Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 13:40 
Chcel by som sa poďakovať Rudovi za jeho cenné rady ohľadom tzv. gastrovirózy (aspoň pokiaľ ide o tvrdenia veterinárov). Tá brokolica zabrala :-) a vyberal si ju podľa potreby...

Ide mi však o ďalšiu vec. Pred pár rokmi som doviezol kríženca ako darček pre priateľov. Perfektne "zrástol" s rodinou i keď nie kedy šteká viac, ako je nutné :-) Avšak pred časom jej praskol pri hre balónik v tlame a začali sa prejavovať záchvaty epilepsie... Zrejme z toho šoku. Je možné psa z tohoto vyliečiť?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2009 07:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano, jezdí za mnou lidé s tímto problémem u psů a ve většině případech se nám to podařio trvale vyléčit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 18:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. úno. 2009 13:14
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno
Dobrý den, ve středu jsme u Vás byli s RR. Chtěla bych se zeptat, kteréže bylinky bychom měli koupit. Díky moc za odpověď, T. Sýkorová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
dobrý večer,potřebovala bych radu.našemu koliákovi byla zjištěna epilepsie v roce a od dvou let je na lécích.bez záchvatů.bude mu pět let.dnes jsme poprve absolvovali cestu vlakem.řídila jsem se radami co dělat proti strachu.nejdřív nechtěl nastoupit chtěl utéci,ale nenechala jsem ho. ještě než jsme se rozjeli se mi ho podařilo uklidnit a podával mi pac a smála jsem se na něho .při jízdě nazpátek nechtěl vůbec nastoupit do vlaku.chtěl zdrhnout,dokonce i vrčel,nakonec to vzdal a nastoupil.sám bez násilí.cesta probíhala líp než ta před tím.pokud se mi podaří udržet psa v této rovině ,že bude o sobě vědět a nebude blbnout a postupně budem přidávat vzdálenost a různé vlaky může cestovat i když má epilepsii?abych mu neublížila.dcera mi říkala,že jsem se zbláznila když jsem se chtěla vydat na Free sobotu.pokud máte někdo zkušenosti prosím ozvěte se .dík Potřík a Ilona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 20:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nevidim důvod proč nejezdit. Má případný záchvat dostat doma, v lese, ve městě nebo ve vlaku? A Ruda by vám s tim moh poradit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Ilona Lebedova píše:
.....může cestovat i když má epilepsii?abych mu neublížila.dcera mi říkala,že jsem se zbláznila když jsem se chtěla vydat na Free sobotu.pokud máte někdo zkušenosti prosím ozvěte se .dík Potřík a Ilona


Podle toho co píšeš má epilepsii kompenzovanou léky tak může dělat úplně všechno jako každý jiný pes. Známá dokonce s epiletickým psem dělala agility, jezdila s ním po závodech a myslím že za celá ta leta se jí stalo jednou že měl pes záchvat přímo na nějaké akci. Záchvaty naopak většinou přicházejí když je mozek v klidu. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát 20. bře. 2009 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
děkuji za odpovědi.my jsme s ním přestali agility dělat kvůli epilepsii,tak bychom mohli zase začít a rovněž přijet na nějakou free sobotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 24. pro. 2009 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Chtěla bych se zeptat: moje kamarádka má psa s epilepsií už je mu přes 10let a ted se mu to zase trochu zhoršilo, ale co sem chtěla -říkala, že nikde nenašla, jak se má chovat, když dostane záchvat. Jestli by mu při tom nějak mohli pomoct? Naposled na sebe schodil celou stěnu a navíc ho prej natvrdo napadli ostatní psi ze smečky

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát 25. pro. 2009 07:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
Vhera píše:
Chtěla bych se zeptat: moje kamarádka má psa s epilepsií už je mu přes 10let a ted se mu to zase trochu zhoršilo, ale co sem chtěla -říkala, že nikde nenašla, jak se má chovat, když dostane záchvat. Jestli by mu při tom nějak mohli pomoct? Naposled na sebe schodil celou stěnu a navíc ho prej natvrdo napadli ostatní psi ze smečky

Vhera -určitě by mu měli vytvořit takové podmínky,aby nedošlo k ublížení psa.My jsme psa drželi,hladili a hlídali ,zda dýchá.To si myslím,že je nejdůležitější.Pokud je člověk doma,tak pozná,že se blíží záchvat,takže se tohle všechno dá zařídit.jinak pokud bych nebyla doma,tak bych ho asi izolovala od ostatních psů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát 25. pro. 2009 09:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vhera píše:
... navíc ho prej natvrdo napadli ostatní psi ze smečky
To nepochopím.

