Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je ned 28. dub. 2024 16:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 342 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 15:21 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
Mandarin píše:
Tak to jsem ráda, aspoň budeme vědět, na čem jsme...


S tou radostí bych to nepřeháněla, hárání to může hodně zhoršit a z jednoho flíčku bude flek. Jistotu máte pouze po seškrabu. Jste zákazník a vet by měl vyhovět. Pro něj je to záležitost pár minut, skutečně jen seškrábne kousek kůže a hodí to pod mikroskop. U nás se to během 14 dnů, kdy se zkoušela jiná léčba rozjelo do obřích rozměrů, takže radím neotálet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 21:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
FIKEV píše:
Mandarin píše:
Tak to jsem ráda, aspoň budeme vědět, na čem jsme...


S tou radostí bych to nepřeháněla, hárání to může hodně zhoršit a z jednoho flíčku bude flek. Jistotu máte pouze po seškrabu. Jste zákazník a vet by měl vyhovět. Pro něj je to záležitost pár minut, skutečně jen seškrábne kousek kůže a hodí to pod mikroskop. U nás se to během 14 dnů, kdy se zkoušela jiná léčba rozjelo do obřích rozměrů, takže radím neotálet.

Presne tak.Ja by som na tvojom mieste navštívila iného veta.Na zoškrab stačí jedna dve hrčky,pričom je lepšie vziať zoškrab aspoň z dvoch,lebo v jednej nemusí byť nález a v druhej áno.Pes ich máva viacej,keď už sa to objaví.Najlepšie je tie hrčky vidieť,keď pes stojí k tebe zády,tj proti srsti.Na svetle lepšie než pri umelom osvetlení.Keď svieti slnko,mala by si ho mať za chrbtom.Mrkni na moje foto.Keby som to vyfotila po srsti,žiadne lysiny by neboli vidieť.Demodex u nás vždy začínal tými hrčkami,lysina vzniká vlastne po tom,čo hrčka s obsahom uschne alebo pukne.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Jo a čítala som v časáku "můj pes moje kočka" vo veterinárnej poradni,že pokial má pes problémi s kožou a so srsťou,osvedčilo sa dávať Canvit H,je to doplnkové krmivo pre psy s prírodným antioxidantom.Keďže liečba na demodexa je na kožu psa docela záhul,myslím že by mu tieto vitamíny nemali uškodiť.Báre ho dávam 4 mesiac a má srsť vo skvelej forme.Predtým mala vela lupín,kožu suchú,lebo šampón peroxyderm kožu psa hodne vysušuje.Teraz je krásna,čistá a lesklá.Kupujem balenie maxi,je tam 165 tablet,1 tableta je na 15kg.Stojí to 315 kč.Ešte je kilovka,tam je 330tabliet.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: ned 10. kvě. 2009 09:15 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
Jojo, mi biotin dáváme taky a na srst pomáhá. Většinou se ihned nasazuje i podpora imunity a vitamíny E, B-komplex apod. Ze začátku jsme dávali i rybí tuk.
U nás ze začátku hrčky nebyly, seškrab lze vzít i z kůže, která vypadá normálně. U hrčky je větší pravděpodobnost, že tam ta potvora bude, ale záruka není nikdy 100%. Minulý seškraby nám dělali z hrček a nic, po měsíci byli opět pozitivní. Většinou to vet podcení s tím, že se jedná jen o akné nebo podobně a demodex zatím "řádí", tak možná zkusit jiného veta. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě. 2009 13:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Zdravím vás...
Náš flíček u oka začal zarůstat. Ale kousek vedle měla něco, co vypadalo jako uschlé klíště, ale nebylo. Jak jsem to vytahovala, tak jsem vytáhla i chlupy, takže má zase malinké místečko bez chlupů. Myslíte, že to může mít něco společného?? Jinak jsem nic jiného nenašla, ani proti srsti, má ji krásně hustou.
Pořád podáváme biotinovou pastu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě. 2009 13:28 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Podobně může vypada i demodex, ale taky nemusí. My máme demodex a v suchém místě mívá občas i černé tečky, které vypadají jako klíště a po odloupnutí je dírka až dovnitř kůže. Stejně se ale může chovat i strup po škrábnutí, tak z toho těžko jde usoudit, že jde o demodexe. Na tvém místě bych posílila imunitu a pokud se to začne i nepatrně rozšiřovat, jdi na seškrab. K tomu účelu doporučuju udělat si fotky stávajícího stavu, aby jsi byla schopná v časovém rozestupu posoudit případné zhoršení. Když psa vidíš každá den, jsou ty rozlišovací schopnosti horší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 16:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Zdravím, náš flíček na čumáku už zarosl..
Čímž bych demodexe na hodně procent zavrhla, nemám pravdu? Nebo byl jen v tak malé míře, že stačilo trošku posílit imunitu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 19:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mandarin píše:
Zdravím, náš flíček na čumáku už zarosl..
Čímž bych demodexe na hodně procent zavrhla, nemám pravdu? Nebo byl jen v tak malé míře, že stačilo trošku posílit imunitu...

