!