Často pomáhám psům s epilepsií, pokud chce vědět co s tím, může se u mne stavit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát 25. pro. 2009 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Desenský píše:
Vhera píše:
... navíc ho prej natvrdo napadli ostatní psi ze smečky
To nepochopím.


Píšu, jak mi to řekla, oni mají 5 psů a dva z nich se na něj při tom záchvatu vrhli a začali ho prej surově kousat jeden do krku a jeden do nohou(samozřejmě je sundala), ale nechápu proč, jinak spolu vycházejí...

Ale ostatní vyřídim děkuju, byla u toho sama a viděla to poprvý, tak asi nepoznala, že se něco blíží

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát 25. pro. 2009 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
to chápu když to viděla poprvé.taky se každý pes chová jinak.
to napadení mohlo vyvolat neočekávané neznáme chování pro ostatní psy?kdyby to viděl Ruda tak by to vyhodnotil správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát 25. pro. 2009 11:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle chování nazývám "dobíjením raněných".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát 01. led. 2010 09:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na stránku "Strach..." mého hlavního webu jsem dal nějaké pomůcky pro zvládnutí tohoto problému.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
známá léčila psa z epilepsie pomocí melasy s třtinovým cukrem. Že to obsahuje hodně hořčíku myslím a záchvaty mu po tom přešly, že i vetové čuměli. To, jen jako návrh, kdyby to chtěl někdo zkusit.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 10:07 
Offline

Registrován: ned 21. úno. 2010 18:08
Příspěvky: 28
Bydliště: Vysočina
Ahoj, ráno byla u nás veterinářka utratit naši fenku NO. Diagnoza epilepsie. Četl jsem příspěvky, moc tomu nevěřím. I když je pozdě, poraďte.
Včera ráno venčení v pohodě, odpoledne začala schovávat ocas až skoro pod břicho, večer ji bolely zadní nohy. Zatím relativně v pohodě. V noci první nářek, křeče, začala polehávat po zemi, křeče v cca hodinových intervalech. K ránu už i přední tlapky v křeči, záchvaty po půl hodině, hodně náročné. O půl 7 ráno volaný veterinář, dojel za cca hodinu, má to daleko, křeče po 10 minutách v trvání cca 2-4 minut, pokus o obrácení páteře do protisměru, manželka jí hlavu udržela ve správné pozici, namáhavé dýchání, neskutečný nářek. Poslední záchvat po příchodu veterinářky. To jsme měli co dělat ji udržet. Dle veterinářky jediná varianta utracení.
Byla to dle popsaných příznaků epilepsie? Do cca 12 hodin od prvního příznaku bylo po ní.
Ještě dopíši, radikálně začala hubnout i když žrala 2x denně a příští měsíc měla mít 9 let


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 10:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Epilepsie podle mě ani náhodou. Spíš otrava, tetanus nebo něco podobného.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Chudák čubinka, je mi líto, že se trápila. To, co popisuješ, neodpovídá tomu, jak probíhá epilepsie u jiných psů. Moc bych na ní nevěřila.
Sázela bych spíš na nějakou otravu nebo něco takového.