Každopádne je dobre že to zmizlo tak rýchlo. :wink:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 02. čer. 2009 16:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Dneska jsme absolvovali ster kvuli podezreni na demodex. Jak si tu ted tak procitam tohle tema, musim rict, ze kdyz vet rika, ze misto je na ster moc male, je to hloupost. Nam doktorka delala ster z uplne malickeho flicku a taky to slo, seskrabla sice i trochu kuze okolo, ale to neva, pleska zase zaroste. Nastesti byl vysledek negativni, takze mame radost. Ale pro jistotu jsme preventivne dostali spot Advocate. Pokud to tam nekde je, tak se to znici, pokud ne, mame to aspon misto odcerveni.
Pry je pravda, ze kdyz se to objevi u stenete, vetsinou to zase samo zmizi, ale rikala, ze by se to nemelo podcenovat, protoze dokud je to jen trochu a v lokalizovane forme, tak je temer jiste, ze se ty potvory zlikviduji, ale kdyz se to rozjede, uz je to mnohem tezsi vylecit.

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
já do dnešního dne netušila, že něco takového vůbec existuje. Až dnes - diagnoza DEMODEX. Právě jsem si pročetla tohle téma a vůbec mě to nepotěšilo. Až teď mi došlo, že být v obraze, tak jsem to mohla léčit už dávno. Ach jo. Teď máme největší projevy na bradě - dám sem fotku, až se mi ji podaří zmenšit. Pak se hrozně hryže na tlapkách, tam ale neni nic vidět. Dostali jsme atb, zitra si jedu pro šampon a nejaký ten jed. Fence je skoro šest let. Svědivé problémy začaly před rokem, ale srst byla v pohodě. Jen si žrala tlapky a škrábala bradu. A taky se jí vracely záněty v uších. Vet vyslovila alternativu - potravní alergie. Tak jsme rok zkoušeli změnu stravy... vždy pár týdnů klid a znova. Tak jiné granule. Teď klid půl roku a na začátku léta BUM a škrábe se znova. Puchýřky na bradě si rozdírá do krve...Tak uvidíme, co léčba. Dnes jsem tak akorát naštvaná...má těžkou dysplazii, vadu páteře a teď ještě tohle...Mám asi hloupý dotaz...když ji okoupu a natatlu tím sajrajtem, může spát normálně v místnosti, kde já ? Normálně je to závislačka a spí s mnou v posteli.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 22:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
jakuji píše:
já do dnešního dne netušila, že něco takového vůbec existuje. Až dnes - diagnoza DEMODEX. Právě jsem si pročetla tohle téma a vůbec mě to nepotěšilo. Až teď mi došlo, že být v obraze, tak jsem to mohla léčit už dávno. Ach jo. Teď máme největší projevy na bradě - dám sem fotku, až se mi ji podaří zmenšit. Pak se hrozně hryže na tlapkách, tam ale neni nic vidět. Dostali jsme atb, zitra si jedu pro šampon a nejaký ten jed. Fence je skoro šest let. Svědivé problémy začaly před rokem, ale srst byla v pohodě. Jen si žrala tlapky a škrábala bradu. A taky se jí vracely záněty v uších. Vet vyslovila alternativu - potravní alergie. Tak jsme rok zkoušeli změnu stravy... vždy pár týdnů klid a znova. Tak jiné granule. Teď klid půl roku a na začátku léta BUM a škrábe se znova. Puchýřky na bradě si rozdírá do krve...Tak uvidíme, co léčba. Dnes jsem tak akorát naštvaná...má těžkou dysplazii, vadu páteře a teď ještě tohle...Mám asi hloupý dotaz...když ji okoupu a natatlu tím sajrajtem, může spát normálně v místnosti, kde já ? Normálně je to závislačka a spí s mnou v posteli.

