Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:30
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vytok z oka
PříspěvekNapsal: úte 26. úno. 2008 06:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 08. led. 2008 10:03
Příspěvky: 8
Bydliště: Kosice
Potrebujem surne radu. Mam 12 tyzdnove steniatko GR, vcera bolo ockovane a vecer som spozorovala hnisavy vytok z oka taktiez aj dnes rano mala fenecka cele oko polepene od vytoku. Inak je hrava, hnacku nema, ozaj neviem co to moze byt. Prosim pomozte mi. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. úno. 2008 08:47 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Po netu ti nikdo nepomůže,vezmi pesana a jdi na veterinu. Může to být zánět spojivek, problém s třetím víčkem nebo se jí od očka mohlo něco dostat,co jí to tam podrážidlo. V každém případě a vzhledem k věku štěnda to chce prohlídku a jestli je výtok z oka hnisavý,tak opthalmoframikoin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. úno. 2008 09:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jakou vakcínou jste očkovali? Po některých k výtoku z očí může docházet jako reakce na danou vakcínu a nijak bych se tím neznepokojoval. Stačí oči jen směrem k nosu vytřít navlhčeným ubrouskem a za čas to samo odezní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 06:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 08. led. 2008 10:03
Příspěvky: 8
Bydliště: Kosice
Dobry den pan Desensky, dakujem ze ste mi napisali. Takze fenka bola ockovana Biocan-om DHPPi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Po vakcinaci "našlapanou" polyvalentní vakcínou, může u malých štěňat a slabších jedinců dojít k nepatrným reakcím, ale jak už jsem psal, není to neobvyklé a samo to odezní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 08. led. 2008 10:03
Příspěvky: 8
Bydliště: Kosice
Pre istotu jej ale od vcera podavam Imunoglukan, Echinaceu a do ocka je kvapkam Opthalmoseptonex a mam pocit ze je to lepsie, inak je hrava, zvedava, tak dufam ze to bude iba taka banalita, ako ste mi napisali. Este raz srdecna vdaka. Pekny den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 09:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nic bych jí do očí nekapal, pokud to není nezbytně nutné, jelikož podáváním zbytečných léčiv v mladém věku může způsobit rezistenci a doživotní přecitlivělost na sebemenší podnět. Imunoglukan může narušit tvorbu protilátek po vakcinaci! a tím snížení imunity v případě,, že se s virem setká, což je opak, než ke kterému má po vakcinaci dojít.
Tvůj přecitlivělý pečovatelský přístup ke psu už hodně psů dostal do hrobu s vážnými zdravotními problémy. Měj rozum a nedělej prosím zbytečnosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 08. led. 2008 10:03
Příspěvky: 8
Bydliště: Kosice
:oops: ok znormalizujem svoje obavy :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 17:32 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
Taky se potrebuju poradit Diesel byl koncem unora na ockovani (mame vakcinu CANVAC uz 3 roky)uz pred tim mu teklo z leveho ocicka jakoby hustejsi hnede slzy ktere zaschly pod okem rikala sem to veterinarce a ta nam dala kapky Garasone kapali sme 4krat denne jednu kapku po dobu 10 dnu jak nam rekla trosku se to zlepsilo pak sme prestali kapat ale zase se to vratilo.Hodne mu breci kdyz zere trapi nas to uz skoro dva mesice k vetovi se mi uz nechce moc aby do nej necpali naky prehnany leky ktere mu spis uskodi nez pomohou a me zrujnujou jak sem se tu docetla.
Jeste jeden problem mam Diesel ma hnis vytok u pindika asi poslednich 14dni je to takova zluto zelena kapka furt mu to otiram ale vubec nevim cim to je napadlo me zanet mocaku.Prosim poradte mi nekdo mam jit s tim k vetovi??nebo je to naka prkotina modlim se aby byla.dik za rady.

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 20:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Diesel, čím ho krmíš? Zajímá mne množství bílkovin na den. Jestliže je jí moc, dochází k slzení a vyřeší to pouhé snížení, nebo úprava krmné dávky v tomto ohledu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 15:43 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
Rudo krmim Acanou pro velka plemena ma 500g na den nic o bilkovinach tam napsano neni a 2xdo tydne mu dam Irish Cal v bobiku jinak nicim jinym konzervy a maso nemuze ma spatne zazivani.A s tim vytokem u pindika bys nevedel co to muze byt prosimte.