Jen - když se mi na psovi něco nezdá, popadnu ho a jedem k doktorovi. Jezdíme do Prahy. Pro takovéto případy bych volila vyzkoušeného, opravdu dobrého doktora.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
můj názor je taky že to epilepsie určitě nebyla, vypadá to spíš na nějaký jed- nervového tipu nemohla někde něco slíznout- jed na slimáky nebo něco podobného

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 10:46 
Offline

Registrován: ned 21. úno. 2010 18:08
Příspěvky: 28
Bydliště: Vysočina
Otrava asi ne, protože máme, doprčic, měli jsme 2 fenky NO, obě žraly to stejné, obě byly spolu furt a stále. Návnady na lišky v okolí nejsou, do lesa samy nechodily. Spojoval bych to s tím hubnutím, to trvalo cca 2 měsíce /od doby co začala na jaro línat/. Obě fenky žraly stejné dávky, ta co umřela poslední měsíc měla dávky dvojité, nebylo to na ni ale poznat. Vyhublost byla taková, že i veterinářka se zděsila.
Nádor? Rakovina? Není mi jasné, co postupuje tak neskutečně rychle a s takovými křečemi.

Jedy v okolí nejsou, bydlím v CHKO 1. stupně, to by bylo na průšvih. Druhá fenka je OK a 7 našich koček je taky v naprostém pořádku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 10:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
takhle odešla sestře fenka foxteriéra , absolutně stejné symptomy a průběh .. diagnóza encefalitida .. měla přesně tyhle záchvaty opakovaně a léčili ji z toho na klinice v Brně .. brala kortikoidy a další silnou chemii .. prodloužilo jí to život o necelých 7 měsíců .. pak to prohrála. Doktor říkal, že kdyby to bylo jiné plemeno, tak už by to dávno zabalila ... je mi to moc líto, ale tohle se prej zatím úspěšně klasickou medicínou léčit nedá.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 10:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mě to fakt připomíná tetanus, a co myši? Nemohla sežrat otrávenou myš? Ptva se přepokládám nedělala. Tady se můžem dohadovat co by to mohlo být, ale k ničemu se neodstanem. Jak se hcovala jinak krom toho hubnutí? Horečky, světloplachost...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no doberem se určo k tomu že epilepsie vypadá rozhodně jinak

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:04 
Offline

Registrován: ned 21. úno. 2010 18:08
Příspěvky: 28
Bydliště: Vysočina
Dostávám se na šikmou plochu s odhadem, ale mám pocit, že tohle celé, myslím to radikální hubnutí apod. začalo po posledním očkování. Jelikož jsem laik, prdlajs poznám na co byla očkovaná, ale třeba Vám to něco řekne: takže klasicky vzteklina, inf. hepatitis, inf.laryngotrachetitis, parvovirosis, parainfluenza, leptospiroza-3 odnože.
Co se týká horečky, nic takového, světloplachost taky ne. Jedované myši tu nejsou, máme vysoce ekologické a na poli nebyla. To by odnesly nejprve kočky.
Co se týká otravy, to tady nehrozí, pitomci tu max. používají železa, ale jedy ne. Navíc se pohybovala jen po našem pozemku, který není chemicky ošetřen právě kvůli CHKO I.stupně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
to očkování mohlo max zpusobit rozjetí jiné nemoci nemylsím si že by to byla reakce přímo na očkování to se mi zdá málo pravděpodobné. ale očkování oslabuje imunitu tudíž to mohlo psustit prakticky jakoukoliv do té doby skrytou nemoc

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Očkováním bych to neviděla, klasická kombinace, jediný co, tak ste mohli očkovat už nemocnou čubinu a to očkování jí ještě víc oslabilo. Tetanus je nepravděpodobný, i když... ale ta encefalitida je pravděpodobná až moc - klíštata, komáři...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:14 
Offline

Registrován: ned 21. úno. 2010 18:08
Příspěvky: 28
Bydliště: Vysočina
Pršelo tu po celou dobu co jinde, a holky nerady v dešti chodí ven, takže ani moc po venku nechodily. Komáři u nás ještě nejsou a před měsícem byla nastříkaná Frontlainem. Klíšťata měly max. 2 od jara, víc jich tu ani není, bo je ani kočky nenosí.
Veterinářka řekla, že šlo o nervovou záležitost. Snad nádor na mozku co by zasáhl důležité centra a projevilo se to v prvním stádiu tím hubnutím. Podle manželky zhubla cca 4-5 kg. Byla kostnatá i předtím, ale teď měla neskutečně kostnatý zadek, a vystupovala jí páteř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ono na tu encefalitydu bohatě satčí ejdno klíště mohlo bejt před očkováním a tím očkováním se to zpustilo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle nemáš šnci uhlídat, jeden mizerný komár nebo jiný hmyz sající krev a neštěstí je na světě, klíště jedno jediné jsi taky mohl přehlídnout... Teď už je pozdě, ale pokud jsi chtěl opravdu vědět, co to bylo, tak měla přijít pitva.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:34 
Offline

