Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:05
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Včera Alfonse poštípaly včely. Nebyla jsem u toho (trčím v práci), Jarda mi to řekl do telefonu.
Byl s ním včera na veterině, dostal prý kalciovou injekci a večer prý vypadal v pohodě. Dnes jsem volala, jak to vypadá, zrovna se vraceli z veteriny. Prý ráno nevypadal nic moc, tak radši jeli k doktorovi. Dostal injekci s antibiotikama a analgetikama, aby ho to tolik nebolelo a kapačku.
Modlím se, aby byl ok.
Máte s tím někdo zkušenosti? Nevíte, čím by se dal stav krom léků a kapačky zlepšit?
Díky moc za rady
Kačka

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 14:22 
Offline

Registrován: úte 12. srp. 2008 13:01
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
naše štěně boxera minulý týden štípla včela přímo do čenichu.příšerně mu otekl a navíc mu po celém těle naskákaly boule.jeli jsme na veterinu dostal injekci pak ještě jednu doma a do druhého dne byl v pohodě.ale měla jsem docela nahnáno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
No já právě mám taky...a kor když je na kapačce...prej sebou pořád mele a jednou si to vytrhnul a dost mu tekla krev...
nejvíc mě štve, že trčím až do noci v práci a nemůžu být s ním... :-(

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 14:37 
Offline

Registrován: úte 12. srp. 2008 13:01
Příspěvky: 12
Bydliště: Zlín
to bude určitě brzy v pořádku..našeho štípla naštěstí jen jedna ale i tak to stačilo..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 15:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Já bych použila ostropestřec na pročištění jater.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Čekala jsem, kdo to poradí první...
Ten doma sice máme, ale nejsem si jistá, jestli pomáhá i na tohle...vím, že se tu radí skoro vždycky jako spásná věc...no asi ho budu moct dát až zítra, ale nejsem si jistá, jestli se to nebude tlouct s těma antibiotikama a analgetikama...

Kdyby měl někdo další osobní zkušenost, budu ráda, když se o ní podělí... :-)
díky

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 16:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
no, teda ty antibiotika moc nechápu - myslela jsem, že jsou proti zánětu, ale způsobenému infekcí... tohle by měla být zánětlivá reakce ale na včelí jed, na to podle mě antibiotika nezaberou (ale nejsem vet, takže hádat se nebudu)... no u člověka bych dala zyrtec na potlačení alergické reakce, ale nevím, jak ho snášej zvířata... ostropestřec by myslím pomohl vyčistit krev od toho jedu... možná ať vám vet dá nějaké vitamíny... a klid. Pesan je mladej, zvládnete to :wink:

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 06:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Katchi píše:
Čekala jsem, kdo to poradí první...
Ten doma sice máme, ale nejsem si jistá, jestli pomáhá i na tohle...vím, že se tu radí skoro vždycky jako spásná věc...no asi ho budu moct dát až zítra, ale nejsem si jistá, jestli se to nebude tlouct s těma antibiotikama a analgetikama...

Kdyby měl někdo další osobní zkušenost, budu ráda, když se o ní podělí... :-)
díky


