Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Otlaky
PříspěvekNapsal: sob 08. zář. 2007 21:06 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
Ahojky ,
může mi někdo poradit jak se dá u pesana zabranit ,aby měl odřenou kuži od ležení na dřevěné boudě. jak je dlouho zavřenej v kotci tak leží na jedné straně a má docela velkej otlak na kůži. Řešil jsem to pobitím boudy kobercem ale ten si hnedka otrhal a leží jen na dřev


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já mám tři psy v bytě, lehají na pelechu nebo na koberci nebo v posteli a všichni mají otlaky na loktech. Také bych uvítala radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otlaky
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 10:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
šupik píše:
Ahojky ,
může mi někdo poradit jak se dá u pesana zabranit ,aby měl odřenou kuži od ležení na dřevěné boudě. jak je dlouho zavřenej v kotci tak leží na jedné straně a má docela velkej otlak na kůži. Řešil jsem to pobitím boudy kobercem ale ten si hnedka otrhal a leží jen na dřev

No nevím,mám zkušenost od kamarádek co mají léta velké psy ,jako např. dogy,že otlaky mají taky.A to jsou doma a pelech mají z 10 cm silného molitanu.Jedině ty otlaky nějakým mazáním změkčit,jinak nevím.Čubís má menší taky a v bytě mám koberce všude...

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Náš pes (26 kg a gaučák) má otlaky na loktech taky, ale vůbec to neřešim, nevypadá, že by mu to nějak vadilo.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 12:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
teraz to vyznie ako reklama na granule. ale ja ked som doniesla niku mala strasne prelezane lakte, vtedy som krmila FM a po mesiaci jej tie lakte krasne zarastli. neviem co do tych granul pchaju, ale mam to vyskusane na viacerych psoch s prelezanymi laktami. takze tolko moje skusenosti. teraz sa prosim do mna nikto neobuvajte kvoli krmeniu granulami alebo robeniu reklami, neviem nic len ze u nas to fungovalo.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
Endy má taky otlaky, a vyvaluje se na koberci a pelech má z péřového spacáku...když jdeme ven, tak mu mažu lokte vazelínou z lékárny...ale žádný zázrak se nekoná... :wink:

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2007 21:17
Příspěvky: 32
Bydliště: Piestany - SR
eliska píše:
teraz to vyznie ako reklama na granule. ale ja ked som doniesla niku mala strasne prelezane lakte, vtedy som krmila FM a po mesiaci jej tie lakte krasne zarastli. neviem co do tych granul pchaju, ale mam to vyskusane na viacerych psoch s prelezanymi laktami. takze tolko moje skusenosti. teraz sa prosim do mna nikto neobuvajte kvoli krmeniu granulami alebo robeniu reklami, neviem nic len ze u nas to fungovalo.


no my tiez krmime FM, ale na otlaky to neucinkuje..

moja hafa ma tiez dost velke otlaky, problemy jej to nerobi.. ale poznam labradora, ktoremu sa to zapalovalo a na veterine som raz stretla nemeckeho dogiaka, ktory tam uz mal take nechutne vyrastky, ktore mu isli odoperovat.. havo mal 70kg.

_________________
Ktokolvek si moze mysliet, ze si nikto - tvoj pes vie, ze si stredobodom vesmiru. (Pam Brown)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 19:54 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
diky za diskusi , tak to nemá cenu řešit , jen mě to trochu vadilo na kráse a tak jsem jen myslel :-) ,

pet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
eliska píše:
teraz to vyznie ako reklama na granule. ale ja ked som doniesla niku mala strasne prelezane lakte, vtedy som krmila FM a po mesiaci jej tie lakte krasne zarastli. neviem co do tych granul pchaju, ale mam to vyskusane na viacerych psoch s prelezanymi laktami. takze tolko moje skusenosti. teraz sa prosim do mna nikto neobuvajte kvoli krmeniu granulami alebo robeniu reklami, neviem nic len ze u nas to fungovalo.


No osobne si myslim ze je to mnohem vic tim ze zmenila system odpocinku a otlaky si prestala otlacovat na tech konkretnich mistech.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 21:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
to tchor: logiku to ma, nikdy som sa nad tym takto nezamyslala. :D

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2007 06:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S těmi granulemi je to nesmysl. Na už vzniklé otlaky používám vysoce účinný Prurivet a co se týče koberců, pokud jsou syntetické, což jsou všechny, spálí si lokty při lehání stejně, proto dávám psům spíše polosyntetické deky a když syntetické tak si je mohou zmuchlat, aby si právě nespálili lokty při lehání. Problém je pevný koberec a ostré syntetické vlákno levných koberců. Mimochodem z hlíny a trávy se otlaky také nedělají, proto se tento problém mých psů netýká.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2007 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
:idea: A není teda lepší ty otlaky neléčit? Ta tvrdá kůže je sice ošklivá, ale asi už to nebolí, kdežto čerstvé spáleniny bolí. :?:

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2007 11:54 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Tak jo, přidám se se svojí troškou do mlýna.

Byťák, 44 kg, krátká srst, horkokrevný. Čili pod něj můžete nastlat jak chcete, nejraději se bude vyvalovat na studeném a tvrdém. Otlaky jsem neřešila, nevypadalo to, že mu to vůbec vadí. Ovšem až do chvíle, kdy jsem si při hraní náhodou všimla, že má na jedné pacce ten otlak jakoby mírně (opravdu velmi mírně) nateklý.

