Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 18:51 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
i přes to, že teď máme další antibiotika? a mám mu je vůbec nechat dobrat? pes je v naprostý pohodě, žádný jiný problémy nemá je spokojenej a šťastnej, žádnou apatii na něm nepozoruju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 18:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Co "i přesto"? ATB určitě doberte, nedobráním vzniká rezistence a to je hodně špatný. Na jak dlouho je ještě máte?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 19:04 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
no teď na 10 dní a pak jdeme na kontrolu, boláky už nemá jen se to léčí na ty viry co má na kůži. myslela jsem zda nasadit ten dragsimun i s těma antibiotikama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 19:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jaký viry má na kůži a proč to léčej ATB? A jo, myslím, že drags imun můžeš dát i s atb

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 19:15 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
ze stěru nám tam našli Staphylococcus intermedius ten je nejsilnější pak je tam Acinetobacter Iwofii a Citrobacter youngue. pokaždné nám řekli že je to ve fázi kdy se to musí léčit antibiotikama. že se to musí přeléčit alespoň po dobu tří týdnů. ale Badík má teď vlastně skoro dva měsíce v kuse nasazený antibiotika a mám pocit, že až přijdeme na kontrolu tak nám dají další na dalších 10 dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 19:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo takhle, to nejsou viry, tak to jo :wink: No já osobně bych do dalších ATB nešla, ale nemůžu ti říct, abys to udělala :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 19:22 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
no já už se do nich taky nehrnu, hlavně když vím,že ta poslední inijekce byla na h... a stejně nám ji dali, a to už museli vědět, že to nepomůže. jen mě říkaj, že je to pravděpodobně alergie a že máme jít na krevní testy a nebo na odběry kůže, že z tohohle se to špatně odhaduje. nelíbí se mi do něj cpát antibiotika - ne že bych tomu zase tak moc rozuměla, doktor nejsem ale i tak mi přijde že je to už dost prášků na jednoho psa. a hlavně mám strach, že se to zase vrátí. prakticky máme od května neustále vyholenýho psa a to bych docela ráda změnila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 19:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo a ty granule co píšeš moc neznám, ale asi bych šla do First Mate - senstivky

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 19:47 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
a to je přímo konkrétní značka? chtěli jsme krmit Stone Crick ale když jsme měli problém vůbec něco do něj nacpat tak jsme ho nechali at si vybere sám a zatím to jde i když žádná sláva. Opti plus je od SG (myslím, že je to surgain nebo tak něco)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 19:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Podívej se na hlavní stranu webu, v levém sloupci je odkaz na obchod, kde to prodávaj. A to, že nežere, je těma atb, a až je odbere, může trvat měsíc, než zase začne žrát. A nebo přejděte na maso.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 17. srp. 2009 19:58 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
jo kouknu, už jsem i koukala tak právě nevím co nelíp vybrat aby byl pes O.K. jedinou starost mě dělá ta hora prášků, vím,že na tom můžou bejt pesani i hůř ale přeci jen... všeho moc škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: ned 13. zář. 2009 07:34 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 19:23
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradec Králové
tak dávám vědět jak jsme dopadli s tou naší psí kůží :-) je to asi tři týdny - po dobrání antibiotik jsme už nešli ani na kontrolu a mazali jsme mastí betadin a střídali to s teetree olejem (australským pravým), můžu říct, že batadin zabral na 100% vřele doporučuji, najde se to v lékárně. jinak jsme pořídili drags imun - to jsme zatím nenasadili, jen jsme dali pastu probican - baští pořád stejným rytmem ale vyblíže konečně celou misku a ještě kouká zda něco nebude :-) bolák jsou pryč a už jsme byli i ve vodě a nic se neobjevilo, od pondělka nasadíme drags imun a myslím, že to bude dobrý. celkově vypadá líp i srst se mu zlepšila a je spokojenější a klidnější. granule máme SG opti plus a zatím bez problémů takže eukanubu necháme spát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha imunity
PříspěvekNapsal: úte 02. úno. 2010 10:39 
Offline