Udělala bych to z toho důvodu, že při poštípání bych řešila otravu a alergii. Což jsou podobné záležitosti a hlavně bych čistila játra. Sama ostropestřec užívám na alergii a docela se mi s ní letos daří bojovat i bez léků. A pokud nepomůže, tak určitě neublíží.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 21:30 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Katchi.......Nechte udělat rozbory na alergii. Mohly ho buď hodně poštípat včely, ale klidně může být i alergický. V jednom čtyřnohém vydání mám doma taky alergika. Bohužel navíc má tendenci hmyzáky i lovit. Řesíme to prostě tak, že všude (doma, na chalupě, v autě) máme Dythiaden, který se používá běžně u lidí, tahám ho s sebou i na výlety. Pokud psa něco bodne, rovnou ho narvu Dythiadenem. Pochopitelně záleží také na tom, kam ho to kousne a kolik bodanců, ale jako první pomoc pro alergika asi nejsnažší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp. 2008 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Tak jsme se dnes vrátili domů...živí :hura:
Spali jsme těch několik dní u kamaráda, abychom to měli blíž k doktorovi.
Všechno vypadalo následovně:
Alf dostal něco kolem sta žihadel (ještě pořád mu nějaké tahám :evil: ). Nejdřív dostal kalciovou injekci, ta zastavila akutní projevy otravy včelím jedem, ale druhý den po poštípání se stav rychle zhoršil. Jarda s ním jel na jinou veterinu :pomoc: , tam dostali antibiotika, analgetika a infuzi. Alfovi se nesrážela krev, tudíž prosakovala do podkoží, kde se dělaly hematomy a do ledvin, proto močil skoro černou krev. Měl horečku a byl dehydrovaný. Také bylo podezření na otok a vodu na plicích (to se naštěstí nepotvrdilo). Díky doktorům to vydržel a teď už se lepšíme :-)
Další den jsme dostali další injekce a dvě kapačky.
Čtvrtý den už jsme byli bez kapaček. Alfon začal pít a žrát, dávala jsem mu vodu s glukopurem a ten ostropestřec (doktor mi ho schválil) a vařím rýži s kuřecím masem.
Už se sám dojde vyvenčit i do auta už skočí sám.
Dnes jsme dostali poslední injekce a až dobereme antibiotika, tak jdeme na rozbot krve a moči, abychom zjistili, jak jsou na tom ledviny a játra.
Doufám, že to bude bez následků, ale to ukáže až čas...

Jinak k těm injekcím - dostali jsme kortikoidy na srážlivost krve, antibiotika proti zánětům (aby se nezanítili vpichy, které byly všude) a analgetika proti horečce, kterou měl tři dny něco přes 40st.

Objednám Drugs Imun, který by měl podpořit pročištění a regeneraci organismu. Naštěstí je Alf bojovník a pere se s tím dobře :susel: .
Akorát je to herečka, páč když zjistil, že ho opečováváme, tak zkoušel neposlouchat, ale to jsme mu zatrhli. Teď leží na svém oblíbeném místě na gauči a chrní :wink:

Děkuju všem za příspěvky a podporu, jsem šťastná, že to zvládnul.

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp. 2008 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Uffff, no hlavně, že už to vypadá dobře ... Ale ten ostropestřec bych mu určitě ještě pořád dávala :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp. 2008 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
JJ ten kapem, jen ještě přidáme ten Drug Imun. Po tom, co dostal tolik léků, to bude potřeba...
Vet mi říkal, že se na začátku divil, že to hafan vůbec přežil...tak jsem teď ráda za každej krok, co ujde a za každý sousto, co zbaští :drinkers:

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. srp. 2008 09:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Tak Alf je zase horší, nechce se hýbat, od včerejška nekadil, pije a žere míň a míň...nevím, jestli to je jen tím, že už nedostal infuzi a časem se to zlepší, nebo jestli se to horší díky nějakému vnitřnímu problému. Ale teplotu nemá...tak nevím...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. srp. 2008 10:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Už dostává ten Drags Imun?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. srp. 2008 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Ještě nedorazil.

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Dnes odpoledne jsem byl s Alfem u veta. Od středy, kdy mu byly vysazeny infuze, se horšil. Trpí nechutenstvím, únavou, nechodí (jen minimálně), jen leží a spí, je letargický. Velkou částí jeho potíží je i psychická stránka, což bylo dobře pozorovatelné na jeho velikém ožití dnes v čekárně u veta. Cizí prostředí, rozptýlení,... Sám od sebe hodně chodil, pil, jevil zájem o okolní psy a lidi,...
Nicméně po tom, čím prošel, je hodně anemický, vyhublý a vysílený. Dnes jsme dostali 2 infuze, tak je teď "hospitalizovaný" u Krkavce a kape a bude kapat dlouho do noci. Vet vzal krev na testy, zítra budeme vědět výsledky. Oxoun o tom ještě neví, ale v případě eventuálních neuspokojivých výsledků Alfova krevního obrazu, se zítra stane dárcem krve - přislíbil Krkavec. Což by mělo přinést okamžité zlepšení. Věříme, že Alf celou situaci zvládne a vybojuje zpátky svoje zdraví a svůj elán!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Desenský píše:
Už dostává ten Drags Imun?


Koupíš ho na 99% v Krakovské ulici, když půjdeš z Václaváku, je to vlevo, asi 3. obchod. Za hotové a hned. Další možnost je prodejna Energy v Jeseniově (asi55) ulici v Praze 3. Koukni na net, mají dost nevýhodnou otevírací dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Essi píše:
Desenský píše:
Už dostává ten Drags Imun?


