Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 342 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 13:47 
Ahojky:-) Tak mýmu pesanovi dneska vetan diagnostikoval demodex. Nemáte s léčením týhle potvory někdo zkušenost? Dostal na to Advocate. Dík .Markéta


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 14:04 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
demodexe jsme měli...žádná alternativní medicína na to není pokud vím...už jsem to tu kdysi řešila...dostala jsem na to nějaký šampon, kterým jsem mu to místo vždycky umyla a potom polila jakýmsi prakticky dost hnusným jedem, ale už nevím jak se jmenoval. Nakonec se to uzdravilo

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 08:16
Příspěvky: 33
Bydliště: Chomutov
Ahoj, tak mi bojujeme s Demodexem už přes měsíc. Máme tu smůlu, že napadl oční víčko, jehož nefunkčnost způsobuje zánět v oku. Advocate je dobré dát opakovaně po 3 - 4 týdnech 2x - 3x po sobě. Jinak koupat v antibakteriálním šampónu peroxyderm a 1x týdně ectodex ( zřejmě jed zmiňovaný v předchozím přízpěvku). Ale záleží na intenzitě nemoci...a jestli je to štěník nebo dospělý pejsek...také to souvisí s imunitou, takže je dobré ji podpořit...přeji brzké uzdravení!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 18:11 
No je zvláštní, že Jack to má hlavně na bocích stehen a teď i na boku. Na tlamě vůbec. Doufám, že to ten veterinář diagnostikoval správně a že to třeba není svrab, to by mě šlehlo :roll: Už teď mě všechno svědí, jak na to myslím #-o No toho Advokáta máme zopakovat za měsíc.Dík moc a taky brzké uzdravení.Tyhle potvory, co otravujou naše milášky, by vůbec neměly být.Markéta


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 08:16
Příspěvky: 33
Bydliště: Chomutov
A dělal mu seškrab a našel demodexe pod mikroskopem? Mikroskopické vyšetření stojí cca 100 Kč a máš jistotu :-). My jdem zrovna potírat ectodexem. To zase bude operace aby se jí to z toho víčka nedostalo do oka :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 18:22 
Nedělal :? Ale zas ten Advocate je na to i na to. O šamponu sice nemluvil, ani o ectodexu, ale koupím a budem léčit. Naštěstí drží a nechá se sebou dělat téměř všechno, i když jinak je to plašan:-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 18:24 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
pedy píše:
Ahoj, tak mi bojujeme s Demodexem už přes měsíc. Máme tu smůlu, že napadl oční víčko, jehož nefunkčnost způsobuje zánět v oku. Advocate je dobré dát opakovaně po 3 - 4 týdnech 2x - 3x po sobě. Jinak koupat v antibakteriálním šampónu peroxyderm a 1x týdně ectodex ( zřejmě jed zmiňovaný v předchozím přízpěvku).

to oční víčko vám fakt nezávidím, musí to být dost hrůza, mě stačilo že to měl Arouš na čumáku
jj...byl to peroxyderm a ectodex, nemohla jsem si vzpomenout...jen teda Advocade jsme nedostali...

markéta.b...je zajímavý, že tvýho psáka demodex svědí...vet nám říkal, že demodex skoro nikdy nesvědí, že svědivá forma je dost vzácná

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 18:37 
No on si ty místa olizuje a vykusuje srst. Drbu se já, když o tom všem čtu:-)) Víš, to je jak když slyšíš, že má někdo vši a už tě svědí hlava:-)) Občas se drbe, ale to snad každej pesan:-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 20:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Cauky,mela jem pita s touto mrchou zakernou jsme bojovali11let u nekterych se v dospelosti vytrati sam.Nam velice dodre zabiral Prurivet(siroko.spektral.antibiot)a pokud se to rizhnisalo tak z lekarny Betadine je to s jodem a vysusuje dezinfekce po operaci.Nekdo radi pipety na parazity(blechy aj)pac je to taky hmyzak .Ale nejsem veter.tak je to jen rada co u nas zafungovala.Na netu pod nazvem Trdikovitost nebo demodikoza dobry clanek.

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Sory clanek na net.trudikovitost se to pise ja zapom.pismenko.