Po mnoha zkušenostech s různými záněty u několika psů jsem tedy psa položila a otlak na jednom místě stiskla, jako kdyby jste např. dolovali z puberťáka beďar - skutečně se ven pomalu dostávalo něco podobného beďaru, přitlačila jsem tedy - následující vteřinu mne ohodil obsah jakéhosi vřídku, který zvenku nebyl viděl, ale dle množství humusu rozstříklého na mně musel být fakt velikánský - přiznávám, že v tu chvíli jsem se málem pozvracela, ale ustála jsem to.

Celý otlak jsem tedy takto vyčistila a vydezinfikovala, zkontrolovala i druhý a od té doby už mi ty otlaky tedy zdaleka nejsou tak jedno. Prurivet sice zabíral, ale jen trošku, navíc si ho pes intenzivně voblizval, což otlaku pochopitelně nedělá dobře, střídavě jsme ještě mazali spešl mastičkou.

Během mé dovolené pesany hlídala mamka a přesně dle svého stylu absolutně ignorovat vše, co jí v dobrém ke psům radím, přehlédla i mé masti od veta a po Sethim matlala normální lidskou mastičku z přírodní kosmetiky Kneipp - mast na nohy, tuším s měsíčkem lékařským. Kupodivu uznávám, že to funguje zatím jednoznačně nejvíc, takže můžu doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 09:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
My byli teď s otlakem u veta.Loni ho Max měl,ale nebyl tak velký a k zimě se nejak ztratil sám,ale letos je to jiné.Začal mu i sem tam krvavě praskat.Tak jsme vyfasli prurivet(vet se divil že jsem si o něj sama řekla-poučena z poradny).Jen se chci zeptat myslíte si že by s tím mohl mít něco společného i boláček co se mu udělal na nose?Jako by se mu odlupovala černá kůžička a zůstal růžový flíček.Myslím jestli to nemůže být nejaký bacil...nechci ho zbytečně něčím mazat nebo do něj něco cpát...kuju

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 18:16 
muj labrador lezi na parketach,vse na pelechu odmita,je mu horko-otlaky resim mesickovou indulonou,stejne tak tlapky v zime,kdyz se soli.otlaky sice ma,ale nevadi mu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 18:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kockoterier píše:
:idea: A není teda lepší ty otlaky neléčit? Ta tvrdá kůže je sice ošklivá, ale asi už to nebolí, kdežto čerstvé spáleniny bolí. :?:

anoi je to lepší 8) ale, Bonymu se taky začali dělat vlivem špatné kvality srsti, mě pomohla domácí konopná mastička. Ale je fakt, že jsem ji začala dávat hned jak se zvětšili na cca korunu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otlaky
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 11:51 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Otlaky se tu dlouho neřešily, ale...před měsícem jsem koupila u Barona Ošetřovací čajovníkový olej a musím říct, že opravdu pomáhá! Pomalu ale jistě se otlaky zmenšují a začíná na nich růst srst...myslím, že to zabere ještě dost času, ale změna je docela dost viditelná. :D

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otlaky
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 08:09 
Offline

Registrován: pon 08. zář. 2008 20:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Čelákovice
Ahojky mám fenku LR (1rok) a otlaky už máme taky, v boudě má sice vetbed (protiotlaková deka), ale jak si lehá na plovoučku a na terase na dlaždičky, tak se jí otlaky dělají. Nevíte jestli to vadí na výstavách?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Otlačeniny, přeleženiny
PříspěvekNapsal: ned 26. kvě. 2013 18:07 
Offline

Registrován: pát 18. led. 2013 13:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Náchod
Dobrý den ,
mám šestiletého labradora a v poslední době jsem si všimla, že má na předloktí takovou bouli. Vypadá to ošklivě, ale nebolí ho to (sahala jsem mu na to, poklepávala a ani to s ním nehlo). Je velká asi 2-3cm. Nevíte co s tím? K veterináři se s ním tenhle týden nedostanu. Pravděpodobně to má přeležené. Včera jsem si všimla, že to má i na "pindíku" :roll: Do boudy mu nemůžu dát deku, protože to všechno roztrhá, potom vytáhne a zahrabe na zahradě, takže jedině nějakou slámu nebo seno, ale to se mi zdá na léto příliš teplé.

(žádné podobné téma jsem tu nenašla, pokud najdu, tohle samozřejmě smažu)
Předem děkuji :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otlačeniny, přeleženiny
PříspěvekNapsal: ned 26. kvě. 2013 22:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Vypadá to nejak takto? Moj útulkáč má toto teda na lakťoch, (i na jednej zadnej nohe v podobe velkej boule) keď to stlačím vyprskne vždy z toho krvavý hnis alebo čo to je,žil celý život na ranči a podla mňa viac ležal na tvrdom než na mäkkom a urobili sa mu otlaky.Moja doga čo je od šteňaťa v byte a spáva na matraci toto nemá.

Obrázek

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Otlačeniny, přeleženiny
PříspěvekNapsal: pon 27. kvě. 2013 18:49 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
Myslím,že Ebon taky míval zde výrůstky,jednou si ho asi odtrhl a dost krvácel.jen si nepamatuju,jestli se to dělá z ležení měkkého či tvrdého


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!