Registrován: stř 25. lis. 2009 16:30
Příspěvky: 11
Bydliště: Bratislava
možno budem trochu od veci: čenich, či nos u človeka je vraj obrazom srdca, to jest aký nos také srdce. Ak je zdeformovaný, či iná vada, môže to znamenať, že srdce nemôže efektívne pracovať alebo je choré. Na srdce je dobrá aj pokoná, nie hlasná hudba, lenže neviem, či psom vyhovujú frekvencie našej hudby.
Možno má ten pes povahu, že sa bojí vyjadriť svoj hnev tam kde by mal, a následne sa hnevá na seba - na svoje pocity hnevu - toto by mohla byť prípadná psychologická príčina toho ochorenia.
Nie som nejaký odborník, tak ma neberte úplne vážne :-)

_________________
Veľkosť národa a jeho morálna úroveň sa dá merať tým, ako zaobchádza so zvieratami. Mahátma Gándhí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha imunity
PříspěvekNapsal: úte 02. úno. 2010 11:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Slyšela jsem o tom. Snažila bych se dát psovi přirozenou stravu, přešla bych případně z granulí na BARF, postupně a do toho bych mu dávala 20 kapek Ostropestřce Mariánského. Pak bych se mu snažila vylepšit imunitu nejdřív kytkou Echinacea, kapkami z lékárny, dají se normálně koupit, dávkovala bych asi tak na12 leté dítě, pak bych přešla na Dragsimun, dá se sehnat v Energy. Vlastní zkušenost s tím nemám, ale hodně lidí mluví o tom, že jejich BŠO má problém s imunitou, tohle většinou zabere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 07. bře. 2011 20:00 
Offline

Registrován: čtv 03. bře. 2011 17:59
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
ahojte, neviem ci som spravne, ale ospravedlnujem sa som tu novacik :-)
2 tyzdne mam 2 rocnu boxerku. bola na retazi, neockovana, neodcervena , podvyzivena atd atd.
veterinar jej predpisal royal canin intestinal, ale ma stale hnacky a mam pocit , ze predtym jej z tlamy smrdelo ovela menej.. celkom verim, ze BARF ma nieco do seba.
Tessa sa celkom rychlo zotavovala. posledne 2-3 dni vsak nechce ist von, ked ide len kluse vobec nebeha.odrazu ako keby zoslabla. myslite, ze je to len proces ozdravovania z prostredia v ktorom predtym zila alebo je to vaznejsie? na inom fore spomenuli ochorenie pecene. k tomu sa jej dnes vytvorili na tele nejake vyrastky.netusim co to moze byt..zeby oslabena imunita? davam jej aj vitaminy, co mam od veta.
a tiez by som sa rada trochu postazovala na vetov, pretoze za dva tyzdne som u nich nechala dost penazi a stale sa nic moc nezmenilo. napr. mala parazita na hlave. Vetka si za vyskrab, sledovanie pod mikroskopom a nakvapkanie roztoku vyuctovala 40 eur!!!!! to bola pol hodka prace!!!!!! to uz aj tu ide len o biznis?? tessa je super, ale pomaly nebudem mat na to ju stale liecit. mam chvilu pockat a sledovat ako sa to vsetko vyvinie alebo co mam robit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pon 07. bře. 2011 22:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
k tomu sa jej dnes vytvorili na tele nejake vyrastky.netusim co to moze byt...

A pod tímhle si máme představit co? Jakou má teplotu? Jak žere, pije, močí, defekuje, kdy a jak byla očkovaná a odčervená a čím? Co se týče veta: ano, veterinární medicína je, bohužel, tvrdý "byznis". Ale to tu můžem nadávat a nic se tak neděje. Je na vás, abyste našli dobrého veta, kterýmu jde o psa a ne o prachy. Chce se to ptát.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: úte 08. bře. 2011 06:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jestli byla podvyživená, rychlý přechod na nabušené krmení jí musel naprosto rozhodit zažívání. Určitě by to chtělo konzultace s jiným vetem, který se o ní bude starat jako o živého tvora a ne jako zdroj peněz.
V první řadě bych řešila odčervení a po nějaké době kompletní očkování nejen na vzteklinu, žádala bych po vetovi (pokud na to bude čubina zdravotně mít) vakcinu Duramun. Pokud jí granule nesedí, přešla bych na přirozené jídlo, ve kterém bude postupně stoupat podíl masa, podle toho, co na to bude říkat její břicho. Maso ze začátku určitě vařené. Jestlimáš možnost, sežeň si granule Stone Crick, ty pejsci, kteří měli problémy se zažíváním, snášejí velmi dobře a bříško se jim po tom upraví. Držím palce při výběru dobrého veta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: úte 08. bře. 2011 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
u boxíka bych zkontrolovala hlavně srdce a ledviny