Registrován: ned 21. úno. 2010 18:08
Příspěvky: 28
Bydliště: Vysočina
Koukal jsem na příznaky boreliozy - tak nic z toho neměla. Večeřela, pila, jedla, vše v pohodě. Pitva zde nehrozí, auto nemám a pořádná ordinace je až v Brně a v tomhle teplu bych to tak rychle tedy nezvládl. O infekční záležitost jistě nešlo, neboť jsem se jasně ptal, co s mrtvým pejskem. Řekla, zakopat na vlastním pozemku, což by u infekce asi nehrozilo.
Bydlím na vesnici, tady se s pitvou nikdo nepárá. Mě osobně nešlo o to, abych věděl, na co zas tak akutně umřela, ale spíš o to, že vědět na co, tak se poptám po vakcíně aby se to neopakovalo i u té druhé.
Dodám: na podobné příznaky umřel před 2 roky můj kocourek. než umřel, končilo to krvácením ze všech otvorů a to byl teprve mazec. U kocourka na to byla diagnoza, kočičí mor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nezaměňuj boreliózu a encefalitidu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:43 
Offline

Registrován: ned 21. úno. 2010 18:08
Příspěvky: 28
Bydliště: Vysočina
Omlouvám se, je to 5 hodin a jsem úplně mimo.
Snad tady někoho něco napadne, co by mi do budoucna mohlo pomoci.
Děsí mě to, že do 12 hodin je pes pryč a v hrozných bolestech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Právě... už jí nech odejít. Teď ti tu nikdo nic jnýho neřekne. A příště se to už snad nestane...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 11:58 
Offline

Registrován: ned 21. úno. 2010 18:08
Příspěvky: 28
Bydliště: Vysočina
Děkuji všem poradcům - jdu si brečet na louku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 29. črc. 2010 21:16 
Offline