Keď to človek nepozná,nemože tušiť...Ja som s návštevou u veta tiež čakala asi mesiac a šla som k nemu,až sa to začalo rozliezať.Ale sa práve nedrbala.Len trocha,v tom horšom štádiu.Ten prípravok na kúpanie docela smrdí,neviem či ju znesieš v posteli a asi to nebude nič zdravého... :-k

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 07:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Doporučuju podpořit imunitu. My když jsme měli podezření, které se naštěstí nepotrvdilo, nasadili jsme ostropestřec a vitamíny+pupalkový olej. Štěník byl v pohodě a rychle se všechno srovnalo.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 07:56 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
jakuji, je to fakt hrozně smradlavá věc, smrdí to podobně jako petrolej. My jsme to teda nakonec aplikovat nemuseli, ale mám štěndo a u těch je to jinak. Pokud se ti to objevilo u dospěláka, asi vám nic jiného nezbyde. To podpoření imunity určitě dělejte. My podáváme vitamín E, echinaceu a tu pupálku. Feňula už to má sice hezké, ale podávám pořád. Ono se to po aplikaci nechává zaschnout a neoplachuje se, takže pes tím fakt smrdí a nenaděláš nic ](*,)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 19:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Tak máme za sebou první koupání a aplikaci smradu :toimonster: ... ale bála jsem se, že to bude horší. Něco na tu imunitu pořídím... zatím máme jen atb. Do neděle ji ještě 2x vykoupu a uvidíme. Pak na týden odjíždím, ale známí mi s ní zajedou k vetovi, ať může zhodnotit efektivitu léčby. Snad nás to nebude trápit dlouho. Díky všem za rady. Na té fotce to má ve stavu, kdy se jí to na chatě tak rapidně zhoršilo ](*,)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 08:04 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Tak to nevypadá vůbec pěkně :-( Spíš počítej s tím, že to bude trvat relativně dlouho, než se toho zbavíte. Dvě koupele vám to nevyřeší. ATB jsme měli taky, kvůli přidruženým bakteriím, které se v těch postižených místech množí. Na trudníka to ale nemá vliv, to je hodně odolnej par...nt. Proto se na to dává ten jed. No přeju vám ať to zvládnete co nejrychleji a místa začnou znovu zarůstat. U dospělky bych s léčbou přestala až v momentě, kdy seškraby budou úplně čisté. Aby se to nevrátilo při dalším výkyvu imunity, třeba při hárání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Ja to nemyslela tak, že ji okoupu už jen 2x, ale že 2x do doby než odjedu na týden pryč a že pak mi o ni budou pečovat známí, kteří budou samozřejmě pokračovat v léčbě. Tak uvidíme, jak to budeme zvládat. Zatím díky za rady.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 09:09 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Určitě, tak přeju hodně zdaru v léčbě a ať se toho zbavíte co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Koukám,že jste na to podobně jek já se starým pitbulkem jak pravil vterinář,když se to s...tak na jednom psovi se to vyřádí,von měl umělej vaz,artrozu 3x mozkovou mrtvici a demodex od malinka(meziprstí,klouby,tlamu,bříško)taky jsme machali v prurivetu v betadinu matlali strongholdy,chvilku lepší pak hruza a tak pořád dokola,ale byl nesmírně trpělivý a víc mi věřil chodil se sám dobrovolně namazat a zavázat,každopádně prožil vcelku aktivní život i přes spoustu omezeni,ale pokud se stím člověk poctivě matlá v dnešní době to jde udržet ve vcelku unosné míře aniž by to psa nějak extra vyřadilo z aktivního života.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Tak máme za sebou 3 týd atb a stále koupeme šamponem demoxyderm a potíráme taktikem. Teď uz teda jen 2x týdne a lokálně - jen postizená místa - to je brada a tlapky. A foto na ukázku - není to sice ještě dokonalé, ale mnohem lepší. A to jsme měli ještě období hárání - par dní se to zhoršilo, ale ne o moc. Ted je to takove nejake stabilni. Tak nevím - je možné to vyléčit úplně nebo jen udržovat v relativně dobrém stavu?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
jakuji píše:
Tak máme za sebou 3 týd atb a stále koupeme šamponem demoxyderm a potíráme taktikem. Teď uz teda jen 2x týdne a lokálně - jen postizená místa - to je brada a tlapky. A foto na ukázku - není to sice ještě dokonalé, ale mnohem lepší. A to jsme měli ještě období hárání - par dní se to zhoršilo, ale ne o moc. Ted je to takove nejake stabilni. Tak nevím - je možné to vyléčit úplně nebo jen udržovat v relativně dobrém stavu?