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2008 17:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
dnes jsme byli na vzteklině. Čubís přehodný,sápal se do ordinace,na stole držel,byl dokonce pochválen,že na čévéčko je až moc hodná :D Ale vet diagnostikoval docela velký slzotok,o kterém vím a přikládala jsem to prachu,pylu a pod.Říkal,že normálně odcházejí slzy nosem :?: a když jich je hodně tak slzné kanálky nestíhají a proto jí teče z očí. Ptal se mě,jestli hodlám čubu uchovnit nebo kastrovat, což samozřejmě to první,ale prý se dělá jako kosmetický zákrok v anestezii pročištění kanálků,takže jedním vrzem asi s tou kastrací. Ruku do ohně ale nedá za to ,že se to 100pro zlepší. Na životě a zdraví ji to zřejmě neohrožuje. Můžu pro ty tekoucí oči něco udělat co by to zlepšilo nebo nechat tak?Oči jí utírám,ale teče to docela dost,má tam už slzné cestičky.Jo a ještě říkal,že pokud jí teče z očí od narození,tak tam může být nějaká vývojová vada těch cestiček /abych nekecala blbosti,moc informací to bylo/.Narodila se v zimě a vím,že jí z očí tak nějak teklo odmalička. ...díky za rady.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2008 21:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Teď ti napíšu, ale týkalo se to malého mimina, mého syna. Jako maličké miminko měl málo průchodné slzné kanálky a doktor to řešil masážemi, kdy se mu promasírovávali kanálky u nosíčku až k oku. Plus kapky do očí. Hrozil taky zákrok, ale naštěstí, jak rostl, zvětšily se i slzé kanálky. Nevím, Eva Ti napíše třeba jak u zvířat, ale máš taky mimino, psí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2008 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
A jenom nám mimčo neslzelo, měl tam i zánět...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. čer. 2008 22:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno. 2008 21:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Karlova 316 Beroun
no pokud jíé z oka nejde hnis,ale jen slzí vodu,tak bych řekla,že kanálky ucpané nemá.Ted jsem byla na ,,proštouchnutí" kanálků s kamaradčinou 3měsíční holčičkou a ta měla hnis v očíčku.Možná bych zkusila ještě názor jineho veterináře,qabYste nemuseli do narkozy a zkuste nějaké kapky do očí.Můj hafan měl jednou taky výtok z oka a pomhli mu kapky Garasone.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 07:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
má občas takový hnis v oku,ale většinou po spaní,to jí vyndávám.Do narkozy ji dávat nechci,dám tomu asi nějaký čas potom zkusím nějaké přírodní kapky,kdyby to přetrvávalo.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Mellorn: Ale ty máš vlatně štěndo, takže pokud to je tak, že má občas nějaký ten kysánek v oku i slzení, mohlo by to být ještě nevyvinutou imunitou, kdy tam opravdu může mít štěník i zánět. Uvědomnělý vet nebude do takového imunitně vyvíjejícího se organismu hned cpát antibiotika a nechá tomu volný průběh, my to taky měli s malou bíglovou. Dal nám na to jen fyzák(fyziologický roztok). Pomohlo to, už v očích nic taky nemá a je zdravá jak řepa. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
lenko : a kdy to tu vaši slečnu přešlo? Jen tak,abych měla představu. ATB bych jí taky dávat nechtěla.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
no, tak to nevím, přemýšlím, tak třeba když napíšu, ž ev půl roce byla už dobrá...fakt ti neřeknu přesně, hlavně po ránu to mívala, to byly i větší kysance, ráno jsem jí je setřela, a hrkla jí tam fýzák. Jen kdyby jí to nepomohlo, dal by jí už taky antibiotika, ale pokud nemusíš bezpodmínečně nutně použít, nenechávej si je napsat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Neléčíme se s tím,jen to vet konstatoval,pak se to nějak zakecalo o ATB myslím ani nemluvil. Ona už má po očima ty slzné cestičky zatvrdlé,jak se tam tvoří ten slzný kámen,ale na to je snad i nějaký odstraňovač,kdyby to bylo fakt nehezké,na baronu ho mají,ale to má čas.Ten fízák jste kapali jak často a kolik kapiček? On bude asi na předpis,že? Ale asi se nebudu pouštět do léčby bez konzultace...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 12:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
fýzák na předpis tuším neni, ale nejsem si jistá (nevidim důvod proč by byl). Jinak fyziologický roztok je jen roztok NaCl o koncentraci cca 0,9. Při operacích se jím promívá rána aby neoschla atd. Nemá to léčivý účinek, ale čistě "mechanický" - propláchne oko a nepoškodí. Jinak je taky dobrý silný černý čaj (neslazený), vlažňoučký. Má totiž slabé antiseptické vlastnosti. Já jsem jím promývala oko, když si Bony natrh vnější koutek - hojení urychlil o hodně a už jsme pak ani nedávala oftalmoseptonex jak pěkně se to hojilo. Tak třeba taky pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
fyzák jsem dávala jen ráno. Evi, ten Optalmo -Septonex-nepsal tu Ruda někdo někdo, že psům ne? Ale je možné, že s epletu, jdu se na to kouknout do příspěvků...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 12:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Arya mela taky vytok z oka, kdyz jsem si ji privez. Daval jsem normalni lidskej ophtalmo-azulen a preslo to za par dni. Ale nevim, jestli byl duvod vytoku stejnej, jako u Arwen. V kazdym pripade ta mast uskodit nemuze.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
tady jsem našla, co nám řekl kdysi vet, kopíruji starý příspěvek:
"Tak dnes jsme přišli z veteriny. Mimo jiné jsme se ptali na oči. Takže náš veterinář říká, že ani Optalmo-Septonex ne. Myslím, že o něm psal Ruda. Dal nám fyzák(fyziologický roztok) a jestli se oči nezlepší, pak teprve přistoupí k antibiotickým kapkám. Cituji doktora: Záněty třetích víček trpí většina štěňat. Není to problém oka, ale imunity organismu jako takového. V dospělosti to prý obyčejně přejde. Asi jako s dětmi, které také nemají imunitu vyvinutou a čím jsou větší, tak se zlešují.Bohužel jsem se nezeptala, proč ten Optalmo-Septonex nedoporučuje. Není mi to jasné, taky jsem jí to sama doteď kapala...."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Evi, tak to asi nebyl Ruda, kdo Opt.-Sept. nedoporučuje, omlouvám se, byl to můj vet.... :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Díky moc. To,že je fízák na předpis jsem myslela třeba z toho důvodu,jestli to není látka,která se používá k výrobě drog a tak,aby to ve velkém nekupovali výrobci,ale asi to je blbost. :oops:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29. čer. 2008 22:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Leni, teď bych kecala jestli to byl Of.- septonex - byla to něco oftalmo - mastička, možná framikoin bebo něco jinýho. Ale nechtěla jsem psát novej opravnej příspěvěk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. čer. 2008 07:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Já jsem jednou psala borovou vodu a Ruda mě sepsul, že Optal jo, ale nikdy ne borovou vodu.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak jsme se vrátili z veteriny ze Lhotky a diagnoza je zánět folikul,dali nám kapky , 4-5 denně 2 kapky,jmenují se Garasone,za týden kontrola.Ten hnisaný výok by se měl brzo zlepšit.zatím se týden nemá koupat, teda namáčet hlavně hlavu.Jinak veterina výborná a skvělý přístup...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 20:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ještě k tomu kapání. Doktorka říkala,že jí to mám kapat přímo do oka,tzn.na sklivec,ne na váček. CHtěla bych se ujistit,že jsem jí rozuměla dobře,myslela jsem,že na váček by to bylo lepší.....nicméně,jako všechny manipulace to s ní není jednoduché a děsně sebou mlela,máte na to kapání nějaké fígle jakotřeba kapat jen tak jakoby mimochodem při hře například anebo je drapsnete se slovy "nehejbej"se a kapete?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. črc. 2008 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
My teď zrovna mažeme oko mastičkou. Přivolám, posadím, dám očuchat, stoupnu nad ní a přitisku si její hlavu na sebe tak, aby koukalo to správné oko, namažu, propustím. Co nejrychleji a pak si pohrajem s mňoukacím balonkem, který mi hned po propuštění přinese.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. črc. 2008 11:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
essi, nebylo by lepší u Arwen nepřivolávat ale nenápadně si ji odchytit? Jinak jak jsem viděla u ní kapání i vyjutí klíštěte - v jejim věku jsme na Bonym klečeli tři :oops: :twisted: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. črc. 2008 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Evo,
nevím, jak Arwen, ale Happinku bys takhle "nenápadně" odchytila jen jednou. Ona by to dobře a rychle prokoukla. Proto jsem se snažila jí to říct "na rovinu", ale nevím, jestli to tak má být. Snažím se, aby to šlo rychle a bezbolestně. Mám zkušenost s tou naší, že nemá ráda držení a znemožnění pohybu bere s větším stresem, než samo ošetření. Proto se śnažím, aby to šlo všechno rychle a abych jí nemusela držet nebo se s ní nějak prát. Zatím nám vychází, že se nechá ošetřit dobrovolně, sice nerada, ale nechá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 09:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
Psovi začalo minulý týden týct z oka, trochu hnisu. Po víkendu jsem s ním zašla k doktorovi, aby se na to mrknul, protože jsem stejně potřebovala koupit odčervovadlo, tak "když už tam jdu",... Doktor prohlásil, že to je "hrozné", že se mu tam asi něco dostalo a proto to hnisá. Dal mi kapky s antibiotikama (Garasone), máme kapat 4x denně, kapky "nesmí v žádném případě dojít" a za týden máme přijít znovu. Podezřívám doktora, že kolem toho udělal scénu (vyšetření rohovky a tak, dostal za to ode mě dost peněz), ale možná jsem jen paranoidní. Pes byl vyloženě nadšený, málem jsem ho na tom stole neudržela.
Nicméně k problému - má někdo nějaké osvědčené postupy, jak psovi kápnout kapku do oka, když se to zvíře strašně moc brání? Zatím se to tak nějak daří ve dvou lidech, ale pes vyvádí čím dál tím víc.
A ještě otázka, jestli tomu někdo rozumíte - musíme nutně na tu kontrolu za týden nebo se na to můžu vykašlat, když to oko bude vypadat dobře?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Záleží na tom, jak to oko vypadá? Má na něm bílomodrý povlak? Je v rohovce vidět nějaký vpich, ranka nebo malá jizvička (to zjistíš nejlíp prosvícením oka zespodu baterkou)? Pokud ano, tak ty ATB určitě kapejte dle pokynů doktora. Po skončení kapání ATB bych pak ještě pár dnů nebo týdnů kapala umělý slzy (třeba Hypotears), aby se rohovka nevysušovala - mohlo by začít docházet k ukládání pigmentu.
Být tebou moc to nepodceňuju. Mám mončičáky a tak vím, co to znamená úraz oka a jeho následky - jedna čuba je díky tomu a mojí tehdejší neznalosti napůl slepá...