Registrován: ned 25. črc. 2010 16:12
Příspěvky: 2
Bydliště: Kladno
Dobrý den,
máme 9měs. fenku sib. husky a před 2 týdny měla 4 epileptické záchvaty během 10 hodin.
Od veterinářky jsme dostali léky, které má dostat když se záchvat objeví znovu a udělala jí odběry krve na kompletní vyšetření (štítná žláza, ledviny, játra) ale krev se ztratila a do laboratoře nedorazila.
Na štěstí se záchvaty znovu neobjevily, ale týden po nich se chovala,jakoby viděla všechno prvně v životě -všechno se snažila ochutnat, všude šmejdila a očichávala, naříkala, skoro na nic nereagovala - ani na jméno. Dneska už je to zas ona. Veselá, hravá a začíná pomalu zase poslouchat, ale bojíme se aby to tak už zůstalo.
Protože z odběrů se už nic nedozvíme, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá podobnou zkušenost. Setkali jsme se i s názorem, že to musela být otrava, ale holky (máme ještě 2 starší) se nemají jak k čemu dostat a bylo to jak blesk z čistého nebe - až do záchvatu žádný náznak toho, že by něco nemuselo být v pořádku. Normálně se navečeřela před šestou hodinou a v době kdy mají "klid na pelíšku" po sedmé večer se objevil první záchvat. Další se objevily v několikahodinových odstupech, poslední v pět hodin ráno.
Na jednu stranu doufám, že už se pravdu o tom co ty záchvaty vyvolalo nikdy nedozvíme a celá naše mini smečka si bude moct užívat běhání až přijde chladnější počasí, ale na druhou máme strach aby se to neobjevilo znovu. Co kdyby se jí to stalo v zimě v zápřahu někde 20 km od domova v lese...
Předem děkuji za každý názor.
Hanča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát 30. črc. 2010 10:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Léčením epilepsie se už nějaký čas zabývám, ale jediné co neumím, je diagnostika po netu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 01:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ako sa prejavuje epilepsia u psov?Je to podobné ako u človeka?Nikdy som to nevidela,vždy len čítala ako to prebieha.Ashon sa pred rokom dostal do čudného stavu,honil Báru a potom zrazu lehol na zem na bok a prudko dýchal.Uši mal stiahnuté dozadu a oči zatvorené.Keď som ho vzala na ruky,bol úplne hadrový a dýchať prestal,musela som ho rozdýchať.Trvalo to ani nie 5minút,vstal,oklepal sa a šiel ďalej akoby sa nič nestalo.Hneď sme šli na veterinu,mala som podozrenie na srdečnú slabosť.Ale vet na srdci nič nepočul.Včera dostal záchvat silnejší,odvtedy nič.Predchádzal tomu galop-dcérka si ho privolala z cca 10metrov a on uháňal k nej ako o život.Bolo aj teplo,ale nie moc,včera bolo tak do 26 C na slnku.Po 15 minútach,to sme si dali pauzu a sedeli sme na jednom mieste,sa zrazu prudko zvalil na bok,dostal kŕče do noh a vyvalil oči,sliznice mal modré až biele.Hneď som ho ošpliechala vodou,zmátoril sa a prišiel k sebe,ale bol ako opitý.Po chvíli tackavo vstal a lahol si o kúsok ďalej.Potom sa na dva krát vyzvracal.Zlakla som sa že je to otrava.Potom už len ležal a vypadal akoby spal.Vzala som ho na ruky a uháňala domov,trvalo to asi 20min.Celú cestu bezvládne ležal na mojich rukách a oči mal zavreté.Rozprávala som na neho,to oči otvoril ale vyzeral neprítomne.Doma keď som ho skúsila postaviť sa tackal a hneď sme šli na veterinu.Tam ho i popočúvali,srdce opäť dobré.Domov prišiel už po svojich a večer vyzeral že mu nič nebolo.Z čoho sa zisťuje u psa epilepsia?(krv,magnetická rez.CT) :?:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 04:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tvůj popis odpovídá tomu, co jsem viděla u epileptických psů. Jsem na odchodu do práce, nemám kontakt doma, ale v kanclu. Najdi si zatím na netu MVDr. Kateřina Malíková, je tam mail i mobil a domluvte se. Zavolej Rudovi, jestli bude potvrzena epilepsie, pomůže vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 08:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
u psů se většinou diagnostikuje z krve a příznaků. jinak to co popisuješ by odpovídalo epilepsii, kdy se záchvaty objevujou většinou v klidovém stavu po nějaké akci. jak píše hanka to určitě udělej

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 09:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Essi píše:
Tvůj popis odpovídá tomu, co jsem viděla u epileptických psů. Jsem na odchodu do práce, nemám kontakt doma, ale v kanclu. Najdi si zatím na netu MVDr. Kateřina Malíková, je tam mail i mobil a domluvte se. Zavolej Rudovi, jestli bude potvrzena epilepsie, pomůže vám.
Napísala som jej email,díky.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Květa
PříspěvekNapsal: stř 13. říj. 2010 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Ahoj,
mám angl. kokršpaněla, 1.12. mu bude 11 let. Loni koncem roku dostal záchvat a všechno začalo. Navštívili jsme zvěr., byla diagn. epilepsie a začal brát phenomaleten. Stav se zhoršoval, když jsme dospěli ke stavu 5 prášků denně a cca 15 záchvatů měsíčně, zkusili jsme změnit zvěr. Po informaci , že se nejedná o klasickou epilepsii, ale získanou, na kterou phenomaleten neúčinkuje, jsme začali postupně tento lék vysazovat. Nyní bere denně (asi měsíc)10 mg prednisolu. Záchvaty má pořád. Vždy každý 2. čtvrtek jich prodělá 4 - 5, další v pátek 2 - 3 a už měl 2x záchvat i v sobotu. Většinou přijdou ze spaní. Takže se bojí usnout, chodí, bloumá a když usne, čekáme, kdy to začne. Vždycky se počurá, někdy hodí bobek. Když přijde víc záchvatů po sobě, nevidí, do všeho vráží. Když jsem doma, tak ho držím a hladím, ale asi to v záchvatu nevnímá. V záchv. dny ho nenecháváme ani na minutu samotného. Po dvou dnech je úplně vyřízený a trvá to další dva dny, než nabere sílu. Pak zase 10 dnů běhá a je v pořádku. 3 x jsme dělali krevní testy, které až na jeden zvýšený jat. enzym byly v pořádku. Zaráží mě ta pravidelnost záchvatů, neumím si to vysvětlit. Celkem už jich měl asi 150. Divím se, že to může vydržet. Tak moc bych mu chtěla pomoct a nevím jak. Je to hodný pejsek, nikdy nikomu neublížil, je hrozný mazel. Nezaslouží si tuto nemoc. Zítra je osudný čtvrtek, dnes v noci nebudu spát.
Přeju hodně zdraví vašim pejskům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: stř 13. říj. 2010 14:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Znala jsem jednoho jezevčíkoidního vořecha, který měl záchvaty stejně pravidelně (teda ne čtvrtek pátek, ale pravidelnost tam byla, už si jí nepamatuju). Taky starší pes. Léky zabraly zhruba jako u vás - mírně snížil frekvenci. Spojte se s MVDr. Jiřičkou, je to homeopat, poradí vám. Také zavolejte Rudovi, i on vám poradí. Také se podívejte sem, jedno vlákno o epilepsii tu už je, váš dotaz tam bude přesunut pro lepší orientaci.