Koupíš ho na 99% v Krakovské ulici, když půjdeš z Václaváku, je to vlevo, asi 3. obchod. Za hotové a hned. Další možnost je prodejna Energy v Jeseniově (asi55) ulici v Praze 3. Koukni na net, mají dost nevýhodnou otevírací dobu.


Kač to objednala přes net. Má to přijít v po nebo ut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 22:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tak držím palce. Kdyby ne, napiš SZ, jedu v úterý do Prahy a jdu do Krakovské.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. srp. 2008 23:27 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: úte 13. čer. 2006 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: ČR
Myslím,že jde o alergickou reakci a spíše podpořit funkci jater a ledvin.
Zmíněným preparátem bych do psa nesahala,spíše dobrým biotronikem.
Jen pro ilustraci,že zmíněný produk snad neublíží,ale podstatně nepomůže:



.:DRAGS IMUN Je bioinformační přípravek obsahující čistý latex z peruánské rostliny Croton lechleri. Má silné antibakteriální, antimikrobiální, antivirové a protiplísňové účinky. Urychluje hojení ran, tkání, kůže, aftů, vředů a zánětlivých stavů. Aktivuje kostní dřeň, příznivě ovlivňuje regeneraci krve při anémii a leukémii.


Kdy pomáhá:

- Při respiračních, chřipkových a horečnatých onemocněních
- Při hepatitidě typu A a B a při onemocněních způs. Retroviry, Cytomegaloviry a při dalších infekčních chorobách
- Urychluje hojení ran tkání, kůže, aftů, vředů a zánětlivých stavů, bércových a žaludečních vředů, při zánětech tenkéhoa tlustého střeva
- Při trávících problémech, průjmech, nadýmání
- Proti zvýšené tvorbě modřin
- Při snížené funkci štítné žlázy, při Parkinsonově chorobě, poruchách CNS, borelióze
- Při anémii a leukémii (aktivuje kostní dřeň)
- Působí příznivě na kvalitu kostí a kloubů, působí při artróze a při problémech s páteří
- Při paradentóze, krvácení dásní a zvýšené kazivosti zubů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. srp. 2008 04:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Cca 100 včelích žihadel není alergická reakce, ale otrava jako prase!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Vcera nás dopoledne vet dorazil. Zavolal nám, že krevní obraz je kritický a nejsou v něm mladé červené krvinky. Cca do týdne prý Alf umře a nepomůže ani transfuze. Pak ale řekl, že ty testy se dělají strojově a že ještě zadá do laborky požadavek na ruční kontrolu pod mikroskopem. Prý to přístroj nemusí najít. Tak příšerný den nikomu nepřeju! :-(
Odpoledne zavolal a zaplaťpámbů oznámil dobrou zprávu, že kostní dřeň je v pořádku a pod mikroskopem našli mladé č.k. :-)
Stále kapeme, Alf se na infuzích lepší. Když jsem včera přijel ke Krkavcům, kde už Kač byla, tak mne přišel přivítat až ven k autu a vrtěl :-)
Stále očekáváme zásilku drags imun.
Další zprávy Kač, dnes už asi budou doma a na netu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 12:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ježiš, skoro to vypadá, že vet má velmi velmi špatný smysl pro humor :evil: ale hlavně že se lepší :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Evi, no s odstupem času by se to dalo brát i tak :-) nejhorší bylo, že s těma krvinkama a nefunkční kostní dření mi říkal v ordinaci...ani jsem neměla sílu se ho ptát na cokoliv dalšího...jen jsem odešla do auta a rozbrečela se...no pak s ním mluvil Jarda a bavili se o těch mikroskopových testech...
celé odpoledne jsem čekala, co se dozvíme...