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 21:47 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
danajasa píše:
Sory clanek na net.trudikovitost se to pise ja zapom.pismenko.

nezapoměla jsi ještě jedno? demodexu se jinak říká trudník psí, tak jestli to není trudníkovitost... :?: ale co já vím:)

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Tak fakt potrebuju lepsi brejle,este ze jsi to doladila ,uf:prayer:

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 08:16
Příspěvky: 33
Bydliště: Chomutov
Johule: je zajímavý, že tvýho psáka demodex svědí...vet nám říkal, že demodex skoro nikdy nesvědí, že svědivá forma je dost vzácná

Demodex většinou nesvědí jak řikáš, ale často se přidá bakteriální infekce....proto se nasazují antibiotika nebo ten proxyderm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 17:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
..... a všechny odborné texty se zmiňují o tom, že začíná na hlavě....

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 12. bře. 2009 23:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
My s demodexom bojujeme 2 roky.Už keď som brala čubu domov od chovatela,som si všimla,že má na hlave lysinky a drobné pupínky,ktoré mali vnútri hnis.Nikdy som sa s tým nestretla,a inak to nevyzeralo zle,tak som tomu nevenovala pozornosť.Až keď to liezlo ďalej k šiji a na chrbát,to bolo mesiac po kúpe,som sa šla poradiť s naším veterinárom a ten diagnost.demodex.Brali jej aj zoškrab.Mala len2mes.Dostala opakovane behom 3mes.2 pipety strongholdu,3 sa volala advocate,že prišla zrovna v tej dobe na trh.Táto liečba zabrala na 5mes.,potom to vyrašilo znova.Tak sa zmenila liečba,keď tá prvá ostala bez efektu.Dostali sme roztok IMAVEROLU-30ml sa rozpustilo v pol litry vody a pes sa v to celý vykúpal.Po kúpeli čube vyskákali ešte viac,vet.hovoril,že to je reakcia toho demodexu na ten liekvytiahne ho na povrch kože a potom sa má aplikovať pipeta,ktorá toho demod.zničí.Samotný kúpel ho nezlikviduje.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 12. bře. 2009 23:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Pipeta sa musí podávať opakovane,3x.Niekedy sú potrebné antibiotiká,keď je imunita špatná a demodex nemizne ani po intenzívnej liečbe.My sme dostali xiclav.A zase antibac.šampon-peroxyderm a ectodex.Ten ectodex sa riedil10ml.na 1litr vody.Roztok sa už neoplachuje,a 24hodín po aplikácii je nežiadúce,aby so psom prišli do priameho kontaktu deti a kočky.Pre kočky je smrtelný,keby sa obtreli o psa a olízali sa.Po 2 kúpaní som pozorovala zlepšenie.Jeden deň sa pes vykúpe v šampone,2deň sa aplik.ectodex.A 10týždňov v kuse.Je to pakáreň.Vet.hovoril,že 70% psov sú nosiči,a akútna forma sa prejavuje u psov so slabou imunitou.čož my máme :( Prejavuje sa to hlavne pri háraní,vtedy má čuba imunitu slabšiu než normálne.Po tejto intenz.liečbe sme mali pokoj7mes.a pred 2háraním to začalo znova.Keďže to bolo v lednu,liečbu kúpaním sme s veter.zavrhli a dostali sme stronghold.Ktorý vobec nezabral,takže som sa na opakovanie ďalších2 dávok vykašlala.Ono jedna pipetka stojí500kč,a keď nie je účinná... :? Teraz dávam vitamíny na srsť,canvit H,stav sa zlepšil o niečo,a 3mes.po háraní sa ide na kastráciu,vet.hovorila,že sa to zlepší,keďže jej už háranie nebude oslabovať imunitu. :pray

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 19. bře. 2009 16:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Takto vyzerá,keď demodex řádí na báre. :(