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: úte 08. bře. 2011 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
tessa007 píše:
ahojte, neviem ci som spravne, ale ospravedlnujem sa som tu novacik :-)
2 tyzdne mam 2 rocnu boxerku. bola na retazi, neockovana, neodcervena , podvyzivena atd atd.
veterinar jej predpisal royal canin intestinal, ale ma stale hnacky a mam pocit , ze predtym jej z tlamy smrdelo ovela menej.. celkom verim, ze BARF ma nieco do seba.
Tessa sa celkom rychlo zotavovala. posledne 2-3 dni vsak nechce ist von, ked ide len kluse vobec nebeha.odrazu ako keby zoslabla. myslite, ze je to len proces ozdravovania z prostredia v ktorom predtym zila alebo je to vaznejsie? na inom fore spomenuli ochorenie pecene. k tomu sa jej dnes vytvorili na tele nejake vyrastky.netusim co to moze byt..zeby oslabena imunita? davam jej aj vitaminy, co mam od veta.
a tiez by som sa rada trochu postazovala na vetov, pretoze za dva tyzdne som u nich nechala dost penazi a stale sa nic moc nezmenilo. napr. mala parazita na hlave. Vetka si za vyskrab, sledovanie pod mikroskopom a nakvapkanie roztoku vyuctovala 40 eur!!!!! to bola pol hodka prace!!!!!! to uz aj tu ide len o biznis?? tessa je super, ale pomaly nebudem mat na to ju stale liecit. mam chvilu pockat a sledovat ako sa to vsetko vyvinie alebo co mam robit?

Tak u nás môžem odporučiť veterinárku Katku Dirbákovú z Rimavskej Soboty... klobúk dole... čo ona dokáže so psíkami až sa mi chce plakať od radosti... tá jemnosť a láska s akou sa zvieratkám venuje je až na neuverenie :sunny: ale to som :mimo tému: :oops:

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: stř 09. bře. 2011 21:58 
Offline

Registrován: čtv 03. bře. 2011 17:59
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Srdce a ladviny jej skontrolovat urcite dam. Tie vyrastky ma stale ale pocula som nazor ze to moze byt aj zo stresu.. tak neviem, u nas stres nema..
zacala som jej varit maso, neuvarim ho uplne, len tak zlahka a s ryzou. zatial jej to chuti, ale ten bordel po ryzi.. :o
mam pocit ako keby sa zlepsovala ale to je asi rychly zaver, tak cakam , sledujem a tento tyzden k vetovi.
tak drzte palce, som velmi zvedava co jej je. dufam ze nic vazne, lebo ju mam cim dalej tym radsej a aj ona mna..dufam :D
pekny vecer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře. 2011 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
tessa007 píše:
pocula som nazor ze to moze byt aj zo stresu.. tak neviem, u nas stres nema..