No a hurá, Alf je dneska doma, válí se na gauči, kapem další infuzi a vypadá to dobře...baští s chutí, dobře pije a včera konečně trouskoval :lol:

Jen co přehraju fotky do PC, tak je dám do fotogalerie...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 13:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Teď už zcela jistě pozdě, ale mám od jednoho starého včelaře nouzovou "babskou" radu. Při poštípání včelama se namočit co cukerné lázně, nevím co přesně má ten cukr dělat - myslím že má neutralizovat ten jed. Vím že mi říkal že pokud je těch bodanců hodně, tak napustit vanu vody a co ní nasypat cukr (v množství nevím, ale prostě aby to bylo sladké). V případě jen jednoho štípance nebo menšího množství ta místa jen potírat cukerným roztokem.
A pak taky žihadla vytahovat vyškrábnutím nožem, tím se nezmáčkne jedový váček a nedojde k dalšímu uvolnění jedu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
2MisaZap: Tak to bych chtěla vidět, jak bych do vany cpala oteklýho psa s asi 100 žihadlama :-) ...

naopak vet říkal, že žihadla se hned vytahovat nemaj, protože se právě nezabrání dalšímu vstříknutí jedu do těla...maj se nechat zaschnout a až pak vytahovat...
navíc, jak toho bylo hodně, tak se Alfovi nesrážela krev a kdyby se žihadla tahala ven, tak by to nezastavitelně krvácelo :-(

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 13:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Citace:
Myslím,že jde o alergickou reakci a spíše podpořit funkci jater a ledvin.
Zmíněným preparátem bych do psa nesahala,spíše dobrým biotronikem.
Jen pro ilustraci,že zmíněný produk snad neublíží,ale podstatně nepomůže:
.:DRAGS IMUN Je bioinformační přípravek obsahující čistý latex z peruánské rostliny Croton lechleri. Má silné antibakteriální, antimikrobiální, antivirové a protiplísňové účinky. Urychluje hojení ran, tkání, kůže, aftů, vředů a zánětlivých stavů. Aktivuje kostní dřeň, příznivě ovlivňuje regeneraci krve při anémii a leukémii.


Erin, nějak nevím, jak jsi tento příspěvek myslela...
Píšeš, že mu Drags Imun podstatně nepomůže, ale hned uvádíš, jak účinkuje...mimo jiné na krvetvorbu a aktivaci kostní dřeně...
ale to Alf přesně potřebuje! aby se mu tvořily červené krvinky, které by okysličovaly krev a celé tělo.

A tím biotronikem jsi myslela co?

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 15:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: Zruč n/Sáz.
babské rady můžem zkoušet až nepůjde o život ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp. 2008 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Citace:
Už dostává ten Drags Imun?


Rudo, jaké by jsi doporučil dávkování?

Dnes už je Alf bez kapaček, dostal poslední injekci antibiotik, pije, baští také lépe, jeví zájem o okolí...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2008 21:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Jen doplním pro pořádek - Alf je zas chlapík :-)
Bere Ostropestřec, Drags Imun, vařenou stravu + granule. Krevní obraz se velmi zlepšil. Alfons neodbytně otravuje hárající Nikkó, což je nejlepším důkazem jeho navracejícího se pevného zdraví :-)
A to je vykastrovaný ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc. 2013 18:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
Trošku se to tady už naťuklo, ale moc jsem se nedozvěděla. Ráda bych se tedy zeptala znovu. Jak je to s VOSÍM píchnutím. Dnes moje bordera vlítla do vosího hnízda a ani nevím, kolik jich zchytala. Odhaduju asi 30. Rychle jsem s ní zdrhala zpět k rybníku s veterinářem na drátě. Prý mám hlídat jakkoukoli změnu dechu. Nic výjimečného se ale nedělo. Žádné opuchnutí, žádná zadýchanost...nic. Jenom mi přišla strašně vyděšená. Jak může být vosí píchnutí vážné? Jak dlouho mám být na pozoru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: čtv 18. črc. 2013 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
No já celkem pochybuju, že se dozvíš něco konkrétnějšího než od toho veterináře. Vos (jakož i včel) je více druhů a liší se způsobem života, útočností a zřejmě i jedem. Teda alespoň co můžu soudit z osobních zkušeností. A stejně tak reakce na píchnutí je vždy individuální.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: pát 19. črc. 2013 04:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Myslím, že někde psali, že jsou ty včely a vosy nažrané různé chemie a pak může být na bodnutí mnohem větší reakce, i když člověk není alergický. Mně se to stalo před pár lety, bodnutí mě šíleně pálilo ještě několik dní, otok jak blázen splaskl asi za 10 dní.
Myslím, že pokud nemá pes reakci hned nebo do pár hodin, mělo by to být v pohodě.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: pát 19. črc. 2013 11:09 
Offline