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
U nás tečie dlhšie z oka obom psom.Bára má vchlíple dnu spodné viečka na oboch očiach,lavé je horšie,stále jej tečie.Ashon má zas tretie viečka na oboch očiach.Nemože to byť aj u vás? Pokial áno,mastičky a kvapky nič neriešia. :-k

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
No psovi tekl vyloženě hnis a zhruba dva dny bylo i to oko trochu nateklé, pes si to třel packou, takže tam asi fakt něco bylo. Teď se asi lekl doktora a od pondělka tam žádný hnis nebyl. Na pohled to oko vypadá normálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Tak já bych aspoň týden ty kapky klidně dávala a pak, pokud to oko bude v pořádku, tak tím líp.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 21:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Dnes sme boli u veta s Ashonom,lebo mu tečie z oka zeleno žltý výtok,ale nie v kuse,raz ho má,raz nie.Tretie viečko vylúčila,dala nám ATB masť Maxitrol,ale skúsim mu teda dávať ophtal.azulen,než tieto kvapky. :-k

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 22:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Maxitrol dali mně na pohotovosti, když jsem měla prudkou alergickou reakci na čerstvě narozený štěňata a oči mi tak otekly, že jsem neviděla. Děsně ty kapky (a mast) pálily, ale je fakt, že pomáhaly...