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2009 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 19:36
Příspěvky: 22
Bydliště: Květinov
Tak já před chvílí přijela od veterináře a diagnoza demodex....Tak přidám taky info :?
Má ho na tváři, seškrábl a ukázal mi toho šmejda pod mikroskopem. Prý na to není žádná extra rychle účinná léčba, je s tím piplačka.
Dostali jsme ten "šampon" peroxyderm, kterým se otevřou póry a váčky v kterých se ten hajzlík nachází a pak se to po umytí a vysušení natře tím naředěným jedem ectodexem. To všechno jednou za 5 dní. Pak dostal injekci, jsem zapomnela jak se to jmenuje, ale vybrala jsem levnejší a stejně účinou variantu, která je neregistrovaná (tak reg. totiž stojí 500Kč jedna). Dohromady dostane tři po 10ti dnech. Štěně si to přinese od matky s tím, že se to vůbec nemusí projevit, spouštěcí mechanizmus je oslabení imunity, kterým může být třeba i puberta :roll:. Jinak se to přenášet nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 09:41 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Měla bych k tomuto tématu dotaz. Moje malá (7 měsíců) má na hlavičce jedno suché místo, ale ještě zasrstěné. U veta na seškrabu jsme nebyli, ale vzhledem k rase (staford - mají k tomu dispozice) předpokládám, že je to trudník :-( Ten rozsah je ale tak malý a nepatrný, že bych před invazivní léčbou tou jedovou tinkturou :-) ráda nejdřív zkusila posílit imunitu, jestli jí to nepomůže. Nemůže někdo poradit nějaké přírodní způsoby posílení imunity případně nějaký preparát z přírodních zdrojů? Zatím mi byl doporučen česnek do žrádla:-) Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Známá tohle vyléčila pitovi kombicí echinaceových kapek do jídla, dají se koupit v lidské lékárně a nejsou moc drahé, a protiparazitního obojku preventic. Už se to nikdy nevrátilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Zdravím vás všechny, taky jsem našla na zadní noze kousíček bez chlupů a pak ještě malinko na tlamě :(
Mám zkusit ty kapky, nebo jít rovnou k vetovi, ať přesně řekne, co to je??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 19:36
Příspěvky: 22
Bydliště: Květinov
No asi spíš k tomu vetovi. Pže Koudy to měl na tý tváři asi měsíc, pořád jsem si řikala že to nic nebude, nesvědilo ho to, nic tam nebylo vidět, jen tam neměl chlupy. No a že počkám, jestli se to nezvětší a pak s nim kdyžtak vyrazim. Tak jsem teda vyrazila a teď mě štvě že jsem nešla, když to nebylo skoro vidět. Asi je to lepší nechat zkontrolovat, ať je jistota. Já do toho nevidim, jestli skutečně funguje nějaká alternativní léčba, která funguje, tak proč ne, ale tohle je jediný co mi řekl veterinář, že to jde pouze takto zdlouhavě, jak jsem popsala výš, a že na to nic lepšího není.¨TZřeba sem ještě někdo nějakej tip napíše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 11:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Bohužel za demodexe můžou většinou nezodpovědní chovatelé (někdy množitelé) - alespoň v mopsí populaci tomu tak je. Demodex je dědičná choroba, která se přenáší z matky na štěňata. Zárodky trudníků si v sobě nesou všechna štěňata, ale jen u některých propukne demodex - ve valné většině případů to souvisí s projevem této nemoci u matky, proto by se na fenách, u kt. se nemoc projevila, nemělo chovat.
Určitě bych nepodceňovala počáteční, byť sebemenší, známky nemoci. Bohužel znám i smrtelné případy, takže s ničím neotálejte!

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Taky jsem k tomu měla takový přístup.. že počkám a uvidím, ale přitom jsem přemýšlela, že čím dřív se to vyřeší, tím líp! Dnes jsem do večera v práci, ale zítra tam skočím! Pokud to jde, tak raději řeším vše jinak než přes veta. Ale zkusím tam zajít, tím snad nic nepokazím.
Chtěla jsem se zeptat, jestli ty místa znovu zarostou???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Po vyléčení místa znovu normálně zarostou. Až jí najdu, dám Vám sem fotku, jak až daleko to taky může zajít...

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Tím šamponem se musí umýt celá nebo jen ty postižený místa??
U nás by byla docela komedie, kdybysme ji museli koupat! :oops:
Nemáme svoje bydlení a tchýni by asi kleplo, kdybysme s ní šli do koupelny do sprcháče! :jo:
Není to žádnej drobeček!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Tak už jsem fotky našla, ale nejdou mi sem vložit, podívejte se teda na odkaz:
http://www.mops.cz/modules/coppermine/f ... 0Troja.jpg

tato čubinka má tzv. generální demodex, který napadá již i vnitřní orgány, léčba je složitá a vleklá, ale možná - v současné době je již fenka plně zarostlá a vyléčená

