Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: ned 09. kvě. 2010 20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Na jaře to mívaj obě moje čuby, připisuju to pylu. Kup kapky Hypotears - vytvoří na oku ochranný film cca na osm hodin, oko zvhlčuje a zabraňuje pronikání nečistot.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: úte 12. říj. 2010 22:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Lenka Krejčířová píše:
Cituji doktora: Záněty třetích víček trpí většina štěňat. Není to problém oka, ale imunity organismu jako takového. V dospělosti to prý obyčejně přejde.


Ori teče od víkendu z jednoho oka - žádné drama, vždycky má po pár hodinách, nejčastěji po spánku, má v koutku takový bělavý slizovitý kousek, když to utřu několik hodin není vidět, že by tam něco měla, druhé oko je v klidu. Veterinářka vyloučila poranění a cizí těleso, řekla, že je to zánět na třetím víčku a předepsala nám Dexamethasone kapat přes den a k tomu Ophtalmo-Framykoin na noc a máme proplachovat fýzákem. O víkendu jsme nahlášení na klubovou výstavu (kam se těším už víc než měsíc a mám zajištěné všechno včetně celovíkendového ubytování), takže řeším zda jet či nejet. Na jedné straně je to "jen" výtok z oka, na druhé když už bere ATB, byť jen lokálně, mám dojem, že se vymyká definici "psa klinicky zdravého". Možná to moc řeším, ale Ori je můj první pes tak prostě nevím co a jak :oops:.
Z toho co čtu v citovaném příspěvku vyznívá, že se s tím dost možná budeme potýkat až do dospělosti. Mohlo by to mít vztah k očkování proti tetanu, které Ori absolvovala minulou středu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj. 2010 07:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Začni jí hned přidávat jitrocelák, řádí psincák a očkováním je pes oslaben.... vše to spolu může souviset (i ten zánět). A co se týče výstavy - na to ze zeptej veta.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj. 2010 09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dle popisu se mi zdá ophalmo framikoin silnej podle mě sačil obyč septonex- do víekndu je daleko avěřím že zejtra už ani enbudeš vědě že nějakej rpoblém byl klidně bych jela

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: stř 13. říj. 2010 09:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Katy píše:
O víkendu jsme nahlášení na klubovou výstavu (kam se těším už víc než měsíc a mám zajištěné všechno včetně celovíkendového ubytování), takže řeším zda jet či nejet. Na jedné straně je to "jen" výtok z oka, na druhé když už bere ATB, byť jen lokálně, mám dojem, že se vymyká definici "psa klinicky zdravého". Možná to moc řeším, ale Ori je můj první pes tak prostě nevím co a jak :oops:.


Ahoj. Pokud to neni rozjete, ale jen po ranu, neco jako ospalky, tak bych na vystavu sla. Pes by nemel mit infekcni, nebo jine prenosne onemocneni (aby nenakazil jine), pripadne by se nemeli ucastnit psi, pro ktere je ucast na vystave zbytecnou zatezi, ktera je muze ohrozit na zdravi (urazy, gravidita...).
U zanetu oka tohle nehrozi. Stejne jako muzou na vystavu kardiaci, psi s artrozou,...
Navic mam z tveho popisu dojem, ze to neni nijak zavazne, psovi to nevadi a ani to neni videt. Takze bych klidne sla, akorat psa pohlidala pred pruvanem (na to oko) a moznym nakazenim jinymi nemocemi - ale to vzdy. :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj. 2010 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Díky všem, ono to snad nakonec nebude tak horké - dnes ráno se změnila barva výtoku na šedavou a trochu zprůhledněl, tak je to snad známka, že se to lepší. Z psinčáku mám samozřejmě obavy a dávám jí obden tabletu céčka, mám k tomu přidat ještě i ten sirup :hmm:?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj. 2010 16:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
sirup bych dala určitě a to cečko klidně deně- lepší je CTB protože se uvolnuje psotupně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!