Stresom je akakolvek zmena - zmena prostredia, dokonca i z horsieho do lepsieho.. Mas ju chvilocku, stres tam ozaj moze byt. Nie je to myslene, ako ze by sa mala u vas zle. To len ze tych zmien je na nu celkom dost (ine miesto, teplo, ine a lepsie jedlo, vase chovanie - i ked je lepsie, bola zvyknuta fungovat na ine podnety a teraz sa musi prizposobit .. Zvladnete to urcite :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 16. zář. 2011 07:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře. 2011 12:00
Příspěvky: 55
Bydliště: ostrava
ahoj, chci začít přidávat mému štěněti pro zlepšení imunity propolis,ale nevím jestli surový propolis v prášku má stejně pozitivní vliv na organismus jako propolis-tinktura(někdo tvrdí ,že ty učiné látky se musí rozpustit v alkoholu) pak zase nastává problém ,že alkohol by pes neměl .jestli s tím máte nekdo nějaké zkušenosti prosím poradte(i dávkování) dík!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 16. zář. 2011 07:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zkušenost nemám, ale podle jiných přípravků, bývá pro psa tinktura lepší. Alkohol se dá odpařit v teplém čaji (např) nebo tím, že se nechá chvilku odstát. Ovšem do štěněte bych necpala nic "preventivně", jen pokud mu něco je.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 16. zář. 2011 07:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře. 2011 12:00
Příspěvky: 55
Bydliště: ostrava
No jak už jsem zde psal,měl hnisaý výtok z nosu(cca4dny) pak se mu to přeneslo i do očí(tak dávám mast oft. framykoin) týden bylo naprosto vše v pohodě ,ale včera měl pravé oko zase trošku zahnisané,tak myslím,že by tu imunitu potřeboval zlepšit proto ten propolis hlavně je to přírodní produkt a má působit i antibakteriálně což si myslím , že na ty záněty by bylo fajn!!jen nevím jakou tu formu!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 16. zář. 2011 08:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
petrg no dle toho co popisuješ tohle už je na veterináře.-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: čtv 09. srp. 2012 16:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. črc. 2011 10:19
Příspěvky: 98
Bydliště: Zdice 267 51
Moc prosím o pomoc, radu, cokoliv. Už 4 měsíce má moje feňule (labrador 1 rok) bradavici na jazyku (papilomavirus). Dneska jsem si všimla že má x dalších malých bílých pupínků který sice nejsou tak velký jako ta bradavice ale souvisí to s tím. Má je všude zevnitř na pyskách horních i dolních. Byli jsme u veta (opět) který mi řekl že má v háji imunitu ale úplně, protože normálně to psovi zmizí za 14 dní ne po 4 měsících aby ji furt měl. Nelíbí se mi jak se jí to šíří, sice jí to nijak nevadí ale... Drags Imun dávám 2 krát denně tři kapky ale nepomáhá. Díky té imunitě měla i zapařeninu z vody. Už nevim co s ní. Napadá Vás něco čím bych jí tu imunitu mohla podpořit? Vet mi nabídl jen injekce a ty jsou kolem 3 000,-- Kč.
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: čtv 09. srp. 2012 20:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tři kapky jsou leda na čivavy nebo jako prevence. Léčebná dávka by se měla blížit 3*d. 10k., tedy téměř maximu. Ideálně rozložit skoro po osmi hodinách. Potom ještě ImunoBran 1000, ale to je ekonomicky poněkud náročnější.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 06:27 
Amy píše:
Moc prosím o pomoc, radu, cokoliv. Už 4 měsíce má moje feňule (labrador 1 rok) bradavici na jazyku (papilomavirus). Dneska jsem si všimla že má x dalších malých bílých pupínků který sice nejsou tak velký jako ta bradavice ale souvisí to s tím. Má je všude zevnitř na pyskách horních i dolních. Byli jsme u veta (opět) který mi řekl že má v háji imunitu ale úplně, protože normálně to psovi zmizí za 14 dní ne po 4 měsících aby ji furt měl. Nelíbí se mi jak se jí to šíří, sice jí to nijak nevadí ale... Drags Imun dávám 2 krát denně tři kapky ale nepomáhá. Díky té imunitě měla i zapařeninu z vody. Už nevim co s ní. Napadá Vás něco čím bych jí tu imunitu mohla podpořit? Vet mi nabídl jen injekce a ty jsou kolem 3 000,-- Kč.
Děkuji!


Zylexis, že? K ničemu


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 06:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. črc. 2011 10:19
Příspěvky: 98
Bydliště: Zdice 267 51
Ani nevím... Hlavně když jsem mu řekla že zatím počkám, že bere na imunitu ten Drags tak se mi pomalu vysmál... Samozřejmě to neznal... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 06:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Přirozené jídlo, detox, pořádnou dávku dragsimunu, pohyb a život bez stresu. Na tu hubinu můžeš zkusit dvě věci: vytírat hubičku pyoktaninem (genciánová violeť) z lidské lékárny, dělá se to i dětem. Přírodní obdoba je šťáva z borůvek. Koupíš nebo sesbíráš borůvky, necháš rozmrznout, rozmačkáš a když půjdeš kolem borůvek, dáš psovi lžičku té vzniklé hmoty. (Nelekni se pak tmavšího bobku). Borůvky fungují i na imunitu tak i na problémy s hubičkou, které popisuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 07:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. črc. 2011 10:19
Příspěvky: 98
Bydliště: Zdice 267 51
Essi píše:
Přirozené jídlo, detox, pořádnou dávku dragsimunu, pohyb a život bez stresu. Na tu hubinu můžeš zkusit dvě věci: vytírat hubičku pyoktaninem (genciánová violeť) z lidské lékárny, dělá se to i dětem. Přírodní obdoba je šťáva z borůvek. Koupíš nebo sesbíráš borůvky, necháš rozmrznout, rozmačkáš a když půjdeš kolem borůvek, dáš psovi lžičku té vzniklé hmoty. (Nelekni se pak tmavšího bobku). Borůvky fungují i na imunitu tak i na problémy s hubičkou, které popisuješ.