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 14:16 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Tak asi zajdeme na seškrab a uvidíme, co to je. Jestli se mi potvrdí ten demodex.
Že je to dědičné vím a je opravdu těžké i u mého plemene koupit štěně i z dobrých chovatelských stanic psa bez dědičného zatížení. I z Anglie jsou štěňata často touto nemocí postižená. Že se to může nepěkně rozvinout vím, ale taky už jsem se po několika diskuzích s různými chovateli a veterináři dozvěděla, že léčba ne vždy musí být úspěšná a v některých případech je vhodnější neléčit a jen podpořit imunitu. Jestli je to pravda nebo ne je těžko říct. Moje čuba má nad okem pod srstí suché místo velikosti koruny a jinak je čistá. Protro bych teď raději podpořila tu imunitu, ale nevím jak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
PeKrato píše:
Protro bych teď raději podpořila tu imunitu, ale nevím jak.


Co zkusit změnit jídelníček? Čím krmíš?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 15:08 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Krmím granulema, teď končíme s Purinou (nežere mi to) a přecházím na Platinium (nové německé krmivo na nové technologii). od štěněte u chovatelky byla krmená Pro Pac. Vše vcelku kvalita. Zkusím asi tu echynaceu a uvidíme. Teď jsem se dočetla o stadiu ve štěněcím věku:

Juvenilní demodikóza, která postihuje zvířata ve stáří 3 až 12 měsíců, má obvykle velmi dobrou prognózu a většinou dochází k samovyléčení za 1 až 2 měsíce.

Přesně tohle mi říká i chovatelka. Podpořením imunity bych měla podpořit i to samovyléčení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 19:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mne vet. na posílenie imunity ponúkala inekcie,bohužel si už nepamätám aké,len viem že boli docela drahé a že nemusia mať efekt.Imunita sa u mojej čuby zhoršovala rapídne pred a cez háranie.Mimo to bola čistá,bez hrčiek a lysín.Na začiatku,keď som si ju brala od chovatelky,to mala len na hlave.Nevenovala som tomu pozornosť a až keď to postupovalo až na krk a ďalej,šla som s tým k vetovi.To sa už likvidovalo horšie.V počiatočnej fáze može zabrať pipeta advocate,alebo strongholdu,opakuje sa to 3x.Keď je to už na celom psovi,ide to vyliečiť horšie.A čím väčší a chlpatejší pes,tým komplikovanejšia liečba.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 07:38 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Tak jsem šla včera na seškrab a bohužel trudník potvrzen. Viděla jsem ho na vlastní oči v mikroskopu :-( Zatím jsme nasadili koupele, antibiotika, preparát s pupilkou a rybím olejem na podporu srsti a vitamin E na podporu imunity. Za 14 dní jdeme na kontrolu a uvidíme, jestli se to zlepší. Že tím nevyženeme toho neřáda vím, ale můžeme pomoct k samovyléčení. Pokud to nepomůže, vet samozřejmě doporučuje léčbu. Nabízel mi účast v grantovém projektu, který vede jeho kolega, kde zkouší nový způsob léčby toho parazita nějakým novým léčivem a ne tou jedovou tinkturou. Tak uvidíme, jestli nynější podpora pomůže a pokud ne, zjistím si o tom grantovém programu co nejvíc.
Zatím to má velice drobný výskyt, má flek na hlavě a kolem těch dvou hmatových chlupů na mordě a jeden flek na hrudníku. Ještě to nemá ani vypadané, jen to má pod srstí suché. Tak snad to vyjde a zastavíme to nynější léčbou.
No je zadarmo drahá :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 07:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 19:36
Příspěvky: 22
Bydliště: Květinov
Mandarin píše:
Tím šamponem se musí umýt celá nebo jen ty postižený místa??


Jde o to v jakym je to rozsahu. Aplikuje se to lokálně. Ten "šampon" nanášim houbičkou na to místo a pěkně ho tam napěnim. Tam se to nechá 10 - 15 minut, umyje, osuší a pak se nanese ten sajrajt. Ten šampon se aplikuje proto, aby se rozevřely póry a aby ten sajrajt zničil, co nejvíc tech parazitů. A budu to dělat 1 za 5 dní. A vyjde to na 10 aplikací, takže docela na dlouho to je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 08:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mne hovorila vet.že v šampóne sa má pes vykúpať jeden deň a ten sajrajt dávať druhý,lebo je to velká záťaž na kožu psa,keď sa oboje aplikuje v jeden deň. :?