Registrován: ned 21. úno. 2010 18:08
Příspěvky: 28
Bydliště: Vysočina
K tomu kousnutí vosou nebo včelou - ještě záleží na tom, jaký je rok, zda suchý nebo deštivý. Pokud jsou takové vedra, jaké jsou teď, může být včelí jed koncentrovanější a pak má reakci i člověk, co jinak ji mít nemusí. Bolestivost je také mnohem větší.
Měli jsme zde kokršpanělku, co si v lese rozhrabala vosí hnízdo. Vosama byla celá obsypaná, pomohl nedaleký potok co se týká vos, ale pejsková okamžitě upadla do anafylaktického šoku, šíleně natekla, vypadala jako koule, taktak jsme ji donesli domů a cestou rozvažovali, zda dát Calcium nebo Dexonu. Vyhrála Dexona. Po vpíchnutí pod kůži během pár minut zlepšený dech, začala splaskávat a po cca 1,5 hodině byla naprosto OK, tedy pokud člověk nebere to, že byla ospalá a slunce jí nedělalo dobře. Ale tahle reakce je i u člověka. Pokud by Dexona nezabrala, byl nachystán můj Atropin. /Nikdo z nás ovšem neměl tušení, zda injekce psa nezabije spíš, jak vosí jed./ :roll:
Co se týká včel - nejšílenější bolest a otok je od černých, lesních včel.
Pokud člověk nebo zvíře má alergii na tenhle typ jedu, naprosto smrtelná kombinace je zmijí uštknutí. Pokud vás nezabije had, zabije vás protijed, protože gamaglobulín je ta stejná bílkovina jako hadí jed.

S anafylaktickým šokem mám od 15ti let bohaté zkušenosti. Mám jej pravidelně každý rok a klinickou smrt mám za sebou asi 7x. :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: pát 19. črc. 2013 16:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
Díky za zkušenosti a koukám teda, že jsme měli z pekla štěstí...slovy klasika:"Teda ten anděl strážnej co nad náma lítá, to musí bejt šichta, řeknu vám..."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: sob 20. črc. 2013 07:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Baara píše:
...Jenom mi přišla strašně vyděšená.
Která z vás byla vyděšená víc? I v těchto situacích si má člověk zachovat chladnou hlavu, jinak si ze psa udělá hysterika.

Citace:
Jak může být vosí píchnutí vážné? Jak dlouho mám být na pozoru?
Za lopatkou na přechodu ke kosti pažní je snadno hmatatelná jamka, kde je velice účinný akubod používaný právě po bodnutí, uštknutí a jiných malých otravách jedovatými zvířátky. Tento bod se dráždí několikerým prudkým "nabodnutím" ukazovákem nebo propiskou. Lepší je psa přidržet z druhé strany, nebo ho o něco opřít, jelikož síla bodnutí prstem by měla být taková, že to psa bez přidržení odhodí, nebo alespoň prohne do oblouku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: sob 20. črc. 2013 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
A psa "nabodnout" hned po podnutí? Předpokládám, že až začne natékat, tak je docela pozdě, nebo ne ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: ned 21. črc. 2013 13:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdy není pozdě. Pozdě je stimulovat akubod, když už je po všem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: ned 21. črc. 2013 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. srp. 2012 09:21
Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Rudo, nemá tenhle aku bod číslo, abych si to mohla vyhledat na obrázku? Blbě si to představuju a chtěla bych si být jistá, kde to přesně je :-"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: ned 21. črc. 2013 22:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Viděl bych to na SI10