Jedna moja známa to vyriešila úplne.Jednalo sa o fenu francúzskeho buldočka a mala tú horšiu variantu,tudíž bola skoro úplne holá.Bára mala alebo má slabšiu formu-hrčky s hnisom a následne vypadaná srsť,ale aj napriek skoro 2ročnej liečbe úplne čistá nie je.Teraz by mala asi obdobie hárania,tak na nej sem tam hrčku nájdem.Mimo tohoto obdobia je čistá.Myslím si že liečba nebola úspešná,pretože vzhladom k jej velkosti som dávala liekov menej,než bola potreba a stačí keď prežije jediná larva,a pes v tom lieta znova.Buldoček je predsa len menší,tak ho poriadne natreť s tým smradom poriadne a celého je jednoduchšie,než velkého psa.Záleží aj na tom,akú má pes imunitu.Tá sa oslabuje v období hárania,to sme mali vždy najhoršie,alebo pri nejakom infekte.V únoru som jej dala poslednú dávku advocate,odvtedy nič a nejak sa rapídne nezhoršila.V apríli bola na kastrácii a drží sa to na uzde.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 07:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Taky mi vet doporučil kastraci... ale do toho se mi nějak zvlášť nechce :-k A ještě prý se dají nějaké injekce na posílení imunity - že se jich musí vzít 5 - po týdnu a jedna stojí asi 400,-Kč. Tak tohle asi zkusím. I když říkal, že je to bez záruky.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 07:53 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Mojí fence se taky vrátil demodex, teda opravdu v drobné míře, ale vrátil. Předtím jsme léčili koupelama v Peroxydermu a nasadili jsme Advocate. Byla jsem šťastná, jak zabral rychle a že máme pokoj. Bohužel teď se jí objevili tři flíčky za krkem znovu (prodělala falešku, tak to s ní zase zamávalo). Včera jsem byla u veterináře, který dělá studii na účinnost léčby pomocí léku Milbemax. Zatím čekáme, jestli se to nespraví samo (fenka má 11 měsíců) a když se to neztratí do měsíce, tak podstoupíme tuto kůru. Dává se půl prášku denně a je to vcelku drahé (dva prášky stojí cca 200,-). Veterinář ale na základě domluvy s výrobcem delší léčbu než jsou tři týdny hradí za majitele, takže to není tak horzné. Pokud budeme muset léčbu podstoupit (ráno jsem našla novou lysinku, takže asi ano :-(), napíšu sem zkušenosti s touto léčbou.
Každopádně k Advocate mi vet řekl jediné, on ho zažene, ale nedoléčí 100% a proto se nemoc potom vrací. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Taky se přidáváme do této nepupulární sekce. NO 10 měs. fenka, nosila haltinu, nevěděla jsem, že je asi alergická na silon. Vypadala ji trošku srst kolem očí, začla si to drbat. Demodex toho prý pravděpodobně využil a zaútočil. Je po 1. hárání. Vet koukal, udělal raději seškrab a nevěřícně vykřikl má ho tam a já věděla, že je to v .. Ani mi to nemusel říkat co tam má. :cry: Četla jsem to tu a obávala jsem se. Vet pořád, že je to divný, že to svědí. B. dostala šampón, smradlavou vodičku. Po 1. aplikaci si postižená místa začala strašně drbat, tak zase na vet., dostala antihistaminika. Má tam strupy, 2x denně jí místa potírám slabým hypermangánem. Kvůli tomu drbání, aby tam neměla ještě něco jiného, je schopná si to rozdrbat do krve. Objednala jsem drags imun, tak snad to zabere. :roll: B. to nese statečněji než já. Asi proto, že za každé ošetřování dostane něco dobrého. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 12:00 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Verco, vítej do nepopulárního klubu a přeji co nejdřívější uzdravení. Vzhledem k věku 10 měsíců máte velkou šanci na bezproblémové vyléčení. Doporučuju podpořit imunitu a vytrvat s léčbou, ať už zvolíš jakoukoliv variantu. My jsme šťastní. Ačkoliv jsem si myslela, že se nám to horší a lysinky se zvětšují, demodex je negativní, na žádném seškrabu nebyl a tak snad máme vyhráno. Tak přeji to samé, ať je ten prevít co nejdřív pryč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Dík :wink: už je to na nás vidět, že jsme jiný. :roll: Pořád doufám, že je to ta štěněcí varianta. :prayer: Doporučíte mi nějaký vitamíny?