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 10:10 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
My léčíme demodexe už 8 měsíců a pořád neúspěšně. Prošli jsme pipetama Advocate, Stronghold i tabletkama Milbemax, ale nic nepomohlo. Už jsme vykoupali 3 flašky Ectodexu - asi 17 koupelí a pořád máme v seškrabech živý trudníky, i když už jsme měli dva měsíce negativní výsledky. Podporujeme imunitu celou dobu, brali jsme antibiotika půl roku v tahu.
Tak přeji víc štěstí než u nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 09:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Ahojte, včera jsem navštívila veterinářku a ta mi řekla, že na tak maličkých místech nic nepozná! :( Máme vydržet a sledovat, co to dělá... Prý to může mít jen odřené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 19:36
Příspěvky: 22
Bydliště: Květinov
To je tak malý ze nemuze udelat sezkrab? Podle me, kdyz to muj vet viděl, tak to bylo prvni, na co mel asi podezření. Ono tam totiz nic neni videt a nesvedi to.
Jinak normalne mam pocit, ze to ma Koudy na ty tváři mensi! Jako, ze mu to snad zacina zarůstat.
Preju vam at to demodex neni;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Díky... Na noze má takovou čárku a na čumáku opravdu jen malý kousíček! Uvidíme, co to bude dál dělat. Po pravdě "demodex" vůbec nevyslovila a tvářila se, že řeším kraviny, že s takovým flíčkem letím na vet.
Ještě mě napadlo, jestli to na té noze nemůže mít od stopovačky.. Ale když už se to objevilo na čumáku a pak jsem tady četla ty vaše odstrašující případy, tak jsem raději šla.
Řekla mi, že seškraby jí zatím přijdou zbytečný! Nabídla mi atb. mastičku, která může a nemusí pomoct... Tu jsem nebrala a koupila pastu na posílení imunity!
Takže budu pozorovat a čekat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 12:44 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
U nás to začalo taky hodně nenápadně - vet si všiml málo osrstěných zadních noh a náš mopsík vypadal jako fenka na fotce co poslala EFCA. Dnes je sice již skoro celý osrstěný, ale trudníky máme pořád. :(
Radši ani flíček nepodceňujte a pokud Vám vet neudělal seškrab, dejte pejskovi pipetu Advocate. Nic s ní nepokazíte, pokud to demodex není, bude pejsek alespoň odčervený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Hloupá otázka: Co je pipeta? A kde ji seženu?? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 15:13 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
Pipeta je k sehnání pouze u veterináře. Je to na principu jako např. Frontline proti klíšťatům či Stronghold a aplikuje se pejskovi mezi lopatky. Je to malá plastová tubička s obsahem pár mililitrů účinné látky. Pipety Advocate jsou přímo proti demodikóze a mají účinnost snad 99%. Pokud demodexe máte, ale pouze v juvenilní, lokalizované formě (sem tam flíček) je velmi pravděpodobné, že Vám pomůže.
Co se týče náročnosti, pipetu veterinář aplikuje na kůži a máte pokoj - působí 3-4 týdny, koupání v Ectodexu je hrůza. Finančně je to skoro nastejno - Ectodex je o něco dražší (záleží na ředění.)
Pipeta nás stojí kolem 300 Kč - máme mopsíka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 19:36
Příspěvky: 22
Bydliště: Květinov
Mandarin píše:
Díky... Na noze má takovou čárku a na čumáku opravdu jen malý kousíček! Uvidíme, co to bude dál dělat. Po pravdě "demodex" vůbec nevyslovila a tvářila se, že řeším kraviny, že s takovým flíčkem letím na vet.
Ještě mě napadlo, jestli to na té noze nemůže mít od stopovačky.. Ale když už se to objevilo na čumáku a pak jsem tady četla ty vaše odstrašující případy, tak jsem raději šla.
Řekla mi, že seškraby jí zatím přijdou zbytečný! Nabídla mi atb. mastičku, která může a nemusí pomoct... Tu jsem nebrala a koupila pastu na posílení imunity!
Takže budu pozorovat a čekat...