Tim detoxem myslíš přesně co? Pohybu má hodně, ve stresu snad taky neni. Borůvky me také napadli ale to bych ji musela vytrit úplně celou pusu, má to všude kde si vzpomenes. Nebo stačí ji tu lžičku dat sníst a neroztirat?
Díky za pomoc :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 07:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. črc. 2011 10:19
Příspěvky: 98
Bydliště: Zdice 267 51
Omlouvam se za druhý příspěvek ale psala jsem dotaz i do energy kde jsem se dozvěděla že Drags na papilomaviry nezabírá, ale mam ji dávat 3 krát denně 4 kapky virovetu. Tak jsem z toho Uz tumpachova:-D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 07:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Sice nejsem expert, ale chápu to tak, že Drags je na obecnou imunitu (=jejíž nedostatek umožnil rozvoj papilomaviru) a Virovet je na ty konkrétní viry. Takže nejlépe nasadit obojí, jestli tomu dobře rozumím.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 08:15 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Já právě myslím, že doporučili Virovet, protože se jedná o psa. Je to přípravek z jejich veterinární řady. Proč by doporučovali DI, když mají spešl přípravek pro zvířata. Obojí bych nedávala, protože fungují podle mne na stejné bázi, jen jeden je pro lidi a druhý pro zvířata. Ale já bych šla do DI, když je ověřený, že na na akutní potíže fakt funguje a až pak bych třeba nasadila Virovet jako prevenci.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. črc. 2011 10:19
Příspěvky: 98
Bydliště: Zdice 267 51
[quote="Anička Bylinka"]Sice nejsem expert, ale chápu to tak, že Drags je na obecnou imunitu (=jejíž nedostatek umožnil rozvoj papilomaviru) a Virovet je na ty konkrétní viry. Takž
e nejlépe nasadit obojí, jestli tomu dobře rozumím.[/quote

Taky nad tim pořád přemýšlím a jsem ráda že jsme dospěli k podobnému zaveru:-D. Virovet musim stejně teprve objednat protože ho v krámě nemáme takze stejně zatím bude brát drags..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. črc. 2011 10:19
Příspěvky: 98
Bydliště: Zdice 267 51
zzzuzzza píše:
Já právě myslím, že doporučili Virovet, protože se jedná o psa. Je to přípravek z jejich veterinární řady. Proč by doporučovali DI, když mají spešl přípravek pro zvířata. Obojí bych nedávala, protože fungují podle mne na stejné bázi, jen jeden je pro lidi a druhý pro zvířata. Ale já bych šla do DI, když je ověřený, že na na akutní potíže fakt funguje a až pak bych třeba nasadila Virovet jako prevenci.


Drags je i ve veterinární řadě, jmenuje se Imunovet a složení je úplně samé jako u dragse i cena je stejná. Podle me to vystihla anicka bylinka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 08:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Amy píše:
Drags je i ve veterinární řadě, jmenuje se Imunovet a složení je úplně samé jako u dragse i cena je stejná.

Tak tak, Drags Imun (lidský) je přesně to samé co Imunovet (zvířecí), tam je to jen otázka zákonné registrace (nelze registrovat stejný lék pro lidi i pro zvířata).
Ale pozor, sice mají většinu přípravků pro lidi i pro zvířata, ale NEMUSÍ to vždy být stejné - např. jsem se ptala na Gynex/Gynevet a to stejné NENÍ, paní od Energy říkala, že se tam to složení bylinek liší, protože prý "ženy a fenky fungují trochu jinak" :wink:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 08:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Stačí jí to dát sníst, cílem je, aby měla celou hubinu všude modrou. Nevím, jestli je to to samé, ale u dětí se občas po atb a po nemoci vyskytne ústní infekce, která podle popisu vypadá naprosto stejně a myslím, že se jmenuje candida. Na tu ty borůvky fungují spolehlivě a dokonale. Ještě bych do ní občas nacpala pár echinaceových kapek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 08:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Essi píše:
Stačí jí to dát sníst, cílem je, aby měla celou hubinu všude modrou. Nevím, jestli je to to samé, ale u dětí se občas po atb a po nemoci vyskytne ústní infekce, která podle popisu vypadá naprosto stejně a myslím, že se jmenuje candida. Na tu ty borůvky fungují spolehlivě a dokonale. Ještě bych do ní občas nacpala pár echinaceových kapek.