[edit: přesunuto (zbynek)]

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: stř 13. říj. 2010 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ja stále rozmýšlam o to Ashonovom záchvate,odvtedy nič.Má cenu ho dať vyšetrovať pokial mu nič nie je? Hlavne,z čoho sa vyšetruje epilepsia keď záchvaty nie sú ako hlavný bod? :-k

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 07:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Indiánka píše:
Ja stále rozmýšlam o to Ashonovom záchvate,odvtedy nič.Má cenu ho dať vyšetrovať pokial mu nič nie je? Hlavne,z čoho sa vyšetruje epilepsia keď záchvaty nie sú ako hlavný bod? :-k


Epi u starsieho psa (viac ako 1 rok) urcite nebude primarna, ale druhotna. Zistit ide z krvi - casto sa tak vie prejavovat zlyhavanie inych organov, ktore potom narusaju mozog. Trebars u nas je to pecen. Ale moze to byt aj postresove, alebo jednorazova zalezitost...

Mimochodom, Nero mal kedysi davno, tiez nieco, co vyzeralo ako zachvat, ale nie typicky ked pes lezi, krce, pena pri tlame.. nevedela som to urcit, bola som s tym aj na veterine (ci to nie je mrtvicka, infarkt, platnicky..) - pes bol pomerne v poriadku, nic sa nezistilo. Odisli sme s tym, ze pokial sa to bude opakovat, mame ihned po zachvate prist na EEG (nutno do niekolkych hodin). Potom 2 roky nebolo nic, mal jeden podobny, ale boli sme v prirode.. no a zas za rok mal dalsi, to uz sme sa dostali priamo k vetovi, vyzeralo to ako mrtvicka, ale pes sa spamatal nez sme prisli k vetovi. A rozbor krvi ukazal problem.

Ten rozbor krvi (a kontrolu srdca) by som asi nechala urobit, ale je mozne, ze nic neukaze. Zachvat moze zapricinit cokolvek, hoci len nerovnovaha mineralov, pokial pes trebars viacej behal, menej pil predtym.. kolko mineralov stratil..
Je mozne, ze to bola ozaj iba jednorazova zalezitost. :dontknow:

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Práve by som potrebovala vedieť čo to bolo,koli prípadnému krytiu,je s PP a na jar by sme skúsili výstavu.To vyšetrenie krvi a srdca čo stoja?Každý vet to má asi inak,ale tak približne aspoň.Stalo sa mu to v lete,možno aj menej pil,stalo sa mu to práve po napití sa vody a blbnutí so psami.Je lepšia nejaká klinika,alebo stačí "obyč"veterinár na tie rozbory?