No já jsem otálela z toho důvodu, že tam pujdu zbytečně a budu ho třeba kvůli nějakýmu flíčku otravovat. Pže jsem si ze začátku taky nebyla jistá, jestli si to o něco neodřel nebo tak něco, nebo jestli tam nahodou neměl klíště a pak si ho serval. A ono houby. Ta podpora imunity je dobrej nápad, tou se v žádnym případě snad nic nepokazí. A jestliže u mladých zdravých psů dochází někdy i k samovyléčení, tak se to třeba zmizne, i když to bude ono. Hlavně ať se to místo nezvětšuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 08:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Mohli byste mi ještě říct, kdo s tím máte zkušenosti, jak dlouho to může všechno trvat? Ale asi zase jak kdo, že?
Za jak dlouho to zaroste pokud je to pouze poranění?
A v jakém období by se ten demodex začal šířit??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 12:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mandarin píše:
Mohli byste mi ještě říct, kdo s tím máte zkušenosti, jak dlouho to může všechno trvat? Ale asi zase jak kdo, že?
Za jak dlouho to zaroste pokud je to pouze poranění?
A v jakém období by se ten demodex začal šířit??

U niektorých psov to može trvať celý život.Záleží na tom,ako sú na tom s imunitou.U mojej čuby to začalo už asi po narodení,ako sa po prvý krát prisala k struku matky.Tie potvory prelezú na šteňa pri cicaní hlavne,preto to začína zo začiatku od hlavy.Potom sa to šíri ďalej až na celého psa.Jediná istota je,že keď sa to nechá tak,má to pes za chvílu na celom tele.U čuby sa to zhoršuje hlavne pred a počas hárania.Bára mohla byť dovtedy čistá,ale ako mala pred háraním,začala "pučať" ako trávička na jar. :? Keď mala tie lysiny,v normále bola snáď do 2 mesiacov.Kedže sa jej to vždy horšilo práve okolo toho hárania,šla na kastráciu,vet hovorila,že to už pár fenkám pomohlo a už sa to nevrátilo do toho akútneho štádia.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 13:10 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
Mandarin píše:
Mohli byste mi ještě říct, kdo s tím máte zkušenosti, jak dlouho to může všechno trvat? Ale asi zase jak kdo, že?
Za jak dlouho to zaroste pokud je to pouze poranění?
A v jakém období by se ten demodex začal šířit??


Přesně jak píše Indiánka, pejsek to má v sobě už od maminky, předá se to během prvních hodin života při kojení, jinak se to získat nedá. Někde se uvádí, že to má až 90% psů a záleží na imunitě jak se s tím popere.
U nás to začalo v 5 měsících a léčíme to již 8 měsíců a stále nejsme vyléčení. Pejsek ze sousedství to měl jako štěně a teď má 6 let a vrátilo se mu to, prodělal stres ve formě silvestrovských dělobuchů. Každý velký stres může vést k opětovnému vypuknutí nemoci, ale potom je léčba ještě obtížnější.
U feneček je lepší kastrace a v mnoha případech to navždy tento problém vyřešilo.
Pokud má na té noze třeba jizvičku, nemusí to zarůst vůbec a stejně to nepoznáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Je možnost, že je to demodex a nebude se to už šířit???
Je pravda, že asi začne hárat... V 6měs. prodělala skryté hárání a teď má znovu bělavý výtok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 13:40 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
Pokud je to demodex a bude hárat, je více než pravděpodobné, že se jí to rozjede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Tak to jsem ráda, aspoň budeme vědět, na čem jsme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mandarin píše:
Je možnost, že je to demodex a nebude se to už šířit???
Je pravda, že asi začne hárat... V 6měs. prodělala skryté hárání a teď má znovu bělavý výtok.

Aby sa zistilo,že to je demodex,musí sa s tej hrčky zobrať kúsok kože a vet pod mikroskopom zistí,či to je demodex alebo nie.U nás vet vymáčkla tú hrčku a obsah z nej dala po mikro.Ešte sa može urobiť bakteriálne vyšetrenie,vzorek sa posiela na špecializované pracovisko,ale stojí to 500 kč.Ono stačí len jeden trudník a za nejaký čas to je na celom psovi,keď sa to nelieči. :|

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 15:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Mně na vet. řekla, že na takovém kousíčku se nic nepozná. A že seškraby se jí zatím zdají zbytečné! Takže čekáme a sledujeme...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 342 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!