Jestli nechceš kapat ATB, tak zkus ten O.-Azulen a k tomu si kup umělý slzy - dobrý zkušenosti mám s Hypotears - a těmi to prokládej. Oko bych udržovala pořád vlhký a uvidíš.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 22:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Vetka ešte hovorila,že tieto plemená s vypúlenými očami na toto trpia,lahšie sa im tam dostane prach a nečistoty.Vyskúšam oboje,masť aj slzy.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 21:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
No mně to povídej, mám s tím bohužel bohaté zkušenosti. Není to žádná sranda. Já o tom bohužel nevěděla nic a skončilo to pigmentem v obou očích, který zakrývá cca 2/3 každého oka a čuba je napůl slepá...

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Takže mu mám stále dávať niečo preventívne? Čo je to ten pigment? :-k

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Ano, kapala bych preventivně ty umělý slzy - udělají na oku takový film, který nedovolí oku vyschnout.

Pigment je tmavá neprůhledná černohnědá skvrna, která se usazuje v rohovce, jako následek dráždění - např. vchlípenými řasami nebo po úrazech oka jako jsou rohovkové vředy.

Vypadá to takto:
Obrázek

Proti tomu zdravé oko druhé čuby:
Obrázek

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 21:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Díky za ukážku.Nikdy som psa s takýmito vypúlenými očami nemala,takže nepoznám ešte všetky pre a proti.Ale viac je asi tých proti,koukám... :roll: Ale tiež to asi bude pes od psa,nemusí mať problémi každý? :-k Bára ide v pondelok na operáciu,tá má vchlípené spodné viečka a oči má červené a podráždené.Prvá doga zas bola na odstránení tretieho viečka.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 21:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Většina jich naštěstí problémy nemá. Chce to prohlídnout to oko důkladně, jestli právě nevrůstají řasy nebo to oko nedráždí něco jinýho. Záleží taky na tom, jak moc má ty oči vypoulený - jak můžeš vidět na tý první fotce, tak u Aši je to fakt extrém. Naproti tomu Hupi má oči celkem normální. Je taky třeba dávat pozor, aby si nepíchnul do oka trávu nebo aby ho neškrábnul při hře jinej pes apod. Jakmile se stane úraz, musí se už pak po vyléčení do oka většinou doživotně kapat něco na zvlhčování.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Holky, myslíte, že psi taky trpí na zánět spojivek nebo něco podobného? Už dva měsíce je u nás jen a jen sníh, teď se přidává i sluníčko. Jako první začalo téci z oka tomu mladšímu, teď se přidal i starší. Je to bezbarvé (jako slzy) a oči extra červené nemají. Máte nějakou radu. Vyplachuji psím opftalem a dneska jsem u Barona objednala přípravek na oči. Děkujiiii

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Podle toho co vím od známé mopsíkářky (resp. od jejich veta), tak to může být i těmi mrazy - oko vysychá a tak se brání nadměrnou tvorbou slz. Doporučuje se před venčením v mrazech kápnout do oka umělé slzy, které právě vytváří ten ochranný film na rohovce.
Jinak zánět spojivek bys poznala dle bolestivosti a světloplachosti, si myslím.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 23:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Tak Bára má operáciu zdárne za sebou,som lahšia o 2000kč. :roll: Dúfam že jej to pomože aspoň.Na prvý pohlad ani nie je vidieť,že jej niečo robili,žiadny opuch,nič.Myslela som teda,že to bude stáť menej,za iný zákrok kde sa viacej šilo som platila menej,než som myslela že to bude stáť.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vytok z oka
PříspěvekNapsal: ned 09. kvě. 2010 19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Můžete mi někdo poradit nějaký kapky do očí bez předpisu, co bych mohla kapat psovi do očí? Začaly se mu teď dělat ospalky (do žluta, nevim, jestli to je hnisavý nebo ne :dontknow: ), nikdy se mu to nedělalo, teď mu každou chvilku utírám oči. Trochu slzí, ale oči zarudlý nějak víc nemá, nic nenormálního mi na nich nepřijde. A trochu mu teče z čumáku, připomíná mi to nějakou alergii nebo tak... ale bůh ví... no, něčim bych mu to zkusila vykapávat, ale nějak nevim čim :( jestli nějakej ten ophtalmo- něco, nebo třeba i Visine...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!