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 08:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Indiánka píše:
Práve by som potrebovala vedieť čo to bolo,koli prípadnému krytiu,je s PP a na jar by sme skúsili výstavu.To vyšetrenie krvi a srdca čo stoja?Každý vet to má asi inak,ale tak približne aspoň.Stalo sa mu to v lete,možno aj menej pil,stalo sa mu to práve po napití sa vody a blbnutí so psami.Je lepšia nejaká klinika,alebo stačí "obyč"veterinár na tie rozbory?

Na rozbor krvi mozes zajst k akemukolvek veterinarovi, oni to aj tak musia posielat do labaku. Akurat si potom nechaj urobit pripadne kompletnu biochemiu, alebo aspon hodnoty glukozy, pecenovych enzymov, kreatinin, hodnoty obliciek... Uz si bohuzial nepamatam, kolko to stalo nas. Ovsem idealne by bolo robit to po zachvate, zaroven aj s hodnotami Ca, Mg.
Srdce mozno staci pocuvnut, ci tam nie je arytmia, alebo selesty.
My sme sice chodili na EKG a sono, ale Nero ma predsa len problemy so srdcom uz dlho... U neho prave tie zachvaty 1x rocne mohli byt z cohokolvek, lebo ma toho uz niekolko rokov dost na konte :) A ked prisli zmeny chovania - male zachvaty (vypadky), tak sme to pripisovali proste len starnutiu.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: ned 24. říj. 2010 21:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Počula som že najlepší a najlacnejší sposob ako zistiť či má pes epilepsiu je uviesť ho do narkózy.Pokial epilepsiu má,záchvat sa dostaví.Je to pravda?Hovoril to náš vet.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 08:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Indiánka píše:
Počula som že najlepší a najlacnejší sposob ako zistiť či má pes epilepsiu je uviesť ho do narkózy.Pokial epilepsiu má,záchvat sa dostaví.Je to pravda?Hovoril to náš vet.


Tak to som este nepocula. Za prve, psa by som do narkozy len kvoli tomu aby sa ukazal zachvat asi nedavala.. oboje i samostatne je strasne velka zataz na organizmus a dohromady by som sa bala umrtia.
A druha vec - ako mal Nero tie 2 asi epi zachvaty v ramci 3 rokov - medzi tym musel kvoli trhaniu zubov do narkozy a nic sa vtedy nestalo. Epi sa ukazala az neskor..
Nehovoriac o tom, ze kazdy druh epi ma podla mna ine prejavy a niektore sa narkozou ukazat mozu a niektore nie.. :dontknow:

Ale nie som ziadny odbornik, to je len moj nazor.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Hodně záleží na tom, jestli je to to, co nazýváme epilepsií, nebo to má příčinu jinde. Pokud to má příčinu ve špatný funkci orgánů, nebo poškození mozku, tak narkóza neukáže nic. Pokud je to opravdu epilepsie, tak při probouzení můžou nastat komplikace, což já osobně bych neriskovala. V některých kombinacích anestetik se používají látky, které vyvolávají záchvaty.
Pokud má bejt ten pes chovnej, měla bys mu nechat vyšetřit všechny orgány na správnou funkci, hlavně játra, ledviny, štítnou žlázu a podobně. Veterinář už by měl vědět. A pokud se neprokáže problém tam, tak udělat CT nebo EEG. Bez všech těhle vyšetření by ti nikdo neměl říct, že tvůj pes trpí epilepsií. Je to diagnoza založená na vyloučení ostatních možných příčin, protože záchvaty jich můžou mít více. A dokud nevíš, co tomu psovi je, nikdo ho nemůže léčit.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Poviem pravdu že dávať psa len tak do narkózy či sa záchvat objaví alebo nie sa mi nechce.Hlavne keď Alvi píše že to nie je smerodatné.Tie vyšetrenia viem že sa robia,CTčka,magnetické rez.,ale sú aj drahé,čítala som že aj 10-20000? Na to fakt nemám,to radšej Ashona neuchovním.Určite by šiel na vyšetrenie krvi a podobne,počula som že je s výborným vybavením klinika v Mimoni.A vyšetrenie by sa mohlo vojsť do 5000. :-k

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!