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 12:55 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Já dávám vitamín E s pupálkou, normálně z lidský lékárny. Jsou to tobolky. A jednou za čas Echinaceu, taky normoš z lékárny. Ono ti to demodexe nevyléčí, ale bude se mu hůř existovat. V 10ti měsících jde určitě o juvenilní (štěněcí) formu, je potřeba to co nejdřív podchytit a léčba by měla zabrat. Z Pardubic to máte do Brna hodně z ruky, jinak bych vám doporučila toho mého veta s tou grantovou léčbou. Zatím vyléčil tímto způsobem každého psa (aplikuje Milbemax v denních dávkách). Hlavně jde o to hárání, to fenu děsně rozhodí a celý imunitní systém dostává zabrat. A trudník si tyhle okamžiky umí nádherně podchytit a okamžite se začne přemnožovat :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
tak Roboranem snad nic nezkazíš. Přesně toho o čem píšeš se taky bojím. Rokyn si holí fousy, když má nasazený košík-prostě drhne čumákem kolem podezdívek, tuhle to měl sjetý do živého, tak taky pořád kontroluju a košík už nasazuji jen tam kde nejsou domy :? ...než si úplně zvykne.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 13:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
OT: a nebude lepší, když mu dáš košík a když začne toto dělat, tak mu to zatrhneš?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
OT: a nebude lepší, když mu dáš košík a když začne toto dělat, tak mu to zatrhneš?

též OT :oops: jasně, že tupě nezírám :finga: a zakazuji, dělá to tak prvních 5 minut :-k ....pak jde jak slušně vychovaný pes, tudíž když nasadím někde, kde není zástavba......

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 13:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
díky, nejsem si jistá, na veterině jsem byla úplně mimo, jestli mi vet. neříkal, že Echinaceu né všichni psi dobře snáši. :?

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 14:01 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Určitě, není to nutné, dávat všechno. Že by to psi špatně snášeli nevím, mně vet nic neříkal. Fena na to nijak nereaguje. Kolem očí a na hlavě to začíná u hodně psů, víceméně je to standardní průběh. Aspoň u dalšího psa už budeš vědět :-) Pesan je krásnej :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Kolem očí a na hlavě to začíná u hodně psů, víceméně je to standardní průběh. Aspoň u dalšího psa už budeš vědět :-) Pesan je krásnej :-)[/quote]
Proboha jen to ne. :pray Máme 3. Děkujem