Essi, jen pro malé upřesnění - to u dětí je způsobeno kvasinkami, jinak se tomu taky říká soor, a nemusí se to dělat jen po ATB nebo po nemoci, dost dětí to má "samo od sebe". To u té fenky, jestli jsem se správně zorientovala v příspěvcích, je virová infekce, což neznamená, že na to nemůžou zabrat borůvky. :-) Mj. to je zajímavý tip, to jsem vůbec netušila, že borůvky budou fungovat podobně jako genciánová violeť.

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 08:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
To čo mávajú deti sú afty? :-k Mne na to zabrala fialka,napatlať celú pusu a do pár dní to zmizlo.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. črc. 2011 10:19
Příspěvky: 98
Bydliště: Zdice 267 51
Borůvky koupím, virovet objednam Echinacea taky Neni problém, dělám ve zdravé výživě :-) . To by bylo aby ji to nepomohlo :D . Moc všem děkuji za pomoc a rady. Bob ano, má se jednat o papilomaviry. Nabídl mi ji uspat a vyriznout tu velkou bradavici a poslat na rozbor ale dokud ji to nevadí nechci ji zbytečně uspavat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 08:59 
Amy píše:
Borůvky koupím, virovet objednam Echinacea taky Neni problém, dělám ve zdravé výživě :-) . To by bylo aby ji to nepomohlo :D . Moc všem děkuji za pomoc a rady. Bob ano, má se jednat o papilomaviry. Nabídl mi ji uspat a vyriznout tu velkou bradavici a poslat na rozbor ale dokud ji to nevadí nechci ji zbytečně uspavat...


Borůvky bych spíš natrhala v lesiku :-k


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 09:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Rosalino, já nevím jak v Praze, ale u nás a) letos skoro nebyly (umrzly) a b) ty, co byly, už nejsou. Jinak je samozřejmě pravda, že není nad čerstvé :wink:.
Ale to už jsme trochu :mimo tému:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 09:36 
V Praze? To taky nevim teda jinak rostou jak vzteklý třeba kolem Ráje Mšeno a tak :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
U nás leto bylo borůvek miliony a stále jich pár je, takže možnost natrhat čerstvé stále je.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. bře. 2009 12:19
Příspěvky: 123
Bydliště: Bouzov
Anička Bylinka píše:
Amy píše:
Ale pozor, sice mají většinu přípravků pro lidi i pro zvířata, ale NEMUSÍ to vždy být stejné - např. jsem se ptala na Gynex/Gynevet a to stejné NENÍ, paní od Energy říkala, že se tam to složení bylinek liší, protože prý "ženy a fenky fungují trochu jinak" :wink:.


Co nám kontakty a zprávy, tak se toto nepotvrdilo, vyrábí se to "v jednom hrnci". Schválně jsem to ve složení hledala, a je to naprosto stejné. :wink:
Ale pro někoho může být zvláštní to, že každá "várka" je jiná. Když provádím na testování, někdy vyjde dát zvířeti lidský preparát někdy zvířecí a naopak. :lol:

_________________
Martina a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
zzzuzzza píše:
...Proč by doporučovali DI, když mají spešl přípravek pro zvířata. Obojí bych nedávala, protože fungují podle mne na stejné bázi...

Ne, DI se muze kombinovat, nefunguje stejne - viz. Anicka - a ja ho treba mela k Renolu i k Regalenu.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Indiánka píše:
To čo mávajú deti sú afty? :-k Mne na to zabrala fialka,napatlať celú pusu a do pár dní to zmizlo.


Ano, genciánka, a ty borůvky jsou naprosto super a ještě dětem chutnají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 15:53 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Arimu teda na papilomavirus DI krásně zabral, nějakých 7 kapek dvakrát - třikrát denně, pokud možno přesně na postižený místa. Ale teda neměl to tolik rozsáhlý...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: snížená imunita
PříspěvekNapsal: pát 10. srp. 2012 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. črc. 2011 10:19
Příspěvky: 98
Bydliště: Zdice 267 51
Amy Uz to má 4 měsíce a má toho plnou pusu naštěstí ji to nevadí. Dávám jak psal p. Desensky 10 kapek 3 krát denně a 4 kapky trikrat denněp Vironal. S :D nad to konečně zabere...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!