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: ned 23. bře. 2014 06:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. pro. 2010 01:20
Příspěvky: 49
Bydliště: Meziboří
Včera jsme měli hodně rušnej den..
Se Satine jsem byl na zahradě a ničeho nezvyklýho jsem si nevšiml.
Pak jsme šli domu a Satine začala po čtvrt hodině zvracet. Přičítal jsem to trávě, kterou na zahradě okusovala, ale zvracela pořád a změnila se a sotva se držela na nohou. Hrozně pila a zvracela.. Rovnou jsem jel na veterinu a přemýšlel, co mohla na zahradě sežrat, protože se změnila až po příchodu z venku a to hrozně rychle.. Na veterině jí ošetřili a Satine vypadala veselejší a už nezvracela( jinak pobllila i čekárnu). Byli jsme domluveni, že když zase začne, vrátíme se do ordinace. No a do dvou hodin se stav zase zhoršil. Jeli jsme zpátky na veterinu a doktorka se mě zeptala, že takhle rychlej průběh může ukazovat i na alergickou reakci na žihadlo. Jenže já si ničeho nevšiml. Žádný otoky, při odchodu ze zahrady byla úplně normální. Krevní testy+obraz byly v normě. Pak mě napadlo, že soused chová včely.. Satine dostala kapačky a injekci proti alergické reakci na včelí bodnutí a do pěti minut už zase ožila. Teď je sice vyčerpaná, ale veselá. Dávám DI, před krevním rozborem jsem nechtěl, aby nebyly výsledky ovlivněný a děkuju doktorce, že jí vůbec napadla varianta bodnutí včelou, ikdyž to zprvu vypadalo na otravu něčím, co se dá sežrat. Satine asi bude mít alergii..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: sob 31. kvě. 2014 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. pro. 2013 06:34
Příspěvky: 46
Bydliště: Lipník nad Bečvou - Loučka
Tak tohle už bych znovu zažít nechtěla :
psíci si pobíhají po dvoře, jeden se přikrčí , jakože tlačím bobek, průjem, pár kroků ke mě, zaboří mi hlavu mezi nohy, nakrčí se, znovu tlačí,na dvě minuty ztuhne nereaguje na nic, je apatický, popostrčím ho, udělá pár kroků, malátně se motá, bleje, pár kroků,rozjedou se mu nohy do 4 stran, leží na břiše, zrychleně dýchá jazyk vyplazený, pěna u huby. Tak letím pro klíče od auta, psík se doplíží k vodě (louže s lekníny)dva loky vody, podlomí se mu zadní nohy,vyvalí se na bok a zůstane ležet. Z vody vytahuju bezvládnou hadrovou panenku s visícíma nohama , hlavou a vyplazeným jazykem, naprosto bez známek života. Nejbližší veterina je 5 km, taková ta ordinace v domě veta, která má otevřeno pár dnů v týdnu 3hodiny v podvečer, je 18:45, vybavení žádné jen stůl a lékárnička, aspoň mi řeknou kam s ním..... Po třech minutách v autě je z bezvládného těla sice zrychleně dýchající, malátný, ale normálně ležící pes. V ordinace už dokáže i stát na nohou. Prý prudká alergický reakce na hmyzí bodnutí, nebo spolklá včela,... dvě injekce na zklidnění a vyfasovali jsme kontakt na kliniku s vybavením, kdyby něco, pozorovat, nejíst, voda po trochách. Doma už si vyskočil z auta sám. Sice byl pořád malátný, držel se mě jak klíště, hodinku se prospal,večerní venčení žádná divočina, ráno už zvládnul klasický 5ti km venčící okruh s plaváním a zas řádí jako dřív.
Dá se tomuhle do budoucna nějak předejít, nebo se mám bát každé včely co proletí kolem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: ned 01. čer. 2014 15:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Viz. moje předchozí příspěvky v tomto tématu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2014 09:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. pro. 2013 06:34
Příspěvky: 46
Bydliště: Lipník nad Bečvou - Loučka
Děkuji,
tak jestli tomu správně rozumím, když už mám jednou alergika, předejít podobným reakcím nelze, zvlášť když máme plný dvůr kvetoucích kytek a na zahradě přezrálý třešně. Pokud budu zrovna poblíž můžu reakci ovlivnit prostřednictvím aku bodu, pokud ho trefím a správně nabodnu, pokud poblíž nebudu, řeší se to samo stylem " děj se vůle boží" :cry:
Lepší je být připraven, jdu hledat správný bod.

Je možný, aby tato příhoda měla vliv i na druhýho psa, který to celé pozoroval, mám pocit že nám ji někdo vyměnil....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštípání od včel
PříspěvekNapsal: úte 03. čer. 2014 06:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Deni22 píše:
...Je možný, aby tato příhoda měla vliv i na druhýho psa, který to celé pozoroval, mám pocit že nám ji někdo vyměnil....
Samozřejmě, že to vliv mít bude.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!