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 14:13 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Samozřejmě ti to nepřeju, naopak, hlavně aby všichni ostatní ať už nynější nebo následující byli v pořádku a zdraví. :-) Pevně doufám, že to tak bude i s mým druhým psem a demo už se nám vyhne :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: úte 13. říj. 2009 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Určitě ano. Hodně štěstí a ať se vám ta trudníkovitá potvora příště vyhne. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 14:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Tak si musím pobrečet aslepoň tady, když nad čubou nemůžu. Máme za sebou 2x koupání. Na čumáku (kde to měla nejdřív) se to lepší, měla tam strupy a teď to vypadá čistčí. Zato na bříšku. :roll: Vyskákaly jí tam takové malé vřídky, vypadá to hrozně. Vet říkal, že je to zatím dobrý, ale dal nám antibiotika. Pořád ji to potírám hypermangánem, aby se jí tam nedostalo ještě něco jinýho. Jenže koza si to hned oblíže. :? Dneska jsem jí šahala zespoda na hubu a měla ty vřídky popraskaný a od krve. :cry: Je z toho chudák nervózní, pořád to oblizuje. Jsem pěkně naštvaná, že jí nemůžu víc pomoct. :cry:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 14:31 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Verco a nechceš zavolat tomu mému vetovi, jak by to bylo s tou léčbou Milbemaxem? U toho se koupe jen v peroxydermu, což je jen šampon bez jedů. Vysvětlil by ti vše okolo toho a třeba by jste se domluvili. Tim Ectadaxem to bude na dlouho, obzvlášť když to má na čumáku. Navíc tohle mi nepřijde jako standardní reakce :-( Kdyby tě to zajímalo, ozvi se přes SZ, dala bych ti na veta kontakt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Verca_Pardubice píše:
Tak si musím pobrečet aslepoň tady, když nad čubou nemůžu. Máme za sebou 2x koupání. Na čumáku (kde to měla nejdřív) se to lepší, měla tam strupy a teď to vypadá čistčí. Zato na bříšku. :roll: Vyskákaly jí tam takové malé vřídky, vypadá to hrozně. Vet říkal, že je to zatím dobrý, ale dal nám antibiotika. Pořád ji to potírám hypermangánem, aby se jí tam nedostalo ještě něco jinýho. Jenže koza si to hned oblíže. :? Dneska jsem jí šahala zespoda na hubu a měla ty vřídky popraskaný a od krve. :cry: Je z toho chudák nervózní, pořád to oblizuje. Jsem pěkně naštvaná, že jí nemůžu víc pomoct. :cry:

Báre sa po kúpaní tiež vyhádzali hnisavé hrčky.To tie potvory reagujú na ten jed a vytiahne ich von.Konkrétne to bolo po kúpaní v peroxyderme,druhý deň sa aplikoval exctodex,ktorý ten demodex má likvidovať.Do pár dní by sa to malo zlepšiť,u nás to bolo za dva dni. :yawinkle: Ale spýtaj sa na to veta,pre kludné svedomie.A áno,ectodex sa dáva na 10kúpaní.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 18:17 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
Verco, já psího miláčka koupala v Ectodexu 30x a byl v pohodě, ale zase se to vrátilo. Pokud máš možnost, určitě využij nabídky Pekrato. Sice nemáš 100% jistotu, ale tu nemáš nikdy. Pro pejska by byla léčba mnohem přijatelnější a snesitelnější. :wink: Tak hodně sil v boji s tou potvorou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Děkujeme. Je mi tý potvůrky chlupatý moc líto, ale před ní to nesmím dát znát, je to docela fuška. :roll: Ona je tak statečná, drží, při koupání jen mručela. Při potírání mi podává pacičky. Vet říkal, že vřídky vypadají dobře, ale radši dá antibiotika, aby se tam nedostalo něco jinýho. B. má děsnou radost, že dostává ráno dlabanec, pak salámek s ant., za chvíli kousek masa a vitamíny, pak zase něco a další vitamíny, pak potíráme - za to je taky odměna. Večer vše znovu. Za koupání je velká žvejkací kostička. Aby mi po tom všem léčení prošla dveřma. :-)

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
tak my teda stále - uz od poloviny července koupeme v peroxydermu- -tak 2x tydne. Po koupeli potíráme TAKTIKem. Neni to stále vyléčene, ale je to mnohem lepší než před zahájením léčby. A aspoň už ji to skoro nesvědí. Taky je zlatíčko. I když jak vidí, že mám v ruce lahvičky, tak se snaží někam utéct ...bobinka moje. Taky držím pěsti, at to zvadate co nejlip.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Bára mala 3 dni dozadu hrbolky,asi oslabená imunita,alebo niečo ako stav pred háraním.Mimo toto obdobie je čistá.Teraz je to zas na ústupe.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 06:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Pan dokror z Brna mi poradil, že máme ještě chvilku počkat a léčit, jak léčíme. Kdyby se to nelepšilo, jeli bychom do Brna ukázat se a dohodnout se na léčbě. Hlavně mi p. doktor řekl, že Ectodex se nemá používat na čumáku, protože je velké riziko, že si to olíže a hrozí nebezpečí dostání do očí. Ectodex je pěknej sajrajt a může způsobit pěkný nepříjemnosti. Fleky se nám úspěšně rozlezly a vyrazily červené puchýřky. :roll: Ta černá místa a tmavá kůže, znamenají, že tam je to vyléčené? Chtěla jsem B. vyfotit, ale neměla náladu držet. Na zádech jí vůbec neudržím, abych jí vyfotila bříško.
Děkujeme všem za podporu. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj. 2009 08:21 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Verco super, že jste se nějak domluvili. O tom čumáku a očích právě vím, že je tam aplikace nebezpečná. Tak přeju, ať to zvládnete bez léčby.
Citace:
Ta černá místa a tmavá kůže, znamenají, že tam je to vyléčené?

Obávám se že nemusí. Je to místo napadené, kde trudník hodně úřadoval, ale neznamená to, že už je v tom místě po něm. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: ned 25. říj. 2009 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Citace:
Ta černá místa a tmavá kůže, znamenají, že tam je to vyléčené?

Obávám se že nemusí. Je to místo napadené, kde trudník hodně úřadoval, ale neznamená to, že už je v tom místě po něm. :-([/quote]

To je teda pěkně blbý, myslela jsem, že alespoň někde to bude zahojený. Taky se mi asi podařilo přiotrávit se ectodexem. Včera jsem B. koupala, packy jsem jí namáčela do kýblu s ect. a dneska je mi pěkně blbě. V létě bych to dělala venku, ale teď mám strach, aby ještě nenastydla. :roll: Když si vezmu co to dělá mě, tak jak musí být jí? :evil:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: ned 25. říj. 2009 16:46 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
Verco, černá kůže není zdravá, může tam být i zánět. Až bude kůže ok., tak to poznáš, uvidíš růst nový chloupky, který však už nemusí dorůst všude (záleží na závažnosti stavu).
A Ectodex je sice sajrajt, ale ještě relativně malý a účinný. Působí jenom přes kůži, což ještě není tak hrozný, jako další drijáky, který se dávají pusou a působí přímo v zažívacím traktu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: ned 25. říj. 2009 17:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Pokusím se nafotit.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: ned 25. říj. 2009 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Naší Meggy už zarostla celá brada novými chloupky ale má pod nimi pořád takovou narůžovělou kůži... myslíte, že když už tam jsou nový chloupky, že je to zdravější??? Fakt je, že už ji to nesvědí . Už se vůbec nedrbe. Takže lepší určitě. Jen nevím, jestli už můžu omezovat koupaní v ectodexu. Koupala jsem 2x týdne... ted mi to vychází tak 1x týdne. Nebo zajít k vetovi na nové stěry?

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: ned 25. říj. 2009 20:38 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
Koupání v Ectodexu rozhodně neomezuj bez porady s vetem. Demoušové by se mohli zase rozjet a jeden negativní seškrab není výhrou. Musíš mít aspoň tři negativní, ale ani to není definitivní. My jsme měli 3 seškraby negativní a čtvrtý byl zase pozitivní a od té doby se vezem. :x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 18:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Přidávám pár aktuálních obrázků našich tlapek, bříška a čumáku. :cry:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Demodex
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
nevešlo se

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 342 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 283 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!